PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Subaru Impreza vs Jetta

emre2blue
26-10-2012, 13:16
Merhaba,

Hayırlı bayramlar, ve iyi günler, bu aralar 4 Kapı, az yakan, uzun yolda kullanılacak, ( ÖR: çorlu-istanbul arası ) Şekli oturaklı iyi bir araba arayışı içindeydim. Tabiki Araç kredisine de uygun olacak, 2007-2009 falan. 3-4 yıl kullanıp satacağım cinsten. Yılda 15000-20000 KM yapacağım garanti, kendim için. Babam Tutturdu Jetta Al, oturaklı, iyi falan ama, Fiyat konusunda en az 10000 TL daha çıkmam lazım düzgün bir araç bulmak için. 29 Yaşındayım, araç biraz ağır kaçar gibi geliyor bana. Dizel falan buldum, tanıdığım hiç bir usta/tamirci dizel alma diyor. Bitti onların dönemi, yok filtre yok partikül falan. Chip yapacan, ortalık kara duman olacak, tren gibi. Aldığın araç zaten ekmeğini yemeye az kalmış araç sende patlayacak falan filan, Al Çekirdek motor Turbo benzin bak işine diyorlar. Neyse Biliyorsunuz ki 1.9 TDI PD Vergisi yüksek. Fiyatı Yüksek, KM si yüksek. ( Bütçeme Göre Diyim ) 2.0 TDI CR Keza aynı . 1.6 TDI yeni Fiyat yüksek , falan derken. Biraz Kalbimi dinleyim dedim. 2007-2009 Subaru İmpreza diyor o da, AWD olması, Boxer olması çok çekici ( Ses Açısından ) Hani STI falan alamam zaten ama, 1.5 veya 2.0R alıp LPG li falan denesem mi?

Araçı kullananlar vardır elbet, Servis bakımları ücretleri TRdeki En pahalı servis diyorlar. Parça yok, alma, bitirir seni bu araç falan diyorlar. Ne alayım diye sorsam, Multijet Punto al diyorlar. Abi TR de araç yokmu başka? Puntolar çok güzel şimdi, Tofaş değil ama ne bileyim. benmi kafayı yedim nedir ? Bir yardımcı olsanız? En azından Subaru hakkında bilgim olsun. Çorlunun Soğuğu, Karı,Buzu da var bunun içinde, Uzun yolda LPG,

PS: İlanlara bakıyorum birde hep bu LPG de 25 kuruş muhabbeti nedir? 1600cc de 25 kuruş, 2000cc 'de 25 kuruş negüzel yaaa, gerçek değerler nasıl, Şehir içi hiç kullanmayacağım desem yeridir. %90 hep şehir dışı uzun yol.

orkuteren
26-10-2012, 13:19
bnde çorludan yazıyorum imprezayı kafadan sil bikere hatta aklının ucundan bile geçirme usta adına var mı kimse adamlar daha hondayı bile çözememişler o yüzden heyecan arama kendine standart az buçuk bişeyley yapabilceğin araçlara bakmanı öneririm. 25 kuruş muhabbetine gelincede 2,0 motor accord uzun yolda 25 kuruş yakar 1,6 civic ise 20 kuruş yakar ama bu arabaya göre değişir tabi ...

yavuz364
26-10-2012, 13:22
2007 kasa impreza aklından bile geçirme, oturak-kalite-yakıt v.b.
her konuda rezalet bir araba daha birkaç ayn önce sattık ilk sahibiydik..

ilk km sinden son kmsine kadar, servisinden parçasına, kapı kalitesinden iç kalitesine, en ufak noktası bile iyi değil...

Rally de kullanma dışında impreza için bu yorumları yapmayanlar kesinlikle iyi arabaya binmemiştir diyebilirim..

Bu durum sadece impreza modeli için geçerli.. 2008 sonrası kasası hakkında da bilgim yok o yüzden bahsettiğim kasalar ve sadece imprezalar için konuşuyorum..

JusticeForAll
26-10-2012, 13:26
uzun yol yapacaksanız megane 2 dizelde olabiblir sedan bi araç acısından dedım. veya 307 1.6 dizel sunrooflu falan alırsınız

emre2blue
26-10-2012, 13:30
Vay bee, bütün hayallarim yıkıldı. Çok üzüldüm, peki o kadar teknoloji falan.... çok mu sert bir sürüşü var. Ustalar/Tamirciler zaten anlamıyor olayına hak veriyorum. onlara kalsa, tofaştan şaşma. ( Yakınımdakiler için söylüyorum. ) 4x4 'ü nasıl ozaman o damı kötü ?

Birde Dizel olursa, chip falan düşünüyordum. Ama arkadan atılan kara duman, trene benziyor. Nasıl egzos pulu alabiliyorsunuz? Partikül filtresi tıkanmıyor mu? Yada iptal etsen çıkan gazdan baş ağrısı veya mide bulantısı falan yapmıyor mu? Ben mi çok kasıyorum yoksa ?

TayfunS
26-10-2012, 13:40
Jetta 2006 fsi var bende, uzun yolda 90 ı geçmeden gidersem 5.5 litre yakıyor. Tüp yok. Şehir içi için aynı şeyi diyemem. Kesinlikle tavsiye ederim.

emre2blue
26-10-2012, 13:45
uzun yol yapacaksanız megane 2 dizelde olabiblir sedan bi araç acısından dedım. veya 307 1.6 dizel sunrooflu falan alırsınız

Keşke,,, Fransız araç olduğu için alamam, babamdan dolayı, inan onunla tartıştığıma deymez. 100 Yıl sürer , neden fransız arabası aldın diyee yine :o. 2005 C2 VTR'm vardı. 2012 IBIZA 1.2 TSI aldım, eşim kullanıyor. Sattırana kadar binlerce defa dedi. İnan deymesss :o

i-vtec07
26-10-2012, 18:06
cıvıc beyaz elegance tavsiye ederim.filitre egzoz gezersin.lpg dede az yakar şeklide çabası.:)hayırlı olsun şimdiden.

JusticeForAll
26-10-2012, 18:15
puntonun dizelide alınabılır eğer paranız yeterse bravo mjetlerde cok iyi kuzenımde var 1.6 dizel dynamic plus cam tavan hariç full 2010 model 33e aldı

63owen63
26-10-2012, 18:22
1.6tdi 'lar var forumda 140 hp 340-350 nm tork larda. kara duman yok. :)

jetta tavsiye ederim.

emre2blue
26-10-2012, 19:30
Jetta Hala iyi bir seçim gibi duruyor. Honda Zaten aklımda idi , fakat nedense çoğu pert kayıtlı ağır hasarlı. Honda ile tanışıklığım çok az, ama yavaş kullanılacak bir araba değil, erdemli olmak lazım o araç içinde 90la gitmek için. Sonuç hep önden kazalı ve büyük olasılıkla pert bir araç olacaktır. Pert kelimesi güzel değil ama sonuçta yazınca insanın parmakları telefona gitmiyor aramak için. Fiat içinse hala içimde bir alevi var. 2 sene Fiat Bravo 1.6 kullandım. Filtre egzos gezdim. Gitmesine güzeldi çok yakardı kerata, sattım, sattığım gün kurtulduğuma şükretmiştim. Ama hala içimde biryerlerde gezer, yeni çıkanların kalitesi ne durumda. Multijetin performansını, yakıtını ve mod potansiyelini biliyorum ama, işçiliği çok kötü falan dediler.

PS: ve Subaru için hala kötü mü fikirleriniz. Toyota 'da baktım ama videoyu izleyince :

http://www.youtube.com/watch?v=IWzAEPZ760k&feature=youtube_gdata_player

otto985
26-10-2012, 19:45
Bende jetta kullanıcısıyım 2006 model 2.0 TDİ ilk sahibiyim ve çokda memnunum yakıt tüketimi uzun yolda 5.0 5.5 arası yakıyor gayet konforlu ve kalitelidir.Bu zamana kadar hiç bi problem yaşamadım yağını suyunu eksik etmezseniz sizi üzmez.Ayrıca yazılımla uzun yolda tüketimden tasarruf etmenizi sağlar gayetde eğlenceli olur.Aklınıza takılan bişey olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

exca
27-10-2012, 00:01
impreza ve jetta nasıl karşılaştırılır bilemiyorum sanırım bir buhran yaşıyorsunuz :D

jetta bana göre ;takım elbisenizi giyer ,marşına basar , kemerinizi bağlar , iki elinizle direksiyonu tutar gidersiniz...

impreza ; evden onu kullanmak için çıkar ,karşısına geçip şöyle bir bakar ,kapısını açıp çıtasız camlara hayran hayran bakar ,marşına basar , gaz verip sesini dinler ,yola çıkıp her virajın her direksiyon hareketinin keyfini sürersiniz ...

2006 impreza kullanıcısıyım , daha öncede 94 model impreza kullandım ,94 olan aracımı 220 binde sattım motoruna anahtar değmedi rutin bakımları dışında arıza yapmadı , yeni aracımda 2.0R servise gitmez ,arıza yapmaz sadece 10 binde bir yağını- filtresini değiştirir , gerektikçe balatasını değiştirir ,80 binde bujisi ,100 binde trigeri değişir , bunlarıda her oto tamircisi yapar , parçaları bulunur , açarsın telefonu adam kargoyla yollar ...

herkes subaru sahibi olamaz , olanda bi daha başka arabaya zor biner...

JusticeForAll
27-10-2012, 00:03
dediğim gibi kuzenimde 1.6 mjet bravo var bence gayet iyi tüketim gidiş görünüş donanım olarak

volume16
27-10-2012, 06:48
Punto t-jet te bakabilirsin turbo benzin lpg de problem yaratmıyor.

cihan_06MLC60
27-10-2012, 08:34
walla @exca'ya katılıyorum.

subaru ile jetta kıyas yapılabilecek kategoriler değil bir kere. senin tek dezavantajın diyim çorlu'da olman o da servis bilgi eksikliği. servisi geldiğinde de istanbula geçersin olur biter. gerçi impreza ile servise gitmene gerek yok yağ değiştir sularına bak devam et. büyük bakımlarında gider girersin servisine.

25 ykr muhabbetini söliyim sana. 2008 kasanın 1.5 ini kullandım yakıt değeri 11 lt idi aynı kasanın 2.0r ı da 11 lt yakıyordu. şu anda 2.0r kullanıyorum oda 11 lt yakıyor . :D

emre2blue
27-10-2012, 08:59
impreza ve jetta nasıl karşılaştırılır bilemiyorum sanırım bir buhran yaşıyorsunuz :D

jetta bana göre ;takım elbisenizi giyer ,marşına basar , kemerinizi bağlar , iki elinizle direksiyonu tutar gidersiniz...

impreza ; evden onu kullanmak için çıkar ,karşısına geçip şöyle bir bakar ,kapısını açıp çıtasız camlara hayran hayran bakar ,marşına basar , gaz verip sesini dinler ,yola çıkıp her virajın her direksiyon hareketinin keyfini sürersiniz ...

2006 impreza kullanıcısıyım , daha öncede 94 model impreza kullandım ,94 olan aracımı 220 binde sattım motoruna anahtar değmedi rutin bakımları dışında arıza yapmadı , yeni aracımda 2.0R servise gitmez ,arıza yapmaz sadece 10 binde bir yağını- filtresini değiştirir , gerektikçe balatasını değiştirir ,80 binde bujisi ,100 binde trigeri değişir , bunlarıda her oto tamircisi yapar , parçaları bulunur , açarsın telefonu adam kargoyla yollar ...

Hehehe, Günaydın, bende aynısını diyorum. Ben hala gencim, ayrı yaşasamda babamın laf etmesinden sıkılırım, kötü birşey aslında. Neyse ona kalsa dadiğin gibi, al jettayı giy takım elbiseni gez, 90 Km yavaş yavaş, ama bana çok zor. Beni dengelemeye çalışıyor. Aklımda ne araçlar var ama olmuyor şu anlık. Bende en mantıklısı, hem proje için uygun , hem ne bileyim, subaru işte çok kötü bir araba olacağını düşünmüyorum. Haa yakıt bakımından fazla yaktığını yabancı sitelerde söylüyor. Bende 1.5lt 11lt yakacağına 2.0R 11lt yaksın diyorum. Oturup STI alacak durumum yok, 2.0R için En kötü LPG yapar kullanırım diyorum. Banada Proje arabası olur. Hem Mod. parça sıkıntısı çekmem, diyordum ama yeterli bilgi bulmam lazım, elimin kuvvetli olması gerekiyor. Sağolun bu arada, bilgiye açığım hala ne biliyorsanız yazın bence.

Jön Türk
27-10-2012, 09:09
Toyota Corolla dizel düşünmezmisiniz uzun yolu çok güzel.Çankırı'dan Antalya'ya bir yolculuğum oldu hiç rahatsız etmedi.Yakıtıda azdı.

emre2blue
27-10-2012, 09:41
Jetta versus Corolla Chico Volkswagen - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=IWzAEPZ760k&feature=youtube_gdata_player)

Video hakında ne diyorsunuz? 1400Kg toyota için

exca
27-10-2012, 10:23
Hehehe, Günaydın, bende aynısını diyorum. Ben hala gencim, ayrı yaşasamda babamın laf etmesinden sıkılırım, kötü birşey aslında. Neyse ona kalsa dadiğin gibi, al jettayı giy takım elbiseni gez, 90 Km yavaş yavaş, ama bana çok zor. Beni dengelemeye çalışıyor. Aklımda ne araçlar var ama olmuyor şu anlık. Bende en mantıklısı, hem proje için uygun , hem ne bileyim, subaru işte çok kötü bir araba olacağını düşünmüyorum. Haa yakıt bakımından fazla yaktığını yabancı sitelerde söylüyor. Bende 1.5lt 11lt yakacağına 2.0R 11lt yaksın diyorum. Oturup STI alacak durumum yok, 2.0R için En kötü LPG yapar kullanırım diyorum. Banada Proje arabası olur. Hem Mod. parça sıkıntısı çekmem, diyordum ama yeterli bilgi bulmam lazım, elimin kuvvetli olması gerekiyor. Sağolun bu arada, bilgiye açığım hala ne biliyorsanız yazın bence.

günaydın tekrar 2006 model 2.0R impreza'dan bahsedeyim o halde :)

içine bindiğiniz zaman gayet sade bir iç mekan ile karşılaşıyorsunuz. Çevrenizden alacağınız tepkiler şunlar , a böyle araba yapıolar içi niye böyle falan , tabi bu tip insanlar richie rich arabası gibi bişi bekliolar :) , subaru için en ön plandaki şey her daim sürüş keyfidir , iç mekanın renkli olduğunu düşünün güneş vurduğunda cama yansıyacak :) onun dışında dediğim gibi evden onu sürmek için çıkarsın ve karşısına geçip önce izlersin , park ettikten sonra yine izlersin :D araçta donanım olarak (2.0R) ABS , çift airbag , otomatik klima , ve hilholder bulunuyor (ben önemli bulduklarımı yazdım ) araçta yol bilgisayarı yok bence gerekde yok :) bana göre abs'ye de gerek yok ama koymuşlar . symetrical awd sistemi bir harika , bunu en iyi virajlarda ve sert şerit değişimlerinde anlıyorsunuz , eğer orijinal yüksekliğinde binerseniz , kumda ,ormanda ,karda heryerde gidiyor , benim kar üstündeki deneyimlerimde normal lastikler ile her yere tırmandı fakat kar üstünde duramıyor çıkarken güvenli çıktığı yokuşu inerken sıradan bir araba oluyor :D eğer kar kullanımı için düşünürseniz 4 adet kış lastiği ile himalayalara bile gider :)

eğer basıp kullanacaksanız o zaman daha da güzel oluyor :) benim aracım 6cm ön , 3cm arkadan basık ,18 jant ve kule gergisi yol tutuş çok daha iyi oluyor...

parça konusuna gelirsek servislerde parçalar çok pahalı maalesef , parçaları aldığımız belli yer var aksarayda oto asya ben birçok kez yetkili servislerin parça almaya geldiğine şahit oldum :) orjinalleri servisten daha ucuz satarken kaliteli japon yan sanayi falanda satıyor .. yinede parçaları pahalı

araca kesinlikle kasko yaptırmalısın ve kaza yapmamalısın :) onun dışında o zaten parçaya ihtiyaç duymayacaktır :)

yakıt konusunda 1.5 awd 50 kuruş normal kullanımda , 2.0R 50kuruş normal kullanımda , 2.0R ile çok çok sakin kullanımda 40 krş civarını gördüm ...

performans ; 1.5 çok vasat , şu an 4-5 arkadaşım kullanıyor hepsi keşke 2.0R alsaydım diyorlar , 2.0R 8sn. 0-100 hızlanması var , decat sistem ile bn 7 sn. de çıktım ... performans kullanımında aşırı zevkli stock motor bir çok cafcaflı arabayı acımadan harcıyor tork değeri gayet güzel...

müzik sistemlerinden hoşlanıyorsanız orta konsola hiç bir tadilat gerekmeden double teyp patlatabiliyorsunuz çokda orjinal oluyor :)

1.5awd ile 2.0R arasındaki farklarıda belirteyim ayrıca ;4 fren disk,arka koltuk kol dayaması ve açılabilir bagaj bölmesi, harita lambası , deri ve dikişli vites topuzu , deri ve dikişli direksiyon simidi , koltukları değişik daha spora yakın , iç döşeme renkleri ,filtre emişi 1.5lerde direk çamurluk içinden , 2.0R da kaputun önünden gibi farkları var ...

bu aracın dezavantajları ...

1-çok fazla ilgi çekiyor , bazen ünlüleri iyi anlayabiliyorsunuz
2-parça sıkıntısı yaşamasakta , hala parçaları biraz pahalı
3-sokakta bırakmaya kıyamazsınız , bir garaj şart :)
4-polislerinde ilgisini çekiyor :)
5-kullanırsanız başka bir arabaya zor binersiniz...

eğer kafanıza takılan bir şey varsa yanıtlayabilirim :)

http://b1210.hizliresim.com/12/v/fbczl.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

İbrahim33
27-10-2012, 15:02
2.2 dizel accordlara bak , uzun yolda kullanılacağı için hacimli araç almaya bak...2.0 tdci mondeoda iyi iş görür...

Tsport
27-10-2012, 17:27
Jetta versus Corolla Chico Volkswagen - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=IWzAEPZ760k&feature=youtube_gdata_player)

Video hakında ne diyorsunuz? 1400Kg toyota için

Sen Toyota'nın üretim kalitesini basit bi VW satış danışmanının yaptığı teste göre değerlendiriyorsun, dizel jetta ile impreza R arasında kalmışşın işin zor. :icon_wack Benim sana anca kuş serisi tavsiye ederim :hahaha:

emre2blue
27-10-2012, 18:06
Sen Toyota'nın üretim kalitesini basit bi VW satış danışmanının yaptığı teste göre değerlendiriyorsun, dizel jetta ile impreza R arasında kalmışşın işin zor. :icon_wack Benim sana anca kuş serisi tavsiye ederim :hahaha:

Bir bakıma haklısın. Aslında benim video için sorguladığım şey, 1400kg araç için garip bir tasarım olmuş, Clioların plastik çamurlukları geldi aklıma, çekindim. Yoksa arkadaşımın 2008 D4-D si var, anlata anlata bitiremedi sorduğumda. Benim de 1995 Corolla XL'm vardı, Kriz yüzünden 3 sene önce sattım. Bütün arabalarımla birlikte. Kazasız çok güzel bir araç idi. Hiç bir sorun görmedim arabada, hemde hiç. Şimdi aklım gidip geliyor, doğrusun. içimde proje yapabileceğim bir araba almak istiği var. Jetta da olabilir güzel olur hemde, ama dizel ve yüksek km araçtan çekindim azcık. Onun yerine proje yapmaya çok uygun gördüğüm subarular var, 4x4 olması çok çekici geliyor nedense. Bir bilgi alayım dedim, bakalım, şu ana kadar merak ettiklerimin çoğunu öğrendim. Herkese çok teşekkür ederim.

2.2 dizel accordlara bak , uzun yolda kullanılacağı için hacimli araç almaya bak...2.0 tdci mondeoda iyi iş görür...

Yaşı yüzünden banka kredisi vade problemim var. Kredi + Vade 8 rakamını bulacak. Fikir için teşekkürler.

exca
27-10-2012, 23:36
Soylemeyim soylemeyim diyorum ama plastik camurluklar , sac camurluktan bence daha iyi :))

emre2blue
28-10-2012, 09:58
Soylemeyim soylemeyim diyorum ama plastik camurluklar , sac camurluktan bence daha iyi :))

Benim aklımdaki EcoBoost-CRX projesi için ideal onlar. Neler düşünüyorum neler :D

exca
28-10-2012, 11:08
crx'e ecoboost motor mu :)

emre2blue
28-10-2012, 11:22
crx'e ecoboost motor mu :)

Babamla yürüttüğüm arka plan projesi. Crx'e ecoboost motor mu? Hayır, olabildiğince hafifletip, tek kişik, belki hybrid birşeyler düşünüyordum. Kendime proje olarak. Hafif teneke jantlar, alt kaplama, bütün aracın aerodinamik iyileştirmelerle. 80mpg üzerine çıkarmak falan, yakında hepimizin ihtiyacı olacak, bu hızla artan yakıtlar için.

brs_odbs
28-10-2012, 11:26
bence ben olsam jetta alırım yani hiç macera aramaya gerek yok ;)

emre2blue
28-10-2012, 11:36
bence ben olsam jetta alırım yani hiç macera aramaya gerek yok ;)

Bakalım şu anki istikamet o yönde. şu FSI iler için LPG olaydı, güzel olacak. Deneme aşamasında imiş hala. Yaptık oldu diyorlar ama bir Ali Ağaoğlu değil!

Birde "exca" için Fuel Economy, Hypermiling, EcoModding News and Forum - EcoModder.com (http://ecomodder.com/), techturkey'in tam tersi gibi, sadece ECO için mod yapıyorlar. ilginç şeyler var, işçilik kaliteleri tartışılır ama fikirler güzel.

ozkanfaruk
28-10-2012, 11:36
Bizim fabia satılık km si biraz yüksek ama arabada 2 parça lokal boyanın haricinde birşey yok. Ayrıca motoru da diri iyi gidiyor. 2008 yeni kasanın bi öncekisi. 175.bin de

burakcan
28-10-2012, 11:52

olayı gerçekten çok güzel özetlemiş yaklaşık olarak 6 yıldır subaru kullanıcısıyım öyle anlatıldığı gibi sorun yaşamadım servis konusunda ( Tuceli de bile 4 yıl kullandım ) yakıta gelince ben 2000 turbo motorla ankara dan balıkesir e 250 tl gittim bacanağım 1600 hyundai ile 180 tl geldi ama arada ki fark ben subaruyla geldim subaru ile kışın karda bütün araçlar sağda beklerken sen yanlarından basıp geçersin ben kısaca tavsiye ederim..

TayfunS
28-10-2012, 12:07
Bakalım şu anki istikamet o yönde. şu FSI iler için LPG olaydı, güzel olacak. Deneme aşamasında imiş hala. Yaptık oldu diyorlar ama bir Ali Ağaoğlu değil!

Birde "exca" için Fuel Economy, Hypermiling, EcoModding News and Forum - EcoModder.com (http://ecomodder.com/), techturkey'in tam tersi gibi, sadece ECO için mod yapıyorlar. ilginç şeyler var, işçilik kaliteleri tartışılır ama fikirler güzel.

Uzun yolda sıkıntı değil fsi de. Sadece ayağa hakim olmak gerek :) dediğim gibi 5.5 5.6 lt yakıyo uzunda

emre2blue
28-10-2012, 12:35
Uzun yolda sıkıntı değil fsi de. Sadece ayağa hakim olmak gerek :) dediğim gibi 5.5 5.6 lt yakıyo uzunda

Doğruymuş, ben kullanamadım, 2005 Golf V vardı 8 ay önce sattım. Bir iş karşılığında almıştım. LPG li 1600 idi. FSI olmamasına rağmen çok çok iyiydi. FSI zaten light load da kullanıldığında, yakıt ekonomisine iyi cevap veren bir araç olduğunu biliyorum. Ama benim hedefim, eğer büyük bir araç alırsam 5lt civarında yakmalı dizel olmalı. yada Benzin ise 2000 motor altına almam sanırım. Yakacak biliyorum, bari hacim olsun helal olsun ;)

korki
28-10-2012, 12:38
diesel alıcaksanız yeni nesil 1.6tdilara bütçe yetmiyosa her ne kadar artık teknolojisi eski de olsa 1.9tdi motorlu temiz araç almanın daha iyi olucağını düşünüyorum.1.9tdi'ın pompa,enjektör,turbosuna bakarsan evveliyatı iyiyse kolay kolay sorun da çıkarmaz size.Yavaş yavaş yüklersin iyi de gider sitede örnekleri mevcut.

Impreza 2.0r alıym tüplü geziniym derseniz km de kullanıma bağlı olarak ş.içi 30kr-40kr aralığında yakar.Performansı tatmin edicidir.Parçası pahalıdır.Ancak şöle bir durum var ki alındığında kasko yaparsınız canını alarak kullanmadığınız takdirde yağını suyunu değiştirmeye gidersiniz.Parça sorunu demişler çorlu İstanbula yakın sonuçta.
Ben sizin yerinizde olsam bu 2 seçenek arasında kalırdım:)

emre2blue
28-10-2012, 12:55
Bende o seçeneklerdeyim zaten. Vergisi aynı, benzinlinin parası ucuza geliyor. uzun vadede eşit gibiler. Düzgün KM de subarular var. Ama 1.9TDI lerde 160000km üstü çoğu, sadece bir çekingenlik var üstümde. Haa ona bakarsanız şimdi, 2004 Model Ford Connect Kullanıyorum 75likten 300000KM de daha bir gün sorun çıkardığını görmedim benden habersiz. Ben sadece limitte yüklemeden dolayı arka viraj demiri bağlantıları kopardım. Onu da tamir ettik, devam, deli gibi.

Peki Uzun yol, subaru LPG denediniz mi? Yakıt ne olacak. birde Çerçevesiz cam kalitesi nasıl. Tangırtı sesi yapıyor mu? Ses alma, su alma durumlarım nasıl ?

emre2blue
28-10-2012, 13:24
http://i1310.photobucket.com/albums/s643/emre2blue/4902401909_9e468013c7_z_zps22ea6b74.jpg
http://i1310.photobucket.com/albums/s643/emre2blue/4845849410_6505a59e0f_b_zps93457335.jpg
http://i1310.photobucket.com/albums/s643/emre2blue/4845231025_717aa512f2_b_zpsc9608f75.jpg
http://i1310.photobucket.com/albums/s643/emre2blue/4836244288_8b28788e74_b_zps09161d59.jpg
http://i1310.photobucket.com/albums/s643/emre2blue/4193566578_b599ebecdd_b_zps3276c206.jpg
http://i1310.photobucket.com/albums/s643/emre2blue/3907417107_cb8d6ddc50_b_zps5bf7d51e.jpg

Jetta için bunlar favori resimlerim, paylaşayım dedim.

Frequency_48
03-11-2012, 00:41
Selam..
Exca ve cihana katılıyorum.. İmpreza sorunsuz arabadır. Bilinçsizce kurcalanmadığı sürece.. Sonuçta japon arabası. Yan sanayisi bile japon malı :) Bende 99 model 160000 km de turbo var.. motoruna anahtar değmedi. parçası bol ve pahalı değil. Dikensiz gül olmaz tabiki. Hekez imprezaya sahip olamaz. özel kullanıcısı olan arabadır.

Yavuz364 e katılmıyorum. Ben arabamı ralliler haricinde kullanırım. 6 yıldır da aynı arabanın sahibiyim. Bende audiye dönüp bakmam. Ama bu demek değildir ki Audi kötü:) O yuzden erdemli bir şekilde eleştiri yapmak gerekir..Subaruyu zaten alman ve amarikan arabaları ile kıyaslamak saçma. alman ve amerikan arabaların daha konforlu olduğu bir gerçek. Subaruda ortalama bir konfor var. Ben çok iyi konforlu ve kaliteli arabalar da kullandım. Ama yinede zevk arabası olarak ilk ve son tercihim impreza turbo..

Yedek parça sıkıntısı yok, parça fiyatları normal, kurcalatmayınca sıkıntı çıkarmayacak bir araba. 2.0 R al keyfine bak.. Yok ben çok fazla konfor arıyorum diyorsan o zmaan subaru değil. alman arabalarına bakacaksın..

Frequency_48
03-11-2012, 00:48
Bende 99 model turbo var..
Çerçevesiz camlardan hiçbir şikeyetim olmadı ve ses nede su alıyor. Daha orjinal fitiller mevcut. sanırım daha bir 15 yıl daha fitil sorunum olmaz..:)

Ses alma olayını kısaca şöyle özetleyeyim;
Japon arabalarında ses izalasyonu ortalama değerlerde olacak şekildedir. Aracın içinde Ses şikayetin olursa. 100 tl masrafla kendin mükemmel ses izalasyonu yapıp sesi en az % 50 azaltabilirsin. o da sana fazlasıyla yeter..ben öyle yaptım da..Güzel oldu demiyorum mükemmel oldu..:)

oğuzk
03-11-2012, 01:03
İstediklerinizin hepsi var düşünürseniz yardımcı olurum.

2004 model 1.9 TDİ PD130 orjinal 152.000km'de sıfırından daha dolu

6 aylık vergisi 482TL, yakıt tüketimi ortalama 7 litre sıkışık trafikte 8-8.5 litre uzun yolda 100 le gitsenizde 160 ile gitsenizde 5-5.5 litreyi geçmez.

http://img425.yukle.tc/images/35691.jpg