PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : windows 8 konusu

Yiğit G.
26-10-2012, 22:38
http://img.donanimhaber.com/images/haber/37132/windows8_25ekim.png

Ve Windows 8 resmi olarak satışa sunuldu. Yazılım devinin Windows 95'den bu yana altına imzasını attığı en büyük yenilik olarak nitelendirilen Windows 8, Microsoft'un New York'da düzenlediği resmi lansman ile tanıtıldı. Windows 8, dünya genelinde yerel takvimler 26 Ekim'i gösterdiğinde ise satışa sunulmuş olacak.

Microsoft'un icra kurulu başkanı Steve Ballmer, yaptığı açıklamada Windows'u yeniden tasarladıklarını ve sonuçta karşılarına müthiş PC serileri çıktığını söyledi. Ballmer sözlerini şöyle sürdürdü:

"Windows 8, en iyi PC ve en iyi tableti birlikte getiriyor. İş ve oyun için mükemmel şekilde çalışıyor, sizin dünyanızda hayat buluyor. Windows 8 ile her bir kullanıcımız, kesinlikle aşık olacakları bir PC bulacak."

Windows 8, 140 ülkede ve 37 farklı dilde; yerel saatler 26 Ekim'in ilk dakikalarını gösterdiğinde Buy Windows - Microsoft Windows (http://www.windows.com/buy) adresinden satışa sunulacak. Windows 8, Windows 8 Pro ve büyük işletmeler için Windows 8 Enterprise olarak üç farklı sürümle satışa sunulacak olan yeni işletim sisteminin ayrıca ARM tabanlı tabletler uyumlu olarak geliştirilen RT sürümü de bulunuyor.

Öte yandan Microsoft, ocak ayının sonuna kadar Windows XP, Windows Vista ve Windows 7 kullanıcılarına uygun fiyatla Windows 8'e terfi etme imkanı sunuyor. Windows Upgrade Offer - Landing Page (http://www.windowsupgradeoffer.com) adresinden detaylarına ulaşabileceğiniz yükseltme kampanyasına göre 2 Haziran 2012-31 Ocak 2013 tarihleri arasında yeni bir Windows 7 bilgisayarı aldıysanız Windows 8'i 15 dolar (29 TL) karşılığında satın alabileceksiniz. Öte yandan eğer 2 Haziran 2012'den daha önce aldığınız ve üzerinde orjinal Windows XP, Windows Vista ya da Windows 7 yüklü bilgisayar sahibiyseniz Windows 8'e 40 dolar (79 TL) karşılığında terfi edebilirsiniz.

GüncElleme: Microsoft Türkiye'nin Windows 8 için hazırladığı sayfa hayata geçmiş durumda. İşletim sistemini daha yakından tanımak ve satın almak / yükseltme programından yararlanmak için detaylı bilgiye Microsoft Windows (http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows/home) adresinden ulaşabilirsiniz.

Evet beyler yükleyen varmı ? Birde bildiğim kadarıyla cep telefonlarınada yüklenebiliyor ve tabletlere...

darkmoon
26-10-2012, 22:45
biraz beklemek lazım otursun bir service packleri çıksın firmalar win8 driverlarını çıkartsın o zaman upgrade ederiz.. şimdi indiricez bir sürü şeyi tanımıycak ürünlerin sitesine giricez ordada kesin win8 driverları henüz hazır olmıycak.

onursumer
26-10-2012, 23:01
1 haftadır kullanıyorum eğer çozunurluğunuz full hd ise çok daha kullanışlı

daha çok tasarım tabletler gibi gozuksede normal win7 masaustu de kullanılabiliyor

başlat tuşu kaldırlımış onun yerine sağ tarafa mause ile geldiğinde açılan bir panel eklenmiş

herşey çok basit ve hızlı hoşma gitti

bu arada en ucuz windows serisi

xp den bile upgrade hakkınız var bence iyi bir şans

darkmoon
26-10-2012, 23:05
desktop da işe yararmı yoksa tablet mobile türevi aletler içinmi geliştirilmiş esasen..
birde bende asus 1201an var atom işlemcili winultimate kurdum arka planda çalışan ne varsa kapattım fena değil ama genede haliyle bol bol kasılıyor uzun uzun beklemeler oluyor bu win8 kursam dahamı hızlı olur netbook ne dersin.

onursumer
26-10-2012, 23:07
herturlu kullanıma gelir tablet desen tablet

masaustu desen masaustu

ama kullanırken klasik windowsu kafanızdan çıkarın çünkü çok radikal değişiklikler var çizgilerin dışına çıkılmış

daha basit daha az menu daha az tuş gibi

ben genel olarak beğendim xbox game bağlantısıda cabası güzel oyunlar var :)

büyük ihtimalle tabletler vs hepsi bir şekilde kullanılıcak

ama insanların alışması bence çok zaman alıcak biraz klasik olduğumuzdan dolayı :)

efe_
26-10-2012, 23:08
İnsan değişiklik arıyor tabiki iyi oldu upgrade yapabileceğiz 80 tl civarlarına sanırım.Programlar için uyum sorunu olacağını pek sanmıyorum ama beklemeyi düşünüyormusunuz arkadaşlar ?

darkmoon
26-10-2012, 23:18
şimdi desktop da biraz detaylı kullanıyorum ben ondan dedim.. ayrıca bu asus nektooka kursam win7 ultimate göre hızlandırırmı makineyi ..

Kadyr
26-10-2012, 23:26
Gozunu seveyim xp nin :D pc kaldirmiyoki yukselelim daha bikere win7 ye biraz baktim baya geri kaldik ya:D

FaBeRgE
26-10-2012, 23:26
29tl'ye almak isteyenler bence kaçırmasın :)

Özellik ekle - Microsoft Windows (http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows-8/feature-packs)

konu ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenler inceleyebilirler http://forum.donanimhaber.com/m_67314727/mpage_8/key_/tm.htm

semehe
26-10-2012, 23:29
bende 1 haftadır masaüstü bilgisayarımda kullanıyorum w7 ye nazaran daha hızlı ve kullanışlı geldi bana şuana kadar bi sıkıntım yok çok beğendim diyebilirim.

semehe
26-10-2012, 23:30
29tl'ye almak isteyenler bence kaçırmasın :)

Özellik ekle - Microsoft Windows (http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows-8/feature-packs)

konu ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenler inceleyebilirler Cevap: Windows 8 tanıtıldı; 26 Ekim 00:01'den itibaren satışta ! (http://forum.donanimhaber.com/m_67314727/mpage_8/key_/tm.htm)

şuan bende windows 8 yüklü geçiş içinmi acaba bu olay ?

FaBeRgE
26-10-2012, 23:38
hayır bu olay windows 7'den 8'e yükselme için,dediğim gibi yandaki linkten inceleyebilirsiniz...

Ranthor
26-10-2012, 23:45
Microsoft desktop da cisc mimarisinden risc mimarisine ilk dogru durust denemesini yapiyor.( server tarafinda bir itanium faciasi var tabi)

ama rakipleri arm (bir risc islemcisidir) uzerinde yilardir calisiyor. x86 tabletlerde enerji tasaruffunda armla rekabet edemiyor.

cisc de calisan uygulama risc de calismiyor. kaynak kodlari hep kapali,kimse uyarlayamiyor.
Tablet kisminda işi çok zor..

oytn
26-10-2012, 23:48
bugün 29tlye satın aldım ve kullanıyorum oldukça hızlı. windows 7 nin aynısı gibi görünsede bambaşka bir tarzı var. program uyumsuzluğuna gelince bir tek daemon toolsda hata verdi onuda kurarken kendi sildi zaten. bence oldukça kullanışlı ve hızlı ;)

Bad-Fast
27-10-2012, 00:06
şuan için 7 den şaşma derim , 8 için erken bence ..

onursumer
27-10-2012, 00:10
Microsoft desktop da cisc mimarisinden risc mimarisine ilk dogru durust denemesini yapiyor.( server tarafinda bir itanium faciasi var tabi)

ama rakipleri arm (bir risc islemcisidir) uzerinde yilardir calisiyor. x86 tabletlerde enerji tasaruffunda armla rekabet edemiyor.

cisc de calisan uygulama risc de calismiyor. kaynak kodlari hep kapali,kimse uyarlayamiyor.
Tablet kisminda işi çok zor..

ben en çok şu tablet kısmını merak ediyorum

intelin ulv ultrabook diye adlandırdığı işlemci serisi ile çıkarıcakları versiyonlar ozellikle

Yiğit G.
27-10-2012, 01:48
şimdi biz bunu herhangi bir tablete yukleyebiliyormuyuz ? tabletim

Rockchip RK2918, 1.2 GHz, Cortex A8; GPU: GC800

redbaron
27-10-2012, 02:24
bi mac OS değil... :D

darkmoon
27-10-2012, 03:05
şimdi biz bunu herhangi bir tablete yukleyebiliyormuyuz ? tabletim

Rockchip RK2918, 1.2 GHz, Cortex A8; GPU: GC800

valla öyle olursa süper olur bit pazarına nur yağar bir sürü eski rockchipli telechipli eski ressitive ekranlı tabletler değere biner..

Ranthor
27-10-2012, 08:52
Arkadaslar android gibi performans alabileceginizi mi sandiniz?
Calisti diyelim, masaustunde kullandiginiz hic bir ama hic bir programi tablette kullanamayacaginizi da bilin.

windows 7 bile min 4 GB ram istiyor. isletim sistemi versiyonu yukseldikce sistem gereksinimleri artar arkadaslar

uTku^
27-10-2012, 10:39
dün yükledim.çok güzel olmuş.ben bilgisayarı komplike kullanmıyorum.anca internete giriyorum veya bikaç ofis programı.çok eğlenceli bi hal almış.ayrıca 29 tl ye aldım win 8 pro yu.şaka gibi !

onursumer
27-10-2012, 10:59
cortex falan gibi bi işlemciyle bu iş yalan olur ozanın dediği gibi

bu yuzden intel işlemcili tabletler geliyor ya

i5 işlemcili minium i3 işlemcili olarak gelicek ssd diskle beraber entegre 4gb ram olucak :)

table pc olucak aslında android cihazlarla çok karıştırmamk lazım

şuanki tasarımlar klavyesi ile ekranı ayılıp tablete donen ultrabooklar yonunde asus ve hp çıkıyor yakın zamanda

deeperblack
27-10-2012, 12:12
Bugunde 29 tl ye satinalma sansi varmi acaba?

Low-Rider
27-10-2012, 12:16
Bugunde 29 tl ye satinalma sansi varmi acaba?

Şirkete yeni aldığımız laptop kutuları üzerinde yazıyor 29TL farkla win8 e geçin diye.Sende aldıysan yakın zamanda olabilir.

dirk
27-10-2012, 12:20
Harika yükseltme, harika fiyat
Sınırlı bir süre için özel fiyata Windows 8 Pro yükseltmesi yapın. Teklifin tüm detayları için aşağıya bakın. *
79 TL karşılığında Pro'yu indirin

deeperblack
27-10-2012, 12:26
Şirkete yeni aldığımız laptop kutuları üzerinde yazıyor 29TL farkla win8 e geçin diye.Sende aldıysan yakın zamanda olabilir.

5-6 ay oldu alali. Yaw bi parasiyla alalim didik oda olmadi .)
Torrent linki olan varmı.

Nires
27-10-2012, 12:31
bende bu akşam geçicem inşallah :)

efe_
27-10-2012, 12:33
2010da almıştım laptop'u bize yok bu kampanya :(

-ER-
27-10-2012, 12:39
29 lirayı kaçırmışız galiba 7 dio yaa bakalım denicem pişman olmam umarım

bilalMW
27-10-2012, 12:42
torrent linki varmı beyler? :D

onursumer
27-10-2012, 12:46
millet formu doldurun yeni almış gibi zaten promosyon kodu geliyor direk alırsınz :)

forumdonanimhaberde herkes boyle almış :)

79tl yazıyor promosyon kodu girince düşüyor fiyat

dirk
27-10-2012, 12:49
https://www.windowsupgradeoffer.com/tr-TR/Registration

misery1903
27-10-2012, 12:58
Malesef ki Windows'a olan önyargım bir süre, en azından birkaç ay, geçmeden win8 kullanmama engel oluyor :D

Ahmet Saraçoğlu
27-10-2012, 13:01
hız konusunda iyiyse , işlemciyi , ekran kartını vss daha verimli kullanıyorsa ve netten download edebileceğimiz stabil bi versiyonu var ise çizim yaptıım iki pc bir mac e direkt kurabilirim.

darkmoon
27-10-2012, 13:02
i5 ada i3 işlemcili tablet bence çok elektrik yer şarj süresi çabuk biter gibime geliyor.

Frid
27-10-2012, 13:07
hala lisanslı xp home kullanıyorum :D ne vista kullandım ne 7 çok geri kaldım la :D

dirk
27-10-2012, 13:25
Paraya kıydım hayatımın ilk lisanslı windows'unu indirimli aldım :)

deeperblack
27-10-2012, 13:26
millet formu doldurun yeni almış gibi zaten promosyon kodu geliyor direk alırsınz :)

forumdonanimhaberde herkes boyle almış :)

79tl yazıyor promosyon kodu girince düşüyor fiyat

Adamın dibisin :)

XP ye 195 tl + kdv ödeyip alan biri olarak 30 tl ye win8 almak garip geldi :)

Uur
27-10-2012, 13:29
Şirket için Windows 8 e uygulama geliştiriyorum kullanması zevkli güzel.

Stabil hale geldi artık. Driver konusnda sadece biraz sıkıntıları var. Samsung'un win7 li tabletlerini alırsanız win8 e yükseltebiliyorsunuz. Daha doğrusu windows kullanabildiğiniz her tablete kurulabiliyor. Yakında zaten birçok firma lansmanını yapacak windows 8 li tabletlerin.

semehe
27-10-2012, 13:46
arkadaşlar w7 li laptopumdaki keyi kullanarak yükseltme yapsam masaüstüne kurabilirmiyim windows 8 i?

darkmoon
27-10-2012, 13:51
atom işlemcili çin malı tabletler vardı windows 7 starter kurulu onlarada yarar o zaman.. belki şarj süreleri biraz uzar.

İbrahim33
27-10-2012, 14:01
7 ultimate kullanıyorum , oldukça memnunum...Yeniliği sevmiyorum zaten :)

İbrahim33
27-10-2012, 14:01
7 ultimate kullanıyorum , oldukça memnunum...Yeniliği sevmiyorum zaten :)

Burak-Akın
27-10-2012, 14:27
1 haftadır kullanıyorum eğer çozunurluğunuz full hd ise çok daha kullanışlı

daha çok tasarım tabletler gibi gozuksede normal win7 masaustu de kullanılabiliyor

başlat tuşu kaldırlımış onun yerine sağ tarafa mause ile geldiğinde açılan bir panel eklenmiş

herşey çok basit ve hızlı hoşma gitti

bu arada en ucuz windows serisi

xp den bile upgrade hakkınız var bence iyi bir şans

şuan vista ultimate kullanıyorum, önceden 512 ekran kartım vardı şuan 1gb var

aldıgımdan bugüne yazılımsal bi sıkıntısı var gideremedim. win8 de bu sıkıntı biraz olsun çözülebilir mi ? ve oyunlar nasıl uyumluluk sıkıntısı yaşatıyormu

eyer oyun kurulumunda sıkıntısı yoksa hemen alıp kurabilirim

c20let
27-10-2012, 14:47

aldıgımdan bugüne yazılımsal bi sıkıntısı var gideremedim. win8 de bu sıkıntı biraz olsun çözülebilir mi ? ve oyunlar nasıl uyumluluk sıkıntısı yaşatıyormu

vista kullanan var mı ya :eek: henüz 8 olmasa bile 7 ye acilen geçmelisiniz

efe_
27-10-2012, 14:49

Win8 upgrade için form doldururken win7'li PC'nizi ne zaman aldınız sekmesinde en geri tarih 2012 gözüküyor , vistalı bilgisayarınızı ne zaman aldınız ?

İbrahim33
27-10-2012, 14:54

Vista'nın her tarafı sıkıntı , aklınız varsa 1 dk durmayın ya 7 ultimate'ye geçin yada 8 e geçin...

Deagles48
27-10-2012, 14:57
Formu doldurdum bir referans kodu verdi sonra şutladı beni

''Kayıt işlemi sırasında girilen bilgiler, yükseltme teklifinden yararlanmak için uygun değildir''

editt: Sistemi kandırmanın bu kadar kolay olabileceğini düşünmemiştim

onursumer
27-10-2012, 15:03
i5 ada i3 işlemcili tablet bence çok elektrik yer şarj süresi çabuk biter gibime geliyor.

yok abi sanmıyorum 3. nesil mimari ile intel çok yol aldı

benim i7 işlemcili full hd ekranlı laptopumun pili 4.5 saat gidiyor

ulv işlemcili 13inc laptopumunki işlemcisi ilk nesil 10 saat gidiyor günlük kullanımda

tabletide düşünürsek en az 5 saat gider

darkmoon
27-10-2012, 15:38
inşallah ipad alternatif bir şeyler olursa iyi olucak.

onursumer
27-10-2012, 15:43

şimdi gordum yazınıda vista kullanıyor olman hata

win7 ye geç en azından hem daha stabil hemde donanımları daha iyi kullanır

vista gibi gorsel xp kadarda performanslı

win8 farklı bir yapıda ama performansı kesinlikle uzmez ben yüksek donanımda kullanıyorum ama

yakın zamanda celeron makine ile deniyip yorumlarım :)

Burak-Akın
27-10-2012, 22:08
vista kullanan var mı ya :eek: henüz 8 olmasa bile 7 ye acilen geçmelisiniz

vistayı aldıgımda vardı. bende degiştirmedim halen kullanıyorum..

ekran kartı dışında sıkıntı yaşamadım açıkcası

Burak-Akın
27-10-2012, 22:10
Win8 upgrade için form doldururken win7'li PC'nizi ne zaman aldınız sekmesinde en geri tarih 2012 gözüküyor , vistalı bilgisayarınızı ne zaman aldınız ?

5 yıl oluyor

Burak-Akın
27-10-2012, 22:11
Vista'nın her tarafı sıkıntı , aklınız varsa 1 dk durmayın ya 7 ultimate'ye geçin yada 8 e geçin...

o kadar çok 7 öneren oldu ki.. bu sefer 8 e geçmekte kararlıyım

onursumer
27-10-2012, 22:12
vista için zaten normal upgrade hakkı var 79tl mi neydi tarihe gerek yok diye biliyrum

Ranthor
27-10-2012, 22:13
bende de vista var, 7 ye gecmek kac para.

o bedava gecebilenlerden degil benimki

Burak-Akın
27-10-2012, 22:13
şimdi gordum yazınıda vista kullanıyor olman hata

win7 ye geç en azından hem daha stabil hemde donanımları daha iyi kullanır

vista gibi gorsel xp kadarda performanslı

win8 farklı bir yapıda ama performansı kesinlikle uzmez ben yüksek donanımda kullanıyorum ama

yakın zamanda celeron makine ile deniyip yorumlarım :)

yorumunuz için teşekkürler.. imkan buldugum en kısa zamanda 8 e geçiyorum

sanırım ekran kartı sorunum çözülmezse konu açmayı planlıyorum açıkcası çünkü çok canımı sıktı ve sıkmaya devam ediyor

onursumer
27-10-2012, 22:28
bende de vista var, 7 ye gecmek kac para.

o bedava gecebilenlerden degil benimki

7 ye geçiş yokta

ilk defa tum surumlerden 8 e yükseltme var :)

hondafit
27-10-2012, 22:36
vatan bilgisayarda çalışıyorum 2 gündür windows 8 li makineler satıyoruz.inceleme şansım oldu dokunmatik bir pc'de çok daha iyi çalışabilecek bir sistem gibi.notebooklarda bana göre biraz sıkıntılı.Zaten geçiş dönemlerinde hep sorunlar yaşanıyor beklemek bence çok daha mantıklı.

Deagles48
27-10-2012, 23:00
Promosyon kodumu almış bulunuyorum DVD'ye +39TL istemeselerdi DVD'yi sipariş edecektim İnternetim şuan indirmeye müsait olmadığı için bekliyoruz umarım kodun herhangi bir süresi yoktur :D

Yiğit G.
27-10-2012, 23:21
Arkadaslar android gibi performans alabileceginizi mi sandiniz?
Calisti diyelim, masaustunde kullandiginiz hic bir ama hic bir programi tablette kullanamayacaginizi da bilin.

windows 7 bile min 4 GB ram istiyor. isletim sistemi versiyonu yukseldikce sistem gereksinimleri artar arkadaslar

tabletlerde ve telefonlarda durum farklı pc gibi düşünme yani win 7 pc 4gb istiyorsa 8'de tablette onu veya fazlasını isticek diye bişey yok , zaten microsoftun amacı özellikle akıllı telefonlarda androidden daha fazla performans almak sanırımda başarıcaklar.

""

" For the Windows 8 , a 1 GHz processor was required, plus either 1 GB of RAM for 32-bit systems or 2 GB of RAM for 64-bit systems , 10 GB of free space, a 720p camera, Direct3D 10 support and 1366-by-768 resolution "

""

kaldıki şimdi ki windows 8 phone lar 1.5 ghz , 1gb ram ve butun windows 8 oyunlarını programlarını çalıstırabiliyor...

JMflIIO7Qh8

.::EmrE::.
28-10-2012, 00:18
Kısa bir inceleme ; kendi tecrübelerimdir. Win 8 yükseltme yapacaklar için yararlı olacağını düşünüyorum;

Desktop'a format atıp hem Win7 hem de 8 yükledim; laptopta 7 vardı yükseltme yaparak 8e geçiyorum şu an... ilk izlenimlerimi aktarayım belki meraklar giderilir.

Desktop ; Full HD ekranda herşey inanılmaz güzel olmuş. Win 7 den daha canlı.
Birincisi arayüz çok başarılı. Kullandıktan 15 dk sonra windows 7 aero çok basit gelmeye başladı gözüme. Hoş, windows 8de de masaüstü kullanabiliyorsunuz. Evet anlayacağınız gibi artık başlat menüsü yerine çoğu teknolojik alette olduğu gibi Home ekranı var. Başlangıç ekranı simgesi diye birşey PCde yok,mouse'u sol at köşeye götürdüğünüzde ortaya çıkıyor.

Başlangıç ekranı PC yi resmen bir tablet veya telefona çeviriyor. Mesajlaşma,haritalar,hava durumu,mail,mağza,haberler,spor,finans gibi bir iPhone'dan aşina olduğunuz her uygulama ön yüklenmiş olarak geliyor. Bu inanılmaz bir pratiklik sağlamış zira iki saat uygulama arayıp install edip uğraşmıyorsunuz. Mail uygulaması tıpkı telefonlardaki gibi mail adres ve şifrenizi girdikten sonra hemen senkronize ediyor maillerinizi. Başlangıç ekranındaki elemanlara bir göz atarsak;

Mail; yazdıgım gibi yukarda artık internet sayfası açmanıza veya Outlook kullanmanıza gerek bırakmıyor.

Video,Fotoğraflar,Muzik ; Adından anlaşıldığı gibi Belgelerim klasörü yerine buraya taşınmış ve görünümü tıpkı bir telefon gibi ; bütün resimler alt alta görünüyor.

Kişiler ; Microsoft Live hizmeti üzerinden çalıştıgı için (tıpkı Apple ID gibi önce bir live id almanızı istiyor,) Live adresinizdeki tüm kişileri buradan görüyorsunuz. Aynı zamanda bir adres defteri.

Hava Durumu ; Çok sağlam bir hava durumu app.

Mesajlaşma ; edit : Facebook chat ve MSN yerine kullanılıyor. Aktif durumda.

İnternet Explorer ; desktop'taki (yani masaüstü görünümüne geçtiğiniz desktop) explorerdan farklı olarak bu tarıyıcının adres cubugu aşağıda ve arka planı siyah. İlginç. Sanırım Mobile based bir tarayıcı kullanılıyor.

Mağza ; PC'yi telefon durumuna sokan kısım. Angry Birds bile var... Android ve iOs'taki gibi yükleme yapıyorsunuz. Şu an çok az sayıda program mevcut fakat indirdiğim programlar (wikipedia,tweeter,angry birds,cut the rope) tam ekran muhteşem çalısıyorlar. Ve tabi hepsi Windows 8 arayüzüne optimize edilmiş.. İlerde çok güzel app.ler göreceğiz..

Masaüstü; Bu işin ilginç kısmı. Aslında Windows 7den bir farkı yok 8'in. Başlat menüsünü bir program haline getirmiş gibiler,çünkü burada masaüstünü kapatabiliyorsunuz ve masaüstü çalışmadan da işlemler yapabiliyorsunuz. Demin de dediğim gibi masaüstündeki internet explorer ile başlangıç ekranındaki farklı.

Haritalar ; google maps kafası.

Skydrive ; Microsoftun yeni cloud hizmeti.

Takvim,Kamera bunlar aşikar zaten..

Xbox Live Oyunlar ; Burası oyunlar için bir market olacak sanıyorum.

Başlangıç ekranı dışında Windowsta azbuçuk görsel farklılığa gidilmiş. Task manager değişmiş ve daha kullanışlı bir görev yöntecisi gelmiş. Bunun dışında pencereler aynı sayılır.

Birkaç oyun yükledim. Desktop'ta 8 ATi Cataclyst preview driverlar yüklü ancak oyunların bazıları DX hatası veriyor. 10 oyundan 6 sı açılmadı. Birkaç oyunda sıkıntı yok. Ekran kartı bu arada örnek teşkil açısından ; ATi HD6970.

Laptopta format yapmadım. Yükseltme yaptım. Eski tüm dosyalarım ve masaüstüm duruyor. Üstüne Başlangıç menüsü eklenmiş gibi duruyor. Programlar vs. ellenmemiş, ağ ayarları falan hala aynı Tüm Vaio tuşları aktif. Programların hepsi çalısıyor,eğer win 8 yükleyecekler varsa boot olarak değil win 7 açıkken CDromdan upgrade yaparak yüklemelerini tavsiye ederim.

Bu şekilde muhteşem bir deneyim sunacağa benziyor..Şunu da açıkça söylemeliyim PC ciddi anlamda hızlı çalışıyor 8 ile. Hiçbir takılma,kasma yok.

Fakat Vaio'da olduğu gibi Stamina---Speed switch yani çift ekran kartı kullanan bir laptopunuz var ise; (Toshiba,HP'lerde de var sanıyorum) şu an için yükleme yapmayınız. Windows 8 yalnızca onboard VGA driverlarını algılıyor. ATi ekran kartının driverları indirmeme rağmen ATi Catalyst "Ekran kartı donanımı bulunamadı" hatası veriyor. Speed modunda da fark etmiyor, ikincil ekran kartınızı algılanmıyor. Stamina---Speed switch olan laptopların sadece kendi üretici firma sayfalarında Windows 8 Driverları yayınlandığı zaman kullanılabilir olacaklardır. Bununla beraber parmak izi okuyucu da çalışmıyor.

Özetle yeni bir PC satın almadıysanız,şu an için Windows 7'den şaşmanıza gerek yok. Driverlar problemli,bazı uygulamalarda sorun var,özellikler laptoplarda belirli fonksiyonlar çalışmıyor.Windows 8 ile inanılmaz ötesi özellikler* hayatınıza girmiyor bu sebeple biraz güncelleme çıktıktan,açıklar bulunup kapandıktan ve hatta Service Pack 1 yayınladıktan sonra yüklemenin daha uygun olacağını düşünüyorum.

*Karşılaştığım tek müthiş özellik,sistemin belirgin biçimde hızlanması.

FaBeRgE
28-10-2012, 00:23
yeni bir işletim sistemi çıktığında yapılacak en iyi şey, bekleyip driverların çıkması ve programların uyum problemini halletmesidir :) Ben şahsen win8'i 29tl'ye satın aldım ve pusuya yattım :)

darkmoon
28-10-2012, 00:28
netbookumda win7 ultimate var komple atom işlemci haliyle kasılıyor normalde starter vardıda ben sildim ultimate yükledim. arka planda çalışan her şeyi kapamama rağmen haliyle epey ibr kasıyor.. bu hızlandırırmı netbooku ayrıca download.com dan ben sık sık programlar indiriyorum kuruyorum deniyorum falan oyunda oynuyorum tek tük eskisi kadar olmasada online oyunda buna dahil bunları çalıştırıyormu bu win8 anladığım yazılan çizilene göe çalıştırmıyor..

28-10-2012, 00:33
netbookumda win7 ultimate var komple atom işlemci haliyle kasılıyor normalde starter vardıda ben sildim ultimate yükledim. arka planda çalışan her şeyi kapamama rağmen haliyle epey ibr kasıyor.. bu hızlandırırmı netbooku ayrıca download.com dan ben sık sık programlar indiriyorum kuruyorum deniyorum falan oyunda oynuyorum tek tük eskisi kadar olmasada online oyunda buna dahil bunları çalıştırıyormu bu win8 anladığım yazılan çizilene göe çalıştırmıyor..

Muhtemelen daha hızlı çalışır diye düşünüyorum.

Dodoo
28-10-2012, 00:34
yeni bir işletim sistemi çıktığında yapılacak en iyi şey, bekleyip driverların çıkması ve programların uyum problemini halletmesidir :) Ben şahsen win8'i 29tl'ye satın aldım ve pusuya yattım :)

Nerede satılıyor nasıl satılıyor 29tl ye biz de alıp biz de pusuya yatsaydık :D

FaBeRgE
28-10-2012, 00:39
Nerede satılıyor nasıl satılıyor 29tl ye biz de alıp biz de pusuya yatsaydık :D

bu linkte konusu mevcut detaylı,
Windows 8 tanıtıldı; 26 Ekim 00:01'den itibaren satışta ! (http://forum.donanimhaber.com/m_67314727/mpage_1/key_/tm.htm)

bu linkten de kayıt olabilirsiniz,

Microsoft Windows (http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows/home)

onursumer
28-10-2012, 00:44

+1 bende meraktan biraz kullandım şuan kişisel laptopum hala 7 li beklemedeyim

bide media center key de ucretsizmiş onuda aldım mailde duruyor :D

darkmoon
28-10-2012, 00:46
bende bir service pack 1 falan çıksında bunun ultimate falan farklı versiyonları varmı win 7 gibi business ultimate home starter gibi..

ahmetsahin111
28-10-2012, 00:47
Promosyon kodum gelmiş bende yarın win8i satın alıcam fakat " .::EmrE::. " arkadaşımız ekran kartı driverlarında problem var demiş çok oyun oynadığım için ekran kartı şart :) biraz bekliyeceğiz

28-10-2012, 00:52
bende bir service pack 1 falan çıksında bunun ultimate falan farklı versiyonları varmı win 7 gibi business ultimate home starter gibi..

Edit : YÜkleyicide Windows 8 Pro yazıyor.

Promosyon kodum gelmiş bende yarın win8i satın alıcam fakat " .::EmrE::. " arkadaşımız ekran kartı driverlarında problem var demiş çok oyun oynadığım için ekran kartı şart :) biraz bekliyeceğiz

Ahmet bahsettiğim sorun büyük ölçüde değişebilen ekran kartı düğmesi olan laptoplarda oluyor, desktop ise çok büyük bir problem olmaz.

FaBeRgE
28-10-2012, 00:56

hocam sen win8'i al bekleme moduna geç, elbet o problem çözülecektir ama asla tekrar bu fiyata alamazsınız :)

28-10-2012, 00:59
hocam sen win8'i al bekleme moduna geç, elbet o problem çözülecektir ama asla tekrar bu fiyata alamazsınız :)

Aslında çok mantıklı. Satın almayı düşünüyorum şimdi,en azından kıyıda köşede dursun.

Ahmet Saraçoğlu
28-10-2012, 01:06
Ahmet bahsettiğim sorun büyük ölçüde değişebilen ekran kartı düğmesi olan laptoplarda oluyor, desktop ise çok büyük bir problem olmaz.
nvidia quaddro lu laptopta durum olumsuz olur sanırsam.

28-10-2012, 01:10
ALdım gitti 2 tane, gece gece 150 TL girdi :P

Quadro FX sorun olmaz, Nvdia'nın sitesinde Windows 8 sürücüleri yüklenmiş.

Drivers - Download NVIDIA Drivers (http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us)

Yükleme asistanı zaten sorun olup olmayacağını,hangi driverların eksik kalacağını belirliyor. Bir dene istersen.

FaBeRgE
28-10-2012, 01:11
https://www.windowsupgradeoffer.com/tr-TR/

buraya tıklayıp bilgilerinizi girin, win7 satın alma tarihini 2hazirandan sonra yapın mutlaka, herkes 29tl'ye alsın :)

28-10-2012, 01:11

buraya tıklayıp bilgilerinizi girin, win7 satın alma tarihini 2hazirandan sonra yapın mutlaka, herkes 29tl'ye alsın :)

Şaka yapıyosun 75 TL boşa mı verdim ben şimdi?! :eek::eek::eek:

Edit : Bildiğin boş yere salak gibi aldım 75TL x2 olarak...
Arkadaşlar mutlaka doldurun formu 29 TL ye geliyor ulan aptallığıma doymayayım ya.. Satın alma belgesi vs. bişey ister diye düşünüp tenezzül etmedim bile doldurmaya

FaBeRgE
28-10-2012, 01:26
hadi canım aldın mı 75'e :S eğer ön sipariş falan verdiysen bankayı ara iptal etsinler hemen. Kalan para ile istanbula gelince bana yemek ısmarlar 2de yan verirsin :)

28-10-2012, 01:27
hadi canım aldın mı 75'e :S eğer ön sipariş falan verdiysen bankayı ara iptal etsinler hemen. Kalan para ile istanbula gelince bana yemek ısmarlar 2de yan verirsin :)

Yok yaa :( çatır çatır aldı ödemeyi ürün anahtarlarını da gönderdi e-maile. :mad:

FaBeRgE
28-10-2012, 01:29
tüh ya kötü oldu bu :o

madem 5.sayfa oldu tekrar linki koyayım

adresine tıklayın, win7 alışınızı 2hazirandan sonra gösterin ve 29tlye win8 sahibi olun.

28-10-2012, 01:29
Tam söğüş politikası. Yarın arayıp yeni PC almıstım görmemişim linki 75 TL ye aldım diyeceğim bakalım ne olacak.

FaBeRgE
28-10-2012, 01:31
Tam söğüş politikası. Yarın arayıp yeni PC almıstım görmemişim linki 75 TL ye aldım diyeceğim bakalım ne olacak.

bişiler yapmalısın bence Emre'cim az bi fark yok yani :o işallah iade alabilirsin :o

TolgaEsentepe
28-10-2012, 01:44
win8 yükseltme yardımcısı diye bişey kurdum alışverişi bitir diyor ama bi 75 birde 36tl çıkıyor ne şekilde devam etmeliyim bi yardım alayım :)

FaBeRgE
28-10-2012, 01:51
hmmm, inan seçeneklere hiç dikkat etmedim. Tek hatırladığım kutulu DVD olarak istersek extra ücreti olduğu. Promosyon kodunu girince 29tl'ye düşmesi gerekiyor sanırım.

BLuEBoY
28-10-2012, 02:00
tüh ya kötü oldu bu :o

madem 5.sayfa oldu tekrar linki koyayım

adresine tıklayın, win7 alışınızı 2hazirandan sonra gösterin ve 29tlye win8 sahibi olun.

neden 2 haziran.. kafam karıştı :D

MBuğra
28-10-2012, 02:00
ben bugün pardusu kurdum, onu keşfetmeye çalışıyorum şu anda. İlk izlenimim olumlu, bence bi kurup deneyin :)

FaBeRgE
28-10-2012, 02:05
neden 2 haziran.. kafam karıştı :D

ben tarihi o günden önce yapmıştım kabul etmedi, sonra detayları okurken fark ettim :) sebebini inan bilmiyorum :)

BLuEBoY
28-10-2012, 02:07
ben tarihi o günden önce yapmıştım kabul etmedi, sonra detayları okurken fark ettim :) sebebini inan bilmiyorum :)

şöle bişey yazıyor :)

Fırsatı kaçırmayın!

Windows 7’li PC alana, Windows 8 Pro sadece 29,00 TL.

sitede yer alan fiyat, öngörülen perakende fiyatıdır. Teklifin gerçek fiyatı; döviz kuru, yerel vergiler, gümrük bedelleri, yerel pazar şartları ve diğer etkenlerden ötürü perakendeci bazında değişiklik gösterebilir. Bu nedenle gerçek fiyat, sitede yer alan fiyattan daha yüksek olabilir.

Bu tekliften yararlanmak için 2 Haziran 2012 ve 31 Ocak 2013 tarihleri arasında Windows 7 PC satın almalısınız. Windows 8 yükseltmeniz için kaydolmanız ve sipariş vermeniz gereken son tarih 28 Şubat 2013'tür.

FaBeRgE
28-10-2012, 02:15
O yüzden direk o tarih aralığında bir tarih yazıp girin ve alın :)

cem
28-10-2012, 10:12
8'de Rainmeter çalışıyormu ki ?

Şu program yüzünden senelerce win 7 kullanabilirim bağımlılık yaptı.

efe_
28-10-2012, 10:15
Şaka yapıyosun 75 TL boşa mı verdim ben şimdi?! :eek::eek::eek:

Edit : Bildiğin boş yere salak gibi aldım 75TL x2 olarak...
Arkadaşlar mutlaka doldurun formu 29 TL ye geliyor ulan aptallığıma doymayayım ya.. Satın alma belgesi vs. bişey ister diye düşünüp tenezzül etmedim bile doldurmaya

2012 var formda en geri tarih 2010da aldım laptop'u nasıl dolduracağım o kısmı acaba ? :)

GökhanO
28-10-2012, 11:07
Ben 29 a aldim bir gaz ile kurdum ama benim
Laptopun hic bir surucusu yok 8 e gore pic gibi kaldi makine:)

İbrahim33
28-10-2012, 11:08
Win 7 neyinize yetmiyor anlamıyorum :)

onursumer
28-10-2012, 14:01
8'de Rainmeter çalışıyormu ki ?

Şu program yüzünden senelerce win 7 kullanabilirim bağımlılık yaptı.

bunu deniyip yazıcam :)

darkmoon
28-10-2012, 14:07
rainmeter ın sitesinde Supported on Windows XP, Vista, 7, and 8. yazıyor destekliyor galiba.

cem
28-10-2012, 17:32
rainmeter ın sitesinde Supported on Windows XP, Vista, 7, and 8. yazıyor destekliyor galiba.

Yazıyor da kullanilan skinler ne kadar dogru gosteriliyor onu belirtmiyorlar tabi :) Program calisiyor calismasina ama tirt bir sekilde. Ben 7'nin alt surumune yukledim denemek icin benim kendi yaptigim skin pack'in hicbiri calismadi. Ama bakarsan program calisiyor :) Bu arada rainmeter kullanan varsa skin paylasimi yapabiliriz. Baya guzel calismalar var.

Benim desktop bu sekilde suan ;

http://i.imgur.com/0W23w.jpg

@ onur;

sen de skin falan kurar dene :) Bu arada sana sordugum sorunu tr'de hicbir paylasimda bulamadigim twofingerscroll.exe ile çözdüm, sorunsuz yardiriyor program :)

28-10-2012, 17:37
win8 yükseltme yardımcısı diye bişey kurdum alışverişi bitir diyor ama bi 75 birde 36tl çıkıyor ne şekilde devam etmeliyim bi yardım alayım :)

75TL nin altında 36 TL var onu seçmeyin DVD istemiyorsanız. Yani 36 TL daha öderseniz adresinize Windows 8 DVDsi gönderiliyor. İlerlediğinizde promosyon kodu soracak onu yazın ve 75 TL den -46 TL yaparak 29 TL checkout yapıyor.

2012 var formda en geri tarih 2010da aldım laptop'u nasıl dolduracağım o kısmı acaba ? :)

2010 da aldıysanız dahi 2012 yapacaksınız

darkmoon
28-10-2012, 17:49
bende indirdim setup ı bu akşam kurucam kurcalıycam biraz.

Ahmet Saraçoğlu
28-10-2012, 18:25
şu 28 tl lik win8 için öncesinde orjinal win7 vista veya türevi kulanıyor olmak mı lazım illaki?Yoksa biz normal yurdum insanıda faydalanabiliyormu :D

onursumer
28-10-2012, 18:53
şu 28 tl lik win8 için öncesinde orjinal win7 vista veya türevi kulanıyor olmak mı lazım illaki?Yoksa biz normal yurdum insanıda faydalanabiliyormu :D

normalde faydalanamıyorsun fakat bu on kayıt kısmında sanırım bir kontrol yok

herkes sallamasyon doldurup promosyon kodu alıyor ve 29tl ile bitiriyor işi :)

28-10-2012, 19:06
Yalnız şöyle bir durum var PC'nizde hali hazırda Genuine yani Orjinal Windows 7 yoksa bu setup bir işe yaramıyormuş. Windows sürümünüz orjinal değil hatası veriyormuş. Bu 2GB lık Setup boot olarak çalıştırılabiliyor mu CD'den? 7 yi formatlayıp yüklenebiliyor mu yani?

Ahmet Saraçoğlu
28-10-2012, 19:27
normalde faydalanamıyorsun fakat bu on kayıt kısmında sanırım bir kontrol yok

herkes sallamasyon doldurup promosyon kodu alıyor ve 29tl ile bitiriyor işi :)

Yalnız şöyle bir durum var PC'nizde hali hazırda Genuine yani Orjinal Windows 7 yoksa bu setup bir işe yaramıyormuş. Windows sürümünüz orjinal değil hatası veriyormuş. Bu 2GB lık Setup boot olarak çalıştırılabiliyor mu CD'den? 7 yi formatlayıp yüklenebiliyor mu yani?

yani girelimmi girmeyelimmi bu işe :D

Burak-Akın
28-10-2012, 20:15
ben salı günü almayı planlıyorum, net üzerinden deyil orj cd şeklinde alıp kullanıcam şuan vista ultimate kullanıyorum bi sıkıntı yaşamam inş.

Antalyalogy
28-10-2012, 20:40
bence daha erken sözkonusu firma microsoft ,win 8 in stabil hale gelmesine bence daha cok var hele bir srvice pack 1 yayinlansin :D

Yiğit G.
28-10-2012, 20:51
Birkaç oyun yükledim. Desktop'ta 8 ATi Cataclyst preview driverlar yüklü ancak oyunların bazıları DX hatası veriyor. 10 oyundan 6 sı açılmadı. Birkaç oyunda sıkıntı yok. Ekran kartı bu arada örnek teşkil açısından ; ATi HD6970.

.

bu sıkıntı pc yi %80 oyun için kullanıyorum. modernwarfare1 modernwarfare 3 ve Bf 3 yüklü... bu üçünden biri bile çalısmasa 7'yi geri yuklemek zorunda kalırım :/

28-10-2012, 21:06
ben salı günü almayı planlıyorum, net üzerinden deyil orj cd şeklinde alıp kullanıcam şuan vista ultimate kullanıyorum bi sıkıntı yaşamam inş.

Vista mı :eek: Sıkıntı değil aksine çok iyi gelecektir.

Burak-Akın
28-10-2012, 22:23
Vista mı :eek: Sıkıntı değil aksine çok iyi gelecektir.

vistayı duyan üzerime dövecek gibi geliyor :D

Teşekkürler bilgilendirme için

Naman
29-10-2012, 02:14
2-3 aydir Enterprise surumunu kullaniyorum RTM olarak. Alismak gerekiyor ama alisinca guzel.

Ufak tefek kavramlar haricinde W7 yle cok benzer..

Kavram farklarindan en buyugu ise 'uygulama'. Eskiden bir EXE dosyasina uygulama denirken simdi metro(modern arayüz diye de geciyor) arayüzündeki programlara uygulama deniyor ve masaüstünde calisan alistigimiz uygulamalara ise masaüstü uygulamasi deniyor.

Ranthor'un dedigini azicik genisletmek gerekiyor: ARM destegi sunan uygulamalar PC'ye kuruldugu vakit RT'Ye de ayni hesaptan login oldugunda kuruluyorlar.

Kaldi ki Windows 8 Pro lu Surface'ler de geliyor. O zaman tablet formundaki bir cihazi 1e1 bir PC imis gibi kullanabiliyor olacagiz. Bu bence onemli bir ayrinti ve iPad'leri cok zorlayacaktir.

Diger taraftan Windows 7'de olup ta 8'de olmayan seyler de var:

- Codec destegi.. W7'lerde divx bile divx kurmadan desteklenirken W8'de bu yok. DVD dahi oynatamiyor ayrica yazilim istiyor.
- Masaüstü araclari. 3. parti bir dünya çözüm var elbet ama W7'dekiler oldukca sade ve kullanisli idilerdi.
- Aero-Glass: W8'de yari yariya Aero efekti azaltilmis.
- PC'yi kapat: Bence tasarimsal tek hata. Eskiden 2 tikla kapatilirken simdi biri hover'li 3 tik ve ters köseden kapatmak gerekiyor.
- Enterprise haric sürümlerde IT'cilerin isi daha zor. Bir yerlere erismek daha cok vakit aliyor. Safe Mode dahil. F8 yok misal.
- Denetim Masasi cok uzakta

Deagles48
29-10-2012, 12:34
Yazıyor da kullanilan skinler ne kadar dogru gosteriliyor onu belirtmiyorlar tabi :) Program calisiyor calismasina ama tirt bir sekilde. Ben 7'nin alt surumune yukledim denemek icin benim kendi yaptigim skin pack'in hicbiri calismadi. Ama bakarsan program calisiyor :) Bu arada rainmeter kullanan varsa skin paylasimi yapabiliriz. Baya guzel calismalar var.

@ onur;

sen de skin falan kurar dene :) Bu arada sana sordugum sorunu tr'de hicbir paylasimda bulamadigim twofingerscroll.exe ile çözdüm, sorunsuz yardiriyor program :)

Saat ve Wİ-Fİ skinlerini paylaşabilir'misiniz acaba ?

Schumi
29-10-2012, 14:12
Dün kurulumu gerçeleştirdim çok uzun süre önce bir betasını kurmuştum. Betadan beri baya gelişmiş ancak bence çok fazla eksiği ve tasarımsal hataları mevcut. Çok ama çok fazla aşırı dokunmatik uyumlu olsun diye kasmışlar. Klavye ve mouse desteğini neredeyse yok etmişler. En çok neyini sevdin derseniz yeni Windows Gezgini. Kopyalama durumu göstergesi. Görev Yöneticisi. :)

Ayrıca Aero olmadan dümdüz köşeli kalın çerçeveli tasarım çok eski bir bilgisayarda çalışıyor hissi veriyor.

cem
29-10-2012, 19:18
Saat ve Wİ-Fİ skinlerini paylaşabilir'misiniz acaba ?

bir arkadaşa daha yolladım pm'den mailinizi atarsanız yollayayım.

ahmetsahin111
30-10-2012, 02:35
arkadaşlar ben şuanda aldım fakat yükleme yapmıcam biraz bekleyeceğim
sizede anlatayım kısaca net olsun kafanız karışmasın nasıl yaparız demeyin :)

bu linke tıklıyorsunuz kayıt yaptırın yakın tarihlerde alınan windows7'li bilgisayarlar windows8e yükseltmesi 29TL tabi bunu sizde biliyorsunuz :) zaten bilgileri çokta doğru doldurmanıza gerek yok çok önem verilmemiş mail adresinizi doğru olsun yeter.. ben gerekli yerleri doldurunca 12 saat bile olmadan promosyon kodu geldi mail adresinizi iyi kontrol edin gereksiz yada spam klasörüne gelebilir. Daha sonra asistanı indiriyosunuz bilgisayarınızdaki programları kontrol ediyor ileri dedikten sonra satın alma işlemleri geliyor ekrana, windows 8 pro 75TL olan seçeneği seçiyorsunuz ileri diyorsunuz ilerledikçe adres bilgileri kredi kartı bilgilerini dolduruyorsunuz daha sonra promosyon kodunu gireceğiniz bir alan var oraya kodu girdiğinizde fiyat 29TL ye düşüyor ileri dedikten sonra satış işlemi gerçekleşiyor ürün anahtarını alıyorsunuz aynı zamanda mail adresinizede satın alma işlemi hakkında bilgi vermek için ileti gelir. Karşıdan yükleme işlemi ile indirme başlatılıyor sonra ister windows8 yüklersiniz isterseniz beklersiniz bu size kalmış birde http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows-8/feature-packs buraya e-mail adresinizi bırakırsanız windows media center'a ücretsiz sahip olmak ürün anahtarı yolluyorlar..

Schumi
30-10-2012, 10:36
Media Center ürün anahtarı gelmedi bana gelen var mı ?

onursumer
30-10-2012, 11:00
Media Center ürün anahtarı gelmedi bana gelen var mı ?

bana geldi

kayıt olduğunuz mail ile istemeniz gerekiyor

CooLeqenD
30-10-2012, 11:05

Abi bu olay çok iyiymiş ya valla tuttum bu olayı eve gidince hemen girişeceğim :icon_tup: Her hangi gibi bir sıkıntısı yoksa valla çok güzel bir olay görsellik açısından :cool:

Schumi
30-10-2012, 11:08
Hepsine aynı maili geldim. 2 kere girdim ama hala gelmedi Media Center Key. :(

onursumer
30-10-2012, 11:18
Hepsine aynı maili geldim. 2 kere girdim ama hala gelmedi Media Center Key. :(

şimdi kontrol ettim 27 sinde gelmiş bana

1-2 gn once kayıt olmuştum sanırım hatırlamıyorum

junk a falan düşmüş olabilirmi ?

Schumi
30-10-2012, 11:58
şimdi kontrol ettim 27 sinde gelmiş bana

1-2 gn once kayıt olmuştum sanırım hatırlamıyorum

junk a falan düşmüş olabilirmi ?

Bunu görmemiş sayıyorum. :D Sence ben onu görmezmiydim. :D

tyMu
30-10-2012, 11:58
Bilgisayarı kapat yeri baya değişik olmuş alışıldık yer gayet iyidi niye kastılarsa öyle :)

onursumer
30-10-2012, 12:00
Bunu görmemiş sayıyorum. :D Sence ben onu görmezmiydim. :D

haha boşluğa geldi yazarken

office 2010 a geçtiğimden beri ben outlookun onemsiz posta kısmını hep gozden kaçırıyorum :D

Schumi
30-10-2012, 12:02
Hiç multitasking (çoklu çalışma) uyumlu değil. Herşey için koca metro arabirimi geliyor. Winn+F yapıyorum onda bile metro arabirim. Çıkmak içinde 2 tane ESC lazım. Allahtan Win+R düzgün.

AFN
01-11-2012, 22:11
ben bir türlü promosyon kodu alamadım win 7 key i ni istiyor tarih aralığını doğru yazıyorum ama olmuyor ne yapmam lazım

Y.Emre
01-11-2012, 22:34

@ onur;

abi bi ara bende kullanıyordum da win7nin başlat çubugundan kurtulabildin mi ? yada küçük bi exe'si falan varsa sende atabilirmisin ?

skinleri nereden buluyorsun abi ? yada sendekilerin isimlerini paylaşabilirmisin ?

AFN
02-11-2012, 10:22
arkadaşlar elinde fazla indirim kodu olan varmı?

Deagles48
07-11-2012, 11:33
O zarif Aero arayüzünün gitmesi pek iyi olmamış şimdiki pastel boya ile 9 yaşındaki bir çocuğun tasarladığı hissi veriyor çok küt geldi bana Aero hariç her şey güzel ben sevdim her ne kadar tabletlere çok daha ağırlık verilse'de

Arkadaşlar bu arada elinizdeki Anahtar yükseltme anahtarı o anahtar ile sıfırdan Windows 8 kurulumu yapamıyorsunuz eğer yaparsanız etkinleştirmiyor sadece Windows 7'den 8'e yükseltme yapabiliyorsunuz fakat o zamanda Windows.old adında eski Windows dosyalarını C'de saklıyor ve 10GB yer kaplıyor silinmiyorlar birde

depresif
07-11-2012, 14:40
Bende işyerindeki bilgisayarımda 3 aydır kullanıyorum genel olarak ben çok beğendim ve ağım şahım bi donanımda istemiyor ilk önce biraz yadırgıyor insan ama kullandıktan sonra gayet güzel iş yapar yani :)

powERS
07-11-2012, 15:16
ben su xbox oyun baglantısına takıldım :)

xboxtakı oyunlar 8de oynanıyormu yanı?

powERS
07-11-2012, 23:20
beyler windows 8 li bir laptop aldık. ama içinden herhangi bir cd filan cıkmadı. boylemı olması gerekıyor.

driver windows filan hic bişey yok.

yarın bi gun format atmak ıstesek ne yapıcaz ?

driverlar tekrar yuklenmek ısterse ?

pc kutudan cıktıgında kullanıma hazırdı. ama ya sonrası ıcın cd olması lazım degılmı ?

tyMu
07-11-2012, 23:31
Marka nedir genelde gömülü oluyor sistem hddye ,recovery tuşu vardır markaya göre f8 f9 f10 vs gibi hdd den recovery yapar , tahmini 5 dvd ile yedek alabilirsiniz pc yi komple ,,arama yerine recovery yazın dvd oluşturacak programı çıkacaktır bilgisayarın recovery media creator tarzı bir isimle :)

powERS
07-11-2012, 23:33
Marka nedir genelde gömülü oluyor sistem hddye ,recovery tuşu vardır markaya göre f8 f9 f10 vs gibi hdd den recovery yapar , tahmini 5 dvd ile yedek alabilirsiniz pc yi komple ,,arama yerine recovery yazın dvd oluşturacak programı çıkacaktır bilgisayarın recovery media creator tarzı bir isimle :)

samsung.

ya tamam windows recovery li olsunda bunun ekran kartısı var ana kartısı var bunlarda mı recoveryle cakılı gelıyor?

tyMu
08-11-2012, 00:18
aynen herşey kuruluyor sistem recoverysinde ,ayrı ayrı istiyorsan sitesinden indirebilirsin tabi :)

TameR
08-11-2012, 00:25
ben apple satıyorum

abi macintosh işletim sistemine bu saatten sonra zor diyecek adamın anlını karışlarım

bilgisayarı kapatana kadar ömrümden 5 yıl gitti yaa oraya gir ordan ayarlara gir ordan güce tıkla bilgisayarı kapatı seç....

7 ne güzeldi yaa başlat->kapat bitti :D

cnrsrn
08-11-2012, 01:27
ben bi türlü indirim kodunu alamadım yardımcı olabilecek var mı.
gereken hepsini yaptım linki açıp gerekli tüm bilgileri dolduruyorum laptopum casper w7 li adı yok digeri seçip modeli yazıyorum devam edip win 7 ürün anahtarını yazıyorum ilerletince '' Üzgünüz. Kayıt işlemi sırasında girilen bilgiler, yükseltme teklifinden yararlanmak için uygun değildir.'' diyo nasıl alabilirim varmı bu sorunu yaşayan???

arkadaşlar ben şuanda aldım fakat yükleme yapmıcam biraz bekleyeceğim
sizede anlatayım kısaca net olsun kafanız karışmasın nasıl yaparız demeyin :)

bu linke tıklıyorsunuz kayıt yaptırın yakın tarihlerde alınan windows7'li bilgisayarlar windows8e yükseltmesi 29TL tabi bunu sizde biliyorsunuz :) zaten bilgileri çokta doğru doldurmanıza gerek yok çok önem verilmemiş mail adresinizi doğru olsun yeter.. ben gerekli yerleri doldurunca 12 saat bile olmadan promosyon kodu geldi mail adresinizi iyi kontrol edin gereksiz yada spam klasörüne gelebilir. Daha sonra asistanı indiriyosunuz bilgisayarınızdaki programları kontrol ediyor ileri dedikten sonra satın alma işlemleri geliyor ekrana, windows 8 pro 75TL olan seçeneği seçiyorsunuz ileri diyorsunuz ilerledikçe adres bilgileri kredi kartı bilgilerini dolduruyorsunuz daha sonra promosyon kodunu gireceğiniz bir alan var oraya kodu girdiğinizde fiyat 29TL ye düşüyor ileri dedikten sonra satış işlemi gerçekleşiyor ürün anahtarını alıyorsunuz aynı zamanda mail adresinizede satın alma işlemi hakkında bilgi vermek için ileti gelir. Karşıdan yükleme işlemi ile indirme başlatılıyor sonra ister windows8 yüklersiniz isterseniz beklersiniz bu size kalmış birde Özellik ekle - Microsoft Windows (http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows-8/feature-packs) buraya e-mail adresinizi bırakırsanız windows media center'a ücretsiz sahip olmak ürün anahtarı yolluyorlar..

meLaNchoLic
08-11-2012, 01:51
ben apple satıyorum

abi macintosh işletim sistemine bu saatten sonra zor diyecek adamın anlını karışlarım

bilgisayarı kapatana kadar ömrümden 5 yıl gitti yaa oraya gir ordan ayarlara gir ordan güce tıkla bilgisayarı kapatı seç....

7 ne güzeldi yaa başlat->kapat bitti :D

hiiiiççç kasmam :D açma kapama tuşuna basarım pc kapanır yada açılır.. ekranı kapatırım uyku moduna geçer :D bitti gitti oppan laptop style :D

alfonso4474
08-11-2012, 07:05
biz gecen kuzene laptop aldık kurmuşlar win 8 iğrenç bişey arkadaş sen ne diye kaldırırsın açma kapama başlat menülerini dahada zor hale getirmiişler bastım formatı win7 kurduk canavar gibi oldu makina

powERS
08-11-2012, 08:07
biz gecen kuzene laptop aldık kurmuşlar win 8 iğrenç bişey arkadaş sen ne diye kaldırırsın açma kapama başlat menülerini dahada zor hale getirmiişler bastım formatı win7 kurduk canavar gibi oldu makina

aslında mantıklıda bundan sonra gelıcek her sıstemde 8 gıbı olucagı ıcın alısmakta fayda var. yanı dusunkı 98 de kım kaldı ? :D

vista gibi pislik olmasında. ***** vista oldukca kotu kaldırmak ıstedıgındede baya bı zorluyordu.

ya bu recovery konusunda ben epey bılgısızım. laptop kullanmadıgım ıcın hıc ılgılenmedımde. ama sımdı lazım :D

aga bız cd den format atan ınsanlarız nedır bu recovery. sımdı cd ye gerek yok dıosunuz yanı olemı :)

alfonso4474
08-11-2012, 08:24
bilgisayarınızda ilk aldıgınızda driver tum kurulum ıslemlerını yer aldıgını dusunun tum ıslemlerı o yapıyo bilgisayarımdaki sürücülerinize bakın yazar orda başlatıyosunuz o kendı format atıyo kısaca sizin yerinize ilk hale getiriyo

TigeR
11-11-2012, 20:05
yeni laptop aldım direk win8 kurmuşlar oyun yükleyen yok mu ya çalışıyor mu call of duty serisi filan

arm
11-11-2012, 20:13
tavsiye ediyormusunuz 8i kısacası

Falmor
11-11-2012, 20:31
Bence win8 7 ye göre inanılmaz hızlı çalışıyor.Açılma süresi çok kısa.Metro arayüzü pek benlik değil ama eski sistemde çok rahat kullanılıyor.Kapama olayı için Alt+F4 seçeneği gayet pratik bence bir sorun teşkil etmiyor.Win 7 den yükseltme yapacaklar indirdikleri Win 8 i ISO olarak kaydetsinler diskin başka bir bölümüne.Daha sonra CD ye yazar ve kurulumu baştan yapıp eski windows.old klasöründen kurtulabilirler.

TigeR
11-11-2012, 21:11
oyunlar konusunda bişe diyemiyceğim daha denemedim ama genel olarak beğendim tavsiye ederim kısayollar filan güzel 10dk alışma süreci var yadırgayabilirsin sonra alışıyorsun hatta güzel bile geliyor açılma süresi win7den kat kat daha hızlı 10saniye içinde açılıyor hatta ben açıldığını fark etmedim ilk defa deneyince :D

FaBeRgE
11-11-2012, 21:14
1haftadir kullaniyorum, bence cok hizli ve simdilik sorunsuz. Ayrica hala 29tl iken kacirmayin derim en azindan yasal windowsunuz olur updateleri de skintisiz yaparsiniz :)

onursumer
11-11-2012, 21:40
yeni laptop aldım direk win8 kurmuşlar oyun yükleyen yok mu ya çalışıyor mu call of duty serisi filan

ben nfs falan denedim normal çalışıyor bir sıkıntı yok

darkmoon
11-11-2012, 21:47
win8 dokunmatik ekranlı netbook lar çıkmış çok hoşuma gittide casper işde :) asus falan çıkarsa yada parçası bulunabilicek bir marka..

lethaldoze
11-11-2012, 22:02
1haftadir kullaniyorum, bence cok hizli ve simdilik sorunsuz. Ayrica hala 29tl iken kacirmayin derim en azindan yasal windowsunuz olur updateleri de skintisiz yaparsiniz :)

win7 orjinal değil bende. Burada okudum yinede 8 e 29 tl ye geçebilirsin diye. Bende girdim satınalmak için ama 29 tl yi göremedim nasıl alıcaz bunu bi tarifat yapabilirmisiniz. Tabi mümkünse benimde alabilmem.

Schumi
11-11-2012, 22:10

O fırsat kaçalı 1 hafta olcak. CD key istiyor artık. :D

onursumer
11-11-2012, 23:34
aynen ilk zamanlarda direk formu doldurup alıyordun promosyon kodunu şimdi key istiyor :) aslında kopya key ile denemek lazım onunda bug unu bulmuşlardır belki

ta_one
20-11-2012, 23:24
suanda wındows 8 de bana yardım edecek gonullu arıyorum :confused::confused::confused:

arm
20-11-2012, 23:25
biraz incedim sorularını alayım

ta_one
20-11-2012, 23:31
kardesım wındows 8 e parola koymus ama ne kendı bulabılır nede ben buldum nası parolayı acabılırım...

Y.Emre
20-11-2012, 23:55

bence güzel, ama ben win7 ilede rainmeter yardımıyla masaüstünde birsürü detay görmeyi seviyordum o yüzden hoşuma gitmişte olabilir. birçok konuda -bence- win7den hızlı, (açma kapama, dosya transferi vs)

Bence win8 7 ye göre inanılmaz hızlı çalışıyor.Açılma süresi çok kısa.Metro arayüzü pek benlik değil ama eski sistemde çok rahat kullanılıyor.Kapama olayı için Alt+F4 seçeneği gayet pratik bence bir sorun teşkil etmiyor.Win 7 den yükseltme yapacaklar indirdikleri Win 8 i ISO olarak kaydetsinler diskin başka bir bölümüne.Daha sonra CD ye yazar ve kurulumu baştan yapıp eski windows.old klasöründen kurtulabilirler.

+1 söylemeyi düşündüğüm şeyler :)

kardesım wındows 8 e parola koymus ama ne kendı bulabılır nede ben buldum nası parolayı acabılırım...

kardeşiniz koymamıştır -muhtemelen- eğer msn, windows live falan hesabıyla sistemi ilişkilendirdi ise, kullanıcı adı vs şifresi msn hesabındaki kullanıcı adı ve şifresi oluyor.. (e-mail ve şifre yani )

dirk
20-11-2012, 23:56
temiz kurulum yapılabiliyormu update sürümü gibi bişey bence 29 tl değer ama

onursumer
20-11-2012, 23:58
Windows 8 dokunmatik ekranda dusundugumdende basarili cikti ya ciddi duzgun calisiyor 7 ile alakasi yok :)

meLaNchoLic
21-11-2012, 00:00
benim sorum olucak.. packard bell notebook kullanıyorum.. ***** herhangi bi format atmak istedigimizde artık recovery yapıyoz herşeyi kendi atıyo.. şimdi win8 e geçicek olursam nasıl olucak bu recovery işlemi daha sonra?

ta_one
21-11-2012, 00:00
bence güzel, ama ben win7 ilede rainmeter yardımıyla masaüstünde birsürü detay görmeyi seviyordum o yüzden hoşuma gitmişte olabilir. birçok konuda -bence- win7den hızlı, (açma kapama, dosya transferi vs)

+1 söylemeyi düşündüğüm şeyler :)

kardeşiniz koymamıştır -muhtemelen- eğer msn, windows live falan hesabıyla sistemi ilişkilendirdi ise, kullanıcı adı vs şifresi msn hesabındaki kullanıcı adı ve şifresi oluyor.. (e-mail ve şifre yani )

valla kardes face sıfreme kadar denedım olmuyor ya :( hotmaıl hesabını acıp ordan acabılıyormusuz ama onuda bulamadım neresınde :confused::confused:

Parsia
21-11-2012, 00:04
windows 8 kullanıyorum ben de masaüstü bilgisayarımda 3-4 aydır. notebookta hala win7 var. win8'de hoşuma giden tek şey, daha stabil çalışması. eşşeğe yükler gibi program oyun yükledim, hala doğru düzgün performansta. win7'li 3 kat daha üstün özelliklere sahip notebookumun yüzüne bakmıyorum açıkçası. ona da bi win8 kurmak lazım aslında. diğer taraftan makyajlanmış win7 gibi duruyor. dokunmatik olarak kullanmadım hiç ancak pek başarılı olacağını zannetmiyorum. neticede windows arkadaş çok şey beklemeyeceksin :D

ve ayrıca evet, o kapatma olayına oraya koyan programcının da mühendisin de tasarımcının da artık kim koyduysa onun da ta spor gazetesi. bi de açılmıyor kolay kolay o lanet sidebar arkadaş. 3-4 defa fareyi ileri geri yapıyorum anca çıkıyor. benimkinde mi mallık var acaba ?

onursumer
21-11-2012, 00:07
Dokunmatiktr side bari acmak okadar kolayki sanki onun icin tasarlanmis gibi geldi bana :)

TigeR
21-11-2012, 00:08
windows 8 kullanıyorum ben de masaüstü bilgisayarımda 3-4 aydır. notebookta hala win7 var. win8'de hoşuma giden tek şey, daha stabil çalışması. eşşeğe yükler gibi program oyun yükledim, hala doğru düzgün performansta. win7'li 3 kat daha üstün özelliklere sahip notebookumun yüzüne bakmıyorum açıkçası. ona da bi win8 kurmak lazım aslında. diğer taraftan makyajlanmış win7 gibi duruyor. dokunmatik olarak kullanmadım hiç ancak pek başarılı olacağını zannetmiyorum. neticede windows arkadaş çok şey beklemeyeceksin :D

ve ayrıca evet, o kapatma olayına oraya koyan programcının da mühendisin de tasarımcının da artık kim koyduysa onun da ta spor gazetesi. bi de açılmıyor kolay kolay o lanet sidebar arkadaş. 3-4 defa fareyi ileri geri yapıyorum anca çıkıyor. benimkinde mi mallık var acaba ?

alt+f4 tamamdır öyle sağ üst köşeden kapatmayı açmakla uğraşılmıyor ben bazen fantazi için kullanıyorum sadece :D:D

S.Özeren
21-11-2012, 00:11
benim sorum olucak.. packard bell notebook kullanıyorum.. ***** herhangi bi format atmak istedigimizde artık recovery yapıyoz herşeyi kendi atıyo.. şimdi win8 e geçicek olursam nasıl olucak bu recovery işlemi daha sonra?

recovery nasıl yapıyoruz :D belgeler fotolar falan gidiyormu

Parsia
21-11-2012, 00:13
alt+f4 tamamdır öyle sağ üst köşeden kapatmayı açmakla uğraşılmıyor ben bazen fantazi için kullanıyorum sadece :D:D

o daha zor oluyor :D elli tane programı kapatmaya başlıyor sonra alt+f4'le. program kapatıp bilgisayar kapatmak gibi bir huyum yok malesef :D

Y.Emre
21-11-2012, 00:13

metrodayken masaüstüne tıklayıp ardından direkt olarak alt+f4 yaparsan yok oturumu kapat yok bılgısayarı kapat ayrı ayrı ugraşmadan oluyor.

aslında metro arabirimine küçük bi proğramcık tarzında bilgisayarı kapat butonu çok iyi olurdu..

valla kardes face sıfreme kadar denedım olmuyor ya :( hotmaıl hesabını acıp ordan acabılıyormusuz ama onuda bulamadım neresınde :confused::confused:

kullanıcı adına : xxxxyyyxyxyzza@hotmail.com
şifre kısmına da o mail adresinin (eger win8le birbirine bagladıysanız ki ilk kurulumda baglanıyor sanırım) şifresini gireceksiniz..

meLaNchoLic
21-11-2012, 00:16

bilgisayarı yeni almışsında ilk defa açmışsın gbi oluyor:D

sinan_aga
21-11-2012, 00:18
xp candır xp ye devam :D

Zorbey
21-11-2012, 00:21
Casper notebook aldım.Win8 yüklü geldi.Israrla 7 istemiştim ama 8 den beklenmeyen performans alıyorum.3 viteste sarıyo o derece :D

0M42
21-11-2012, 00:23
Arkadaşlar bende Archos 9 windows tablet var şu anda cihazda windows 7 kurulu.Windows 8 kurarsam bir yararını görürmüyüm ?

TigeR
21-11-2012, 00:24
o daha zor oluyor :D elli tane programı kapatmaya başlıyor sonra alt+f4'le. program kapatıp bilgisayar kapatmak gibi bir huyum yok malesef :D

o zaman sağdan devam :D:D ilk defa orjinal windowsum oldu be güncelleştirme yapınca kendimi tuhaf hissediyorum :D:D

onursumer
21-11-2012, 00:26

sony laptoplarda asist var sen ordan açarsan recoveryini yedek almak istermisin diye soruyor inglizce sıkıntın yoksa halledersin herturlu :)

Arkadaşlar bende Archos 9 windows tablet var şu anda cihazda windows 7 kurulu.Windows 8 kurarsam bir yararını görürmüyüm ?

açıkcası ben performansının artıcağını duşunuyorum

eğer kullandığın cihazın win8 surucu desteği varsa hiç duşunme bile

darkmoon
21-11-2012, 00:43
onur dokunmatik nede denedin win8 i ben tablete bakdım win8 li tablet bulamadım göremedim varda benmi göremedim.. bir iki dokunmatik netbook a gelmiş sanırsam.

onursumer
21-11-2012, 00:49
14 inc asus S400 kulandım ben ciddi beğendim :)

yakın zamanda birçok marka tablet olarakta yapıcaktır

Ahmet Saraçoğlu
22-11-2012, 22:19
Şunu anlamadım ,, şimdi win8 ;dokunmatik cihazlar -teller , ve pc olarak iki ayrı sürüm mü çıkardı ?? Yoksa tek tip windows hem telefonlar ve dokunmatik tabletler hemde pc ler için aynı setup la mıçalışıyor???

Yanı win8 li tablet ; dokunmatik ekran özellikleri hariç birebir win8 li pc gibi davranabiliyor mu??

darkmoon
22-11-2012, 22:31
bizim yiğen sıfır hp almış notebook onda bugün biraz kurcaladım iki yüzü var birincisi dokunmatik ön yüz onu itersen arka planda ikinci yüz açılıyor bilindik windows yüzü.. hangisini kullanmak istersen sana kamış.. belki tabletlerde sadece öndeki dokunmatik yüzü kullanırlar biraz daha light olabilir o kadar prof olmasına gerek yok tablette..

genel olarak bu halde tablette tercih meselesi ama ipad goes on sanırım..

onursumer
22-11-2012, 23:10
Şunu anlamadım ,, şimdi win8 ;dokunmatik cihazlar -teller , ve pc olarak iki ayrı sürüm mü çıkardı ?? Yoksa tek tip windows hem telefonlar ve dokunmatik tabletler hemde pc ler için aynı setup la mıçalışıyor???

Yanı win8 li tablet ; dokunmatik ekran özellikleri hariç birebir win8 li pc gibi davranabiliyor mu??

şimdi bi windows8 var bide windows phone8

pc de bildiğimiz klasik masaustu arayuzu var ama başlat yok birde normal yeni başlangıç ara yuzu biraz farklı alışması kolay

ve bu işletim sistemi donanım olarak yeterli gelebilicek her tablet ve pc de çalışabiliyor

ayrıca phone8 de windows 8 başlangıç arayuzunun devamı hatta minisi şeklinde devam ediyor yani aşağı yukarı arayuz kopya hiç yabancılık çekmezsin

ve ofis programları entegrasyonu falan çok hoşuma gitti bildiğin pc olmuş ya :D

darkmoon
23-11-2012, 01:07
bu işletim sistemi donanım olarak yeterli gelebilicek her tablet ve pc de çalışabiliyor

Yalnız şu dediğin olursa piyasadaki binlerce artık çöp olmuş eski çin malı v.b android 2-3 yüklü olan upgrade edilemeyen tabletlere yeniden gün yüzü doğar :) ikinci hayatlarını yaşarlar :) değerede biner fiyatları..

Ahmet Saraçoğlu
23-11-2012, 06:22
şimdi bi windows8 var bide windows phone8

pc de bildiğimiz klasik masaustu arayuzu var ama başlat yok birde normal yeni başlangıç ara yuzu biraz farklı alışması kolay

ve bu işletim sistemi donanım olarak yeterli gelebilicek her tablet ve pc de çalışabiliyor

ayrıca phone8 de windows 8 başlangıç arayuzunun devamı hatta minisi şeklinde devam ediyor yani aşağı yukarı arayuz kopya hiç yabancılık çekmezsin

ve ofis programları entegrasyonu falan çok hoşuma gitti bildiğin pc olmuş ya :D

Yani pc - tablet ayırmaksızın aynı setup la kurulum yapıp ; tableti masaüstü pc gibi kullanabiliyoruz işlemci ram kapasitesi doğrultusunda doğrumudur?

Peki imac in bootcamp i gibi ipad e win8 kurulabiliyor mu acaba:p , tablet masrafına girmeyelim durduk yere :D

((Editt , biraz araştırdım , öyle bi dünya yok sanırım))

Peki imac te bootcamp le win7 kurulu , win 7 yerine win8 kurabilirmiyim?

naci
23-11-2012, 07:44
Atom işlemcili, win7 starter kurulu netbook'a win 8 yükleyebilir miyim?

darkmoon
23-11-2012, 07:46
eskiden atom işlemcili tabletler vardı acaba onlarda nasıl sonuç alınır :) 2 saat şarjları zor dayanıyordu.

Ersin.
23-11-2012, 12:13
Şöylede bişey var sanırım ipade yüklenmiş sonuçta macintoshlara yükleniyor ipadede bi şekilde uyarlanması lazım ama hiç olmadı win8 olarak kullanımı sağlayan app'ler bulunuyor
Windows 8 on the iPad - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=XWr4ByXjK6k)

meLaNchoLic
23-11-2012, 15:14
şuan orjinale vericek para yok ama pm ile biri bana crackli link verebilirse kurabilirim :D

Ahmet Saraçoğlu
23-11-2012, 20:52
Şöylede bişey var sanırım ipade yüklenmiş sonuçta macintoshlara yükleniyor ipadede bi şekilde uyarlanması lazım ama hiç olmadı win8 olarak kullanımı sağlayan app'ler bulunuyor
Windows 8 on the iPad - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=XWr4ByXjK6k)
Splashtop programı uzak masaüstü programı ,, yani ipadden win8li bi pc ye bağlanmışlar.

şuan orjinale vericek para yok ama pm ile biri bana crackli link verebilirse kurabilirim :D
Aynen varsa bende bi pm alayım , 4 ayrı pc ye kuracağım çünkü

meLaNchoLic
23-11-2012, 22:31
Splashtop programı uzak masaüstü programı ,, yani ipadden win8li bi pc ye bağlanmışlar.

Aynen varsa bende bi pm alayım , 4 ayrı pc ye kuracağım çünkü

henüz banada bi link gelmedi :) beklemedeyim :D

onursumer
23-11-2012, 22:35
açıkcası bu win8 atom vs hepsinde çalışır

atom n2600 60gb ssd ile tablet yapılsa çok çok iyi olur bence

ama firmalar şuan 11.6 inc i5 işlemcili 4gb ramli tabletler hazırlıyorlar ve tahmini 5-6 saat pil omurleri olucak bu cihazların :)

Ahmet Saraçoğlu
23-11-2012, 22:38
Peki yok mu kırekli mırekli bi link onur:D:D

onursumer
23-11-2012, 22:44
Peki yok mu kırekli mırekli bi link onur:D:D

elimde yok ama bi forum konusu buldum pm atıyorum :)

Ahmet Saraçoğlu
23-11-2012, 23:38
Link ölü malesef ,,,
ama şöyle bişey var , benim için sadece 3dmax performansı önemli , onun için de indirsem , deneme sürümü süresi içerisinde denesem (hani eskiden 30 gün deneme oluyordu ya key girene kadar) , bana bir gün yeter hızı anlamam için.Öyle bişey yok mu microsftun kendi sitesinde , bulamadım.

onursumer
24-11-2012, 07:38
ahmet donanımlarınla uyum varsa araştır o şekilde bir deneme yükle

genel olarak performansı hissedilir farklı ama ben genede win7 ye dondum geçici olarak

benim laptopun driverler tam oturmamış çoğu ozelliği devre dışı kaldı :)

Ahmet Saraçoğlu
24-11-2012, 21:07
denemeyi satın almadan yükleme imkanım yokmu reel bi şekilde peki?

Ranthor
24-11-2012, 21:22
arkadaslar link paylasmayin lutfen, benim gibi bir suru insan ekmek yiyor bu islerden.
i5 islemci asiri guclu, 4 gb ram de cok fazla, x86 mimarisi hic uygun degil bu islere.
ipad 512 ram ile canavar gibi calisiyor

Rawr
24-11-2012, 21:59
win8 lenova s10-3 netbook -atom işlemci , intel dahili gpu- da kusursuz çalışıyor . performans gayet iyi

Yalnız max desteklenen ekran cozunurlugu düşük olduğundan -win8 metro arayuzu en az 1024x768 cozunurluk istiyor.- regedit te kucuk bi duzeltme yapmanız gerekiyor.

Ahmet Saraçoğlu
25-11-2012, 11:46
arkadaslar link paylasmayin lutfen, benim gibi bir suru insan ekmek yiyor bu islerden.
i5 islemci asiri guclu, 4 gb ram de cok fazla, x86 mimarisi hic uygun degil bu islere.
ipad 512 ram ile canavar gibi calisiyor

Peki satın almadan reel bi şekilde demoya ulaşamazmıyız abi?Demo dan ; kullandığım çizim programları adına memnun kalırsam 30 tl bişey değil , tüm pc lerle birlikte geçerim 8 e ama performanstan memnun kalmazsam boşuboşuna satın almayalım istiyorum.

ta_one
25-11-2012, 12:13
lettop aldım ıcınde wındows 8 yuklu cıktı ıcınde orjınal hedıyeymıs bızım blader sıfre koymus açamadık bende format atayım dedım 3 saat surdu resmen yaa ne ılletmıs :(

onursumer
25-11-2012, 12:34
Peki satın almadan reel bi şekilde demoya ulaşamazmıyız abi?Demo dan ; kullandığım çizim programları adına memnun kalırsam 30 tl bişey değil , tüm pc lerle birlikte geçerim 8 e ama performanstan memnun kalmazsam boşuboşuna satın almayalım istiyorum.

aslında ilk başlarda 90 günlük deneme surumu yayınlanmıştı onu bulmaya çalışıyorumda sağlam bir link bulamadım

free trial diye yayınlanmıştı çıkmadan once haliyle kaldırmışlar galiba

aynı free olanın torrentini falan bulmak lazım

Ahmet Saraçoğlu
25-11-2012, 12:59
Bi tane 3.3 gb lık indiriyorum , sanırım o ,,, peki beğendik ; satın alalım dediğimiz noktada microsoft un sitesine girdiğimde 79 tl diyor ,,, o 30 tl oalyını da mı kaçırmış olduk?

onursumer
25-11-2012, 13:03
Bi tane 3.3 gb lık indiriyorum , sanırım o ,,, peki beğendik ; satın alalım dediğimiz noktada microsoft un sitesine girdiğimde 79 tl diyor ,,, o 30 tl oalyını da mı kaçırmış olduk?

aynen ilk başta promosyon kodu almak çok basitti formu dolduruyordun mail geliyordu

şimdi microsoft uyandı forma windows 7 key dahil etmişler :D

meLaNchoLic
25-11-2012, 15:26
aynen ilk başta promosyon kodu almak çok basitti formu dolduruyordun mail geliyordu

şimdi microsoft uyandı forma windows 7 key dahil etmişler :D

onuda geçtim 2012 de win 7 li bilgisayar almış olman gerekiyomuş artık :D
ben orjinal win7 keyimi giriyom ama yemiyo :D

Ahmet Saraçoğlu
25-11-2012, 18:09
netten w8 enterprise evaluation buldum.90 gün süreli , build 9200...
Bunun orjinalden kısıtlanmış bişeyleri varmıdır?

Yiğit Ş.
27-11-2012, 10:53
Kurdum 3-4 gündür kullanıyorum, son kullanıcı için ideal şuan kullanabilirler. Fakat patch gerekiyor ileri düzey kullanıcıların kullanmaya başlaması için.

Mesela VPN yapamıyorum şirkete dışarıdan. Henüz vpn client desteklemiyor, .net 3.5 lazım oldu zor kurdum :D vs vs

Aps
30-11-2012, 16:42
windows 8 de mysql kurmayı deneyip başarabilmiş var mı ?
yükleyemedim bir türlü.

Ranthor
30-11-2012, 17:54
windows 8 e neden mysql kuruyorsun apo. adam gibi linux kur ondan ac. yada virtualbox yukle icinde linux calistir

Tuncer M.
01-12-2012, 19:30
Arkadaşımın sony vaio'suna 8 kurdum da. Bir sorunumuz var. Herhamgi bir videoyu görüntülemek istediğimizde ses çıkıyor ama görüntü olmuyor. Youtube vb. sitelerde sıkıntı yok. Bir de sistem derecelendirmesinde sıkıntı yok.b Aygıt yöneticisinde de ünlem falan yok.
Güncel yazılımı aramaya çalıştım ama atinin sitesinde 8 seçeneği yok. :D

Ekran kartı (mobililty) ati hd 5470.

ProdriveSTI
01-12-2012, 19:33
Arkadaşımın sony vaio'suna 8 kurdum da. Bir sorunumuz var. Herhamgi bir videoyu görüntülemek istediğimizde ses çıkıyor ama görüntü olmuyor. Youtube vb. sitelerde sıkıntı yok. Bir de sistem derecelendirmesinde sıkıntı yok.b Aygıt yöneticisinde de ünlem falan yok.
Güncel yazılımı aramaya çalıştım ama atinin sitesinde 8 seçeneği yok. :D

Ekran kartı (mobililty) ati hd 5470.

Windows media player yada herhangi bi oynaticida mi goruntu gelmiyor ?

Eger oyleyse uzanti ile alakali bi sorun,codec yuklemeyi dene panpa.

Tuncer M.
01-12-2012, 19:34
Windows media player yada herhangi bi oynaticida mi goruntu gelmiyor ?

Eger oyleyse uzanti ile alakali bi sorun,codec yuklemeyi dene panpa.

Bro alayını denedim. Kodec, splayer, win8in orjinal oynatıcısı vs. :)

Sanırım ekran kartı sürücüsüyle alaklaı bir sorun ama ati de bir destek sağlayamıyor şimdilik sanırım. :/

Ahmet Saraçoğlu
01-12-2012, 19:48
3pcye de w8 kurdum ama autocad de hata verdiği için ana pc de anında w7 ye geri dönmek zorunda kaldım...tadı damağımda kaldı malesef

Yiğit Ş.
01-12-2012, 23:38
service pack çıkmadan sıkıntı :)

Thracian
03-12-2012, 20:33
Kuralı 5 dk oldu, kesinlikle çok iyi ve hızlı. Netbook tan beklenmeyen bir rahatlık var.

Y.Emre
03-12-2012, 21:57
3pcye de w8 kurdum ama autocad de hata verdiği için ana pc de anında w7 ye geri dönmek zorunda kaldım...tadı damağımda kaldı malesef

an itibarı ile Autocad 2012yi sorunsuz sıkıntısız kullanabiliyorum. W8

Yiğit Ş.
03-12-2012, 21:59
uyumluluk modunda mı çalıştırdınız ?

bu arada fotoğraflı şifre olayını keşfettim. çok hoşuma gitti :)

gxQEcz-M-eY

Y.Emre
03-12-2012, 23:38
Soru banamıydı anlamadım ama :D banaysa cevap vereyim, hayır. Autocad'12 64bit normal sıradan bi proğram yükler gibi yükledim, uyumluluk modunu vsde kapalı. Çalışıyor, bazen sadece anlık olarak takılacak gibi yapıp vazgeçiyor. (Set-up olarak internette bulunan, yüklerken düzeltmezseniz japonca yüklenen iso'yu indirmiştim onu yükledim yeniden. Bilmiyorum fark varmıdır. Belki orjinal iso su olmayabilir..)

Dragger
04-12-2012, 00:28
Ben de bu aksam 8 Pro 64bit (Build 9200) kurdum cok begendim.

Gayet hızlı, görsel olarak harika zaten ;)

onursumer
04-12-2012, 00:40
phone 8 de çok hoşuma gitti bu gidişle alıcam gibi :D

fdogan
04-12-2012, 05:00
Bugün Cd'ler elime geçti ;) 1 aydır kullanıyorum bi sıkıntı çıkmadı henüz

Yiğit G.
04-12-2012, 12:12
ben dün windows 7 64 bit yükledim. Bi süre daha tablet telefon vs harici windows 8 e geçmeyi düşünmüyorum.

Thracian
04-12-2012, 12:28
ben dün windows 7 64 bit yükledim. Bi süre daha tablet telefon vs harici windows 8 e geçmeyi düşünmüyorum.

Tavsiye ederim 8 e geç

powERS
28-03-2013, 22:18
beyler bu 8 in içindeki oyunlarda aldera diye bir oyun var hidden object oyunu. çıkıyor kendı kendıne bunu neden yapar ?

yada oyunları belesten ındırme oynama yolumuz varmıdır ? :D

meLaNchoLic
28-03-2013, 22:33
8 i kursam notebook daki recovery bilgileri falan gidermi ki? daha sonra 7 ye dönmek istersem simdiki gibi recovery tuşu ile acılısta format atabilirmiyim yani?

Y.Emre
28-03-2013, 23:21
8 i kursam notebook daki recovery bilgileri falan gidermi ki? daha sonra 7 ye dönmek istersem simdiki gibi recovery tuşu ile acılısta format atabilirmiyim yani?

Kullandığın recovery proğramıyla ilgili özel bir durum yoksa, Format atıp 8'i kurarken recoverynin tutulduğu partitiona birşey yapmazsan, windows 8e de windows7de kullandığın recovery proğramını kurup windows 7ye dönebilirsin.

En azından ben bir defa yaptım, oldu

meLaNchoLic
28-03-2013, 23:43
acıklaman için teşekkür ederim. ancak şöyle bişey var ben bi program kullanmıyorum notebook u aldıgımdan beri format atmak ıstedımı hep acılısta basıyom f10 a otomatik ekran geliyo yapıştırıyom :D

Y.Emre
29-03-2013, 03:21
Sen yinede formattan önce program listene bak derim :) Bende bir tuş yardımıyla yapabiliyorum ama o tuşun iliskilendirildigi bir program var. Büyük bir ihtimalle sende de oyledir..

lethaldoze
29-03-2013, 12:47
1 haftadır win8 kullanıyorum ve gerçekten çok hızlı. Bence de win8 e geçilmeli

Serhat
09-06-2013, 01:30
Windows 8 e geçiş yolu gözüktü bana da, ön yargılarım var biraz ama deneyip görmekte fayda var. :)

::ZaFeR::
09-06-2013, 06:20
Ben de geçen hafta 64-bit Windows 8 Pro'ya geçiş yaptım.Bilgisayarın resmen kişiliği değişti.Sadece alışmakta biraz zorlanıyor insan ama ufak tefek eklemelerle Windows 7 'nin kullanım kolaylığına erişebiliyor insan.Kurulumdan sonra IObit Start Menu 8 Free download, Bring Start Menu back to Windows 8 (http://www.iobit.com/iobitstartmenu8.php) kurmanızı tavsiye ederim.

By CrAzY
09-06-2013, 09:35
Ocz Agality 4 vs Windows 8 Speed Test - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=Q-cA91uoA2A)

Alın size açılış testim :)

İbrahim33
24-06-2013, 13:10
kullananlar memnun mu acaba ? format atmayı düşünüyorum , 1.5 sene oldu format atalı win7 ultimate kullanıyorum fazlasıyla memnunum.ama yinede kullanıcı yorumlarını almak isterim.