PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gold Computer DOLANDIRICILIGI!

Sercan Keklik
29-10-2012, 22:08
Bi hevesle garantili İphone 5 aldım.. Sonuc ortada telefonum su an kapalı..

Aman dikkat edin benden başkasının canı yanmasın..

https://pbs.twimg.com/media/A6Zy7NPCAAExgj6.jpg

https://pbs.twimg.com/media/A6ZzEygCUAAXlQX.jpg

Şu anda telefon kapandı.. Şahan Gökbakarın kardeşide magdur aynı şekilde..

Yorumları size bırakıyorum..

Low-Rider
29-10-2012, 22:09
İmeiden dolayı mı kapandı?

Edit:Gold kendi ithal ediyor zatende büyük rezillik olmuş

MeRtCaN
29-10-2012, 22:09
Geçmiş olsun Sercan

FAGE12
29-10-2012, 22:10
abowwww bu nasıl olabılır ki ?? gecmiş olsun .

arm
dava açın , 100 tane iphone5 parası alın.

Sercan Keklik
imeiden kapandı evet özgür

sinan-s
29-10-2012, 22:11
Geçmiş olsun nasıl olur inanılmazz...

Sercan Keklik
29-10-2012, 22:13
https://twitter.com/togangokbakar/status/262642502048296960

onursumer
herkesten once urunleri pazara sokup parayı goturmek için çok acele ettiler olucağı buydu

edit

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1420351/gold-teknoloji-marketleri-telefon-kayit-disi-cikti/k8n0i

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1420217/gold-teknoloji-marketleri-telefon-kayit-disi-cikti/k8n0i

Caesar
Goldu arayıp söylemediniz mi durumu? Ne cevap verdiler direk buraya konu mu açtınız? Yardım etmediler mi?

mirafiori
gold mecbur geri almalı yada olayı çözmeli, kurumsal firma tüketici hakkı vs. ben olsam bırakmam bu işin peşini... geçmiş olsun

[RaCeR]
Geçmiş olsun gold computer ne dedi?

Dodoo
29-10-2012, 22:14
Geçmiş olsun.. Gold un çalışma şekli biraz değişik.. Umarım hallolur sorun..

Sercan Keklik
29-10-2012, 22:14
Goldu arayıp söylemediniz mi durumu?

50 kere konustuk kapanmıcagını garanti ettiler.. 1 saat önce kapandıgı ıcın su an malesef muhattap yok karşımda. 3.000 TL Şu an çöp! 1 dk bile kullanamıyosam kapanıyosa telefon su an benım ıcın kapıma kırmızı halı serseler boş..

Caesar
29-10-2012, 22:16
50 kere konustuk kapanmıcagını garanti ettiler.. 1 saat önce kapandıgı ıcın su an malesef muhattap yok karşımda. 3.000 TL Şu an çöp! 1 dk bile kullanamıyosam kapanıyosa telefon su an benım ıcın kapıma kırmızı halı serseler boş..

Anladım. Geçmiş olsun ama sorununu çözeceklerdir bence. Ama hoş değil gerçekten.

Low-Rider
29-10-2012, 22:16
Gold'dan iPhone 5 Alanlar Ne Olacak? - ShiftDelete.Net (http://shiftdelete.net/golddan-iphone-5-alanlar-ne-olacak-40370.html)

çakallara bak ya,kayıt işlemi tamamlanmamış cihazları sürmüşler piyasaya

onursumer
29-10-2012, 22:17
hepsiburada nın da sattığı iphone5 ler büyük ihtimal gold ithalatı idi o yüzden o cihazlardada çıkıyor yeni yeni

sinan-s
29-10-2012, 22:19
Para kolay mı kazanılıyor amk dava açmak lazım peşini bırakmaa

BaDCaT
29-10-2012, 22:20
Geçmiş Olsun Sercan zor bir durum olmuş..

Şöyle bir açıklama buldum bak

Türkiye’de satılan iPhone 5′ler de sorun var! | Teknoloji Haber | Teknoloji Haberleri (http://www.teknobugun.com/turkiyede-satilan-iphone-5ler-de-sorun-var.html)

"Gold Teknoloji Marketleri olarak, biz de kayıt süreci tamamlanana kadar, cihazı kullanıma kapanan müşterilerimize yedek telefon cihazı temin edebileceğimizi belirtiriz. Bilgilerinize sunarız."

orhan_guney
29-10-2012, 22:21
şimdi yenısını verseler adam soğudu cıhazdan ama yapıcak başka birşey yok şikayet sıtelerıne konu ac bence hemen ararlar telafı etmeye çalışırlar.

Sercan Keklik
29-10-2012, 22:23
Ben geri iade sözü aldım.. Yarın bakalım nolucak?

SaBRi
Telefon imeisi Türkiye de kullanıma kapalımı gözüküyor

Eğer oyleyse turkcell ben hallettim

Abd den gelmişti

Frid
çok çok lalet bir firma gold Allah belalarını versin

ef186
29-10-2012, 22:26
Kesin bunlarin kaydinida Kandemir iletisim yusuf yapmistir ondan patlamistir bence ....

at kafalarina iadeni al faturasiyla verdigin parayla yazik vallahi ...

bskone
29-10-2012, 22:27
geçmiş olsun kötü bir durum bi dünya para ver cihaz kayıt dısı olsun ben olsam yarın sabah gidip cihazı geri verip parasını geri isterdim yani kolay kazanılmıyor para heleki şu zamanda.

Berkan
29-10-2012, 22:29
hem dalgamı geçerim hem reklamımı yaparım demiş adamlar

ayrıca 2. bold kısım hakkında seni aramadılarsa bir konusma kaydıda dökümü vs olmayacagından davayla beraber at kafalarına gitsin

İşte Gold Bilgisayar'dan yapılan resmi açıklama:
Gold Teknoloji Marketleri’nden iPhone 5 satın alan kullanıcıların telefonlarına gelen kısa mesajla ilgili tarafınıza yöneltilen sorulara ilişkin açıklama yapma gereği duyduk. Herkesin bildiği üzere, iPhone 5 Dünya’da ve Türkiye’de yeni satışa çıkan bir ürün olduğu için ülkemizde tek tek kayıt altına alınma işlemine tabi tutuluyor. iPhone5’i, Türkiye’ye ilk defa getiren teknoloji marketi olarak, Bilgi Teknolojileri Kurumu’na (BTK) cihazların IMEI kayıt başvurularını yaptık ve onay sürecinin tamamlanmasını bekliyoruz. Ancak bu süreçte, geçici bir süreliğine, cihazların kapanma ihtimalini göz önünde bulundurarak tüm müşterilerimizi arayarak hat operatörlerinden yedek sim kart temin etmelerinin faydalı olabileceği bilgisini paylaştık.
Gold Teknoloji Marketleri olarak, biz de kayıt süreci tamamlanana kadar, cihazı kullanıma kapanan müşterilerimize yedek telefon cihazı temin edebileceğimizi belirtiriz. Bilgilerinize sunarız.

Sercan Keklik
29-10-2012, 22:31
bu arada kimseyi aradıkları falan yok yalan dolan inanmayın.. 3 arkadaş aldık 3ümüzünkide kapandı bugun.. Müşteri hizmetlerine gittik 50 kere kapanmıcak garanti ediyorum kapanırsa geri alıcaz vs... bi ton olay ben simdi daha hayatta GOLD dan yenisini almam ki.. bitti benim için.. Bu telefonun basına bişey gelse 2 yıl muhattabım yok demektir.. Kart Nano mu micro mu ne haltsa su an hic bi telefona takma ihtimalim yok? Benim bütün işim internette şirkete baglanamadıktan sonra napıyım ben iphone u?

anthinka
29-10-2012, 22:35
Gold'un yaptığı ilk tokatlaması bu değil.Firma dolandırmayı hobi olarak yapıyor.İnternet üzerinden yaptığı kampanya dahilinde ürün alıp çoğunu göndermeme veya eksik gönderme para iadesi yapmıyor.Taa ki Tüketici hakem heyetine gidene kadar oraya gidene kadar zaten 3-4 ay dava sürüyor. O zaman iade işlemi oluyor.

Aşağıdaki eylemlerden hangisi "çılgınlık, hata, risk, macera, avcunu yalama, tokatlanma" kelime ve deyimlerini aynı anda tanımlamaktadır.

A - Bir T-Rex ile çıplak elle güreşmek.

B - Ipsiz Bungee Jumping

C - Karayiplerde burnu kanarken tüpsüz dalış yapma.

D - Gold bilgisayardan alışveriş yapmak.

Sorunun cevabı D şıkkı.

Daha çok tokatlama hikayesi için (https://www.google.com.tr/search?q=gold+computer+doland%C4%B1r%C4%B1c%C4%B1l %C4%B1%C4%9F%C4%B1&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:tr:official&client=firefox-a#q=gold+computer+doland%C4%B1r%C4%B1c%C4%B1l%C4%B 1%C4%9F%C4%B1&hl=tr&client=firefox-a&hs=DyI&rls=org.mozilla:tr:official&prmd=imvns&ei=zvaOUKDkFsenhAed_ICwAg&start=10&sa=N&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=e8e5de96abe037cd&bpcl=35466521&biw=1600&bih=790)

cihan
29-10-2012, 22:36
ah bu durum benim başıma gelecekti ki, iyi bir tazminat alana kadar peşlerini bırakmazdım.

emrem123
29-10-2012, 22:36
Ben olsam dava açardım bu işin peşini bırakmazdım. Geçmiş olsun gercekten üzüldüm öle bi tel i kullanamamak da kötü

Sercan Keklik
29-10-2012, 22:39
Cumhuriyet başsavcılıgına dava açıp, Sahtekarlık ve dolandırıcılıktan 1000 Iphone 5 Sahibi olmak siteyen avukat varsa ulaşsın. Kesinlikle fatura tutarı harıcınde 1 TL para istemicem..

murat_ileri
29-10-2012, 23:07
öncelikle geçmiş olsun. ben 5 sene kadar farklı bir teknoloji firmasında çalıştım; ne zaman tt imei kapatma olayına başladı o günden beri yeni ürünlerde ilk serileri hiçbir müşterime satmadım. tüketici hakem heyeti max 700 küsür liraya kadar iade - değişim taleplerinde yetkili kılınmakta bu rakam üzerindeki tutarlar için mecburen dava açmak zorundasınız. benim karşılaştığım buna benzer konuların %95'in de satıcı firma, yasal ithalatını yapmış ve gerekli evrakları imei kaydı için işlemleri başlatmışsa; satıcı firma haklı bulunarak talebiniz reddedilmekte. ( tarafımıza tebliğ olan kararların özetidir) bu durumda size alternatif yollar sunacaklar, size tavsiye olarak tüketici hakları üzerine bilgili sürekli bu tarz davalara bakan bir avukat ile görüşerek firmaya proteto göndermeniz en mantıklı çözüm olacaktır. satış noktası ile çözüme ulaşmanız pek mümkün olmadından dolayı genel merkezine ulaşmanız gerekli.

Sercan Keklik
29-10-2012, 23:14
Murat bey teşekkürler önerileriniz için. Aynen dediginiz gibi bu durumda Direk Cumhuriyet Başsavcılıgında dava acılıyormus. O yüzden bu dava sonucunda, BTK orası burası fark etmez netice olarak bu telefon artık cop ve açılması imkansız bı durum.. Madem öyle resmi işler bitmeden satmıyacaklardı. bu yüzden Davaların %100 ü kazanılıyormuş. Yani BTK geç işlemiş bunda müşterinin sucu yok, satanın sucu var kontrol edip, öyle satsın.

Ben GOLD un müşteri temsilcisi Müdürü olan Bir beyle görüştüm en son cuma günü %100 garanti ediyorum kapanırsa geri ödemesi yapılacak vs.. bi ton garanti verildi, kagıt yazıldı vs.. Bakalım şimdi nolucak..

Iphone 5 ın satışa cıktıgı günü 4 gözle beklerken satın aldım, benım gıbı bı cok arkadaş vardır bekleyen birinin daha canı yanmasın diye hemen koydum.

Bu telefonu sımdı altın kaplasalar benım gözümde degeri yok. Bekler disb. ünden alırım. O yüzden verdikleri sözün arkasında durarak inşallah yarın geri ödeme yaparlar yoksa emin olun ki o kadıköy şubesine dozerle giriş yaparım :)

Seven7
29-10-2012, 23:14
Gold zaten bir çok ürünü kendisi getiriyor. Hatırlarsanız iPad 1'lerde ortalığı kasıp kavurmuşlardı kendileri getirip. Galaxy serisini de o şekilde getiriyor. İnsanımız da 3 kuruş ucuza kaçınca işite onlara da ekmek kapısı çıkıyor. Çok geçmiş olsun, illa peşlerine düşmek için bir avukata iPhone satmaları gerekmiyor, siz de açın davanızı.

Sercan Keklik
29-10-2012, 23:18
Gold zaten bir çok ürünü kendisi getiriyor. Hatırlarsanız iPad 1'lerde ortalığı kasıp kavurmuşlardı kendileri getirip. Galaxy serisini de o şekilde getiriyor. İnsanımız da 3 kuruş ucuza kaçınca işite onlara da ekmek kapısı çıkıyor. Çok geçmiş olsun, illa peşlerine düşmek için bir avukata iPhone satmaları gerekmiyor, siz de açın davanızı.

Burda şöyle bi yanlış var, üc kurus ucuz diye bi terim yok cünkü turkcell bu telefonu 3.300 e satıcagını söylüyor kontrat ile bense golddan 2.900 TL ye aldım. 400 TL lik bir fark zaten konusma paketi internet vs ıcın ödüyosunuz..

Bu telefon 3.400 TL de olsa ben gene kontratsız gider ordan alırdım. Bi yere baglı kalmak bana mantıklı gelmiyor. Fiyatı piyasaya göre kesinlikle uygun degil..

Piyasanın kaymagını yiyen Bavul ticareti yapan arkadaşlar zamanında 2.500 e bile bu ürünü sattılar..

RottingChrist
29-10-2012, 23:19
adamlar çakalın önde gideni. ülkeye binlerce telefon geliyor hepsi kayıt altına alınıyor sorun çıkmıyor senin getirdiğin ve piyasanın en pahalı telefonunda kayıt sorunu çıkıyor. arkadaşın birisi yazmış ellerini çabuk tutup kaymak iyeceğiz diye yaptıkları rezilliğe bak. bana yedek telefon versen eline ne geçecek artık kim güvenip alacak.

Geçmiş Olsun Sercan zor bir durum olmuş..

Şöyle bir açıklama buldum bak

Türkiye’de satılan iPhone 5′ler de sorun var! | Teknoloji Haber | Teknoloji Haberleri (http://www.teknobugun.com/turkiyede-satilan-iphone-5ler-de-sorun-var.html)

"Gold Teknoloji Marketleri olarak, biz de kayıt süreci tamamlanana kadar, cihazı kullanıma kapanan müşterilerimize yedek telefon cihazı temin edebileceğimizi belirtiriz. Bilgilerinize sunarız."

Seven7
29-10-2012, 23:53
Burda şöyle bi yanlış var, üc kurus ucuz diye bi terim yok cünkü turkcell bu telefonu 3.300 e satıcagını söylüyor kontrat ile bense golddan 2.900 TL ye aldım. 400 TL lik bir fark zaten konusma paketi internet vs ıcın ödüyosunuz..

Bu telefon 3.400 TL de olsa ben gene kontratsız gider ordan alırdım. Bi yere baglı kalmak bana mantıklı gelmiyor. Fiyatı piyasaya göre kesinlikle uygun degil..

Piyasanın kaymagını yiyen Bavul ticareti yapan arkadaşlar zamanında 2.500 e bile bu ürünü sattılar..

Ben sizin konunuz için değil, genel olarak konuştuğumdan o tabiri kullandım hocam. Haklısınız ama hani herkesin damar noktası, sizi kontrat yok diye bağlamış, başka bir üründe bekleme yok diye bağlıyor, başka bir üründe uygunluğundan bağlıyor.
2500'e satanlar için 'oha şunlara bak 650 dolara satılan şeyi kaça satıyor' diye laf ediliyordu, iyi satıyorlarmış aslında.

Anıl DALGA
29-10-2012, 23:54
Çok geçmiş olsun Gold batacak diyorlardı öyle söylemlerde vardı hala ayakta ne şekilde ayakta kalmaya çalıştıkları belli olmuş..

Burak-Akın
29-10-2012, 23:56
büyük geçmiş olsun, işin peşini bırakmayın

ST
30-10-2012, 00:04
namussuzlar,4 sene emek verdim bu firmaya haram zehir zıkkım olsun bütün haklarım,
53saat çalıştırıyorlardı beni hafta da birde hesapta reyon şefiydim göya tabi,şerefsizler!

SGTI
30-10-2012, 00:37
çok şerefsiz insanlar.Kimseye karışamam ama bana tutarı 792 lira olan şeyi 840 liraya çakmaya çalıştılar.Kredi kartımdan çektilerde ama ben yanlışlık olduğunu farkedince iptal ettiler işlemi.yani ben o yanlışlığı farketmesembenden o para çıkıcak çatır çatırda yiyicekler.

1lker
30-10-2012, 00:53
Ben bugüne kadar gold dan çok fazla ürün aldım her seferinde çok yardımcı oldular değişmeyecek ürünü bile değiştirdikleri oldu demek ki ya bayi ile alakalı bir durum yada bozdu bilemedim geçmiş olsun

kelalper
30-10-2012, 07:48
badem biyik bunlar sizce batarlar mi. rte basa geldiginden beri zaten butun bilisim firmalari sahipleri bir anda badem biyik oldu. bunlar daha onceden badem biyikli. 2000 yilinda cok mal aldim internet cafeler kurarken her boklarini iyi bilirim. satis mudureleri vardi. patronun. gozumun onunde kizin orasini burasini sikistirdiklarini bilirim. bana attiklari kaziklarida. her gun parca fiyati degisirdi borsa gibi. parasini yatirip siparisini verdigim parcalari zam geldigi icin farkini verdirerek teslim ederlerdi. parca fiyati dustugu zaman farki iade etmezlerdi. etmedigim kavga kalmamisti.

Day Walker
30-10-2012, 07:56
Geçmiş olsun :(

yazmadan edemicem aç telefon ana avrat eşiktekine beşiktekine karşına kim çıkarsa söv bu nedir yahu. :mad:

G_TT_I
30-10-2012, 08:10
Kesinlikle tam pesini birakilmayacak durum,

kapanma rezilligini gectim, telefon artik cok onemli, borsa vs. takip ediyor olabilirsin yada can alici gorusmeler yapiyor olabilirsin,
bu kadar onemli adam tek telefon tasirmi diyemezler,
verecekleri yedek telefonda ayrica iphone yada ayni isletim sistemli bir cihaz olmak zorunda.

gurcell
30-10-2012, 08:14
Sercan selam, durumuna cok uzuldum ama telefonun cop degil merak etme. Eger adamlar Btkya basvuru yaptilarsa , sonrasinda telefonun kullanima acilir. Gold'a sordun mu Btk basvurusunu? Sana Btk'ya basvuru yaptiklarini gosteren form versinler, hersey yolunda giderse 10 gune telefon acilir.

Cok sinirlisin belli ama dava vs. Acip ugrasacagina 10 gun bekle. Harbiden basvuru varsa acilacak.

Mcks btk nin Ankara Maltepe'deki binasinda, oraya yolun duserse elden de sorabilirsin.

Bu arada yeni kanunla her cihazdan 100 tl aldiklari icin, grey market ithalati yapan bazi kurumlar vergiyi odemekte zorlaniyorlar. Dusunsene 10000 cihaz getirseler 1000.000 tl vergi odemeleri gerekecek. O durumlarda , hele ki arada bayram seyran gibi uzun donem tatil varsa , parayi repoya koyup, bayram sonrasi vergileri yatirirlar. Bu sayede bircok telefonun vergisi bedavaya gelir.

BARR
30-10-2012, 08:28
Bence rezillikten başka bir durum değil dava edilme şansı varsa edilmeli.

Evrenoz
30-10-2012, 08:33
Hemen dava edin..

3000 TL'nin peşinde olmayın, 30.000 TL'nin peşinde olun. Şu an yaptıkları tamamen çakallık, 3 kuruşla gözünüzün boyanmasını kabul etmeyin.

kado
30-10-2012, 08:36
Ben geri iade sözü aldım.. Yarın bakalım nolucak?

Ümit beyle mi görüştünüz ????

joker
30-10-2012, 08:55
Verin bir avukata dava acin onlar ugrassin

Faruk'S
30-10-2012, 08:57
Gold zaten paralel ithalat yaptığından ötürü bi gün patlayacağı barizdi ancak sizin yanmanız kötü olmuş.
Yani kusura bakmayın ancak ucuz olsun diye aldığımız o milyarlık ürünler adamı böyle zor duruma sokuyor.
Bende 4s almıştım Gold tan. Paketten çıkan şarj cihazı (orijinal) telefonu 2.ayda yaktı.
Sonradan öğrendik ki şarj cihazı Türkiye standartlarına uygun değilmiş.Yani bi nevi sahte..

SOMEONESPECIAL
30-10-2012, 09:01
Her kim olursa olsun Hakkınızı yedirmeyin hiç bir konuda.

HondatugraL
30-10-2012, 09:05
bu fırma bılgıdın kurumsal dolandırıcı ozaman. Adresı belli şeyi belli ver mahkemeye.

Faruk'S
30-10-2012, 09:15
bu fırma bılgıdın kurumsal dolandırıcı ozaman. Adresı belli şeyi belli ver mahkemeye.

Piyasadan çok düşük fiyata satma çabası (iphone 3,3g,4,4s)
Piyasada en erken satma çabası (iphone 5)

onun dışında bi dolandırıcılıklarını görmedim şahsen.Ancak yine de temkinli olmak gerek.Bu çabalar sonucunda böyle patlak mallar piyasada.

mr.korhan
30-10-2012, 09:28
5 yıl goldda hemde A.S zamanları değil , en büyük patronlarının mağaza müd. iken çalışmış biri olarak gold hakkında o kadar çok doğru şey yazıldığını gördüğüme ve insanların bu firmayı iyi tanıdığına.! sevindim :)

phoenixs
30-10-2012, 10:44
Gidin paranızı isteyin hocam alın geri insanı soğutur bu tür şeyler gerçekten o kadar para ver dandik bi yerden almamak için güvendiğin dağlara kar yağsın

Schumi
30-10-2012, 10:51
Çok eskiler bilir. PC Gold zamanlarında Pentium 133 MMX'leri jumper ile overclocklayıp sisteme 233 MMX diye tanıtıp satıyorlardı. O zamandan bu zamana hiçbirşey değişmedi. :)

onursumer
30-10-2012, 11:06

turkcellbu urunu 3.300 e satmayacak kontrat bedeli tarifen dahil okadar

kontratlı aldığında sana telefonu 1900tl ye falan fatura ediyorlar gerisi internet konuşma arada fark var

usa fiyatı 700dolar

hangi turkcell bayiden bilgi aldınız bilmiyorum ama

iphone 4 türkiyede 2500tl ye satılırken kontratlı aldığnızda 1700tl ye fatura ediliyordu

4s de bunun gibi 5 te farklı olmayacak

ENGean
30-10-2012, 11:11
hong kong ta şuan 950-1000usd
usa 700$
neden bu kadar fark warki acaba ?

bu arada geçmiş olsun,inş en kısa zamanda çözüme ulasır.

Ramiz
30-10-2012, 11:14
bu firma fotoğraf makinası ve aksesuarlarını da paralel ihracat getirip satıyor bilginiz olsun

onursumer
30-10-2012, 11:15
hong kong ta şuan 950-1000usd
usa 700$
neden bu kadar fark warki acaba ?

bu arada geçmiş olsun,inş en kısa zamanda çözüme ulasır.

fiyat tam doğru olmasada bu aralıklarda idi ilk yayınlanan fiyat listesinde

şuan cihaz yok belki bu yuzden oyledir

ACYV
30-10-2012, 11:16
Geçen bir başkasının da başına gelmişti, telefon da simlock vardı, gold iyice işin suyunu çıkarmış. Mantıkları İstanbul Bilişim gibi sanırım...

SaBRi
30-10-2012, 11:23
Usa 700 dolar ama şuan hiçbiyerde yok hatta yerine göre değişiyor hatta 30 40 dolar vergiden dolayı ucuz olarak satanda var

asmisinsan
30-10-2012, 11:38
gold demek satarken her türlü yalan mübah demek

Sercan Keklik
30-10-2012, 11:39
Uzun bir sinir stress olayların üzerinden, şimdi muhattap olduğum adamları ve tavırlarını size yansıtıyorum;

İlk gün..!

Telefonu aldım, bi baktım şarj aleti için çevirici var dedim bu ne? dediler işte ilk geldiği için falan filan vs.. İyi dedim bakalım yapıcak bişey yok, her şeyin bir kusuru var kusuruda bu olsun.. Taktık kullandık kayıtlar yapıldı App Store dan uygulamalar satın alındı vs..

Artık Blackberryden Iphone a tüm aktarımım saglanmıştı. Herşey yolunda saat gibi devam..

Evdeki iMac - İpad Macbook vs. hepsi senkronize edilmiş kayıpsız problemsiz hayata hoşgeldin demiştim..

Aradan tam 3 gün geçti Turkcellden bir mesaj..
http://img803.imageshack.us/img803/7899/img0033rx.png

Hemen Gold u aradım ama nafile müşteri hizmetlerine ulaşmanız için günde 900 kere falan aramanız lazım kı.. en az 150 kere aradım malesef sonuc yok.. Aldıgım şubeyi kadıköyü aradım hemen gayet lakayıt bi sekilde.. Kapanmıcak siz RAHAT OLUN falan gibi böyle sokak agızı, 5 sınıf ınsanlarla muhattap olarak tamam dedim.. Ardından Bayram tatili gelmesine 1 gün kala hala IMEI kayıdı yok.. gittim kadıköye Dedim geri vericem kart takmışsınız olmaz!! cevabı aldım :) Telefon alıp artık odanızamı salonunuzamı nereye koyup süs olarak izlersiniz bilmiyorum..

Bir ton konuşma ile MUSTAFA DÜNDAR adında bir Müşteri Temsilcisi ile muhattap oldum, Adamın bir tek ANA AVRAT küfür etmediği kaldı.. Mail atıyorum okundu bilgisi, teslim bilgisi istiyorum, 2 side geliyor mailime adam Mail gelmedi diyo..

Dükkana gittim. Gene olumsuz.. GÜNGÖR ALAÇAM adı altında bir müşteri temsilcisi varki tükürmekten suratıma nefes alamaz oldum.. Kendisi Bana garanti EDEREK! kapanmıyacağını vs vs vs vs bi ton müşteri temsilcisi yalanı attı.. Yedim mi? Tabiki hayır.. Ama teknolojiye alışmışım, sim kartımı kestirmişim (Ki kartım annem üzerine) tekrar kart için anneyi yor ugraş et.. Tamam dedim hadi sene 2012 ama bir insan kuluna inan.. Bana telefonun geri iade alıcagını istersem yenisi ile degiştiricegimi belirtti.

27 Sinde kapanılacağı söylenen Telefon, 29 Ekim itibari ile kapandı..

Akşam saatlerinde bu olay olduğu için ***** gidemedim. Telefonsuz kaldım.

Sabah 8 dedinmi hemen GOLD Kadıköy şubesindeydim. 9 da açılan magzayı bekledim ve 9 da açıldı.. Tüm yetkili arkadaşlar orda falan vs.. Geri vermek istediğimi söyledim hemen tamam dediler, itiraz etmediler.. Fakat gelen çalışan arkadaşlar ya işte açılcak yazık günah o bu su vs. Para cebinden cıkmayan herkes o kadar RAHAT konuşuyordu ki.. Neticede sadece ben magdur olmuştum.. Adama diyorum kaç paraya çalışıyosun? 1.000 TL kaç aylık maaşın bu diyorum 3 diyo.. O zaman 3 ay çalış gel yanımda, ben sana 5 ay paranı ödiyim diyorum onla bu aynı mı diyo :)

Neyse.. BTK da aldığım günden beri işler bi türlü yapılmamıştı kısacası devlet dairesi o telefonun işlenmesi en iyi ihtimalle 1 ay..! çünkü Bilkom ile Metro elektronik (GOLD-ESS vs..) İphone 5 i bendne önce getirdin muhabbetine mahkemelik olmuşlar.

Bende geri iade edip Genpa ve KVK gbi yıllardır kale alıp güvendiğimiz bir firmayı tercih etmek istediğimi belirterek, kendilerini ne kadar acındırsalarda iadeyi kabul ettiler..

İade alıcak Adam yine ***** bol tükürüklü GÜNGÖR ALAÇAM beyi beklemeye başladık Yolda imiş.. saat 9:00..

Bekle bekle bekle bekle bekle...

Saat tam 10:30 güngör beycigimiz sagolsun teşrif etti.. Bir sinir bir trip kutuyu ordan oraya atmalar, evrakları fırlatmalar falan vs.. Bir Merhaba özür dileriz bile yok ve Bu tür bir davranış :)

Neyse iade faturam kesildi, Muhasebeye gitmem gerektiği söylendi, Verilen tutarın, ve edilen magduriyetin adına Çoluğu cocuğu bu işte beni magdur eden kim varsa helal etmediğimi İnşallah yatıracak mezar bulamıyacaklarını belirttim.. 1.30 Saat bekletildim adam yatagından cıktı geldi :) He tamam he falan diyerek yolcu ettiler...

Muhasebeye gittim, Fatura altına K.K İadesi istendi diye elle bir yazı yazıldı gönderildim :) Onu bende yazardım aşağıya kadar inmeme gerek yoktu..

Ana merkez bankaya bildiricekmiş falan filan vs.. Prosedür işleriymiş o bu şu.. Bir cogunuzun işyeri var bilirsiniz, Kartı pos mak. takın ve referans girip iptal edin hepsi bu..

Müşteri temsilcisini arayıp şikayette bulundum ana merkeze.. Yaklaşık 2 saat oldu dönen sadece magza müdürü bizi şikayet etmişsiniz? :)

Kısa ve özet geçicek olursam,

Kırılan heves, 50 TL Otopark Parası, 100 TL mazot parası, 50 TL koruyucu jelatinler kapaklar vs.. Ebayden geçilmiş olan iphone 5 için ıvır zıvır 50 TL

1 günlük telefon kullanamama magduriyeti = PAHA BİÇİLEMEZ.. Yeni Hat çıkartma işlemi 30 TL Anneyi kaldırıp sürükleme gibi bir durumu söylemek bile istemiyorum..

Golddan alışveriş yaparken düşünmenize bile GEREK YOK. Direk önünden geçmeyin..

Gerekli Dava işlemleri için, gerekli yerlere başvuruldu ve gereken davalar yarın itibari ile açılıyor. Ürünü her ne kadar geri almış olsalarda yaşanan Magduriyet nedeni ile TAZMİNAT davası, Sahtecilik ve DOLANDIRICILIK davasından ötürü gereken işlemleri yarın Avukat bir arkadaşım yapıyor..

30.000 TL lik maddi Tazminat davası açıyorum Metro elektronik adına..

Ken_Block
30-10-2012, 11:43
geçmiş olsun şikayetvar da baya dosyası şişik anlaşılan

Sercan Keklik
30-10-2012, 11:43
turkcellbu urunu 3.300 e satmayacak kontrat bedeli tarifen dahil okadar

kontratlı aldığında sana telefonu 1900tl ye falan fatura ediyorlar gerisi internet konuşma arada fark var

usa fiyatı 700dolar

hangi turkcell bayiden bilgi aldınız bilmiyorum ama

iphone 4 türkiyede 2500tl ye satılırken kontratlı aldığnızda 1700tl ye fatura ediliyordu

4s de bunun gibi 5 te farklı olmayacak

Platinum müşteri temsilcisi ile görüştüm kontrat istemediğimi belirterek, çok az sınırlı sayıda getirdiklerini, Bunuda VIP müşterilerine verdiklerini fiyatın ise 3.300 TL olucagını belirttiler. Hatta Turkcell Finans müdürünün Asistanıda arkadaşım oda aynı şekilde bir bilgi verdi ama net bir konu olmadığı için kesin böyledir demek istemiyorum.

MuratCan07
30-10-2012, 11:52
Benden uzak Allah a yakın olsunlar.
1 sene önce tp-link modem aldım 2 gün sorna jelatini üzerinde iade etmek için gittim geri iade alamayız başka bir şey alın dediler. ne demek alamazsınız jelatinini bile açmadım dedim yok dediler. mağaza müdürünü çağırın dedim benim dedi :) sizden yetkili var mı? yok.
merkeze telefon ettim ne demek alamazlarmış dedi bir beyfendi bide bağırıp çağırmaya başladı kaç kere söyledim bunlara müşteriyi mağdur etmeyin diye laftan anlamıyorlar falan dedim sakin olun bana değil müdüre çemkirin. siz dedi 5dk bekleyin gidin mağazaya ben telefon ediyorum oraya. bekledim girdim müdürün surat 5 karış. dedi iade alabiliyormuşuz. k.kartına iade etti ben belge falan almadım. 2 ay yatmadı para sayısız telefon görüşmesi sonunda iade alabildim. birdaha asla metro elektroniğin herhangi bir kuruluşundan alışveriş yapmıyorum. sanalpazardan 1 kere yaptım sonra farkettim gold muş. çok zorda kalmadıkça orayıda kullanmıyorumda taksit işi güzel olduğu için belki birdefa daha kullanırım.

onursumer
30-10-2012, 11:54
Platinum müşteri temsilcisi ile görüştüm kontrat istemediğimi belirterek, çok az sınırlı sayıda getirdiklerini, Bunuda VIP müşterilerine verdiklerini fiyatın ise 3.300 TL olucagını belirttiler. Hatta Turkcell Finans müdürünün Asistanıda arkadaşım oda aynı şekilde bir bilgi verdi ama net bir konu olmadığı için kesin böyledir demek istemiyorum.

tamam şimdi anladım ilk seneki mevzuyu yapıyorlar kontratlı almassanız hepsini iphone5 parası alıyorlar :) illa kontrat yapmak istemessen boyle diye :)

ahk
30-10-2012, 12:00
Gerekli Dava işlemleri için, gerekli yerlere başvuruldu ve gereken davalar yarın itibari ile açılıyor. Ürünü her ne kadar geri almış olsalarda yaşanan Magduriyet nedeni ile TAZMİNAT davası, Sahtecilik ve DOLANDIRICILIK davasından ötürü gereken işlemleri yarın Avukat bir arkadaşım yapıyor..

30.000 TL lik maddi Tazminat davası açıyorum Metro elektronik adına..

Dava açma hakkın yok çünkü hakkını geri almışsın yani malı iade etmişsin mağduruyetin giderilmiş. Kanunen 30.000TL'lık bi tazminat davası açtığında karşı tarafın avukatına bi ton para ödersin.
Yaptıklarının en ufak özürü veya telafisi yok ama ne yaparsın kanun kanundur.

Sercan Keklik
30-10-2012, 12:12
Dava açma hakkın yok çünkü hakkını geri almışsın yani malı iade etmişsin mağduruyetin giderilmiş. Kanunen 30.000TL'lık bi tazminat davası açtığında karşı tarafın avukatına bi ton para ödersin.
Yaptıklarının en ufak özürü veya telafisi yok ama ne yaparsın kanun kanundur.

eminmisiniz? cünkü avutakım biliyo geri verdigimi, magdur edilmişsin, bedelini geri ödemişler ama senin diger magduriyetin nolucak? diyerek yarın görüşmemizi istedi

Enes-x
30-10-2012, 12:18
Geçtiğimiz aylarda Gold Altunizade şubesini aradım beyaz 4s 16 gb var mı diye,var elimizde buyrun gelin dediler.Gittim şubeye elimizde kalmamış 2-3 saat içinde gelecek dedi şaşırdım kaldım.Gelmeden önce şubeyi arayıp sorduğumu olumlu cevap aldığımı söyledim , telefonlara şubeden değil merkezden bakılıyormuşta onlar yanlış bilgi verebilirlermiş birşeyler saçmaladı.O anda vazgeçtim alışverişten yinede sırf merakımdan bıraktım cep numaramı,2 saat içinde gelecek hemen arayacağız dediler.Tahmin ettiğim gibi 18 saat sonra geri döndüler açmadım bile telefonlarını :)

Zaten biliyordum nasıl bir ticari ahlakları olduğunu bu konu daha da pekiştirmiş oldu.

Vatan Computer dan şaşmamak lazım elektronik alışverişinde.

Sercan Keklik
30-10-2012, 12:21
Geçtiğimiz aylarda Gold Altunizade şubesini aradım beyaz 4s 16 gb var mı diye,var elimizde buyrun gelin dediler.Gittim şubeye elimizde kalmamış 2-3 saat içinde gelecek dedi şaşırdım kaldım.Gelmeden önce şubeyi arayıp sorduğumu olumlu cevap aldığımı söyledim , telefonlara şubeden değil merkezden bakılıyormuşta onlar yanlış bilgi verebilirlermiş birşeyler saçmaladı.O anda vazgeçtim alışverişten yinede sırf merakımdan bıraktım cep numaramı,2 saat içinde gelecek hemen arayacağız dediler.Tahmin ettiğim gibi 18 saat sonra geri döndüler açmadım bile telefonlarını :)

Zaten biliyordum nasıl bir ticari ahlakları olduğunu bu konu daha da pekiştirmiş oldu.

Vatan Computer dan şaşmamak lazım elektronik alışverişinde.

:) dertli bir çalışanıyla muhabbet ettik.. Oda maaşından attırdıgı para ile 4S almış onunkide kayıtsızmış.. Kısacası malı sattıkça bi şekilde kayıt ettiriyolar.. Biz bayrama denk geldik ettiremediler.. Ellerinde patladı.

Eyüp
30-10-2012, 12:22
ipad alırken orayı tercih etmiştim , bir sorun olmadı :)

Demek telefon alınmazmış..Sizede geçmiş olsun.

Sercan Keklik
30-10-2012, 12:25
Sercan selam, durumuna cok uzuldum ama telefonun cop degil merak etme. Eger adamlar Btkya basvuru yaptilarsa , sonrasinda telefonun kullanima acilir. Gold'a sordun mu Btk basvurusunu? Sana Btk'ya basvuru yaptiklarini gosteren form versinler, hersey yolunda giderse 10 gune telefon acilir.

Cok sinirlisin belli ama dava vs. Acip ugrasacagina 10 gun bekle. Harbiden basvuru varsa acilacak.

Mcks btk nin Ankara Maltepe'deki binasinda, oraya yolun duserse elden de sorabilirsin.

Bu arada yeni kanunla her cihazdan 100 tl aldiklari icin, grey market ithalati yapan bazi kurumlar vergiyi odemekte zorlaniyorlar. Dusunsene 10000 cihaz getirseler 1000.000 tl vergi odemeleri gerekecek. O durumlarda , hele ki arada bayram seyran gibi uzun donem tatil varsa , parayi repoya koyup, bayram sonrasi vergileri yatirirlar. Bu sayede bircok telefonun vergisi bedavaya gelir.

abi aynı mantıktayız :)

Büyük paralar dönüyo ama magdur olan kim vatandaş :)

İşin en ilginç yanı Turkcelle konuşuyorum Onlar bile ESS Yani Metro elektronikten almışlar ürünü (GOLD un ithalat firması)

Bunları getirelim satalım, kaymagı yiyelim, garanti sıkıntısı olursa bi şekilde çözeriz, Sattıkçada öderiz hallederiz mantıgı..

Ayriyetten Paralel İthalat ürün sattıgını da KABUL ETMEMELERİ ayrı bi durum.. Diyorum garanti nolucak? biz memnun ediyoruz müşterilerimizi APPLE servislerinde tamir görücek vs.. :)

Bu golddan kagıt alınmaz kagıt..

Blackbird
30-10-2012, 12:34
Adamların milyon dolarlık ciralar yapıyorlar ama kafa - ticaret anlayışı hala yazıcıoğlu işhanındaki gibi. :)

Deagles48
30-10-2012, 12:55
İşe bak sen adamların 1.260TL'ye ithal ettikleri ürüne 2 iPhone parası daha yani 3.000TL ver ve sana daha kayıtları yapılmamış garantisiz bir cihaz versinler

İade etme imkanınız varsa eğer hemen iade edin 3.000TL'ile ABD'ye gidip kendiniz bile alabilirsiniz bu gibi fırsatçılara'da çıkar sağlamayın

TUĞRA
30-10-2012, 13:21
Gold bilgisayarın satış sonrası ilgi ve yardımları, müşteri hizmetleri aşırı derecede sorunlu, umarım sorununuzu çözersiniz..

Sercan Keklik
31-10-2012, 09:15
Bugun itibari ile param geri yatırılmış durumda, ama yinede siz siz olun aman uzak durun..

Dün akşam ekşi sözlükleri okudum falan, Adam ipad almış şarj aleti çin malı, fotograf makinası 2 makinadan bir tane yapılmış falan filan..

444 lü hattını arayıp şikayet ettik bir yetkili arayıp dönmedi :)

Böyle bi firmadan alışveriş yaparken aklınızda bu yaşanan durum mutlaka olsun..

Sercan Keklik
31-10-2012, 09:16
Bu arada birazdan avukata gidicem, gelişmelerden haber ederim.

Quantum
31-10-2012, 09:17
Gözün aydın..

Shadow_Dancer
31-10-2012, 09:18
212 alışveriş merkezinde ki yerleri ile bende papaz olmuştum ki normalde hayatta hizmet sektöründe çalışan biri ile ters düşmem. Berbat bir hizmet kaliteleri var. Sattıkları üründen bi haberler..

Mehmet Gazihan
31-10-2012, 09:20
çıkamadılar şu kadıköy esnafı modundan..

Quantum
31-10-2012, 09:26
çıkamadılar şu kadıköy esnafı modundan..

Onların kafa yapısı bakkal dükkanı işletme şeklinde olduğu sürece çıkamazlar, kafalarını geliştiremedikleri sürece çıkamayacaklar da.. O kafa da sihirli değnek değmiş gibi değişmez..

Ben de Gold ile sorunlu bir alışveriş yaşadım, mağazada biraz ses yükseltilip bağırıp çağırınca halledildi.. Uzak dursun gold mold önünden bile geçmem..

Sercan Keklik
31-10-2012, 09:34
:) adamların mantıgı cok farklı gürsel abi cözmüş işte..

Adam günlük paranın reposunu faizini vs. düşünüyo..

Hesap ortada 120 TL telefon vergisi
10.000 Telefonla çarpın..

120 x 10.000 = 1.200.000 TL

10 günden önce kapanmıyo nasılsa sattıkca öderiz mantıgı, ama bayramda işlemedi bu konu :)

Shadow_Dancer
31-10-2012, 09:38
Elin adamına böyle muhtaç oluyoruz işte, media markt her açıdan aralarında ki en iyi teknolojik market, buradan alınan malı almanyada degiştirdiler adamlar..

Ramiz
31-10-2012, 09:42
Bimeks te iyi geçen aceleyle bi notebook alıp aksaraya gönderdik içinden batarya çıkmadı aradık anlaştık şimdi kargo ile gönderiyorlar

imparatoR
31-10-2012, 09:57
17 10 tarihinde klima satın aldım iletişim kablolsu çıkmadı içinden 2 üniteninde montajını yaptırdım kablo yüzünden kullanamıyorum klimayı öylece bekliyoruz kaç gündür temsilcilerle arkadaş olduk zaten ..böyle bi rezillik görmedim ...

Dodoo
31-10-2012, 10:19
Elin adamına böyle muhtaç oluyoruz işte, media markt her açıdan aralarında ki en iyi teknolojik market, buradan alınan malı almanyada degiştirdiler adamlar..

Çek cumhuriyetinden alınan malı burada değiştirirler mi acaba :D

RottingChrist
31-10-2012, 10:20
kesinlikle katılıyorum. aldığım bir mp3 çalar dengesiz çalışmaya başladı götürdük verdik bir hafta içinde 10 dan fazla sms attılar. cihazınız şu serviste, cihaznınız hazırlandı gelip alabilirsiniz vs. gibi. ben almaya gitmekte biraz gecikince arayıp nedenini sordular. zamanım yok dediğimde isterseniz kargoya verelim dediler. olay budur aga. :icon_tup:

life is life
31-10-2012, 10:20
Gold ıthal urunler satıyor bunlar grey garantılı yanı bavul tıcaretınden farksız bu urunler .ıpadlerın ıcındekı sarj aletlerı bıle bross marka yanı kutular yenılenerek satılan ıthal urunler. Hepsı ıthal sonucta ama dıstrıbıtor urunlerı degıl...

Mert83
31-10-2012, 10:30
Geçmiş olsun.
Gold denen yerden değil telefon bilgisayar dahi almam!

individual
31-10-2012, 10:38
yakın zamanda zaten böle firmaların yaptığı bavul ticareti ile ilgili bir uygulama gelir.

twinkerem
31-10-2012, 10:52
100tl olayını kitlemeselerdi herkes yurtdışından getirir sorun hallolurdu.hiçbiyer yok böyle bişey kayıtlı kayıtsız telefon!adam yurtdışından geliyor.yatürkiyeden telefon alacak yada 100tl verip kayıt ettiricek.ondan sonrada avrupa birliği:)1 aydan fazla kalan tüm turistlerden duydugumuz şikayetlerden biri sadece

SaBRi
31-10-2012, 10:56
kapanma mevzusu ile farklı bir olay yaşadım

iphone 5 geldi vergisini yatırdım turkcell e gittim pasaport kaydını yaptırmak için

imei numarasını soyledim telefon Türkiye de kullanıma kapalı dedi ( hatta bu sırada hemen vergi dairesine gidip parayı geri alın eminönünde başka imei atsınlar dediler )

sorunu nasıl çözeriz diye konuşurken turkcell de kayıtı yapan kişi kendi telefonundan bir yeri aradı

kendime iphone 5 getirdim ama kullanıma kapalı açarmısınız dedi imei numarası verdi ve telefon açıldı

Sercan Keklik
31-10-2012, 23:17
Bugun Velaket verdim avukat resmi işlemlere başlıyo savunmayı hazırlayıp

weST.27
31-10-2012, 23:20
dava aç kesinlikle !!!!

bizim arkadaş pınar sucuk yerken içinden bir şey çıkıyor çirkin bir şey hatırlamıyorum dava açıyorlar pınar eve koli halinde kilo kilo sucuk salam sosis süt vart curt gönderiyor özür mayetinde bizimkiler iptal ediyor mahkemeyi

bendede aynı muhabbet oldu da ondan kesinlikle dava aç diyorum , markayı unuttumda iyi bir markaydı tavuk dönerin içinden tavuk tüyü çıktı aldım attım arkadaşa anlatınca bunu anlatmıştı pişman olmuştum bende

MBuğra
31-10-2012, 23:36
Yanlış anlamayın ama avukatınızın 30.000 TL'lik bir tazminat davasını hangi savunmaya dayandıracağını merak ediyorum.

Maddi Tazminat, kusurlu olan tarafın mağdur olan tarafa ödediği, verdiği zararı ödetmek için oluşturulan bir olgudur. Manevi tazminat bir nevi karşı tarafın gönlünü almaktır. Ancak öteki türlüsü sebepsiz zenginleşmeye girer.

Siz bu telefonun kapalı olduğu süre müddetince değeri 30.000TL'yi bulan herhangi bir iş görüşmesi, ihale vb. bir olayı kaçırdınız mı ki, 30.000 TL'lik tazminat davası açıyorsunuz?

Eğer böyle bir kazancı kaçırmış iseniz, haklısınız. Hukuk düzeninde bu zaten, mahrum olunan kazanç statüsüne girer.

Ancak, sadece mağdur olduğunuz için 30.000 TL'lik dava açıyorsanız, eğer yanılmıyorsam; kaybetme riskiniz yüksek.

Tabi ben bu yorumu sadece 2 senelik hukuk öğrenimimle yapıyorum. İşin içinde benim bilmediğim&sizin anlatmayı uygun bulmadığınız bazı şeyler olabilir. Dolayısıyla yukarıdaki yorumum geçersiz veya yanlış olabilir.

Tecrübesiz bir avukata gitmeyeceğinizi varsayarak, benim bilmediğim ancak avukatınızın doğal olarak benden daha iyi bildiği bir olguya savunmasını dayandırabilir.

murat_ileri
01-11-2012, 01:15
Yanlış anlamayın ama avukatınızın 30.000 TL'lik bir tazminat davasını hangi savunmaya dayandıracağını merak ediyorum.

Maddi Tazminat, kusurlu olan tarafın mağdur olan tarafa ödediği, verdiği zararı ödetmek için oluşturulan bir olgudur. Manevi tazminat bir nevi karşı tarafın gönlünü almaktır. Ancak öteki türlüsü sebepsiz zenginleşmeye girer.

Siz bu telefonun kapalı olduğu süre müddetince değeri 30.000TL'yi bulan herhangi bir iş görüşmesi, ihale vb. bir olayı kaçırdınız mı ki, 30.000 TL'lik tazminat davası açıyorsunuz?

Eğer böyle bir kazancı kaçırmış iseniz, haklısınız. Hukuk düzeninde bu zaten, mahrum olunan kazanç statüsüne girer.

Ancak, sadece mağdur olduğunuz için 30.000 TL'lik dava açıyorsanız, eğer yanılmıyorsam; kaybetme riskiniz yüksek.

Tabi ben bu yorumu sadece 2 senelik hukuk öğrenimimle yapıyorum. İşin içinde benim bilmediğim&sizin anlatmayı uygun bulmadığınız bazı şeyler olabilir. Dolayısıyla yukarıdaki yorumum geçersiz veya yanlış olabilir.

Tecrübesiz bir avukata gitmeyeceğinizi varsayarak, benim bilmediğim ancak avukatınızın doğal olarak benden daha iyi bildiği bir olguya savunmasını dayandırabilir.

verdiğin bilgiler için teşekkürler, ek olarak hakim dava sonucunda alehinizde karar vererek haksız kazanç sağlamaya çalıştığınız kanaatine varırsa sizi tazminat ödemeye cezalandırabilir.

arm
01-11-2012, 01:30
verdiğin bilgiler için teşekkürler, ek olarak hakim dava sonucunda alehinizde karar vererek haksız kazanç sağlamaya çalıştığınız kanaatine varırsa sizi tazminat ödemeye cezalandırabilir.

Bu biraz saçma olur bence, sizi ödüllendirmek zorunda değiller tabiki ama haksız kazanç olacağını sanmıyorum.Sonuçta bu telefonun bir değeri var, sizinde vaktinizin değeri var. Üstelik dolandırıcılık olmuş, pek anlamam dava işlerinden ama sonuna kadar gidin derim ben.

miniks
01-11-2012, 01:39
Telefondan memnun musunuz ? Bende 5 aliyim diorum.

weST.27
01-11-2012, 11:10
kasap et koyun can :)

batucan
01-11-2012, 11:16
Telefondan memnun musunuz ? Bende 5 aliyim diorum.

Hanginiz yazdi bilmiyorum ama koptum :D:D

@Sercan Keklik
Geçmiş olsun butun gold bilgisaar twitleri i retweetliyorum :)

onursumer
01-11-2012, 11:18
dava olayında haklısınız ama tazminatınız çok yüksek ufak rakamlarla hakkınızı arayıp kazanmanız daha garanti olucaktır bence

Quantum
01-11-2012, 11:20
peki bu durumda bir mağduriyet var.
Kişinin insiyatifi ve bilgisi dışında, Gold firması sebebiyle çevresinde "kaçak telefon" ya da "yasadışı bir işlem" yapmış kişi imajı oluşarak isminin lekelenmesi, saygınlığının azalmasına sebebiyet verilmesi..

az buz bir sebep midir?

kime inandıracak bilmeden bana bunu sattılar benim bir günahım yok diye?

hukuk tarafında teknik bilgim olmamasına ragmen lakin okuduğumuz izlediğimiz duyduğumuz olaylar davalardan yola çıkarak;
harcanılan zaman, kandırılmak suretiyle kişinin itibarının azalması tazminat verilmesi için geçerli bir sebep diye düşünüyorum.

Melih-Ö
01-11-2012, 11:37
Büyük geçmiş olsun. Bu zamana kadar gold bilgisayarı iyi bilirdim hiç alışverişim olması iyi ki olmamış.

Sercan Keklik
01-11-2012, 11:42

Savunmasının cogu hazır. Avukatımda Baya tecrübeli bilindik bir avukattır.

Burda zarar ziyan ve magdur edilme var..

Olay telefon haricinde yaşanan bir maddi zarardan öte manevi zararıda var. Beni heveslendirdi, hevesimi kırdı, 1 haftamı çaldı, 24 Saat telefonum kapalı kaldı, boş yere 2 kere hat çıkarttırdı paramı bayram boyunca yüksek faizden işletti vs vs vs..

E-Ticaret işi yapıyorum 10 TL bile olsa ben işimle ilgilenemedim sebep? haksız yere DOLANDIRILDIM. Sahtecilikle karşı karşıya kaldım.

Adamın dükkanında 50 Tane Iphone 5 var ve Hepsi kayıtsız.. Normalde bu ürünleri getirip satmanız bile yasak biliyosunuz kaçakçılığın önüne geçilsin diye bu IMEI kayıt işi yapıldı.. E Burda Faturalı KAÇAKÇILIK mevcut.. Birde tek magdur olan ben degilim twitter a bakarsanız en az 50 vatandaş görürsünüz. Hepsiyle iletişime geçiyoruz.

Tutup 300.000 TL istemedik hepi tutarı 10 Iphone parası cünkü en az 50 kişiyi magdur edip heveslerini kırıp, ugraştırdıkları cabası..

Yukarıda bir arkadaş mesela ürünü geri vermişsin artık dava açamazsın demişti ama malesef öyle olmuyomuş. Sonuçta benim magduriyetim belli telefonun kapanması belli dükkana girip cıktıgım saatler Kameralardan ve Mobesselerden belli.

Yani konu biz seni magdur ettik paranı ödedik hadi güle güle ile bitmeyecek, Sizin dediginiz gibi kardeşim bu telefonla napıyodun ki 30.000 TL zarar ettinle de bitmicek..

Aranızda borsa ile ilgilenen, Yurtdışı zeminli bir firmada çalışan varsa bu telefonlar onun icin veri nimettir. 1 dk bile kapanması belki karşı tarafın bunu yanlıs anlayıp işten çıkartmaya kadar gideceginin boyutudur.

Borsa salı günü açılış günü saat 12.00 ye kadar giremedim. Nolucak zararım? Hadi Pazar kapalıydı pazartesi kapalıydı ya salı?

konu çok farklı anlıyacagınız üzere yani öyle çoban gibi çıkıp dolandırıldık hakim bey dersek zaten bi şey kazanamayız.

miniks
03-11-2012, 00:55
Bize de ekmek cikar mi ?

I-HANN
03-11-2012, 11:13
nokia da başımıza buna benzer olay gelmişti adamlar, telefon yönlendirmeden , rehber senkronize etmeye kadar herşeyiyle kendilerini savunup işi başka boyutlara taşımşlardı.

Sercan Keklik
03-11-2012, 12:26
Bize de ekmek cikar mi ?

212 346 21 90 ı arıyamadım anlıyomusun 2 gün arıyamadım..

crused
03-11-2012, 12:32
burda elkjøp denen buyuk bir magzadan 2 ay once ip4s aldim. telefonun elerimde olmadigini ve 2 is gunu icerisinde kurye ile gonderceklerini solediler. ok dedik kagitlar felan verdiler 2 gun sonra gondericeklerine dair. tam 5. gun cuma gunu aradim ve konuyu anlattim. cumartesi pazar buda hic bir yer calismadigi icin p.tesi gunu maduriyetimi gidereceklerini solediler. bir komsumla magzaya gittim sabahtan tabi o burda dogdugu icin daha tecrubeli bekle sen konusma ben haladicem dedi ve konusmaya basladilar. benim tel geldi 10 dakka sonra 5.000 kronluk hediye ceki geldi ip4s i aldigim para kadar hediye ceki verdiler :) yok artik dedim. sonra telefon icin kilif ekran koruyucu ve hdmi kablosu veriler . dedim biraz daha konusalar magzanin hissesini vericekler. adam lar o kadar hassalar ki mağduriyete karsi. burda her insan saatlik yasiyo burda ortalama bir kisinin saatlik ucreti 200-300 nok. bundan dolayi herkes ticaret olsun diger konularda olsun cok dikkatli.