PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egzoz gazi sicaklik sensoru arizasi

kurumoğlu
29-10-2012, 23:23
Subaru impreza wrx 2003 model aracimda ariza lambasi yanmasi sonucu makineye baglattigimda egzoz gazi sicaklik sensoru arizasi gordum bunu sildirdigimde ertesi gun bi daha yandi bidaha sildirdim bi daha yandi . İnternette yaptigim ufak capli arastirma sonucu bagintiyi katalitikte buldum onunla alakasi varmi . Aracta cig yakma soz konusu kokusu geliyo benzinin . Acaba bu sensor arizasinin nedeni katalik ilemi bu arizayi bilenin yardimci olmasi beni mutlu eder tesekkur ederim.

131mirafiori
29-10-2012, 23:24
katalizörü değiştirin diyor heralde WRX...

Zorbey
30-10-2012, 18:47
Araç kaç km'de ?

Osman Bahadır
31-10-2012, 20:43
Tam kodu verirsen net cevap veririz. Şu durumda oksijen sensör ısıtma devresi hatası olarak anlıyorum ben ve oksijen sensörün arızalı diyorum. Egzoz gazı sıcaklık, yani EGT sensörü oem olarak yok araçta.

kurumoğlu
02-11-2012, 18:57
Tam kodu verirsen net cevap veririz. Şu durumda oksijen sensör ısıtma devresi hatası olarak anlıyorum ben ve oksijen sensörün arızalı diyorum. Egzoz gazı sıcaklık, yani EGT sensörü oem olarak yok araçta.

Ariza kodu yok aracta yazdigim arizayi aliyorum cihazda up pipe in ustundeki sensor dedi tamircinin biri. Bende altta yanilticiya giden boruda bi sensor gordum . Manifolddan cikan . Acaba hangisi.