PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Remap programı arıyorum

sascohiba
31-03-2008, 18:00
Herkese selam arkadaslar
Bi zamnlar heves edeip USA dan kendime bir ELM scan OBDII cihazı almıstım.Bu gun tekrar elime geldi gene heves ettim.OBDII arıza tarama prog ları filan var ama asıl remap programı baktım birtek easimap 5.5 var onu buldum.Ancak oda demo deneyemiyorum programı.Birde ebayda var ama adını sanını duymus degılım acaba iyimidir filan bilmem.
Simdi remap olayı hakikaten teknik bir is benim oyle bir bilgim yada altyapım yok ancak bu prog larda once zaten kendi yazılımınızı alıp kopyalayabiliyorsun yedek olarak.Benim derdim boyle bir prog ile ufak tefek bakayım nedir filan diye eger sararsa ciddi bir sekilde ogrenmeye calısırım.
Heves ettim iste.Simdi size sorum siz bu konuda bilgilimisiniz bana tavsiyeleriniz olurmu.Yada kullandıgınız ve onerdiginiz bir remap yazılımı var mı.
Herkese simdiden tesekkur ederim.

Schumi
31-03-2008, 18:26
elm scan ile ecu flash yapamazsın. yani yükleme yapamazsınn. 206 rc nin EW10J4S motoru Magnetti Marelli nin çok karmaşık bir ecu'su ile çalışıyor. Onu destekleyen ecu flasher cihazlarda oldukça pahalı en ucuzu sanırım 2500 euro olması gerekiyor.

RCkid
31-03-2008, 18:43
benim bildiğim 3 farklı beyin versiyonu var rc'de, 2 magnetti marelli 1 tane bosch olması lazım, içinden birindeki dosyanın okunması çok mümkün olmuyormuş ama hangisi bilmiyorum

Schumi
31-03-2008, 20:24
benim bildiğim 3 farklı beyin versiyonu var rc'de, 2 magnetti marelli 1 tane bosch olması lazım, içinden birindeki dosyanın okunması çok mümkün olmuyormuş ama hangisi bilmiyorum
Benim bildiğim ise tek tip beyin var. Hatta 307 CC 180 hp lik ile 206 RC aynı C4 VTS'te ufak bi fark var.

RCkid
31-03-2008, 20:31
bana chip yaparken, remaplanmiş dosyayı yüklerken kullanılan yazılım 3 tane seçenek verdi bize, 3 ünü de denedik teker teker

sascohiba
31-03-2008, 21:00
Selam tekrar
Ebaydan siparis verdim bi program.Remap yapabilen bi obdII scan programı.Yanlız bu cihazla neden yukleme yapamıycam anlamadım.Acaba bilmedigim bir teknik durum mu sozkonusu.Bu konuda bilginiz varmı?
Okuma konusuna gelince hic tecrubem yok ama eger protokol ve obd cihazı dogruysa okur gibime geliyor neyse prog gelince gorucez.
Yanlız bu Easimap 5.5 programını biraz inceledim nerdeyse kullanmak kolay gibi.
Bu arada hic .ecc dosyası acıp baktınız mı neye benziyor?

sascohiba
31-03-2008, 21:01
RC Kid
Yaw simdi dank etti nasıl bir chip yaptırdın arabaya ve nasıl sonuc verdi sence.Bi kısaca anlatırmısın?

Schumi
31-03-2008, 21:02
Selam tekrar
Ebaydan siparis verdim bi program.Remap yapabilen bi obdII scan programı.Yanlız bu cihazla neden yukleme yapamıycam anlamadım.Acaba bilmedigim bir teknik durum mu sozkonusu.Bu konuda bilginiz varmı?
Okuma konusuna gelince hic tecrubem yok ama eger protokol ve obd cihazı dogruysa okur gibime geliyor neyse prog gelince gorucez.
Yanlız bu Easimap 5.5 programını biraz inceledim nerdeyse kullanmak kolay gibi.
Bu arada hic .ecc dosyası acıp baktınız mı neye benziyor?
Şimdi elindeki cihazın tek işlevi hata kodlarını bulmak sensörleri okumak hızı deviri felan filan göstermek. Yükleme yapan cihazlar başka. Ondan dolayı yükleme ve okuma yapamazsın. Boşuna programlara para verme derim.