PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper lüks Lamborghini'ye LPG taktık!

naci
01-11-2012, 11:54
Süper lüks Lamborghini'ye LPG taktık! haberi (http://www.internethaber.com/bangkok-2012-lamborghini-lgp-atiker-ozkan-sarikaya-gallardo-lp560-lpgli--473001h.htm)

LAMBORGHİNİ'YE İLK KEZ LPG TAKAN TÜRK FİRMASI
1-3 Kasım 2012 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek olan fuarda, dünyada bir ilk gerçekleşti; Lamborghini Gallardo LP560 süper araca ilk defa "Tayland Atiker Sıralı Otogaz" tarafından LPG takıldı. Fuar alanına gelen misafirlerin ilgi odağı olan araç, ziyaretçi akınına uğradı. Lamborghini Gallardo LP560'ın yanı sıra LPG'li motosiklet de misafirlerin ilgi odağı oldu.
LPG HER ARACA TAKILABİLİR
Atiker Tayland Genel Müdürü Özkan Sarıkaya Cihan Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, kez Lamborghini'ye dünyada ilk kez LPG'yi kendilerinin taktığını söyledi. Özkan Sarıkaya, amaçlarının tüm model araçlara LPG'nin takılabileceğini göstermek olduğunu ifade etti. Şu an Tayland pazarında ilk beşte olduklarını söyleyen Özkan Sarıkaya, 2013 sonuna kadar pazarın yüzde 30'una hakim olmak istediklerini ifade etti.

Kaynak : Süper lüks Lamborghini'ye LPG taktık! haberi (http://www.internethaber.com/bangkok-2012-lamborghini-lgp-atiker-ozkan-sarikaya-gallardo-lp560-lpgli--473001h.htm#ixzz2Ay0wPxB9)

Gerçek midir, reklam mıdır anlamadım :)

rebelh
01-11-2012, 11:58
stepnenin yerinde simit depoyu görmeden inanmam!!

crazydog
01-11-2012, 11:59
http://i.milliyet.com.tr/SubV2Big/2012/11/01/lpg-li-lamborghini-2756621.Jpeg
http://img.internethaber.com/other/lpg.jpg

Onamdar
01-11-2012, 11:59
benim arabamda lpgli ama bu arabayı benzinliğe sokup lpgnin önüne yanaşıp fulle pampa desem akabinde utancımdan harakiri yapmak zorunda kalırım yada on numara yağ içip intihar ederim ama yaşayamam :D

crazydog
01-11-2012, 12:00
stepnenin yerinde simit depoyu görmeden inanmam!!

bende aynısını diodum ve buldum fotolarını :D

delta0o
01-11-2012, 12:00
Bugattı alabılseler ona takıcaklarmış :)

Low-Rider
01-11-2012, 12:01
km de 70kuruş yakar artık:D

Met
01-11-2012, 12:01
Harbiden dünya alem bize biyerleriyle gülecek :D

TaGo
01-11-2012, 12:02
Bir yakıt seçeneği olarak neden kullanmaktan utanacağımki? Millet avrupada kızartma yağınla araba sürer, biz lpg kullanıyoruz diye utanırız...

JANJ@N
01-11-2012, 12:02
kmde kaç yakıyo ona bakmak lazım

RSBurak
01-11-2012, 12:03
soğukta geç çalışır bu regülatöre sıcak su dökeriz güzel olur :D

Anti
önden çarpma durumunda ne olacak merakı içerisindeyim :)

volume81
klasik türk haberciliği işte

Lamborghini Gallarda LP560 dünyanın en lüks araçları arasında yer alıyor. Fiyatı 500 bin euro civarında... Lüks spor araba segmentinde yer alan Lamborghini'den Türkiye'de sayılı oranda var ve yılda en fazla 10 adet satılıyor.

Kaynak : Süper lüks Lamborghini'ye LPG taktık! haberi (http://www.internethaber.com/bangkok-2012-lamborghini-lgp-atiker-ozkan-sarikaya-gallardo-lp560-lpgli--473001h.htm#ixzz2Ay3SFWHH)

500K € ne lan ? sallamaya çok meyilliler

yılda 10 tane üretiyorlarmış peh peh peh

http://cdn.internethaber.com/news/580x385/23484.jpg

dünya alem bize gülecekmiş

sana ne lan belki param çok senin ne anlama geldiğini anlamadığın emisyon'a takıyorum ben ? lambom az çevreyi kirletsin diye taktım sana mı sorucam ?

böyle bi manyağım işte ben ? milleti aşşağılamak için elinden geleni yapıyorlar yahu sana ne takmışsa takmış zaten belli fuarda yaptık demek için yapmışlar

rebelh
niye gülsünler canım adamlar reklam amaçlı yapmışlar ''bakın lamboya bile lpg takabilioruz gidip prince e falan boşuna o kdr para vermeyin'' demeye getirmişler bence

normalde benzinde kaç lt yakıyor bu araç bilen varmı? lpgde ort %35 yakıt tasarrufu oluyor diye biliyorum

burkaykalyon
01-11-2012, 12:04
atiker bizim müşterilerimiz arasında lpg beyin kartlarını bizim sattığımız makinelerde üretiyor ancak bu saatten sora onlara zerre mal satmam :D ne lehim ne havya bi daa tövbe :D

darkmoon
01-11-2012, 12:05
Güzel reklam olmuş olaya o açıdan bakmak lazım.. şimdi aracı değerli yada nadir üretim olan korkutan yaptıramayan insanlarda yaw lamborginiye yapmışlar benim aracımamı yapamıycaklar deyip gider yaptırabilirler.. zaten bu girişimin amacıda bence o kesim.

teggy
01-11-2012, 12:07
aman ne büyük iş, ultra süper mühendislik konuşturmuşlar, vaoww... bu ne yahu, lamborghininin içine sıcıp fotoğrafını cekip lambo koltuguna ilk kez sıcan adam, #1 in the world diye reklam yapmaktan ne farkı var ki bunun? alt tarafı lpg takmışlar...araba da tam önden patlamalık olmuş hani, kaza anında depo ağıza girip orada patlasın hesabı...

SOMEONESPECIAL
01-11-2012, 12:08
LPG yi Hollanda Devleti teşvik ediyor. Bizde LPG kullananlar 2. sınıf
vatandaş muamelesi görüyor. Utanması gereken benzindeki vergiyi
Anasının Örekesi yapanlar.

yavuz364
01-11-2012, 12:08
Aynen öyle yaa, birde sanki benzin fiyatlarını 1-2 ufak indirimle unutmuşuz gibi..
LPG yi geçtim afedersiniz depoya osursak ona bile utanılacak bir durum yok..

Bir yakıt seçeneği olarak neden kullanmaktan utanacağımki? Millet avrupada kızartma yağınla araba sürer, biz lpg kullanıyoruz diye utanırız...

volume81
01-11-2012, 12:09
Atiker Tayland Genel Müdürü Özkan Sarıkaya Cihan Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, kez Lamborghini'ye dünyada ilk kez LPG'yi kendilerinin taktığını söyledi. Özkan Sarıkaya, amaçlarının tüm model araçlara LPG'nin takılabileceğini göstermek olduğunu ifade etti.

Kaynak : Süper lüks Lamborghini'ye LPG taktık! haberi (http://www.internethaber.com/bangkok-2012-lamborghini-lgp-atiker-ozkan-sarikaya-gallardo-lp560-lpgli--473001h.htm#ixzz2Ay4xUmcs)

adam zaten onun için yaptığını söylemiş bizim salak gazeteciler internetten 2 tane lambo fotosuna paint'de bişeyler yapar

kaç para eder la bu araba diye muhabbet ederken yaz 500K € mk diyip haber yaparlar

biriside haber yapmaz ki dünyada ilk'i yaptık kısmen yerli bir marka ile bunu bunu yaptık diye

varsa yoksa kendimizi kötüleyip millete *** atalım

Nightfish
01-11-2012, 12:10
Markanın Atiker olduğunu düşünürsek 500 km sonra motoru indirir bu alet :D

ERTAN
01-11-2012, 12:11
Acaba tehlike yaratırmı tüpün önde olması?Koruma felan yapmışlarmı, giden gören oldumu?:)

ycLbLgn
benim arabamda lpgli ama bu arabayı benzinliğe sokup lpgnin önüne yanaşıp fulle pampa desem akabinde utancımdan harakiri yapmak zorunda kalırım yada on numara yağ içip intihar ederim ama yaşayamam :D

ahahah aynen öyle düşündüm bende :D

Oconner
bundan önce gasitaly de ferrariye lpg takmıştı

darkmoon
01-11-2012, 12:12
Aynen öyle yaa, birde sanki benzin fiyatlarını 1-2 ufak indirimle unutmuşuz gibi..
LPG yi geçtim afedersiniz depoya osursak ona bile utanılacak bir durum yok..

Katılıyorum başka ibr forumda bir avuç insan hidrojen üstüne çalışıyor evlerinde odalarında denemeler yapıyrolar ibr kaçı araçları üstünde denemeler yapıyor araçlarını gözden çıkartıp çokda yol kat ettiler uzun zamandır takipdeyim onları ama arada ne insanlar çıkdı adamlara ibr vatan haini demedikleri kaldı nerdeyse.. çok garip bir ülkede yaşıyoruz.

Nightfish
01-11-2012, 12:12
Yalnız fotoğraflara baktım da LPG tankı ufacık. Benim dinazorda bile 90 litrelik tank var. Bu tankla kaç km yapacak ki Lamborghini :D

rebelh
01-11-2012, 12:13
kendimizi aşağılamayı neden bu kdr çok seviyoruz merak ediyorum?

burkaykalyon
01-11-2012, 12:13
Markanın Atiker olduğunu düşünürsek 500 km sonra motoru indirir bu alet :D

lpg piyasasını hiç bilmiyorum hakikatten ama Atiker o kadar kötü mü gerçekten ya?çok duymaya başladım...

yavuz364
01-11-2012, 12:15
Yanlız internet ortamında yazmaları biraz tehlikeli olmuş :)
Ben de damıtma işlemlerine başladım ama türkiyede daha hiç insanların alışamadığı şeyler bunlar...
Amerikada adamlar en az 30 yıldır kendi evlerinde yakıtlarını yapıyorlar, binlerce insan uğraşıyor, türkiyede benim bildiğim 1 yada 2 kişi var daha bu benzin fiyatlarına rağmen..
O yüzden zaten bu fiyatlar bize az bile demekten alamıyorum kendimi...

Katılıyorum başka ibr forumda bir avuç insan hidrojen üstüne çalışıyor evlerinde odalarında denemeler yapıyrolar ibr kaçı araçları üstünde denemeler yapıyor araçlarını gözden çıkartıp çokda yol kat ettiler uzun zamandır takipdeyim onları ama arada ne insanlar çıkdı adamlara ibr vatan haini demedikleri kaldı nerdeyse.. çok garip bir ülkede yaşıyoruz.

MBuğra
01-11-2012, 12:15
avatar resmini değiştirmenin zamanı gelmişti zaten :D

krscan
01-11-2012, 12:16
Tamamen reklam stratejisi reklam vermeye kalksalar ki üfek bütçeli bir reklam çalışması ne kadar'a mal olur az cok tahmin edebiliyoruz bu şekilde bence atiker Dünya çapında güzel bir reklam yaptı. İnsanlar ilk duyduğunda burdaki yorumlara benzer yorumlar illa ki yapıcak ama bence olayda bu markayı dilden dile gezdirmek :)

TaGo
01-11-2012, 12:17
Bu ay tam 6000km yol yapmışım. 2 defa İstanbul ve 1 defada Ankaraya gidip geldim. Birde klasik şehir içi kullanmalarım.

benzin ile kullandığımda ortalamam 10 lt, lpgde ise 15 lt olsa (ki hayatta olmaz bukadar fazla), hesapladım tam 1000tl fazla yakıyor benzinde. Bu 1000tl için millet bana gülecekse ben daha fazla gülerim valla.

darkmoon
01-11-2012, 12:18
Yanlız internet ortamında yazmaları biraz tehlikeli olmuş :)
Ben de damıtma işlemlerine başladım ama türkiyede daha hiç insanların alışamadığı şeyler bunlar...
Amerikada adamlar en az 30 yıldır kendi evlerinde yakıtlarını yapıyorlar, binlerce insan uğraşıyor, türkiyede benim bildiğim 1 yada 2 kişi var daha..

2 senelik falan bir konu yeni değil ve çok yol katettiler ilk ebaydan aldıkları kitlerle başlamışlardı şimdi evlerinde kendileri tamamen %100 yerli imalatları ile yapıyorlar %25 lere kadar çıkardılar hho oranını..
bu adamlar normal bazısı dar gelirli bazısı normal bütçeli insanar bu insanlara birde imkan olanak verseler neler yaparlar neler.

Nightfish
01-11-2012, 12:20
lpg piyasasını hiç bilmiyorum hakikatten ama Atiker o kadar kötü mü gerçekten ya?çok duymaya başladım...

Abi sorunu sıkıntısı bitmiyor. Alternatif yakıt tüketimi düşünenlerden çok über cimri arkadaşlara yönelik, yakıtı azaltayım derken motorun da canını alan bi sistem.

burkaykalyon
01-11-2012, 12:23
Abi sorunu sıkıntısı bitmiyor. Alternatif yakıt tüketimi düşünenlerden çok über cimri arkadaşlara yönelik, yakıtı azaltayım derken motorun da canını alan bi sistem.

kesin bizim sattığımız makinelerdendir.bozuk üretiyorlar.. :hahaha:

şaka bir yana duyduğum iyi oldu...ileride lpg düşünürsem atiker olmayacağı kesinleşti...

CGR328
01-11-2012, 12:27
aynen katılıyorum şimdi kınayanlar 5 sene sonra benzın lt si 12-13lira olunca görcem ben sizi:heyoo:

gökan
01-11-2012, 12:28
bence bu taktılar ama sokucekelr sırf reklam:)

rebelh
01-11-2012, 12:29

3 arabaya atiker taktırdım ilkinin 3. yılı dier 2si 2 yıldır atiker safe kullanıyor hiç bir sıkıntı yaşamadım bakım haricinde para harcamadım

hatta bi kere 2003 model verso ile 40 litre gaza 514 km yol gittim araba yüklü ve 4 kişiydik 100-110la gittim kimseyi inandıramadım :) tabi toyota ve gazın kaliteside önemli..

bence firmanın hakkını yememek lazım:)

Nightfish
01-11-2012, 12:30
kesin bizim sattığımız makinelerdendir.bozuk üretiyorlar.. :hahaha:

şaka bir yana duyduğum iyi oldu...ileride lpg düşünürsem atiker olmayacağı kesinleşti...

KiTMTM, Teleflex, Prins'ten şaşmamak gerek. Ama Honda gibi cici, anlayışlı ve cefakar bi motorunuz varsa BRC de gayet uyumlu oluyor.

özgür67
01-11-2012, 12:32
tasarruf düşünülecekse lpg tamamda supersport bir araçta tasarruf saçma olmuyor mu

ukku
01-11-2012, 12:33
Hala İngilizce'deki "i" ve "I" olayını çözemedik...
"İ" olmaz, "ı" olmaz...

Fuara katılmışsın, Türk markasısın, Lambo'ya LPG taktık diye övünerek sergileyeceksin... Ama onu bile doğru yazamıyorsun..

1 and Only 1 ın The World
1. de değil, 1 (yazıyla bir) tek başına :)
Fatih Terim detected :)

ENGean
01-11-2012, 12:34
bide vti ya lpg takılmaz diyolar :D alın adamlar lambo ya takmıs amaniko :D

TANIL TIMORCI
01-11-2012, 12:34
ya arkadas yapıyorsun bare sımıt seklınde yap gıtmıs koymus oraya sanayı tupu gıbı :)

bLackModeL
01-11-2012, 12:35
o tankla bu ara 35 40 km arası gıder :D vay anasını yaa

free-hifi
01-11-2012, 12:36
bide vti ya lpg takılmaz diyolar :D alın adamlar lambo ya takmıs amaniko :D

ferrari gibi elinden alsalar keşke 30 lt lik en ufak tank takmışlar bide :D

özcan07
01-11-2012, 12:39
kaza anında ne olacak peki lpg bir tek bizim ülkemizde kaka galiba

bond777
01-11-2012, 12:44
tupu taktin bari deposunu ona gore ayarlasaydini bu buyukluktekişi tuple kac km gidecek acaba...

yakinda bununda albeni yada metroyla calisanini yapariz zaten kesin...

RsErdi
01-11-2012, 12:46
helal olsun ne diyim kesin karadenizlidir adam :D
önden kaza anını bende mrk ettim ne olur diye

canpower
01-11-2012, 12:49
vay be nakadar lpg karşıtı varmış..:) hele ki atiker.. valla bu pahalılıkda enayi hissediyorum kendimi benzine para verince.. aracım lpg li ve atiker..bikere sorun yaşadım oda bilgisiz bi ustanın yanlış ayarından dolayı.. daha düne kadar dizele laf eden arkadaşlarım ne o gırr gırr diyenler şimdi dizele biniyor..lpg ye de önyargılı olanlar benzin arttıkça artıyor ozaman da arabaya mı binmeyecekler.. hem emisyon açısından sağlıklı..yabancı ülkeler lpg ye teşvik ediyor..ingizi kraliyet ailesinin arabaları yıllardır lpg li.. bizde yok arkadaş ben benzinliye binerim lpg neymiş..utanıyorum istasyona yanaşırken falan deriz..:)

Onamdar
01-11-2012, 12:53
yahu ben lpg taktırmaya bişey demedimki o arabaya takılmaz dedim bende lpg li araç kullanıyorum. Öyle lüks bi araç alıcak adam o arabanın yakıcağı benzinin hesabını yapmazki. O araba senin olsa onun için dedirirmisin kaportayı yada için el verirmi elektrik tesisatı döşemelerine. Adam keyif için çıkarır aracını akşam iki sıkar geri döner. kaldili lpg o beygir gücünü nasıl desteklicek.

gokhan035
01-11-2012, 13:02
Bu ülke de yaşıyosan uzay gemisine bile lpg takarsın arkadaş, mecbursun resmen bu benzin fiyatlarıyla. Bu uygulama da lpg takılmış falan o güzel ok fakat 2 saçma nokta var, bir aracın önden çarparak kaza yapma ihtimali arkadan çarpılarak kaza yapma ihtimalindne çok çok fazladır hele ki böyle hızlı bir araçta, o depo nun yeri sebebi ile lpg uygulaması bu araç için saçma olmuş bence, kaldı ki dediğiniz gibi bu ufacık depo yla bu adam lpg istasyonuna girip çıkmatkan bıkar, başlarım lpg sine der benzine döner :)

Firma reklam yapmış filan ama daha mantıklı başka bir spor araç seçebilirdi bence..

luca55
01-11-2012, 13:03
:icon_tup:
ingiltere de kraliçe elizabet temiz doğa kampanyası ıcın tüplü arabaya bınıyor halkı yonlendırebılmek adına.o utanmayacakta bız mı utanacagız

uFig
01-11-2012, 13:05
Biz yaparsak olur..

kelalper
01-11-2012, 13:06
anaaa bu direğe vurupta pertleyen araba değil mi yaw.

free-hifi
01-11-2012, 13:06
:icon_tup:
ingiltere de kraliçe elizabet temiz doğa kampanyası ıcın tüplü arabaya bınıyor halkı yonlendırebılmek adına.o utanmayacakta bız mı utanacagız

avrupada lpg teşviki var kimisi kiti bedava verir kimi başka indirim yapar biz lpg dönüşümünle kafadan 2000 lira ile başlıyoruz avrupada 2000 liraya bizim 15000 e aldığımız arabalar alınıyor konu uzarda uzar yanlış yerlere daldım :D

SOMEONESPECIAL
01-11-2012, 13:09
Peki AYGAZ benim favorim LPG de. Sizin ki ?

bilalMW
01-11-2012, 13:10
bence sadece tup var arkaya bakmam lazım manifoldu delmişlermi diye. asparagas çıkarsa şaşmam :D

darkmoon
01-11-2012, 13:10
Reklamın iyisi kötüsü olmaz adamlar reklam niyetli bu işe girişmişler konuya bakılırsa şimdiden 3 sayfa olmuş şu anda 25 kişide okuyor bir 10 sayfa dahada uzar yani adamlar amaçlarına ulaşmışlar ne demişler reklamın iyisi kötüsü olmaz.. Adamlar amaçlarına ulaşdılar bence..

rebelh
01-11-2012, 13:11

kesinlikle kadoil :)
aygazla aynı yakıyorum ben kadoilden alınca litre bazında ikiside 8-8.5lt yakıyor 100kmde ve aygaz 2.72 falan kadoil 2.54

beylikdüzündeki o e5 üstündeki deniz manzaralı yer favorim 40ltireye 514 km yaptım yüklü arabayla..

Nightfish
01-11-2012, 13:13

Hep OPET'ten alıyorum, onlar da Aygaz satıyor. Başka Petrol Ofisi denedim bi ara, pek randıman alamadım. Aygaz ile sıkıntı çıkmadığı için Opetten devam ediyorum ben de.

free-hifi
01-11-2012, 13:15
Hep OPET'ten alıyorum, onlar da Aygaz satıyor. Başka Petrol Ofisi denedim bi ara, pek randıman alamadım. Aygaz ile sıkıntı çıkmadığı için Opetten devam ediyorum ben de.

Ben opette çalışıyorum bizde 2,60 yeni bir bp açıldı orda 2,52 ordan alıyordum 3 tane 50 ye 20 tl kampanyası var şimdilik yine aygazı kullanırım :)

Kahnweb
01-11-2012, 13:15
Adamlar çok ciddi bir sekilde hazırlanmış ve reklam yapmış. Garip ve farklı. Birde lambo'nun yakıt degerleri ile bilgi olsa fena olmazmış. :D

SOMEONESPECIAL
01-11-2012, 13:17
kesinlikle kadoil :)
aygazla aynı yakıyorum ben kadoilden alınca litre bazında ikiside 8-8.5lt yakıyor 100kmde ve aygaz 2.72 falan kadoil 2.54

beylikdüzündeki o e5 üstündeki deniz manzaralı yer favorim 40ltireye 514 km yaptım yüklü arabayla..

Neresi orası yaw ? Büyükçekmece'den çıkarken mezarlık tarafı değilde
sağ yol üzerindeki mi bahsettiğiniz yer ?

Tuncer M.
01-11-2012, 13:17
Bence o araca lpg takılmasından öte, o şekilde yürütülebilmesi başarı olarak algılanmalı. Zira günümüzde kit diye sattıkları lpgler bile araçlarda sorunlar yaşatıyorken, hiç yapılmamış bir araca büyük ihtimalle çoğu parçası elde yapılmış bir proje yapıyorsun.

metinmb407
01-11-2012, 13:23
Atiker lpg li diye arabamızı çöpe mi atalım :) 2 buçuk yıl oldu sorunum yok Allah a şükür. Ama bir daha taktıracak olsam sigorta olayından dolayı BRC taktırırım :)

Teleflex, Prins vs hikaye. Yok mu her kitte sorun yaşayan? Teleflex ile sorun yaşananını da gördüm Atikerle de Zavolide de.

Adamlar reklam yapmış bizler kötülüyoruz. Türk halkını kutlamak lazım.

Bu arada Aygaz dan 2 kere gaz aldım ikisinde de araç kafayı yedi daha da almam.

mechanic
01-11-2012, 13:24
2010 da da Ferrariye lpg takılmış diye fuarda reklam yapmışlardı ordaydım ben de..
resimdeki ferrari
http://imageshack.us/a/img41/6295/subaru1s.jpg
http://imageshack.us/a/img825/2199/subaru2.jpg

Nightfish
01-11-2012, 13:29
Atiker lpg li diye arabamızı çöpe mi atalım :) 2 buçuk yıl oldu sorunum yok Allah a şükür. Ama bir daha taktıracak olsam sigorta olayından dolayı BRC taktırırım :)

Teleflex, Prins vs hikaye. Yok mu her kitte sorun yaşayan? Teleflex ile sorun yaşananını da gördüm Atikerle de Zavolide de.

Adamlar reklam yapmış bizler kötülüyoruz. Türk halkını kutlamak lazım.

Bu arada Aygaz dan 2 kere gaz aldım ikisinde de araç kafayı yedi daha da almam.

Prins Teleflex falan hikaye mi ? İyiymiş :)

SErhat.
01-11-2012, 13:36

Aynen. Nedense lpg ile kullananlara bir yukardan bakmalar filan.. İngiltere kraliçesinin bindiği Bentley'in bile lpg'li olduğu ortaya çıkmıştı.

Güzel reklam olmuş olaya o açıdan bakmak lazım.. şimdi aracı değerli yada nadir üretim olan korkutan yaptıramayan insanlarda yaw lamborginiye yapmışlar benim aracımamı yapamıycaklar deyip gider yaptırabilirler.. zaten bu girişimin amacıda bence o kesim.

Bence iyi de yapmışlar. Sonuçta dediğiniz gibi biraz lüks araca binenlerde illâ ki bu tip düşünceler içerisinde olanlar vardır.

---------

Peki bu Lpg'li Lamborghini'ye bu şekilde mi binilecek bundan sonra? Ya da fuardan sonra kit sökülür mü dersiniz?

mesutt1
01-11-2012, 13:38
vay be nakadar lpg karşıtı varmış..:) hele ki atiker.. valla bu pahalılıkda enayi hissediyorum kendimi benzine para verince.. aracım lpg li ve atiker..bikere sorun yaşadım oda bilgisiz bi ustanın yanlış ayarından dolayı.. daha düne kadar dizele laf eden arkadaşlarım ne o gırr gırr diyenler şimdi dizele biniyor..lpg ye de önyargılı olanlar benzin arttıkça artıyor ozaman da arabaya mı binmeyecekler.. hem emisyon açısından sağlıklı..yabancı ülkeler lpg ye teşvik ediyor..ingizi kraliyet ailesinin arabaları yıllardır lpg li.. bizde yok arkadaş ben benzinliye binerim lpg neymiş..utanıyorum istasyona yanaşırken falan deriz..:)

+70 milyon

Tuncer M.
01-11-2012, 13:40

Marka fanatikliği yapmanın hikaye olduğunu söylemek istemiş bence. :icon_tup:

mesutt1
01-11-2012, 13:42
valla ben bile kendime lpg taktırmayı düşünüyorum artık çok yiyorum masraf çok..

MCN21
01-11-2012, 13:43
km de kac kurus yakıyor acaba :D lamboyu alanda bırakın benzinşi düsümnmesin , ama yurt dısında emisyon icin takanlar mevcut

darkmoon
01-11-2012, 13:47
Atiker kötü bir marka değil olsa bunca yıl piyasada tutunamazdı olsa istanbuldaki taksicilerin çoğu atiker takmazdı taksici adam her kuruşun hesabını kitabını yapan adamdır gidip sorunlu ona çok sık arıza çıkartıcak bir şeyi aracına ucuz diyede taktırmaz.

kitte kalite farkı varmı tabiki var bu bir gerçek şahsen benzinli aracım olsa prins kitmtm (khein enjektörlerden benim için her zaman bir adım ilerdedir) teleflex de iyidir bunların dışında bir kit aracıma takmazdım.. ticari bir filom olsa şirket araçlarım olsa o zamanda atikerden şaşmazdım..
Ama sıkıntı her kitte olur buda bir gerçek atikeri prinsi farketmez..

şikayet olayıda göreceli bir şeydir bir prins teleflex in yılda kaç tane montajı oluyor bir atikerin kaç tane oluyor hatta kaç bin tane desem daha doğru olur.. yılda yüz iki yüz tane takılan kitinmi şikayeti çok olur yoksa bine yakın araca takılmış kitinmi sayıları istatistikleri bilmiyorum rakamları tamamen afaki söyledim anlaşıla bilmesi için..

overblack
01-11-2012, 13:50
ben olsam dizel audi 100 motoru takarım :D

sovalye
01-11-2012, 13:51
takmaya taktın da ne kadar yuruttun acaba ?

Nightfish
01-11-2012, 13:53
Atiker kötü bir marka değil olsa bunca yıl piyasada tutunamazdı olsa istanbuldaki taksicilerin çoğu atiker takmazdı taksici adam her kuruşun hesabını kitabını yapan adamdır gidip sorunlu ona çok sık arıza çıkartıcak bir şeyi aracına ucuz diyede taktırmaz.

kitte kalite farkı varmı tabiki var bu bir gerçek şahsen benzinli aracım olsa prins kitmtm (khein enjektörlerden benim için her zaman bir adım ilerdedir) teleflex de iyidir bunların dışında bir kit aracıma takmazdım.. ticari bir filom olsa şirket araçlarım olsa o zamanda atikerden şaşmazdım..
Ama sıkıntı her kitte olur buda bir gerçek atikeri prinsi farketmez..

şikayet olayıda göreceli bir şeydir bir prins teleflex in yılda kaç tane montajı oluyor bir atikerin kaç tane oluyor hatta kaç bin tane desem daha doğru olur.. yılda yüz iki yüz tane takılan kitinmi şikayeti çok olur yoksa bine yakın araca takılmış kitinmi sayıları istatistikleri bilmiyorum rakamları tamamen afaki söyledim anlaşıla bilmesi için..

Kendi 7 serilerine reklam amaçlı takıp da taktıktan 2 hafta sonra motor indirdi sevgili Atiker :) Açıkçası bu kadar tutunmasının sebebinin ülkemizde aşırı fazla kuruş hesabı insan yapan olduğunu ve Kurtlar Vadisine verdikleri reklam olduğunu düşünüyorum :)

Kaç tane takılıyor vsden çok takılanların kaçında sıkıntı çıkıyor yüzdesiyle bakarsak Atiker'in durumu daha rahat çıkıyor ortaya. Atikerden çok benim gördüğüm taksiciler BRC tercih ediyor.

EM-RE
01-11-2012, 14:00
bende lpg ye karşı deilim hatta TarikS e de en güzelini yaptı adam polo dizele biniyordu şimdi sattı mermi gibi mercedes e biniyor ne kadar yakıyorsun diyorum polo ile aynı diyor.

Aradaki parça fiyatı diyiceksiniz oda mercedes in prestiji olsun.O kadarda olsun.

Ne paralara ne arabalar var.Sıfır alt sınıf arabaya bineceğime üst sınıf lpg li takılırım...

darkmoon
01-11-2012, 14:02
o kısmı bilemem ama satıyormu satıyorlar satmasalar bunca yıldır piyasada kalamazlar bir dizide onları kurtaramaz o kadar basit değil bence yoksa zamanında ne lpg markaları ne dizilere sponsor oldular ama çoğu piyasadan kayboldu gitti.

insanlar takıyorlarsa benim kanaatim iki nedendendir biri yerli malı diyorlar ne kadar yerli oldukları tartışılır gerçi ama öyle diyorlar insanlarında belli bir kesmin her zaman yerli malına daha bir itimatı güveni vardır garanti yedek parça yaygın servis bakım kolaylığı muhattap bulma v.b açısından birde ticaride sağlam indirim yapıyorlar diye biliyorum..

Birde kurumsallaştılar buda büyük faktör pek çok lpg firması türkiyede hala ali usta veli ustayı geçemedi kurumsallaşmış lpg firması çok az..

Nightfish
01-11-2012, 14:02
bende lpg ye karşı deilim hatta TarikS e de en güzelini yaptı adam polo dizele biniyordu şimdi sattı mermi gibi mercedes e biniyor ne kadar yakıyorsun diyorum polo ile aynı diyor.

Aradaki parça fiyatı diyiceksiniz oda mercedes in prestiji olsun.O kadarda olsun.

Ne paralara ne arabalar var.Sıfır alt sınıf arabaya bineceğime üst sınıf lpg li takılırım...

Ahanda ben de bu zihniyetle sıfırı zamanında 100.000 liraya satılan 3.5 motor 300M'i aldım. Egzoz varken 30-32 kuruş yakıyordu, şimdi orijinal susturucu ve katalizörü geri taktım 28-30 kuruş yakıyor. İnanmayan 50 liralık gaz atsın deneyek :D

ozgurluk
01-11-2012, 14:03
Bu kadar insanı konuşturduklarına göre, amaçlarına ulaşmış olsalar gerek ;)

Nightfish
01-11-2012, 14:04
birde ticaride sağlam indirim yapıyorlar diye biliyorum..

Ahanda buradan kazanıyorlar işte. Al-satçılar genelde benzinli arabayı alıp basıyorlar ucuz Atiker LPG'yi, mis gibi oluyor işte. Gerçekten fiyattan sattırıyor. Artık bilinen bi marka diye de diğer ucuzlar arasında Atiker tercih ediliyor.

220T
01-11-2012, 14:05
"Lambo parasını reklama ayırıp adını duyurmak mı yoksa lamboya lpg takıp adını duyurmak mı?" İşte bütün mesele bu :D

rebelh
01-11-2012, 14:11
Neresi orası yaw ? Büyükçekmece'den çıkarken mezarlık tarafı değilde
sağ yol üzerindeki mi bahsettiğiniz yer ?

aynen orası abi hani yol 2ye ayrılıyor ağır taşıtalara sağ otomobillere solu veriyor ya sen sağdan gideceksin

rebelh
01-11-2012, 14:16
Ahanda buradan kazanıyorlar işte. Al-satçılar genelde benzinli arabayı alıp basıyorlar ucuz Atiker LPG'yi, mis gibi oluyor işte. Gerçekten fiyattan sattırıyor. Artık bilinen bi marka diye de diğer ucuzlar arasında Atiker tercih ediliyor.

yanlış anlamada senden başka atikere kötü diyen yok :)

allah vere hiç kullanmamışsındırda..

Nightfish
01-11-2012, 14:18
Kullanmasam bu kadar kötülemem ki :) Suzuki Swift'e takma gafletinde bulunup 1 ay sonra da arabayı sattık. Babam da otomotiv sektöründe olduğundan fazlasıyla içli dışlıyım :) LPGden sıkıntılı olan araçların %50'si Atiker oluyor. Özellikle Renaultlarda bobin sıkıntısı çıkartıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Onurkk06
01-11-2012, 14:24
Aslında daha da önemli olan lpgnin montajı bence adam gibi montaj yapıldıktan sonra marka2 nci sırada benim için

Onurkk06
01-11-2012, 14:25
Kullanmasam bu kadar kötülemem ki :) Suzuki Swift'e takma gafletinde bulunup 1 ay sonra da arabayı sattık. Babam da otomotiv sektöründe olduğundan fazlasıyla içli dışlıyım :) LPGden sıkıntılı olan araçların %50'si Atiker oluyor. Özellikle Renaultlarda bobin sıkıntısı çıkartıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

O meganların kronik ateşleme bobini sorunu atikerle alakası yok bence

Thracian
01-11-2012, 14:26
Harbiden dünya alem bize biyerleriyle gülecek :D

LPG yle ilgili dünyada dalga konusu olan tek ülkeytiz. LPG hem çevreci hemde daha kalityeli.

Ülkemizde ekonomik olması sebebiyle taksiciler tarafından kullanılması ve başta çok fazala BAŞTAN SAĞMA yapıldığı için böyle oldu

rebelh
01-11-2012, 14:26

toyota bmw ve reno marka araçlarda kullandım hiç birinde sorun yaşamadım ustayla ilgilidir belkide hep aynı ustaya taktırırım :)

coolvtec
01-11-2012, 14:28
bi simit depo gaz ile kaç km gidiyor acep :)

Nightfish
01-11-2012, 14:28
O meganların kronik ateşleme bobini sorunu atikerle alakası yok bence

Evet kronik olduğunu duydum ancak bizim ustaların söylediğine göre marka Atiker olunca sorun daha erken yaşanıyormuş. Montaj konusunda da çok haklısın, montaj kötü olursa en harika kit olsa bile düzen tutmuyor.

Kendi aracımızda yaşadığımız sorundan sonra biraz araştırmıştım acaba başka sorun yaşayan var mı diye. Atiker kullanıcıları benim yaşadığım sorunların aynısını yaşıyordu. Ayrıca daha önce dediğim gibi minimum maliyete yönelik bir sistem olduğu için püskürtmesi de cimri oluyor genelde, bu yüzden kış aylarında geç marş basma stop etme gibi sorunlar en çok Atikerde yaşanıyor. En azından bize (Neziroğlu) bu şikayetlerle gelenlerin büyük çoğunluğu Atiker kullanıcıları.

ondertopcu
01-11-2012, 14:33
gayette iyi olmuş kim neden gülecek ki avrupada çok kişi kullanıyor

Emre Ekrem
01-11-2012, 14:53
LPG yi Hollanda Devleti teşvik ediyor. Bizde LPG kullananlar 2. sınıf
vatandaş muamelesi görüyor. Utanması gereken benzindeki vergiyi
Anasının Örekesi yapanlar.

:Bravoo::Bravoo::icon_rule:icon_rule

Onamdar
01-11-2012, 14:54
3 araç var bizde 3ünde de brc var 1 i 3 yıllık biri 2 yıllık diğeri 2 buçuk yıllık tek bi problem bile olmadı

yusufvozkan
01-11-2012, 15:01
Lamboya lpg taktırmaktan 5 liraya benzin almak daha utanç verici.

gökberk
01-11-2012, 15:03

Sana katılmıyorum.. 220.000 Kilometrede aracım ve 3-4 Yıldan beri de Atiker sıralı sistem LPG'li

İlk taktırdığımda montaj sorunu yaşamıştım daha sonra başka da sorun yaşamadım.

rekord2000
01-11-2012, 15:05
Gayet mantikli bi reklam bence! Ayrica bende kuzenimle lpg isine giricektik bi donem, bende "bole fuarlara cikacak kadar buyursek, rc arabalardan bitane alip ozel bi lpg sistemiyle fuarda kullanip, BUNA BILE LPG TAKARIZ demeye getiricez" demistim! Fuar alanlari cilginliklarin BAKIN BUNU BILE YAPARIZ RAKIPLER NE YAPMISKI? Dusuncesinin yer buldugu mekanlar:) helal olsun paraya kiymis yapmislar:) bide yiyosa ferrariye falan yapaydilar:D

wekoo
01-11-2012, 15:05
benzin pahalı olunca gaz cazip geliyor adam biyerden sonra tık diyor bakalım biz ne zaman dicez.

Rawr
01-11-2012, 15:15
35lt lpg deposu az degilmi :D 50km de bir gazcıya girer artık

cabrioleter
01-11-2012, 15:25

konuda en mantıklı yorum :icon_tup:

ygtrn
01-11-2012, 15:39
ben hep diyodum bir gün herkez lpg takacak diye :D:D:D:D

lpg candır :D

powERS
01-11-2012, 15:49

yok abi buda artık bi sınıf ayrımı. benzinli kullananlar lpg li kullananlar diye ayrılıyor.

aynı modelin benzinlisini kullananlar lpg li kullananları hakir goruyor eziyor.

neden cunku madem paran var araba alıyosun o zaman benzınlı bıneceeeğğn ne o fakir gibi lpg alıyosun. devlete neden daha fazla vergi vermiyosun oğğğluumm.

falanlar filanlar..

JapanVsGermany
01-11-2012, 15:52
Ben olsam takmam ama takana da mani olmam :)

o yakıt tankı ultra komik derecede ufak kalmış gibi geldi bana da

1lker
01-11-2012, 15:53
8-9 tane regletör koymuşlardır heralde :D

SekoLive
01-11-2012, 15:55
lpg ile ilgili tüm ön yargılar avm lerin biz sizi almıyoruz demesiyle başladı...

şimdi kim bakar bu arabanın lpgsine hoşgeldin der geçiriler :D

İbrahim Erdem
01-11-2012, 15:58
lpg ile ilgili tüm ön yargılar avm lerin biz sizi almıyoruz demesiyle başladı...

şimdi kim bakar bu arabanın lpgsine hoşgeldin der geçiriler :D

+ birkaç tane de patlayan çatlayan araba haberi yaptılar.

SekoLive
01-11-2012, 16:01
yanlız o geçenlerde lpg'cide gaz alırken yanan arabada canımı hayli sıktı... adamın nişanlısı içerde kaldı 5-6 saniye. düzgün montaj olayına dikkat etsin lpg taktıranlar. merdiven altı yerlerdede montaj yaptırmasınlar.

cemsultan
01-11-2012, 16:03
Şu konuda dönen muhabbetler 6 sene önce donanımhaber'de dönüyordu, hep aynı tartışmalar :)

SekoLive
01-11-2012, 16:09

TOTAL favorim

K0213
01-11-2012, 16:14
vergisine de LPG taksınlar!!

yılda kaç km yapıyor ki bu araçlar? LPG den ne kar ellde edecekler??

vergisi 17,447.00TL bu maliyete katlanan adam benzin masrafına mı katlanamayacak??

Kim köpeksiniz lan siz reklam olsun die zengini aşşağlıyosunuz :D

ahmetuygur
01-11-2012, 16:22
takılmıycak gibi değiş içiyor benzini 560-4

Mehmet Gazihan
01-11-2012, 16:24
o ön bagajdaki tankla 20km bilemedin 50km gider o araba..

burkaykalyon
01-11-2012, 16:26
20 litre yakıyormuş km'de....

Technical Specifications < New LP 560-4 < Gallardo < Models < Automobili Lamborghini S.p.A. (http://www.lamborghini.com/en/models/gallardo/lp-560-4/technical-specifications/)

timucintt
01-11-2012, 16:32
bence iyi olmuş reklamın kötüsü iyisi olmaz... ama o lamborghiniye o taktığınız LPG deposu nedir öyle ya... ne bileyim o araca özel fuara özel bir depo yaptıraydınız.... allah bilir sıralıda değildir şimdi bu sistem :D :D :D

5500
01-11-2012, 16:36
o lpg tankı 30 luk gibi geldi bana.. nereye kadar gidecekmiş o kadar küçük şeyle :D

metinmb407
01-11-2012, 16:44

Marka fanatikliği yapmanın hikaye olduğunu söylemek istemiş bence. :icon_tup:

Sivrisinek saz meselesi diyorum ve Tuncer bey e teşekkür edeiyorum :)

Nightfish arkadaşım var güzel memleketimde Atiker bayi aynı zamanda Prins takıyor. Ama adamın ayarın AAAAAAAA sından haberi yok. Bu adam Prins taksa ne Atiker taksa ne ikisi de arıza çıkarır ikisi de montaj hatası. Ondan sonra dersin ki Atiker taktım bozuldu. Böyle yerde Prins taksan da bozar aracı. Ankarada bir arkadaşta Bora var araçta Teleflex var ha bire arıza ışığı yaktı durdu bir türlü ayar tutturamadılar araç hep fakir karışıma düşüyor ayarı veriyorlar bu seferde çok yakıyor. O yüzden marka önemlidir fakat montaj ondan da önemlidir...

AtmoSpheriC
01-11-2012, 16:59
kim neresiyle gülerse gülsün aga tr şartlarına lgp li lambo yakışır. bizi bu duruma düşürenler utansın.

by_BuRoCk
01-11-2012, 17:19

hay agzına saglık kardeşim. bizim milletimiz padişahın sol t.şgı sanki :)
+1903

darkmoon
01-11-2012, 17:47
birde hep lpg benzinle anılıyor ama lpg nin ilk çıkdığı araçlarda kullanılma amacı ekonomi değil araçdaki ölü yakıt denilen (dizelde ***** %100 yanma olmaz) yakıtın tamamen yanması için yapılmış bir sistem ilk dizel kamyon tırlarda kullanıldı halada kullanılıyor %25 e kadar dizel araçda ekonomi ve daha önemlisi performans artışı sağlıyor.. daha sonradan benzinli binek araçlarada uygulanmaya başlandı.

FAGE12
01-11-2012, 17:53
bence biz değil bizi bu vergiler yüzünden bu çözümlere itenler utansın .....

turbo&quattro
01-11-2012, 18:05

Nokta olmus . İnsanlar LPg yi neden antiatik bulur neden kullanmaya utanir anlayabilmis degilim .

onat
01-11-2012, 18:10

çünkü aşağılanmışlık duygusu olduğu için. avrupada amerikada benzin fiyatı 5 tl olsunda insanlar ossuruktan yakıt üretirler binerler utanmadan ama biz binemeyizz aaaa olur mu öyle şey... fakir derler sonra adama.

Chatin
01-11-2012, 18:15
bizim insanımız ya shell ve bp yi düşünecek kadar çok zengin, bütün her şey yalan ya da ¨yakıt¨ ne onu bilmiyor.

MCN21
01-11-2012, 18:16
Bu lamboyu 2.elde zor saticaklar :D

erhanarici18
01-11-2012, 18:26
afedersiniz ama si..im kadar depo o arabayı kaç km götürecek :D :D :D

tayreep_john
01-11-2012, 18:31
***** siteye de düşer yakında lpg de 60 kuruş yakar yakıtı ***** lamborgingi :D

Maxi
01-11-2012, 18:45

aynen...
bu da bir yakıt türü, ayıp değil
lamboyada olur, suprayada yeterki düzgün tak

hollanda bunu 50 sene önce kullanmaya başladı
brezilyada yollarda benzinli araba yok, hepsi alkol
örnek çoook

gene hollanda da şirket genel müdürü işine bisiklet ile gidiyor
burada adam motosiklete binmeye utanıyor

gene ingilterede koca şirket genel müdürünün cebinde kıytırık nokia var
burada iphone 4 ten galaxy s3 ten aşağı düşmüyorlar, utanıyorlar

nedir bu götü kalkmışlık?

XSi
01-11-2012, 19:24
bu canım manifoldlara yazık bence, ben delmeye kıyamam :)

http://www.supercars.net/carpics/4080/2008_Lamborghini_GallardoLP560449.jpg

Low-Rider
01-11-2012, 20:29

Total dışında pek almıyorum,aygazdan da hiç memnun kalmadım ne zaman alsam.

@Nightfish, biraz fazla kulaktan sağdan soldan duymuş gibi konuşuyorsun bence.

Evet zamanında Atiker'den çok problem yaşayan sıkıntı çeken oldu ama sorunların çoğunu aştılar/çalışıyorlar aşmak için.Problem yaşadığı gibi hiç yaşamayan insanlarda biliyorum.

Nightfish
01-11-2012, 20:38
Sağdan soldan değil, kendi çalıştığımız yerdeki ustalardan duyduğumu söylüyorum ben de zaten. Kendimiz de sıkıntı yaşayıp aracımızı sattıktan sonra ustalarımızda konuştuğumu da söyledim zaten.

fore
01-11-2012, 20:41
Lpg'den utanmak sıkılmak filan değil de ciddi ciddi korkmuyor da değilim.
Hala da lpg'li araba kullanıyorum..
Bir tırsma var içimde hep..

VSO
01-11-2012, 21:00
Bundan daha iyi bir reklam stratejisi olamaz bir marka için. Bravo valla Atikere. Dünya çapında adından söz ettireceği kesin. Olayın mantığı zaten burada Lamborghini'yi LPG ile kullanmak değil. He kullansan ne olur, bu da bir yakıt türü sonuçta. Metanol ile çalışan Lotus var da LPG'li Lamborghini niçin olmasın.. Şayet çalışıyorsa muhteşem bir mühendislik, çalışmıyor olsa dahi muhteşem bir reklam stratejisi, takdire şayan, çok akıllıca.

Frid
01-11-2012, 21:19
güzel başarı yalnız depo küçük kalmış gibi geldi :D

Chatin
01-11-2012, 22:03
bu canım manifoldlara yazık bence, ben delmeye kıyamam :)

http://www.supercars.net/carpics/4080/2008_Lamborghini_GallardoLP560449.jpg

artık manifoldun delinmediğini bilmiyorsun sanırım hoca... bir de senin cebine mi yazık yoksa bir metalin canı var da ben mi bilmiyourm :)

bir arkadaşım da ben arabayı deldirmem diyordu. e araç yapılırken delinmedik yeri kalmıyor bu arabanın ona ne diyeceksin dediğinde ise derin bir sessizlik oluyor tabii ki :)

Faruk'S
01-11-2012, 22:05

Boyle dusunmek gerek.Kim neden gulsun ki.Gulunecek bise yok ortada.Ovunsek az gelir hatta.

Volkann
01-11-2012, 22:12
gallardoya da binilmez artık :P:P:P:P

TaGo
01-11-2012, 22:18
Arkadaşlar; bu lpg de benzin ve dizel ile aynı akaryakıt istasyonunda satılmıyormu? Bir pompanın sağ yada sol tarafı arasında farklı oluyor?

Chatin
01-11-2012, 22:26
Arkadaşlar; bu lpg de benzin ve dizel ile aynı akaryakıt istasyonunda satılmıyormu? Bir pompanın sağ yada sol tarafı arasında farklı oluyor?

LPG yi duyunca milletin beyninin entropisi düşüyor :D

ben daha çok gülüyorum valla arabaları çok yakıyor diye başka araba alan mı istersin, evinin otoparkına bırakıp toplu taşıma kullanan mı istersin? kışın o soğukta para vererek aldığı arabasını kullanamayan mı istersin. Milletimiz cidden komik. Aslında özenti.

Anu
01-11-2012, 23:19
Benzin ile aradaki fiyat farkı böyle kaldığı sürece eninde sonunda herkes Lpg ye geçecek başka yolu yok :) Sevseniz de sevmeseniz de. Ben memnunum, arabamı izlemeyi değil kullanmayı seviyorum.

ta_one
02-11-2012, 00:55
valla senelerdır konyadayım senelerdır de atıker ı tanırım
BABASININ kulak ısırma olayı olmasa super olurda ıyı adamdır

kurtlar vadısıne sponsor oldugunda zaza dayı onu ornek alarak hala rol almaktadır...
dogal gaz kompısı uretımıne ve klasık ayakkabı uretımıne de atılım yaptı ve atıkerın konyada almadıgı yer kalmadı adamdakı bas muhendıs oldugu surece sırtı yere gelmez adamın kafası zehır herseye tup takıyo hıc sasırmadım sahsen elamanının scooter ınada tup takmıslar abı 10 lıralık alıyorum 15 gun delı gıbı gezıyorum dıo cocuk :)

erdem325
02-11-2012, 01:02
Yakit yakittir..
Secmek aracin kullanicisina duser..
Yau abiler araba bize binmiyor, biz ona biniyoruz..
Ha benzin ha alkol ha lpg.. hepside goturuyor iste bu zikkim makineyi :)
Kendine uygun olani secip devam edecen, gerisi yalan..

dirk
02-11-2012, 01:35
Greece's largest manufacturer of lpg.....

Komşu ülkemiz Yunanistandaki Böyle gelişmeler :) bizi Gururlandırır

Trance-R
02-11-2012, 01:37
Lamborghini ve Atiker , mahkemelik olmasa bari.

Mikrop_Ali
02-11-2012, 01:37
arabayı 2 cm daha yere bassalar çok güzel olurmuş :D

darkmoon
02-11-2012, 02:09
öyle bir yazmışsınızki sanki Lpg bedava sudan ucuz satılıyor.. kimse sormuyor daha iki sene öncesine kadar 1.90 tl idi nasıl olduda 3 tl sınırlarına dayandı diye.. hala lpg ucuz ekonomik falan deniyor tabi 5 tl lik benzine göre ucuz ama yakıt olarak hiçde ucuz değil sonuçda litresi 3 tl olan bir yakıt alıyorsunuz.. bunu yazmamın sebebi yukarda bir arkadaş yazmış bazı insanlar araçlarını garajda tutuyor falan yada araçlarını ufaltıyor falan diye bazen lpg bile kurtarmıyor ekonomi yapmaya ondan yazdım.

işin ilginç yanı bu lpg atık gaz eskiden fabrikaların bacalarında yanılarak atılırmış doğaya zarar vermesin diye şimdi zamanında yakdıkları çöpe attıkları kısaca gazı millete satıyorlar hemde pahalı fiyatlara..

Ben artık ekonomi diyenlere direk scooter diyorum öyle büyük bir şeyde değil 125cc avrupa bir scooter.. 2 teker şeytan işi diyenede scooter öneriyorum melek diyenede başka türlü ekonomi yolu yok.. ekonomi sadece yakıttanda değil trafikden ekonomi zamandan ekonomi park yerinden ekonomi araban çıkmadığı için o yıpranmıyor ordan bir ekonomi.. misal her gün 5 tl isparka veriyorsan vermessin 5 tl bugün 1 litre benzindir nerdeyse 2 litreye yakın lpg dir..

Yiğit Ş.
02-11-2012, 07:29
ya el kadar depoyla kaç km gidicek, bare saklasalarmış cart curt diyen insanlar var hala :) arkadaşlar aktif olarak kullanmak için değil, reklam için takılmış bir sistem.

Low-Rider
02-11-2012, 07:42
ya el kadar depoyla kaç km gidicek, bare saklasalarmış cart curt diyen insanlar var hala :) arkadaşlar aktif olarak kullanmak için değil, reklam için takılmış bir sistem.

Yapma yaa:D

ahaha illa birinin yazması lazım şöyle açıklamalar yoksa gerçek sanıyor bazıları hakkaten :)

senna
02-11-2012, 08:54
kullandığım e46da da prins var ilk defa öyle lpgli arabaya bindim uzun süre hiç bir sıkıntısı yok montaj ve kit iyi olduktan sonra bende karşıydım lpgye ama günlük bineceğim araba dizel olmazsa lpgli olabilir gerçekten tasarruflu ciddi şekilde :)

lambonun tepesindeki yazılarıda güzelce yazsalarmış iyi olacakmış 1 in the world ne yaw:D

senna
02-11-2012, 08:56
hee birde cngli yeni nesil dizel motorlar güzel gerçekten :)

Chatin
02-11-2012, 09:09
işin ilginç yanı bu lpg atık gaz eskiden fabrikaların bacalarında yanılarak atılırmış doğaya zarar vermesin diye şimdi zamanında yakdıkları çöpe attıkları kısaca gazı millete satıyorlar hemde pahalı fiyatlara..

sanayii de kullanılan dökme gaz ile araçlarda kullanılan gaz aynı değil ki... içeriklerindeki propan ve bütan karışımı daha farklı.

Low-Rider
02-11-2012, 09:29
kullandığım e46da da prins var ilk defa öyle lpgli arabaya bindim uzun süre hiç bir sıkıntısı yok montaj ve kit iyi olduktan sonra bende karşıydım lpgye ama günlük bineceğim araba dizel olmazsa lpgli olabilir gerçekten tasarruflu ciddi şekilde :)

lambonun tepesindeki yazılarıda güzelce yazsalarmış iyi olacakmış 1 in the world ne yaw:D

belli başlı markalar dile getiriliyor hepte 15bin km oldu belki biraz geçmiştir, kendi kıllıklarım dışında bir kere bile servise gitmedim gittiğimde de sohbet ettim döndüm.

Montaj,güzel kit sorunsuzluk hiç problem yaşamadım allaha şükür.Çoğu dizel arabayla aynı yakıyorum zaten

senna
02-11-2012, 09:33
belli başlı markalar dile getiriliyor hepte 15bin km oldu belki biraz geçmiştir, kendi kıllıklarım dışında bir kere bile servise gitmedim gittiğimde de sohbet ettim döndüm.

Montaj,güzel kit sorunsuzluk hiç problem yaşamadım allaha şükür.Çoğu dizel arabayla aynı yakıyorum zaten

aslında markadan öte montaj daha önemli bence, güzel montajla çoğu kit sorun çıkarmıyor gözlemlediğime göre:)

he tek şey işte bazı kitlerdeki şu çıtır çıtır sesler kulağıma hoş gelmiyor oda bana göre:) prinsin o şekilde bir sesi yok çok fazla belli olmuyor onu söyleyebilirim:) diğer türlü regülatör kalitesi vs konuşulur elbet

Low-Rider
02-11-2012, 09:42
Valla ben de lovato var,enjektör sesi falan varmı farketmiyorum bile varsada rahatsız etmiyor demek ki:DAma bir sonra ki arabama takarsam prins-mtm falan denerim muhtemelen

senna
02-11-2012, 09:44
arabanın başka bi yerini sökmek için geçen regülatörü falan söktük kitin bi kısmını elledik adam güzel montaj yapmış saklamış herşeyi,

ama benim kullandığıma tecrübe ettiğime göre prins güzel marka ben seviyorum diğer arabaya takarsam onada prins takacam:)

erayakar
02-11-2012, 10:22
nekadar kendini aşşalamaya merak bir millet olduk.italyanlar bindiği araclara bir bakın.almanlar nerdeyse inekgibi geviş getirecekler okadar cimriler..ingilterede gaz çok normal.ama bize geldimi.anormal..

YavuzNaz
02-11-2012, 10:43
3 gün oldu civic ex e lpg dönüşümü yaptırdım, mis :) öyle o arabaya takılırmı kıyılırmı felan muhabbetleride ayrıca çok komik, benzin ucuzda bizmi almıyoruz :)

nemonomani
02-11-2012, 10:49
pampa şimdi ıslak yerde yanlıyosa lambo lpg falan sıkıntı değil :D

XSi
02-11-2012, 11:29
artık manifoldun delinmediğini bilmiyorsun sanırım hoca... bir de senin cebine mi yazık yoksa bir metalin canı var da ben mi bilmiyourm :)

bir arkadaşım da ben arabayı deldirmem diyordu. e araç yapılırken delinmedik yeri kalmıyor bu arabanın ona ne diyeceksin dediğinde ise derin bir sessizlik oluyor tabii ki :)

yanlış anlaşıldım herhalde, ben lamborghini nin emme manifoldları delinmemeli dedim, yoksa lpg taktırmayı cidden düşündüğüm bendeki 1.4 peugeot 106 nın plastik emme manifoldunu del gitsin,gıkım çıkmaz :)

bu arada emme manifoldu delinmeden nasıl oluyor? bilgi verebilirmisin? nozzle ları nasıl monte ediyorlar?

Chatin
02-11-2012, 14:35
yanlış anlaşıldım herhalde, ben lamborghini nin emme manifoldları delinmemeli dedim, yoksa lpg taktırmayı cidden düşündüğüm bendeki 1.4 peugeot 106 nın plastik emme manifoldunu del gitsin,gıkım çıkmaz :)

bu arada emme manifoldu delinmeden nasıl oluyor? bilgi verebilirmisin? nozzle ları nasıl monte ediyorlar?

lambo da olsa metal metaldir bence :) acımam delerim yani. ki dediğim gibi delme kalmadı.

artık pipo yöntemi dedikleri ama aslında benzin enjektörlerinin girdiği delikten hem benzin hem de lpg enjekte etme yöntemi ile bütün bunlar yandı bitti kül oldu.

http://resim.donanimhaber.com/upfiles/1195310/362BF1515A314989A35EC603DC736B4E.jpg

http://www.autogas-lpg.co.uk/258-740-thickbox/lpg-quick-fit-gas-feetbosh-injector14mm-6mm-x-4injectors.jpg

http://img535.imageshack.us/img535/5567/17072011400.jpg

http://resim.donanimhaber.com/upfiles/950603/D3BEF8C032C04096AF1C1502218587C9.jpg

http://lh6.ggpht.com/_yj6nOjQ8wQE/TDYJ26twFuI/AAAAAAAAAXk/E1j7S6l1B14/IMG00181-20100701-1131.jpg

http://img641.imageshack.us/img641/3476/17072011394.jpg

bskone
02-11-2012, 19:02
qlSv92qr9oE

metinmb407
02-11-2012, 20:58
yDc7iZa5IKo

RPe1W0xWyAU

XSi
02-11-2012, 23:01
lambo da olsa metal metaldir bence :) acımam delerim yani. ki dediğim gibi delme kalmadı.

artık pipo yöntemi dedikleri ama aslında benzin enjektörlerinin girdiği delikten hem benzin hem de lpg enjekte etme yöntemi ile bütün bunlar yandı bitti kül oldu.

http://www.autogas-lpg.co.uk/258-740-thickbox/lpg-quick-fit-gas-feetbosh-injector14mm-6mm-x-4injectors.jpg

Bu pipolar çok güzelmiş :) zaten kafamda canlandırıyordum böyle birşey olsa iyi olur diye, ama benim araçta sıkıntı olma olabilir, benzin rayı manifolda çok yakındı.

Ama LPG uygulatırsam mutlaka bu pipolardan kullanılacak. Teşekkürler bilgi için.

Chatin
02-11-2012, 23:22
rica ederim hocam. bilgi paylaşıldıkça güzel. yalnız demeden edemeyeceğim ki ben olsam öyle bir pipo yapardım ki o eğimden sonra yanma odasına tam tepeden insin. yani _/ gibi bir uzantısı olsa daha iyi olur bence.

CasabLanca
02-11-2012, 23:25
herkes gibi bende atikere önyargı ile bakıyordum ama geçen gün quattro garage gürsel abi ile muhabbet ederken gt28li 1.8t için lpg taksak ne takarız diye sorduk kendisi kısa ve net cevap verdi atiker diye daha sonra gayet güzel açıklamasını yaptı ben tatmin oldum :D

Chatin
02-11-2012, 23:36
herkes gibi bende atikere önyargı ile bakıyordum ama geçen gün quattro garage gürsel abi ile muhabbet ederken gt28li 1.8t için lpg taksak ne takarız diye sorduk kendisi kısa ve net cevap verdi atiker diye daha sonra gayet güzel açıklamasını yaptı ben tatmin oldum :D

nedenlerini yazsana kasabım erayım

CGR328
06-11-2012, 15:12
aslında lpg de 3 önemli konu vardır
1.si temiz ve güzel montaj
2.si doğru arabaya göre (vanoslu,turbolu,benzinli n/a , avrupa,japon,amaerıkan vs . vs ) lpg de mark seçimi çünkü her farklı otomobilin işletim sistemi , motor yapısı ve çalışma prensipleri birbirini tutmuyo onu ustanın çözümlemesi
3.sü düzgün ayar

şu ana kadar lpg de yaşanan sıkıntıların hepsi bu 3 konudan biri yada birden fazlasının yanlış seçiminden olmuşdur insanlar arasında da kötü bi yapıya büründü

konunun dışında güvenlikle ilgili ama bunuda yazıyım eski haberlerden bilirsiniz lpg li araba dehşet saçtı ,yada lpgli araba patladı gibi birçok haber okuduk eski sistem lpg liler ağırlıklı olarak normalde lpg durduk yere patlamaz , benzin tankının önüne konumlandırılan lpg tankları yanmaya patlamaya daha meğillidir patlamanın nedeni yine benzindir bazı sistemlerde araba lpg de iken benzin pompası yinede benzin basar ama geri dönüşden tekrar devirdaim yapar sürekli olarak , hal böyleyken arabasını hep lpg de kullanan kişi sabahları benzınde çalışarak ...benzınleri biter vs vs benzin pompası benzın bitince çalışmaya devam eder vekendini soğutamaz ve dahada ısındıkca yanar ve dibinde benzin tutuşarak arabanın yanmasına ve patlamasına sebep olur demek istediği şudur lpg sistemi korkulacak bi sistem değildir bütün güvenlik patlama yanma kaçak testleri yapılarak üretiliyolar yukarda shell in tank testinde oldugu gibi , lpg yi sevin çevreyi ekonominizi koruyun :D

metinmb407
07-11-2012, 11:38
aslında lpg de 3 önemli konu vardır
1.si temiz ve güzel montaj
2.si doğru arabaya göre (vanoslu,turbolu,benzinli n/a , avrupa,japon,amaerıkan vs . vs ) lpg de mark seçimi çünkü her farklı otomobilin işletim sistemi , motor yapısı ve çalışma prensipleri birbirini tutmuyo onu ustanın çözümlemesi
3.sü düzgün ayar

şu ana kadar lpg de yaşanan sıkıntıların hepsi bu 3 konudan biri yada birden fazlasının yanlış seçiminden olmuşdur insanlar arasında da kötü bi yapıya büründü

konunun dışında güvenlikle ilgili ama bunuda yazıyım eski haberlerden bilirsiniz lpg li araba dehşet saçtı ,yada lpgli araba patladı gibi birçok haber okuduk eski sistem lpg liler ağırlıklı olarak normalde lpg durduk yere patlamaz , benzin tankının önüne konumlandırılan lpg tankları yanmaya patlamaya daha meğillidir patlamanın nedeni yine benzindir bazı sistemlerde araba lpg de iken benzin pompası yinede benzin basar ama geri dönüşden tekrar devirdaim yapar sürekli olarak , hal böyleyken arabasını hep lpg de kullanan kişi sabahları benzınde çalışarak ...benzınleri biter vs vs benzin pompası benzın bitince çalışmaya devam eder vekendini soğutamaz ve dahada ısındıkca yanar ve dibinde benzin tutuşarak arabanın yanmasına ve patlamasına sebep olur demek istediği şudur lpg sistemi korkulacak bi sistem değildir bütün güvenlik patlama yanma kaçak testleri yapılarak üretiliyolar yukarda shell in tank testinde oldugu gibi , lpg yi sevin çevreyi ekonominizi koruyun :D

Bende videoları ön yargılı olan arkadaşlar için eklemiştim :D

Ali K.
07-11-2012, 11:45
Artık çok az yakar zaten :D

mbulur
07-11-2012, 12:11
Takmasına taktın tamamda, ne kadar verimli ve sorunsuz çalışıyor acaba?