PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sigara içenler YARDIM!!!

weST.27
01-11-2012, 16:15
Arkadaşlar abiler yaklaşık.5 senedir sigara içiyorum 4 haftadır bıraktım hiç icmedim fakat kendimle büyük bir mücadele içerisindeyim.Evde tek kalıyorum.evde olduğum vakitler canım sigara istemiyor bazen yemeklerden sonra fakat üniversiteye cafeye yada arkadaşlarımın yanına gittiğim zaman onlar içtiği zaman stres oluyorum canım felaket istiyor.

Bende bunun üzerine su elektronik sigara mi alsam diyorum kullanan var mı ?

Bu elektronik sigara kullanan veya bırakan varsa yardımcı olabilir mi spor yapamıyorum artık ... Yaşlıbir insandan farkım kalmadı

naci
01-11-2012, 16:17
Sakız çiğne, elektronik sigara içmedim ama direncini kırmana neden olabilir. En iyisi kafayı takma. Ben de bırakalı 3 hafta oldu, irademi kıracak davranışlardan ve çevrelerden kaçıyorum. Hayırlı olsun bu arada :)

aslan
Low rider sana bu konuda bir kitap önerecek kesinlikle o kitabı al oku
elektronik sigara felan yalan önce beyninden slimen lazım

cihan_06MLC60
elektronik sigara pro nargile bunları seni yine geriye döndürüp başlamana sebebiyet vercek şeyler. hiçbir şey içmememn lazım arada bir olmaz haftada bir içerim arkadşlarla nargile içerim bunları kafandan silip atman lazım

B.Koçer
01-11-2012, 16:20
Sağlam bi elektronik borcuna gir ipe ipe ödücem nasılsa sigaraya para ayırmamam lazım de :D

E0041
01-11-2012, 16:20
kardesım bende bıraktım sıgarayı yakasık 25 gun oldu bende senın gıbıyım ama ıcmıyourm 7 sene ıctım sıgara ve sonunda bıraktım nefes alıyorum benımde arkadaslarım benm yanımda ıcıyor ama bende kıtlenıyurm ıstersen bı sıgara yakmayı dene bakalım ıcıne cekebılıcenmı ıcemıyorsun sakız al yanına ıdare edersın ben oyle yapıyourm :)

elpadre

emresener
01-11-2012, 16:23
Özgürün kitap önerisini bekliyorum. dun araba aldım ve bıraktım bende :D sigara parasıyla kredi ödiycem ama devamlı bir istek söz konusu :D

Evrenoz
01-11-2012, 16:26
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/119971-sigaraya-son-champix-deneyimlerim.html

Kitap da Allen Carr'ın kitabı.. Bulursun biraz araştırsan..

akay
01-11-2012, 16:28
bu ara ne çok bırakan varmış be, ben de 2 haftadır içmiyorum. zor tabi ama mücadele etmek lazım. daha önce de 8 ay kadar bırakıp yeniden başlamıştım. bi nefesten bişey olmaz deme, bitaneden bişey olmaz deme direk başlıyosun 3-5 güne. bu sefer tam bırakmak istiyorum ama du bakam.. allen carr diye bi adamın kitabı var. sigarayı bırakmaya yardımcı olur falan diye verdiler ama bence tırt. yeni bişey sunmuyor sana. bence içmeyecem de bırak bu kadar basit..

burkaykalyon
01-11-2012, 16:28
Özgürün kitap önerisini bekliyorum. dun araba aldım ve bıraktım bende :D sigara parasıyla kredi ödiycem ama devamlı bir istek söz konusu :D

sen sigarayı bıraktıysan herkes bırakır be abi..hastaydın griptin yine içiyordun...

cihan_06MLC60
01-11-2012, 16:29
champix bende tavsiye ediyorum tabii ki ilaçsız bırakmayı deneyip deneyip tekrar sigara yakanlar için

emresener
01-11-2012, 16:31
sen sigarayı bıraktıysan herkes bırakır be abi..hastaydın griptin yine içiyordun...

ayda 350tl kredim var artk :D hergun kumbaraya 5-10 arası atıcam huzura ericem :d

Zamanında derlerdi inanmazdım sigaraya verdiğin parayla araba alırsın diye ahahha

burkaykalyon
01-11-2012, 16:34
ayda 350tl kredim var artk :D hergun kumbaraya 5-10 arası atıcam huzura ericem :d

Zamanında derlerdi inanmazdım sigaraya verdiğin parayla araba alırsın diye ahahha

hayırlı olsun abi ne aldın?

en doğru kararı vermişsin bence...ben hala devam ya.bırakmaya da niyetim yok açıkçası...

kemal_koker
01-11-2012, 16:40
champix tavsiye ederim denedim başarılı bir ürün

Lakin yine içiyorum :D Aqua akar :D

S.Özeren
01-11-2012, 16:45
ben 17-18 ay bırakmıştım, inatla bütün sigara içilen ortamlarda takılıyordum 3-4 ay sonra içimde hiç bi istek kalmamıştı

alperkirman
01-11-2012, 16:45
nerden başladıysak şu illete lanet olsun

crazydog
01-11-2012, 16:46
bende bi bırakabilsem ahh ne güzel olacak

peace
01-11-2012, 17:23
ne kitap okudum ne sakız çiğnedim 10 günü geçti bırakalı daha içmiyorum dedim bitti.
neden hem para verip hem sağlığımı kaybedeyim? sorunu en sonunda sordum kendime sürekli kaçıyodum bu sorudan. Bi sorunum yok ama inş. kırılma noktası bi olay yaşamam.

Yiğit G.
01-11-2012, 17:28
seviyorsan iç.. Güzel bir söz vardır , Life is uncertain. Eat dessert first...

twin
01-11-2012, 17:30
geçen psikoloji dersinde geçti konusu beyin onların yanında içmeyi kodlamış kfasına tek çözüm sigarayı hatırlatan etmenleri ortadan kaldırmaktır :)

Tsport
01-11-2012, 17:34
16 yaşımdan beri düzenli içiyorum. Bir ay önce yarım pakete kadar düştüm. Yarım paket devam ediyorum hala. Keşke satışı yasaklansa hiç bi yerde bulamasak. Fiyatın artırılmasıda çok etkilemiyor illa alıyorum.

FAGE12
01-11-2012, 17:37
Ben günde 3 paket içiyorum bi bıraksam sıfır hummer alırım taksıtlerını oderım heralde :D

bırakmak degılde pekı azaltmak ısteyenlere nasıl bı tavsıyenız var ?

onurunal
01-11-2012, 17:47
8 senenin ardından 11 aydır içmiyorum ve bırakmak için hiçbirşeye ihtiyacının olmadığının garantisini veriyorum sana

onurunal
01-11-2012, 17:50
Ben günde 3 paket içiyorum bi bıraksam sıfır hummer alırım taksıtlerını oderım heralde :D

bırakmak degılde pekı azaltmak ısteyenlere nasıl bı tavsıyenız var ?

öyle bi dünya yok valla ya... accık stres yapıcak bişey bulunca asılıcan sigaraya abicim.. istikrar olmaz bir türlü..

Onamdar
01-11-2012, 17:55
Bende champix aldim yarin basliycan bakalim kismet :)
Tavsiyem allen car in kitabiyla champix combosu yapman :) Full smoke protection

kadioglu
01-11-2012, 17:57
Ben eskiden elektronik sigara kullanmıştım.Çare olmuyor.Yinede canı sigara istiyor insanın.Bir de tatlı bir aroması var.Kesmiyor o isteği.

FAGE12
01-11-2012, 18:11
öyle bi dünya yok valla ya... accık stres yapıcak bişey bulunca asılıcan sigaraya abicim.. istikrar olmaz bir türlü..

çok rahatlattın bebi valla çok sağol :D

tayreep_john
01-11-2012, 18:34
yemek sonrasını aşabiliyosan olay bitmiştir :)

weST.27
01-11-2012, 21:07
maşallah baya varmış sigarayı yeni bırakanlar birbirimize destek olalım bari burada deneyimlerimizi paylaşalım bizimkilerden hayır yok

pazartesi akşamı ankarada nargileyi iyi yapan bi yer mi ne varmış oraya gittik arklar götürdü sırf benim için nargileyi içince bi kendime geldim duman girdi içime sevindim bizimkilere baya malzeme oldum :) arada yaparım diye düşündüm nedeni

nargileyi içtiğim zaman sigarayı iyiki bırakmışım dedim çünkü yaklaşık 1 saat boyunca 3-4 ke köz değişti ve hep elimdeydi dumanıda abazan gibi çekmedim hafif hafif sigaradan azcık fazla çekerek içtim ciğerleri pert etmeyelim diye bu sefer sıkılınca iyikide bırakmışım sigarayı tribine girdim pskolojikmen kendimi rahatlattım belkide

sakız kullandım agzımın içine s**maktan başka bir işe yaramadı agız tadımı bozdu sadece;

sigarayı bir kez daha 23 gün bırakmıştım sonra bizimkilerden bir kez istedim bi versene tadı nasılmış tiksinecek miyim vs die çektim daha sonra diğer günlerde böyle oldu sonra son fırtı bana verin oldu sonra günde 1 tane verin oldu sonra bizim elemana paketi verdim onda kaldı bana günde 3 tane veriyordu okulda sonrası yine fosur fosur içmek oldu azaltayım vs vs tıs hikaye yalan dolan iradenin çok yüksek olması lazım

kitap nasıl bir şey merak ettim şimdi

sigarayı hem maddi hem manevi olarak beni yıprattıgı için bıraktım sadece biri değil 2si için çünkü ben gayet güzel sporumu yapan düzenli gidip gelen futbol oynayan fitness yapan bir insandım benim sigaraya yogunlugum son 2 senede baya baya arttı sporuda bıraktım futboluda ( zorunlu bıraktım çünkü kalp krizi geçireceğim diye korkar oldum halısahalarda vs )

maddi zararına gelirsek ilk olarak winstonla başlamıştım daha sonra şekil olsun diye 1 sene boyunca marlboro içtim sonra baktık olmuyor pall mall a döndüm daha sonra lark a döndükten sonra triplere girerek parliament içmeye başkladım uzun bi süre böyle devam ettikten sonra larka tekrar döndüm çünkü inanılmaz param gidiyordu aylık 300 350 lira arası para gidiyordu yemek yemeyip sigara alıyordum ( BEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİYİM BU RAKAMLAR BENİM İÇİN NİMET :) )

şİMDİ BIRAKTIk bi gaza gelip inşallah allah soguklugunu hissettirirde başlamam tekrar inşallah aramam sigarayı vs peder beyde 30 senedir içiyordu oda bıraktı onunda 3 hafta oldu birbirimize destek olalım ne kadar boktan bir şey oldugunu hatırlatalımda ilerlediği kadar ilerlersin

fore
01-11-2012, 21:13
Sigarayı bırakmak için önce çayı bırakmam lazım maalesef...

Bone-crusheR
01-11-2012, 21:28
bırakalı 6 sene oldu canın çektimi içilmiş sıgarayı al elinde ufala yada kültablasını kokla içesin gelmez dene

weST.27
01-11-2012, 21:30
6 senedir hiç bir fırt bile almadınız mı yada elinizde yakadan tutmadınız mı ?

Bone-crusheR
01-11-2012, 21:35
hiç içmedim su an içenden eskisi gibi nefret ediyorum braktıktan sonra anlıyosun alıskanlıktan baska bişi degil sadece ilk ay onemli kahvenin yanında sigara degilde gofret yada benzeri bişiler tuketin tuvalette içerdim uzun kalıyorsan dergi oku sevindim üzüldüm yak bitane alakası yok hersey beyinde bitiyo

weST.27
01-11-2012, 21:45
aynen bende içediğim zamanlar içen insanlara afedersiniz sözüm meclisten dışarı amele derdim denyo derdim sonra kendim o dediklerim oldum

eskisi gibi olunuyorsa inşallah içmem tekrar yav

edit şuan yanımda bir arkadaşım var lise 1 den beri 2-3 günde bir tane sigara içiyor kafayı yiyorum oğlum nasıl yapıyorsun diyorum bilmiyorum siz nasıl alışıyorsunuz bende onu merak ediyorum diyor mesela bugün hiç içmedi en son 2 gün önce içti vurayım mı öldüreyim mi ne yapayım bunu

Bone-crusheR
01-11-2012, 21:48
nefes alman duzelsin hırıltın kesilsin odan kıyafetlerin mis gibi koksun heleki dişlerin beyazlasın ozamn bidaha içmessin

weST.27
01-11-2012, 21:51
benim burun kırık ameliyat oldum nefes alma sıkıntım vardı senelerdir o düzeldi çok şükür dişler hep beyazdı benim 2 kez fırçalarım sigara içerkende bırakırkende colgate diye çağırırlar bazen :)
fakat nefes gayet iyi düzeldi gerçekten

benim merak ettiğim yanınızda bir iiçince ne yapıyorsunuz aklınıza gelmiyor mu ulan içsem bi demiyor musunuz yada unuttunuz mu ondan keyif aldığınızı acaba

Bone-crusheR
01-11-2012, 21:55
yanimda içen oldumu rahatsızlık veriyor uzaklasıyorum içenin üstü kokuyor tiskinmeme sebepte bu

lethaldoze
01-11-2012, 21:59
2 ssattir içmiyorum...

Görkem.Y
01-11-2012, 22:02
4 yildir gunde 1 paket iciyordum.İlerleyen yillarda herhangi bir saglik problemi ile karsilasmamak icin biratim.İnsan bu kadar aciz olmamali herseyi kafasinda bitirebilmeli.Keyif icin yak mutluyum yak yemek ustu yak dertliyim yak.Bi soz vardir mazeret g#t gibidir herkeste bulunur :)

c@n
01-11-2012, 22:21
Allah kahretsin bu illeti.15 gün önce bademcik ameliyatı oldum.Su bile içemiyodum.Dedim tamam bu sefer sigarayı bıraktım ki bu 15 gün benim için 15 ay gibiydi.Okadar mutluydum.Ta ki bu gün bi bakıyım ya iğrenirim kesin bitane içiyim dedim 1 paket bitti şu dakika itibarıyla.Pişmanmıyım çok.Ne yapacağımı bilmiyorum şu an

weST.27
01-11-2012, 22:22
niye içtin sıkıntın mı vardı canın bir şeye mi sıkkındı keyfimi yoksa yanında birim i içtide uzattı

c@n
01-11-2012, 22:28
[QUOTE=weST.27;6339210]niye içtin sıkıntın mı vardı canın bir şeye mi sıkkındı keyfimi yoksa yanında birim i içtide uzattı[/QUOTE

Ben istedim yanımdaki arkadaşımdan.Onuda zorla aldım.Aslında hiç bir suçu bile yok.

weST.27
01-11-2012, 22:30
kafa yok ki bizde bende sigaraya kendim başladım kavga dövü alıyordum arkadaşlarımdan tek tek herkes oğlum başlayacaksın sonra bana sövme ilerde diyordu bende ben bağımlısı olmam tribine giriyordum sonuç bu

c@n
01-11-2012, 22:32
Acaba şu ilaçtan mı alsam bilmiyorum.Ylanız bırakanların söylediği tek şey sigaranın yerine bir şey koyma.Sırf o yüzden ilaca da sıcak bakmıyorum aslında

lethaldoze
01-11-2012, 22:37
Bence tamamen kafada kararlı olmadan ilaç boşuna masraflı olur. Sonuçta sadece yardımcı.

SemTR
01-11-2012, 22:46
puro iyi gelir (;

aTaBeY
01-11-2012, 23:24
Şuanda babamla elektronik sigarayı deneme aşamasındayım. Aslında o da sigarayla hemen hemen aynı nikotin veriyor sana. Benim tek derdim araba sürerken çay içerken yemeklerden sonra yakma isteğini yok etmek yani el alışkanlığını onuda gayet güzel başarıyor çünkü ben arada afedersiniz i.nelik etmesem 5 gündür hiç sigara içmemiş olacaktım ancak 5-6 tane içtim yinede. Şu aralar sadece elektronik takılıyorum çünkü içinde nikotin olduğu için aslında canın gerçek sigara istemiyor. Bence bir deneyin çoğu kişi işe yaramaz diyecek ama insan psikolojisi kişiden kişiye değişiyor benim derdim el alışkanlığını bırakmak olduğu için bende süper işe yarıyor normalde 5 günde 5 sigara içeçeksin deseler adamı döverdim ama bu meret sayesinde başardım. Dipnot : 11 yıldır içiyorum...

Melih-Ö
01-11-2012, 23:28
23 yaşındayım denem haricinde sigara içmedim o denemeler zaten içmeme isteğimi arttırdı ama alkollüyken kafa kıyakken bi kaç tane dudak tiryakiliğim yapmışlığım var. Tamamen irade meselesi. İçmiyorum diye kendine şart koşacaksın benim etrafımda herkes içiyor ufak kardeşim annem babam ama ben içmiyorum. Bırakmakla çok iyi karar vermişsin. Nikotinli özel sakızlar var benim bildiğim kanalda bir abimiz kullanıyor gayet faydalı tavsiye ederim.

BLuEBoY
01-11-2012, 23:34
önceki sayfaları okumadım kimse bahsettimi bilmiyorum ama ama 171 sigara bırakma hattını aramayı düşündünmü ? netten yorumları falan okudum baya ilgi alaka takip varmış..

çağlarcoskun
01-11-2012, 23:36
23 yaşındayım denem haricinde sigara içmedim o denemeler zaten içmeme isteğimi arttırdı ama alkollüyken kafa kıyakken bi kaç tane dudak tiryakiliğim yapmışlığım var. Tamamen irade meselesi. İçmiyorum diye kendine şart koşacaksın benim etrafımda herkes içiyor ufak kardeşim annem babam ama ben içmiyorum. Bırakmakla çok iyi karar vermişsin. Nikotinli özel sakızlar var benim bildiğim kanalda bir abimiz kullanıyor gayet faydalı tavsiye ederim.

meriç nezaman başladı la :ofk: bende bi bırakabilsem :mad: hergün yancı arkadaşların içtiğiyle beraber 2 paketten 16 tl sigaraya veriyom. ayda 500 lira ooofff paraya bak :D hele harunda varsa o gün yanımda eyvahki ne eyvah 216 alıyom onuda içiyo :D he bide eskiden mahallede abiler derdi ister fakir ol ister fukara.. yemekten sonra yak bi cigara :D yakmayaydık iyidi

weST.27
01-11-2012, 23:36
sakızı denedim kardeşimde bende pek bi izlenim bırakmadı elektronik sigarayı deneyeyim diyorum ama şu 40 gün muhabbetini bir tamamlayayım hala sigara sigara diye devam edersem e sigara alayım bitane

bu esigaraların nikotin oranını iptal etme şansı varmı dudak el tiryakiliğini gidermek adına ??;

çok istediğim zaman 2-3 dk içerim sonra kapatırım bunu sınırlarım kendimde nasıl olsa buhar girip çıkıyor agıza bi zararı yok ?

Melih-Ö
01-11-2012, 23:40
meriç nezaman başladı la :ofk: bende bi bırakabilsem :mad: hergün yancı arkadaşların içtiğiyle beraber 2 paketten 16 tl sigaraya veriyom. ayda 500 lira ooofff paraya bak :D hele harunda varsa o gün yanımda eyvahki ne eyvah 216 alıyom onuda içiyo :D he bide eskiden mahallede abiler derdi ister fakir ol ister fukara.. yemekten sonra yak bi cigara :D yakmayaydık iyidi

p*ç kurusu arkadaş ortamında başladı birde kalp ritim bozukluğu var yığılıp kalacak bir yerde:mad:

weST.27
01-11-2012, 23:53
171 sigara bırakma hattını aradım bırakmadan önce 4-5 gün önce aradım avradın bir içıktı iyi günler adınız soyadınız falan fistan ne zamandır içiyorsun neden içiyorsun sigarasız kalınca ne yapıyorsun sabah akalkınca kaçta içiyorsun vs vs sorular sordu sonra oguz bey şu hastaneden randevu alın muayene olun ilaç verecekler dedi O NE LA ÖYLE DEDİM tabi öyle demedimde bende uzay mekiği falan beklyorum arayınca hemen bırakacam falan triplerine girdimde tıs

nostra
01-11-2012, 23:55
elektronik sigara aldım bisüre önce..3 hafta kullandım..kartuşları var. nikotin seviyesini yavaş yavaş azaltıyosun kartuşları değiştirerek..tadı aynı nargile gibi..dumanı sigara kadar çıkmasada idare eder..ben hastalık derecesinde sigarayı seviyorum..3 hafta ağzıma sigarayı hiç sürmedim elektronik sigara sayesinde..arada cebimden çıkarıp bikaç kez çekiyodum:) bırakmaya niyetin varsa yardımcı olur evet. ben istanbuldan araba aldım.. köprü çalışması sırasında o trafikte 5 saat kadar kalınca sigaraya yeniden başladım.başlamak için fırsat kollarsan o fırsatı illaki buluyosun.. sinirlendim , canım sıkıldı , arkadaşlarım içiyor , stresliyim v.s. önce gerçekten isticen.. sonra yardımcı olabilcek şeylere yönelebilirsin.. eczaneden bant sakız v.s herşeyi aldım..elektronik sigarayla beraber hepsi bi kenarda yatıyo malesef:) insan bu pisliği içtiği için bu kadar üzülüp hala devam edermi kendime şaşırıyorum..nasıl bir illetse insanın kendine olan güvenini sarsıyo..iradem zayıf demekki diyorum ve kendime acıyorum..başladığım güne lanet olsun..

BLuEBoY
01-11-2012, 23:55
171 sigara bırakma hattını aradım bırakmadan önce 4-5 gün önce aradım avradın bir içıktı iyi günler adınız soyadınız falan fistan ne zamandır içiyorsun neden içiyorsun sigarasız kalınca ne yapıyorsun sabah akalkınca kaçta içiyorsun vs vs sorular sordu sonra oguz bey şu hastaneden randevu alın muayene olun ilaç verecekler dedi O NE LA ÖYLE DEDİM tabi öyle demedimde bende uzay mekiği falan beklyorum arayınca hemen bırakacam falan triplerine girdimde tıs

sordukları sorularla bagımlılık derecenizi ölçüyorlar.. hastaneden ilaç alıp bırakanların sayısı baya fazla diye okumuştum..
benimde ciddi ciddi bırakmam lazım ama yemiyo.. :(

weST.27
02-11-2012, 00:01
e ne olacak ne b*k yiyecez arkadaş devamlı başla bırak başla bırak ciğerler pert 2 adımda heh heh oluyoruz nefes alamıyoruz nasıl uzun ömür boyu bırakcaz kendimize güvenerek ahanda bıraktım diyip bırakmak diye bir şey yok mudur bulaştık armut gibi zamanlar önce ne kadar pişmanım yav

_Burak_
02-11-2012, 00:08
işten dolayı günde 3paket içiyorum mola hariç çalışırken içmediğim halde
yakında ölürüm ben :)

Utku
02-11-2012, 07:13
6 yıl profesyonel spor yaptim..kucuklugum gencligim komple sporla gecti.son 2 3 senedir normal calisma hayatimdada masa basinda bile beni etkilemeye basladi sigara..artik gogsum sikismaya basladi dun aksam market alisverisi yaptim eve geldim uzandim sizmis kallmisim bildigin nefes alamiyorum..gecen yil agir hasta olmustum 4 gun icmemistim en sonunda yaktigimda orda anladim farki.biz sigara icenler harbiden nefes almiyoruz o 3.4. Gun cigerlerime hava doldugunu hissediyodum..slim sigaraya dondum simdi hd iciyorum..onuda azalta azalta noktayi koyucam inşallah...

Evrenoz
02-11-2012, 07:19
Acaba şu ilaçtan mı alsam bilmiyorum.Ylanız bırakanların söylediği tek şey sigaranın yerine bir şey koyma.Sırf o yüzden ilaca da sıcak bakmıyorum aslında

İlaç başka, yerine birşey koymak başka..

İlaç yerine koyduğun bir madde değil, antidepresan bir ilaç ve beyindeki sigara ile ilgili kısma direkt nufuz ediyor.. Belirli bir kullanım süresi ve kullanım dozu var. Her canın içtiğinde almıyorsun o ilacı.. İlk sayfalarda konusunu paylaştım. Detaylı okumanda fayda var.

Yerine birşey koymak ise, can çektiğinde çekirdek çitlenmesi, sakız çiğnenmesi, yemek yenmesi gibi kavramlar için kullanılıyor.

Ers
02-11-2012, 07:29
e ne olacak ne b*k yiyecez arkadaş devamlı başla bırak başla bırak ciğerler pert 2 adımda heh heh oluyoruz nefes alamıyoruz nasıl uzun ömür boyu bırakcaz kendimize güvenerek ahanda bıraktım diyip bırakmak diye bir şey yok mudur bulaştık armut gibi zamanlar önce ne kadar pişmanım yav

Kafadan silceksin , mesajlarına baktımda hala canın istiyor gibi. yok nargile , yok elektronik sigara olmaz. kendine işkence edersin.
kimse bahsetmemiş ama nikotin bandı al kullan 2 ay kadar.

ahk
02-11-2012, 07:40
18 sene içtikten sonra champix sayesinde bıraktım günde en az 1 bazen 2 pakete yakın içiyordum. Bırakamam sanıyordum şu an 6 ay oldu.

Zyban tavsiye etmem çünkü ilaç antidepresan yani direkt sigara ile ilgili değil ama genede kullanmak isterseniz psikiyatri veya nöroloji uzman hekimine wellbutrin 150mg yazdırırsanız devlet ödüyor. Boşuna zyban'a para vermenize gerek kalmaz.

Champix kullanımında 21 gün içinde bırakmak zorundasınız başaramazsanız işiniz zor çünkü klinik çalışmalarda 21 gün içinde bırakanların %80'ninden fazlası bir daha sigaraya başlamıyor yani 21 gün içinde bırakamayanların %20'sinden azı bi daha sigara içmiyor. İkinci kutuya geçip geçmemek tamamen sana kalmış geçmek zorunda değilsin. Mümkünse ilacı dozunu düşürerek bırak ki yoksunluk sendromu yaşama....

İlaçlarla alakam yok yani firmalarıyla. Ben eczacıyım, eczanem hastane karşısı ve karşımdaki hastanede sigara bırakma polikliniği olduğu için baya tecrübem var. Etrafımdaki herkese champix ile sigara bıraktırdım fakat maliyet olarak bir kutusu 130TL olduğu için bi miktar maliyetli.

Bu arada nikatin bandı, nikotin sakızı vs. hepsi boşuna uğraşlar.

Evrenoz
02-11-2012, 08:23
18 sene içtikten sonra champix sayesinde bıraktım günde en az 1 bazen 2 pakete yakın içiyordum. Bırakamam sanıyordum şu an 6 ay oldu.

Zyban tavsiye etmem çünkü ilaç antidepresan yani direkt sigara ile ilgili değil ama genede kullanmak isterseniz psikiyatri veya nöroloji uzman hekimine wellbutrin 150mg yazdırırsanız devlet ödüyor. Boşuna zyban'a para vermenize gerek kalmaz.

Champix kullanımında 21 gün içinde bırakmak zorundasınız başaramazsanız işiniz zor çünkü klinik çalışmalarda 21 gün içinde bırakanların %80'ninden fazlası bir daha sigaraya başlamıyor yani 21 gün içinde bırakamayanların %20'sinden azı bi daha sigara içmiyor. İkinci kutuya geçip geçmemek tamamen sana kalmış geçmek zorunda değilsin. Mümkünse ilacı dozunu düşürerek bırak ki yoksunluk sendromu yaşama....

İlaçlarla alakam yok yani firmalarıyla. Ben eczacıyım, eczanem hastane karşısı ve karşımdaki hastanede sigara bırakma polikliniği olduğu için baya tecrübem var. Etrafımdaki herkese champix ile sigara bıraktırdım fakat maliyet olarak bir kutusu 130TL olduğu için bi miktar maliyetli.

Bu arada nikatin bandı, nikotin sakızı vs. hepsi boşuna uğraşlar.

1 Mayıs'ta Champix'e başladım.. 2 kutu kullandım, 3'e gerek duymadım.. 5,5 aydır da ağzıma sigara sürmedim. Keza araştırdığım kadarıyla en az 2 kutu kullanılması tavsiye ediliyordu. Ayrıca Champix de antidepresan içerikli değil mi?

Mayıs ve haziran başlarında İlacı aldığımda 179 TL idi, 130'a mı düştü?

Onamdar
02-11-2012, 08:26
1 Mayıs'ta Champix'e başladım.. 2 kutu kullandım, 3'e gerek duymadım.. Keza araştırdığım kadarıyla en az 2 kutu kullanılması tavsiye ediliyordu. Ayrıca Champix de antidepresan içerikli değil mi?

5,5 ay evvel İlacı aldığımda 179 TL idi, 130'a mı düştü?

dün aldım 189.90

nostra
02-11-2012, 08:30
Kafadan silceksin , mesajlarına baktımda hala canın istiyor gibi. yok nargile , yok elektronik sigara olmaz. kendine işkence edersin.
kimse bahsetmemiş ama nikotin bandı al kullan 2 ay kadar.

mesajlarına bakmaya gerek yokki. canı tabiiki istiyor .sorun bu pisliği severken bırakmak..

Evrenoz
02-11-2012, 08:40
dün aldım 189.90

Ben de öyle hatırlıyorum.. 179 muydu 189 muydu öyle birşeydi.. 130 nerden çıktı merak ettim..

Aç karnına alma, mutlaka tok karnına iç.. Kutunun sonlarında doğru rüyalara da hazır ol. 2. kutuyu almanı tavsiye ederim.. İlaçla ilgili Açtığım konuyu oku, faydalı olacaktır.

Onamdar
02-11-2012, 08:44
Ben de öyle hatırlıyorum.. 179 muydu 189 muydu öyle birşeydi.. 130 nerden çıktı merak ettim..

Aç karnına alma, mutlaka tok karnına iç.. Kutunun sonlarında doğru rüyalara da hazır ol. 2. kutuyu almanı tavsiye ederim.. İlaçla ilgili Açtığım konuyu oku, faydalı olacaktır.

Abi baştan sona okumuştum zaten senin konuyu
prospektüsüde hatmettim kahvaltıdan sonra başlıyorum :)
Şu 1080p rüyalarıda çok merak ediyorum :D

wekoo
02-11-2012, 08:53
bu aralar sigara istegini atarsan krizi diyelim kurtulursun bendede ikl 1 kaç ay izdırap oldu ama allah şükür şimdi tamamen sildim bittii yani içenden bile tiskinir oldum...

Onurkk06
02-11-2012, 08:56
Normalde akşama kadar 2 3 dal içiyorum ama akşam arkadaşlarla buluşunca o akşam 15 sigaradan sabaha 5 tane kalıyor 1 paket bi gün gidiyor keşke 1 paket 4 gün falan gitse ama olmuyo sinir stres yüzünden

burkaykalyon
02-11-2012, 08:56
şimdi ben sabahtan beri içmedim.aklımda da yoktu.aha bu konuyu gördüm şimdi sigara içmeye gidiyorum.bu düşüncemi nası yapacaz?

mesela evde olduğumda hiç içesim gelmiyor. taa ki o sigara için olanlar varya kamu spotu olan...onu görünce hemen aklıma geliyor sigara içesim geliyor.gidiyorum içiyorum.bende tamamıyle ters tepki yapıyor onlar.tıpkı bu konunun şu anda yaptığı gibi...

öleyim ben ya öleyim valla..müstahak bana...

altugkocer
02-11-2012, 09:01
ben de lise yıllarından beri içiyorum birkaç kere bıraktım birinde 3 ay birinde 5 ay ama nefsim zayıf olduğu için tekrar başladım. Bana göre tamamen nefis meselesi. Severek içiyorum diye kendimi kandırıyorum alakası yok nefsim zayıf. Ama azalttım :D günde 1 paketten günde 7-8 taneye düştüm. :)

ahk
02-11-2012, 09:17
1 Mayıs'ta Champix'e başladım.. 2 kutu kullandım, 3'e gerek duymadım.. 5,5 aydır da ağzıma sigara sürmedim. Keza araştırdığım kadarıyla en az 2 kutu kullanılması tavsiye ediliyordu. Ayrıca Champix de antidepresan içerikli değil mi?

Mayıs ve haziran başlarında İlacı aldığımda 179 TL idi, 130'a mı düştü?

Ben bi miktar fazla sattığım için daha ucuza alabiliyorum ve daha ucuza satabiliyorum. Yani fiyatı her zaman aynı ama ben 130TL'ye satıyorum.

İlacın klinik araştırmaları 21 gündeki peak ile bağdaşıyor ben 18.gün bıraktım daha sonra dozu önce günde 1'e daha sonra yarıma düşürüp 1 kutu ile bıraktım. 1 kutu bitip halen aşırı sigara isteği veya sigarayı bırakmanın yan etkileri varsa 2. kutuya geçmen gerekebilir hatta 3. kutuya.

Kabaca açıklanırsa champix antidepresan bi içeriği yok nikotinin bağlandığı reseptörlere bağlanıyor. Fakat diğer nikotin bandı ve sakızlarından farklı olarak nikotin içermiyor.

Şunu unutmayın nikotin reseptörlerinin 5 yıl boyunca vücutta kaldığı ispatlanmış daha uzun süreli bir klinik çalışmaya rastlamadım. Bu şu demek oluyor 4 yıl bırakıp tekrar başlarsanız ilk başlayan biri gibi alışkanlık yapana kadar bulantı vs. tarzı yan etkiler yapmaz ve kolayca tekrar bağımlı olursunuz.

weST.27
03-11-2012, 20:59
2gündür hiç bakmadım konuya 2 gündürde okul vs olmadığı için canım istemedi hiç aklıma bile gelmedi bırakıyorum yav yavaş yavaş şaka maka HELAL BANA ULEN !

ŞU DAHA 1 AY OLMAYAN BIRAKTIM DİYEN ARKADAŞLARIN DURUMU NEDİR YENİ İLAÇ ALAN VAR BENİM GİBİ 1 AYI DOLMAYANLAR VAR NE DURUMDASINIZ

Evrenoz
04-11-2012, 08:53
2gündür hiç bakmadım konuya 2 gündürde okul vs olmadığı için canım istemedi hiç aklıma bile gelmedi bırakıyorum yav yavaş yavaş şaka maka HELAL BANA ULEN !

ŞU DAHA 1 AY OLMAYAN BIRAKTIM DİYEN ARKADAŞLARIN DURUMU NEDİR YENİ İLAÇ ALAN VAR BENİM GİBİ 1 AYI DOLMAYANLAR VAR NE DURUMDASINIZ

Allen Carr'ın kitabını oku. ilacı da 2 paket kullan. Zararı yok..

yaşar
04-11-2012, 09:27
O birdal dan birşey olmaz dediğin anda tuzaga düşüyorsun ve kurtulamıyorsun,en iyisi en güzeli kafayı iyice bir yoğunlaştırıp bırakmak,ne kitap ne ilaç nede başka birşey,her ay kıçıma giren sigara kazıklarına 9 yıl önce dur dedim o gün bugün içmiyorum ,hamd olsun içmeyi hiç düşünmedim,içilen ortamlarda bulunmamaya özen gösteriyorum,illet çok pis kokuyor nalet bir durum aldığın hava bogazından içeri girmiyor öyle igrenç bir durum :(

Sende psikolojik bir baskı yaratabilir dostların, içersin başlarsın,ben seni tanıyorum ,yak bir sigara birşey olmaz erkek adam sigara içer oğlum gibi bir yıgın komedi,aklı selim düşündüğünde bunların ne kadar komik ve korkunç bir tuzak oldugunu görebilirsin.

Önümdeki adam elinde sigara ile gidiyorsa ya onu geçiyorum yada o kokunun bana gelmeyecek kadar uzaklaşıyorum, ( ama geçerim ) :D :D

lethaldoze
04-11-2012, 14:39
Buırayı okudum bırakacam lan nedir bu esirimiyim ben bunun dedim. İlaç milaç yok 2 gündür içmiyorum. Yıllardır çok denedim bırakamadım çok seviyorum içmeyi fakat bırakanların hayata bakış yoruımlarını okuyunca içmemeyi daha çok sevecem diye düşünüyorum. Hiçbir destek yardım almadan bırakıyorum :) İnşallah.

weST.27
04-11-2012, 21:03
İçmiyoruz içirtmiyoruzz ! hiçte aramıyorum vallahi arkadaşlar bırakın ve 4 hafta sabredin dişinizi sıkın 4. haftadan sonra istek çok çok aza indirgiyor 4 hat aişkence ama bunu bilin

hele ki evinizde içen biri yoksa çok rahat bırakırsınız bugün yarım saat koştum eskiye oranla %40 falan daha az yoruldum daha 1 ay olmasına ragmen çok çbuk gösteriyor etkisini sigfarayı bırakmam

onurunal
05-11-2012, 12:07
1 seneyi doldurmak üzereyim.. eskiden merdiven çıkarken bile nefes nefese kalırdım... şimdi 45 dk da 1200 metre non-stop yüzüyorum tık demiyor ciğerler...

tavsiyem hiçbirşey kullanmayın.. doğal yollarla bırakın.....

ve kesinlikle şunu yapmayın çok büyük hatadır... beyninize 'sigara içmemeliyim' 'hayır sigara sağlığa zararlı' 'sigarayı kesinlikle bırakmalıyım' tarzında sinyaller göndermeyi kesmelisinz...

çünkü insan zihnine sigara ile alakalı birşey düşerse beyin onu canlandırır ve gerekli sinyalleri yollar kimyasalları salgılar... ister istemez yoksunluk hissettirir... tamamen başka şeylere odaklanmalısınz...

basitleştirirsek size limonu kesinlikle düşünmeyin desem aklınıza direk gelir... hatta desem ki kesinlikle limonu ortadan ikiye ayırıp yediğinizi düşünmeyin dersem tükürük bezleriniz bile çalışmaya başlar :) bazılarınız düşünmeye devam ederse bunu hissedecektir.. sigara da böyledir... şu an bu yazdıklarımı okuyosanız ve bırakmak istiyosanız bu başlığa tekrar girmeyin bile :) sanki sigara sizin için bir sorun değilmiş zaten içmiyormuşsunuzcasına :)

not. son kullandığım kelime de türkçeyi katlettim sanırım :)

Ers
05-11-2012, 12:20
mesajlarına bakmaya gerek yokki. canı tabiiki istiyor .sorun bu pisliği severken bırakmak..

canın istemesinden kastım, takviye olarak bişeyler alsa canı istemez . nikotin bandı ile bıraktım banttan aldığım nikotinle canım sigara istemiyordu.

freelife
05-11-2012, 12:53
1 sene oldu bırakalı ve canım hala istiyor ama nasıl istiyor cola ister gibi veya şeker sakız ister gibi fakat el alışkanlığını yendiğimden aramıyorum , bence kesinlikle el alışkanlığını yenmek gerekiyor ben günde 3 paket içiyordum ve bant v.s bunlarla bırkamadım aniden bırakacam diye düşünüp eşimle birlikte oruç moduna girdik ( sadece sigara içmedik :) ) ve bıraktık . Akşamları iftar vakti biraz istiyrodu canım elime hakim olduğum zaman içmiyordum tespih v.s . neden çerez v.s yer derler? bence el alışkanlığını yemnek için yoksa oyalanmak başka türlü olmuyor.

akıncı
05-11-2012, 15:25
Sigarayı Birakmanın Kolay Yolu ( Allen Carr ) ( Türkçe ) (Tam Versiyon) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=OMKSEW1EjGw) yardımcı olabılır izleyın