PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : birkaç öğrenmek istediğim şey var (golf R)

typermelih
04-11-2012, 09:16
arkadaşlar aracım 1540 kg çok ağır olduğu için aracım
ağırlık atma derdindeyim araçtan 50 kg atarsam kazancım ne olur ? 1 boy hızlanırmıyım
2. sorum ise yakıt konusunda karışımı birtürlü yapamamam,9 4 9 değerlerle yarışıyorum
yani avans 4
fakat avansı birtürlü 5 e çıkarıp yakıtı doğru koyup basınç açamadım.
herkes bişey söylüyor
biri ethanol aracı fakire götürür
bir idiyor ethanolun oktanı 110 civarı
tolian koyuyorum başarı sağlayamıyorum.araç tepki vermiyor,oranı yapamıyorum sanırım.yada sıkıştırmamın orjınal olmasının sebebinden mi ?
3. sorum ise
şuan aracım 1.90 basınç basabiliyor,lakin vitesi 7100 devirde değiştirirsem üstü fakire kalıyor afr yükseliyor
yada basıncı 1.70 lerde tuttuğumda 8000 devir dönebiliyorum.sizce hangisin de aracın tepkimesi daha iyi olur.ben biraz bu konuda özürlüyüm,aracımın gidip gitmedini anlamıyorum.
tahmini bilgilerle değilde beni reğer bilgilerle aydınlatırsanız sevinirim
saygılar

GokhanRS
04-11-2012, 09:23
yazılımınız neydi sizin?

typermelih
04-11-2012, 09:26
yazılımınız neydi sizin?

revo ............

GokhanRS
04-11-2012, 09:28
aslında istanbula yolun düştüğünde dyno verileride alınarak en iyi optimizasyonu yaptırabilirsin bayçuya diye düşünüyorum.

997TT
04-11-2012, 10:40
Kesinlikle koltuklari degistir,Benim Tillet leri Golf R kullanan arkadas aldi,2 kisinin cikarttigi koltuk yerine,tek parmak ile kaldirilan koltuk koyduk!
Kilo beygir hesabini yap,70 kilo 3 boy demek 200km ye gelince...
Karisimi mutlaka afr izleyerek yapman gerek ve ayrica yazilimda gozden gecirilmeli. Yaptirdigin yer bu konuda destek vermeli.okadar sey yaptirmissin.
Turbo ve yuksek devir daima tezat. Onemli olan guc bandina gore vites atis devri hazirlamak.

Oz`
04-11-2012, 11:30
bak dostum revo güzel bir program süper ama bazı gördüğün gibi limitleri vAr ben senin yerinde olsam custom a geçerim amma velakin sanırım sende Gt30r var yanılmıyorsam

ethanol normal yakıt ihiyacına göre %20~40 civarı daha fazla yakıta ihtiyac doğurur he hazır seylerle yürütülebiliclek bişi dğeil ben kendi arabamda denedim sıkıntı yok ama tabiki benim garibanımda öyle bişiy tok 30r felan :)

seninde enjektorlerin Rs4 ler bile yetmediği için Extradan 4" intake e geçmen gerektiğinden dolayı değişikliklere geçmen gerekeblir Örnek olarak twin 400 Wallbro gibi daha büyük bosch enjektorler gibi Blabla bla ben senin yerindeolsam %20 civarı toluen koyup denerim avansını açmayı ama bence kesinlikle 4" Maf a geçmelisin