PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : k20 için buddy club hakkında(yay,şapka,valve,camshaft )

daredevil
04-11-2012, 13:00
merhaba arkadaşlar k20 için n/a olarak buddy club yay , şapka, valve, camshaft olarak bilgisi olan varmıdır. yada sizin için iyi olan ürünler nelerdir. diğer ürünlerden kullanan veya memnun olanlar olmayan arkadaşlarım bilgilerini paylaşırsanız sevinirim.
şimdiden herkese teşekkürler.

PPR engineering
04-11-2012, 13:38
merhaba arkadaşlar k20 için n/a olarak buddy club yay , şapka, valve, camshaft olarak bilgisi olan varmıdır. yada sizin için iyi olan ürünler nelerdir. diğer ürünlerden kullanan veya memnun olanlar olmayan arkadaşlarım bilgilerini paylaşırsanız sevinirim.
şimdiden herkese teşekkürler.

High comp veya oem piston?İstediğin güç?

daredevil
04-11-2012, 14:29
High comp veya oem piston?İstediğin güç?

oem RRC piston 11,7 cr güç ?

STP
04-11-2012, 14:31
supertech yay sapka supap setı ıyıdır,o cr ıcınde cams olarak drag cartel drop ınden baskasını onermem

Oz`
04-11-2012, 14:57
dk nın hataları var biraz extradan yay sapkada kesinlikle Ferrea öneririm

daredevil
04-11-2012, 15:07
dk nın hataları var biraz extradan yay sapkada kesinlikle Ferrea öneririm

ferrea nın valveleri nasıl başarılımıdır. model olarak hangisi iyidir.

PPR engineering
04-11-2012, 19:12

Ferrea yay şapka kullan.valflerinin kalitesi fiyatına göre değişiyor ferranın malzemeleri yüksek teknolojidir kullanabilirsin.

PPR engineering
04-11-2012, 19:18
oem RRC piston 11,7 cr güç ?

Kelford 179a kullanabilirsin.cr yi conta kapak ile 12 nin biraz üstünüde cıkarsanız jun type3 te iyidir.

daredevil
04-11-2012, 22:25
Kelford 179a kullanabilirsin.cr yi conta kapak ile 12 nin biraz üstünüde cıkarsanız jun type3 te iyidir.

12 nin üstüne çıkarız çıkmasınada pompa benzini ne der bu işe acaba:rolleyes:

Oz`
04-11-2012, 23:06

ben yay sapkadan hiç sıkıntı çekmedim üretim hatası felan olmuyor hiç

competition Plus ama sanırsam light wieght serisi olması lazım BEN olsam gene competition plus alırım ama açık sölim light olduğu zaman ben korkuyorum :D

Oz`
04-11-2012, 23:07

jun un replicasi değilse kesinlikle evet amareplica ise ıyk :D 12 koysambile zaten düşücekler egzantirik yüzünden

daredevil
05-11-2012, 00:00
ben yay sapkadan hiç sıkıntı çekmedim üretim hatası felan olmuyor hiç

competition Plus ama sanırsam light wieght serisi olması lazım BEN olsam gene competition plus alırım ama açık sölim light olduğu zaman ben korkuyorum :D

valve de competition plus okey yay ve şapkada bir model adı varmı yoksa tek çeşitmi

daredevil
05-11-2012, 00:17
jun un replicasi değilse kesinlikle evet amareplica ise ıyk :D 12 koysambile zaten düşücekler egzantirik yüzünden

jun bir baktımda çok agresif değilmi bu camshaft vtc iptal et diyor :D

Dou
05-11-2012, 02:45
Yay şapka subap = ferrea.

valve de competition plus okey yay ve şapkada bir model adı varmı yoksa tek çeşitmi

Subap konusunda 6000 serisi de iyidir. Comp plus fiyat olarak tuzludur tabi bütçeye bağlı.

Yay şapkada stage 1 veya 2 egzantrik kullanacaksan beehive serisi al.

14.0 mm lift ve yukarısı için dual mecburen.

Oz`
05-11-2012, 05:48
jun un yaptığı herseyi gözüm kaapalı alırım :D he agresim evet biraz:D

PPR engineering
05-11-2012, 10:02

Evet replikası elimde var zaten aynen dediğin gibi:).

deredevil:comp.serisi kullanabilirsin pahalıdır ama materyalleri cok yüksek teknoloji sodyum valfler.

Hayır 12.3 12.5 arası cr değerin olursa type3 cok iyi bir egzdir dinamik sıkıştırman cok düşmez ciddi verim alırsın tabiki replika olmayacak.

edo typer
05-11-2012, 13:06
ferrea replıkası cok olan bır urun mutlaka guvenılır bır dealerdan almaya ozen goster..

yay sapka su marka bu marka dıye secım yapmadan once alıcagın egzantrıge karar verıp o egzantrık fırması ıle gorusup yay sapka vs tercıhını yapmanı tavsıye ederım.. egzantrık profılın,yayların sertlıgı vs. secımını olusturacak unsurlardır..

dıger taraftan ust kapakta kullanacagın urunlerın bırbırı ıle uyumuna dıkkat gostermen gerekır.. ornegın ferrea subap tırnagını supertech subapa takmamalısın ucunu bozuyor:)

egzantrık secımınde ooo su egzantrık fena duruyor dıe bır secım yapmak son derece yanlıstır.. guc bandını belırleyıp oyle secım yapmalısın.. jun type 3 agresıf durabılır ama verımlı mı sence? yada dc stage 5 sıngle lobe aman ALLAHım su egzantrıge bak denebılır ama rolantıde tutabılır mısın yapıcagın setupla:) egzantrık almadan guvenılır fırmalardan back to back testlerı varsa yada en azından oem vs alıcagın egzantrık dynoları ısteyıp karsılastırmanı onerırım.

kolay gelsın:)

edo typer
05-11-2012, 13:09
supertech yay sapka supap setı ıyıdır,o cr ıcınde cams olarak drag cartel drop ınden baskasını onermem

drop ın,stg 3.2,stage 4.5 bana gore zorlama urunlerı drag cartelın.. daha once 86x86 ya stage 4 kullananlar vardı sımdı 86x86ya dc 2.2 onerıyorlar ustune drop ın cıktı 12.5 cr ve ustu dc 2.2 altı drop ın denılmeye basladı.. bence o profıller arasında pek bır fark yok..11.7+ınce conta ıle dc 2.2 den sasmam:)

orcuns
05-11-2012, 13:28
eibach dual valve springs öneririm tabı kullanacagın egz göre değişir,supertechler iyidir fiyat performans açısından sadece alırken sertlıgine dikkat etmen gerekiyor yuksek psi lı olanlar hızlı açıp kapattıgı için gergiye zarar verebiliyor yada knock yakabiliyor.
12 cr ustu,pompa benzını kesınlıkle yetmez kesınlıkle ya katkı maddesı yada yuksek oktanlı yakıt kullanman gerekıcektır aksı halde tam anlamıyla arabanın avansını acamazsın buda guc kaybına neden olur.

daredevil
05-11-2012, 21:49
herkese yorumları için ayrıca teşekkür ederim kafamda birşeyler şekillendi :D