PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2007 golf 1.6 turbo yardım??

cihangir999
01-04-2008, 23:58
Mrb arkadaşlar ilk önce herkesi bu başarlı forumdan dolayı kutlamaktayım.benim bir sorum olacak elimde bir tane 2007 golf 102 hp versiyon var ve ben bu aracı turbo egzantrik mili manifold ve benzeri şeyleri kullanarak motorunu güçlendirmek istiorum ortalama hedefim 200-250 hp civarı bunun için ne gibi aplikasyonlar yapmam gerekli? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Dodo-FB
02-04-2008, 02:40
-Satıp tsi veya gt'sini alamanı öneririm hiç gerek yok desem soruna cevap vermiş olabilirm ..

-1.6 102 hp motordanda sanırsam arkadaşlar daha iyi bilirler ama 250 hp zor olur ..

ef186
02-04-2008, 02:49
Mrb arkadaşlar ilk önce herkesi bu başarlı forumdan dolayı kutlamaktayım.benim bir sorum olacak elimde bir tane 2007 golf 102 hp versiyon var ve ben bu aracı turbo egzantrik mili manifold ve benzeri şeyleri kullanarak motorunu güçlendirmek istiorum ortalama hedefim 200-250 hp civarı bunun için ne gibi aplikasyonlar yapmam gerekli? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

boşuna kasarsın arabanda bolca sanayide yatar sende dunyayı bayılırsın .....
harcıycagın paraya 1,8t makinalı golf GTI alır modlar 200-250 hp arasında dolasırsın ....
bence akl makinayla urasma ben zamanında baya arastırmıstım bi halt bulamamıstım acıkcası ....
Ama genede ciddi pro birinden bilgi almak istersen Bostancı Sanayı Sitesi G blok no 2 Vw Tech İlkan Ustaya ulasırsan sana yardımcı olucaktır ...

cihangir999
06-04-2008, 02:15
peki sadece turbo dereceli egzantrk monifold sistem fln ortalama alabileceğim güç ne olacaktır bir bilgi edinmemiz mümkün mü?

1.6 VTi
06-04-2008, 02:31
peki sadece turbo dereceli egzantrk monifold sistem fln ortalama alabileceğim güç ne olacaktır bir bilgi edinmemiz mümkün mü?

Arkadaşlar kısaca "gerenq yok" demiş :) Neden dersen iş sadece egzantrik manifold turbo takmakla olmuyor, daha dp var, intercooler yerleştirmesi var, boruların sağlık bir şekilde imal edilip motora aplikasyonu var, enjektörü var, benzin pompası var, daha aklımıza gelmeyen yığınla detay var ama EN ÖNEMLİSİ: Beyin ve ayar problemi var :)

Arkadaşların dediği gibi satıp TSi ya da 1.8T makinali bir Golf alman daha mantıklı, hatta mümkünse 2003-2004 Seat Leon Cupra al 1.8T 225hp güzel bir yazılım ve egzoz sistemiyle 250-260hp rahat rahat alırsın kafan da rahat olur... Ha ben 2 çeker istemem dersen gene 1.8T aynı motor 225hp Audi A3 alırsın ona da yazılım+egzoz gene güzel bir aracın olur, ama elindeki AİLE otomobili malesef bu uygulamalara yatkın değil, en azından benim bildiğim kadarıyla burda... Almanya'da muhakkak yapılıyordur ama gerçekten Fiyat/Performans ilişkisi olarak çok gereksiz bir uygulama...

Dediğim gibi eğer Golf'ten de vazgeçemiyorsan TSi ya da 1.8T'li Golfleri düşün emin ol paranı daha iyi harcamış olursun ;)

Yanlışlarım varsa bilgili arkadaşlar yardımcı olup yanlışlarımı düzeltirler zaten...

Saygılar,...