PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mustang gt problem..

orcunnn
05-11-2012, 16:17
arkadaşlar benı tanıyanlar bilir kısa süre önce 5.0 mustang gt aldım

ve aracda ufak tefek eksıkler vardı allaha şükür hepsini hallettim sadace...

aracımda vites oranına göre degışen sonlara dogru kesme mevcut

yapılan işlemler :
enjektörler degişti
benzin pompası komple set (şamandıra geri dönüş hortumları motora giden hortumlar dahil )
bujiler degişti
bobin degişti kablo dahil

basınc saati baglıyor ve kestıgı yerler benzin komple kapanıyor ( basınc düşmesi degil)
ustam akış maf sönsörü diyor suanda ama pahalı bi parça oldugu için denemek istiyoruz saglam olan ile
benım istedigim de eger istanbul yada izmit çıvarında tanıdık birinde varsa 5.0 yanlız (4.6 uymuyor)
yada bi modifiye ile ugraşan bi amerikancı tanıdık varsa ona fikir tanışmak istiyorum
orjinel 55 mm olan akış metreyi 76 mm bbk alsam bana sıkıntı yaparmı enjektör açısından bilen arkadaş buraya yazarsa yada bi num verirse sormak istiyorum
şimdiden teşekkürler

imprezaWRC
05-11-2012, 16:26
arkadaşlar benı tanıyanlar bilir kısa süre önce 5.0 mustang gt aldım

ve aracda ufak tefek eksıkler vardı allaha şükür hepsini hallettim sadace...

aracımda vites oranına göre degışen sonlara dogru kesme mevcut

yapılan işlemler :
enjektörler degişti
benzin pompası komple set (şamandıra geri dönüş hortumları motora giden hortumlar dahil )
bujiler degişti
bobin degişti kablo dahil

basınc saati baglıyor ve kestıgı yerler benzin komple kapanıyor ( basınc düşmesi degil)
ustam akış maf sönsörü diyor suanda ama pahalı bi parça oldugu için denemek istiyoruz saglam olan ile
benım istedigim de eger istanbul yada izmit çıvarında tanıdık birinde varsa 5.0 yanlız (4.6 uymuyor)
yada bi modifiye ile ugraşan bi amerikancı tanıdık varsa ona fikir tanışmak istiyorum
orjinel 55 mm olan akış metreyi 76 mm bbk alsam bana sıkıntı yaparmı enjektör açısından bilen arkadaş buraya yazarsa yada bi num verirse sormak istiyorum
şimdiden teşekkürler

Lütfen herkesin bu konuya yabancı kalmasın başlığına istinaden olay sanırım benide ilgilendiriyor düşüncesiyle konuyu okumuş bulundum.

Tek diyebileceğim geçmiş olsun.

P.S : konu hakkında bilgisi olup yardımcı olacak arkadaşlar önce senin yazını google translate'de Türkçe'ye çevirsinler zira ben olayın sadece Mustang'de geçtiğini anladım. :beuj:

Maxi
05-11-2012, 16:30
evet yazılanları anlamak biraz zor gerçekten

benzin komple kapanıyor
burada tam olarak ne oluyor anlatırmısın ?

benzin pompası kontrolü nasıl ?
beyindenmi yoksa basitçe kontak anahtarını çevirince bir rölemi çekiyor ?

suprolla
05-11-2012, 16:53
benim anladığım üst devirlerde benzin basıncı sıfıra düşüyor....
eger sorun buysa fikrim şu şekilde...enjektöre göre ufak bir pompa seçilmişse belirli devirde enjektöre yetmeye bilir pompa ve benzin hattında basınç kalmaz...
enjektör büyüttüğümde aynı sorun bende de oldu(orjinal pompayı kullanıyordum) sonrasında 340lph pompa ile sorunu çözdüm şuan her devirde 3.2bar basıncım var...
ama siz hem enjektör hemde pompayı yenilemişsiniz...şunu deneyin bide...pompanın artı ve eksi kablolarına multimetre bağlayın....yine kesildiği devire kadar basın...o devirde voltaj yoksa sorun elektrikseldir...yada akım mı ölçülmeli onu bilmiyorum.....ama elektriksel bi sorun olup olmadığını böle kontrol edebilirsiniz

orcunnn
05-11-2012, 17:05
suan haber geldı ve ve aracın üzerinde zaten benım yapmak istedıgım akış metre varmış
fakat cobra modeline uygunmuş bu yüzden az hava okuyormuş az okudugu içinde enjektörler az işime gerçekleştiriyormuş
bana 3 seçenek sundular ya enjektörler degişicek
ya akış metre orjinel olucak
yada yurt dışından madul gelıcek akış metreye göre yazılım yapılacak
+ sorum bu modül gelmeden yazılım yapılamazmı ?

orcunnn
05-11-2012, 17:06
evet yazılanları anlamak biraz zor gerçekten

benzin komple kapanıyor
burada tam olarak ne oluyor anlatırmısın ?

benzin pompası kontrolü nasıl ?
beyindenmi yoksa basitçe kontak anahtarını çevirince bir rölemi çekiyor ?

komple kapanıyor yani benzin gelmiyor

ygtrn
eğer maf sensörün saçma sapan 1500 2000tl gibi bir rakamsa hiç uğraşma, git arabana bitane beyin al maf sensörünü iptal et babalar gibi gazla....

Burak İ
SOSYAL bir yardım kapmanyası olarak tıklamadıysam ne olayım ... Nasıl bir başlık bu yahu.

SOMEONESPECIAL
05-11-2012, 17:07
YA bana bi Takım GT jantı bulabilirmisini sizin camiadan ? :D

http://i50.tinypic.com/11acytu.jpg

ygtrn
05-11-2012, 17:08
suan haber geldı ve ve aracın üzerinde zaten benım yapmak istedıgım akış metre varmış
fakat cobra modeline uygunmuş bu yüzden az hava okuyormuş az okudugu içinde enjektörler az işime gerçekleştiriyormuş
bana 3 seçenek sundular ya enjektörler degişicek
ya akış metre orjinel olucak
yada yurt dışından madul gelıcek akış metreye göre yazılım yapılacak
+ sorum bu modül gelmeden yazılım yapılamazmı ?

bu seçeneklerin en mantıklısı akışmetrenin değiştirilmesi olacaktır, maliyeti diğer seçeneklerden daha pahalı dahi olsa mutlaka o sistemin orjinalliğini koruz, kaş yapalım derken göz çıkarma...

Maxi
05-11-2012, 17:11
sizin ne yaptığınızı ne yapmak istediğinizi anlamıyoruz

sorun ne?

akış metre ile benzin komple kesilmesinin alakası yokki
dünyanın en alakasız akışmetresinide taksan benzin basıncı kesilmez

enjektörler kapanıyor olmasın tamamen?

_muhaRRem
05-11-2012, 17:12
bişe sorucam bu araba suadiyede caddede cepte satılık olan mustang mı ?

uzun zamandır göremiyorum yokluğunu hissettim o araçmı acaba .

orcunnn
05-11-2012, 17:12
bu seçeneklerin en mantıklısı akışmetrenin değiştirilmesi olacaktır, maliyeti diğer seçeneklerden daha pahalı dahi olsa mutlaka o sistemin orjinalliğini koruz, kaş yapalım derken göz çıkarma...

kesinlikle garanti veriyor akış metre en ucuz olan yöntem 55 mm olan 500 dolar geliyor

enjektör büyük ne kadar bilmiyorum ona da fazla güvenmiyorum

modul artı yazılım 1400 dolar fakat ilerisi için düşünülürse olması gerekiyor zaten

suan stok halleyken 25 30 hp güç ve sorunsuz çalışma

orcunnn
05-11-2012, 17:15
sizin ne yaptığınızı ne yapmak istediğinizi anlamıyoruz

sorun ne?

akış metre ile benzin komple kesilmesinin alakası yokki
dünyanın en alakasız akışmetresinide taksan benzin basıncı kesilmez

enjektörler kapanıyor olmasın tamamen?

araç 6000 limitör

1.vites 5700
2 vites 5200
3 vites 5000
4. vites 4500
deviri geçmiyor
ve servis 55 mm olması gereken akış metre yerine 70 mm cobra akışmetri oldugu için ve cobralardaki emme sistemi degişik oldugu için havayı az okuyormuş ve bu yüzdende benzini kesiyormuş hava yok eşittir benzin yok ;)

orcunnn
05-11-2012, 17:17
bişe sorucam bu araba suadiyede caddede cepte satılık olan mustang mı ?

uzun zamandır göremiyorum yokluğunu hissettim o araçmı acaba .

hayır alakası yok

mehmetRS
05-11-2012, 17:19
akısmetrenin girişerine koli bandı yapıştırıp deneyin 55mm e o kadar para saymadan önce, cok ciddiyim:)

orcunnn
05-11-2012, 17:21
akısmetrenin girişerine koli bandı yapıştırıp deneyin 55mm e o kadar para saymadan önce, cok ciddiyim:)

üzerindeki 70 mm fakat daha okuyormuş cobra da emme sistemi yüzünden ne alaka anlamadım onun agzını kapatsak bu sefer daha az okumayacakmı

ygtrn
05-11-2012, 17:21
peki bu akışmetreyi getirtecek olan adam sorunun kesin akışmetrede olduğunun ve denediğiniz taktirde eğer sorun çözülmezse geri iadesini kabul ediyormu??? eğer öyleyse kaybedek bişeyin yok getirt akışmetreyi dene, onun dışındada kesinlkikle akışmetreyi yenilemek dışında bişey yaptırtma arabana...

tabi bu bahsettiğin sorun kesin akışmetreden kaynaklanıyorsa....

mehmetRS
05-11-2012, 17:26
üzerindeki 70 mm fakat daha okuyormuş cobra da emme sistemi yüzünden ne alaka anlamadım onun agzını kapatsak bu sefer daha az okumayacakmı

hava debisi dar alandan gecerken basınc artısı gösterebilir sanırım.. aklıma geldi sadece, yanıltabilirsiniz belki, bilemedim. sadece fikir

FAGE12
06-11-2012, 08:22
gıcık oluyorum böyle başlıklara. banane senin arabanın sorunundan niye beni ilgilendiriyor mutlaka ?

sanki biraz kırıcı olmuşsunuz ?

Maxiboost
06-11-2012, 08:23
Iyi benim kuzene denk gelmedin :D basligi okuyunca eto bitmis dedim direk.

Benzin basinci mi 0 oluyor yoksa enjektorler mi isemiyor? Anlayamadik ne oluyo tam :D

orcunnn
06-11-2012, 08:53
ıyi benim kuzene denk gelmedin :d basligi okuyunca eto bitmis dedim direk.

Benzin basinci mi 0 oluyor yoksa enjektorler mi isemiyor? Anlayamadik ne oluyo tam :d

şimdi tekrar yazıyorum :d
aracın akış metresi normalde 55mm çap
fakat benım aracıma 70 mm mustang cobranın ki takılmış.
Buda havayı az okuyor otamatik olarakta benzini enjektörler az işiyor
bu sebebten dolayıda üst viteslerde 4.5 deviri geçmiyor
benzin basınc saati baglandıgında o devirlerde benzin hiç gelmiyor

buNA çözüm sunulan:
Enjektörler büyütülecek
veya yazılım yapılarak orjinel enjektörler fazla işetilecek havaya oranla
en kolayı orjınel akış metre alınacak
orjinel akış metre takma dışındakı işlemler 25 30 hp kadar güç veriyor

Mehmet Gazihan
06-11-2012, 09:02
Eğer akışmetren 0-5v çalışıyorsa ben büyük akışmetreni, küçüğü gibi çalışıyormuşcasına manipüle edebilirim.. 250tl ye malolur sana..

orcunnn
06-11-2012, 09:17
eğer akışmetren 0-5v çalışıyorsa ben büyük akışmetreni, küçüğü gibi çalışıyormuşcasına manipüle edebilirim.. 250tl ye malolur sana..

bu şekilde olursa enjektörler saglıklı işeyebilirmi yada aslıda benım istedıgım bu araca yazılım yapılarak enjektörlerın fazla işemesi
hava akışına göre sizin yapacagın işlem tam olarak nedir

GokhanRS
06-11-2012, 09:24
bu dediğin olaylar gerçekleştiğinde hararet göstergesi ne durumda herşey normal mi görünüyor yoksa hararet olması gerekenden düşük mü görünüyor?

Mehmet Gazihan
06-11-2012, 09:26
bu şekilde olursa enjektörler saglıklı işeyebilirmi yada aslıda benım istedıgım bu araca yazılım yapılarak enjektörlerın fazla işemesi
hava akışına göre sizin yapacagın işlem tam olarak nedir

hani az okuyor diyorsun ya

çok okutucam ben..

enj işemeleri ile de wideband bağlayıp görerek oyna..

ygtrn
06-11-2012, 09:28
[QUOTE=orcunnn;6350557]şimdi tekrar yazıyorum :d
aracın akış metresi normalde 55mm çap
fakat benım aracıma 70 mm mustang cobranın ki takılmış.
Buda havayı az okuyor otamatik olarakta benzini enjektörler az işiyor
bu sebebten dolayıda üst viteslerde 4.5 deviri geçmiyor
benzin basınc saati baglandıgında o devirlerde benzin hiç gelmiyor

eğer bunu benzin hattına taktığın bir benzin basınç saati ile ölçtüysen, ve hattaki basınç sıfıra düşüyorsa, benzin pompan o devirde duruyor demektir.... eğer aksine enjektörlerin tamamen kapanıyor olsaydı tam tersine basınç yükselirdi....

tabi bu senin bahsettiğin olayında olma olasılığı var...

eğerki arabanda geri dönüşsüz benzin hattı varsa ve enjektörlerle beraber benzin pompanda kesiyorsa evet belki sıfıra düşer.... ama normal şartlarda(geri dönüşlü benzin hattı için konuşuyorum) bir benzin pompası kesinlikle devre dışı kalmaz, sürekli devrededir sürekli benzin pompalar....

orcunnn
06-11-2012, 09:38
hani az okuyor diyorsun ya

çok okutucam ben..

Enj işemeleri ile de wideband bağlayıp görerek oyna..

ok num verşirsen görüşelim aracı sana gönderiyim

Mehmet Gazihan
06-11-2012, 09:41
ok num verşirsen görüşelim aracı sana gönderiyim

532 243 73 66

orcunnn
12-11-2012, 14:38
evet arkadaşlar sorun çözüldü aracın bobini bozukmuş ve bütün sıkıntı gitmiştir

xplod
13-11-2012, 07:34
akışmetreden olduğuna garanti veren usta mı buldu sorunu? :)
geçmiş olsun.

orcunnn
13-11-2012, 08:25
akışmetreden olduğuna garanti veren usta mı buldu sorunu? :)
geçmiş olsun.

hayır saniyeden iki gazladım araç stop etti ve baktıkki bobin erimiş degişince sorun gidecegini anlamıştım zaten daha önce bobin denediler fakat benzin pompasını degişmeden önce araçra birden fazla sorun olunca yanılıyor ustalar bazen ama artık bahane ile degişmeyen hiçbirşey kalmadı benim istedigim oydu güzel oldu