PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : F1 19. Yarış Amerika Gp Biletler Tükendi Dünya Bu Yarışı Bekliyor

Rox
06-11-2012, 17:07
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSd4XSNLZ8w5-bxo1qW80hjXgFlH7WQa8Hz1hLMeNehuhojeoloxA

AMERİKA GRAND PRİX'İ TRİBÜN BİLETLERİ ŞİMDİDEN TÜKENDİ

Kasım ayında Austin'de düzenlenecek olan Amerika Grand Prix'inde tribün biletlerinin tükenmesi, organizatörleri piste yeni tribün eklemek için harekete geçirdi.

PİST HAKKINDA

2012 sezonunda Amerika Birleşik Devletleri, Austin pisti ile 2007'de bıraktığı Formula 1 ev sahipliğine geri dönüyor. Amerikan'ın Pisti (The Circuit of The Americas) ABD'de F1 yarışı düzenlemek amaçlı üretilen ilk pist olmasıyla ön plana çıkıyor.

5.5 kilometre uzunluğundaki pist Teksas'ın güneydoğusundaki Wandering Creek'de bulunuyor. Pistin tasarımı Hermann Tilke ve Amerikan mimarlık firması HKS tarafından yapıldı.

Saat yönünün tersine gidilen pist 20 adet viraj içermekte. İnşası 2011'in Ocak ayında başlayan pist dünya'daki diğer ünlü pistlerden kopyalanan parçalardan müteşekkil bir şekilde tasarlandı. Ayrıca pist, sahip olduğu 40 metrelik rakım değişimi ile oldukça ilgi çekici bir özelliğe sahip oldu.

İlk virajdaki u dönüşü öncesi gelen yokuşun pistin en dikkat çekici noktası olacağı tahmin ediliyor. 3. ve 6. virajlar Silverstone'daki Maggotts-Becketts bölümünden alıntı; 12 ve 15. virajlar Hockenheim'ın Stadyum bölgesini andırmakta; 16 ve 18. virajlar ise İstanbul Park'ın meşhur 8. virajının neredeyse birebir kopyası durumunda.

Austin tribünleri ve açık alanlarıyla birlikte yaklaşık 120.000 seyirci kapasitesine sahip. Pistin çevresinde bir tıbbi merkez, 14 toplantı merkezi, bir konferans salonu ve bir adet kokteyl salonu mevcut. Öte yandan pistin yanında geniş bir açık hava konser bölümü de ayrılmış.

Gelecek yıllarda pistin çevresine Abu Dabi'dekine benzer bir lunapark, bir motorsporları sürüş kulübü, karting pisti ve gökdelen yapılması planlanıyor.

17 Kasım 2012, Cumartesi Sıralamalar 20:00

18 Kasım 2012, Pazar Yarış 21:00

-Puanlar-
Sebastian Vettel- 255
Fernando Alonso- 245

Pist bir önceki yarış olan Abu Dabi pisti ile hemen hemen aynı özelliklere sahip bir yarış.Yine en az 2 defa güvenlik aracını girmesini bekliyorum bu yarışta :)

initial-D
06-11-2012, 19:23
vettelin işine yarayan olaylar olmasın yarıştada ne olursa olsun :D

Rox
06-11-2012, 22:31
vetteli severim hepsi birbirinden hırslı yetenekli hiçbirinin lastiklerine kanat değmesin :D ah hızlı araçlar maldonun altında olcak yemin ederim kimse piste çıkmaz.Tüm takımlar ya perezden ya maldodan çekiniyor.

initial-D
06-11-2012, 23:41
Yapma allah aşkına maldonado adammı ya :)

Rox
08-11-2012, 17:48
Yapma allah aşkına maldonado adammı ya :)

Şahsen ben seviyorum hiç olmazsa deli deli gitmesi (sanki f1 oyunu oynuyor) izlememe sebep oldu sırf onun için gittim dsmart aldım :D Sıralama turlarındaki zamanlarını göz ardı etmemek lazım adamlığını bilmem ama sezon boyunca alt sıralardaki takımlar içinde en iyi zamanları yapan adam :)