PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kasım Ayı Takvimli PC duvar kağıtları

fuatozkan
07-11-2012, 19:26
http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/530739_258106557646193_1088611026_n.jpg

1920x1080 (http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/134957_258106557646193_1088611026_o.jpg)

http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/314291_258097680980414_1620817487_n.jpg

1920x1080 (http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/617267_258097680980414_1620817487_o.jpg)

Mert Gundogdu
09-11-2012, 20:43
Duvar kağıdı olarak göz yoran fotoğraflar seçmişsin.
Birinci fotoğraf,
Siyah arabanın detayını çıkarmak için fazla pozlanmış ya da photoshop yardımıyla fotoğrafın brightness ayarı arttırılmış. Bana ikinci seçenek daha mantıklı geldi çünkü önce camda mor harelenmeler başlamış. Kaputtaki delik, pozlama hatasından dolayı sanki photoshopta siyaha boyanmış gibi gözüküyor.
Ön tampon ve yan kapıdaki yansımalardan etrafta duran arabaları rahatlıkla söyleyebilirim.

Fotoğrafın sol tarafındaki beyaz alan dikkatleri oraya çekiyor ve gözün yorulmasını arttırıyor.

Sağ taraftaki kolonu fotoğrafa derinlik katsın diye katmış olduğunu düşünüyorum fakat otomobilin arkasını görmemizi engellediği için garip durmuş.

Son olarak takvimin günlerini neden otomobilin üstüne koydun onu da anlayamadım..

İkinci fotoğraf
Göz yoran bir fotoğraf daha ne yazık ki. Etrafta dikkat dağıtan bir sürü unsur var. Arkadan gelen tır , 2 otomobil ve 1 kamyon görüyorum.

Otomobilin gölgesini tam almamışsın. Bu tarz durumlarda gölge ya tam alınmalı ya da çok az bir kısmı alınmalı.

Otomobilin sağ tarafında detay ve renk namına hiçbir şey yok.

Birde genel olarak fotoğraf net değil. Büyük ihtimalle otomobilden çektiğin için uzun enstantane de el biraz titremiş olabilir.

Yorumlarımı yapıcı yorumlar olarak görmen dileğiyle..

Tarık V.
09-11-2012, 21:08
Duvar kağıdı olarak göz yoran fotoğraflar seçmişsin.
Birinci fotoğraf,
Siyah arabanın detayını çıkarmak için fazla pozlanmış ya da photoshop yardımıyla fotoğrafın brightness ayarı arttırılmış. Bana ikinci seçenek daha mantıklı geldi çünkü önce camda mor harelenmeler başlamış. Kaputtaki delik, pozlama hatasından dolayı sanki photoshopta siyaha boyanmış gibi gözüküyor.
Ön tampon ve yan kapıdaki yansımalardan etrafta duran arabaları rahatlıkla söyleyebilirim.

Fotoğrafın sol tarafındaki beyaz alan dikkatleri oraya çekiyor ve gözün yorulmasını arttırıyor.

Sağ taraftaki kolonu fotoğrafa derinlik katsın diye katmış olduğunu düşünüyorum fakat otomobilin arkasını görmemizi engellediği için garip durmuş.

Son olarak takvimin günlerini neden otomobilin üstüne koydun onu da anlayamadım..

İkinci fotoğraf
Göz yoran bir fotoğraf daha ne yazık ki. Etrafta dikkat dağıtan bir sürü unsur var. Arkadan gelen tır , 2 otomobil ve 1 kamyon görüyorum.

Otomobilin gölgesini tam almamışsın. Bu tarz durumlarda gölge ya tam alınmalı ya da çok az bir kısmı alınmalı.

Otomobilin sağ tarafında detay ve renk namına hiçbir şey yok.

Birde genel olarak fotoğraf net değil. Büyük ihtimalle otomobilden çektiğin için uzun enstantane de el biraz titremiş olabilir.

Yorumlarımı yapıcı yorumlar olarak görmen dileğiyle..

Tebrikler, bu sitede olmanız büyük avantaj herkes için.

M.A.D
09-11-2012, 21:09
yorum yok daha :D

immortalboss
09-11-2012, 21:18
Mert hocam 10 numara yorumlar yapmış.Araç hakkında diyecek bir şey yok ama...Güzel araç.;)

fuatozkan
09-11-2012, 22:13
- Görüp te bilgilendirici yorumlarda bulunduğunuz için teşekkür ederim. Daha yeni sayılırım bu fotoğraf işinde ve tam kendimi veremediğim için ekipman eksikliği var. İlerleyen zamanlarda kendimi geliştirince tamamlamayı düşünüyorum.

Fotoğraflara gelince 2. foto zaten çekim sırasında fotoğrafçının sözü geçmeyince anlaşılmayınca bunlar çıktı ne yazık ki kafamdakileri gerçekleştiremedim. Bulanıktı Lightroom la keskinlik verdim detay verdim biraz bulanıklığı alması için.

1. Fotoğrafta ise yandaki sütün çekilen otoparkın yani orijinal resimde öyle aklıma bu şekil çekmek geldi. Araçların gözükmesi yine söz geçirememek dert anlatamamak tek çekmekti niyetim ama otoparka doluşulunca bu şekil oluyor dediğim gibi sizin gibi tecrübeli deneyimli bilir kişilerden yorum almak bilgi almak güzel bir şey teşekkür ediyorum güzel yorumların için. Bir daha ki ne daha dikkatli tasarım çekim yapacağım.

Son olarak aracın üstüne takvim Windows7 kullanıyorum ve aylık yaptığım duvar kağıtlarıyla tema yapıyorum resimler arka planda değişiyor biliyorsunuzdur zaten. Hepsi aynı doğrultuda olsun takvim aşşağı yukarı kaymasın diye 2. resmi ilk yapmıştım Typer'ında üstüne denk geldi oranladığım yer ondan ötürüdür.

Teşekkür ediyorum ilgilenip baktığınız için iyi geceler. :)

Mert Gundogdu
10-11-2012, 01:15
Rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Yorumlarımı yapıcı olarak aldığınız için ayrıca teşekkürler. Çünkü fotoğraf camiasında yorum kaldıramayan çok "fotoğrafçı" var.

Keyifli çekimler..