PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2004 Honda Civic Airbag Toplatma

lethaldoze
10-11-2012, 17:31
Arkadaşlar 2004 model Civic var ara kasa denenlerden. Aracın Airbagleri patlamıştı kazada. Araç yapıldı. Tek eksik airbagler kaldı.
Bunlar galiba toplanıyormuş.
Airbag leri toplatma için tavsiyesi olan varmıdır.

lethaldoze
10-11-2012, 18:12
Biraz araştırdım galiba bu toplama işi aldatmaca işe yaramyan bir usulmüş. Ben merak ettiğim için sormuştum. Aldatmaca gibi birşeyse işimiz olmasın ki vebal almayalım çünkü araç satılacak o sebeple toplanmak isteniyor.
Yenisini almak taktırmak çok masraflı olacaktır.
Airbag alıp toplayıp satmakmı yoksa o şekilde fiyat kırarark satmak mümkün olurmu.
Hangisi avantajlı olur, alıcıyıda üzmeden.

s2kbin
11-11-2012, 13:06
Elimde tamirsiz cıkma olarak orjınal var duşunursenız 0533 542 14 40 telefon numaram

tylan
11-11-2012, 14:28
valla bence airbag işini haledip satın airbag ı patlak halde cok satılırsa cok zarar edersınız bence bende mıtsubıshı carizma topluyorum şu sıralar normal aırbag e 9000 tl çektiler airbagı sağlam direksiyon dahil cıkmasına 400 tl verdım :)

multispace
11-11-2012, 15:23
tamirini yapanlar nasıl garanti verecekler tekrar açılacağına? çok sakat.. test edilme imkanı da yok ki açılacak kesin diyebilesin :) Allah korusun

çıkma almak mantıklı geliyor bana.. tamiri boşverin derim

TigeR
11-11-2012, 18:08
tamir işi bencede sakat çıkma daha mantıklı çünkü tamirin hiçbi garantisi yok

ruudvan
11-11-2012, 20:36
Biraz araştırdım galiba bu toplama işi aldatmaca işe yaramyan bir usulmüş. Ben merak ettiğim için sormuştum. Aldatmaca gibi birşeyse işimiz olmasın ki vebal almayalım çünkü araç satılacak o sebeple toplanmak isteniyor.
Yenisini almak taktırmak çok masraflı olacaktır.
Airbag alıp toplayıp satmakmı yoksa o şekilde fiyat kırarark satmak mümkün olurmu.
Hangisi avantajlı olur, alıcıyıda üzmeden.

aırbag patladıgında tekrar calısabılmesı ıcın funyelerının degısmesı gerekır .
aynı zamanda aırbag patlarken emnıyet kemerı kendını kıtler emnıyet kemerlerının de degısmesı gerekır aynı zamanda emnıyet kemerıne dırenc takılarakta sorun gıderılebılınır.
anadolu yakasındaysan yardımcı olabılırım.tanıdıgım ısını duzgun yapan beyınden aırbag kodlarını tekrardan yazıp kapatan bı usta tanıyorum.

Burak
11-11-2012, 21:19
Çıkma en mantıklısı.

lethaldoze
11-11-2012, 22:11
Yok zaten araşltırınca gördüm toplatma üçkağıt olur.
Yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Özel mesaj yolluyorum ''s2kbin'' ve ''ruudvan''