PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Navigasyonlu Dikiz Aynası

Ken_Block
12-11-2012, 14:46
http://resim.donanimhaber.com/upfiles/1214022/5A4DD3492A304FBABB8F1308081B2271.jpg

Böyle birşey kullanan var mı ilk defa gördüm..
Ama yukarıya bakmak biraz zor olmaz mı navigasyona bakıcam diye adam ezmeyelim bide..:D

drn106
12-11-2012, 14:54
gereksiz olmuş bence :) bir de stylusu var, tehlike yaratabilir kullanırken.

darkmoon
12-11-2012, 14:56
binek arabaya çok gereksiz çünkü çok büyük ben vitoda gördüm birde vip transporterda onlara yakışmışdı çünkü orjinal aynalarıda büyük ama binek araca gelmez bunun yerine minik göğüs üstü takmalık portatif navigasyon cihazları var onlardan bak derim..

Ken_Block
12-11-2012, 14:59
binek arabaya çok gereksiz çünkü çok büyük ben vitoda gördüm birde vip transporterda onlara yakışmışdı çünkü orjinal aynalarıda büyük ama binek araca gelmez bunun yerine minik göğüs üstü takmalık portatif navigasyon cihazları var onlardan bak derim..

peki marka önerebilir misiniz? Garmin en babalardanmış, tomtomda çok yaygınmış araştırdığım kadarıyla

darkmoon
12-11-2012, 15:18
benim teypde garmin var sanırsam baya baya bir detaylı...
navitech navigasyonlarda hangisini kullanıyor bir bak ona.. ben onu kullnıyorum
tomtomu bilemiyorum görmedim yorum yapamam.

Low-Rider
12-11-2012, 15:28
Aracına double din takabiliyorsan en güzel çözüm o bence, ya da daha ucuz yollu alıp cama takıcaksın.

Faruk'S
12-11-2012, 15:32
Tomtom'un arabasını gormustum ben.
volkswagen caddy.Arabanın her yeri anten ve kablo doluydu.Uzerinde bi sürü ekipman vardı.Demek ki adamlar çalışıyor :D :D Görüntüleri uydudan değil de birebir sağlıyor.Ayrıca Erzurumda gördüm..Düşünün yani :D

darkmoon
12-11-2012, 15:38
minilerde double gibi bir lüks yok ben mini diye dedim göğüs üstüne..
eğer mini değilse double lık alan varsa low-rider ın dediği gibi hiç uğraşma navigasyonlu bir teyp al bitir olayı.. :)

Ken_Block
12-11-2012, 16:32
2004 Honda Civic es için düşünüyoruz double din için uygun teşekkür ederim teyp iyi olur peki teyp için bi öneri alıyım :) çok şey istedik yine:)

B.Koçer
12-11-2012, 16:39
Al en kaliteli markayı cakmaktan sarj cihazına bi operasyon orjinal gibi tak cama mis gibi double dinde bu sefer navi açıkken klip izleyemiyorum diceksin :)

darkmoon
12-11-2012, 16:53
double din dede izler ben izliyorum :) mp3 ü unuttum valla. :) gerçi ses kalitesi bazılarında iyi değil klip olduğu için ama klip olması çok güzel :)

markaya gerek yok zaten civic için civice uygun teyp bellidir fazla üreten yokdur..

Ken_Block
12-11-2012, 17:57
hayatımda hiç klip izlerken yada televizyon seyrederken araba kullanmadım nasıl bir duygu :)

darkmoon
12-11-2012, 18:02
Keyifli :) bende almışım teybi 1 yıldır hiç merak edipde bir film klip bile takmamışdım tek radyo dinilyordum bir gün tesadüf bir klip indirdim sonra bağımlılık yarattı.. iki üç dvd ye klipler yapdım 90 lılar eski klasikler falan yabancı klipler hd kaliteli çekim karışık dahada gaza geldim sd kart aldım teybe 16gb lık teybe içine en sevdiğim yerli yabancı filmleri ekledim kemal sunal filimleri habam eski komediler falan yabancılardan constantine v for vandetta ica age 1,2,3,4 falan :D
tabi hepsi türkçe dublaj :) altyazı olursa altyazıyı okıyım derken bindirirsin öndeki arabaya :D bilhassa türkçe dublaj buldum o yüzden :)

Ken_Block
12-11-2012, 18:18
Keyifli :) bende almışım teybi 1 yıldır hiç merak edipde bir film klip bile takmamışdım tek radyo dinilyordum bir gün tesadüf bir klip indirdim sonra bağımlılık yarattı.. iki üç dvd ye klipler yapdım 90 lılar eski klasikler falan yabancı klipler hd kaliteli çekim karışık dahada gaza geldim sd kart aldım teybe 16gb lık teybe içine en sevdiğim yerli yabancı filmleri ekledim kemal sunal filimleri habam eski komediler falan yabancılardan constantine v for vandetta ica age 1,2,3,4 falan :D
tabi hepsi türkçe dublaj :) altyazı olursa altyazıyı okıyım derken bindirirsin öndeki arabaya :D bilhassa türkçe dublaj buldum o yüzden :)

yazını okurken baya bi eğlendim :D

peki aracın aküsünü hemen bitiriyor mu yani arabada meşrubat içiyosun açtın böyle bi film klip ittirmeyelim bide arabayı pardon vurdurarak çalıştırmayalım:rolleyes:

peki fiyatlar nedir bu alemde? kaliteli olsun bi kere alıcaz çünkü:icon_tup:

Ken_Block
13-11-2012, 18:16
bu hafta almayı düşünüyorum bu yüzden güncel vermek istiyorum

cihan
13-11-2012, 18:53
navitech tomtom garmin piranha ve next kullanan biri olarak kesinlikle next öneririm.

-piranha kullandım, bir sıkıntısı yoktu, fakat kullandığım cihazı araştırırken teknik servis hakkında yazılanlar oldukça korkuttu beni. kutu üzerine son derece şaşalı bir şekilde " 30 gün deneme, para iade!" falan yazmışlar, bir gönderen uzun süre alamıyormuş/sorun devam ediyormuş. sattım.

-navitech kullandım, yine sorunu yoktu, fakat güneş altında göremiyordum. yine teknik servis hakkındaki yazılar korkuttu. ayrıca geçen günlerde patlak veren qvx olayı da çok üzücü. kutu üzerine +600mhz yazan işlemci max 500 çıkıyor. firmadan herhangi bir açıklama yok. sattım.

- garmin, tomtom'u kısa süre kullandım, inceleyip bıraktım. bu iki firma da oldukça gelişmiş firmalar olmasına rağmen ülkemizde yeterince aktif olamadıklarını düşünüyorum. cihaz arkadaşımındı, inceleyip geri verdim.

- ilk next cihazımı geçen sene 10. ayda aldım, next 1050. bir alışveriş mağazasının açılışında uygun bir fiyata kaptım. ilk izlenimim oldukça yavaş olmasıydı (400 mhz). fakat ekran problemi yoktu. gayet iyiydi. haritasını güncelleyemedim, servisi aradım. karşı ödemeli gönderin, güncelleyip gönderelim dediler. ertesi gün cihazı aldığımda 5 kuruş para ödemeden haritam güncel bir şekilde kullanmaya devam ettim. fakat bir süre sonra sıkıldım, sattım.

bu sene 6. ayda next 535 geçti elime. yeni çıkmıştı, 1 haftalık cihaz. ilk izlenimler mükemmel, işlemci çok hızlı (600 mhz), ekran çok iyi. servisin de kusursuz olduğuna da gerek deneyimimle gerek yazılanlarla kanaat getirmiştim. hiç donma vs yok, hiçbir sorun yaşamadım. oldukça iyi bir cihaz. fakat sıkıldım, bugün sattım. her türlü güncelleştirmelerin vs takip edilebildiği bir site yapmışlar, seri no ile kayıt oluşturuyorsun. 1 saat önce desteğe mail attım, cihazların satıldığını üzerimden düşürmeleri için. 15 dk sonra cevap verip talebimi gerçekleştirdiklerini bildirdiler.

Özet geçersek, servis ve malzeme kalitesinden dolayı next'i gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. next 555 ve 565 cihazlarından tbs aparatı çıkıyor. detaylı bilgiyi istek olursa yazarım.

edit: belirtmekte fayda var, yukarıda bahsettiğim firmaların hiçbiriyle aramda organik bağ yoktur. navigasyon cihazlarıyla ilgilenen biriyim, modelleri elimden geldiğince takip ederim. yukarıda yazdıklarım da deneyimlerimden ibarettir.

Ken_Block
14-11-2012, 04:38
navitech tomtom garmin piranha ve next kullanan biri olarak kesinlikle next öneririm.

-piranha kullandım, bir sıkıntısı yoktu, fakat kullandığım cihazı araştırırken teknik servis hakkında yazılanlar oldukça korkuttu beni. kutu üzerine son derece şaşalı bir şekilde " 30 gün deneme, para iade!" falan yazmışlar, bir gönderen uzun süre alamıyormuş/sorun devam ediyormuş. sattım.

-navitech kullandım, yine sorunu yoktu, fakat güneş altında göremiyordum. yine teknik servis hakkındaki yazılar korkuttu. ayrıca geçen günlerde patlak veren qvx olayı da çok üzücü. kutu üzerine +600mhz yazan işlemci max 500 çıkıyor. firmadan herhangi bir açıklama yok. sattım.

- garmin, tomtom'u kısa süre kullandım, inceleyip bıraktım. bu iki firma da oldukça gelişmiş firmalar olmasına rağmen ülkemizde yeterince aktif olamadıklarını düşünüyorum. cihaz arkadaşımındı, inceleyip geri verdim.

- ilk next cihazımı geçen sene 10. ayda aldım, next 1050. bir alışveriş mağazasının açılışında uygun bir fiyata kaptım. ilk izlenimim oldukça yavaş olmasıydı (400 mhz). fakat ekran problemi yoktu. gayet iyiydi. haritasını güncelleyemedim, servisi aradım. karşı ödemeli gönderin, güncelleyip gönderelim dediler. ertesi gün cihazı aldığımda 5 kuruş para ödemeden haritam güncel bir şekilde kullanmaya devam ettim. fakat bir süre sonra sıkıldım, sattım.

bu sene 6. ayda next 535 geçti elime. yeni çıkmıştı, 1 haftalık cihaz. ilk izlenimler mükemmel, işlemci çok hızlı (600 mhz), ekran çok iyi. servisin de kusursuz olduğuna da gerek deneyimimle gerek yazılanlarla kanaat getirmiştim. hiç donma vs yok, hiçbir sorun yaşamadım. oldukça iyi bir cihaz. fakat sıkıldım, bugün sattım. her türlü güncelleştirmelerin vs takip edilebildiği bir site yapmışlar, seri no ile kayıt oluşturuyorsun. 1 saat önce desteğe mail attım, cihazların satıldığını üzerimden düşürmeleri için. 15 dk sonra cevap verip talebimi gerçekleştirdiklerini bildirdiler.

Özet geçersek, servis ve malzeme kalitesinden dolayı next'i gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. next 555 ve 565 cihazlarından tbs aparatı çıkıyor. detaylı bilgiyi istek olursa yazarım.

edit: belirtmekte fayda var, yukarıda bahsettiğim firmaların hiçbiriyle aramda organik bağ yoktur. navigasyon cihazlarıyla ilgilenen biriyim, modelleri elimden geldiğince takip ederim. yukarıda yazdıklarım da deneyimlerimden ibarettir.

bilgiler için teşekkür ederim ama double din alınacak onunla ilgili bir araştırma yapıyorum ama next aklımda bulunsun:D

brs852
14-11-2012, 06:28
Değişik bir cihaza benziyor ama pek bir beklentim yok walla kndisinden beğenmedim walla

Met
14-11-2012, 06:51
Bizim tır a alayım bundan :D Nasıl olsa 2 ayna kullanıyosun. Bunda da kendimize bakarız navigasyon da olmuş olur böylece :)

Low-Rider
14-11-2012, 07:36
Çook uzun zamandır no name çin malı kullanıyorum ben. Devamlı konsolda devamlı güneşi yiyor,titreşimi sarsıntısı cabası ama tık demedi canavar gibi.

İgo kullanıyorum içinde, çok hızlı.