PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Havlamayan köpek varmı ?

Günkut
12-11-2012, 23:26
Bundan bir 10 sene önce kadar cok sevdigim bir kurt köpeğim vardı ve artık yaşlılıktan oldugunu tahmin ediyorum kendisini kaybettik.İşler güçler derken içimdeki hayvan sevgisi kabardı gitti bununla beraber yaşadıgım cevrede değişti ve kentselleştik.

Şimdi asıl soruma gelicek olursak apartman dairesinde oturuyorum apartman aile apartmanı sayılır fakat kimseyi rahatsız etme hakkım oldgunu düşünmüyorum.

Önümüz kış bahçede bakıcam kuytu bir köşe var kulubesi filan hepsini hazırlıcam hatta gerekirse eski bir soba var gece ben yatmadan önce onuda yakarım sabaha kadar onun sıcagıyla idare edebilir diye düşünüyorum.Gündüz koşup oynar aksam saatleride ben gezdircegim için sıkıntı olucagını sanmıyorum.Cocker tarzı sevimlide olmamalı neticede soguk havaya ne kadar dayanabilirki ? Biraz gösterişli ve sempatik olmalı.

Yavru alsam belli bir süre evde baksam havlamayı ögrenirmi acaba ?

başka bir foruma yazdıgımı kopyaladım nasılda resmiyim ama dimi :D

cem abiii lütfen dikkatli olalım bu konuda arkadaslar cockera laf yok cem abi zıplatıcak yoksa beni ona göre ahhah :D

onursumer
12-11-2012, 23:28
ne olduki deminki konuda kaçırdım ben :D

bizim kopekten 1 kare şebek gibi çirkin ama sevimli

http://imageshack.us/a/img840/2541/5e1fa12fc57d001b86bd7c2.jpg

darkmoon
12-11-2012, 23:28
havlamayan benim bildiğim tek köpek french bulldog istesende havlatamassın öyle diyim..
ama nazik köpekdir.. öyle bahçeye geliceğini sanmam zira iyi bakılmassa kronik hastalıkları var çok uğraştırır sizide çok üzer.. ama evde çiçek gibi beslenieck köpek ağzı var dili yok ufak tefek bir şey.. ufak tefekdir falan ama neticede bulldog olduğunu unutmamak lazım çenesi baya baya güçlüdür..

Edit : onurla aynı anda atmışız mesajı yukarda onurun köpeği :)

Günkut
12-11-2012, 23:29
diger kondua cem abi torpil gecti abi sagol :D

abi bak burda güzel ama ne bileyim ya her an ısırcak gibi duruyor :D

!KO
12-11-2012, 23:29
demınkı konuyya noldu ya bi pm alıyım :D

Günkut
12-11-2012, 23:31
pm alma iko ya cem abi ucurdu onu yanlıslıkla haha :D

tamda sana yorum yazıyordum iko çöz bu işi diee :D

!KO
12-11-2012, 23:35
pm alma iko ya cem abi ucurdu onu yanlıslıkla haha :D

tamda sana yorum yazıyordum iko çöz bu işi diee :D

haha :D

golden
cocker
labrador

birini alıyosun kucuk bi ırktan alma cok havlarlar goruntusune ragmen :)

kucuk olsun diyosan bide direk cocker evde beslesem golden alırdım ben sanırım seviyorum goldenları :D

matthardy
12-11-2012, 23:35
egosu olmayan köpek havlamaz.
Tabiki başka kedi köpek gorurse işler değişebilir.
örnek olarak ingiliz bulldog veya bullterrier yada american staffordshire terrier egosu olmayan nadır sesi çıkan kopeklerdir.
zaten bulldog hep yatar uyur cok tembeldir koy koseye 15 gun kalsın :D

Günkut
12-11-2012, 23:37
örnek olarak ingiliz bulldog veya bullterrier yada american staffordshire terrier egosu olmayan nadır sesi çıkan kopeklerdir.

hahah abi öyle köpekmi olur ya biblo gibi :D

diger cinsleri inceliyorum hemen

baska forumda husky yazmıslar sibirya kurdu bu orjınal galiba degisensiz :D

bakımı nasıldır varmı bakan ?

edit:abi american stardof dedigin pitbull ya yakın temas yasadım daha önce kendileriyle uzak kalmam en güzel nasıl bir diştir o öyle :D

!KO
12-11-2012, 23:38

boxerda pek havlamaz

ufak ırklar guc gosterısını sever genelde kapı calar kapıya havlar fılan :D

once sosyal egosu olmayan + olarak apartman sakınıne korku vermeyen bir ırk dusunmen lazım o yuzden eve bı boxer alamazsın labradorda korkutabılır

o yuzden cocker veya golden tercıh ederdım ben

ben evde husky beslenmesıne karsıyım bızım ıklımımızde :D kısın okey ama yazın kurdesen dokucek hayvan :D

bide egıtımı zordur huskynın cok yaramaz laf dınlemeyen bıseydır eve uyum saglamayabılır tuvalet egıtımıne filan :)

Dodoo
12-11-2012, 23:39

Son cumle cok iyiydi :D

Keske alerjim olmasa da kopek besleyebilsem evde.. cok isterdim :)

Günkut
12-11-2012, 23:40
boxerda pek havlamaz

ufak ırklar guc gosterısını sever genelde kapı calar kapıya havlar fılan :D

once sosyal egosu olmayan + olarak apartman sakınıne korku vermeyen bir ırk dusunmen lazım o yuzden eve bı boxer alamazsın labradorda korkutabılır

o yuzden cocker veya golden tercıh ederdım ben

ben evde husky beslenmesıne karsıyım bızım ıklımımızde :D kısın okey ama yazın kurdesen dokucek hayvan :D

bide egıtımı zordur huskynın cok yaramaz laf dınlemeyen bıseydır eve uyum saglamayabılır tuvalet egıtımıne filan :)

iko bak labrador güzelmiş sevimli hayvan kısla arası nasıldır kanka bunların ?

evde degil la bahcede bakıcam.

Zero
12-11-2012, 23:41

:icon_tup::icon_tup: kesin ve net american staffordshire terrier cok az havlar hatta 3-4 gunde 1 duyarsiniz havladigini diyebilirim..tabii kopegin kisiligine yetistirme sekline gore degisir o ayri konu.bulldog havlamaya ugrasmaz zaten zor nefes aliyorlar.bullterrier icin birsey diyemeyecegim ama eminim o da az havlayacaktir yalniz kiskanc oldugu icin havlama ihtimali var bazi durumlarda(misal size baska bir insanin ya da hayvanin yaklasmasi durumu gibi).

ghibli06
12-11-2012, 23:41
haha :D

golden
cocker
labrador

birini alıyosun kucuk bi ırktan alma cok havlarlar goruntusune ragmen :)

kucuk olsun diyosan bide direk cocker evde beslesem golden alırdım ben sanırım seviyorum goldenları :D

bu 3 köpek de inanılmaz havlarlar... bir de arkadaşımızın köpeklerle olan iştigalini bilmek lazım, bakabilecek mi acaba? böyle hevesle alınan köpeklerin sonu ne yazık ki barınak oluyor, yani 'ben bunu aldım ama havlayan cinsinden çıktı bu köpek' deme şansınız yok...

köpek neden havlar? öncelikle onu iyi araştır ona göre köpek seç kendine illa alıcam diyorsan... staffordshire bull terrier küçük güçlü çok havlamayan bir köpektir ama kesinlikle acemiye gelmez, bull terrier e ise yazık olur... bence barınağa gidin kanınız neye kaynıyorsa bir tane yavrucak alın hem sevaba girin hem de işiniz görülsün...

!KO
12-11-2012, 23:45
bu 3 köpek de inanılmaz havlarlar... bir de arkadaşımızın köpeklerle olan iştigalini bilmek lazım, bakabilecek mi acaba? böyle hevesle alınan köpeklerin sonu ne yazık ki barınak oluyor, yani 'ben bunu aldım ama havlayan cinsinden çıktı bu köpek' deme şansınız yok...

köpek neden havlar? öncelikle onu iyi araştır ona göre köpek seç kendine illa alıcam diyorsan... staffordshire bull terrier küçük güçlü çok havlamayan bir köpektir ama kesinlikle acemiye gelmez, bull terrier e ise yazık olur... bence barınağa gidin kanınız neye kaynıyorsa bir tane yavrucak alın hem sevaba girin hem de işiniz görülsün...

abı kız arkadasımdakı goldenı havlatmaya ugras havlatamazsın :D

her kopek havlar onemlı olan egitim onun yanlıs oldugunu ogretebiliyosan kopegınde buna yetenegı varsa sorun yok :)

staffordshire tamam miskindir havlamaz ama bu kopegı goren komsunun tepkısınıde dusunun bi derim :D

Günkut
12-11-2012, 23:46

Farklı bir yaklasım teşekkürler abi :)

Tek sıkıntım apartmandakilerin yada komsuların kapıma gelp sıkayet etmesi abi onun dısında bakarım sukurler olsun maddı manevı durumum ıyı yemını ıgnesını veterinerini halladerim sıkıntı olmaz.

fakat barınaktan alıcagım hayvan havladımı yerı yıne orası olucaktır böyle bir hatayı yapmak istemiyorum cünkü ilk köpegim öldügünde cok aglamıstım bir hayvanda olsa fena baglanıyorum abi.

Labrador nasıldır bakımı kıs ile arası ilgi alaka durumuna gelince 2 günde bir geceleri müsaitim 2 saatimi ayırıp onu yıkaıp gezdirebilriim :D

mehmetRS
12-11-2012, 23:48
köpek dostlarımızdan pek anlamam ama sibirya kurtlarının havlamadıklarını duymustum, n derece dogru bilmiyorum tabi.

matthardy
12-11-2012, 23:49
husky cok aptaldır kanser olursunuz has benıde -40 dereceden 20 dereceye getirin bende mal olurum :D

american staffordshire terrier pitbullun büyüğüdür ortalama 3 4 cm daha geniş daha yuksek ortalamda 25 kilo civarıdır.

doğru ellerde melektir cocuklarla iyi geçinir egosu yoktur.
zaten ev için alıcaksınız ırkında bence kesinlikle bi bulldogluk yada terrierlik olsun ;)

ghibli06
12-11-2012, 23:50
köpek sahibi olmakla köpek beslemek farklı şeylerdir... sen 2 gecede bir müsaitim diyorsun, köpek senin müsaitliğine bakmaz o büyüyene kadar eğitilene kadar onunla her an ilgilenmek zorundasın... labrador 70 kg a kadar çıkabilen çok büyük bir hayvan apartmanda bakamazsın golden da öyle... küçük köpeklere bak ama dediğim gibi önemli olan ne aldığın değil ona nasıl baktığın, maddi durumdan mamasından aşısından bahsetmiyorum köpek sahibi olmak apayrı sorumluluklar gerektirir...

Agah
sibirya besliyorum. boş vakti bol olmayan ve sabırsız herkese tek bişi diyorum. uzak durun

Günkut
abı kız arkadasımdakı goldenı havlatmaya ugras havlatamazsın :D

her kopek havlar onemlı olan egitim onun yanlıs oldugunu ogretebiliyosan kopegınde buna yetenegı varsa sorun yok :)

staffordshire tamam miskindir havlamaz ama bu kopegı goren komsunun tepkısınıde dusunun bi derim :D

iko bu hayvan saldırganda olmamalı televizyonda izliyoruz yok cocuga saldırdı yok öyle böyle bos bir anımda kaca elimden mazallah üzülmemek lazım komsu zaten görmicek kanka asagıda bahcede girmesin ibneler bahceye cukurda zaten bahce kimse girmez normalde :D

saldırgan olmamalı tipi önemli degil :)

Zero
12-11-2012, 23:52
Farklı bir yaklasım teşekkürler abi :)

Tek sıkıntım apartmandakilerin yada komsuların kapıma gelp sıkayet etmesi abi onun dısında bakarım sukurler olsun maddı manevı durumum ıyı yemını ıgnesını veterinerini halladerim sıkıntı olmaz.

fakat barınaktan alıcagım hayvan havladımı yerı yıne orası olucaktır böyle bir hatayı yapmak istemiyorum cünkü ilk köpegim öldügünde cok aglamıstım bir hayvanda olsa fena baglanıyorum abi.

Labrador nasıldır bakımı kıs ile arası ilgi alaka durumuna gelince 2 günde bir geceleri müsaitim 2 saatimi ayırıp onu yıkaıp gezdirebilriim :D

Kopekler uzun omurlu sayilabilecek hayvanlardir hani 2 gunde bir geceleri musaitim yaklasimini unut cunku hayatin ayni devam etmeyebilir ama o sana her zaman muhtac bir cocuk gibi yillarca seninle yasayacak bunlari goz onune al.barinaktan almayacagin kopekte havlayacaktir onunda yeri barinak mi olacak eger havlarsa?Unutma her kopek havlar ama az ama cok ancak elektrikli tasma ile uzun sure egitirsen belki minimuma indirebilirsin.

Agah
12-11-2012, 23:53
iko bu hayvan saldırganda olmamalı televizyonda izliyoruz yok cocuga saldırdı yok öyle böyle bos bir anımda kaca elimden mazallah üzülmemek lazım komsu zaten görmicek kanka asagıda bahcede girmesin ibneler bahceye cukurda zaten bahce kimse girmez normalde :D

söz dinlicek, kolay eğitim alıcak ve evimde beslicem diyorsanız kesinlikle ve kesinlikle staffordshire diyorum başkada bişey demiyorum. bi golden ı tutup duvara fırlatın ister istemez tepki gösterir ( tabi yapmayın böyle şey :D) ama staffordshire hiçbi karsılık vermez, acı hissetmez cünkü. güzel bi eğitimle cok sakin, vurdum duymaz ve her denileni yapar.

Günkut
12-11-2012, 23:53
köpek sahibi olmakla köpek beslemek farklı şeylerdir... sen 2 gecede bir müsaitim diyorsun, köpek senin müsaitliğine bakmaz o büyüyene kadar eğitilene kadar onunla her an ilgilenmek zorundasın... labrador 70 kg a kadar çıkabilen çok büyük bir hayvan apartmanda bakamazsın golden da öyle... küçük köpeklere bak ama dediğim gibi önemli olan ne aldığın değil ona nasıl baktığın, maddi durumdan mamasından aşısından bahsetmiyorum köpek sahibi olmak apayrı sorumluluklar gerektirir...

Anlıyorum abi ve bakabilecegimede inanıyorum aşırı saldırgan olmayan özellikle yolda yürüyen insanları korkutmıcak yada ben acaba saldırıcakmı diye düşünmek istemiyorum ben olmadıgım zamanda kardesım bakıcaktır bos kalmaz ve öyle kalkıp iteleyip kakalamayız ilk mesajımda dedigim gibi bir bebek nasılsa bir köpekte benım için öyle .

kız arkadasımın siyam kedisi var hayvan üstümden kalkmıyor ki devamlı kız arkadasımın evinde yasıyor beni gördümü bir aptal oluyor hayvan :D
aram iyidir yani abi :)

!KO
12-11-2012, 23:54

kanka saldırganlık senın elınde sımdı sen goldendan canavarda cıkartırsın dobermandan süt kuzuda :D ne kadar cok ınsanlarla dıger kopeklerle cocukla içli dışlı buyurse o kadar sosyalleşir ama sen devamlı kapalı bıyerde tutup ayda 1 cıkartırsan etrafa atar yapıcaktır bununda onune gecemezsen al sana saldırgan bı kopek :D

nası egıtırsen oyle gıder aynı bebek gibi bi cocugu 10 yasına kadar nası egıtıyosan gider serseride olur mulayım bı cocukda olur haha aynı olay :D

ne verirsen onu alır zaten dırek mısal benım rottweiler dukkanın ıcınde kralını tanımaz kımse gıremez coz tasmayı sal dısarı kımseyle ısı olmaz :D

Zero
12-11-2012, 23:55
söz dinlicek, kolay eğitim alıcak ve evimde beslicem diyorsanız kesinlikle ve kesinlikle staffordshire diyorum başkada bişey demiyorum. bi golden ı tutup duvara fırlatın ister istemez tepki gösterir ( tabi yapmayın böyle şey :D) ama staffordshire hiçbi karsılık vermez, acı hissetmez cünkü. güzel bi eğitimle cok sakin, vurdum duymaz ve her denileni yapar.

Aci hissetmez diye birsey yok cok da guzel hisseder sadece aci esigi cok yuksektir belli bir noktaya kadar umursamaz.Cokda kolay egitim almaz cunku inatcidir demek istedigim anlar ama yaptirmakta gucluk cekersiniz heleki baskin ve oldukca lider yapida bir kisiligi olan sahibe ihtiyaci vardir mulayim adami elinde oyuncak eder o hayvanlar.

Agah
12-11-2012, 23:57
Aci hissetmez diye birsey yok cok da guzel hisseder sadece aci esigi cok yuksektir belli bir noktaya kadar umursamaz.Cokda kolay egitim almaz cunku inatcidir demek istedigim anlar ama yaptirmakta gucluk cekersiniz heleki baskin ve oldukca lider yapida bir kisiligi olan sahibe ihtiyaci vardir mulayim adami elinde oyuncak eder o hayvanlar.

ilginç . acı konusunda haklısınız ama diğer konularda düşüncelerinizi ilk sizden duyuyorum. o kadar staffordshire besleyen yakın arkadaslarım olmasına rağmen. kaç staffordshire beslediniz _?

Günkut
12-11-2012, 23:58

sen yetkili bir abiye benziyorsun :D

Abi peki sen yeni acemi birisi olsan sartlarında benım gıbı olsa ne bakardın ?

ghibli06
12-11-2012, 23:59
benim dogo argentinom var... aldığımda 20 günlüktü, şu anda nerdeyse bütün hayatım ona göre... mecburen müstakil evde yaşıyorum, her gün evde olmak zorundayım iş seyehatindeyken ablam bakıyor kesinlikle yanlız kalamıyor, tatile beraber gidiyoruz eğer sıkıntısı varsa mesela bu bayramda kanaması vardı mecburen evde kaldık, onu bırakıp gidemem tatile, kışın çok soğuklarda hep beraber bodrum kata taşınıyoruz onu dondurucu soğuklarda dışarıda tutamam, bodrum katı ona göre ayarlıyorum kırıp dökecek bir şeyler bırakmıyorum yatağım vs ona göre...

gece en ufak havlasa kendimi dışarı atarım, gezmesini koşmasını yürüyüşü saymıyor... haa söyleyim hiç de boş adam değilimdir, şirket şantiye projeler hep benim üstümde, eğer bu sorumlulukları taşıyabileceksen al, bunu özrü mazereti olmaz...

!KO
13-11-2012, 00:01
bi tavsiye kopek almadan once hachiko yu izleyin :D

Zero
13-11-2012, 00:01
Su an Turkiye de sayili boyutta ve renkte bir adet besliyorum yaklasik 5yildir.Bircok pitbull lu arkadasim var hepsinin kopegiylede yakindan ilgilenirim hepsinin ozellikleri benzer.He benim kopegimin asiri bir ozguveni var ondan kaynaklanan,aldigi egitimi zor dinlemesi durumu olabilir.

Günkut
13-11-2012, 00:04
benim dogo argentinom var... aldığımda 20 günlüktü, şu anda nerdeyse bütün hayatım ona göre... mecburen müstakil evde yaşıyorum, her gün evde olmak zorundayım iş seyehatindeyken ablam bakıyor kesinlikle yanlız kalamıyor, tatile beraber gidiyoruz eğer sıkıntısı varsa mesela bu bayramda kanaması vardı mecburen evde kaldık, onu bırakıp gidemem tatile, kışın çok soğuklarda hep beraber bodrum kata taşınıyoruz onu dondurucu soğuklarda dışarıda tutamam, bodrum katı ona göre ayarlıyorum kırıp dökecek bir şeyler bırakmıyorum yatağım vs ona göre...

gece en ufak havlasa kendimi dışarı atarım, gezmesini koşmasını yürüyüşü saymıyor... haa söyleyim hiç de boş adam değilimdir, şirket şantiye projeler hep benim üstümde, eğer bu sorumlulukları taşıyabileceksen al, bunu özrü mazereti olmaz...
Anlattıkların harika abi ama eve alma gibi bir durumum yok en müsait olan yerim ise bahçemiz ileri dogru kısmet olursa müstakil ev olur.

bi tavsiye kopek almadan once hachiko yu izleyin :D
bu gece izliyorum iko

Zero
13-11-2012, 00:04
sen yetkili bir abiye benziyorsun :D

Abi peki sen yeni acemi birisi olsan sartlarında benım gıbı olsa ne bakardın ?

Estagfurullah ama az bucuk anlarim ozellikle yasakli cinslerden.Senin durumunda olsam inanki almazdim hevesini kirmak istemiyorum ama eger senden baska kopegin sorumlulugunu kabul edebilecek senin kadar sevebilecek ev hanesinden biri yoksa(misal kardes abi baba vs.) alma.Disaridan gozuktugu gibi degil cok zor.

alihan_27
13-11-2012, 00:05
Köpek türlerinden pek anlamam ama karşı komşunun beyaz terrier ı var havlamaya başlayınca sahibi şşşhhh dedimi anında kesiyor. Ertesi gün aynı saatlere kadar çıtı çıkmıyor. Eğitimli olmasından kaynaklı sanırım.

Zero
13-11-2012, 00:07
Köpek türlerinden pek anlamam ama karşı komşunun beyaz terrier ı var havlamaya başlayınca sahibi şşşhhh dedimi anında kesiyor. Ertesi gün aynı saatlere kadar çıtı çıkmıyor. Eğitimli olmasından kaynaklı sanırım.

Bizimde karsi komsunun 4 adet kopegi var biri golden cinsi yasli ve 4 kere ameliyat olmus hayatimda bu kadar havlayan bir kopek gormedim butun gun araliksiz havliyor :)

Agah
13-11-2012, 00:08
Su an Turkiye de sayili boyutta ve renkte bir adet besliyorum yaklasik 5yildir.Bircok pitbull lu arkadasim var hepsinin kopegiylede yakindan ilgilenirim hepsinin ozellikleri benzer.He benim kopegimin asiri bir ozguveni var ondan kaynaklanan,aldigi egitimi zor dinlemesi durumu olabilir.

valla doğrudur ama ben hiç öyle karakterde pitlere rastlamadım. fotoğraf paylaşırmısınız.

Günkut
13-11-2012, 00:09
Estagfurullah ama az bucuk anlarim ozellikle yasakli cinslerden.Senin durumunda olsam inanki almazdim hevesini kirmak istemiyorum ama eger senden baska kopegin sorumlulugunu kabul edebilecek senin kadar sevebilecek ev hanesinden biri yoksa(misal kardes abi baba vs.) alma.Disaridan gozuktugu gibi degil cok zor.

Ailede dedem babam valide kardesım herkez sever abi giderler oynarlar bile ondan yana sıkıntım yok yani tek ben bakmıcam ben işte bile olsam oyalanacagı birileri muhakkak olucaktır.

Ama havladımı olay bitti çünki cevreki komsular insan degil at sürüsü hepsi insanlıgını unutmuslar arkadakı komsumuzda av köpegi vardı zehirlemişler hayvanı et filan atıyolardı hep balkondan bahceye bana öyle bişey yaptılarmı sakat bırakırım onları böyle durumlara maruz kalmamak için havlaması minimumda olan bir köpek lazım bana abi.

Abi terrier evde bakılmaya müsait bahceye soguga gelebilicegini sanmıyorum.

Zero
13-11-2012, 00:12
Fotograf paylasmayi bilmiyorum siteden,acikcasi foto paylasmayida pek tercih etmiyorum ***** durumlardan dolayi kusura bakmayin ama canli gormeni isterdim.Neden laf dinlemesi zor dedigimi hayvanin her halinden anlardin eger kopek psikolojisinden anliyorsan.Bacagini kaldirip isemeye tam 7aylik oldugu gun basladi dersem daha iyi anlatirim heralde derdimi.Kisin 38-40 yazin 35-37 kilo :)

Günkut
13-11-2012, 00:25
Fotograf paylasmayi bilmiyorum siteden,acikcasi foto paylasmayida pek tercih etmiyorum ***** durumlardan dolayi kusura bakmayin ama canli gormeni isterdim.Neden laf dinlemesi zor dedigimi hayvanin her halinden anlardin eger kopek psikolojisinden anliyorsan.Bacagini kaldirip isemeye tam 7aylik oldugu gun basladi dersem daha iyi anlatirim heralde derdimi.Kisin 38-40 yazin 35-37 kilo :)

abi ben cok merak ettim ya özelden filan atabilirmsiin yada adını filan yaz muhakkak googlede vardır.

bu arada okuamya basladım yavru bir köpek alındıgnda güzel bir egitimle havlamayabiliyormus hayırı kesın ve net bir tavırla söylemek lazımmıs filan falan bildigin evlat olucak ya :)

Zero
13-11-2012, 00:37
Ailede dedem babam valide kardesım herkez sever abi giderler oynarlar bile ondan yana sıkıntım yok yani tek ben bakmıcam ben işte bile olsam oyalanacagı birileri muhakkak olucaktır.

Ama havladımı olay bitti çünki cevreki komsular insan degil at sürüsü hepsi insanlıgını unutmuslar arkadakı komsumuzda av köpegi vardı zehirlemişler hayvanı et filan atıyolardı hep balkondan bahceye bana öyle bişey yaptılarmı sakat bırakırım onları böyle durumlara maruz kalmamak için havlaması minimumda olan bir köpek lazım bana abi.

Ev halkinin oynamasi sevmesi ayri birsey ama sabahtan aksama kadar basinda duramazlar sonucta.He diyebilirsinki senin kopeginin basinda sabahtan aksama duran birimi var hayir ama kopek bir gorev yapiyor o yuzden bir sekilde oyalaniyor hayvanin oyalanmasi lazim.Onun icinde en azindan 2 yasina kadar birebir ilgilenmen lazim hatta kucukken egitim aldirmak en iyisi.Ama kopektir illaki havlar ne cins olursa olsun o yuzden komsularinla papaz olma ihtimalini goz onunde bulundur.

F.Esen
13-11-2012, 01:25
staffordshire hiç ilgimi çeken bi cins değilken bu akşam burdaki konuşmaları okuyunca sempati beslemeye başladım...

kendimi bildiğimden beri ewimde en az 1 köpek olmuştur son 2 senedir istanbulda ayrı evde olduğum için köpeklerimizin hiç birini buraya getiremedim hepsi şuan işyerimizde ancak şunu merak ediyorum roth için ewde bakılması çok zor derler falan ama şükür 2 tane roth büyüyttüm ewin içinde çok uysallardı herzamn peki bu staffordshire lar evde hımbıl olup dışarı çıkınca farklı bi yapıya bürünüo mu_? Birde yavruluktan itibaren sosyal mi yetişmesi gerekiyor..?

Zero
13-11-2012, 01:37
staffordshire hiç ilgimi çeken bi cins değilken bu akşam burdaki konuşmaları okuyunca sempati beslemeye başladım...

kendimi bildiğimden beri ewimde en az 1 köpek olmuştur son 2 senedir istanbulda ayrı evde olduğum için köpeklerimizin hiç birini buraya getiremedim hepsi şuan işyerimizde ancak şunu merak ediyorum roth için ewde bakılması çok zor derler falan ama şükür 2 tane roth büyüyttüm ewin içinde çok uysallardı herzamn peki bu staffordshire lar evde hımbıl olup dışarı çıkınca farklı bi yapıya bürünüo mu_? Birde yavruluktan itibaren sosyal mi yetişmesi gerekiyor..?

Evin icnde himbildan kastiniz hareketsiz ve sakinse degil cok enerjik onu yormak icin cok ugrasmalisiniz ama eger iyi egitimli ve sakin bir kisilige sahipse(bu cinsle alakali degil kopegin sahsi kisiligi) disarida da ayni sekilde sakin kalir.Benim kopegim disarida ona havlayan hatta saldiri amacli havlayan hic bir kopegin yuzune bile bakmaz ancak tehlikeli mesafeye kotu niyetli gelirlerse o zaman is degisiyor.Kesinlikle yavruluktan itibaren ne kadar cok hayvan ve insan hatta ufak cocuk ile hasir nesir ederseniz o kadar dengeli ve tehlikesiz olur.Komsumun bebegi sirtinda geziyordu elini agzinin icinde gezdiriyordu ve hic bir sekilde o 2 yasinda cocuga en ufak bir zarari olmadi.Hatta balkondan onu izleyip sokakta birisinin ona dokundugunu gorunce kiyameti kopariyordu biraksam cocuga yaklasan adami ne yapacak tahmin edin.Yani anlatmak istedigim iyi bir soydan geliyorsa zaten insana saldirmaz bu hayvanlarin alip veremedigi diger hayvanlardir aslinda.O da dominantliktan kaynaklaniyor iste.Hani sahibine bile saldiran yiyen kopek ben agzinin icinden acken afiyetle yedigi mamasini aliyorum yanagini sikip agzini acmak suretiyle neden hala elim kolum yerinde?Emin olun bunu her cins kopege yapamazsiniz.

Ludacris
13-11-2012, 01:46
Ufak el kadar bisey almada almisken ele gelcek bisey olsun
Ayrica husky aptal falan demisler :) evde beslenicek ve sicakla samimi olan bi kopek degil
Aptalda degil belgeselleri takip edin

Tuncer M.
13-11-2012, 03:14

Restaurantta çalışırken sürekli gelen müşterilerden birinin huskysi vardı. O zamana kadar ben de köpeklerle oynamayı severim diyordum. O gün husky ırkından bıktırdı beni meret. :D Çok ısrarcı ve oyun isteyen bir köpekti. Bahçede yalnız olunca sıkılır sanırım çok fazla. :)

Günkut
13-11-2012, 05:50
sabah günceli cekiyorum ve ben yatıyorum :)

Agah
13-11-2012, 05:53
husky i bana sorun ;)

Günkut
13-11-2012, 05:57
husky iyi güzelde bizim buraya gelmez yazın 40 42 derece ne yapcam ben o havalarda buzlu havuzmu ? :D

Nightfish
13-11-2012, 06:20
Bulldog tembel denmişken :P

http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/383545_343069532449747_1289830752_n.jpg

Agah
13-11-2012, 06:49
husky iyi güzelde bizim buraya gelmez yazın 40 42 derece ne yapcam ben o havalarda buzlu havuzmu ? :D

hiç iyi güzel değil. husky cok zeki bi hayvandı. bu sebeple pek söz dinlemez. kendi bildiğini yapar. ve sanılanın aksine husky saldırgan bi cinstir ;)

BurakYozgat.
13-11-2012, 08:00
Anne golden baba pitbull olan çok tatlı bi o kadarda kıskanç saldırgan 2buçuk yaşında oğlum var. Yavruyken sahiplendim halada gözüm gibi bakıyorum. Ve hergün ilgi istiyo hergün dışarı çıkabilmek için benim iş çıkış saatimde eve gelmemi bekliyo camda. Bi rahatsızlığı olduğu zaman ki çok şükür 1-2 kere harici 2buçuk senedir hiç bi rahatsızlığı olmadı siz daha çok üzülüyosunuz. O hayatıma girdiğinden beri hayatım değişti. Kafama göre plan yapamıyorum kafama estiği zaman tatile çıkamıyorum attığım her adımda onuda düşünmek zorundayım. Yemeği , gezmesi , beklediği ilgi bunlar çok önemli sizden başka bunları yapıcak kişi yoksa gerçekten hayatınız zorlaşıcak. Şimdiki aklın olsa sahiplenirmiydin diye sorsan sahiplenirdim derim çünkü o ufacık ilgiyle bile ne kadar mutlu olduklarını tahmin edemessin gösterdikleri sadakati günümüz insanlarında bile bulamıyosun :)
Çok uzattım sanırım en güzeli gerçekten oturup düşünmek. Köpek sahibi olmak çok kolay ama ona layıkıyla bakabilmek gerçekten zor. Bu zorluğa üstlenebilecekseniz alın derim ben. Ömürleri az değil çünkü biliyosunuz sağlıklı bir köpek 8-11 yıl yaşayabiliyor.

Slmcnsl
13-11-2012, 08:07
Şit zu.. Eski kiz arkadasmda vardi,bn hic havladigina sahit olmadim..
Ama nazik bir kopekti..

typh10
13-11-2012, 08:11
Teacup Maltese Terrier besliyorum apartman dairesinde hiç havlamıyor.1,5 aydır bizimle beraber havladığını hiç duymadım.Soğuğa dayanamaz ama çok narin bebek gibi bakılmalı.Sürekli sevilmek ister.Mama masrafı pek olmaz 1 kilo mamayı abartmıyorum 3 hafta da ancak yiyebiliyor :) Diğer hiç havlamayan köpek de Pug'dır.Günün 15 saatini uyuyarak geçirir zaten.Günde en az 2 saat sadece köpeğe vakit ayıramayacaksanız almayın.Yazık olur canım köpeğe.

Bayrampaşalı
13-11-2012, 08:35
bundan korkulurmu ya :) herşey yetiştirmeye bağlı bizde havlama sıkıntısı yok ama cok kuduruk danam :D

http://imageshack.us/a/img706/7408/18928147930360875640614.jpg

freelife
13-11-2012, 08:40
Buda benim staffım ve eğitiminin bitmesine ( temel ) 1 hafta kaldı..
havladığını eğitmenleride görmedi bende ( sadece ilk geldiğinde 1 kez duyulmuştur :) )
http://img7.ressim.net/out.php/i6356168_32350-4498315648408-1278548484-n.jpg (http://ressim.net/i/6356168)

elpadre
13-11-2012, 08:40
Sana havlamiyan it veririm ama iyi bakicaksin :D

Günkut
13-11-2012, 08:42
Sana havlamiyan it veririm ama iyi bakicaksin :D

cumartesi yanına gelicem abi görüşelim :D

bayrampasalı sunu suratına türük benim için ya masallah cok tatlı bayılıyorum.

freelife cok fena bakıyor yanlız :D

Bayrampaşalı
13-11-2012, 08:45

yok walla yemiyo öle şeyler yapmmak banada gider yapıyo sonra :D

yasaklı ırk alma sakın pişman olursun baya sıkıntı oluyo özellıkle şikayet falan olursa başın agrır

KingoAtmo
13-11-2012, 08:49
Vardır, ama riski daha fazladır, çünkü Havlamayan köpek ısırır derler

kelalper
13-11-2012, 08:49
bundan korkulurmu ya :) herşey yetiştirmeye bağlı bizde havlama sıkıntısı yok ama cok kuduruk danam :D

http://imageshack.us/a/img706/7408/18928147930360875640614.jpg

Senin ki kemirgen yapılı hırsını kemirerek çıkarıo. :D

Bu arada Husky aptal falan değil tam tersine inanılmaz akıllıdır. Tek sorun Alfa kişiliğidir. O nedenle kendi başına buyruktur. Husky eğitimi diğer ırklardan farklıdır.Aptal köpek arıyorsanız Collie ve Dalmaçyalı. Al çıldırtsın seni.

Bayrampaşalı
13-11-2012, 08:52
Senin ki kemirgen yapılı hırsını kemirerek çıkarıo. :D

Bu arada Husky aptal falan değil tam tersine inanılmaz akıllıdır. Tek sorun Alfa kişiliğidir. O nedenle kendi başına buyruktur. Husky eğitimi diğer ırklardan farklıdır.Aptal köpek arıyorsanız Collie ve Dalmaçyalı. Al çıldırtsın seni.

en son hatunun telefonu yedi ortasından delik açtı telefon pert şimdi biraz akıllandı abı :D :D

freelife
13-11-2012, 08:55
bende huskyleri sevmezdim ve eğitimi zor bilirdim fakat bu altakinden sonra fikirlerim değişti 3 dilde komut alıyor ve sürünün lideri....

http://img7.ressim.net/out.php/i6356178_549038-4498318048468-937099814-n.jpg (http://ressim.net/i/6356178)

Agah
13-11-2012, 08:57
hastayım ayaza :D

Bayrampaşalı
13-11-2012, 08:58
hastayım ayaza :D

bunu söliyen kaçıncı kişi oldun ama görüp seven vazgeciyo o hastalıktan :D :D

elpadre
13-11-2012, 09:01

Ok gell bakalimm:D

kelalper
13-11-2012, 09:04
valla bende köpeklerle boğuşarak oynamayı severim. Isırması falan hiç koymuo. Zaten o ne kadar senin canını yakarsa sende o kadar canını yakacaksın o zaman zaten anlıo. Isırmamayı öğrenio. O canını yakmazken sen onun canını yakarsan bu sefer agresifleşmeye başlıyor.

GokhanRS
13-11-2012, 09:05
bende alaska malamut vardı. herkes sibirya kurdu sanıyordu ama daha yavruyken bile onlar kadar iriydi. herşey güzeldi çok eğlenceli köpekti ama aşırı güçlü ve yerinde durmuyordu.

kaç defa annemi yerlere düşürdü daha 4 aylık iken. 7 aylık olduğunda zaten ben bile zor tutuyordum bazen. o yüzden evde besliceksen husky ve malamutlardan uzak dur. çok fazla ilgi ve oyun isterler. ama yolda gezdirirkende golden dan filan çok daha güzel ve asaletli duruyor keratalar ve dahada ilgi çekiciler.

kelalper
13-11-2012, 09:12
Şimdi diyeceksinz bu herif 1 köpek bakmış o da çocuk yaşta nasıl bu kadar bilio. Benimkini eğitene kadar kaç kitap okudum. Yolda tasmasız yürütüodum. Yanımda kal dediğim zaman yanımdan ayrılmıodu başka köpek olsa bile. Bakkala mı giricem. Dur burada diodum kapının önünde duruodu. 2 sene önce arkadaşımın 3 yaşındaki rott una neler öğrettim iki günde. Yemek konusunda aşırı arsızdı ve masada yemek yerken hırlayacak düzeydeydi. Sahibinin lafını dinlemiodu yemek tasını değiştiriim derken elini ısırdı bayağı bereledi. 2. gün sonunda önüne yemek koyuyordum komut verene kadar yememeyi öğrendi. Bir kere bile canını acıtmadım. Sadece ses tonuyla, aferin ve mükafatla.

Agah
13-11-2012, 09:15
bunu söliyen kaçıncı kişi oldun ama görüp seven vazgeciyo o hastalıktan :D :D

sıkıntı olmaz bi gün denk gelirsek bi boğuşalım bakalım :D:D

BURAKALTAC
13-11-2012, 09:16
30 ağustostan beri birlikteyiz.İsmi apex ve son derece uysal sessiz havladığı çok nadirdir..30 Ağustostan beri bütün hayatım ona göre ayarlı.Acaip bir hayvan hiperaktif devamlı oyun halindeyiz.Hiçte öyle aptal bir hayvan değilEn büyük artısıda potansiyeli goldenın falan 2-3 katı.Nereye gidip otursak gelen geçen seviyor :)

http://img832.imageshack.us/img832/9306/img20120903230453.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/832/img20120903230453.jpg/)

batucan
13-11-2012, 09:28
Pug alabilirsin ama bahceye gelmez evde bakmak lazım

Yiğit G.
13-11-2012, 10:53
husky cok aptaldır kanser olursunuz has benıde -40 dereceden 20 dereceye getirin bende mal olurum :D

american staffordshire terrier pitbullun büyüğüdür ortalama 3 4 cm daha geniş daha yuksek ortalamda 25 kilo civarıdır.

doğru ellerde melektir cocuklarla iyi geçinir egosu yoktur.
zaten ev için alıcaksınız ırkında bence kesinlikle bi bulldogluk yada terrierlik olsun ;)

köpeklerde insanlar gibi akıl veya aptallık gibi durumlar söz konusu değildir komut ve kural öğrenmede zorlanan veya kolay öğrenen köpekler vardır.(itaat zekası denir) Buda köpegin genleriyle geçmişiyle ilgilidir.Eğitimi zordur sadece diyebiliriz.Atıyorum işte rottweiler a 3 komut tekrarında öğretirken husky e 20 kez tekrar etmeniz gerekir...

Köpeğin havlayıp havlamaması veya neye havlıcagını nasıl davranıcagını öğretmek tamamen size kalır.Çıt çıksa havlaması veya herseye sessiz kalması tamamen sahibe baglı.Ama öğretme zorlugu olur işte... Ben mustakil evdeyim çıt çıksa havlaması için teşvik ettim küçüklüğünden beri (rottweiler) , arkadasımda da rott var oda apartman dairesinde bomba patlasa havlamaz hayvan oda öyle eğitti.Köpek dışarda kalıcaksa kalın kürke sahip dayanıklı hayvanları tercih etmeniz iyi olur.Bilgilere internetten arastırarak ulasabilirsiniz.Bekçi köpegi genine sahip olmayan hayvanları seçerseniz daha iyi olur.Çünkü bekçi köpekleri havlarlar.Alma kurdu , rottweiler , doberman , boxer , bulldog , bullterier vs bunlar havlamaya daha yatkın bekçi köpekleri yani size gelmez.Mesela dogo çok güçlü bir köpek olmasına ragmen çok fazla havlama huyu olmadıgı için iyi bir bekçi köpegi değildir.Bu tarz havlamayan az havlayan köpekleride google dan bakıp bulabilirsiniz.

mert_leon
13-11-2012, 10:54
Ben setter öneririm nerdeyse hiç havlamıyor.

Sercanius
13-11-2012, 14:11
Australian Dingo dünyadaki gerçekten havlamayan tek köpek cinsidir..

c.sar
13-11-2012, 14:36
Bence havlayan yada havlamayan diye araştırmayın içinize hangisi siniyorsa yada hangisine bakıp yüzünüz gülümsüyorsa onu alın ve sahip çıkın.Siz ona nederseniz o size zaten ayak uyduruyor. :)

ice
13-11-2012, 14:51
Safkan golden al Cok memnun kalırsın...

levent
13-11-2012, 15:04
Safkan golden al Cok memnun kalırsın...

uzun zamandır görmediği sevdiği birini görüp çok heyecanlanırsa havlıyor bizim kız abi, secereli safkan golden 5 yaşı biticek aralıkta :)

tabi eğitimiyle de alakalı bu durum :)

Patisever
13-11-2012, 17:23
en uyumlu labradordur

JusticeForAll
13-11-2012, 18:07
bızım komşuda vardı sibirya kurdu var köpek 7 / 24 havlıyor bahçede beslenıyordu sanırım bi başka komşu köpek cok havlıyo dıye tasmasını acmıs oda calındı mı kaçtı mı bellı olmadan kım vurduya gıttı :D goldende havlar ben havlamayanını görmedım varsada bılmıyorum

Tugral
13-11-2012, 18:17
bende var labrador. Terasta kalıyor. Havladığını ender duyuyorum. Ama iyi tepinir. Enerjiside çok atamazsa ve evde atmaya kalkarsa düşünemiyorum. Terasta bazen kuduruyor alt katta otururken duyuyorum sanki tepemde 10 cocuklu aile var. Hele hafifte ıslaksa teras kayma sesleri zıplamalar düşmeler gırla. Evden denize 15dk yürüyoruz, denizde 3-4 saat yüzüyor kumlarda yada cakıllarda koşuyor, geri yürüyerek eve geliyoruz ben aksama kadar malak gibi yatıyorum o da tepede kuduruyor. pasifloara vericem yeminle :D

Burak-Akın
13-11-2012, 18:19
mahallede dogo besleyen vardı,hiç havlamıyor gerçekten. Ama sürekli temizlenmesi lagzım yoksa biraz kötü kokuyor

Kızlarla arası pek iyi deyil genelde insanlar korkuyor görünce :D

kelalper
13-11-2012, 18:26
uzun zamandır görmediği sevdiği birini görüp çok heyecanlanırsa havlıyor bizim kız abi, secereli safkan golden 5 yaşı biticek aralıkta :)

yaw bırakta arada sesi çıksın. Hiç mi sesi çıkmayacak arkadaş yazık hayvanada yaw. Havlaması hayvanın bir anlamda iletişim kurma yolu. Sesini soluğunu kesersen osurarak mı haber verecek yaw.

CRUEL
13-11-2012, 18:31
Sibirya ve alaska kurtlari havlamazda ulur:D lakin huylari biraz kotu kiskanc ve basina buyruk olurlar yani guzelligindenmidir bilmem bi kibir olur hepsinde hani en guzel benm yahusukluyum ayaklari:D

levent
13-11-2012, 19:01
yaw bırakta arada sesi çıksın. Hiç mi sesi çıkmayacak arkadaş yazık hayvanada yaw. Havlaması hayvanın bir anlamda iletişim kurma yolu. Sesini soluğunu kesersen osurarak mı haber verecek yaw.

abi havlıyor tabi de öyle "hev hev" işte isteği falan olursa, saldıray modunda havlaması bir tek çok heyecanlanınca oluyor :D

eRay41
13-11-2012, 19:05
"HAVLAYAN KÖPEK ISIRMAZ" ise havlamayan ....

F.Esen
13-11-2012, 19:22
ya bide dayanamayacağım şu havyanın ses tellerini ameliyatla aldırıyorlarmış sinirim zıplyor akşamdan beri aklıma geldikçe nasıl bi insan böle bişey yapar insanlığından şüphe ediyorum onların...

Kendi dilleri kesilse nasıl olur acaba_?

ice
13-11-2012, 19:23

Benim ki Hic havlamaz :)

therev
13-11-2012, 19:27
Pug alabilirsin benim gibi havlamaya calissa bile sesi cikmiyor :D French bulldoglar cok fazla sorunlu. Arkadasim bakiyor kalp sorunu var hayvanin cocuk sanki hasta bakicisi gibi ugrasiyor. Pug iyidir. tek sikintisi horlar ve gaz cikarir ama ayni odada uyumuyosan sikinti degil. Dolasmayi seven kopekler zaten 20 dakka sonra senden beter hale geliyorlar :D

typer46
13-11-2012, 19:37
farklı yerde konu açmıyayım dedim Bernese cinsi köpegi olan varmı aranızda.

freelife
13-11-2012, 19:46
farklı yerde konu açmıyayım dedim Bernese cinsi köpegi olan varmı aranızda.

benim olmasada her hafta sonu kendi köpeğimle yanlarındayım ..

http://img7.ressim.net/out.php/i6357418_534687-4446185545188-528137184-n.jpg (http://ressim.net/i/6357418)

Yiğit G.
13-11-2012, 20:25

http://img7.ressim.net/out.php/i6357418_534687-4446185545188-528137184-n.jpg (http://ressim.net/i/6357418)

rottweilerın atalarındandır :)

typer46
13-11-2012, 20:32

harikalar maşallah akmerkez petshop da görmüştüm 3500 euro fiyat istediler bide evde bakılması zormuş kilo ve boyları baya bi büyüyormus valla alasım var genede.

F.Esen
13-11-2012, 20:35
harikalar maşallah akmerkez petshop da görmüştüm 3500 euro fiyat istediler bide evde bakılması zormuş kilo ve boyları baya bi büyüyormus valla alasım var genede.

eski kız arkadaşım evinde bakıyordu yaklaşık 12 yıldır onlarla olduğunu söylemişti ve sürekli ne kadar akıllı ne kadar uysal olduğundan bahsederdi....

freelife
13-11-2012, 21:22

almak istersen yardımcı olurum o fiyatlar hikaye bunların sahipleri eğitmen ve özel köpekler getiriyorlar hatta bunlardan şşimdik yavru alacaklar fakat kafanda varsa böyle bişrey yardımcı olurum.hatta new foundland de düşünebilirsin onlarda çok özel ve ellerinde şu an kendi yavruları mevcut ve tr ye bu cinsi sokan kendileri.

http://img7.ressim.net/out.php/i6357690_14388-4484662907098-966665702-n.jpg (http://ressim.net/i/6357690) http://img7.ressim.net/out.php/i6357691_381944-4484658466987-676528374-n.jpg (http://ressim.net/i/6357691) http://img7.ressim.net/out.php/i6357692_389706-3486801201179-1751115459-n.jpg (http://ressim.net/i/6357692)
http://img7.ressim.net/out.php/i6357693_522199-4498325008642-1035725616-n.jpg (http://ressim.net/i/6357693) http://img7.ressim.net/out.php/i6357694_482960-4484659627016-1551085884-n.jpg (http://ressim.net/i/6357694)

typer46
13-11-2012, 22:09
eski kız arkadaşım evinde bakıyordu yaklaşık 12 yıldır onlarla olduğunu söylemişti ve sürekli ne kadar akıllı ne kadar uysal olduğundan bahsederdi....

isviçre dag köpegimiş ben yavrusunu gördüm 3 aylıkdı ama maşallah bildiginiz baya buyuk duruyodu ve çok sevimli.

typer46
13-11-2012, 22:11
almak istersen yardımcı olurum o fiyatlar hikaye bunların sahipleri eğitmen ve özel köpekler getiriyorlar hatta bunlardan şşimdik yavru alacaklar fakat kafanda varsa böyle bişrey yardımcı olurum.hatta new foundland de düşünebilirsin onlarda çok özel ve ellerinde şu an kendi yavruları mevcut ve tr ye bu cinsi sokan kendileri.

http://img7.ressim.net/out.php/i6357690_14388-4484662907098-966665702-n.jpg (http://ressim.net/i/6357690) http://img7.ressim.net/out.php/i6357691_381944-4484658466987-676528374-n.jpg (http://ressim.net/i/6357691) http://img7.ressim.net/out.php/i6357692_389706-3486801201179-1751115459-n.jpg (http://ressim.net/i/6357692)
http://img7.ressim.net/out.php/i6357693_522199-4498325008642-1035725616-n.jpg (http://ressim.net/i/6357693) http://img7.ressim.net/out.php/i6357694_482960-4484659627016-1551085884-n.jpg (http://ressim.net/i/6357694)

ilginiz için çok teşekkürler dedigim gibi evde bakılması çok zor ama ben genede düşünüyorum kararımı verdigimde sizden yardım isterim.

F.Esen
13-11-2012, 22:11
isviçre dag köpegimiş ben yavrusunu gördüm 3 aylıkdı ama maşallah bildiginiz baya buyuk duruyodu ve çok sevimli.

Bu arada eski kız arkdaşım norveçte yaşıyor... mevsimsel sıkıntı olurmu bilmioyırm

kelalper
13-11-2012, 22:27
ilginiz için çok teşekkürler dedigim gibi evde bakılması çok zor ama ben genede düşünüyorum kararımı verdigimde sizden yardım isterim.

Kanka ben geliim beni besle be yaaa.

typer46
14-11-2012, 09:36
Kanka ben geliim beni besle be yaaa.

kanka allah iyiligini versin :D

Günkut
14-11-2012, 09:39
herşeyi iyi güzel dogo argentin içinde karar kıldım araştırmalarada başladım ama şimdi valide u cizdi yok kılı yutucan ameliyat olcan cart curt nasıl ikna edicem internetten makaleler okuttum veterine arkadasımla konustum anlatamadım.

nasıl izah edicem igneleri asıları yapıldıgı takdirde yutulan tüyden zarar gelmiyecegini nasıl anlatıcam :D

kelalper
14-11-2012, 09:57
inanmak istemiyorsa inandıramazsın. Kimse onlardan iyi bilemez. Misal. İlk Midilliye kaçak gittim teknemle. Sığınmak zorunda kaldım dalarken hava patladığı için. Adaya Çıktım yemek yedim akşamda hava düzelince bastım döndüm. Ondan önce gidicem dediğimde olm deli misin gidenler gelmiyor hapis yatıyor cart curt. Yaw anne buradan bi sürü adam gidiyor. Serap Teyze ben iki kere gittim yok anlatamıosun. Eee eve geldim olm sen delisin vallahi baban boşuna söylemiodu bu oğlun salak diye dedi dedi. Sabah kalktık kahvaltıda yarın hava güzel olursa abinle benide götür. Hoppalaaa.

Low-Rider
14-11-2012, 09:58
havlamayan köpek ısırır :D

semih1469
14-11-2012, 10:00

ahahahah :D

Günkut
14-11-2012, 10:08
Alper abi şimdi onlarıda kırmak istemiyorum e köpegide bakmak istiyorum yani hayatım kız arkadasım,techturkey,torrent siteleri,face,ailem ve arabamla ilgili tamamen kısır döngü 3 gün hatun 3 gün araba bir gün uyku uyumadıgım saatler ailem artık arabadan biraz ayrılmam lazım :D

değişiklik lazım hala takılmıslar tüyüne sanki yutcam bende hazır bekliodum :D

s2k
14-11-2012, 10:19

sandalyeden düştüm amk :D:D:D

Bayrampaşalı
14-11-2012, 10:35
herşeyi iyi güzel dogo argentin içinde karar kıldım araştırmalarada başladım ama şimdi valide u cizdi yok kılı yutucan ameliyat olcan cart curt nasıl ikna edicem internetten makaleler okuttum veterine arkadasımla konustum anlatamadım.

nasıl izah edicem igneleri asıları yapıldıgı takdirde yutulan tüyden zarar gelmiyecegini nasıl anlatıcam :D

anlatmaya ugraşma git al yavru getir eve bayılıcaklar zaten küçükken cok fena sevimli olduklarından kimsenin hayır deme şansı yok :)

bizimkilerde istemiyolardı saldırır olmaz evde cocuklar var kıl yutar falan fılan yapıyolardı şu güzellıgı gorunce unuttular :)

sanki reklam yapmış gıbı oluyorumda benımde başıma aynı şeyler geldi ordan bılıyorum :D
http://imageshack.us/a/img827/6448/dsc0901c.jpg

Günkut
14-11-2012, 10:47
anlatmaya ugraşma git al yavru getir eve bayılıcaklar zaten küçükken cok fena sevimli olduklarından kimsenin hayır deme şansı yok :)

bizimkilerde istemiyolardı saldırır olmaz evde cocuklar var kıl yutar falan fılan yapıyolardı şu güzellıgı gorunce unuttular :)

sanki reklam yapmış gıbı oluyorumda benımde başıma aynı şeyler geldi ordan bılıyorum :D
http://imageshack.us/a/img827/6448/dsc0901c.jpg

ahahahh hay amk ya surata bak uashduahsd cok tatlı :D

bakıcam bayrampasalı niyetim ciddi ama valideyi üzmemek te lazım.

F.Esen
14-11-2012, 11:03
staffordshire almak istesek yardımcı olabilicek kimse var mı acaba_?

Bayrampaşalı
14-11-2012, 12:05
ahahahh hay amk ya surata bak uashduahsd cok tatlı :D

bakıcam bayrampasalı niyetim ciddi ama valideyi üzmemek te lazım.

üzülmez tam tersi cok sevinir :)

staffordshire almak istesek yardımcı olabilicek kimse var mı acaba_?

secereli istiyosanız ben yardımcı olabılırım

KGüneyli
14-11-2012, 12:11
üzülmez tam tersi cok sevinir :)

secereli istiyosanız ben yardımcı olabılırım

bende eve düşünüyorum bi yavru kışın evde yazın kız kardesimle yazlıga yollarım gecinip gideriz, BAYRAMPASALI senin köpek cok hosuma gidiyracaba yavru bulma sansımız varmı

Bayrampaşalı
14-11-2012, 12:13
bende eve düşünüyorum bi yavru kışın evde yazın kız kardesimle yazlıga yollarım gecinip gideriz, BAYRAMPASALI senin köpek cok hosuma gidiyracaba yavru bulma sansımız varmı

yavru bende cok var fakat ayaz gıbısı bıraz zor ben 6 ay aradım zor buldum degısık olsun ıstedım

eger secereli isterseniz yardımcı olabılırım suan hazırda var elımde

KGüneyli
14-11-2012, 12:15
yavru bende cok var fakat ayaz gıbısı bıraz zor ben 6 ay aradım zor buldum degısık olsun ıstedım

eger secereli isterseniz yardımcı olabılırım suan hazırda var elımde

suan cıkıp gelsem görme sansım varmı acaba :)

Bayrampaşalı
14-11-2012, 12:17
suan cıkıp gelsem görme sansım varmı acaba :)

sabah 6 aksam 11 calısıyorum 11 den sonra görme şansın var ne yazıkkı :)

KGüneyli
14-11-2012, 12:19
sabah 6 aksam 11 calısıyorum 11 den sonra görme şansın var ne yazıkkı :)

- Bende Cumartesi, dısında full gece calısıyorum gündüzleri evdeyim. Cumartesi uygunsa haberlesiriz tekrardan gelip bakarım yavrulara :)

Bayrampaşalı
14-11-2012, 12:21
- Bende Cumartesi, dısında full gece calısıyorum gündüzleri evdeyim. Cumartesi uygunsa haberlesiriz tekrardan gelip bakarım yavrulara :)

pm atarsan duruma göre haberleşiriz :)

Alican
14-11-2012, 12:23
Bugun ağız maskesi aldım benım cengavere :D agzı 1-2 cm acılıyor sadece ama ipne nasıl oluyorsa yıne havlıyor..

Edit: Ağızlıgı almamın amacı it artık kendı kendıne gezıp gerı gelmeyı ogrendı ama cinsinden dolayı ınsanlar korkuyor :) ..

Günkut
17-11-2012, 08:19
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=4856276767755&set=a.1608237448802.2088471.1322188436&type=1&theater

vaildenin ısrarlarına dayanamayıp ve yeriminde müsait olmadıgından dolayı biraz caydım bende ama durmak yok :D

arkadasımın köpegi hectoru alıp haftada 3 4 gün gezdiriyorum onu şimdilik hevesimi alıyorum :)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=4856276767755&set=a.1608237448802.2088471.1322188436&type=1&theater

106GTİ
17-11-2012, 10:25

vaildenin ısrarlarına dayanamayıp ve yeriminde müsait olmadıgından dolayı biraz caydım bende ama durmak yok :D

arkadasımın köpegi hectoru alıp haftada 3 4 gün gezdiriyorum onu şimdilik hevesimi alıyorum :)

Kadir Orhans Fotos | Facebook (http://www.facebook.com/photo.php?fbid=4856276767755&set=a.1608237448802.2088471.1322188436&type=1&theater)

Maşallahı varmış köpeğin Günkut hocam :D Çok beğendim hep isterim böyle bir can dostum olmasını..

Birşey soracağım böyle gezdirirken normal mi gezdiriyorsun yoksa oyunlar falan oynuyomusun mıncıklıyomusun severken felan :D

Günkut
17-11-2012, 10:27
ne yalan söyliyeyim zaten devamlı beraberdım bununla yemegını ben verdım hep ben gezdırdım zamanım musaıt oldukca onunlaydım yanı :D

bir oynama sekli yok bizde sevişiyoruz aahhaha :D

edit:gezdirirken tasma bile takmasam olur benı bir adım gecmiyor ben duruyorum oda duruyor ama dondurma yiyen cocuklara bayılıyor haha :D

106GTİ
17-11-2012, 10:32
Valla süper aranızda iyiymiş :D Derler ya en iyi köpek arkadaşının köpeğidir diye :D :D Hocam sen kapıkule sınırında mı çalışıyordun bu arada :))

ham
17-11-2012, 11:12
Yazildimi bilmiyorum 3 sayfayi okuyamadim ama hem havlamamasi hemde sogu dayaniklilik acisindan aradiginiz kopek cin aslani yani chow chow pek kolay bulunmaz ama
İnanilmaz tatli hayvanlar :)

b.ustaoglu
17-11-2012, 11:50
ilk sayfa dışında tüm yazılanları okumadım ama evde bakma olanağınız varsa pug tavsiye edebilirim. çok çirkin ancak bir kadar da sevimli, kendini sevdirmeyi beceren bi köpek. iyi bakarsanız kokmuyor ve tüy dökmüyor. biraz yaramaz havlayabiliyorda :) ama evde bakılabilcek kadar akıllı. tuvalet eğitimi aldıktan sonra sağa sola işeme sıçma huyu olmuyor :D ama dışarısı için uygun olmayabilir.

dışarıda bakmak için havlamayan köpekte varmıdır bilmiyorum :)

Günkut
17-11-2012, 12:01
Valla süper aranızda iyiymiş :D Derler ya en iyi köpek arkadaşının köpeğidir diye :D :D Hocam sen kapıkule sınırında mı çalışıyordun bu arada :))

Aynen öyle :)

Evet gümrüğün içindeyim tır tarafındayım.

Yazildimi bilmiyorum 3 sayfayi okuyamadim ama hem havlamamasi hemde sogu dayaniklilik acisindan aradiginiz kopek cin aslani yani chow chow pek kolay bulunmaz ama
İnanilmaz tatli hayvanlar :)

Bakalım şimdilik hectorla idare ediyorum belki ileri dogru onun yanına bir dişi alabiliriz onu komple ben bakarım evdekilerden gizli gizli :D

ilk sayfa dışında tüm yazılanları okumadım ama evde bakma olanağınız varsa pug tavsiye edebilirim. çok çirkin ancak bir kadar da sevimli, kendini sevdirmeyi beceren bi köpek. iyi bakarsanız kokmuyor ve tüy dökmüyor. biraz yaramaz havlayabiliyorda :) ama evde bakılabilcek kadar akıllı. tuvalet eğitimi aldıktan sonra sağa sola işeme sıçma huyu olmuyor :D ama dışarısı için uygun olmayabilir.

dışarıda bakmak için havlamayan köpekte varmıdır bilmiyorum :)

teşekkürler hocam pug sıkıntı şekil acısından :D