PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kazasız Araca Kaza Kaydı Girilirmi?

free-hifi
13-11-2012, 10:14
Arkadaşlar yardım; bayan bir arkadaşımıza araç alacağız bu ilanla karşılaştık bu şahsın dediği ne kadar mantıklı ?

ARACIM 63.000 KM DE ...LOKAL BOYA DAHİ YOK..ABS,ESP,PARK SENSÖRÜ,KLİMA,ÇELİK JANT V.S.. 4 ADET KIŞ LASTİĞİ YENİ TAKILDI..ANKARA NEW COMPUTEST SERVİSİNDEN EKSPERTİZ RAPORU VAR SERVİSEDE GÖSTERDİM ALIRKEN.. AMA NASIL OLDUYSA ÖNCEKİ SAHİBİYLE SİGORTA ARASINDA BİRŞEYLER DÖNMÜŞ ANLAYAN ANLAR..BEN ALIRKEN HİÇBİR ŞEY YOKTU..ARACA SONRADAN HASAR KAYDI GİRİLMİŞ. İSTEDİĞİNİZ SERVİSE USTAYA GÖTÜRÜN GÖSTERİN KAPORTA BOYA MOTOR MEKANİK EN UFAK BİR KUSUR YOK..

Volkswagen Polo 1.4 Trendline 2005 Model 20.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Gri renk - 103813031 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-acil-boya-degisen-yok-otomatik-polo-63.000-kmde-103813031/detay)

Ramcho®
13-11-2012, 10:17
hiç mantıklı değil alttan hasar almıştır.... çünkü zaten istediği fiyat çelişkili böyle bir araç bu piyasa şartlarında 23 25k tl arasındadır....

Faruk'S
13-11-2012, 10:18
Hasar kaydı sonradan girilir mi bilmem ancak sigorta/kasko durumu söz konusu olursa Riskli göründüğünden fiyat farkı olacaktır diye biliyorum.
Yani adam pekte emin konuşmuş muhtemelen hasarı görünmeyecek bir bölgededir.Altta felan .Yoksa durduk yere kim benim arabama hasar kaydı girebilir ki ? :S

ycLbLgn
13-11-2012, 10:21
hiç mantıklı değil alttan hasar almıştır.... çünkü zaten istediği fiyat çelişkili böyle bir araç bu piyasa şartlarında 23 25k tl arasındadır....

aynen öyle :icon_tup:

free-hifi
13-11-2012, 10:27
dediğiniz gibi piyasa 23-25 arası o kadar güveniyorki istediğiniz servise götürün servis parası arıza çıkarsa o parayı hepsini karşılarım diyor !!!

SekoLive
13-11-2012, 10:29
Talihsizlik olabilir ama insanlara güven bitmiş artık ben işkillendim arabadan fiyatı ucuz neden ucuz diye sorular geldi aklıma

GokhanRS
13-11-2012, 10:37
sel hasarı varsa hiç bişey anlayamayabilirsiniz. ve ilerde bol bol sorun çıkartır. bence pek güvenmeyin.

JusticeForAll
13-11-2012, 10:40
sel hasarı varsa hiç bişey anlayamayabilirsiniz. ve ilerde bol bol sorun çıkartır. bence pek güvenmeyin.

benimde aklıma bu geldi bide arkadaşlar yukarda demıs alttan kazası da olabilir benım bı arkadasda 2003 3.16 vardı bodroya vurdu arabadakı tüm airbaglar acıldı mesela

ruudvan
13-11-2012, 10:41
dukkanda aynı o sekılde bır arac var 2 aırbag acık sag teker hasarlı ama gram boya yok araba dısarıdan orjınal saselerde sıkıntı yok.
airbaglar degısıcek anlamayan adam kazasız dıye alabılır sahsen bana sorarsan araba temız aırbaglar darbe sensorune yakın yerde yanı tekerde oldugu ıcın acılmıs alınırmı alınır arac.bınılırde.
polo ıcınde buna benzer bır hıkaye vardır hasar kaydı vardır ama boya yoktur.

araba alıcak kısıler ıcın bnce boya en son tercıh olmalı .
aracın alttan hasarı olup olmadıgı.saselerının kaynaklanmamıs olması daha onemlı. yoksa camurluga gelen darbeden hıcbısey olmaz boyansın parca degıssın bnce onemlı deıl.

brs852
13-11-2012, 10:41
Arkadaşım öylebir astra aldı sel hasarı var değişen hiç bir şey yok araba giderken birden stop ediyor derdini anlayan çıkmadı :)

luca55
13-11-2012, 10:44
neden şikayet etmemiş tüketici haklarına o sigorta şirketini.dikkat ettıysenız ''ben alırken hiçbirşey yoktu sonradan girilmiş'' diyor.yani araba ondayken gırılmiş.kim başkasının hatası yuzunden 4-5 milyar zarar etmeyı göze alırki? bana hiç mantıklı gelmedi.

free-hifi
13-11-2012, 10:50
çok kararsız kaldık ya :D

GokhanRS
13-11-2012, 10:51
kararsız kalcak bişi yok. erkek olsa alın derimde. bayansa alma. bayanları bunaltır çıkabilme ihtimali olan sorunlar.

nostra
13-11-2012, 10:58
araçta hasar kaydı varsa , plaka değişimi yapmışlardır.. o arkadaşta eğer plakadan sorguladıysa bi süre kayıt görünmüyo..o esnada aracı almıştır.daha sonra baktığında kaydı görmüştür..

hatta geçen gün bi sigortacıyla konuşuyoduk..adamın söylediği , pert kayıtlı araçları , al sat al sat yaparak kaydı gizliyolarmış..çok fazla el değiştirdiğinde kayıt bir süre çıkmıyomuş..o arada pert araçları satıyolarmış..bunu buradan söyldim. iyimi yaptım bilmiyorum..fikir vermek gibi olmasın :D

sinan_aga
13-11-2012, 11:05
Abicim Bu Araca Bakma Başka Araç Bak Kafan Rahat Olsun :D

typh10
13-11-2012, 11:08
Alttan darbe alan araç, ne kadar iyi toplanırsa toplansın yetkili servis expertizin de ortaya çıkar mı ? Arabamı takaslayacağım ama müthiş bir ikilemdeyim.Servis çözemez diye düşünen arkadaş olursa bana yol göstersin lütfen.Nedir bu işin formülü?

free-hifi
13-11-2012, 11:14
araçta hasar kaydı varsa , plaka değişimi yapmışlardır.. o arkadaşta eğer plakadan sorguladıysa bi süre kayıt görünmüyo..o esnada aracı almıştır.daha sonra baktığında kaydı görmüştür..

hatta geçen gün bi sigortacıyla konuşuyoduk..adamın söylediği , pert kayıtlı araçları , al sat al sat yaparak kaydı gizliyolarmış..çok fazla el değiştirdiğinde kayıt bir süre çıkmıyomuş..o arada pert araçları satıyolarmış..bunu buradan söyldim. iyimi yaptım bilmiyorum..fikir vermek gibi olmasın :D

memlekette açık çok kaza yapan perte çıkan araç icin sigorta firmaları 45 gün süre istiyor o süre içinde aldın yaptırdın sattın bunu biraz önce anadolu sigortadan ihaleden pert araç alıp yapıp satan birinden öğrendim bu süre içinde servis kaydı gözükmüyor dedi :(

sonra neden insanlara güvenmek norveçte % 75 türkiyede % 15

free-hifi
13-11-2012, 11:15
Güncelleyelim:

İNSANLARA GÜVEN ORANI DÜŞÜK

64 kente dağılmış 2 bin 205 denekle görüşülerek gerçekleştirildiği bildirilen araştırmadan bazı sonuçlar şöyle:

'Türkiye, insanların birbirine en az güvenebildikleri ülkelerden biri. 'Genel olarak insanlara güvenilebilir' diyenlerin oranı Türkiye genelinde yüzde 12 seviyesinde tespit edildi. Güvenin en düşük olduğu bölgeler yüzde 7 ile Batı Anadolu ve Trakya, en yüksek olduğu bölge ise yüzde 16 ile Orta Anadolu oldu. Araştırmada, bu oran Danimarka'da yüzde 76 ile en yüksek seviyeye çıkarken, Arnavutluk (yüzde 11), Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti (yüzde 9) ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (yüzde 5) rakamıyla Türkiye'nin gerisinde kaldı.'

metinmb407
13-11-2012, 11:16

25 bin mi yok artık. Altı üstü Polo Trendline. 25 bine bu aracı alacağıma gider Prime Golf V alırım.

Ramcho®
13-11-2012, 11:25
25 bin mi yok artık. Altı üstü Polo Trendline. 25 bine bu aracı alacağıma gider Prime Golf V alırım.

polo otomatik şu anda reşat altını niteliğindedir.... tercih meselesi ne alıp ne almamak

free-hifi
13-11-2012, 11:37
Tramer - Haberler (http://www.tramer.org.tr/haberler.php?HaberID=129)

BURAYıda okumanızı tavsiye ederim.

onursumer
13-11-2012, 12:00
ayrıca kasko ile dümen yapanlarda olabiliyor bazı araçlar üzerinden aynı araçtan 1 tane daha kullanıp parayı cukka yapabiliyorlardı eskiden aracın birinde kaza olmasa bile kayıt çıkıyordu

lethaldoze
13-11-2012, 17:20
Yav biride bana yardım etsin meraklardayım.
-Benim aracım 15.000 hasar kaydı gözüküyor.
-Ancak heryere baktırıp tanıdıktan aldım zaten. Kaskodan alıp topladım sadece ön tampon gitmişti dedi.
-İlk sahibini bulup aradım katakulle yaptılar 17 binlik aracıma 15 verdiler sevdiğim arabamdanda ettiler hiç birşeyi yoktu dedi.
-- Ben uygun aldım iş için kullanıyorum. Ama merak ediyorum neden böyle birşey yapsın kasko şirketi. Sonuçta aracın sahibi istememiş böyle birşeyi. Küfürün bibi bi para.

freelife
13-11-2012, 17:24
benim aracım 4,5 yıldır bende ve hasar kaydı sadece 2000 tl idi ve bu yıl başında birden parça parça 10 000 tl ye yakın hasar kaydı girilmiş ( geçmişe dönük birde 2006 ya ait ) trameri aradım kasko yu arayın dedi onu aradım bu seferde tramer dedi daha sonra ikisinide arayıp küfür edip kapadım uğraşamam diye ...

darkmoon
13-11-2012, 17:30
alıcak arkadaş araç sahibini arasın ben alıcıyım eğer dediğin gibiyse aracınada bu kadar güveniyorsan getir maslak doğuşa aracı ekspertize sokalım bir şey çıkmassa ekpertiz parasını ben öderim bir şey çıkarsa araçda sen ödersin der olur biter.. telefonda zaten araç sahibinin vericeği tepkiden her şey anlaşılır..

Ayrıca aracın hiç bir şeyi yoksa ekspertiz raporu alınır doğru avukata gider avukat o sigorta şirketine dava açar hata gazetelere tv lerede haber verilir çünkü haber değeri var.. o sigorta şirketinin marka değeri yerle bir olur ayrıca hakkında soruşturma açılır ayrıca araçdan maddi zararı olan araç sahibinede tazminat öder hemde epey tatlı tazminat öder alıcağı tazminatla araç sahibi 5 tane polo alır..

JusticeForAll
13-11-2012, 18:30
alıcak arkadaş araç sahibini arasın ben alıcıyım eğer dediğin gibiyse aracınada bu kadar güveniyorsan getir maslak doğuşa aracı ekspertize sokalım bir şey çıkmassa ekpertiz parasını ben öderim bir şey çıkarsa araçda sen ödersin der olur biter.. telefonda zaten araç sahibinin vericeği tepkiden her şey anlaşılır..

Ayrıca aracın hiç bir şeyi yoksa ekspertiz raporu alınır doğru avukata gider avukat o sigorta şirketine dava açar hata gazetelere tv lerede haber verilir çünkü haber değeri var.. o sigorta şirketinin marka değeri yerle bir olur ayrıca hakkında soruşturma açılır ayrıca araçdan maddi zararı olan araç sahibinede tazminat öder hemde epey tatlı tazminat öder alıcağı tazminatla araç sahibi 5 tane polo alır..

herşeyi gayet net olarak acıklanmıs :icon_tup:

levent
13-11-2012, 18:58
mantara takmış olabilir alttan, sel hasarlı olabilir..