PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iPhone 5s ?

Met
14-11-2012, 08:15
iPhone 5S geliyor!

Daha iPhone 5'e alışamamışken bu kez iPhone 5S karşımıza çıkıyor. İşte tanıtım tarihi...

Apple'ın yaklaşık 6 hafta önce lanse ettiği yeni iPhone'unun ardından bu kez iPhone 5S'nin üretimine başlanıyor.

Apple'a yakın kaynaklar iPhone 5S'i doğrularken, ilk etapta 50 ila 100 bin adet iPhone 5S'in üretilmesi bekleniyor. Haziran ayında tanıtılması beklenen yeni iPhone, güz döneminde kullanıcılara sunulacak.

IPhone 5'in donanımsal özellikleri hakkında ise henüz bilgi yok.

Kaynak : iPhone 5S geliyor! haberi - YAZETE.COM (http://www.yazete.com/teknoloji/iphone-5s-geliyor-509843.html)

iPhone 5S geliyor (mu?)

iPhone 5 almak can atanların canını sıkacak söylenti: iPhone 5S yola çıktı, çok yakında geliyor!

Piyasaya çıkalı henüz bir ay oldu ancak iPhone 5'in yeni sürümü, nam-ı diğer iPhone 5S'in üretim ve çıkış tarihine dair dedikodular türemeye başladı bile. Amiral gemisi akıllı cihazının son versiyonunu geçtiğimiz ay piyasaya süren Apple, iddialara göre iPhone 5S'in üretimine önümüzdeki ay başlayabilir.

Çinli gazete Commercial Times'ın haberine göre iPhone 5S, 2013'ün ilk çeyreğinde raflardaki yerini alabilir. Apple'ın yeni akıllı cihazını ilk etapta 50 bin ila 100 bin ünite arası piyasaya sürmesi bekleniyor.

Gazete, Apple'ın bu kararı iPhone 5'in satış rakamlarından pek de memnun olmadığı gerekçesiyle alacağını belirtiyor. Cihazın kırılmaya müsait hassas parçaları da işin bir diğer boyutu.

Bize göre iddiaların gerçekleşme ihtimali pek olası değil. iPhone 5S'in piyasaya bu denli erken çıkma olasılığı, Apple'ın güncelleme politikasıyla da çelişiyor.

Diğer yandan, teknoloji devinin, kullanıcılarını daha önce şaşırtmışlığı da yok değil. iPad 3'ü Mart ayında piyasaya süren Apple, iPad 4 ve iPad Mini'yi bundan yalnızca sekiz ay sonra çıkarmıştı.

Kaynak : iPhone 5S geliyor (mu?) - Haberler - CHIP Online (http://www.chip.com.tr/haber/iphone-5s-geliyor-mu_36971.html)

mannerboy
14-11-2012, 08:19
Belli bişeyki zaten S modeli çıkacağı 3 ve 4 serisinden sonra 5 tede bi s modeli olmassa olmaz

darkmoon
14-11-2012, 08:29
çok kısa sürede çıkarttılar ama s i daha iphone 5 çıkalı ne kadar olduki s ni çıkartıyorlar..

RottingChrist
14-11-2012, 08:43
bukadar kısa sürede olacağını hiç sanmıyorum. millet kapış kapış alıyor neden satışından memnun kalmasınlar ki. cihazın kırılmaya müsait parçaları demiş ama neyi kastetmiş anlayamadım.

HaKo
14-11-2012, 08:45
bana biraz çakma bir haber gibi geldi , 50 100 bin arası piyasaya sürücekmiş ne allah aşkına konuşulan rakamlara bak :) 50-100 bin tane sadece bir şehirde satılacak bir rakam haberi yapan biraz sallamasyon yazmış. yukarda haziran yazıyor aşağıda 2013 ün ilk çeyreği diyor.

5s çıkacaksa bile 2013 eylülden önce çıkacağını hiç sanmam.

kemal_koker
f
a
k
e

M.A.D
bence bu pişmanlığın sesi :D

M3yener
14-11-2012, 09:29
İşin .oku çıkmış aga :D

cXe
14-11-2012, 09:34
çakma çin malı 5s den mi bahsediyor acaba :D

lncdlt
14-11-2012, 09:35
Bu sefer RS fln olsun bari

ycLbLgn
14-11-2012, 09:37
Satışlar beklenen altı oldu bence ondan :) Alen acele 5i cıkardılar ekstra yok vs

Ludacris
14-11-2012, 09:50
Adamlar ne b*k cikarsa satiliyor memnuniyetle aliyoruz
Yasasin Elma

kemal_koker
14-11-2012, 09:52
ayfon 5 iç-dış S-Line :D

onursumer
14-11-2012, 10:50
iphone5 yetiştiremiyorlar onu hangi ara ureticeklermiş :D

5s te 5 in kusurlarını giderirler anca :D

Shadow_Dancer
14-11-2012, 10:53
Adamlar model geliştirmesin mi? Sürekli aynı modelin etrafında mı kalsın, bizim insanları anlamak zor. Teknoloji dedigin şey zaten her dakika kendini yeniliyor. Bundan daha dogal ne olabilir ki ?

onursumer
14-11-2012, 10:55
Adamlar model geliştirmesin mi? Sürekli aynı modelin etrafında mı kalsın, bizim insanları anlamak zor. Teknoloji dedigin şey zaten her dakika kendini yeniliyor. Bundan daha dogal ne olabilir ki ?

olmaz geliştiremezler daha 5 ile piyasa yapamadık 5s çıkmasın :D hahaha

samsung htc modelde yardırıyor kimse sesini çıkamıyor elmanın herşeyi haber ya :D

BAŞAR
14-11-2012, 11:06
bence haber çakma habere benziyor.Nedir bu apple dedikodusu mu ?

B.Battal
14-11-2012, 11:10
Çakma haber detected

turci
14-11-2012, 11:22
ben de inanmıyorum haberin gerçeklik payına.
neyin satış rakamından memnun değillermiş, piyasada çakılı da mı satamıyorlar?

piyasada 5 olsa hemen gidip alacak bir ton insan tanıyorum, haftalardır bekliyor insanlar.

XoR
14-11-2012, 11:30
ben de inanmıyorum haberin gerçeklik payına.
neyin satış rakamından memnun değillermiş, piyasada çakılı da mı satamıyorlar?

piyasada 5 olsa hemen gidip alacak bir ton insan tanıyorum, haftalardır bekliyor insanlar.

5s haberi bencede yalan. Sadece ülkemizde operatörler getirdiği anda satılacak telefon sayısı dudak uçurtacak yine. Şuanda ülkemizde satılmamasının tek sebebi bu kayıt kuyut işlerinin zorluğudur. Resmi ithalati yapılıp insan gibi fiyatlara satılsa şuanda yine yok satar.

Dragger
14-11-2012, 11:32
Iphone 10 SLX yapsınlar, anca rakip olur S3e :)

KGüneyli
14-11-2012, 11:36
- Türkiyede adam gibi garantili satışı yokken s cıktı ya yuh hahaha:D

turci
14-11-2012, 11:38
5s haberi bencede yalan. Sadece ülkemizde operatörler getirdiği anda satılacak telefon sayısı dudak uçurtacak yine. Şuanda ülkemizde satılmamasının tek sebebi bu kayıt kuyut işlerinin zorluğudur. Resmi ithalati yapılıp insan gibi fiyatlara satılsa şuanda yine yok satar.

katılıyorum, daha trde resmi satışa bile başlanmamış.

Almanya'da bile Apple Store'da cihaz yok,insanlar haftalardır bekliyorlar düşünün artık gerisini.
ben cihazı değiştirmek için gittiğimde çalışanın bana dediği,
cihaz yok randevu alın :D
değişim için bile bekleniyor.

Tunacan
14-11-2012, 11:43
Yersenkirşen....

RsErdi
14-11-2012, 13:04
fake bencede cıkartamazlar hemen

Quantum
14-11-2012, 13:12
Ben herkesin tersine doğru olabileceğini düşünüyorum. :)

Apple ın başında Steve Jobs olsaydı ben de çoğunluk gibi düşünürdüm ancak şirketin politikaları değişmiş durumda.

Aynı haberler Mini iPad için de çıkmıştı.

Ocak sonu Şubat başı gibi çıkan bu haberlerde; Mini iPad in "2012 son çeyreğinde" çıkacağı bilgisi verilmişti. (2012 son çeyrekte çıktı)

Üstelik bu haber çıktığında insanlar iPad 3 (New iPad) ne zaman çıkacak tartışmaları yapıyordu, internette ipad3 ün özellikleri tahmin ediliyordu, tabi bu dedikodular yapılırken bu ürünün lansmanı yapılmamıştı. (7 Mart ta yapıldı)

E doğal olarak da "iPad 3 yokken neyin minisi" diye de herkes dalga geçmişti..

Şu anda yine buna benzer haberler dedikodular var ve her ikisinde de ortak payda Tim Cook abla nın Apple'da CEO oluşu..

Türkiyedeki blog sitelerini kaynak olarak göstermeyeceğim..
Ancak aşağıdaki iki site de iPhone 5 tasarımlarını aylar önce verdiğinde ben dahil herkes, bu tasarımların 3D rendering ya da photoshop ile yapıldığı düşündüğünü söylemişti.

Ancak adamlar haklı çıktı.. iPhone 5 yayınladıkları fotoğraflardaki gibi en ince ayrıntısına kadar aynısı idi..

Dolayısıyla bana göre haberin doğru olma ihtimali yüksek.

Zira dünyada Apple a gönülden bağlı milyonlarca kullanıcısı ve potansiyel müşterisi varken Tim abla anlamsız bir şekilde Samsung tan korkuyor.. Biraz da o yüzden Mini iPad i çıkardı Apple.. Pazarda gücünü korumak ve rekabet için... Bu kadar fanatik kullanıcısı olan bir ürünün bu tip kaygılarının olması çok yersiz.

İşte düşüncelerinden ödün vermeyen, olaylara bakışı ve stratejisi çok farklı olan, öngörüsü çok kuvvetli olan Steve amca ile Tim abla arasındaki fark da bu..

iPhone 5S e konusundaki düşüncelerim ise;
Şekilsel farklılıktan ziyade, donanımsal olarak farklı olma ihtimali daha yüksek.. Çizilmeyen kasa, belki farklı bir işlemci, belki farklı bir ekran teknolojisi, belki daha iyi bir kamera, belki daha yüksek dahili bellek ve ram vsvs.. Ama ekran boyutunun ve görsel şeklinin aynı olma ihtimali yüksek.. Aynen iPhone4 ve iPhone4S teki gibi..

Tabi tüm bunlar benim düşüncelerim ve yorumlarım..

Bahsettiğim Linkler ise;
Rumor: Apple to begin trial production of 'iPhone 5S' in December (http://appleinsider.com/articles/12/11/12/rumor-apple-to-begin-trial-production-of-iphone-5s-in-december)

Apple to Begin Trial Production of iPhone 5S for Earlier Than Expected Launch? - Mac Rumors (http://www.macrumors.com/2012/11/12/apple-to-begin-trial-production-of-iphone-5s-for-earlier-than-expected-launch/)

Trance-R
14-11-2012, 13:13
üretim planlaması var diye okudum bende.
gelicek belli ama tarih heniz belli değil.

ygtkrmdnz
14-11-2012, 20:49
5s i soylerken zorlandim bence telafuzu hic hosdegil 5 guzel iste :D bence cikmali piyasada bolca apple var zaten bir yenisi daha olsun samsung dan her sekilde ustun olacagi asikar

Deagles48
15-11-2012, 14:21
Gerçek bir haber değil Apple'ın bu yana kadar iPhone satış stratejisini takip eden birisi bunu kolayca anlayabilir İP5S 2013 haziran eylül veya ekim aylarında çıkacaktır sadece donanımsal 2-3 değişiklilik ile tasarım'da belki ufak tefek makyaj'lamalar olabilir..

İP5S çıktığında bana bu yazıyı hatırlatın :D

HaKo
15-11-2012, 14:59
i pad mini nin çıkışı ile 5s in arasında paralel mantık kurmamak lazım. çünkü ipad3 ile i pad mini çok ayrı dünyalarda. 3g bile çıkmadı ipad mini.

i phone 5s ise 5 modelinin bir üstü direk. daha çoğu ülkeye resmi olarak girmeyen iphone 5in 3. çeyrekte kalkıp yenisini çıkarmak kendi bacaklarına kurşun sıkmak olur. Biraz ticari odaklı düşünen biri bu haberin ne kadar saçma olduğunu hemen kestirir.

Yiğit Ş.
15-11-2012, 15:22
at yalanı. seveyim inananı :D

free-hifi
15-11-2012, 15:24
APPLE de tofaş gibi oldu

iphone L
iphone SL
iphone S
iphone SLX
iphone SLX 1.6ie

versiyonlarıda çıkar yakında

Quantum
15-11-2012, 17:44
tim cook faktörünü neden atlıyorsunuz? apple eski apple değil..

63owen63
15-11-2012, 18:00
tenefüste yazılmış bu haber.

onursumer
15-11-2012, 18:15

abi zaten kaşla goz arasında ipad ide revize ettiler

new ipad idi şimdi ipad with retina display oldu işlemci a5x değil a6 artık

ama ne tanıdım ne açıklama hiçbirşey yok aynıymış gibi satılıyor :D

ki bence kesinlikle yeni bir model gelicek ipad mini gibi pat diye çıkarıcaklar :D

Quantum
15-11-2012, 18:17
valla Onur umarım yanılıyorumdur düşüncelerimde ama yaz gelmeden iPhone 5S çıkarsa çok pis hortlatırım bu konuyu :D

onursumer
15-11-2012, 18:30
bende bekliyorum :D

birsuru model çıkarmaya başladı eskiden macbook pro veya air vardı

şimdi pro nun bile 2 versiyonu var şimdi 13inc retinalarda geliyor

airde aynı şekilde

bunu iphonede yapıcakklar büyük ihtimalle

galaxy s2 s3 gibi çıkmaya başlar yakında :D

twin
15-11-2012, 18:57

Bencedemantıklı abi daha iPad çıkalı 9 ay olmadan 4. Nesli tanıttılar ben de olabilir düşüncesindeyim

redbaron
15-11-2012, 19:15
çok duyduk böyle asparagaz haberleri.daha iphone 5 yok piyasada.ağzı olan konuşuyor.apple ın bi ürün çıkarma geçmişine baksınlarda ona göre haber yapsınlar

sinan-s
15-11-2012, 19:21
Tahmın etmıştım 5S çıkacaktı..Ama biraz erken olmuş gibi