PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Creative - Youtube sorunu ?

BLuEBoY
17-11-2012, 15:02
Bilgisayarımda creative sound blaster 7.1 audigy ses kartı mevcut. Sonradan öğrendiğim kadarıyla driverları win7 üzerinde sorunluymuş zaten. Ben netten iyi kötü bi driver bulup 1seneden fazla bi süredir kullanıyordum. Buraya kadar herşey normal. Fakat 1 haftadır youtube'dan izlediğim videolardan ses çıkmıyor. 4+1'in bağlantısını onboard ses çıkışından yapınca sorun düzeliyor, ama buda beni tatmin etmiyor tabi.

Şimdi anlamadığım olay onboard ses kartını sistemden kapatmıştım (nette anlatılanlara göre kapattıgımı sanıyorum). Kendisi tekrar devreye girip creative ile çakışma yapıyo olabilir mi acaba ?

Google chrome-java vs. uzantılar, eklentiler hepsini silip baştan yükledim, güncelledim. Ama sorun devam etmekte.

Başına gelen yada önerisi, fikri olan varmıdır acaba ? :beuj:

SGTI
17-11-2012, 15:21
Bazı bilgisiyarlarda chrome sıkıntı.Denedinizmi bilmiyorum ama benim bi arkadaşda chrome da youtube dan ses gelmiyordu internet explorer dan geliyordu.Bide öyle deneyin isterseniz

BLuEBoY
17-11-2012, 15:47
Bazı bilgisiyarlarda chrome sıkıntı.Denedinizmi bilmiyorum ama benim bi arkadaşda chrome da youtube dan ses gelmiyordu internet explorer dan geliyordu.Bide öyle deneyin isterseniz

Explorer'da sorun yok.. ama chrome kullanıyorum sürekli ve garip olan şimdiye kadar sorun yokken noldu birden bire :)

-ER-
17-11-2012, 16:02
Bana bir ara olmuştu ses ayarlarını mıncıkladım CS için kullaklık yapacaktım youtube sesleri kulaklım normal win sesleri sistemden çıkıyodu karıştırdım ne yaptım bilemiyorum şansa bala düzeldi :D Kesin donanımhaberde birileri düzenlemiştir

BLuEBoY
17-11-2012, 16:04
Bana bir ara olmuştu ses ayarlarını mıncıkladım CS için kullaklık yapacaktım youtube sesleri kulaklım normal win sesleri sistemden çıkıyodu karıştırdım ne yaptım bilemiyorum şansa bala düzeldi :D Kesin donanımhaberde birileri düzenlemiştir

netten baktımda hep chrome, flash güncelleyin, ses kartını driverını baştan kurun falan demişler.. bende düzgün driver yok en büyük sorun o zaten :D bende mıncıkladımda bi değişiklik olmadı.. biraz daha kurcalıyım ozaman :rolleyes:

h.guroglu
17-11-2012, 19:55
aynı sorun benimde başıma gelmişti öncelikle denetim masası/program kaldır dan chrome kaldırın daha sonra tekrar kurun sorun düzelicektir ben o şekilde çözmüştüm

nostra
17-11-2012, 21:05
benimde son 1 aydır chrome dan açtığım videolarda , sayfayı tam ekran yaptığım an takılmalar oluyo..daha önce hiç olmamıştı.biraz kurcaladım , araştırdım ama halledemedim..video için mozilla , diğer herşeye chromedan devam.

levent
17-11-2012, 21:16

Aynısı başıma geldi, kendiliğinden düzeldi :D

BLuEBoY
20-11-2012, 16:32
ses ayarlarında özellikler içerisinde desteklenen biçimler var. ordaki kapalı olan sekmeleri aktif edince sorun çözüldü şimdilik herşey normal :) başka birilerine yardımcı olur belki belirtmek istedim.. :)

yazan arkadaşlara teşekkürler..