PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mercedes Balina Kasalar Hakkında Genel Bilgi

41AF101
18-11-2012, 22:49
Herkese Merhaba,
85 model ve üzeri 280 SE-SEL veya 300 SE-SEL Mercedes almak istiyoruz.Yalnız bu araçlar hakkında hiç bilgim yok.Özellikle Otomatik Şanzıman olmasını tercih ediyoruz.Almadan önce nelere bakılmalı ? Kronik bir arızası veya masraf açabilecek parçaları varmıdır ? Lpg de 40 kuruş civarı yakıyormuş Doğrumudur ? Genel olarak Bilgi verebilirseniz sevinirim.
Son olarak merak ettiğim ise, Aracımı satmadan takas yapmayı düsünüyorum,fiyatı öldürmeye çalışırlarsa satıp almayı düşünüyorum aciliyetim yok çünkü.Bütçem ortalama 10-12.000 TL arası olacak.Bu fiyat aralığında Sorunsuz Balina kasa bulabilirmiyim?
Benim düşündüğüm araç bu ;
Mercedes - Benz 300 300 SE 1985 Model 11.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Şampanya renk - 98800466 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-yer-ucagi-98800466/detay/)

Emir_b16a
18-11-2012, 22:58
lpg de 40 kr çok iyimser :) 50 55 kuruş civarı oda iyi ayarla olur :)

keza temizini bulmak tamamen şans

bizde var şu an 1 tane 300 se

abs okuyucuları arızalanabiliyo başkada sorunu olmaz (çürük vs hariç ii baktırmak lazım)

yıldızlı parça kullanılmış olmasına dikkat et

gokselaltinok
18-11-2012, 23:00
12.000 liraya W126 olmaz çok masraflı bi araba alırsın arabadan soğursun. Lpg ilede sorun yaşama ihtimalin %80. Araçlar mekanik enjeksiyon.

gokselaltinok
18-11-2012, 23:01
Hatta bi örnek veriyim ilandaki aracın sunroof undaki arıza için cebinden en az 300 lirayı çıkar. 1000 lirayı bile bulabilir.

41AF101
18-11-2012, 23:02
lpg de 40 kr çok iyimser :) 50 55 kuruş civarı oda iyi ayarla olur :)

keza temizini bulmak tamamen şans

bizde var şu an 1 tane 300 se

abs okuyucuları arızalanabiliyo başkada sorunu olmaz (çürük vs hariç ii baktırmak lazım)

yıldızlı parça kullanılmış olmasına dikkat et
Bencede 40 kuruşun üstünde yakar,bilgiler için ayrıca tesekkürler.:icon_tup:

12.000 liraya W126 olmaz çok masraflı bi araba alırsın arabadan soğursun. Lpg ilede sorun yaşama ihtimalin %80. Araçlar mekanik enjeksiyon.

Lpg de ne gibi sorun olur,mercedes hakkında bilgim sıfır.Daha net yazarsanız sevinirim

Emir_b16a
18-11-2012, 23:06
düzgün usta bağlarsa lpg yi düzgün ayar yaparsa sorun yaşamazsın kasabına denk gelirsen yanı gülüm keten helva olur :)

biz 10 senedir lpg li kullanıyoruz maşallah 560 000 e geldi daha kapak açmadı

41AF101
18-11-2012, 23:11
Hatta bi örnek veriyim ilandaki aracın sunroof undaki arıza için cebinden en az 300 lirayı çıkar. 1000 lirayı bile bulabilir.
Anladım..85 Model araca imkanlarım ölçüsünde 300 500 lira masraf edebilirim.Ama 11 12,000 lirayı şartları zorlayıp alıcaz.Bu paranın dışında sürpriz 2 3.000 lira masraf çıkartmasından korkuyorum.

düzgün usta bağlarsa lpg yi düzgün ayar yaparsa sorun yaşamazsın kasabına denk gelirsen yanı gülüm keten helva olur :)

biz 10 senedir lpg li kullanıyoruz maşallah 560 000 e geldi daha kapak açmadı

Anladım tesekkür ederim :)

Emir_b16a
18-11-2012, 23:13
Anladım..85 Model araca imkanlarım ölçüsünde 300 500 lira masraf edebilirim.Ama 11 12,000 lirayı şartları zorlayıp alıcaz.Bu paranın dışında sürpriz 2 3.000 lira masraf çıkartmasından korkuyorum.

alıcağın arabaya göre değişir çıkarabilirde çıkarmaya bilirde illa mercedes diosan başka modellerine yönel bnce 300 den performans falanda bekleme :)

41AF101
18-11-2012, 23:20
alıcağın arabaya göre değişir çıkarabilirde çıkarmaya bilirde illa mercedes diosan başka modellerine yönel bnce 300 den performans falanda bekleme :)

Öyle aşırı performans beklentim yok zaten,motoru şanzımanı sıkıntı vermesin(ufak arızalar mutlaka olacaktır) kaporta diri olsun benim için yeterli.

41AF101
18-11-2012, 23:30
-1.5 yıldır ilandaymış,hala satılmamış ama çok güzel duruyor..

Mercedes - Benz 300 300 SE 1986 Model 14.450 TL Sahibinden satılık ikinci el Füme renk - 45639176 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-34-rof-34-fiyati-dustu-acil-satilik-yetisen-alir-45639176/detay/)

Bu kasada Balina kasa yakışıklı olmasada güzel duruyor.
- http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-orjinal-temiz-bakimli-mercedes-300-e-103261892/detay/

Bunlar nasıl ?

bilalMW
18-11-2012, 23:35
34 ROF 34 temizmiş ama kmsi sorun çıkarır mıdır ? 370000km de. tamam mercedesin kapak açmadan 1M kmyi bitireni çok ama insan ister istemez bir düşünüyor.

41AF101
18-11-2012, 23:40
34 ROF 34 temizmiş ama kmsi sorun çıkarır mıdır ? 370000km de. tamam mercedesin kapak açmadan 1M kmyi bitireni çok ama insan ister istemez bir düşünüyor.

Tamamen kullanıma bağlı aslında, O arabada merak ettiğim neredeyse 2 yıldır ilanda neden kalır :beuj:

erdem325
18-11-2012, 23:41
bence ilk onceliginiz govde olmali..
motor yuruyen vs halloluyor mekanik is sonucta..
ama govde ha deyince olmaz..
curuklere, yada onceden kaportasal anlamda mudahale edilen yerlerine cok ama cok dikkat edin..
sonra temiz diye alirsiniz, araba fiber king cikar kabak cicegi gibi acilir valla..
duzgun kullanilmis bir mercedeste motorsal yada sanzumansal ariza cikmaz kolay kolay..
ufak tefekler illaki olacaktir ama buyuk suprizler acan arac sayilmazlar(temizi tabiki..)

Ahmet Saraçoğlu
18-11-2012, 23:42
Çok uykum var , detaya giremiycem , mesajım bulunsun , yarın uzun uzun anlatıcam inşallah.:D

bilalMW
18-11-2012, 23:44
Tamamen kullanıma bağlı aslında, O arabada merak ettiğim neredeyse 2 yıldır ilanda neden kalır :beuj:

kullanım tabi ki çok önemli faktör. 2 yıl neden ilanda kalır güzel soru (Yurtdışında olduğum için araçla ilgilenenlri babam bilgilendirecek. Alacak kişiye şimdiden hayırlı olsun. Kesinlikle pişman olmayacaktır.) yurtdışında sahibi olduğundan dolayı babası bakacakmış bundan dolayıda olabilir. :soru:

bilalMW
18-11-2012, 23:45
Çok uykum var , detaya giremiycem , mesajım bulunsun , yarın uzun uzun anlatıcam inşallah.:D

bu adama kulak verin :icon_tup:

darkmoon
18-11-2012, 23:48
ilanın 1.5 yıl kalmasının nedeni şu olabilir belki adam bir sene önce satılığa koymuşdur vazgeçmişdir satmakdan ilan yayında olmayan ilanlar kısmında pasif olarak bekliyordur..
bir sene sonra yeniden satmaya karar verdiyse aynı ilanı aktif ettiyse ilanın ilk açıldığı gün gözükdüğü için öyle izlenim vermiş olabilir..

41AF101
18-11-2012, 23:52
bence ilk onceliginiz govde olmali..
motor yuruyen vs halloluyor mekanik is sonucta..
ama govde ha deyince olmaz..
curuklere, yada onceden kaportasal anlamda mudahale edilen yerlerine cok ama cok dikkat edin..
sonra temiz diye alirsiniz, araba fiber king cikar kabak cicegi gibi acilir valla..
duzgun kullanilmis bir mercedeste motorsal yada sanzumansal ariza cikmaz kolay kolay..
ufak tefekler illaki olacaktir ama buyuk suprizler acan arac sayilmazlar(temizi tabiki..)
İlanı açar açmaz,gövde kısmına bakıyorum.% 90 ı çatlak içinde :( Kaporta anlamında vs bakar/baktırırım.Şanzıman ve motoru sağlam mercedesciye göstermek gerek.

Abi sende 560 vardı bayağı uraştın biliyorum,yorumunu beklemedeyim :D

kullanım tabi ki çok önemli faktör. 2 yıl neden ilanda kalır güzel soru (Yurtdışında olduğum için araçla ilgilenenlri babam bilgilendirecek. Alacak kişiye şimdiden hayırlı olsun. Kesinlikle pişman olmayacaktır.) yurtdışında sahibi olduğundan dolayı babası bakacakmış bundan dolayıda olabilir. :soru:

bu adama kulak verin :icon_tup:

Tamamda araç satılık sonuçta babası veya araç sahibi ilgilenecek alacak olan kişi için fark edermi :)

41AF101
18-11-2012, 23:54
ilanın 1.5 yıl kalmasının nedeni şu olabilir belki adam bir sene önce satılığa koymuşdur vazgeçmişdir satmakdan ilan yayında olmayan ilanlar kısmında pasif olarak bekliyordur..
bir sene sonra yeniden satmaya karar verdiyse aynı ilanı aktif ettiyse ilanın ilk açıldığı gün gözükdüğü için öyle izlenim vermiş olabilir..

Aynen abi bunu düsünmedim uykusuzluktan sanırım :D

Faruk'S
18-11-2012, 23:59

Evet bu tarz mantık hataları doğurabiliyor sahibinden.com.

Öneri/görüş kısmına mesaj atmak lazım bunu da :D fiyat felan düşünce de ilan eski tarihli kalıyor yanlış bilmiyorsam. Algoritmayı düzeltmek gerek :D

İbrahim33
19-11-2012, 00:00
Araba hakkında fazla bir bilgim yok ama , bu paraya alacağından arabadan hayır gelmiyeceğini söyleyebilirim...Mersin'de bir tanıdığımızda vardı , lacivert renk 300 sel , ben hayatımda öyle konforlu arabaya binmedim...110 k küsür km'deydi...Orjinal lpg değmemiş , tam bir kapalı garaj aracıydı...Öyle temiz bir araçtıki anlatamam , o koltukları , halı döşeme olan her yeri vs çok çok temizdi...Sonra 18 liraya sattı arabayı fazlada olmadı 1 sene falan oluyor satalı...Teybi bile orjinaldi o derece yani , keşke 3-5 fotoğrafını çekseydimde koysaydım...

41AF101
19-11-2012, 00:11
Araba hakkında fazla bir bilgim yok ama , bu paraya alacağından arabadan hayır gelmiyeceğini söyleyebilirim...Mersin'de bir tanıdığımızda vardı , lacivert renk 300 sel , ben hayatımda öyle konforlu arabaya binmedim...110 k küsür km'deydi...Orjinal lpg değmemiş , tam bir kapalı garaj aracıydı...Öyle temiz bir araçtıki anlatamam , o koltukları , halı döşeme olan her yeri vs çok çok temizdi...Sonra 18 liraya sattı arabayı fazlada olmadı 1 sene falan oluyor satalı...Teybi bile orjinaldi o derece yani , keşke 3-5 fotoğrafını çekseydimde koysaydım...

Mutlaka tabiiki ne kadar ekmek o kadar köfte :) Aslına bakıldığında 25 30 yasındaki araçlar için 12 13.000 TL az bir para değil.Birkaç gün içinde evime yakın olan mercedesleri gidip birde yakından görmeyi düsünüyorum.O zaman kesin netleşicek herşey.Eğer aracımı satıp üstüne borçlanıp birde aşırı masraf edeceksem tabiiki bu hevesten vazgeçerim.

41AF101
19-11-2012, 00:11

Mutlaka tabiiki ne kadar ekmek o kadar köfte :) Aslına bakıldığında 25 30 yasındaki araçlar için 12 13.000 TL az bir para değil.Birkaç gün içinde evime yakın olan mercedesleri gidip birde yakından görmeyi düsünüyorum.O zaman kesin netleşicek herşey.Eğer aracımı satıp üstüne borçlanıp birde aşırı masraf edeceksem tabiiki bu hevesten vazgeçerim.

İbrahim33
19-11-2012, 01:13
O 25-30 yaşında araca şu paralar verilirmi muhabbeti ''Mercedes'' için geçerli olmamalı bence...Temiz ve orjinalse her türlü verilir....

erdem325
19-11-2012, 01:41
O 25-30 yaşında araca şu paralar verilirmi muhabbeti ''Mercedes'' için geçerli olmamalı bence...Temiz ve orjinalse her türlü verilir....

kesinlikle dogru bir yorum..
mercedes sever olunca anlasilir bu, gercekten farkli araclar benim icin..

Ahmet Saraçoğlu
19-11-2012, 10:59
Evet arkadaşlaar ,, w126 çok keyifli bi araçtır , ama aracın durumuna , kişinin beklentilerine ve kullanımına göre ,,,yoksa dışı seni içi beni moduna girebilir.Dikkat etmek lazım.

Hangi motor olsun şeklinde sormamışsın , onun için v8-sıralı6 şeklindeki mevzuya pek girmiycem ama yüzeysel anlatmak gerekirse;
260 280 300 ler sıralı 6 silindir döküm blok ; 380 420 500 560 lar ise v8 alüminyum bloktur.Gazlama ile çok derdim olmaz derseniz tr deki usta kalitesi ve önyargı sebebiyle v8 den ziyada sıralı 6 tavsiye ediyorum.Herşeyi gözardı edip v8 alırsanız keyfi bambaşka oluyor tabi.Gidişiyle rolanti homurtusuyla süratlenme esnasındaki sesiyle herşeyiyle bambaşka v8. Sıralı 6 daha titreşimsiz daha pürüssüz , daha yumuşak bi çalışma karakterine sahip.O da kendine has ayrı bi güzellik.Herşey beklenti ve tercih sebebi dediğim gibi.

Kesinlikle otomatik bakılmalı bence de , çünkü o ebattaki bi aracın keyfi otomatikle çıkıyor.Şanzumandan hiçbi sorun yaşamadım ben.Vahşilik yapılmadığı ; bakımı aksatılmadığı sürece yaşayanda görmedim.Kronik sorun listesinde değil şanzuman.Vuruntulu geçmesin , çok dik yokuşlar harici (rolantisi düzgünse) geri kaçırmasın yeter.

Kasa da SE ve SEL şeklinde ayrım var , SEL i özellikle tavsiye ederim.SEde arka gerçekten darken SEL de abartısız bacak bacak üstüne koyup gazete okuyun.O derece :D

Kasa makyajı da 86 dan itibaren oluyor.Eski kasada tamponlar birazdaha çelimsiz , pako olarak tabir ettiğimiz etek altı plastikler taratklı yapıda ve iç mekanda cam açma butonları ön-arka yekpare olur.
(İlandaki araç 85 model , yani benim hesabıma göre taraklı pako , ince tampon ve yekpare cam butonları ile çıkan eski versiyon olması lazım ama ya ben 85 olan kasa değişim yılını 86 biliyorum , yada araç makyajlı kasaya çevrilmiş.)
Bu şunu değiştirir ,, makyajlı kasanın motorunda tüketimle ilgili iyileştirmeye gidildi diye biliyorum.Ve yakıt hava karışımı ayarlayan kurbağ denen arkadaş elektronik bikaç parça ile donatıldı.Özette makyajlı kasa tavsiye ederim kesinlikle hem kullanım , hem piyasanın bildiği tuttuğu jenerasyon olduğu için.Ama ilandaki aracın vites konsolundaki cam tuşlarını göremediğim için bişey diyemiyorum.

Donanım konusunda da camları elle açılan koltukları mekanik sunroofsuz bomboş modeller de var ; hareketli ısıtmalı ve şişirmeli koltuk , elektronik cam , webasto , hız sabitleyici , 8 tuş klima , asd(yağlı kilitli dif) , yağlı indir-kaldır buzdolabi gibi gibi gibi uçuk versiyonlar da var.

Minimumunuz elektrikli cam , sunroof , klima ve hız sabitleme olsun , gerisi temizse olsun , çalışmayan donanım revize ister , benim gibi sabrınız varsa olabildiğine dolu alın ve onları onarın , ama sabrınız yoksa eziyet olur onlar.

Motor k-jetronic mekanik enjeksiyondur , yani ne mikserli lpg verimli çalışır , ne sıralı sistem uygulanabilir(sıralının çalışmaları , deneleri yapılıyor şuan , ama zaman var bildiğim kadarı ile)
Onun için mümkünse motoru benzinli , lpgsiz bişey bakın.Sonra benim gibi motorun lpg den deforme olmuş hava ve yakıt yollarını değiştirmek için çok uğraşırsınız.(Ben lpg yi atıp komple benzinde sıkıntısız çalıştırabilmek için çok parça değiştirdim , yurdışından lpg görmemiş çok parça getirttim arkadaşlar sayesinde)

Düşük fiyata w126 alınır mı?Alınır , sabrın , ihtiyaç anı maddiyatın ve aracı toparlamak ve günlük kullanmak amaçlı başka bi aracın varsa.Benim aracım aldığımda yürüyor olmasına ramen kendi cinsliğimden dolayı herşey değiştirildi ve iki senedir demonte nerdeyse ;; ama hurdadan pressten araç kurtarıp tertemiz hale getiren kullanıcılar da var...Ama bunlara sabrım olmaz , sıkıntıya girmeyeyim dersen olabildiğine iyi durumdaki aracı almak gerekir.İlk gördüğün arabayı alma , mutlaka gez bikaç arabayı.

Parça konusunda hiç sıkıntın olmaz , hurdasıda çıkmasıda temizide ankarada bunların , hemen hemen her parça sağlanabiliyor.
Fikir vermesi için benim aracımın konusu ,, aklına takılan başka bişey olursa yazabilirisin.
http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/72930-w126-560sel.html

İbrahim33
19-11-2012, 11:28
Şuraya bir teşekkür butonu koyuverin yahu :) Bu arada eklemeyi unutmuşum Hatay'da çok sevilir ve tutulur bu 126 lar , hatta hastalık derecesindedir Hatay'lılarda bu 126 işi :)

b.ustaoglu
19-11-2012, 11:42
bence alınır zevk için eksikleri giderilir ve binilir... mercedesin ğrettiği en iyi modellerden biridir w126 :) imkan olduktan sonra her türlü sıkıntısına değer :)

aksel
19-11-2012, 12:13
3,5 sene önce 230.000 kilometrede w124 260E aldım. Lpg patlama problemi oluyor. Aldığım hafta sibop kesmesinden dolayı komple motor yaptırdım. Hortumları bile orjinal aldım. Maliyeti 6500 lira oldu bana, lpg de patlama sorunu çözüldü ama ayar tutmuyordu yine de. Lpg problem olur ama kullanmaya doyamazsınız. 2. araç olarak alınmalı bence. 3,5 sene önce lpg de 40-50 kuruş arası yakıyordum. Araçlar aynı değil ama benzer olduğundan bu bilgiler işinize yarayabilir.

41AF101
19-11-2012, 13:45
Herkese yorumu için teşekkür ederim.
@Ahmet Abi uzun ve detaylı yorumun için çok teşekkür ederim.
Yarın Kısmetse ilandaki arabaya bakmaya gideceğim.
Detayları buraya yazarım :)
Herkese tekrar teşekkürler...

darkmoon
19-11-2012, 18:19
birde çok azda olsa dizelleride var..

41AF101
20-11-2012, 15:44
Bugün araca baktım :)
En detaylı şekilde anlatıyorum.Özellikle AHMET SARAÇOĞLU abi senin yorumun çok önemli :)
-Araç çeyrek marşta çalışıyor.
-Şanzıman tepkilerine baktım.(Bunu babamdan öğrenmiştim :D ) R ye alınca kıçı yere yapışıyor,D ye alınca fırlıyor.Şanzıman gayet sağlıklı görünüyor.
-Motordan aşırı anlamadığım için yanımdaki arkadaşıma gazı kökletip baktım.Egzost Lpg buharı dahi atmıyor.(Kara duman,mavi duman vs. gibi şeyler yok.)
-Aracın Alt tabanı,kaportası gayet diri ve güzel.
-İç döşemeler gayet iyi.Şoför tarafında biraz yıpranma var.(Zaten koltuklar kumaş,deri değil.)
-Torpidoda 2 ufak çatlak var,göze batmıyor.En kıl olduğum şey torpido olduğu halde rahatsız etmeyecek büyüklükte.
-Sıra kullanmaya geldi,Hızlanması 110 hp 780 kg corsadan sonra resmen Fiat Bis gibi :D
-Kullanımı aşırı keyifli ve rahat.Arkadaşlarımla birlikte gittim konforuna resmen bayıldık.
Şimdi gelelim aracın masraf isteyen yerlerine :
1) Sunroof motoru çalışıyor fakat tırnağı kırıkmış.(Şuan için acil bir masraf değil.) Fakat tabii yapılması şart.
2)Elektrikli koltuklardan yolcu tarafı çalışıyor. Fakat Şoför koltuğunun tuşları yerinde yok.Bunu Teğmin etmek kolaymıdır ? Koltuğu ileri geri yapmayı oto elektrikçi yapıyormuş.Sadece tuşları yok.
3)Direksiyonda çok hafif boşluk var ve araç 80 km'den sonra ciddi anlamda titreme yaptı.Sahibi rot balanstan dedi.İyimser düşünerek ve direksiyondaki boşluğa bakarak tamam dedim fakat baktırmak şart.

Araba benim kasa,motor,şanzıman olarak çok içime sindi.Üstte yazdığım sorunlar ve parçalar kolay teğmin edilir terseniz Opel Corsa aracımla kafa kafaya takas yapıyorum.
Cevapları bekliyorum,Saygılar.

41AF101
20-11-2012, 16:11
Birde Frene basınca pedalda aşırı sertlik var,balatalar yeni değişti ayar yapılmadı diyor bunuda ekliyeyim.

immortalboss
20-11-2012, 16:13
Aracın çürük durumu hakkında net bir bilgi var mı? Mesela eteklerde çürük ne derece?
Donanım olarak bilgim yok.65 model 220s kullandık 6-7 sene...Mercedes çamurdan olsun.Bir kez fren ayarı yapılmadı.Önümüze çıkan köpeğe çarpmamak için frene bastığımızda (40 derece bir virajın içinde ve 90 km hızda) zamk gibi yapıştı yere.Sunroof kapandı yani o derece.;)
Benden size küçük bir tavsiye olsun.Eğer imkan varsa benzinle kullanın.Şaka değil ciddiyim.V8 yada sıralı 6...Biz ticarette bile kullandık 220s.O yüzden tüp takmak şarttı.Tüp taktığımızda araç üzülmüş gibi davrandı resmen.Ama şöyle diyeyim.O araçtaki konforu başka hiç bir araçta bulamadım.
Mercedes parçası bulmak zor değildir.Biz 65 model parçası buluyorsak daha yeni olan bu aracın parçasını bulursunuz.Biz araç kullanırken internet vs. bilmiyorduk.Buna rağmen stop lambası hariç heryeri orjinaldi aracın...Gaz pedalına dokunduğunuzda kafayı sallaması,gaza yüklendiğinizde kafayı kaldırması müthiş bir duygu.Son model araçların oyuncak gibi olması (genele konuşuyorum kötülemek amaçlı değil) kullanılıp çöpe atılacak gibi düşünülerek yapılması bu tarz eski araçlara daha çok bağladı beni.
Mercedes'e binecekseniz kesinlikle Mercedes kullanıyor havasına girmelisiniz.:D
Köşede g.t attırmak,el freniyle dönmek vs. olmaz.Aracın doğasına aykırı.Neyse konuyu kirletmeyelim.Takip ediyorum konuyu.:)

aksel
20-11-2012, 16:39
Parça sıkıntısı yaşamazsanız özelden birinin telefonunu veririm size her türlü parçasını ben oradan temin ettim.

Sheyhzade
20-11-2012, 17:05
Öncelikle merhaba, yaklaşık 2 sene önce '89 300SEL almıştım pursaklardan, aracın ufak tefek eksikleri falan mevcuttu ama tüm parçalarını kolaylıkla bulmuştum. benimde sol kapıdaki elektrikli koltuk düğmem yoktu hatta antalyada birisi tarafından 250tl bile dolandırıldım bu düğmeler için yani :) neyse bakımına, binişine, gidişine gelecek olursak tadından yenmez diyebilirim. böyle kumaş pantolon gömleği çekip içine kösülürsen güzel güzel gezersin :D ben SE kesinlikle tavsiye etmem arka camların duruşu ve arka koltuk kısmı beni rahatsız ediyor görsel açıdan. SEL 'ler ise çok daha güzel durur, hatta bir kız arkadaşımın düğününde 11 kız ve ben rahat rahat sığmıştık arabaya, o derece yani. ben 18 mayıs 2009 tarihinde çekme plakalı olarak 4.500TL'ye aldım aracımı, jantı, lpgsi eksikleri falan filan derken 9bin tl'ye mal ettim ve 14bin tl'ye verdim jantsız halde. öyle piyasası çok olan bir araç değil, ben aylarca 10bin tl'ye satamadım aracı 100lerce kişi geldi baktı ama nedense olmadı bi türlü, sonra bi gün piknikteyken veriverdim 14e. bi mesajında corsadan bahsetmişsin, bu tip küçük seri arabalardan inip bunlara bindiğinde sana yerinden kalkmıyormuş gibi olabilir. 106 gti'yı olan arkadaşım bi işi için arabayı alıp 5 dakika sonra aramıştı tüp mü bitio acaba yürümüyor bu araba diye. tecrübeyle sabit bir olaydır :)

son olarak içinde heves varsa al bin derim, bende çocukluğumdan beri hayaldi bu araba, böyle yaptım sevdim ama yetmedi yani, park etmesi sorun, yakıtı sorun. tüpte 50-60 kr yakıyordu. parça konusunda da hiç sıkıntı çekmezsin ostimde gani gani. alacağın arabanın kasası düzgün olsun mekanik aksamlar bir şekilde halledilir.

emsal olması açısından bir de eski aracımın fotosunu koyayım, yaparsan olur hesabı olsun :)

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/40321_418939193578_4018318_n.jpg

free-hifi
20-11-2012, 17:24
son zamanlarda bizim buralarda 500 sel torbacıların altında gezmeye başladı ne iş çözemedim aygır gibi lpg tüpü var sanayi tüpü gibi mübarek

41AF101
20-11-2012, 17:27
Aracın çürük durumu hakkında net bir bilgi var mı? Mesela eteklerde çürük ne derece?
Donanım olarak bilgim yok.65 model 220s kullandık 6-7 sene...Mercedes çamurdan olsun.Bir kez fren ayarı yapılmadı.Önümüze çıkan köpeğe çarpmamak için frene bastığımızda (40 derece bir virajın içinde ve 90 km hızda) zamk gibi yapıştı yere.Sunroof kapandı yani o derece.;)
Benden size küçük bir tavsiye olsun.Eğer imkan varsa benzinle kullanın.Şaka değil ciddiyim.V8 yada sıralı 6...Biz ticarette bile kullandık 220s.O yüzden tüp takmak şarttı.Tüp taktığımızda araç üzülmüş gibi davrandı resmen.Ama şöyle diyeyim.O araçtaki konforu başka hiç bir araçta bulamadım.
Mercedes parçası bulmak zor değildir.Biz 65 model parçası buluyorsak daha yeni olan bu aracın parçasını bulursunuz.Biz araç kullanırken internet vs. bilmiyorduk.Buna rağmen stop lambası hariç heryeri orjinaldi aracın...Gaz pedalına dokunduğunuzda kafayı sallaması,gaza yüklendiğinizde kafayı kaldırması müthiş bir duygu.Son model araçların oyuncak gibi olması (genele konuşuyorum kötülemek amaçlı değil) kullanılıp çöpe atılacak gibi düşünülerek yapılması bu tarz eski araçlara daha çok bağladı beni.
Mercedes'e binecekseniz kesinlikle Mercedes kullanıyor havasına girmelisiniz.:D
Köşede g.t attırmak,el freniyle dönmek vs. olmaz.Aracın doğasına aykırı.Neyse konuyu kirletmeyelim.Takip ediyorum konuyu.:)
Öncelikle bilgiler için teşekkür ederim.Aracın kapı araları,kaput iç kısımlar,Alt taban resmen fabrikadan çıktığı gibi duruyor.Sol arka çamurluk ağzında toplu iğne ucu kadar :) boya kabarması var sadece.Birde arka cam sol köşede 2 noktada aşırı ufak boya kabarmış.

Parça sıkıntısı yaşamazsanız özelden birinin telefonunu veririm size her türlü parçasını ben oradan temin ettim.
Telefon numarasını aldım tesekkür ederim :)

Öncelikle merhaba, yaklaşık 2 sene önce '89 300SEL almıştım pursaklardan, aracın ufak tefek eksikleri falan mevcuttu ama tüm parçalarını kolaylıkla bulmuştum. benimde sol kapıdaki elektrikli koltuk düğmem yoktu hatta antalyada birisi tarafından 250tl bile dolandırıldım bu düğmeler için yani :) neyse bakımına, binişine, gidişine gelecek olursak tadından yenmez diyebilirim. böyle kumaş pantolon gömleği çekip içine kösülürsen güzel güzel gezersin :D ben SE kesinlikle tavsiye etmem arka camların duruşu ve arka koltuk kısmı beni rahatsız ediyor görsel açıdan. SEL 'ler ise çok daha güzel durur, hatta bir kız arkadaşımın düğününde 11 kız ve ben rahat rahat sığmıştık arabaya, o derece yani. ben 18 mayıs 2009 tarihinde çekme plakalı olarak 4.500TL'ye aldım aracımı, jantı, lpgsi eksikleri falan filan derken 9bin tl'ye mal ettim ve 14bin tl'ye verdim jantsız halde. öyle piyasası çok olan bir araç değil, ben aylarca 10bin tl'ye satamadım aracı 100lerce kişi geldi baktı ama nedense olmadı bi türlü, sonra bi gün piknikteyken veriverdim 14e. bi mesajında corsadan bahsetmişsin, bu tip küçük seri arabalardan inip bunlara bindiğinde sana yerinden kalkmıyormuş gibi olabilir. 106 gti'yı olan arkadaşım bi işi için arabayı alıp 5 dakika sonra aramıştı tüp mü bitio acaba yürümüyor bu araba diye. tecrübeyle sabit bir olaydır :)

son olarak içinde heves varsa al bin derim, bende çocukluğumdan beri hayaldi bu araba, böyle yaptım sevdim ama yetmedi yani, park etmesi sorun, yakıtı sorun. tüpte 50-60 kr yakıyordu. parça konusunda da hiç sıkıntı çekmezsin ostimde gani gani. alacağın arabanın kasası düzgün olsun mekanik aksamlar bir şekilde halledilir.

emsal olması açısından bir de eski aracımın fotosunu koyayım, yaparsan olur hesabı olsun :)

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/40321_418939193578_4018318_n.jpg

Eyvallah bilgiler için teşekkür ederim :) Aracınız güzelmiş.Evet ben bu kasanın meraklısıyım ufak yaştan beri.Dediğiniz gibi corsayla kıyaslama imkanı sıfır. Gaza Kick Down yaptım kadrana baktım hala 80 90 tın tın tın hızlanıyor :)

Birde lpg de 40 kuruş yaktığını iddaa ediyor.Denemedim ama inanasım gelmiyor.60 kuruşu buluyormuydu yakıtı :( Ben 45 50 falandır diye umut ediyorum.:beuj:

Sheyhzade
20-11-2012, 17:33
Öncelikle bilgiler için teşekkür ederim.Aracın kapı araları,kaput iç kısımlar,Alt taban resmen fabrikadan çıktığı gibi duruyor.Sol arka çamurluk ağzında toplu iğne ucu kadar :) boya kabarması var sadece.Birde arka cam sol köşede 2 noktada aşırı ufak boya kabarmış.

Telefon numarasını aldım tesekkür ederim :)

Eyvallah bilgiler için teşekkür ederim :) Aracınız güzelmiş.Evet ben bu kasanın meraklısıyım ufak yaştan beri.Dediğiniz gibi corsayla kıyaslama imkanı sıfır. Gaza Kick Down yaptım kadrana baktım hala 80 90 tın tın tın hızlanıyor :)

Birde lpg de 40 kuruş yaktığını iddaa ediyor.Denemedim ama inanasım gelmiyor.60 kuruşu buluyormuydu yakıtı :( Ben 45 50 falandır diye umut ediyorum.:beuj:

ben almanyadan brabusların üzerindeki egsozlardan falan getirtip takmıştım bi de lpgsi açıktı benimkinin , ben çok yanlardım bununla , o yüzden 60kr yakıyordu benimki, sesi gidişi iyiydi :) uzun yolda az yakıyor ama haa :)

immortalboss
20-11-2012, 17:40
Öncelikle bilgiler için teşekkür ederim.Aracın kapı araları,kaput iç kısımlar,Alt taban resmen fabrikadan çıktığı gibi duruyor.Sol arka çamurluk ağzında toplu iğne ucu kadar boya kabarması var sadece.Birde arka cam sol köşede 2 noktada aşırı ufak boya kabarmış.

Bu dediğiniz şeyler önemsiz.Siz araca aşık olmuşsunuz bile söyleyeyim.Aracı aldığınızda oraya macun doldurup boyayıp geçmeyin.İşin ehli bir kaportacıya götürün.Aracımızı restore ederken tırnak üstü kadar bir bölgede kabarma vardı.Bizim kaportacı oraya macun doldurmuş sağ olsun.Tekrar çatlayıp su alıp çürüme yapıyor.Uzun zaman kullanmak gibi bir niyet varsa güzel bir sac giydirilir oraya.Eski sacın kanserli yeri de temizlendi mi mis gibi olur.Bu arada yakıt konusu biraz can yakacak gibi.55-60 kuruş LPG'de güzel.Acaba benzinde ne kadar yakar?:D

41AF101
20-11-2012, 17:49
ben almanyadan brabusların üzerindeki egsozlardan falan getirtip takmıştım bi de lpgsi açıktı benimkinin , ben çok yanlardım bununla , o yüzden 60kr yakıyordu benimki, sesi gidişi iyiydi :) uzun yolda az yakıyor ama haa :)
Abi az önceki yorumunla arabadan soğudum 60 kuruştan :D Ben ayarı kısarım 45 kurus falan iyidir :D Şuan corsam 50 kuruş yakıyor çok gazlayınca

Öncelikle bilgiler için teşekkür ederim.Aracın kapı araları,kaput iç kısımlar,Alt taban resmen fabrikadan çıktığı gibi duruyor.Sol arka çamurluk ağzında toplu iğne ucu kadar boya kabarması var sadece.Birde arka cam sol köşede 2 noktada aşırı ufak boya kabarmış.

Bu dediğiniz şeyler önemsiz.Siz araca aşık olmuşsunuz bile söyleyeyim.Aracı aldığınızda oraya macun doldurup boyayıp geçmeyin.İşin ehli bir kaportacıya götürün.Aracımızı restore ederken tırnak üstü kadar bir bölgede kabarma vardı.Bizim kaportacı oraya macun doldurmuş sağ olsun.Tekrar çatlayıp su alıp çürüme yapıyor.Uzun zaman kullanmak gibi bir niyet varsa güzel bir sac giydirilir oraya.Eski sacın kanserli yeri de temizlendi mi mis gibi olur.Bu arada yakıt konusu biraz can yakacak gibi.55-60 kuruş LPG'de güzel.Acaba benzinde ne kadar yakar?:D

Aşık olmadım aslında,Şu ıvır zıvırları canımı sıktı.Birde 80 i geçince öyle böyle değil araç ciddi anlamda titreme yaptı ve hafif boşluk var direksiyonda.Umut ediyorumki rot balanstandır.Eğer başka bir arıza ise zaten aracı almam.Şuan için yürüsün arıza vermesin,ıvır zıvır şeyleri zaman içinde yaptırıcam alıp hemen toparlama imkanım yok :)

Seven7
20-11-2012, 18:10

kuruş hesabı yapmak pek doğru değil, lpg'nin litresi ne kadarken 60 kuruş yakıyordunuz gazlarken?

41AF101
20-11-2012, 21:06
Ahmet abi konuya girip çıkıyosun,4 gözle yorumunu beklemekteyim :D :D

Ahmet Saraçoğlu
20-11-2012, 21:40
Kardeşim araba güzele benziyor anlattıklarına ve fotolara göre ,, anlayamadığım şekilde 86 sonrası gibi içi de dışı da , dediğim gibi ya ben makyaj senesini 85 ken 86 biliyorum , yada ruhsata 85 yazılmış yanlışlıkla...

eksikler var tabi (banjur çıtaları , kokpit , sedef kaplı küllük ve vites konsolu gibi) zamanla hallolmayacak şeyler değil.sunroof ayağı ankarada olsa tamir ettirirdik ama istanbulda nasıl olur bilmiyorum.koltuk mekanizmasıçalışıyorsa o geçmeli düğmeler de para değil ,, sen sadece şunlara bak ,, vbenzinde çalışıyor mu, çalışması gidişi vss lpg de ve benzinde aynı mı , hava filtresine giden hortumdan üfleme var mı , abs çalışıyor mu...

Bide bu araç sana takasla mı geldi yoksa nakit mi satın alıcaksın ,,, ilk gördüğün aracı almama konusundaki tavsiyemi dikkate al :D , daha temizbaşka araçlar da çıkabilir karşına.

41AF101
20-11-2012, 21:47
Kardeşim araba güzele benziyor anlattıklarına ve fotolara göre ,, anlayamadığım şekilde 86 sonrası gibi içi de dışı da , dediğim gibi ya ben makyaj senesini 85 ken 86 biliyorum , yada ruhsata 85 yazılmış yanlışlıkla...

eksikler var tabi (banjur çıtaları , kokpit , sedef kaplı küllük ve vites konsolu gibi) zamanla hallolmayacak şeyler değil.sunroof ayağı ankarada olsa tamir ettirirdik ama istanbulda nasıl olur bilmiyorum.koltuk mekanizmasıçalışıyorsa o geçmeli düğmeler de para değil ,, sen sadece şunlara bak ,, vbenzinde çalışıyor mu, çalışması gidişi vss lpg de ve benzinde aynı mı , hava filtresine giden hortumdan üfleme var mı , abs çalışıyor mu...

Bide bu araç sana takasla mı geldi yoksa nakit mi satın alıcaksın ,,, ilk gördüğün aracı almama konusundaki tavsiyemi dikkate al :D , daha temizbaşka araçlar da çıkabilir karşına.

Kokpit vs. beni çok yorar abi, sedef kaplı konsol vs. onlarla uraşırım :)
Sunroof ayağını yaptırmak için acele etmicem.Mekanizma çalışıyormuş koltuğun sadece tuşu yokmuş...Benzinde çalışmasına bakmadım,Gidişi ciddi anlamda tatsız çok hantal :) Üfleme olayına bakabilirim yarın.

Kafama takılan sorun, araba 80 i geçince çok salladı kendini çok titreme yaptı. Frene bastığımda fren pedalı aşırı sertti ve frene basılı tutunca (ışıklarda beklerken ufak ufak hareket ettirirken) Pedal tak tak ayağıma vurdu.

Özetle bana göre arabanın titremesi ve frendeki sorun olmasa,motorunu ustaya gösterir direk alırım.Kupa çok temiz özellikle alt taban çok iyi.
Takas teklifini ben yaptım. ( hem merakımdan,hem de babamın yeni işe başlamasından Corsa ufak geliyor artık.)
Kendi aracımı satmadan nakit alamıyorum aracı, o yüzden takas teklif ettim araç sahibide 25 li yaşlardaydı benim aracıma takas olur dedi.Şuan benden haber bekliyor.

Sheyhzade
20-11-2012, 22:56
kuruş hesabı yapmak pek doğru değil, lpg'nin litresi ne kadarken 60 kuruş yakıyordunuz gazlarken?

düğün günümü hatırlıyorum tarih olarak 5/2/2010, gaz o zaman ne kadardı hatırlamıyorum. ama ben sürekli ayak roketiyle kullanırdım.

Kokpit vs. beni çok yorar abi, sedef kaplı konsol vs. onlarla uraşırım :)
Sunroof ayağını yaptırmak için acele etmicem.Mekanizma çalışıyormuş koltuğun sadece tuşu yokmuş...Benzinde çalışmasına bakmadım,Gidişi ciddi anlamda tatsız çok hantal :) Üfleme olayına bakabilirim yarın.

Kafama takılan sorun, araba 80 i geçince çok salladı kendini çok titreme yaptı. Frene bastığımda fren pedalı aşırı sertti ve frene basılı tutunca (ışıklarda beklerken ufak ufak hareket ettirirken) Pedal tak tak ayağıma vurdu.

Özetle bana göre arabanın titremesi ve frendeki sorun olmasa,motorunu ustaya gösterir direk alırım.Kupa çok temiz özellikle alt taban çok iyi.
Takas teklifini ben yaptım. ( hem merakımdan,hem de babamın yeni işe başlamasından Corsa ufak geliyor artık.)
Kendi aracımı satmadan nakit alamıyorum aracı, o yüzden takas teklif ettim araç sahibide 25 li yaşlardaydı benim aracıma takas olur dedi.Şuan benden haber bekliyor.

rot balans olabilir, jant eğri olabilir. sok bi rot balanscıya sana bi liste versin bakalım durum neymiş, en güzel öğrenme yolun bu o titreme olayını. istanbulda da hiç mi merso ustası yok, götür sana takır takır anlatsın herşeyi. ben şaşmazda bi yere götürmüştüm, oha bu araba böyle mi gidio demiştim sonra :D

41AF101
20-11-2012, 23:11
düğün günümü hatırlıyorum tarih olarak 5/2/2010, gaz o zaman ne kadardı hatırlamıyorum. ama ben sürekli ayak roketiyle kullanırdım.

rot balans olabilir, jant eğri olabilir. sok bi rot balanscıya sana bi liste versin bakalım durum neymiş, en güzel öğrenme yolun bu o titreme olayını. istanbulda da hiç mi merso ustası yok, götür sana takır takır anlatsın herşeyi. ben şaşmazda bi yere götürmüştüm, oha bu araba böyle mi gidio demiştim sonra :D

Düşündükçe soğutmaya başladım arabadan,rot balans vs tamam bakılır onu araç sahibine paslarım,şimdi frenler kafama takıldı.ABS bozuk olsa pedal ayağıma vurmaz heralde,10 20 km hızda bile vuruyor,takılıyor falan filan.Çok iyi baktırmam lazım arabaya ama hangi ustaya işte :)

Sheyhzade
20-11-2012, 23:14
Düşündükçe soğutmaya başladım arabadan,rot balans vs tamam bakılır onu araç sahibine paslarım,şimdi frenler kafama takıldı.ABS bozuk olsa pedal ayağıma vurmaz heralde,10 20 km hızda bile vuruyor,takılıyor falan filan.Çok iyi baktırmam lazım arabaya ama hangi ustaya işte :)

o konuda da istanbul sanayiisini bilen arkadaşların devreye girmesi lazım müdür :)

erdem325
20-11-2012, 23:21
istanbulda keskinler diye bi mereceds servisi vardi, ozel servis..
simdi adresi falan aklimda degil, fatih keskin olmasi lazim, eskiden mb forumlarindan tanidigim biri, mercedes hakkinda ciddi tecrubesi olan biridir, adresine ulasablirseniz gidip araci orada tepeden tirnaga inceletebilirsiniz..
o bilir detaylarini vs..

41AF101
20-11-2012, 23:22
o konuda da istanbul sanayiisini bilen arkadaşların devreye girmesi lazım müdür :)

Hayırlısı olsun bakalım :) şuan sadece fren,titreme sorunu kafama takılıyor.Bunlar çözülse birde motoruna baktırıcam iş bitecek.

Sheyhzade
20-11-2012, 23:23
simdi adresi falan aklimda degil, fatih keskin olmasi lazim, eskiden mb forumlarindan tanidigim biri, mercedes hakkinda ciddi tecrubesi olan biridir, adresine ulasablirseniz gidip araci orada tepeden tirnaga inceletebilirsiniz..
o bilir detaylarini vs..

fatih keskin ismini hatırlıyorum bende, panjur, yıldız falan almıştım ondan çok yardımcı olmuştu sağolsun. baya da bilgili birisiydi w126 konusunda.

41AF101
20-11-2012, 23:23
o bilir detaylarini vs..

Tesekkür ederim,fakat aracı detaylı inceletmem gereken birsey yok.Sonuçta aldığım model ve parası belli :) Şu arızaları ucuza hallolcak gibiyse, sorunsuz yürüsün başka bir beklentim zaten yok.

Sheyhzade
20-11-2012, 23:24
Tesekkür ederim,fakat aracı detaylı inceletmem gereken birsey yok.Sonuçta aldığım model ve parası belli :) Şu arızaları ucuza hallolcak gibiyse, sorunsuz yürüsün başka bir beklentim zaten yok.

bak öyle deme, mercedes bu ne opele benzer ne başka bişeye, sonra ah ben ne yaptım deme. bi de ilk gördüğün arabaya atlama bence. bi kaç tane daha bak istersen. benim eski araba satılık 21milyar istiyor, ara 6bin tl ver :D

41AF101
20-11-2012, 23:27
bak öyle deme, mercedes bu ne opele benzer ne başka bişeye, sonra ah ben ne yaptım deme. bi de ilk gördüğün arabaya atlama bence. bi kaç tane daha bak istersen. benim eski araba satılık 21milyar istiyor, ara 6bin tl ver :D

Mutlaka tabii üstünkörü bakıp almam,ben takas yapacağım için bu arabanın üzerinde duruyorum.Nakit 12 13 hatta 14.000 TL lere çıksam çok daha düzgünlerini bulabilirim.

erdem325
21-11-2012, 00:55

bence inceletin :)
sizin icin yol haritasi olur fatih usta..
bir bir soyler herseyi, ne aldiginizi bilirsiniz.. o bakimdan diyorum, yoksa o paralara kiz gibi araba alinmaz bunu hepimiz biliyoruz :)

41AF101
21-11-2012, 08:35
bence inceletin :)
sizin icin yol haritasi olur fatih usta..
bir bir soyler herseyi, ne aldiginizi bilirsiniz.. o bakimdan diyorum, yoksa o paralara kiz gibi araba alinmaz bunu hepimiz biliyoruz :)

Mutlaka tabii :) Tekrar söylüyorum zaten dün test ederken arabadaki titreme ve fren pedalındaki takılma olmasa mercedes ustası bulup, motoru şanzımanı gösterip takaslayacaktım.

41AF101
21-11-2012, 11:38
Sonuç belli oldu gibi,
Araç sahibini aradım.Frendeki titremeyi dün sordum ayar yapılcaktı.Bugün sert balata takıldığını ve normal olanının takılması gerektiğini söyledi.En başta hemen yapılması gereken masraf bu.Direksiyon titremesinin sebebi rot balans mış.(bilmiyorum baktırmadığım için.) Ön lastikler 4 mevsimlik,arkalar kar lastiği...
Sunroof ve düğme vs gibi şeylerin aciliyeti yoktu.Fakat sorunsuz bir araba verip,bu arabayı alıp sadece sorunsuz yürümesi için harcayacağım param yok şuan için.

Planım sunroof ve dügmeleri erteleyip,Fren ayarı yaptırıp,rot balansıda sahibi yaptırır düşüncesindeydim.Fakat balatalar değişecek,rot balans (en iyi ihtimalle) yapılacak.O para değil fakat aks vs gibi sorunlar çıksa şuan hayatta altından kalkamam.

Hala daha kararsızım bi tarafım al diyor diger tarafım aracın yürüyeni yüzünden canımı sıkıyor.

41AF101
21-11-2012, 13:13
Şimdide bu aracı buldum,Az sonra bakmaya gidiyorum. :)

Mercedes - Benz 300 300 SEL 1986 Model 11.750 TL Sahibinden satılık ikinci el Siyah renk - 98221150 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-mercedes-300-sel-98221150/detay/)

Ahmet Saraçoğlu
21-11-2012, 13:23
sanki öbürü daha diri gibi geliyor ama foto yanıltabilir tabi , sen yerinde inceliyceksin , daha iyi anlarsın...
Bu arabanın falsoları da şu :
*Ön tampon eski kasa tamponu , yani önden tamponun tamir edilemeyeceği şiddette bi vuruk olma ihtimali yüksek.
*Resimden anlayamıyorum ama büyük ihtimal cam sunroof var ; bu kasalarda cam sunroof hiç olmadı.ve iç mekanda sunroof çevresinde kalın lastik bi fitil görüyorum.Büyük ihtimal tavan sonradan açma.
*Koltuklar 90 model koltuğu ve mekanik ayarlı..Elektrikli değil.

Sen yürüyene ve çürüğe bak , onlar iyiyse bu fitaya iyi...., bu saydıklarımı da bil , hem takas kararını ona göre ver , hem de satıcıya karşı eline koz olsun.

(((Çürük için Bagaj içi arka cam altına ; bagaj halısının sağ ve soluna (özellikle orda çamur varmı iyi bak) , arka cam sağ ve sol köşesine , çamurluk içlerine ve tabana (içten ve alttan) iyi bak...

Şanzuman için rampada kaçırmasına bak , vites geçişleri vuruntulumu ona bak ,,,

Fren için de abs çalışıyor mu ona bak ,,,

Klima çalışıyormu konrol et ,

Motor yağ çubuğunu çek üflemeye bak (Genelde üflemez ) , Fava filtresine giren boruyu kontrol et üflüyormu diye , egzost duman durumuna rengine bak

Benzinde ve lpg de gidişinde fark varmı ona bak , rolanti regülatörü sökük mü onu sor)))

Bu saydıklarımdan 10 üzerinden 7-8 alıyorsa tamamdır :D

41AF101
21-11-2012, 13:31
Ahmet abi yorumun için teşekkür ederim.Bu araç takas yapmıyor,ama sahibine söyledim.Aracımı satmadan alamam sizin aracınızı fakat beğenirsem aracımın satışını hızlandırırım.Nasip kısmet dedim.Hiç sorun değil gelip bakıp deneyebilirsin dedi.
İlk baktığım araç kasa olarak çok iyi fakat şuan alıpta 500 1000 lira yürüyene harcayamam.
Birde long kasayı görmek için gidiyorum.Digerinden iyi çıkarsa aracımı satıp alırım.

Baktıktan sonra gelip buraya tekrar yazarım,Görüşmek üzere :)

41AF101
21-11-2012, 13:40
Yarım saat önce konustum gelicem birazdan diye,Şimdi telefonu açan yok.Montumu giydim bekliyorum :D :D

Edit : Şimdi aradı, işi çıkmış yarın baksan olurmu dedi,olur dedim.Yarına bir aksilik olmazsa bakıcam insallah :D

Ahmet Saraçoğlu
24-11-2012, 21:06
yokmu bi gelişme :D

41AF101
24-11-2012, 22:25
Siyaha gidip bakmadım abi sunroof falan orj olmadığı için :D
Arabamı ilana koydum bugün techturkeyden Ceyhun abi geldi arabama baktı çarşamba gününe sözleştik satış yapıcaz.Balina kasa işi yattı gibime geliyor babama bırakıcam artık.
Tekrardan verdiğin uzun cevaplar ve ayırdığın zaman için teşekkür ederim abi...

slowmotion
25-11-2012, 01:25
Yakinimda balina kasa var. 88 model siyah cok temiz 260se. Sadece klima var ve faal. Arac asiri diri vaziyette. Yanilmiyorsam lpg hic olmadi. Orj 303binde fiyat 17750. İsteyen pm ulassin arac adanada. Yeri geldiginde yetkili servise bile gidip bakimlari yapilmistir. Orj dededen:) aktif kullaniliyor. irtibat pm