PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Palio Sporting 1.6 16v 120hp..

m-zen
21-11-2012, 09:17
Merhaba arkadaşlar şehir içinde kullanmak için 12-14.000TL arası küçük bir araç almayı düşünüyorum ama birazda yürüsün istiyorum palio sporting sizce nasıl bir araba ne kullandım nede kullanan arkadaşlarla konuştum. çok kararsızım aranızda kullanan yada bilenler varsa yorumlarınızı bekliyorum..
Not: Sizce Palio Sporting mi? 106 Qicksilver mi?
yada tavsiye edebileceğiniz bir araç varmı?

onurc
21-11-2012, 09:23
o paraya cok guzel vw polo sportline alabılırsınız.1.4 16v 100 hp bır arac. gayet serıdır.950 kılo :) kolay gelsın.

m-zen
21-11-2012, 09:37
o paraya cok guzel vw polo sportline alabılırsınız.1.4 16v 100 hp bır arac. gayet serıdır.950 kılo :) kolay gelsın.

hiç düşünmemiştim hemen bakıyorum teşekkürler..:icon_tup:

Ahmet_28
21-11-2012, 09:40
siteden bi arkadaşımız satıyor sporting düşünürsen

http://www.techturkey.com/forum/otomobiller/137058-satilik-palio-sporting-r81milano-red.html

peace
21-11-2012, 09:50
1.6 16v clio lar da iyidir, o paralara.

emoro
21-11-2012, 09:52
evet clio da mantıklı

TANIL TIMORCI
21-11-2012, 10:04
siteden bi arkadaşımız satıyor sporting düşünürsen

http://www.techturkey.com/forum/otomobiller/137058-satilik-palio-sporting-r81milano-red.html

Evet eko abının aracı hem temız bakıldı hemde cıgerlı bı arac dızel cı olmasan kacırmıcagım bır araba

Ertekin
21-11-2012, 10:15
Ne sorun olursa cvp layabilirim.
2 kere sporting sahibi oldum.Şuan 1 buçuk yıldır hergün kullanıyorum.
Clio 1.6 16v sport dan çok daha hızlıdır. 1.4 16v polo lara ise basar basmaz tırlar boyu fark atacak kadar seridir sporting.
lpg lisini asla alma.lpg takılanı bir daha asla performansını yakalayamıyor(şuan bitane arkadaşınkiyle uğrşıyoruz adam edemedik)
lpg görmemişi ve kaliteli bakılmışı çok az yakar hiç sorun çıkartmaz.
çok sağlamdır.kolay beri arızalanmaz.kronik sorunu yoktur.
yol tutuşu normal palio larla kıyaslanamaz amortisörleri ve yayları farklıdır.
donanımı çok zengindir.
fabrikasyon koltukları sparkodur ve çok pahallıdır o sebeple düzgün koltuklusuna bak
filtre sesi harikadır.
afr si fabrikasyon olarak üst devirlerde zengin karışım yapar ciğ atar.
afr sinmi ayarlatarak bile büyük değişim hisseder kendinden çok daha güçlü araçlara şaka yapabilirsin.
Fabrikasyon boya verniği çok dandiktir mutlaka güneşten atma yapar.
şanzımanı çok kısadır trafikde çok düşük hızlarda yüksek vitesde çok rahat otomatik araç gibi gidebilirsin.
Tork motorudur zaten düşük devirden itibaren torkun çok yeterlidir.
muadili araçlardan içi oldukca geniştir.
frenleri çok yeterli değildir ve standart disk leri eskiyince çatlama yapabilir dikkat edilmesi gerekir.
arka amortisör takozlarıda çabuk yıpranır.
normal 1.6 16v 103 hp lik palio lardan motor farkı
emme monifoldu
dereceli egzantrik
headers
ve beyin başlıca değişik mevzularıdır

Mst
21-11-2012, 10:50
Palio Sporting bi zaman önce almayı düşündüğüm bayağıda araştırdığım bir araçtır, iç donanımda spor koltuk, vites topuzu vs. gibi aksesuarları ile gayet şık bir araç, motor konusunda ise gayet performanslı, hatta timing ayarı ile dahada iyileşebilen bi araç olduğunu biliyorum, o günlerde netten bulduğum bir kaç araçta ilanda yazılı olmayan sorunlar ile karşılaşınca vazgeçmiştim, şimdi ise Corsa 1.4 16v kullanıyorum, 90 hp ve gayet tatmin edici, lpgli kullanıyorum takılalı 15.000 km oldu, hiç bir problemde yaşamadım, alternatif olarak değerlendirilebilir. :)

Anu
21-11-2012, 14:42
Sportline ile herhangi bir sorun olursa yanıtlayabilirim, 4 senedir kullanıyorum. Diğer araçları kullanmadım ama Sportline 1.4 motorlu olmasına rağmen 1.6 larla karşılaştırılır hep performansı iyi olduğundan. 5. vitesi 207-210km/h civarında bitirir, motoru sağlıklıysa çok rahat çıkar bu hızlara. Yürüyen, motor aksamı ve donanımı diğer Polo lardan farklıdır. Şanzıman oranı kısa olduğu için şehir içinde çok keyiflidir. Kullanımı ve koltukları çok rahattır, uzun yolda kullandığım Caddy her yerimi ağrıtırken yaylı seke seke giden araba ile en küçük rahatsızlık yaşamadım. Yolcu olarak binenler de aynı şeyleri söylüyor. Yakıt olarak güncel lpg fiyatlarıyla 21 kuruş yakıyor benim araba şu anda. Kronik sorunu boğaz kelebeği, başka da bir problemi yok. 4 senedir rutin bakımlar dışında birşey için sanayiye uğramadım şükür. Performans olarak Palio daha iyi ama onun dışında tercihim yine Polo olurdu. Aradığın aralıkta sana önerebileceğim araçlar Palio Sporting, Polo 1.4 Sportline, Corsa Gsi, Clio 1.6 16v.

F4R
21-11-2012, 20:24
kullanmadım Palio Sporting bilemicem ama koltukları, vites topuzu vs sparco olan, ve sport model diye anılan bir aracın bence arka frenleri de disk olmalıydı. arabayı kötülemiyorum ama bence en büyük eksiklerinden biridir sporting lerin...

Emir_b16a
21-11-2012, 20:53
sporting tek kelimeyle fiyatına göre çok hoş araba :)

kesinlikle binilir

speed_emre
21-11-2012, 20:56
bravo hgt alabılırsın temızını bulursan saglam gıderı vardır :)

8.000rpm
21-11-2012, 21:01
Sporting'in filtre sesi yeter...

Ertekin
21-11-2012, 21:35
kullanmadım Palio Sporting bilemicem ama koltukları, vites topuzu vs sparco olan, ve sport model diye anılan bir aracın bence arka frenleri de disk olmalıydı. arabayı kötülemiyorum ama bence en büyük eksiklerinden biridir sporting lerin...

Aynen kesinlikle katılıyorum.
Herşey süper de bi onu es geçmişler yav.

murat_ileri
21-11-2012, 23:44
clio 1.6 16v kullanıcısıyım ama performans konusuna gelirsek kesinlikle sporting daha iyi derim. ertekin bu konularda master yapmış bir uzman niteliğinde olduğu için onun söylediklerini değerlendirmenizi tavsiye ederim.

onurc
22-11-2012, 00:28
vw ile bu araclari ayni keseye koymak bence sacma. motorlarini bilemicem ama vw bu araclardan kalitesi ile 10 gomlek ustun. ic dizayni olsun hatlari olsun. ozellikle kapisini kapattigindaki o tok sesi olsun. arkalarin kampana olmasi sikinti degil . diske cervriliyor parayi basinca. arabayi aldigimda yok bu motor bitik yok soyle yok boyle diyenlerin hepsi bogazina durdu kelimeleri. 45bin km yaptim . sdeçe bogaz kelebegi degistim. motoruna yag koydum baska bisey yapmadim. hla da masallahi var. hiz bakimindan diger araclari bilmiyorum . ama polo bastin mi kuru islak farketmez yapisirsin direksiyona.zank diye durur. abs klima airbag standart. dohc motor. 126 nm tork 100 ps. 0-100 10.5 saniye. kalite olarak vw. kolay gelsin hayirlisi.

h.savas
22-11-2012, 20:29
kesinlikle sporting
ertekin abi gerekli bilgiyi vermiş zaten ...

FaTiH44
22-11-2012, 21:01
Sporting herşeyiyle güzel arabadır.Tek sorun frenleri ve aşırı yakıt tüketimi.Çok km yapacaksanız aşırı yakıt tüketimi sıkıntı olabilir.

RESERVE
22-11-2012, 21:05
palıo sporting

Ertekin
22-11-2012, 21:11
Sporting herşeyiyle güzel arabadır.Tek sorun frenleri ve aşırı yakıt tüketimi.Çok km yapacaksanız aşırı yakıt tüketimi sıkıntı olabilir.

Sporting eğer geçmişinde çok bakımsız kalmamışsa,lpg görmemişse yanlış buji kablosu kullanılmamışsa(bu hata sık yapılır) gayet az yakar.şuan karışık kullanım olarak 6.6lt yakıyorum.

F4R
22-11-2012, 21:24
Sporting eğer geçmişinde çok bakımsız kalmamışsa,lpg görmemişse yanlış buji kablosu kullanılmamışsa(bu hata sık yapılır) gayet az yakar.şuan karışık kullanım olarak 6.6lt yakıyorum.

6,6 çok iyi bir değer hakkaten.

FaTiH44
22-11-2012, 21:51

ben 7 sene kullandım,hiçbir sorunu yoktu ama fena yakıyordu.bende iyi gazlardım tabi o zamanlar.sadece benim değil o zamanlar sportingi olan arkadaşlarımda isyan modundaydı yakıtından.sportingten sonra vti hiç yakmıyor gibiydi.Bence yaktığının hakkını veren bir araç değil sporting.

Ertekin
22-11-2012, 21:59
ben 7 sene kullandım,hiçbir sorunu yoktu ama fena yakıyordu.bende iyi gazlardım tabi o zamanlar.sadece benim değil o zamanlar sportingi olan arkadaşlarımda isyan modundaydı yakıtından.sportingten sonra vti hiç yakmıyor gibiydi.Bence yaktığının hakkını veren bir araç değil sporting.

Bu da benim 2. sporting im.İlkini aldığımda araç 2 yaşında ve 47 bin deydi.onuda uzun süre değil ama uzun km lerce kullandım.şuan 7-8 tane aktif takıldığım görüştüğüm sporting sahibi var 3-4 tanesi yakıtından şikayetciyken 3-4 taneside çok az yaktığını savunuyorlar.ben dahil.
Şuan kapının önünde ve benzin çok az kaldı.50 liralık almıştım ve 160 km civarında günlük km sayacı.
Sizin kullandığınız fazla yakıyor olabilir.bu arada gazladığımda tabiki fazla yakıyor.vti da gazlayınca fazla yakıyor basmayınca az yakıyor bi çok araç gibi.

FaTiH44
22-11-2012, 22:29
bana sporting anlatma istersen bana göre her türlü fazla yakıyor ve yaktığı gibi gitmiyor.vtekte durum farklı devirle yürüyen bir motor dolayısıyla devirlendikçe yakıyor,ama sporting her türlü bassan basmasanda yakıyor.

Senin sporting az yaksın paran cebinde kalsın,bana fark yapmaz:icon_tup:

Ertekin
22-11-2012, 22:37
bana sporting anlatma istersen bana göre her türlü fazla yakıyor ve yaktığı gibi gitmiyor.vtekte durum farklı devirle yürüyen bir motor dolayısıyla devirlendikçe yakıyor,ama sporting her türlü bassan basmasanda yakıyor.

Senin sporting az yaksın paran cebinde kalsın,bana fark yapmaz:icon_tup:

Yoo sporting basmazsan şuan için 30krş nin altında yakıyor..Sen bana sporting anlatıyorsun ben sana toyota yaris mi anlatayım?:)
basarsan fazla basmazsan 1.4 palio dan da az yakıyor.Yaktığınıda fazlasıyla hakediyor.Kendinden çok daha güçlü araçları ben ç.ok geride bıraktım.Videolardan izleyebilirsiniz ***** sitelerden yada burada sporting diye aratınca çıkar.
Sporting lerin fazla yakanınada rastladım çok az yakanınada rastladım.Geçmişi ile alakalı biraz diyede söyledim.Sendeki çok yakmış ve yaktığı gibi gitmemiş demekki.Şans işte.Madem bukadar memnuniyetsiz olarak 7 sene binmek:)
Neyse sana illa kabullendirmek gibi bir durumum yok seninde bana olmadığı gibi.
Demekki tecrübeler bu yönde Fatih.

FaTiH44
22-11-2012, 22:43
Yoo sporting basmazsan şuan için 30krş nin altında yakıyor..Sen bana sporting anlatıyorsun ben sana toyota yaris mi anlatayım?:)
basarsan fazla basmazsan 1.4 palio dan da az yakıyor.
Sporting lerin fazla yakanınada rastladım çok az yakanınada rastladım.Geçmişi ile alakalı biraz diyede söyledim.Sendeki çok yakmış ve yaktığı gibi gitmemiş demekki.Şans işte.
Neyse sana illa kabullendirmek gibi bir durumum yok seninde bana olmadığı gibi.
Demekki tecrübeler bu yönde Fatih.

Toyota yariste çok yakıyor dersin şimdi sen:D

Benimkinin geçmişi yok ilk sahibiyim:) sadece bendeki değil hepsi yaktığı gibi gitmiyor 2lt bir araba gibi yakıyor.Mesela 1.6 clio sport ,sportingle aynı yürür ama yakıtı cidden azdır sportinge göre.

7 sene öğrencilik sürdü ondan mecbur bindim.Duygusal davranma Ertekin,sat kurtul ;)

Ertekin
22-11-2012, 22:52
Toyota yariste çok yakıyor dersin şimdi sen:D

Benimkinin geçmişi yok ilk sahibiyim:) sadece bendeki değil hepsi yaktığı gibi gitmiyor 2lt bir araba gibi yakıyor.Mesela 1.6 clio sport ,sportingle aynı yürür ama yakıtı cidden azdır sportinge göre.Duygusal davranma Ertekin,sat kurtul ;)

Haha:D satıcam zaten kış dönemi ticaret zamanım benim.Şuan 6 aracımda satılıkda.
1.6 clio sport larla benim 1.6hl 103 hp lik palio mun denemeleri var:D eski ama yüklemiştim sanırım:) sporting ile sport denemelerini cayır cayır kaçıran eski debriyajımla yapıp boyları sayamadığımız oluyordu.ha ayrıca 1.6 clio sport um da var şuan.ve yakıt olarak hemen hemen aynılar aynı yol güzargahında aynı kullanım ile.
Ama sat kurtul lafı hoş olmadı.Aracıma talip olanlar nasıl düşünürler senin bu msj ınla düşünmedin sanırım.
Neyse seçim yapacak olan kardeş için hayırlısını diliyorum.

exca
22-11-2012, 23:38
bir fiat kullanırken her zaman zevk almışımdır , bir fransız aracı için bunu söyleyemem kesinlikle ...

konuya gelecek olursak sporting gerçekten özel bir araçtır , alternatifler arasında en mantıklısıdır biraz daha kasılırsa bravo hgt alternatifler arasına sokulabilir diye düşünüyorum ...

ToNy
22-11-2012, 23:44
Eko bırak bu işleri ayırırım bak sportingini... :D
Kafiyeli oldu be... :D

K0213
22-11-2012, 23:47
bence de sporting gayet başarılı ve anlattığın kadarıyla ihtiyacına fazlasıyla cevap verebilecek bir araç ;)

Ertekin
22-11-2012, 23:48
Eko bırak bu işleri ayırırım bak sportingini... :D
Kafiyeli oldu be... :D

Ayır beni yavuzz:)
Bu arada sen gelmez oldun şarkısını biliyormusun??hala gelecen dükkana.

ToNy
22-11-2012, 23:59
Ayır beni yavuzz:)
Bu arada sen gelmez oldun şarkısını biliyormusun??hala gelecen dükkana.

Carlos büyümeden yanındayım abi... :) :D