PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vural AK ın ISTANBUL PARK ile ilgili açıklamaları.

brsmustang
21-11-2012, 18:26
tv arşivi (http://tvarsivi.com/player.php?i=2012110541856)

mrtysn
21-11-2012, 19:13
2 gundur pisti inceliyo zaten bikac kisi ile birlikte. Dun V12 Q7'ile bugun de Ferrari FF ile gorulmus o taraflarda. Plakalar ***** zaten :)

Fır@t
21-11-2012, 19:48
2 yıldır efendi efendi dönüyoduk, şimdi den gayri yine ellerin olur :(

alperkirman
21-11-2012, 19:59
istanbul parkı ispark okudum bu ne diyom :D

BLuEBoY
21-11-2012, 20:07
senelik 9milyon kira nasıl çıkıcak merak ediyorum.. üste para kalması lazımki kara geçsin birde.. anlayamadım valla...

kickbuttowski
21-11-2012, 20:10
senelik 9milyon kira nasıl çıkıcak merak ediyorum.. üste para kalması lazımki kara geçsin birde.. anlayamadım valla...

Gayette güzel çıkar dünyada bir sürü yarış organizasyonu var gerekirse Abu Dhabideki gibi gece ışıklandırmayla yarış yapılır yinede çıkar o para işletmeyi bilirsen..

levent
21-11-2012, 20:12

izlersen, diyor ki kar gütmekten çok kendimizi çevirmek temelde :)

BLuEBoY
21-11-2012, 20:12
Gayette güzel çıkar dünyada bir sürü yarış organizasyonu var gerekirse Abu Dhabideki gibi gece ışıklandırmayla yarış yapılır yinede çıkar o para işletmeyi bilirsen..

yarış, organizasyon masrafları, gider ve gelirlerini bilmediğim için bana öle geliyo olabilir ne biliym yani büyük para :)

izlersen, diyor ki kar gütmekten çok kendimizi çevirmek temelde :)

tamamını izleyemedım :) bakıcam birazdan..

levent
21-11-2012, 20:14
piste ara yollar yapılacakmış, güvenli sürüş vs kursları da açılacakmış. iyi olur keyifli olur :)

alperkirman
21-11-2012, 20:31
allah inşallah bu aradmın yolunu açık eder
videonun tamamını izledim motorsporlarının gelişmesi için büyük hayellerinin olduğu açık
başarılı olursa sadece kendisi için değil bizler içinde büyük fırsatlar olur
ama inşallah kirayı çıkartır :D

GokhanRS
21-11-2012, 20:42
umarım güzel işler başarırlar hem faydalı olurlar hemde fayda sağlarlar.

poşetçay
21-11-2012, 22:32
2 yıldır efendi efendi dönüyoduk, şimdi den gayri yine ellerin olur :(pistin kapısından almıolar siz nasıl dönüyosunuz merak ettim

ef186
21-11-2012, 22:49
Bugun pistteydim bende guzel olacak olmasinada fiyatlarda indirim beklemekte fayda var adamin odedigi bedel fizobıl bedelin 2 kati uyandiriyim ;)

GokhanRS
21-11-2012, 22:51
Bugun pistteydim bende guzel olacak olmasinada fiyatlarda indirim beklemekte fayda var adamin odedigi bedel fizobıl bedelin 2 kati uyandiriyim ;)

anlayamadım? açabilirmisin?

seyfettin53
21-11-2012, 22:55
Para Kazanma Amaçlı Orayı Almadı Sinan Ağanın Önünü Kesmek İçindi.
Diğer Büyükler Vural Ak Dahil Şartları Zorlaştırmak İçin İhalede Fiyatı buyara Taşıdılar.
Şuan İçin Amaçlarına Ulaştı Gözüküyolar Sinan Ağanın Allah Yardımcısı Olsun.

SErhat.
26-11-2012, 08:51
Az önce şöyle bir haber gördüm. Gazeteyi pek sevmem ama yaptığı bu röportaj ilgimi çekti. Pisti halka açacaklarmış.

KAYNAK (http://www.zaman.com.tr/ekonomi/formula-1-yeniden-istanbul-yolunda/2020832.html)

Aynı zamanda Türkiye’nin en büyük filo kiralama şirketi Intercity’nin yüzde 55 ortağı olan Ak, bir hafta sonra İstanbul’a gelecek F1’in patronu Bernie Ecclestone’la masaya oturacak. Ak, Kurtköy’deki F1 pisti için hazırladığı projelerden Ecclestone’un çok etkilendiğini belirterek, şu bilgileri verdi: “O, İstanbul yarışı için istediği 26 milyon dolardan biraz fedakarlık yapacak. Ben 5 milyon dolar koyacağım. Hükümet bu iş için 13,5 milyon dolar sağlıyor. Bernie’yle 20 milyon dolara yakın bir parada el sıkışmış olacağız."

Uluslararası Motor Sporları Bir-liği’nin (FIA) aralık ayı başında İstanbul’da yapılacak genel kurulu sonrasında bu konudaki son kararı açıklayabileceklerini kaydeden Ak, bu yılın takvimine dahil olup ağustosta pistte F1 otomobillerinin yarışını izlemek istediğini dile getirdi.

Kısa bir süre önce yapılan ihaleyi kazanan MC Yarış Sporları’nın yasal süre içinde teminat mektubunu verememesi üzerine ihalenin ikincisi olarak yıllık 10 milyon 620 bin liralık teklifle piste talip olan Eylül Tarım Oto Kiralama’nın patronu Ak, birçok proje hazırladı. İstanbul Kurtköy’deki F1 pistinde sorularımızı cevaplandıran Vural Ak, 2002 yılında temeli atılan komplekse gelecek 10 yıl için toplamda 125 milyon dolar kira ödeyeceğini söyledi. Pisti ve içinde bulunduğu araziyi yılın tüm döneminde hareketli olacak bir konuma getirmek için projeler hazırladıklarını belirten Ak, “F1 yarışı buranın en üst işi. Hükümet ve F1 patronu fiyatta anlaşamadığı için Mayıs 2011’de son kez yapılmıştı. Burada tek konu fiyat değildi tabii; izleyici sayısı çok düşük kalıyordu, pist adeta ölü bir yatırım gibiydi. Burayı ayağa kaldıracak birçok iş geliştirdik. Bu projeleri F1 patronuna da aktardık. Kendisine 50 bin seyirciyi garanti ettim. Ecclestone’la 7 yıllık bir anlaşma yapmayı istiyoruz. Tabii F1 organizasyonu çok masraflı. Sadece yarışın olduğu hafta yaklaşık 4-4,5 milyon dolar harcanıyor. İlk 2-3 yıl buradan para kazanmayı düşünmüyorum.” diye konuştu.

Formula 1’in dışında otomobil ve motor sporlarıyla ilgili birçok projeye imza atacaklarını kaydeden Ak, şunları anlattı: “Türkiye’de üretim yapan ve en çok satan markalardan 7 motorsporları takımı kuracağız. Bu takımlar eskiden düzenlenen Palio Cup, Polo Cup’ta olduğu gibi birbirleriyle yarışacak. 150 araç, 7 yarışa girecek. Her takımın iki pilotu olacak. Bu organizasyonda yarışacak pilotlara İstanbul Park’ta kuracağımız okulda eğitim vereceğiz. Dünyanın ünlü yarışı DTM’nin bir ayağı İstanbul’da koşulacak. Yine FIA’nın yarışını getireceğiz. Şampiyon motosikletçimiz Kenan Sofuoğlu’nun yarıştığı şampiyona İstanbul’da olacak. İstanbul Park Pisti’nin orman tarafındaki araziye motokros ve off-road parkuru yapacağız. Tribünlerin de yer alacağı bu alanda yarışlar düzenlenecek. Hayata geçireceğimiz projelerle, pisti yılın tamamına yakın bir döneminde canlı tutacağız. Motorsporları etkinlikleriyle on binlerce kişiyi İstanbul Park’a çekeceğiz. Tüm bunlar F1 yarışına olan ilgiyi de artıracak.”

Piste devasa oto pazarı kuruyor

İstanbul Park’la ilgili projelerinin sadece otomobil sporlarıyla sınırlı olmadığını belirten Ak, Intercity’yi buraya kiracı olarak taşıyacağını böylece İstanbul’daki 6 organizasyonu bir alanda toplayacağını kaydetti. Pistin ortasında kalan geniş alanda Türkiye’nin en büyük açık oto pazarını kuracaklarını ve 3-4 bin araç sergileneceğini anlatan Ak, “İnsanlar beğendiği ikinci el aracı test edip, satın alabilecek. Otomobilini satmak isteyenler için de ayrı bir alan oluşturacağız. Günde binden fazla araca hizmet verebilecek otomobil servisi de açacağız. Padok alanın üzerinde sadece F1 yarışlarında kullanılan VIP salonlar var. Buraları 20-25 otomobil markasına showroom olarak kiralayacağız.” dedi.

İsteyen kendi aracıyla ‘gaz’layacak

İstanbul Park’ı yeni dönemde ‘halka açacaklarını’ söyleyen Vural Ak, şunları kaydetti: “Hafta sonu düzenlenecek yarışlarla on binlerce kişiyi piste çekmeyi istiyoruz. İstanbul Park’a gelen sadece yarış izlemeyecek. Çocuklar için özel oyun alanları olacak, şık restoran ve kafeler yer alacak. Yarışlardan sonra konserler de yapmayı istiyoruz. Böyle bir konser alanı Türkiye’de yok. Özetle pist hayatın yaşandığı bir alan olacak. İsteyen sürücü makul bir ücret karşılığında pistte gazlayabilecek. Tabii riski kendi üstlenmek kaydıyla. İstanbul Park’ta aynı zamanda 24 saat açık olacak hastane yer alacak. Yeşil alanları da artıracağız. 100 bin ağaç dikeceğiz.”

HUSNU
26-11-2012, 08:57
İnşallah herşey düzgün bir şekilde işler ve pistimiz güzel bir şekilde işletilir. Bahsettiği yarışları getirebilirlerse zaten diğerleri de arkasından gelecektir.

aslan
26-11-2012, 09:01
İşini hakkıyla helaliyle yapan her zaman ekmek yer arkadaş Allah yardımcısı olsun

ghibli06
28-11-2012, 13:19
Intercity bütün yerleşkesini oraya taşıyor arkadaşlar bu konuyu da göz ardı etmeyin, otoparkları, satış parklarını, şirket binası idari kısım vsvsvs... düşünsenize InterCity yılda kaç para veriyordur acaba bu saydıklarım için bence 9 milyonun bir kısmı buradan çıkacak... konserlere devam edeceğiz diyor, pisti kısaltıp turlama amaçlı hale de getireceğiz diyor, 8-9 marka ile anlaşılmış hepsinin CUP yarışlarını düzenleyeceğiz pilot eğitimleri vereceğiz diyor...

bu işin özü 'yaşayan' bir tesis haline getirmekte, hani geçerken 'vay bee koca yatırım boşa gitti' diyerek kös kös önünden geçmek ayrı 'hadi bir gireyim şuraya da en kötü yemek yer biraz alış veriş yapar çıkarım' demek apayrı...

karsiyakaliozi
28-11-2012, 13:28
iş geliştirme biraz hayagücüyle muazzam işler yapılabilir mesela auto show yapılabilir araç lansmanları v.s tesis her şeye musait bence işi bilen ellerde başarılı olunur

wolkanku
28-11-2012, 13:38
26 milyon dolarlık garajı Ali Ağaoglu'nu kıskandıracak (http://otoajanda.com/1705/26-milyon-dolarlik-garaji-ali-agaoglunu-kiskandiracak/)

Low-Rider
28-11-2012, 14:03
Ağaoğlu, Vural AK'ın yanına yaklaşamaz koleksiyonda.Vural Ak'ta zevk var bir kere..

individual
28-11-2012, 15:06
biraz bu işte gönülden istemek gerekiyor.hep 9 milyon tl nasıl kar yapacak diye bakılırsa dükkana kilidi vuralım gidelim olur.zaten hep bu düşünceyle her zaman haraket edildiği için motorsporları bu hale geldi.

kendi arabanızı cebinizdeki ucu ucuna yetecek kadar parayla nasıl mod yapılıyorsa bu adamda bu işe gönül vermiş ya tutarsa diyip girmiş helal olsun başkaları gibi parasını yurt dışına çıkarıp banane ya dememiş.

Tuncer M.
28-11-2012, 15:24
Otomobil konusunda sevdalı bir insanın kiralaması çok iyi olmuş, fakat halkı açıcağız derken bunu hizmetten çok yolma kampanyası gibi düşünürlerse yine hüsran olur, hem onlar açısından hem otomobilseverler açısından diye düşünmekteyim.

Umarım sürekli aktif, sıklıktan organizasyonları kaçırma ihtimalimizin olduğu bir pist olur. Ablama tuzlada eve girince çok kızmıştım ama artık ne kadar iyi bir yatırım olduğu kanısındayım. :D

ensoztrk
28-11-2012, 15:26
Allah yardımcısı olsun. Eğer söylediklerini yaparsa gerçekten çok güzel projeler izleriz:)

EmreS13
28-11-2012, 16:56
Allah yardımcısı olsun benim iştahım açıldı dtm ler wtcc ler oto cup lar çok iyi bir iş çıkacaktır kesin. :)

Trance-R
28-11-2012, 17:07
bide aslında şöle bir yol yapılsa ,

uluslararası kurallara uygun , drag pisti :)

ne fena olur varaya :)

levent
28-11-2012, 17:49
bide aslında şöle bir yol yapılsa ,

uluslararası kurallara uygun , drag pisti :)

ne fena olur varaya :)

santa pod lazım :D

individual
28-11-2012, 22:25
Twitter'da #Formula1TürkiyeyeDönmeli 2. sırada! Destek verin #Formula1TürkiyeyeDönmeli 'yi 1. sıraya yerleştirelim..

Kakus
28-11-2012, 22:33
İşte otomobil ve hız tutkununun koleksiyonundaki araçların listesi: Türkiye'de sadece 1 adet var olan Ford GT, Dodge Viper SRT 10 Roadster, 720 beygirlik yarış aracı Dodge Viper, dünyada sadece 11 adet kalan 1994 model Lamborghini SV, Porsche 911 GT3, Mercedes SL 55 AMG, Mercedes SLK 55 AMG, Mercedes CLK 63 AMG, Mercedes E Serisi 63 AMG, BMW M5, BMW Z4 M, BMW M3 Cabrio, Nissan GT R, Ferrari 430, Ferrari 458, Ferrari FF, Audi R8 V, Audi R8 V10 Roadster, Dodge Chalennger SRT, Ford Raptor, Maserati Grand Sport. Vural son 1 yıldır klasiklere de merak salmış. Kısa süre içinde 16 araçlık bir koleksiyon yaratmış. Lamborghini'nin 1967'de ürettiği ilk modeli Espada, 720 beygirlik kamyonet 1959 Chevy Street Rod, 1950'li yılların en hızlısı Jaguar Drophead Cabrio, Henry Ford'un oğlu için özel olarak tasarlattığı 1947 model Lincoln Continental Coupe, 1927 Pierce Arrow, 1929 Packard 1951 Ford Victoria Pillarless Coupe, 1956 model Ford Thunderbird, 1958 Cadillac Coupe, 962 Chevy Impala SS, 1963 Buick Riviera, 1966 Pontiac GTO Cabrio, 1967 Camaro SS Cabrio, 1970 Chevy Chevelle 454, 1972 Chevy Chevelle Cabrio ve 1973 model Jaguar E Type V12 Cabrio. Vural A, garajındaki araçlarının değerinin 26 milyon dolar olduğunu belirtti.

Obey Your Master!

Tuncer M.
05-12-2012, 16:31
F1 Türkiye'ye dönüyor - Motor Sporları Arabam.com'da (http://www.arabam.com/haber/Motor-Sporlari-F1-/Detay-296160)

:eek:

alperkirman
05-12-2012, 16:40
şahsen formulanın değilde wtcc dtm gibi yarışların yapılasını daha çok isterim

TigeR
08-12-2012, 21:36
adamın bi röportajını okudumda ciddi anlamda araba sevdalısı bi adam zaten koleksiyona bakılınca ne kadar zevkli olduğu anlaşılıyor inşallah güzel bir şekilde değerlendirilir

metin
10-12-2012, 17:34
İstanbul Park herkese açık olacak - 8. ETAP - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=MuY10FDiVNQ)
MuY10FDiVNQ

YavuzNaz
10-12-2012, 17:44
herşeyi söyledide bir drag demedi be :)

metin
10-12-2012, 17:48
bende onu bekledim hiç drag demedi gerçekten

mehzent
10-12-2012, 17:57
Adam gazlamak dedi :) cidden cok guzel planlari var beklentilerimizi karsilayacak cinsten :) insallah umdugumuzun otesinde olur..

YavuzNaz
10-12-2012, 18:00
Adam gazlamak dedi :) cidden cok guzel planlari var beklentilerimizi karsilayacak cinsten :) insallah umdugumuzun otesinde olur..

Kendide çatır çatır gazlıyor :) yeri gelmişken sosyal mesajı patlattı :D

XoR
10-12-2012, 18:03

Gazlamak tabirini çok güzel ve yerinde kullandı. Umarım bizlere de gereken desteği verecek bu konuda :)

Eyüp
10-12-2012, 18:04
İnşallah herkesin katılabileceği organizasyonlar olur..Yavaşlarında girmesi açısından :D

Burak Kasim
10-12-2012, 18:08
Gercekten basimiza devlet kusu kondu.

Pistin akibeti belli degilken, bizim gibi arabalari seven ve hepimiz hayalinde olan araclari olan biri aldi pisti.

XoR
10-12-2012, 18:10
Gercekten basimiza devlet kusu kondu.

Pistin akibeti belli degilken, bizim gibi arabalari seven ve hepimiz hayalinde olan araclari olan biri aldi pisti.

500 hp üstü 30 tane arabam var dedi daha ne desin :)

ama bizim forumda daha çok var :p

Burak Kasim
10-12-2012, 18:18
500 hp üstü 30 tane arabam var dedi daha ne desin :)

ama bizim forumda daha çok var :p

Eminim oda buranin warligindan hosnut olucaktir :)

Vural Ak'in arkadasi bu siteye girmeyen ama maslakta herkesin bildigi bi garajda arac yaptiran biri. ;)

Ismin vermek yanlis olur ama ben onu duyduktan sonra umitlerim daha cok artti.

Citayi yukselticek insallah Turkiyede.

Ilk isim spor okullarina uye olup, nasil dogru sekilde pistte araba kullanilir onu ogrenmek olucak :icon_tup:

crisis
10-12-2012, 18:29
sonunda dualarımız kabul oldu böylesine otomobil sevdalısı birinin pisti işletiyor olması çok sevindirici hepimizin duymak istediği ülkemizde olmasını istediği şeyler bunlar umarım ilerleyen günlerde hepsini teker teker şahit oluruz

Dodoo
10-12-2012, 19:23
Ağzından bal damlıyor canını yediğim :D

yaşar
10-12-2012, 19:35
şahsen formulanın değilde wtcc dtm gibi yarışların yapılasını daha çok isterim
Adamın amacı motor sporları ile alakalı ne varsa hepsini koşturacak ,dolaysıyla ciddi bir kaynak bulacak.

Bu işin esası bu aslında,sağlıklı bir alt yapı ve tabanı hisseden ve onun isteklerine kulak veren bir düşünce ,şimdilik konuşmalarını öyle geçen gün cnn türkde konuşmasını dinledim gayet rahat bir şekilde takır takır düşüncelerini dile getirdi adam,ben umuyorumki gazlamak isteyenlerde parasını verip pistde rahatça tur atabilir. Mola verip alış veriş yapabilir günün tamamını pistde geçirebir.

Cidden gurur duydum :icon_tup:

Dip not lütfen kötü senaryolar yazmayın hemen :)

alp1903
10-12-2012, 20:14
Valla eger dedikleri gibi yaparsa ben bu işe gönül veririm :)

mmged_jan
06-01-2013, 15:36
bir nevi yerli nurburgring olacak :D

BarKing
06-01-2013, 17:54
herşeyi söyledide bir drag demedi be :)

kac metre duzlugu ki drag yapilcak, 400 metre altiysa drag mrag olmaz o pistten, ayrica umarim acilir, parasini verip ayin belirli gunleri, acik olsa halka, kurallariyla tabi... kasksiz, vs izin verilmemeli, bide makul fiyatta olsun, hemoroid ameliyatindan betere cevirmesinler insanlari, ayrica Vural Ak pisti bernie serefsizinden kiraladimi satinmi aldi haklarini?. Umarim kendi ulkemizdeki pist sonunda bir Turk un eline 100 de yuz gecerde bu F1in de icine den bernie serefsizi kalpten gider yada kurtuluruz

XSi
06-01-2013, 20:49
kac metre duzlugu ki drag yapilcak, 400 metre altiysa drag mrag olmaz o pistten, ayrica umarim acilir, parasini verip ayin belirli gunleri, acik olsa halka, kurallariyla tabi... kasksiz, vs izin verilmemeli, bide makul fiyatta olsun, hemoroid ameliyatindan betere cevirmesinler insanlari, ayrica Vural Ak pisti bernie serefsizinden kiraladimi satinmi aldi haklarini?. Umarim kendi ulkemizdeki pist sonunda bir Turk un eline 100 de yuz gecerde bu F1in de icine den bernie serefsizi kalpten gider yada kurtuluruz

duzluk baya bi uzun, drag da kullanılabilir gibi sanki..