PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Megane Coupe Bakım...

slcksrn
21-11-2012, 22:15
Dun J 106 mı yenı sahıbıne teslım ettım ve Nasıp olursa sabah 2001 Megane Coupe alıcam daha sakın konforlu bısey sarttı aıleyle bındıgım ıcın ımkanlarında yettıgı buydu hayırlısı dıelım... 97.bınde full bı arac trıger ve baskı balata degısmıs ama yınede bı bakıma sokucam. sormak ıstedıgım nelere baktırım nelerı elden gecırım ılk etepta yag su fıltreler ve bujı dısında... Ve anadolu yakasında Renault tan anlayan bı usta...

mertrs
22-11-2012, 19:06
Coupe'lerin çoğunda; direksiyon kutusundan ses gelmesi ve sunroof ayaklarının kırılması, boyada vernik atması gibi problemler oluyor alırken bunlarada bakmakta fayda var :)

Evrenoz
22-11-2012, 19:09
Otomatik kesinlikle alma..

6 sene 2000 Model Sedan Megane kullandım. Otomatik şanzımanla ilgili başıma gelenleri ne ben söyleyeyim ne sen dinle. Bunun haricinde 100k'da dış hava-iç hava ayıran parçası, 50k'da 1 rölanti düzenleme motoru bozulurdu. Keza direksiyon kutusu ve pompasına bakmakta da fayda var. Ayrıca bagaj kilidi ve cam motorları da sık bozulan parçalardı.. KM 100+ sa bobinlere enjektörlere de baktırmakta fayda var

RsErdi
22-11-2012, 19:24

6 sene 2000 Model Sedan Megane kullandım. Otomatik şanzımanla ilgili başıma gelenleri ne ben söyleyeyim ne sen dinle. Bunun haricinde 100k'da dış hava-iç hava ayıran parçası, 50k'da 1 rölanti düzenleme motoru bozulurdu. Keza direksiyon kutusu ve pompasına bakmakta da fayda var. Ayrıca bagaj kilidi ve cam motorları da sık bozulan parçalardı.. KM 100+ sa bobinlere enjektörlere de baktırmakta fayda var

bende bindim megane coupe ye pek tavsiye etmem

emre55
22-11-2012, 19:38
k4m motordan mı bahsediliyor acaba. ?

slcksrn
22-11-2012, 20:38
Coupe'lerin çoğunda; direksiyon kutusundan ses gelmesi ve sunroof ayaklarının kırılması, boyada vernik atması gibi problemler oluyor alırken bunlarada bakmakta fayda var :)

Valla hepsıne baktım pek sıkıntı yok gıbı dedıklerınızde sunroof bı tek arızalıydı o da servıste yapıldı

Yok manual bu... enjektorlere baktırım bı tesekkurler..

k4m motordan mı bahsediliyor acaba. ?

aynen

mertrs
22-11-2012, 20:53
Valla hepsıne baktım pek sıkıntı yok gıbı dedıklerınızde sunroof bı tek arızalıydı o da servıste yapıldı

hayırlı olsun abi güle güle kullan :) sunroof'un ayaklar mı kırıkmış başka bir şey mi var mış abi? birde tamiri ne kadara mal oldu ve nerde yapıldı, benimde sunroof'ta sıkıntı var :(

emre55
22-11-2012, 20:54
k4m ler renonun en iyi ve en sıkıntısız motorlarındandır forumda da konuları var :)

slcksrn
25-11-2012, 22:08
hayırlı olsun abi güle güle kullan :) sunroof'un ayaklar mı kırıkmış başka bir şey mi var mış abi? birde tamiri ne kadara mal oldu ve nerde yapıldı, benimde sunroof'ta sıkıntı var :(

Nautılısun orada bı sunroofvuya goturdum ayakları kırılmıs aynen yaptılar valla skntısız oldu... Cok tesekkurler sagolasın...

GokhanK.
27-11-2012, 16:54
Nautılısun orada bı sunroofvuya goturdum ayakları kırılmıs aynen yaptılar valla skntısız oldu... Cok tesekkurler sagolasın...

hayırlı uğurlu olsun öncelikle.

ne kadara mal oldu peki? (sunroof)