PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ford Fiesta 1.6 Tdci Sport

rapstar
22-11-2012, 20:49
Aşağıda verdiğim ilandaki araçla ilgileniyorum tanıyan bilen varmıdır. Araçta ecufast yazılım olduğunu görünce bilen biri çıkar diye sormak istedim. 86k km de turbo
değişmesi normalmidir. Artık iyice sıkıldım araba aramaktan yardımınızı rica ediyorum.

Ford Fiesta 1.6 TDCi Sport 2006 Model 25.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 86067212 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-fiesta-s-1.6-tdci-sport-86067212/detay/)

Ö.mert
23-11-2012, 07:37
Kuzenim aynısının kırmızısını satıyor hatta icide kırmızı ses sistemi, o.z jantlar, yalıtım bagaj kapısı tutma yerleri boyalı filan güzel bir arac, ilanı yok 23 bin liraya bırakıcakmış ilgilenirseniz pm atın:)

typh10
23-11-2012, 07:55
bu fiyata orjinal safkan st'ler varken dogru secim oldugu tartisilir bence.Amac yakit tasarrufuysa az yakacagini düsünmüyorum.1.3 multijet araclar daha mantikli olabilir.

rapstar
23-11-2012, 15:01
Kuzenim aynısının kırmızısını satıyor hatta icide kırmızı ses sistemi, o.z jantlar, yalıtım bagaj kapısı tutma yerleri boyalı filan güzel bir arac, ilanı yok 23 bin liraya bırakıcakmış ilgilenirseniz pm atın:)
Pm atıyorum.

bu fiyata orjinal safkan st'ler varken dogru secim oldugu tartisilir bence.Amac yakit tasarrufuysa az yakacagini düsünmüyorum.1.3 multijet araclar daha mantikli olabilir.
Yakıtı sonuçta benzinli bir araba kadar değildir diye düşünüyorum. St ler vergi yönünden ciddi dezavantaj.

rapstar
24-11-2012, 22:07
Bir güncel çekelim görmeyenler bilen biri çıkması ihtimali ile.

Ö.mert
24-11-2012, 22:21
Abi şöyle anlatıyım, fiestanın st modeli hariç hemen hemen her modelini aracı tanıyacak kadar kullandım ve iclerinden en beğendiğim modeli sport dizel oldu. Neden dersen arac st ile motor ve kapı eklerintilerinin boyasızlığı hariç aynı güzel gidiyor ve az yakıyor motoruda focus motoru olması lazım sadece turbosu farklı konforu ve yakıtı üzmez, bana sorarsan keyifli bir arac tavsiye ederim, iç kısmı kırmızı olanını tercih et arabayı çok değiştiriyor :)

Osman Bahadır
24-11-2012, 22:21
Edit...

Karıştırmışım.

onur_S
24-11-2012, 22:22

km si kaç ?

Ö.mert
24-11-2012, 22:24
km si kaç ?

Uzun zamandır kuzenim istanbulda abi en son kaç kmde olduğunu bilmiyorum yarın arayıp öğrenirim

rapstar
24-11-2012, 22:32
Araç sahibi arkadaş siteden zaten;
http://www.techturkey.com/forum/members/11222-serqan23.html

Daha önceki sorgu konusu da şu;
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/99600-ford-fiesta-16-tdci-sport-sorgusu.html

Üstad benim ilanını verdiğim araçla sizin verdiğiniz araç aynı değil sanırım.

Osman Bahadır
24-11-2012, 22:38
Üstad benim ilanını verdiğim araçla sizin verdiğiniz araç aynı değil sanırım.

O arkadaşın aracı aklıma geldi :) Karıştırmışım, düzelttim.

rapstar
24-11-2012, 22:42

Fiesta s diyince benimde aklıma uhc geliyor bir kaç defada bostancı tarafında görmüşlüğüm var bu arkadaş sattıktan sonra :)

rapstar
25-11-2012, 10:48
Son bir güncel çekeyim geri kalanı kısmet diyerek.

güneşbalkan
25-11-2012, 20:14
çok mantıklı bir tercih olur.son zamanlarda bende bakıyorum tdci sportlara chip tuningle hem tatminkar olur hemde yakıt üzmez.ama bence ciddi niyetliyseniz beyaz harici bi renk daha mantıklı olur.beyaz olunca van'lar geliyor aklıma onlara komple body kit uygulayanlar son zamanlarda arttı.tabi takdir sizin

rapstar
25-11-2012, 21:52
Gariptir benimde önceliğim beyaz olması yönündeydi. Aslında mavi, kırmızı, bordo öyle bi renk olsa önceliğim anında değişir :) Bu kısmet olmazda ilanlardaki diğer fümeye bakıcam.

rapstar
28-11-2012, 19:46
Bi insanın 500 lira için şerefinden nasıl vazgeçtiğine bugün şahit oldum. İlanını paylaştığım karaktersiz olan araç sahibiyle haftasonu ayrı konuştuk pazartesi ayrı konuştuk dün en son çarşamba yani bugün için sözleştik. Kartaldan geleceğimi araçsız geleceğimi kredi çektiğmi üstüne avans çektiğmide bilmesine rağmen bugün maslakta 3 otobüs sonucu ulaşıp kendisini aradım yarım saate geliyorum dedi. Yarım saat sonra ben aracı 500 lira fazlasına başkasına satıyorum kusura bakma der gibi bi şerefsizlikte bulundu. O anki sinirle gel kardeş bende o parayı veriyorum diyip ayağıma çağırıp kıramadım bi tarafını sinirimi çıkaramadım. İzin aldım ayrı zarar, param altındaydı ayrı zarar, sinirim yanıma kâr kaldı üstüne. Anlaşıldıki referanssız araç almak zor.

htsipit
28-11-2012, 22:11
Arkadaşımın arabası. Tavsiye ederim. :)
Ford Fiesta 1.6 TDCi Sport 2006 Model 24.750 TL Sahibinden satılık ikinci el Füme renk - 105023976 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-fiesta-sport-digerlerinden-farkli-105023976/detay)

serqan23
29-11-2012, 08:45

Fiesta s diyince benimde aklıma uhc geliyor bir kaç defada bostancı tarafında görmüşlüğüm var bu arkadaş sattıktan sonra :)

bi karısıklık olmus sanırım benimde aracım sorgulanmıştı burda ama 1 sene once sattım bende aracımı :) maltepe de oturan bi arkadas aldı uhc yi. o da içine etti güzelim arabanın.

sport tdci çok keyifli bi araç şiddetle tavsiye ederim:icon_tup:

güneşbalkan
16-12-2012, 16:38
yeni konu açmadan buradan yazayım

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-tam-bir-bayan-ve-genc-arabasi-fiesta-tdci-107571225/detay

bu araçla ilgili bilgisi olan var mı ? aradım konuştum 2.sahibiyim bayandan aldım dedi.ön iki çamurluk ve kaput boyalıymış.değişen var mı bilmiyorum baktırmadım o kadar dedi.biraz çelişkili konuştu gibi geldi.eğer değişeni falan yoksa clio'mla takasa girmeyi planlıyorum

rapstar
28-02-2013, 10:46
Aynı araç yine ilanda sattım dediğinde kaldırmıştı aynı ilan tekrar güncel amaç nedir niyetlenenleri çağırıp son dk başkasına mı sattım diyor acaba
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-fiesta-s-1.6-tdci-sport-86067212/detay

Melih-Ö
28-02-2013, 12:06
Aynı araç yine ilanda sattım dediğinde kaldırmıştı aynı ilan tekrar güncel amaç nedir niyetlenenleri çağırıp son dk başkasına mı sattım diyor acaba
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-fiesta-s-1.6-tdci-sport-86067212/detay

Fatihe gelin bizim dükkana çağıralım hem araca bakalım hemde derdi neymiş öğrenelim eğer aracı almak istiyorsanız. Hatta ben sizin adınıza ararım kendime alacakmışım gibi dükkana çağırırım sizde orada bulunursunuz.

Yüksek ihtimal satmaktan vazgeçti o ara öyle bir yalan attı, yada gerçekten 500 lira fazla verdiler fazla veren adamlar almaktan vazgeçti. Takmayın kafanıza.

typh10
28-02-2013, 12:56

Geçen hafta bu arkadaşı Cevahir'in otoparkına girerken gördüm.St sahibi olarak aracı st sandım gerçekten iyi duruyor Allah'ın yarattığı kul günaha gireceğim ama aracı kullanan şahısın yüzü pek güven veren bir yapıda değildi. Fazla birşey yazmak istemiyorum ama yarı fiyatına verse de ben o aracı almazdım.

rapstar
28-02-2013, 14:45
Fatihe gelin bizim dükkana çağıralım hem araca bakalım hemde derdi neymiş öğrenelim eğer aracı almak istiyorsanız. Hatta ben sizin adınıza ararım kendime alacakmışım gibi dükkana çağırırım sizde orada bulunursunuz.

Yüksek ihtimal satmaktan vazgeçti o ara öyle bir yalan attı, yada gerçekten 500 lira fazla verdiler fazla veren adamlar almaktan vazgeçti. Takmayın kafanıza.

Satmaktan vazgeçtiğini düşünmüyorum derdi 500 lira daha fazlasımıydı , başka birini bulup bulduğu adam mı vazgeçti, fakat konuşup geliyorum diyip bekletip yarım saat sonra 500 fln filan demesii beni art niyetli olduğuna itiyor. Kapora aldım demişti. Araç gerçekten güzel duruyor fakat o araca gidip bakmam artık. Teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıştığın için :) Niyetim varsa bu araca bakmak isteyen giderken iki defa düşünsündür. Belki de yoktur belki bakmak isteyen ama görünce paylaşmak istedim :)

Geçen hafta bu arkadaşı Cevahir'in otoparkına girerken gördüm.St sahibi olarak aracı st sandım gerçekten iyi duruyor Allah'ın yarattığı kul günaha gireceğim ama aracı kullanan şahısın yüzü pek güven veren bir yapıda değildi. Fazla birşey yazmak istemiyorum ama yarı fiyatına verse de ben o aracı almazdım.
Kendisine o gün denk gelmediğime şükrediyorum birbirimizi yerdik sanırım gereksiz yere. O gün attığım mesaja bakıyorumda yakışmayan şeyler söylemişim.