PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : corsa sport yapılacaklar

EMRE KAAN
23-11-2012, 14:40
2 hafta kadar önce 2008 model corsa sport 1.3 ctdi aldım yanlız araba otomatik

bi kaç şey yaptırmak istiyorum araba 90'lık sizce yaptırıcaklarım mantıklı olurmu tahmini kaç hp alır ve araba otomatik bi sorun olurmu ?

motor:

*komple 63'lük krom free flow egzost
*komple intake kit - yada kutu içi filtre
*custum remap
*intercooler'a hiç girmicem ama turboyu azıcık büyütebilirim (bunu ayrı tutalım )

yazmışken yapıcaklarımıda yazıyım :)

dış :
*komple opc line body kit
*ön arka ek
*yan marşpiyel
*arka spoiler
*olursa opc mercek far orjinal

iç kısım :
*komple piano black boyama ön konsol yan tutma kolları
*tam ön konsoldaki şöföre yakın olan hava ızgarasına 60 mm boost gauge

S.Özeren
23-11-2012, 15:12
yanılmıyorsam berkayla gidip baktığımız araç değil mi ? hayırlı olsun , dış için zaten klasik uygulamar bide yay koyarsınız , motor size kalmış bişey

EMRE KAAN
23-11-2012, 15:48
aynen berkayla bakmıştınız teşekkür ederim burdan tekrardan

bu arada corda d yayları baya ucuzmuş diğer spor yaylar gibi değil sıfır 130 gibi rakam diyolar fk marka

omer06
23-11-2012, 16:37
Fk almayın bence :) h&r yada eibach alın :)

berkay_aydin
23-11-2012, 16:38
Fk almayın bence :) h&r yada eibach alın :)

neden ?

...

S.Özeren
23-11-2012, 16:39
bencede fk almamalısın :) sekmesi sıkıntı değilse H&R sıkıntıysa eibach iyidir

DOGAN__
23-11-2012, 18:58
downpipe + 51 lik boru son susturucu kullanma
yazılım

turbo buyutmene gerek yok emilatör le 1.7 -1.9 bar aç 140 hpleri yakalarsın ;)

oğuzk
23-11-2012, 19:48
Hayırlı olsun :) OPC line body kitte yardımcı olurum ben çok aradım taradım orjinal gibi yapan yok otosportta dahil burda'dan getirttim.Benimki benzinli dizelle denemek istiyorum yazılım öncesi sonrası farka bakarsın istersen.

EMRE KAAN
24-11-2012, 08:15
neden ?

...

hakketen neden ?

bencede fk almamalısın :) sekmesi sıkıntı değilse H&R sıkıntıysa eibach iyidir
yani en rahat yay eibach mı ?

downpipe + 51 lik boru son susturucu kullanma
yazılım

turbo buyutmene gerek yok emilatör le 1.7 -1.9 bar aç 140 hpleri yakalarsın ;)

140 hp ler bence sıkıntılı olur bana 120hp olsa yeter :)

bu arada ben boruyu 60 lık kulanıcam ama 51 lik demişsiniz 51 küçük gelmezmi sıkıştırma fazla olmazmı

Hayırlı olsun :) OPC line body kitte yardımcı olurum ben çok aradım taradım orjinal gibi yapan yok otosportta dahil burda'dan getirttim.Benimki benzinli dizelle denemek istiyorum yazılım öncesi sonrası farka bakarsın istersen.

kardeşim dur arıyorum :)

M U R A T
24-11-2012, 08:41
bence yazılım harici hiçbir şey yapma yazılımla keyifli hale geliyor zaten

EMRE KAAN
24-11-2012, 08:44
siz yazılım yaptırmışsınız tahmini hp ve tork artışı ne kadar oldu

nitrO_Oxide
24-11-2012, 08:56
komple 63'lük krom free flow egzost
komple intake kit - yada kutu içi filtre
custum remap

Yeterli olacaktır :)

otomatik-manuel arasında ne kadar bi fark oluyor acaba merak ettim stock olarak

M U R A T
24-11-2012, 09:03
siz yazılım yaptırmışsınız tahmini hp ve tork artışı ne kadar oldu

hiç ölçmedik ama kullanımı eski haliyle alakasız

EMRE KAAN
24-11-2012, 09:32
120 hp varmıdır peki hiç bi arabayla denediniz mi ?

EMRE KAAN
24-11-2012, 09:33
komple 63'lük krom free flow egzost
komple intake kit - yada kutu içi filtre
custum remap

Yeterli olacaktır :)

otomatik-manuel arasında ne kadar bi fark oluyor acaba merak ettim stock olarak

motor gücü aynı sportların hepsi 90 lık güç farkı yok yani

ACTPK
24-11-2012, 10:11
Bende kat. üstünde düz boru + map vardı 16 jantla 3te patinaj çekiyodu araç. Sadece yazılım bile yeterli haliyle.
Edit: benimkide otomatikti sadece düz boru varken düz vites bi tanesini geçmiştim.

EMRE KAAN
24-11-2012, 10:25
Bende kat. üstünde düz boru + map vardı 16 jantla 3te patinaj çekiyodu araç. Sadece yazılım bile yeterli haliyle.
Edit: benimkide otomatikti sadece düz boru varken düz vites bi tanesini geçmiştim.

o zaman şunu soriyim yazılım yapılınca otomatikte bi sıkıntı oldumu tahmini kaç hp güç aldınız bide ses düz boru yapınca nasıl geliyodu :)

ACTPK
24-11-2012, 10:28
Sıkıntı olmadı dynoya çıkarmadım rakam vermek doğru olmaz düz boru map sonrası amerikanlar gibi ses gelmeye başladı içeriye dışarıdan bilemiyorum tabi

EMRE KAAN
24-11-2012, 10:32
teşekkür ederim kafamı bitek otomatik olması kurcalıyodu oda halloldu aslında bide ufaktan surge sesi verse hiç fena olmaz ya düz borudan sonra megane 1.5 dci ler veriyo aynı ses olsa misss :D:D

M U R A T
24-11-2012, 10:47
açık filtre takınca surge sesi geliyor ama bence performans düşüyor

EMRE KAAN
24-11-2012, 11:01
yazılım filtreye göre ayarlanırsa bence sıkıntı olmaz inş düşürmezde :)

zaten ilk herşeyini yapıcam sonra yazılım yaptırıcam bakalım görücez hep beraber en kıza zamanda başlicam arabayı yapmaya ama ilk egzost

Arda K.
27-11-2012, 20:34
75 liklere filtre uygulaması artış sağlarmı birde bnde kat boş boru yaptırmadım boşalttırdım farkı varmıdır boruyla boşalttırmanın ve son olarak dz boruyu kaç mm yapmak gerekir

EMRE KAAN
29-11-2012, 16:44
75 lik olanlara 51 lik boru yeter bence 60 lık büyük gelebilir kat iptaliyle boru arasında bence bi fark yok

63owen63
29-11-2012, 16:51
63 lük çok büyük degil mi yahu ?

EMRE KAAN
29-11-2012, 16:59
bence değil çıkış ne kadar büyük olursa o kadar iyi olur :D:D

bu arada 60 lık boru kalın etli olduğu için iç çapı o kadar zaten gelmez sıkıntı olmaz yani eski aracım cuprada 76 lık kullanıyodum

ogunozcan
29-11-2012, 17:16
130 tl olanlar bildiğin cakma ıstanbul malı yapılan yaylar hacı

63owen63
29-11-2012, 17:17
Çıkışı ne kadar büyük okadar iyi bence yanlış bir genelleme. Biraz daha araştırmanı tavsiye ederim.

EMRE KAAN
30-11-2012, 09:03
130 tl olanlar bildiğin cakma ıstanbul malı yapılan yaylar hacı
harbimi ogün hiç bilgim yok zaten hem konfor hem görsellik sadece eıbach ta varmış sanırım birazdaha araştırıcam

Çıkışı ne kadar büyük okadar iyi bence yanlış bir genelleme. Biraz daha araştırmanı tavsiye ederim.

ben bişi yaparken okadar çok araştırıyorum ki adamlara artık bay geliyo ama kimin ne dediği inanın belli değil kimisi öyle diyo kimisi farklı söylüyo her araç için tabiki mantıklı değil söylediklerim o zaman insnlar 90 lık takarlardı:) ben 60 lık yapıcam egzosu varsın 5 hp eksik olsun 60 lık dedğimde zaten 54 anca gelir iç çapı o yuzden sıkıntı yok

therev
30-11-2012, 10:50
sadece yazilim yaptir. corsalarda debriyaj sikintisi var duz vitelerde sirf yazilimla 120 hp aliyorlar ama debriyaj kacirmaya basliyor. Arac ekonomi araci. Yukledikten sonra cok ekonomi yapamiyorsun hacim kucuk oldugundan benzinli gibi yakmaya basliyor haberin olsun. yazilim, bodykit, yay ve ya coilover ve jant fazla ekstraya girme. piano black ic arabanin durusunu degistiriyo.

ogunozcan
30-11-2012, 10:58
corda d ıcın coil cok var kanka yaya hıc gerek yok bence.

fatihtemizer
30-11-2012, 13:43
Kardeşim en makbulu yay H&R ve yazılımla sana yetecek bir arac olur..dıs görselı sana kalmıs.ben yazılımla yaklasık 118 lerdeydım on lastıkların tutunmasında zorlanıyordum ona da cozumu yumusak lastıklarle bulmusutm.tabı yumusak lastıkların ömrude halıyla kısa oluyor...fazla abartmadan bence duz boru son susturuya falan gerek yok bu araca..

EMRE KAAN
30-11-2012, 14:12
sadece yazilim yaptir. corsalarda debriyaj sikintisi var duz vitelerde sirf yazilimla 120 hp aliyorlar ama debriyaj kacirmaya basliyor. Arac ekonomi araci. Yukledikten sonra cok ekonomi yapamiyorsun hacim kucuk oldugundan benzinli gibi yakmaya basliyor haberin olsun. yazilim, bodykit, yay ve ya coilover ve jant fazla ekstraya girme. piano black ic arabanin durusunu degistiriyo.

ilginçmiş walla zaten yaptırana kadar konuyu takip edip öyle yaptırıcam komple opc line 2 body kit tamamdır jant hiç düşünmüyorum yay + yazılım + egzost yaptırırsak yeter sanırım yazılımdada zaten öyle aman aman istemiyorum zaten biyere gidicek hali yok az performans azda ekonomi yazılımı yapılsın yeter :D

bu arada siz ön göğüsü boyattınızmı kaplamamı yaptırdınız ?

corda d ıcın coil cok var kanka yaya hıc gerek yok bence.
ogün biraz zaman geçsin zamanla yapıcam iki kişi kullanıyoruz şuanda arabayı pek elliyemedim yarın alıcam sonra başlarım yavaştan ona göre karar veririz

Kardeşim en makbulu yay H&R ve yazılımla sana yetecek bir arac olur..dıs görselı sana kalmıs.ben yazılımla yaklasık 118 lerdeydım on lastıkların tutunmasında zorlanıyordum ona da cozumu yumusak lastıklarle bulmusutm.tabı yumusak lastıkların ömrude halıyla kısa oluyor...fazla abartmadan bence duz boru son susturuya falan gerek yok bu araca..

h&r yay inanılmaz ucuz işte 150 tl sıfırı oda türk yapımıymış :) çok garipsedim bende yazılımla egzost filtre girersem sanırım aynı değerleri alırım yada birazdaha fazla olur sanırım yol tutuşu felan sıkıntı olmaz 300 hp ye yakın önden çekişli araba kullandım senelerce bu sınek gibi kalıcak:D

bu arada göğüsü göğüsü boyatmalımı kaplatmalımı kesinlikle siyah istiyorum ama kaplamaya atar dediler yaptıran varmı ?

fatihtemizer
30-11-2012, 14:24
H&R turk yapımı değil siz orjınalını bulun.sıkıntı olmaz.butun markaların ucuzları var merdıven altı dıye tabır ettıgımız cakma mallar..

BerkayKamaci
30-11-2012, 15:08
http://i.imgur.com/jKDD6.jpg

Bu benim aracımın içi.
2011 Model Pert Corsa 111.Yıldan söktüm Piano Black aksamı.

Baya uğraştım ama :)

S.Özeren
30-11-2012, 15:11
corsalarda nasıl debriyaj sıkıntısı var ? benim aracımı 75 binde sattım ,bi kere debriyaj değişmedi ve bir 75 bin daha giderdi

M U R A T
30-11-2012, 15:19
yazılımdan sonra sıkıntılar başlıyor yüksek güçlerde üst viteslerde kaçırıyor

EMRE KAAN
30-11-2012, 16:02
berkay senin aracın içi on numara olmuş ya aynı böyle olsun yan kapı döşemeleri sanırım alacantra walla inanılmaz hoş durmuş dreksiyonda harika olmuş kırmızı dikiş bişi sorucam uğraştırdı dediğin alınıp takılmıyomu neyiyle uğraştın ki ?

BerkayKamaci
30-11-2012, 16:09
berkay senin aracın içi on numara olmuş ya aynı böyle olsun yan kapı döşemeleri sanırım alacantra walla inanılmaz hoş durmuş dreksiyonda harika olmuş kırmızı dikiş bişi sorucam uğraştırdı dediğin alınıp takılmıyomu neyiyle uğraştın ki ?

bulması uğraştırıyor :)
buldum bulduktan sonra adam bana komple göğüs dedin diyor aklı sıra bana airbagli falan göğüs satıcak ama kavga dövüş verdim benimkileri aldım piano blackleri :)

yan döşemeler ve vites alacantra,direksiyon ve kol dayama deri döşeme oldu şu an.

heryerin kırmızı dikiş olması avantaj oldu :)

therev
30-11-2012, 16:18
corsalarda nasıl debriyaj sıkıntısı var ? benim aracımı 75 binde sattım ,bi kere debriyaj değişmedi ve bir 75 bin daha giderdi

zaten bir debriyajin normalde 80k km gitmesi gerekir. fakat yazilimdan sonra kacirmasi normal. insanlar bosuna stage 2 stage 3 debriyaz satin almiyorlar. daha fazla gucu aktarmak icin daha farkli bir debriyaj gerekiyor. on gogus kaplama yaptirabilirsin yapanlar var bizim arkadasimizin mazda aracinda on gogus kapli piano black fazla parmak izinden baska sikintimiz yok. fakat corsalarda teyp on cercevesini sokmek zor ondan kapliyip takmakda zor. bob corsadaki gibi opelden ya da cikmacidan piano black gogus alip takabilirsin ya da boyatabilirsin. opc bodykit ve yaydan sonra jantlarin kucuk gozuktugunu goruceksin ben degismesi taraftariyim :) coil olayida soyle. hr yay 500 tl coilover 1000 tl once yay sonra coil yaparsan cebinden 1500 tl cikicak biraz bekliyip direk coil yaparsan 1000 tl cikicak :) freeflow egzos belki sorun cikarabilir. corsalarin egzos sistemi tek parca kes kaynat yaptirirsan arabayi satarken zorlanabilirsin. motorora downpipe ve yazilim yeter dusuncesindeyim. 115, 120 beygirlerde altdevirleri kullanilabilir hale getirerek cok zevk veren bir arack olur. yanliz haberin olsun ekonomin dusucektir. yazilimdan once 1 depoyla 800km yazilimdan sonra 1 depoyla 550 km zor yapan arkadaslarim var :)

EMRE KAAN
30-11-2012, 16:24
berkay o adamları çok iyi bilirim ben hepsi aynı nerdeyse

nu arada arabanı güle güle kullan inanılmaz hoş duruyo içiyle dışıyla

walla benimde bulmam lazım işte yada boyatmam aslında kaplatmak çok zahmetsiz ama atar demiştin işte kesinlikle piano black ama direksiyon felan benim daha hatasız deforme olursa o zaman bende girişirim

S.Özeren
30-11-2012, 16:28
zaten bir debriyajin normalde 80k km gitmesi gerekir. fakat yazilimdan sonra kacirmasi normal. insanlar bosuna stage 2 stage 3 debriyaz satin almiyorlar. daha fazla gucu aktarmak icin daha farkli bir debriyaj gerekiyor. on gogus kaplama yaptirabilirsin yapanlar var bizim arkadasimizin mazda aracinda on gogus kapli piano black fazla parmak izinden baska sikintimiz yok. fakat corsalarda teyp on cercevesini sokmek zor ondan kapliyip takmakda zor. bob corsadaki gibi opelden ya da cikmacidan piano black gogus alip takabilirsin ya da boyatabilirsin. opc bodykit ve yaydan sonra jantlarin kucuk gozuktugunu goruceksin ben degismesi taraftariyim :) coil olayida soyle. hr yay 500 tl coilover 1000 tl once yay sonra coil yaparsan cebinden 1500 tl cikicak biraz bekliyip direk coil yaparsan 1000 tl cikicak :) freeflow egzos belki sorun cikarabilir. corsalarin egzos sistemi tek parca kes kaynat yaptirirsan arabayi satarken zorlanabilirsin. motorora downpipe ve yazilim yeter dusuncesindeyim. 115, 120 beygirlerde altdevirleri kullanilabilir hale getirerek cok zevk veren bir arack olur. yanliz haberin olsun ekonomin dusucektir. yazilimdan once 1 depoyla 800km yazilimdan sonra 1 depoyla 550 km zor yapan arkadaslarim var :)

ilk başta dediğine ben tamam'ım orda bi sıkıntı yok ama corsa d için böyle bişeye şaşırdım , çevremizde vardı yazılımlı araç ve sadece 1 tanesi debriyaj değiştirdi , oda km'si gelmişti ne bilim doğrudur benim çevremde hiç sıkıntı çeken olmadı ama..

yazılımdan sonra yakıt konusuna hiç katılmıyorum , o tamamen kullanım tarzına bağlı yazılımla ekonomi yapan , yazılımsızdan az yakıyor tabi basarsan daha fazla yakman normal

EMRE KAAN
30-11-2012, 16:36

öncelikle bu açıklama için çok teşekkür ederim :)

benim için ekonomi ilk sırada yazılım işide tereddüt etti çünkü çok ciddi bi fark olmuş inanılmaz derecede egzost da sıkıntılı olabilir dediğiniz gibi belki ara boru olabilir yada son susturucu iptali dumana alışmıştık :) coil almayı pek düşünmüyorum aslında sadece yay onuda ikinci el almak mümkün olucak sanırım o zamanda jant küçük gelicek çok iyi biliyorum ama ebat büyütüp asla rahatımdan ödün veremem :)belki gun metale boyanabilir güzel olur kanısındayım göğüs içinde ilk önce bi bu işi yapanlarla konuşucam yok olmaz derlerse komple boyatırım servisi aradım bu iş için komple göğüs almam gerek dediler o kadar paraya yazık olur :) mercek far istedim afl dönüşe duyarlı 22.000bin tl fiyat verdiler gerçekten çok ilginç iyi bi araştırmam gerekiyo sanırım her arabada yazılım aynı olmuyo demekki bakalım daha ne öğrenicem

Arda K.
01-12-2012, 04:26
corsalarda ön konsol çok rahat kaplanıyor teyp çerçevesini sağ ve solda olmak üzere 2 tane vida tutuyor rahatca çıkartıp kaplanabilir corsalarda hastalık yazılım yapıldığı gibi araba yüksek devirlerde debriyaj kaçırıyor ben 5bindeyken yaptırdım kaçırdı yazılım sonrası yakıtıda basmazsan yakmaz basarsan her araba gibi corsada yakıcaktır

buda consolun kaplanmış hali

http://i46.tinypic.com/10z91xi.jpg

EMRE KAAN
01-12-2012, 08:38
walla çok büyük fikir verdi çok teşekkür ederim bende kaplamaya veririm bu hafta içi aracı o zaman nasip olursa peki havalandırma çevreleridemi kaplama sarı olanlar

EMRE KAAN
01-12-2012, 09:58
ön göğüs kaplama için konuştum komple göğüs ve dreksiyon kenarları için pazartesi günü uygun olursam bırakıcam arabayı :)

oğuzk
01-12-2012, 10:03
ön göğüs kaplama için konuştum komple göğüs ve dreksiyon kenarları için pazartesi günü uygun olursam bırakıcam arabayı :)

Ne kadara yapıyorlar?

EMRE KAAN
01-12-2012, 10:15
kardeşim sadece göğüse yakın bi arkadaş sayesinde 50 tl dediler ama ben dış kısımda ön panjurun orayıda kaplatıcam bide dreksiyon fazla olucağını sanmıyorum ama

Arda K.
01-12-2012, 18:12
sarılar kaplama direksiyondakileri sökerken dikkat edin takması çok zor direksiyon göbeğini sökmek gerekebilir

BerkayKamaci
01-12-2012, 18:20
sarılar kaplama direksiyondakileri sökerken dikkat edin takması çok zor direksiyon göbeğini sökmek gerekebilir

aynen öyle parmak kadar bile kablosu yok.
ben takana kadar arabada duş yapmış gibi terledim ama takamadım :D:D

Arda K.
01-12-2012, 18:48
aynen öyle parmak kadar bile kablosu yok.
ben takana kadar arabada duş yapmış gibi terledim ama takamadım :D:D

aynı teri bende döktüm soluğu serviste aldım hallettiler :D

M U R A T
01-12-2012, 19:44
aynı teri bende döktüm soluğu serviste aldım hallettiler :D

serviste göbeği sökmeden mi hallettiler çok kısa çünkü kablolar

Arda K.
01-12-2012, 19:51
serviste göbeği sökmeden mi hallettiler çok kısa çünkü kablolar

evet kablolar çok kısa göbeği söktüler malesef ama bi arkadaşım kendi arabasında sökmeden halletmiş

EMRE KAAN
03-12-2012, 13:17
way anasını ben aradığımda daha önce 3 tane felan yaptık dediler biliyolardır ama genede uyarırım havalandırma çevresini ben ne renk yapsam acaba mavi istiyorum ama maviyle uyumlu hiç bi yeri yok bende kırmızı yaparım sanırım onun içinde bi öneri verseniz

m. ali öz
03-12-2012, 21:34
http://img39.imageshack.us/img39/1412/opelcorsacolouredition3.jpg

bencede kırmızı ;)

Arda K.
03-12-2012, 22:42
Bende değiştirmeyi düşünüyorum sarılardan sıkıldım bütün havalandırmaları beyaza yapasım varda üşeniyorum

EMRE KAAN
04-12-2012, 07:35
http://img39.imageshack.us/img39/1412/opelcorsacolouredition3.jpg

bencede kırmızı ;)

kırmızı çok yakışmış hakketen resim için teşekkür ederim :)

karar vermeme yardımcı oldu