PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yedek Anahtar Okutmak...

s.alican
23-11-2012, 22:45
aramızda yedek anahtar nasıl okutulur araca bilen varmı forumlarda okudum bi kaç yöntem buldum uyguladım fakat olmadı yada beceremedim.araç 206 yedek kumandalı ne açıp kapatıyor nede çalıştırıyor.bişeyler yapıp açıldını biliyorum ama yöntem nedir?

F4R
23-11-2012, 22:50
aramızda yedek anahtar nasıl okutulur araca bilen varmı forumlarda okudum bi kaç yöntem buldum uyguladım fakat olmadı yada beceremedim.araç 206 yedek kumandalı ne açıp kapatıyor nede çalıştırıyor.bişeyler yapıp açıldını biliyorum ama yöntem nedir?

hocam zatewn yedek anahtar dediğin çalıştırmaz mı direk? birşey yapmaya gerek var mı? bence elinizdeki orjinal yedek olmayabilir....

Agah
23-11-2012, 22:52
yedekde chip yokmu ?

Seven7
23-11-2012, 22:56
Şöyle bir şey geldi aklıma ama doğru mudur bilmiyorum, orijinal anahtar ile aracı çalıştırıp -veya sadece kontağı açıp- kapıdan da yedek anahtarı takıp kapıları kilitlemeyi deneyebilirsiniz.

Mr.K
23-11-2012, 23:00
yedek olanı kontaga sok calıstırmıcak :D aşırı uyuz bı durum HAHA diger orjınal anahtarın beynını kontaga yakınlastır calısır araba :)

tecrubeyle sabittir @peco4o7 :)

+ bişey daha yedek anahtarın içinde chip beyin adı herneyse bulunmuyo bılgın olsun :)

sadece sekıl amaclı sustalı ve dugme vs var olrda dıgerı eskırse ıcını komple aktar dıye..Inanmıosan tus takımının oldugu plastık kısımı kanırt elınle cıkart ıcı bombos:D

o yuzden kodlanmıs sıfır anahtar alcaksın servısten veya gıdıceksın yapıcaklar..

FaBeRgE
23-11-2012, 23:14
eğer aracı 2.el aldıysanız sizden önceki sahibi immoyu kurcalamış olabilir :)

bunu düzeltmek için ya servise gideceksiniz, ya da işi bilen bir anahtarcıya.

Aynı hatayı bende yaptım würth snooper ile kurcalarken yedek anahtarı sildim, sonra tekrar ekledim ama baya bi zor oldu. En iyisi servis veya iyi bir anahtarcı :)

meLaNchoLic
23-11-2012, 23:43
genelde yedek anahtarların içine kodlar yazılmamış oluyo.. kapıları vs. açıyosun kontagıda açıyosun ama marşa bastıgında ateşleme olmuyo... serviste yedek anahtarın içine kodları yazdırman gerekebilir.. belkide ikinci seçenekteki gibi içi komple boşta olabilir :D

Eyup Duygun
23-11-2012, 23:47
Aracınızın anahtar kodu lazım.Servıs sıze vermez malesef.Versede sizin işinize yaramaz.En yakın iyi bir peugeot özel servisi veyahut yetkılı servisine giderseniz isi cozerler. O koda ulasınca her hangı bır chıpı yada sızdekı anahtar artık kodlu degılse hepsnı kodlatabilirsiniz.Kısa sürede.

Yedek anahtar neden bunları yapmıyor sızınkı bılemıyorum ama anahtarı arabaya tanıtmadan hıc bırsey yapmaz.

İstanbulda degılsınız sanırım.Burda olsaydınız yardımcı olurdum.En kısa sekılde.

Mr.K
23-11-2012, 23:57
İçi booooooşşşşş : )

Agah
24-11-2012, 07:53
ikitelli ata. oto sanayide kopyalıyorlar çipi :)

s.alican
24-11-2012, 11:21
yedek olanı kontaga sok calıstırmıcak :D aşırı uyuz bı durum HAHA diger orjınal anahtarın beynını kontaga yakınlastır calısır araba :)

tecrubeyle sabittir @peco4o7 :)

+ bişey daha yedek anahtarın içinde chip beyin adı herneyse bulunmuyo bılgın olsun :)

sadece sekıl amaclı sustalı ve dugme vs var olrda dıgerı eskırse ıcını komple aktar dıye..Inanmıosan tus takımının oldugu plastık kısımı kanırt elınle cıkart ıcı bombos:D

o yuzden kodlanmıs sıfır anahtar alcaksın servısten veya gıdıceksın yapıcaklar..

diğerinden hafif zaten kesin boş :D

Tuning055
24-11-2012, 16:14
Bizim partnerinde yedek anahtarı çalıştırmıyordu anahtarcıya götürdük 15 dk da halletti 70 lira bayıldık:D

Eyup Duygun
24-11-2012, 16:53
İci boşsa 10dk lık iş.