PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vtec II için yardım

hakzer
24-11-2012, 21:12
Aracım 2005 model sedan, amortisör değişimi sonrası direksiyonu her çevirdiğimde özellikle sessiz otoparklarda çok rahat duyulan tıkır tıkır bir ses var, sanki çarklı bir sistem çalışıyor gibi. Önce amortisör bilyaları eksilmiştir diye tamamladık olmadı, servisten sıfırını aldık (takım olarak) taktık fakat ses yine var. Park ederken ciddi anlamda duyuluyor. Bilyaları, yayı ve amortisörü bir daha söküp geri topladık fakat ses hala mevcut.
Direksiyon kutusu olursa diye korkuyorum. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan var mıdır?
Ayrıca Ankara'da gidebileceğim iyi bir Honda servisi ya da usta tavsiyesi alabilir miyim.

DENON
25-11-2012, 00:44
Yaylar amortisore duzgun oturtulmamis. Ikinciye sokulup tekrar toplanmis ama yine yaylar duzgun takilamamis

_driver_
25-11-2012, 00:50
http://www.techturkey.com/forum/members/50-mertcan.html mertcana ulaşın size yardımcı olabilir

bLackModeL
25-11-2012, 06:58
ayrıca yaylara plastık boru gecırın vtec2 lerde ust takoz sureklı sorun cıkartıyo bıde onlara baktırın

esmerhan
25-11-2012, 09:17
yaklasık 5 aydır cekıyodum o lanet problemı cok sukur 2 gun once o problemı cozdum hemde hıcbır parca degıstırmeden
bızım kasaların genelınde o problem vardır ınsanı arabadan sogutuyor

hakzer
25-11-2012, 12:19
yaklasık 5 aydır cekıyodum o lanet problemı cok sukur 2 gun once o problemı cozdum hemde hıcbır parca degıstırmeden
bızım kasaların genelınde o problem vardır ınsanı arabadan sogutuyor

sorun yayların yanlış takılmasımı gerçekten?
nasıl ve nerede çözdün? yardımcı olursan sevinirim.

hakzer
25-11-2012, 12:23
cevaplar için sağolun bir daha ayırıp takalım

başka bir yerden değildir inşallah

Berk007
25-11-2012, 12:28
yaylara hortum geçir ;)

despe
25-11-2012, 12:33
Hortumdan vs den degil o ses. Ses yaya oturan tasin yanlis yonde takilmasi yada yayin tasa tam oturtulmamasi sonucu oousan bi ses. Tasin uzerinde ucgen seklinde ok vardir bu ok disa bakacak sekilde montaji yapin.

hakzer
25-11-2012, 19:42
Tekrar sağolun.

esmerhan
26-11-2012, 09:35
o dıreksıyonun takur tukur etmesı yayla ılgılı bısey degıl,oncesınde yay taktım sımdı d2 n coılover ı var yıne sıkıntı yok zaten o sesın amotısordenmı dıreksıyon kutusudnan mı geldıgını ayırt edebılırsın ;)
yaydan gelen ses ayrı,, dıreksıyon kutusundan,burclarından ,veya dıreksıyon mılınden veyaaa kulakdan gelen gıcırdıma ayrıdır,
bu sorunu cozmek ıcın her yolu denedım.
tel no gonderdım ara kardesım yardımcı olmaya calısıyım.