PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beyaz Renkli Halojen Tüv'den Geçermi

burakgulsan
25-11-2012, 12:51
***** artık xenon muayneden geçmiyor zaten sökmeyi düşünüyordum elimde hiç kullanmadığım osram beyaz halojen ampüller var (camı mavı olanlardan) bunları taksam muayneden geçermi ?

darkmoon
25-11-2012, 13:08
sıkıntı yok onlarda halojen her şekil geçer.. anlamadığım xenonun o kadar niye dert ettin xenonu takması sökmesi elin yatkınsa 15 dakka sürmez..

onurc
25-11-2012, 13:10
ıstedıgın cevap olmaz ama arabayı ılk aldıgımda junyan adında dandirikten ledli medli apaçi işi bi angel far vardı. ayar bile yapamadılar fara. o şekilde geçtim. yanı demek istediğim far ayarını güzelce yaptır hiç sıkıntı olmaz. bir site vardı hangisi hafif hangisi ağır kusur. bulursam paylaşırım. kolay gelsin. inşallah geçersin.

burakgulsan
25-11-2012, 14:05
sıkıntı yok onlarda halojen her şekil geçer.. anlamadığım xenonun o kadar niye dert ettin xenonu takması sökmesi elin yatkınsa 15 dakka sürmez..

Öncelikle teşekkürler yorumunuz için elim yatkın kendim yapıcağım zaten fakat farları ve tamponu sökmem gerekiyor birde ampül tipi h7ydi zamanında bozmuşlar duyları sıack silikon ile duruyor ampüller şu andao biraz gözümde büyüyor.

ıstedıgın cevap olmaz ama arabayı ılk aldıgımda junyan adında dandirikten ledli medli apaçi işi bi angel far vardı. ayar bile yapamadılar fara. o şekilde geçtim. yanı demek istediğim far ayarını güzelce yaptır hiç sıkıntı olmaz. bir site vardı hangisi hafif hangisi ağır kusur. bulursam paylaşırım. kolay gelsin. inşallah geçersin.

Şu anda otomatik yükseklik ayarı ve far yıkaması olmayan araçlarda hiç bir şekilde geçmiyor diye biliyorum :( 2 sene önce bende geçmiştim bu şekilde 3 ay önce arkadaşımın doblosunu bıraktılar xenon dan ağır kusur olarak.

Frid
25-11-2012, 14:09
Geçer, xenon tesisatını sökmeye gerek yok, ampülleri söküp orj takın yine geçer

burakgulsan
25-11-2012, 14:12
Sonuçta halojenleri takacağım yani :)

levent
25-11-2012, 18:44
Auris'ten bahsediyorsak, h7 değil far tipi. HB3 olması lazım, Toyotalarda genelde farın üzerinde yazıyor, Auriste de yazıyor mu dikkat etmedim hiç.

Soruna gelirsek, ayarlı ise geçer. En kötü ihtimalle hafif kusurlu geçersin :)

Ufuk
25-11-2012, 19:06
aurisler mercekli değil mi ? mercekli xenon geçiyor diye biliyorum.Oda mı geçmiyor :D

dragon07
25-11-2012, 19:09
farlarına xenon taktıktan sonra ayar mekanizman hala çalışıyorsa geçersin.ama xenon taktıgın için far ayar mekanizman calısmıyorsa kalırsın ağır kusurdur buda :)

burakgulsan
25-11-2012, 19:12
Auris'ten bahsediyorsak, h7 değil far tipi. HB3 olması lazım, Toyotalarda genelde farın üzerinde yazıyor, Auriste de yazıyor mu dikkat etmedim hiç.

Soruna gelirsek, ayarlı ise geçer. En kötü ihtimalle hafif kusurlu geçersin :)

Yok auris deil auris in kısalar h11 uzunlar hb3 :) meriva girecek muayneye

aurisler mercekli değil mi ? mercekli xenon geçiyor diye biliyorum.Oda mı geçmiyor :D

Onda yok henüz xenon ama sanırım olsa oda geçmez otomatik yükseklik ayarı ve far yıkamada istiyorlar merceğe ek olarak :)

farlarına xenon taktıktan sonra ayar mekanizman hala çalışıyorsa geçersin.ama xenon taktıgın için far ayar mekanizman calısmıyorsa kalırsın ağır kusurdur buda :)

Onu bilmiyorum yarın bir bakayim :)
Cevaplar için herkese ayrıca teşekkürler .

EmreS13
25-11-2012, 19:38
Ben gectim hemde farlarim ayarsiz oldugu halde :)

Frid
25-11-2012, 19:45
farlarınız ayarsız olsa da geçersiniz, hatta ışık şiddet zayıfsa da birisi yere birisi havaya baksa da geçersiniz, mesele yanıyor olması

xenon da ise otomatik ayarlayıcı ve far yıkama olmak zorunda, sonradan takılmışsa tadilatla işlenmesi gerekli,

o içeriden manuel el ile yapılan far ayarları çalışsa dahi xenonlu ise kalır.

far yıkama çalışmazsa hafif kusur, otomatik ayarlayıcı yoksa ağır kusur.

01.01.2012 tarihinden itibaren geçerli durum budur.

SULTANOGLU
25-11-2012, 19:48
Ferit bisey sorum cok alakasiz.ama arka silecek fiskiyesi calismiyo kalirmi muayneden ?? Birde abs nedense calismamaya basladi boyle gecermi ??

burakgulsan
25-11-2012, 20:39
Herkese teşekkürler yarın operasyona başlıyayim ben :) Salı muayne var çünkü .

Frid
25-11-2012, 20:46
Ferit bisey sorum cok alakasiz.ama arka silecek fiskiyesi calismiyo kalirmi muayneden ?? Birde abs nedense calismamaya basladi boyle gecermi ??

arka fıskiye sorun olmaz abi ama abs sıkıntı olur.

SULTANOGLU
25-11-2012, 21:07
arka fıskiye sorun olmaz abi ama abs sıkıntı olur.

Tamamdir :( anlasildi semsiye bana acilacak :) bilgi icin cok saol ferit :D