PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bilstein b6 vs koni

RCkid
26-11-2012, 10:40
Merhabalar
aracimda su an bilstrin b6 amortisorler ve maxtrac yaylar var. bilsteinler sertlik ayari yok.
amacim duz yolda mumkun odugunca esnemeyi azaltmak ve daha az patinaj.
coilover bulamiyorum su an Tr'de . avrupadan malzeme getirtmek ise dert
bbilsteinlar yerine sertlik ayarli konileriseme yarar mi?
mumkun oldugunca sert olmasi icin hangi yaylarla kullanmaliyim?

dragon07
26-11-2012, 10:48
koni amortisör ayarlı + vogland yay iş görür

levent
26-11-2012, 14:22
sertlik ayarlı amortisör + orta sertlikte yay bence ideal olur, hafif bozuk bir zemine tapagaz modunda denk geldiğinizde çok sert bi süspansiyon ile yine tutunamama veya kontrol kaybı yaşayabilirsin abi..

dirk
26-11-2012, 14:25
koni sarı amortisörleri en sertte kullanıyordum yeterince Memnun kaldım..

Schumi
26-11-2012, 23:08
Şimdi sana sert amortisör lazım değil aslında Mustafa. Sertliği ve sekmeyi iyi sönümleyebilen bir süspansiyon lazım. Senelerce Koni kullandım. Çok sert olursada olduğun yerde patinajda sekersin emin ol. Ama çok sert olmak yerine o darbeyi absorbe edip süspansiyona gelen dikine stroke hareketini başarılı ile sönümleyebilirse o zaman başarı elde edersin. Gelelim yay olayına aracın yükünü taşıyan asıl parça yay. İlk hareket buradan başlıyor. Bence AP, Apex yada Vogland gibi sert bir yay dene şu anki B6 ile memnun kalırsın. Zaten niyetin belli.

Sen anti lift kitleri araştırıp benzerini üretmeye bak 206 için. Traction bar felan drag için. Suspansiyondan mucize bekleme. Kilit ve lastikten sonra traction barlar felan daha önemli. Birde viraj felan kasmadığın için güvenle 206 StationWagon 2.0 GTI için ön viraj denge çubuğu var. Bizdeki Front ARB'nin 1 mm daha kalın olanı. Onu servisten siparişle isteyebilirsin işine yarıyacağını düşünüyorum.

Schumi
26-11-2012, 23:15
Parça kodu 5081.F9. Türkiyeye hiç girişi olmamış. Ama yurt dışı fiyatı 90€ gibi fiyatı olması lazım. Servise sorulabilir kaça gelir diye.

RCkid
27-11-2012, 09:37
Yaylari degistirip b6larla devam o zamn:)