PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Focus 1.6 TDCI SORUN

oxygen
26-11-2012, 14:04
yakın bi arkadaşımın focusunun turbosu bitti. Sıfır turbo takıldı, gayet sağlıklı yürümeye başlamıştı otomobil.

20 gün sonra devir dönmemeye başladı. 2500 deviri geçemiyoruz, boost gelmiyor.

0-100 15 dakika oldu :)

Sebebi ne olabilir ?

emp:)
26-11-2012, 14:32
Safe mode alıyor araba turbo basıncı yüksek veya düşük olabilir. Genelde yüksek basınçtan dolayı olur. Wastegate veya basınç selenoidinden kaynaklı bir sorun olma ihtimali yüksek.

oxygen
26-11-2012, 14:42
Safe mode alıyor araba turbo basıncı yüksek veya düşük olabilir. Genelde yüksek basınçtan dolayı olur. Wastegate veya basınç selenoidinden kaynaklı bir sorun olma ihtimali yüksek.

Basınc turbo değiştikten sonra neredeyse aynıydı, fazla bi fark hissettirmiyordu.

Bana da boost selenoid gibi geldi. Parçayı alsak, kendimiz değiştirebilir miyiz? çok zorlar mı bizi? Kaput altında tam olarak nerededir focusta ?

Ahmet_28
26-11-2012, 14:46
hortumları kontrol ettinizmi ?

berkay_aydin
26-11-2012, 15:14
Arıza ışığı yanmıyor mu ?

cıvıc si
26-11-2012, 15:26
Sirketteki fluance de aynı olay olmuştu servis 4 kez turboyu değiştirdi sorun coolerin icinin yağ dolu olmasiymis belki aynı sorun olabilir ;)

oxygen
26-11-2012, 15:34
hortumları kontrol ettinizmi ?

kaçak yok hortumlarda, onu kontrol etttim.

Arıza ışığı yanmıyor mu ?

yok, arıza da yakmıyor.

Sirketteki fluance de aynı olay olmuştu servis 4 kez turboyu değiştirdi sorun coolerin icinin yağ dolu olmasiymis belki aynı sorun olabilir ;)

Olabilir ama turbo değiştikten sonra usta coolerın hortumunu düzgün takmamış, yolda ben taktım onu sonradan. Coolerda yağ olsa hortumun ordan az biraz belli olurdu.

ben yine de bi bakıyım ona da.

jap-10
26-11-2012, 15:43
Geçen haftada benim başıma geldi aynı şekilde sorun kızdırma bujılerinde çıktı.

bektas_talay
23-12-2012, 23:41
motorun arka kısmında westgate valfi var o bozulmuş 170 tl geçmiş olsun :)

bunu test etmenin en kolay yolu hava filtresinin orda motordan çıkıp iç kısma fren vakumuna gidip t olup motorun arkasına uzanan bi hortum var motordan bağlantısını kesip westgate i kontrol edin hareket yoksa ki bozuk olmıyacak onu lifte alıp değiştirteceksiniz. dikkat 90 lık 109 luk farklı karıştırmasınlar gene aynı sıkıntı devam eder