PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Toyo&Petlas Kışlık lastik Karşılaştırma

koray ozan
28-11-2012, 00:59
Toyo&Petlas kışlık lastiklerin fiyat aralıkları yaklaşık olarak aynı.
Bir kaç arkadaşım toyo dedi, birkaç arkadaşım petlas dedi.
Babamın şirket arabasında geçen sene petlas kullandım. hoşuma gitmişti, toyo hakkında hiç bi bilgim yok.
Sizce hangisini tercih etmeliyim?

darkmoon
28-11-2012, 01:15
toyo benim eski aracımda vardı memnun kalmamışdım lastik çabuk sertleşmişdi gerçi benimkiler yaz lastiği idi.. zaten 2-3 ay altı üstü kullanıcaksın alıcağın lastiği bence en ucuzu hangisiyse onu al derim.. sanırım petlas ucuzdur yerli nede olsa..

koray ozan
28-11-2012, 02:13
arlarında 5 lıra gıbı bı fark var. 195/50/15 petlasa 130, toyoya 135 lıra fıyat aldım.
hafta sonu baska yerlere de bakacagım.
fıyat olarak uygun geldı ıkısıde ama hangısını almak daha mantıklı olur?

kickbuttowski
28-11-2012, 02:46
toyo benim eski aracımda vardı memnun kalmamışdım lastik çabuk sertleşmişdi gerçi benimkiler yaz lastiği idi.. zaten 2-3 ay altı üstü kullanıcaksın alıcağın lastiği bence en ucuzu hangisiyse onu al derim.. sanırım petlas ucuzdur yerli nede olsa..

Öyle bakmamak gerek kaliteli lastiği 5-6 yıl üstüste kullanabilirsin sonuçta hatta bence kışlık lastik daha özenli seçilmeli çünkü 3 ay kullanıp yılın geri kalanı yatıracaksın 4 mevsim lastikle en az bir deforme olsa hergün kullandığın için hemen farkeder müdahele edersin.
Her ne kadar yerli sermayeyi desteklesem de toyo'nun daha iyi olduğunu düşünüyorum arada arge farkı var..

koray ozan
29-11-2012, 10:11
2 sınıde kullanan yok mu?

lucky Jackal
29-11-2012, 11:13
ya bu petlasın kış lastiklerini bende merak ediyorum,yeni konu açmıyim dedim kullananlar yorum yaparsa sevinirim.

Osman Bahadır
29-11-2012, 19:41
Petlas w651 kış lastiğini 196 65 15 ölçüde zamanında 2 kış kullandım. Ve çok memnun kalmıştım. Açıkcası beni şaşırtmıştı. Sonra arkadaşa verdim, 2 kıştır da o kullanıyor. Bugün arabasını o lastiklerle ben de kullandım. Halen iş görüyor, sertleşmedi, çatlamadı. Hatta lastikleri takan lastikçiye sordum lastiklerin durumu nedir diye, "şahane" cevabını alınca sevindik :) Arkadaşım en az bir yıl daha kullanmayı düşünüyor.

Avrupa birliği kriterleri gereği olan lastik derecelendirmesinde petlas michelin alpin'le aynı performans notunu aldı. Toyo kış lastiği bunlardan yuvarlanma direnci olarak bir, ıslak fren mesafesi olarak iki kademe altta.

Lastik alırken artık lastik üzerindeki EU kriterlerini de kontrol etmenizi tavsiye ederim.

koray ozan
02-12-2012, 12:27
hocam çok teşekkür ederim. ne sorduysam hep sizden net bir cevap alıyorum. çok teşekkür ederim...

tdipower
02-12-2012, 12:32
petlas alınabilir fiyat/performans olarak fazlasıyla iyi bence :)

Equinox
02-12-2012, 12:45
Petlas gayet iyidir yıllardır kullanıyoruz. Geçen sene hankook aldık 135 civarı onunda fiyatı ve çok memnun kaldık. Oldukça yumuşak hamurlu.

sasuta
02-12-2012, 15:30
Yaz lastiği olarak Petlas Veloxsport kullanıyorum memnunum kış lastiği olarak da Petlas alıcam.