PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ep3 typer veya polo gti hangisini alırdınız?

mtcvtc
29-11-2012, 23:35
iki araçtan birini düşünüyorum siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?tecrübe edenlerden hangisini neden seçeceği yardım lütfen.

Selcuk_RoL
29-11-2012, 23:39
yeni her zaman yeni yenidir diycem ama bu tamamen kişisel zevk type r ararsın düzgününü bulmaya çalışır çok para verirsin sonra durmaz yine harcarsın dibi yook:D bana göre günlük kullanımıda zor polisi falanı filanı ama keyif olarak herşeyi bozar sesi soluğu oda ayrı bişey öte yandan polo yeni güzel tatlı tatlı gidiyoda herşeyden önce vw rahatlığı bi kere sürüş zevki tartışılmaz ee örnek olarakta gidişine antalyadaki dbs polo bence çok tatminkar gidiyo o model takılıp poloya binmek mantıklı derim

Viper_Si
29-11-2012, 23:42
Her imkanı olan insanın bir kez bile olsa typer sahibi olması tavsiyemdir. 8-9 ay gibi bir süre sahip oldum, yetmedi hala özlüyorum ama sürdüğüm zevkimi aldığım kar. bi daha alırmıyım almam :)

yhu_306
29-11-2012, 23:43
Her imkanı olan insanın bir kez bile olsa typer sahibi olması tavsiyemdir. 8-9 ay gibi bir süre sahip oldum, yetmedi hala özlüyorum ama sürdüğüm zevkimi aldığım kar. bi daha alırmıyım almam :)

bi alırken bi satarken insan mutlu oluyo diyosun :)

deeperblack
29-11-2012, 23:44
Polo GTi huzurlu EP3 huzursuz seçim olur.
Hem aldığın hemde çevreye verdiğin anlamda...

63owen63
29-11-2012, 23:44
ilk 2 yorumu tekrar yazmak istemedim, :)

brs_odbs
29-11-2012, 23:46
ben olsam type-R alırım

Ertekin
29-11-2012, 23:48

Peki neden birdaha almazsın? yani iyi yönleri zaten bellide kötü yönleri nelerdir?

ygtkrmdnz
29-11-2012, 23:48
temiz typeR olmadığı için polo gti alırdım

Viper_Si
29-11-2012, 23:49
bi alırken bi satarken insan mutlu oluyo diyosun :)

yok hayır öyle demek istemedim :) alırken çok mutlu oldum, satarken çok üzüldüm, temizdi 1 günde satıldı. zevkli makina ama yani ömür boyu binilecek bir araç değil :) dediğim gibi imkanı olan temizini uygun fiyata bulursa mutlaka alsın binsin demek istedim :)

Viper_Si
29-11-2012, 23:56
Peki neden birdaha almazsın? yani iyi yönleri zaten bellide kötü yönleri nelerdir?

bir daha almam çünkü benim için otomobil marka fanatikliği değil, zevk ve bunuda yaşamış olmak. mesela şuanki aracım e36 m3, typerda aldığım zevki bunda almıyorum, m3de aldığım keyfi typerda almamıştım. değişiklik iyidir. typerın kötü yanı; şanzuman olayı genelde çoğu typerda senkromeç problemi çıkar. Yoksa hiç üzmedi beni.

Ertekin
29-11-2012, 23:59
bir daha almam çünkü benim için otomobil marka fanatikliği değil, zevk ve bunuda yaşamış olmak. mesela şuanki aracım e36 m3, typerda aldığım zevki bunda almıyorum, m3de aldığım keyfi typerda almamıştım. değişiklik iyidir. typerın kötü yanı; şanzuman olayı genelde çoğu typerda senkromeç problemi çıkar. Yoksa hiç üzmedi beni.

Ha anladım o şekil düşünceye mansuben yani.Bende belirli kötü yönleri var diye düşünüp tecrübeden faydalanayım dedim.Benimde aklımda olan bir araç çünkü.Teşekkürler.

Volkann
30-11-2012, 00:00
type-R hayalim tabi ama poloda kötü araç değil..kısa dönemde type-R uzun dönemde Polo diyorum :)

Viper_Si
30-11-2012, 00:05
Ha anladım o şekil düşünceye mansuben yani.Bende belirli kötü yönleri var diye düşünüp tecrübeden faydalanayım dedim.Benimde aklımda olan bir araç çünkü.Teşekkürler.

Rica ederim :) imzamdaki gibi denemek yanılmak demek değildir :D temizini bulduğunuzda kaçırmayın, satarkende mutlaka meraklısı çıkacaktır. 2 günde 35 kişi aramıştı pazarlık için hiç unutmuyorum :)

AEAlmas
30-11-2012, 00:14
Sarışın ile esmeri ayirt etmemizi istemişssiniz =)

Polo sarısın gibidir gidişi iyidir oynarsan 15 milyar harcanmış atmosferik aracları harcar hemde 2 3 milyar la Antalyada sevdigim arkadasımın Dbs polosu gibi delmedik typer birakmadı mesela
ama Typer da esmer gibidir atmosferik zevkini seviyorlar ama Turbosuda cok can yakar :) ucan kacan kalmaz :D
Ama Polo nun konforu rahatlıgı donanımı kesinlikle Typer yanına yaklaşamaz
Polo alacaksanız
Tek kapi ve cam tavansız olanını alın :)
Siz karar vereceksiniz ama bence polo eger turbo yapmayı dusunceniz olursa typer

-Ata-
30-11-2012, 00:25
Kesinlikle kişisel zevkle alakalı tercih hem konfor hem performans hem teknoloji hem rahatça gezmek düşünülüyorsa polo gti. Ama typer farklı bir araba ben arkadaşlarım gibi rahat gezememem arabamla ya da sunroofumu açıp direksiyondan cd değiştirememem benim için hiçbir şekilde bir eksi değil bunlar ama başkası için eksidir tercih yani :)

RCkid
30-11-2012, 07:00
Arada kaldim gti aldim
cok memnunum:)
hem performans hem konfor bakimindan

Erdem K.
30-11-2012, 07:09
temizini bulursanız kısa süreli de olsa heves almak için ep3'ü alın derim. ama uzun dönemde, konfor vs. için polo gti daha mantıklı derim. Kaldı ki sokaklarda aşırı koşturmayacaksanız, keyif açısından cam tavanlısını almanızı öneririm...

kelalper
30-11-2012, 08:14
Type R tehlikeli bir araba. Seks e doymayan hatun gibi sürekli kırbaçlanmak istiyor. Gaza getirilmek için başka nedene gerek kalmıyor üstündeyken. Sesten ve devirden dolayı sürekli dip gaz gitmek istiosun. Kazalarda ondan dolayı oluyor. Yol tutuşu ya da frenlerinin kötü olmasından dolayı değil. Daracık yerde bile gazlamak istiyorsun üzerinde. Type R kullanan adam benzin ekonomisi yapamaz bence.
Polo daha değişik bir araba. Motoru sağlam bi kere. Onu bunu yapsanda aman kırılacakmı edecek mi korkun olmaz. Ben daha kırılanını görmedim. Yağ problemleri vardı ama çözüldü. Güzel makine.

tstdrvr
30-11-2012, 08:21
bende arada kaldım, biraz beklememek için biraz da parası daha az diye ep3 type r aldım... 2 seneye yakın kullanıp sattım.. sattığıma da şu an çok pişmanım çünkü anladımki o paralara bana type r'dan daha uygunu yok (kendi adıma konuşuyorum tabiki) :D sti, s2k, evo alırım düşüncesiyle sattım ama sanırım fn2 alacağım çünkü type r'a doyamadım...

KMR2-GT
30-11-2012, 08:29
2 tane ep3 le 30bın km yol yaptım doyamadım ıkısındede satıgımda cok pısman oldum sımdı mumla arıyorum açıkçası.onun keyfı hıc bır arabada yok:( sırf tadına bakmak ıcın alıp 4 5 ay sonra satıp gtı alabılırsın derım.

SDR_07
30-11-2012, 08:39
Ben bir polo gti kullanıcısı olarak polo diyorum kesinlikle konfor görünüş yeni nesil ekonomik ve çok az para harcayarak çok ciddi hızlanmalar alınabilir 4 vites seceneği bence bu paraya polo ya deger diyorum bir mekanın önüne gidince bile polo gti diyorlar honda ayrı bir dünya sadece gazlamak istiyorsan deli gibi para harcayıp halen gecelebiliyorsan garip bir zevk yani tartışılmaz

desibel
30-11-2012, 09:04
Polo günümüze göre çok avantajlı yakıtı az görüntü iyi yazılım egzozla çokta güzel gidiyo makinası sağlam !

Typer a gelince görüntü güzel motor sağlam yakıtıda sana bağlı biraz ama iyi emme komple egzoz kpro lu bi tayparın zevki paha biçilmez !!!

Polo daha verimli denmiş genelde ama bence olay turboya dönmekse typer da orda durmak lazım,N/A olarak typer poloya göre daha para çokomel eğrisinde daha verimsiz kalır.

Benim fikrim kesinlikle temiz bi typer kesinlikle.

cheers
30-11-2012, 09:17
3 sene type-R a bindim,1senedir de Leon cupraya biniyorum.

Cupra ctr ye göre daha donanımlı,daha hızlı,daha kullanışlı,daha rahat vs... diye gidiyor.

Ctr ise size daha fazla adrenalin sağlıyor.Atmosferik tadı başka.Cuprada Type-R dan aldığım zevki,hissi alamadım.

Ben olsam Gti alırdım.

mcy
30-11-2012, 09:26
bence bu işin uzun dönemi yada kısa dönemi bir otomobil fanatiği için yok. eğer otomobil hastası birisi isen ve eşek niyetine binmiyorsan işin içerisine duygularında giriyor. ve ister istemez sana seçim bıraktırmadan o aracı aldırtıyor duyguların. typer da benim için öyle birşey. bütçem yetmediği için gidip ep2 aldırttı o duygular bana. :D

F.Dogan
30-11-2012, 09:46
typer hiç sürmedim sadece bir kere roll gecesinde 2.kişi olarak içinde bulundum.

devirlenmesi gittikçe gitmek istemesi yedi bitirdi beni.

typer safkan yarışcı. zevk arabası alıyorsanız sadece typer alın. her işiniz için hızlı bir araba bakıyorsanız gti.

mtcvtc
30-11-2012, 09:58
allah razı olsun tecrübelerini sunan insanlardan şuanki duruma göre polo gti banada daha cezbedici geliyor nede olsa böyle bir vti'dan sonra az çok hondanın tadını aldım artık kısmet.

MeRtCaN
30-11-2012, 10:01
Hondanın sorunsuzlugunu tadını almıs bırısısın kanka

bence 2000-3000 km de devamlı yag ekleyıp bınecegın bır araba yerıne

1.2. hatta 3.vıtes sara sara gıtmenın zevkını hıc bır arabadan alamayacagın bır type r al :)

mtcvtc
30-11-2012, 10:33
adaş doğru söylüyosun ama polo'da günlük kullanımda kafa rahat bir araba hanımda kullanır:) ne biliyim çok arada kaldım zaten:(

KMR2-GT
30-11-2012, 10:47
allah razı olsun tecrübelerini sunan insanlardan şuanki duruma göre polo gti banada daha cezbedici geliyor nede olsa böyle bir vti'dan sonra az çok hondanın tadını aldım artık kısmet.

type r la vti arasındakı fark adana ıstanbul gıbı yalnız :D

-Ata-
30-11-2012, 12:04
type r la vti arasındakı fark adana ıstanbul gıbı yalnız :D

aynen diyebilirim :D

athem
30-11-2012, 12:08
Typerın zevkı baska bence.typer alın zevkını tadın sonra satmak ıstersenız satıp polo alablırsınız.typerın pıyasası her zman var kolaylıkla satabılırsnız tabı arac temızse.hemde kafanızdakı dusuncelrıde atmıs olursunuz ıkısınıde deneyın :)

desibel
30-11-2012, 12:10
Egzoz sesi sıkıntıysa artık varex var zaten polo güzelde çok varya nebiliyim tdı ı bile gtı görünümüne sokuyolar

dirk
30-11-2012, 12:14
hiç düşünmeden Polo Gti al =)

STP
30-11-2012, 12:14
Ben bir polo gti kullanıcısı olarak polo diyorum kesinlikle konfor görünüş yeni nesil ekonomik ve çok az para harcayarak çok ciddi hızlanmalar alınabilir 4 vites seceneği bence bu paraya polo ya deger diyorum bir mekanın önüne gidince bile polo gti diyorlar honda ayrı bir dünya sadece gazlamak istiyorsan deli gibi para harcayıp halen gecelebiliyorsan garip bir zevk yani tartışılmaz

Ben bi typer aliyim :) 5 bin dolar ben harciyim, 5 binde sen harca :) roll yapalim :) arabam bozuldu galiba diye inmezsen bisi bilmiyorum ;)

SDR_07
30-11-2012, 12:26
ben bi typer aliyim :) 5 bin dolar ben harciyim, 5 binde sen harca :) roll yapalim :) arabam bozuldu galiba diye inmezsen bisi bilmiyorum ;)

kimse ile bu şekilde kıyaslamaya girmem revonun yaptıgı golf r var 500 hp yapılırsa her iki araçta çok iyi gider çok typer ile denedim sonucu iyi kötü gördüm herkeste gördü alanın cebine para girmez oluyor yok ayarı tutmadı yok havayı sevmedi yok çok sardı bu tarz şeyler çok oldu ve halen oluyor

şu bir gercek arkadaşlar typer sadece istanbulda yürüttüler ve giderli tayyarlar hep istanbuldan alındı malzemeleri satıldı ve boş olarak şuan çogu piyasada başka illerdeki arkadaşlar neden yüretemiyor bir parca sıkıntısı 2 usta sıkıntısı 3 ayarcı sıkıntısı araç devamlı haddinden fazla güç istediğinde yazılımcının çok sağlam olması ustanın çok saglam olması gerekiyor

tayyar piyasasına gelince kesinlikle fiyatları düştü bir araç gazlarken prim yapar ve gazlayan tayyarlar istanbulda idi şimdi bir dbs tayyar satılık oda satılınca pek giderli bu işlerle ugraşacak araç koşturcak kişi kalmıyor bence artık herkes yeni nesil araçlara geciyor

tabi bu benim fikrim herkes istediğini alabilir satabilir

STP
30-11-2012, 12:28
Beni kimse baglamaz ben kendi yuruttuklerime bakarim, sana ne dedim sen kendi arabana 5 bin usd harca bende harciyim dedim dimi :) sen cok harcayip geciliyolar dedin ona istinaden soyledim :) her para harcayan yurutcek diye birsey yok:) esit para harcayip sonuca bakariz diyorum yani :)

!KO
30-11-2012, 12:29
typer zevki bambaşka bu dısarda yansıyo gti 500 hpde olsa sonucta bir polo gözüyle bakılıyor
ctr la bi sıkıyosun daha gaza basmadan gelen arabaya bak şimdi dedirtiyo ctrla şaka yapmak çok zevkli eksoz seside varex cozer donanım fakiri o yüzden polonun tek öne cıkan yanı donanım bana göre :D

Patisever
30-11-2012, 12:30
ep3 söz konusu ise muadilleri oturup izlemeli

STP
30-11-2012, 12:34
typer zevki bambaşka bu dısarda yansıyo gti 500 hpde olsa sonucta bir polo gözüyle bakılıyor
ctr la bi sıkıyosun daha gaza basmadan gelen arabaya bak şimdi dedirtiyo ctrla şaka yapmak çok zevkli eksoz seside varex cozer donanım fakiri o yüzden polonun tek öne cıkan yanı donanım bana göre :D
+1

Type-Racing denen bi aracta donanimin isi yok zaten bence kardesim :) safkan yaris arabasi :)

SDR_07
30-11-2012, 12:34
beni kimse baglamaz ben kendi yuruttuklerime bakarim, sana ne dedim sen kendi arabana 5 bin usd harca bende harciyim dedim dimi :) sen cok harcayip geciliyolar dedin ona istinaden soyledim :) esit para harcayip sonuca bakariz diyorum yani :)

zaten millet sizin araç yürüttüğünüz gibi yürütmek için alıyor bir ton masraf ediyor bilinsizce herkes tayyar alınca bk gibi dbs gibi ygz gibi vs vs vs olucak zannediyor olmuyor......tabiki yürütebilirsin yürütemezsin diye bir iddam yok

STP
30-11-2012, 12:36
Detay bilmiyerek yurutmeye calisanlari orneklendirerek arabayi olumsuz gostermek yanlis degilmi ama :) okadar harcayip geciliolar nasil zevkse dedinya :)

Ferhat
30-11-2012, 12:40
Ep3 farkli bi araba gercekten gazina basilmasi gereken bi araba :) sesi solugu durusu gidisi bana gore cok farkli..

Paradan yana cok sknti yoksa al ep3 para harca harcadikca yurusun yurudukce sevindrsn :)

para = guc.. :)

SDR_07
30-11-2012, 12:40
detay bilmiyerek yurutmeye calisanlari orneklendirerek arabayi olumsuz gostermek yanlis degilmi ama :) okadar harcayip geciliolar nasil zevkse dedinya :)

senin üzerine alınmana gerek yok sizin araç yürüyenlerdendi ben ortaya konuştum yani ben tayyar yürümez diyede bir iddam yok bence yapıldığında herkesin dediği gibi bir mermi gibi gidiyor ama bununiçin tayyara biniyorsan istanbulda olucaksın bir ton parca alıp gecilmiyorlarmı işte bu bilinsizce yapılan veya ayar tutturulamayan araçlar ama poloya yapılan işlemler belli dosya yazılım downpipe ara boru filitre

STP
30-11-2012, 12:44
senin üzerine alınmana gerek yok sizin araç yürüyenlerdendi ben ortaya konuştum yani ben tayyar yürümez diyede bir iddam yok bence yapıldığında herkesin dediği gibi bir mermi gibi gidiyor ama bununiçin tayyara biniyorsan istanbulda olucaksın bir ton parca alıp gecilmiyorlarmı işte bu bilinsizce yapılan veya ayar tutturulamayan araçlar ama poloya yapılan işlemler belli dosya yazılım downpipe ara boru filitre

Polonun yurumesi icin bilgi sahibi olmak gerekmio zaten gidip yazilim egzoz yaptir belli yere kadar yurusun :) wag grubunuda internalsiz 500 hp yapmak icin typerin iki kati para harciyorsun :) typer iyi secim yine :)

SDR_07
30-11-2012, 12:44
şunu herzaman diyorum ciddi yürüyen tayyarı yazılımlı polo gecemez ama tayyarı yürütmek içinde çok ciddi paralar dökmek lazım az arkadan gelsin ben kullanim eşim kullansın az yaksın çok kaçsın dersen polo ses zevkin varsa tabiki tayyar ses istemiyorsan özellik istiyorsan polo

CTR
30-11-2012, 12:47
99'dan 2003'ye kadar vti (vth 16) 2003'den 2008'e kadar Type-R (cml 74) kullandım +'lar - 'ler herkeze göre farklıdır, vti 99 larda bi filtre bi yay taktınmı bıde son susturucuyu değiştirdinmi tadından yenmezdi,sonra type-r şartlar değişti blok piston k-pro daha birçok ıvır zıvır derken atmosferıkde 12.5 sıkıştırma + 309 ları gördük ama sonu yok masraf dartonlar ecu'lar ayrı günlük kullanıma gelmıyor 1km öteden sesdi görüntüydü ekiplerle akraba olma durumu, sonrasında bu yıl gti'a geçiş diğer araçlardan eksiği yok bana göre fazlası hatrı sayılır , eşiminde sorunsuz kullanabildiği günlük kullanımda sıkıntı yok devirli kullanmazsan ibre oynamaz,aynı zamanda ufak tefek değişikliklerle fazlasıyla tatminkar..Tabi gti'a gelene kadar vti-ctr kullanalar muhakkak vardır zevkler renkler tartışılmaz ama bekarsan gönlüne göre içine sinecek ctr bulup birkaç ay kullanıp sonrasında gti a geçmen aklında kalmaması açısından mantıklı ama evliysen çoluk çocukda varsa tek karar verme durumunda varsa hiç düşünme gti al derim

dragon07
30-11-2012, 12:52
zaten millet sizin araç yürüttüğünüz gibi yürütmek için alıyor bir ton masraf ediyor bilinsizce herkes tayyar alınca bk gibi dbs gibi ygz gibi vs vs vs olucak zannediyor olmuyor......tabiki yürütebilirsin yürütemezsin diye bir iddam yok

kardeş dbs ygz bk felan diyosunda böyle makinaları yürütmek çok kolay ve basit ! zor degil yani bu makinaların emsallerini yapmak ;) vap typer ygz ve bk dan çok net daha hızlı.dbs çok sağlam yapılmış hakikaten iyi parçalar seçilmiş herkes kabul ediyor ama daha antalyadan hiç bi typerla yarısmadı.

yürütebiliyosan 12.5cr,12.7cr sıkıştırmalı makina yapıp yürütmek böyle setupta makinada k20de istanbulda daha yapılmadı uyandırıyım serdar ;) bilal aktepenin k24nü saymazsak.

punisher 11.7 sıkıstırma 95 oktan benzinle o dereceleri yaptı map ayarını edotyper ile chare yaptı yani biton para harcıyolar yapamıyolar vs bazı şeyler zamanla oturuyor. olmuyor yapamıyolar diye zırvalama istanbulu yalamaktan vazgeç

Bulut Y.
30-11-2012, 12:53
carsiya pazara giderim bagaja sogan domates koyarim hanim kayinco ailecek kullaniriz diyosan gti al hic bekleme bosuna.

Typer alirsan baskasi sursun istemezsin oyle saga sola akraba ziyaretine falan giderken binmezsin şahsen benm arkaya bir kisi oturdugu zaman canim sıkılıyor. :) evladin gibi bakarsin tik diye ses gelse bi yerinden tripten tribe girersin bi kpro takarsin baska bi araba kullandigini sanarsin stg 2 debriyaj seti takarsin bi vites cakarsin gogsu ssallarsin YARIS ARABASI kullandigini hissettirir sana düz yolda düz ayak gaza basmazsin. :)

STP
30-11-2012, 12:54
kardeş dbs ygz bk felan diyosunda böyle makinaları yürütmek çok kolay ve basit ! zor degil yani bu makinaların emsallerini yapmak ;)

yürütebiliyosan 12.5cr,12.7cr sıkıştırmalı makina yapıp yürütmek böyle setupta makinada k20de istanbulda daha yapılmadı uyandırıyım serdar ;) bilal aktepenin k24nü saymazsak.

punisher 11.7 sıkıstırma 95 oktan benzinle o dereceleri yaptı map ayarını edotyper ile chare yaptı yani biton para harcıyolar yapamıyolar vs bazı şeyler zamanla oturuyor. olmuyor yapamıyolar diye zırvalama istanbulu yalamaktan vazgeç

Aynen BK icin uykumuzdan olmadik hani :) yapalim dedik sikintisiz yaptik internal bile kullanmadik :)

RCkid
30-11-2012, 12:58
Typer delikanli arabasi polo kiz arabasi...

Ferhat
30-11-2012, 13:00

Cok net bi aciklama oldu sanki :)

athem
30-11-2012, 13:00

bu cok ıyıdı :)

SDR_07
30-11-2012, 13:01
kardeş dbs ygz bk felan diyosunda böyle makinaları yürütmek çok kolay ve basit ! Zor degil yani bu makinaların emsallerini yapmak ;) vap typer ygz ve bk dan çok net daha hızlı.dbs çok sağlam yapılmış hakikaten iyi parçalar seçilmiş herkes kabul ediyor ama daha antalyadan hiç bi typerla yarısmadı.

Yürütebiliyosan 12.5cr,12.7cr sıkıştırmalı makina yapıp yürütmek böyle setupta makinada k20de istanbulda daha yapılmadı uyandırıyım serdar ;) bilal aktepenin k24nü saymazsak.

Punisher 11.7 sıkıstırma 95 oktan benzinle o dereceleri yaptı map ayarını edotyper ile chare yaptı yani biton para harcıyolar yapamıyolar vs bazı şeyler zamanla oturuyor. Olmuyor yapamıyolar diye zırvalama istanbulu yalamaktan vazgeç

bu benim düşüncem efe yani ben böyle gördüm yazdım bu yazdıklarında senin düşüncen efe burda tayyar yürümez gecemez demedik yapıyorlar yürütemediler bazı şeyler hep eksik oldu yazdık ben kimsenin şeyini yalamam param var arabam var şükür fazla sizin kadar bilgim olmasada iyi kötü idare ediyorum gün gectikce birşeyler ögreniyorum

MeRtCaN
30-11-2012, 13:02
Polo alınca benzın masrafının yanına yag masrafınıda dusunun :D

adaş senın yerınde olsam bıraz daha kasar kendımı leon cupra alırım

_muhaRRem
30-11-2012, 13:02
gerçek bi yarış ruhu satın almak istiyorsan typeR al , vites atmadan sessiz sakin memur gibi gazlamak istiyorsan polo al :)

RCkid
30-11-2012, 13:04
polo alirsan ama *** atmaya calisan bi grup insanla ugrasmak zorunda kalirsin

Ahmet.S
30-11-2012, 13:17
Şahsen aile ile 2 kapı arabanın kullanım zorluğunu yaşıyanlardanım başka altarnatif araba var ama onu kullanmakta işime gelmiyo sesiz araba her zaman iyidir sesiz typer hiç keyif vermez k20 olayı başka ben typerımı satarsamda Allah kısmet ederse k20 motor alıp sonra bi kasa bulucam bu güzel bi tutku bence.

Harunde
30-11-2012, 13:29
temiz tayyar bulursan ellenmemiş fiyatı uçup kaçmamış bence al...
filtre eksoz yaparsın binersin... 1 sene en fazla 2 sene
sonra gider alırsın...
hem ailecek kullanırsın hemde gazlarsın...

bende temiz bi tayyar alacaktım baktım olmadı polo aldım...

KGüneyli
30-11-2012, 13:39
- 3 kapı sıkıntınız yoksa ailede, bence typer:)

CeM öZeR
30-11-2012, 13:52
Ep3 type R benim tanıdıklarım ve arkadaşlarımın kullandığı kadarıyla masraflı bir araba. Yani harcamak gerekiyor. Polo gti'ı 20 aydır kullanıyorum ve 4 kapı cam tavan ben hem bir aile arabası,hem bir performans aracı olarak ve günlük olarak her daim kullanıyorum. Sağlam bir araba. 200.000 km'den önce normal kullanımda mekaniksel olarak bir arıza açmayacağını düşünüyorum. Eğer amaç sadece yürütmekse alırım tek kapı cam tavansız,ağzına kadar söker stage 2 plus yazılımı yüklerim 250 hp bu şanzumanla uçana kaçana sıkarım :D

KCANN_220
30-11-2012, 15:05
serdar o ezık polonu 2 ye bolunce goruceksın sen yurumeyen tayyarı..;) vıtesler gecmedıgı halde ruzgar falan her zamankı hokkabazlıkların 3-4 araba attım ama ınan bnada yetmedı sana sole bı dırek sokayım kı bnm adımı bı daha agzına alama. ben kımse ıcın araba yapmadım zewkım ıcın en hızlı ep3 u yapmak ıcın ugrastık ve ıyı kotu ıstedıgımız noktaya yakında gelıcez.ole yazılım yapım tolyen basım cocuk ısı degıl bunlar o yuzde aklının ermedıgı seylere kafa yorma sen elektrıklı bısıkletıne bın pılotaj kasın..:)

S.Özeren
30-11-2012, 15:08
45 lira verip ne olduğu belirsiz typer alcağıma , kız gibi gti alırım.

SDR_07
30-11-2012, 15:48
serdar o ezık polonu 2 ye bolunce goruceksın sen yurumeyen tayyarı..;) vıtesler gecmedıgı halde ruzgar falan her zamankı hokkabazlıkların 3-4 araba attım ama ınan bnada yetmedı sana sole bı dırek sokayım kı bnm adımı bı daha agzına alama. ben kımse ıcın araba yapmadım zewkım ıcın en hızlı ep3 u yapmak ıcın ugrastık ve ıyı kotu ıstedıgımız noktaya yakında gelıcez.ole yazılım yapım tolyen basım cocuk ısı degıl bunlar o yuzde aklının ermedıgı seylere kafa yorma sen elektrıklı bısıkletıne bın pılotaj kasın..:)

** alcan senin adın filan gectiği yok ben yazdım tayyarlar çok masraflı yürüyor veya yürümesi için ayar çok gerekiyor diye sen niye üzerine alındınki yaranmı var bana orda burda bu şekilde konuşuyorsun sonra benden sakin olmamı bekliyorsun seni yukarıda 2 kez gectim vites atamamış o senin problemin yok rüzgar yapmışım vayy beee yüz yüze gelince aramızdan su sızmıyor buraya yazmaya gelince efe'leniyorsun kendini kaybediyorsun yürümeyen arabanla laf yarışına giriyorun yürütte öyle konuş herşeyide üzerine alınma bak vap özgür ayarları yok adam o kadar masraf etti bunu demek istiyorum ama siz hem atarlanıp celalleniyorsunuz az daha sabret yakında polo ümit çalışkanda olacak canın istediği kadar sıkarsın o senin dilinden daha iyi anlıyor bendede cupra olacak yerse cıkarsın basarız milyar milyar yarışırız

Cimmeria
30-11-2012, 15:49
daha bugün kırmızı polo gti gördüm çok güzel gözüküyordu ama bence typera göre ufak bir araba, karakterleri çok farklı olduğu da belli.

zamanında typera ilk egzantrik ve kproyu takıp gazladıktan sonra resmen kan basıncımın yükseldiğini hatırlıyorum, gerçekten o çıkan sesin, devrin ve alınan hazzın başka arabadan alınması bence mümkün değil... Ayrıca vti'dan sonra da mercedes gibi geliyor typer rahatlık olarak :)

polo gti daha soft bir araba gibi duruyor...

şu an alsam gene type r alırım :)

SDR_07
30-11-2012, 16:11
Buraya herkes gibi düşüncelerimi yazdım kimsenin ne plakasını verdim nede arabası hakkında konuştum ortaya konuştum bildiklerimi gördüklerimi söyledim kimse ile işim olmaz kimse de üzerine alınmasın bu benim fikrim sizde fikirlerinizi yazabilirsiniz

STP
30-11-2012, 16:22

45 lira ver sana boyasiz typer vericem :)

Honda Type_R
30-11-2012, 16:29
polo gti kullanmadim ama bu benim 2.typerim bundan once evom vardi typer farkli bir arac devir bandi atmosferik olusu dikkatli kullandigin surece problemsiz bir arac ben daha motor bakimindan bir problem yasamadim keza sanzumandanda ama tehlikeli aracdir kafadan cok kayar

polo gti yeni teknoloji bir arac sonuc itibariyle yeni duydugum kadariylada motor bakimindanda sorunsuzmus yinede tercih sizi tabiki

Diyadin
30-11-2012, 17:30
Ep3 çok beğendiğim bir arabadır.

Fakat artık hepsi bilmemkaçıncı sahibinde her sahibinde farklı farklı işlemlerle koşturulan araçlar.
Düzgün temizlikte ve dirilikte olanlar 10u geçmez.
Ezbere yazmıyorum şuan iki arkadaşımın typeri rektefiyede.

Polo konusuna gelince yeni her zaman yenidir. Ama sürüş olarak Typer kadar haz duyacağını sanmıyorum otomatik araba ne kadar hızlı olursa olsun bana playstationda araba yarışı oynamak gibi geliyor :D

FN2lere bakmanı tavsiye ederim ;)

S.Özeren
30-11-2012, 17:32
45 lira ver sana boyasiz typer vericem :)

şuan arayışlardayım zatende, ne gibi extralar var araçta km falan bilgisi pm alabilirim eğer kafama yatarsa alırım

benim dediğim olayı kimse yanlış anlamasın şuan 40 la 50 arası düzgün olanlarda olabilir ama çoğunun ne olduğunu herkes biliyor

pm bekliyorum

umitgt
30-11-2012, 18:12
TypeR imkanı olan herkesin alıp, sahip olması gereken bir araç bence.. Satarken alıcısı çok olur , binerken taliplisi , alamayanlar ise muhalefet olur...

Uzun soluklu binilir mi? Bence binilmez. Galerinin önünde duruyor , çıkıp gazlıyorum ne sinir ne stres hiçbirşey kalmıyor :)

Sorunsuzluk ve uzun soluklu binilecekse , yeni her zaman yenidir.

KCANN_220
30-11-2012, 18:20
@yrk_07 serdar..

hanı dıorsun yaa para paraya yarısalım tarıhı yaz we bu tarıhın ustunden 30 gun say punıshe-R la olmayan cupranı,delıklı nanenlede tayyarı hazırlıorum..5 bın tl bırınıde 5 bın tl bırıne hadı bakalım YERSE..;)

SDR_07
30-11-2012, 18:29
@yrk_07 serdar..

hanı dıorsun yaa para paraya yarısalım tarıhı yaz we bu tarıhın ustunden 30 gun say punıshe-R la olmayan cupranı,delıklı nanenlede tayyarı hazırlıorum..5 bın tl bırınıde 5 bın tl bırıne hadı bakalım YERSE..;)

Sende para çok ya ** alcan önce saga solo olan borcunu öde şimdi yanından ayrıldığım birisi var sen alıcaklı az önce konuştuk İti an çomağı hazırla diye buna denir. Ona olan borcunu ödeyip sonra benle bahse gir yıkık araban olurda hani sanayiden çıkmayı başarırsa yarışırız.

kelalper
30-11-2012, 19:00
Beyler konunun dışındaki özel meselelerinizi özelden halledin. Burada sizin birbirinize olan kıyaslamanızı denemelerinizi kıyaslamıyoruz. İki araba arasındaki farklılıklardan bahsedin. Herkesin arabası kendisine güzel. Görende konuyu açan arkadaşa arabalarını satmak için kavga ediyolar diyecek. İki tane teneke için birbirinizin kirli çamaşırlarını dökmeye gerek yok. Serdar Onun borcu onu bağlar. Sana borcu olmadığına göre bunu burada yazmanın bir manası yok.

fthoskay
30-11-2012, 19:28
Polo gti komfor, yenilik ve normallik arıyorsan al tertemiz bin. Ailenle kullan.

Type R ayrıcalıktır anormalliktir park ettikten sonra dönüp dönüp bakmaktır AŞK'tır.
kıyaslanamaz bana göre.

Vtec_2
30-11-2012, 19:51
Type r herkesin illaki hayali olmustur fakat type r ı alınca bı 4-5 lirada ayrıca kenara koymak gerekır dıye dusunuyorum.
Ne kadar hondacıda olsam gti alırdım. En azından dusuk km + garantılı araç.

Jerky
30-11-2012, 19:54
İkisininde sıfırını önüme koysalar, gider polo alırım. Tercih meselesi...

KCANN_220
serdar bızım eczanemız wardı senın gıbı 3 tane kalfa calısordu bnm su anda bı eskı sanayıdeyım It sıfatıyla senden soz edıoruz kıme ne borucum oldugu bnı ılgılendırır senın g.tun yıyıosa 10 bın tl paranı hazırla bnm param hazır ayrıca bu noktalara getırdıgın sohbetımzı gel yuz yuze bıtırelım eskı sanayıde volkanın tukandayım..;)

Sh4rk
Vti
TypeR
Sti
E90
Evo9
Hepsine sahip oldum baskasinin arabasi olarak tur atma cikmadim kendi arabalarimdi
Hepsi ayri tat ayri surus zevki
Amaaaa typeR tekrar aklimda gunluk kullanim 0.8 -1 barda turbo typeR yapicam
Bence yaris arabasi ses durus istiyorsan typeR

KCANN_220
30-11-2012, 20:01
ısımımıde duzgun teleffuz edemıorsan gel bna ben sana duzgun telaffuz ettırım.;)

derece43
30-11-2012, 20:08

Nokta olmuş...

dragon07
30-11-2012, 20:09
orgunla beraberiz çayı demledik çekirdek aldık bekliyoruz .

STP
30-11-2012, 20:20
şuan arayışlardayım zatende, ne gibi extralar var araçta km falan bilgisi pm alabilirim eğer kafama yatarsa alırım

benim dediğim olayı kimse yanlış anlamasın şuan 40 la 50 arası düzgün olanlarda olabilir ama çoğunun ne olduğunu herkes biliyor

pm bekliyorum

04 model tamponlari dahi boyasiz, tamamen orjinal filtre dahi takilmamis 90 binde gri :) trdeki en temiz typer diyim sen anla :)

Yigit-Y
30-11-2012, 20:22
Keşke şu typer eskisi gibi olsada gidip yine 24.500 TL ye typer alabilsem...

GTİ al tavsiye ederim :)

STP
30-11-2012, 20:25
Serdar, ben antalyadayken atar yaptin ortaya para sorun deil varsa rakip cikalim dedin, kemalcanda hadi koy parayi getireyim punisheri dedi ne dedin? Hatirliomusun :)

S.Özeren
30-11-2012, 21:01
04 model tamponlari dahi boyasiz, tamamen orjinal filtre dahi takilmamis 90 binde gri :) trdeki en temiz typer diyim sen anla :)

benim bildiğim bitane gri var boyasız oda 103 binde zaten , sizin aracın plakası nedir ? bilemedim malesef , pm bekliyordum ama gelmedi :)

SDR_07
30-11-2012, 21:06
Benim para ile hiç korkum Kemal kim it kim yiğit iyi kötü herkes biliyor ben işçi değil işimin patronuyum bunları tel konuştuk Antalya'da yüz yüze geline bal kaymak gibiyiz tech atışıyoruz millet gercek zannediyor birbirlerini yiyecekler diyor düşmanları sevindirme tel konuştuk artık umarım ne demek istediğimi iyi kötü anlamıştırsın

KCANN_220
30-11-2012, 21:21
kımse kımseye dusman deıl zaten kullanılan kelımeler yanlıs..herkezın parası pulu kendıne herkezın kendıne gore bısılerı war nyse uzatmanın anlamı yok neyın ne oldugunu sende bılıon bnde gerekıne telde konustuk uzamasın konu..

mtcvtc
30-11-2012, 21:24
beyler kimsenin burda atışmasına gerek yok konuyu açtığıma pişman oldum ne marka düşkünlüğü bende hondacıyım ama polo sanırım daha günlük kullanıma uygun sanırım typerda daha zevkli bir araç artık kısmet bundan sonrası fikrini paylaşan herkeze teşekkür ederim.

Emre İlbi
30-11-2012, 21:27
Şuan VTI sahibiyseniz, bence Type R alın, Polo sizi mutlu etmez, edemez :)

EVOII
30-11-2012, 21:31
hangisi olursa olsun hayırlı olsun .

ozgur-07
30-11-2012, 22:37
Emir arkadasimiz yazmış orda.. polo geçmedik typer bırakmadı diye. Vap 48 typer i ne herhsngi bir polo nede herhangi bir typer gecmis değildir... geçen gün geldim gazlayalim die araba bulamadım...aksini idda eden varsa yazsın lütfen...

STP
30-11-2012, 22:37
benim bildiğim bitane gri var boyasız oda 103 binde zaten , sizin aracın plakası nedir ? bilemedim malesef , pm bekliyordum ama gelmedi :)

İlan no 103969663 bakabilirsin :) senin bildigin bu aractan temiz olamaz merak etme :)

Patisever
30-11-2012, 23:10
haktan kardeşmiiz sattıgı araç bu sanırım bk ile birlikde ilan ıwardı

glockevo
30-11-2012, 23:31
Kıyaslamamaz bence kesinlikle tayyar polo neymiş tayyarın yanında.

Gökhan Bilgin
30-11-2012, 23:33
zor bi seçim

STP
30-11-2012, 23:41
haktan kardeşmiiz sattıgı araç bu sanırım bk ile birlikde ilan ıwardı

aynen arac odur, halen o sekılde korunmakta

ümitech
30-11-2012, 23:45
yeni her zaman yeni yenidir diycem ama bu tamamen kişisel zevk type r ararsın düzgününü bulmaya çalışır çok para verirsin sonra durmaz yine harcarsın dibi yook:D bana göre günlük kullanımıda zor polisi falanı filanı ama keyif olarak herşeyi bozar sesi soluğu oda ayrı bişey öte yandan polo yeni güzel tatlı tatlı gidiyoda herşeyden önce vw rahatlığı bi kere sürüş zevki tartışılmaz ee örnek olarakta gidişine antalyadaki dbs polo bence çok tatminkar gidiyo o model takılıp poloya binmek mantıklı derim

:icon_tup::icon_tup::icon_tup::icon_tup::icon_tup: :icon_tup:

AEAlmas
01-12-2012, 00:27
Emir arkadasimiz yazmış orda.. polo geçmedik typer bırakmadı diye. Vap 48 typer i ne herhsngi bir polo nede herhangi bir typer gecmis değildir... geçen gün geldim gazlayalim die araba bulamadım...aksini idda eden varsa yazsın lütfen...

niye la pazar günü ben gelmedim mi :) deneme yapmadıkmı özgürüm 10 typer var atiyorum 7 8 ini geciyor genelleme yapiyorum bunu geçtim vap i ilk antalyaya getirdigindede deneme yaptık bende sürdüm aracını sende benim araci sürdün beyinsiz hali ile standart barda iken
ama suan serdarın polo antalyaya göre ayarlanması yapıldı neyse ayarını yaptırdıgında musait zamanda gazladıgında cok keyifli olcagını düşünüyorum

mustafa_yaman
01-12-2012, 00:42
typer başka bi makina ya o vitesler tek tek itinayla atılcak arada kesiciye girilcek o senfoni dinlenicek falan filan:)

Tsport
01-12-2012, 01:15
Polo daha donanımlı, tipi güzel, daha yeni ve garantili, benzin sarfiyatı bakımından ideal, performans açısından fena olmayan ve en önemlisi otomatik vites, bayanlarında çok rahat kullanabileceği çok mantıklı bir araç.

İşte o yüzden TypeR. Aşk böyle bişey.

Numan
01-12-2012, 03:58
temiz typeR olmadığı için polo gti alırdım

bende aynı düşüncedeyim

İBO
01-12-2012, 10:27
Bak dostum benim dusuncem su; ikiside zaten assa yukari ayni fiyatta araclar yerinde olsam once bi tayyar alirim zevkini alana kadar binerim sonra satarim ki honda arabasini alipta satarken zarar edildigini hic gormedim. Sonra o parayla polo alirim. İkisinede binmis olursun. Soran olursa ha omu ya zamaninda bendede vardi dersin:)

yaşar
01-12-2012, 10:39
Polo gti derim .

Artık yeni tadları alma vakti geldi geçmek üzere ,bir şeye fazla takılıyoruz malesef,görünüş donanım ve konfor olarak polo gti güzel bir araç,
VW kalitesini yansıttığı çok ciddi bir araç.

yasinipek79
01-12-2012, 12:25
+1

Type-Racing denen bi aracta donanimin isi yok zaten bence kardesim :) safkan yaris arabasi :)

Daha ne soylenebilirki...Bence kiyas yapilmayacak 2 araba..

YAVUZ
01-12-2012, 15:11
ben olsam type r alırdım bir süre binerdim sonra gti alırdım ...

GECE8
02-12-2012, 13:56
typer hiç sürmedim sadece bir kere roll gecesinde 2.kişi olarak içinde bulundum.

devirlenmesi gittikçe gitmek istemesi yedi bitirdi beni.

typer safkan yarışcı. zevk arabası alıyorsanız sadece typer alın. her işiniz için hızlı bir araba bakıyorsanız gti.

%100 aynı fikirdeyim.polo yeni oluşu donanımı yakıt tuketımı vs gıbı cok ozellıgı ıle onde ama typer dedıgımız zaman bı dusunmek gerekıyo.polonun performansı type r dan cok aşşağı değil.eğer benim arabam tam bir yarış hissi versin diyorsanız type r yok herşeyi olsun hızlı olsun derseniz polo.

RsErdi
02-12-2012, 14:13
zevk meselesi ikisinde gazladığında alacagın zevk farklı. typer cok donanımlı bir araç dgl polo daha donanımlı bir araç ama bi typer a binip o zevki almak lazım bende cok dusundum ama typer a karar verdim alıcam inş en kısa zamanda

MCN21
02-12-2012, 14:20
Polo gti
1) sifir arac
2) yakit
3) yukleyince yuklu type r lar kadar seri
4) temiz type r yok denicek kadar az var fiyatlar ucuk
5) garanti altinda
6) alirsin basin agrimaz gaza basarken icin rahat olur , surekli tedirgin bir sekilde motor sesi dinlemessin :D
Type r ise manuel ve vtec keyfi bakimindan tabiki poloyla kiyaslanamaz ama yinede bir mekana giderken polo dan inmekle ep3 den inmek arasinda dunya kadar fark olucak ... 2. Araba olucaksa ep3 ama tek arabaysa kesin polo

RsErdi
02-12-2012, 14:38
Type r ise manuel ve vtec keyfi bakimindan tabiki poloyla kiyaslanamaz ama yinede bir mekana giderken polo dan inmekle ep3 den inmek arasinda dunya kadar fark olucak ...

dediklerinden birtek buna katılmıyorum typer 8-9 yaş belki daha eski ama polo ya bin basar kasa olarak ne eksigin olacakmış bir mekana gittiginde typerdan inerken :soru:
ztn illa bir mekana gittiginde arabadan inince havam olsun şeklim olsun herkes bana baksın diye araba alıyorsan hiç alma

MCN21
02-12-2012, 14:45
dediklerinden birtek buna katılmıyorum typer 8-9 yaş belki daha eski ama polo ya bin basar kasa olarak ne eksigin olacakmış bir mekana gittiginde typerdan inerken :soru:
ztn illa bir mekana gittiginde arabadan inince havam olsun şeklim olsun herkes bana baksın diye araba alıyorsan hiç alma

Tabiki bu sebepten araba alinmiyor ama yinede ep 3 alinca sagiyla soluyla oynuyorsun ve arac benim gozumde tamam hizLidir guzeldir ama disardaki insanlarin dusunceleri farkli , sonucta hiz istiyorsaniz poloylada hemen gemen ayni performansi yakalayabilirsiniz dedigim gibi tek arac olucaksa ep3 dusunmem ! Biraz daha koyar fn 2 alirim illa type r olucaksa ... Hizli olucak diyede kotu gozuken bir arabaya binmem ! (lafim type r icin degil , yukarida hava atmak icin aliyorsan hic alma lafiniz icin ) tabiki aldigim arabanin seklide olucqk

RsErdi
02-12-2012, 14:47
Tabiki bu sebepten araba alinmiyor ama yinede ep 3 alinca sagiyla soluyla oynuyorsun ve arac benim gozumde tamam hizLidir guzeldir ama disardaki insanlarin dusunceleri farkli , sonucta hiz istiyorsaniz poloylada hemen gemen ayni performansi yakalayabilirsiniz dedigim gibi tek arac olucaksa ep3 dusunmem ! Biraz daha koyar fn 2 alirim illa type r olucaksa ... Hizli olucak diyede kotu gozuken bir arabaya binmem ! (lafim type r icin degil , yukarida hava atmak icin aliyorsan hic alma lafiniz icin ) tabiki aldigim arabanin seklide olucqk

zevk meselesi tabi de neyse tartışmaya gerek yok kardşm ;)

Patisever
02-12-2012, 15:24
segmentleri aynı gibi görünsede rollinglerde karsımıza çıksalarda benzetme yapacaksak ep3 safkan yarış atı polo ise inatcı eşşek gibidir adrenalık istiyorsan ep3 ama yok kaçsın düğüne geziyede gideyim diyorsan polo

not.almancılar polo alır japoncular type r

CESUR
02-12-2012, 16:33
:icon_tup::icon_tup:
carsiya pazara giderim bagaja sogan domates koyarim hanim kayinco ailecek kullaniriz diyosan gti al hic bekleme bosuna.

Typer alirsan baskasi sursun istemezsin oyle saga sola akraba ziyaretine falan giderken binmezsin şahsen benm arkaya bir kisi oturdugu zaman canim sıkılıyor. :) evladin gibi bakarsin tik diye ses gelse bi yerinden tripten tribe girersin bi kpro takarsin baska bi araba kullandigini sanarsin stg 2 debriyaj seti takarsin bi vites cakarsin gogsu ssallarsin YARIS ARABASI kullandigini hissettirir sana düz yolda düz ayak gaza basmazsin. :)

HondatugraL
02-12-2012, 17:00
EP3 alırdım hondacı olduğumdanmı bılmem ama gtı type-r sesını zevkını vermez gıbıme gelıyo

qatrio
02-12-2012, 18:33
Hondanın sorunsuzlugunu tadını almıs bırısısın kanka

bence 2000-3000 km de devamlı yag ekleyıp bınecegın bır araba yerıne

1.2. hatta 3.vıtes sara sara gıtmenın zevkını hıc bır arabadan alamayacagın bır type r al :)

araştır biraz abim o sorun bitti bilip bilmeden yazmayalım lütfen. funboylugun alemi yok.. :icon_tup:

mtcvtc
03-12-2012, 13:38
yağ yakma sorunu nedenmiş peki nasıl halledildi servismi geri çağırıp halletti?

recky
03-12-2012, 13:44
tabiki polo gti
delikli nane iyidir

sagi
07-12-2012, 03:27
puhahahahhah ilker abi en'lerin adamısın öldürdün beni yine :D

mtcvtc
10-12-2012, 10:36
typer'a karar verdik nasipse haftaiçi alıcaz bilgisini paylaşan herkeze teşekkürler.

SGTI
10-12-2012, 11:21
yağ yakma sorunu nedenmiş peki nasıl halledildi servismi geri çağırıp halletti?

karter havalandırmasıyla ilgili bir parçayı değiştirdiler servis çağırdı garantiden değiştirildi.2012 den itibaren bu sorun çözüldü gerçi.Bende 2012 model 1.4 180 hp yağ yakan araç hiç duymadım

Jeandan-R
11-12-2012, 00:36
Polo öpüşmekse, typer sex sonrası sigara yakmak gibi birşeydir.

!KO
11-12-2012, 02:01
Polo öpüşmekse, typer sex sonrası sigara yakmak gibi birşeydir.

kanka benım soforlugum ne oluyo o zaman :D kendımı sahın k gıbı hıssettım bi an :D

mtcvtc
13-12-2012, 19:28
typer alınmıştır yardımcı olan herkeze teşekkürler k20 farklı bir dünya;)

meh66
13-12-2012, 19:34
typer alınmıştır yardımcı olan herkeze teşekkürler k20 farklı bir dünya;)

Hayirli ugurlu olsun hangi typer i aldiniz

mtcvtc
13-12-2012, 19:43
sağol kardeşim vap typer eski stp typer'ı aldım.

Ahmet.S
13-12-2012, 20:22
Hayirli olsun size ilerde
Alicak polo cok Allah kazasiz belasiz kullanmak nasip etsin.

mtcvtc
13-12-2012, 20:33
teşekkür ederim allah herkezin gönlüne göre versin artık ilerde vti ve typer'ı verip bi sti almak kaldı:)

K.Kaan
24-12-2012, 16:58
kazasız belasız günlerde binersiniz inşallah.. konu güncelliğini yitirmiş ancak yinede yazmadan edemeyeceğim.. tamamen doğru tercih olduğunu düşünüyorum. her iki aracıda 1er hafta gece gündüz test ettim. polo kesinlikle 106 206 306 vti gibi kendini spor araba zanneden bir araba. kendimde vti sahibiyim yalnış anlaşılmasın. o yüzden bu 4lünün birini satıp alınan polo helede dsg ise bikaç kalkış yaptıktan sonra çok keyifsiz bir araba olacaktır.. vti sahibiyken bile bu durumla karşılaştıysam k20 kullanınıcısının çok kısa sürede sıkılacağını düşünüyorum. polo donanım olarak konfor olarak oldukça tatmınkar ve keyifli tercih edilecek bir araç ama karşısında type r varsa arada kalmak kesinlikle zaman kaybı olacaktır.. ama şu mekanın önü muhabbetine çok güldüm:))) sadece vti sahipleri ferrariye bindiğini sanıyor sanırdım:/ kimmiş bakıcak çok merak ettim şöför koltuğunda makyaj yapmak isteyecek bayanlar sanırım...

Suleyman
24-12-2012, 17:34
kazasız belasız günlerde binersiniz inşallah.. konu güncelliğini yitirmiş ancak yinede yazmadan edemeyeceğim.. tamamen doğru tercih olduğunu düşünüyorum. her iki aracıda 1er hafta gece gündüz test ettim. polo kesinlikle 106 206 306 vti gibi kendini spor araba zanneden bir araba. kendimde vti sahibiyim yalnış anlaşılmasın. o yüzden bu 4lünün birini satıp alınan polo helede dsg ise bikaç kalkış yaptıktan sonra çok keyifsiz bir araba olacaktır.. vti sahibiyken bile bu durumla karşılaştıysam k20 kullanınıcısının çok kısa sürede sıkılacağını düşünüyorum. polo donanım olarak konfor olarak oldukça tatmınkar ve keyifli tercih edilecek bir araç ama karşısında type r varsa arada kalmak kesinlikle zaman kaybı olacaktır.. ama şu mekanın önü muhabbetine çok güldüm:))) sadece vti sahipleri ferrariye bindiğini sanıyor sanırdım:/ kimmiş bakıcak çok merak ettim şöför koltuğunda makyaj yapmak isteyecek bayanlar sanırım...

Polo hakkındaki görüşlerini detaylandırabilirsen sevinirim hocam? :)

Minova
25-12-2012, 23:51
Görüntü rahatlık performans Her Türlü GTi diyorum

glockevo
26-12-2012, 15:01
Hayırlı olsun en güzelini yapmıssın.

Bruglione
27-12-2012, 12:52

o söylediğin 106 206 306 vti poloyu stock olarak rollde geçebilcek araclarmı sen ondan bahsetmelisin. bence aradakı tek fark oto ve manuel vites farkı ki amacın eger gecmekse dsg gibi vites atabilme imkanı kimsenin yok.

K.Kaan
27-12-2012, 15:07
o söylediğin 106 206 306 vti poloyu stock olarak rollde geçebilcek araclarmı sen ondan bahsetmelisin. bence aradakı tek fark oto ve manuel vites farkı ki amacın eger gecmekse dsg gibi vites atabilme imkanı kimsenin yok.

hızlı bi kardeşimizsin heralde yazımı dikkatli okursan eğer kıyas aldığım araçlar arasında bi performans sıralaması yapmadım:icon_tup: he performans olarakta 15 16 senelik metal yorgunluğuna sahip bi araçla kafa burun yürüyeceksen eğer ki ve bu araçlar vti 106 206 306 ise type r a kafa tutmamalısın :D söylediğinden anladığım durum şu yalnışsa düzelt:dsg şanzımanlı bi polo nun type r a göre hızlı vites değiştireceğinden dolayı type r la yürümesi mi? şaka yapıyor olmasın yada benim satışından önce kullandığım gti değil 1,4 dizel falandı;)

Bruglione
28-12-2012, 11:09
hızlı bi kardeşimizsin heralde yazımı dikkatli okursan eğer kıyas aldığım araçlar arasında bi performans sıralaması yapmadım:icon_tup: he performans olarakta 15 16 senelik metal yorgunluğuna sahip bi araçla kafa burun yürüyeceksen eğer ki ve bu araçlar vti 106 206 306 ise type r a kafa tutmamalısın :D söylediğinden anladığım durum şu yalnışsa düzelt:dsg şanzımanlı bi polo nun type r a göre hızlı vites değiştireceğinden dolayı type r la yürümesi mi? şaka yapıyor olmasın yada benim satışından önce kullandığım gti değil 1,4 dizel falandı;)

Yorgunluktan bahsetmene cok gerek yok o araçları büyütmeyin tek demek istedigim bu. Fastestlap mı ne bi site vardı simdi cumaya gidicem tam bilmiyorum aksam yazarım orda aracların tur sureleri 0-200 km degerleri falan var bi girip bakarsın typer ile polo gti arasındakı farka. Yanlış bişi dediysemde kbakma amacım atar degil :)

Trance-R
28-12-2012, 11:19
tabiki POLO GTI ...
Type-r'ı severim fakat, mantığımdan öte değil ;)

yeni teknoloji, model, yorgun olmaması, potansiyeli, yürürü, gideri ... avantajları çok.
ha, Type-r'ında kendi avantajları var ... ama seçim benim :)

K.Kaan
28-12-2012, 11:49
Yorgunluktan bahsetmene cok gerek yok o araçları büyütmeyin tek demek istedigim bu. Fastestlap mı ne bi site vardı simdi cumaya gidicem tam bilmiyorum aksam yazarım orda aracların tur sureleri 0-200 km degerleri falan var bi girip bakarsın typer ile polo gti arasındakı farka. Yanlış bişi dediysemde kbakma amacım atar degil :)

yok be güzel kardeşim ne kusuru güzel güzel konuşuyoruz. polo keyifli bi otomobil tersini iddaa etmiyorum zaten ilk mesajımdada yazmıştım zaten keyif aldım kullanırken ama type r olunca söz konusu farklı bir tat giriyır işin içine diye böyle yazdım zaten.. bu arada bir garip Hondacıyım sanırım her fırsatta negatifleri söylemekten kaçınmayan:) : vti kullanıcısıyım tamam çok keyifli sesi güzel hızlanma süreleri tatminkar sınıfının üstünde ama bi viraj görünce yada frenajda günümüz aile otomobillerinden bile çok daha erken tedbir alınması geekiyor:) ben honda iyi otomobil demilorum honda zaten motor markasıdır. bunu söyleyende ben değilim japonyadaki fabrika yöneticileridir:icon_tup: araştırılırsa birebir kendi açıklamaları olduğuna rastlanabilir..

Bruglione
28-12-2012, 22:31
Typerın farklı olduğunu biliyorum ama işte bazen alınan zevk performansla aynı olmuyor ben sadece performansı kıyasladım onun dısında tabikide sürekli olarak typer kullanmayı isterdim polo gti yerine :) Ve şu sözün zaten nokta olmuş " ben honda iyi otomobil demilorum honda zaten motor markasıdır "

Eyup Duygun
28-12-2012, 23:31
Bencede Polo gti ki Type R'ın düzde gidiş zevkı bambaskadır 2'den 3'e atarken sarması bile farklı :)

Neden Polo ise , günlük kullanımda cok uzak ara önde.Daha az yakar , daha dusuk vergi , donanım olarak saymıyorum bile.Yazın Istanbul'dan kalkar Bodruma el gazı yardımıyla otomatık klima konforunda gidersiniz.Type R'da malesef :) Kaldıki Polo'lar da düzgün tune edildikden sonra cok hızlılar bu kadar hıza donanımda eklenınce mantık Polo diyor..

STP
28-12-2012, 23:36
tabıkı polo gtı

ahahahah sakamı bu be :D

mtcvtc
29-12-2012, 00:03
beyler typer aldim biniyorum bir haftayi askin suredir emin olun poloyuda kullandim almadan polonun tek avantaji dsg sanjimani ve konforu ama ses soluk ve zevk son nokta typerdir denedim gordum tecrube ile sabit sunuda soylemeden edemiycem ikisine bindikten sonra anladim iki aracta farkli amaca hitap ediyor:)

gsi_club
29-12-2012, 00:54
bana sorarsaniz type-r almakla iyi yapmissiniz.sebebine gelince type-r bence her insanin binmek isteyecegi bir araba piyasa da temizi ender denecek sekilde az kaldi ama polo gti öyle degil ne zaman isterseniz binebileceginiz araba.
ayrica diyelimki type r inizi satmaya kalktiniz piyasasi asagi yukari belli hem zarar etmemis olacaksin hemde atmosferik bir arabanin zevkini almis olacaksiniz.
aracinizi iyi günlerde kullanmanizi dilerim.

Anti
29-12-2012, 02:31
Yazın Istanbul'dan kalkar Bodruma el gazı yardımıyla otomatık klima konforunda gidersiniz.Type R'da malesef :) Kaldıki Polo'lar da düzgün tune edildikden sonra cok hızlılar bu kadar hıza donanımda eklenınce mantık Polo diyor..

Bunların alayını bi arada istiyosan (hem hız sabitleyicisi hem de çift taraflı otomatik kliması olan + 2'den 3'e geçerken saran :) ) fn2 type r gereken yanıt olacaktır.

berkay_aydin
29-12-2012, 03:22
Ben olsam poloyu tercih ederdim :)

Eyup Duygun
29-12-2012, 11:04
Bunların alayını bi arada istiyosan (hem hız sabitleyicisi hem de çift taraflı otomatik kliması olan + 2'den 3'e geçerken saran :) ) fn2 type r gereken yanıt olacaktır.

Dıme Fn2'yi unuttuk.Aslında onlarda güzel araclar.Ahh birde sunroofları olsa.Bu kadar opsiyonlu bır aracda olmalıydı dıyorum kendı fıkrım..

Cimmeria
29-12-2012, 13:01
Bencede Polo gti ki Type R'ın düzde gidiş zevkı bambaskadır 2'den 3'e atarken sarması bile farklı :)

Neden Polo ise , günlük kullanımda cok uzak ara önde.Daha az yakar , daha dusuk vergi , donanım olarak saymıyorum bile.Yazın Istanbul'dan kalkar Bodruma el gazı yardımıyla otomatık klima konforunda gidersiniz.Type R'da malesef :) Kaldıki Polo'lar da düzgün tune edildikden sonra cok hızlılar bu kadar hıza donanımda eklenınce mantık Polo diyor..

yukarda bir yerde selcuk yazmış, type r ın açılımının kimse farkında değil sanırım el gazı otomatik klima falan arayan adam zaten type r almasın :)

ha ben çeşmeye izmire falan gittim istanbuldan type r la hiç te rahatsız etmedi klimanın manuel olması ya da el gazı olmaması.

type rın yarattıgı adrenalini tune edilip daha hızlı hale gelse bile polo gti ile yakalayamazsınız aradaki temel fark budur bence.

fthoskay
29-12-2012, 14:49
doğru seçim güle güle kullanın kazasız belasız.

devil_berk22
29-12-2012, 14:52
ep3 fiyatlarına bakaraktan polo gti

OBAN
31-12-2012, 21:46
Hayırlı olsun tayyarin yırtıcı sesi adamı boşaltır... :D iyi secim

mtcvtc
01-01-2013, 14:42
iyi dilekler için teşekkürler poloya nazaran dünyası tamamen farklı bir araç;)

skaratas2
01-01-2013, 14:50
fiyatını ve modelini dikkate alarak polo bence de.