PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 106 GTİ spacer problemi

GTCihad
01-12-2012, 14:15
Arkadaslar bugun Jet'e CC jantlarimi taktim jantlar 10 numara oldu ama balansa gittigim de usta uzerindeki flanslar ile bu arab balans tutmaz dedi jant gobegine uygun jantin gececegi bir spacer yaptirman lazim dedi. Karsida tornaci vardi 4une 300 tl istedi :D hayirli isler dedim taktirdim jantlari dondum.

Bendekiler duz flans janti taktiginda orjinal gobege oturmaya calisiyor jant gobegi ama mesafa kisa oldugundan olmuyor.

Bu jantlari takan kac milyonuncu insan oldugum icin bir cozumu vardir heralde bu isin

GTCihad
02-12-2012, 15:32
Yokmu bilgisi olan arkadlaslar

Anıl E.
02-12-2012, 17:53
Evet iki gün sonra ben de takacağım için önemli bir konu :)

EREN34
02-12-2012, 17:59
porya faturasi yetisecek kadar ince flans kullanilmali yada kullanilan flans faturali olmali. Obur turlu merkezlemeyi saglikli yapamazsiniz.

GTCihad
02-12-2012, 19:53
porya faturasi yetisecek kadar ince flans kullanilmali yada kullanilan flans faturali olmali. Obur turlu merkezlemeyi saglikli yapamazsiniz.

Aynen oyle sorun orda porya faturasina elimdeki flans ile jant oturmuyor faturali flansta ucuza bulunmuyor yaklasik 300 tl

CC jantlari kullananlar kac mm spacer kullaniyor bilgisi olan var mi :soru:

EREN34
02-12-2012, 20:01
Aynen oyle sorun orda porya faturasina elimdeki flans ile jant oturmuyor faturali flansta ucuza bulunmuyor yaklasik 300 tl

CC jantlari kullananlar kac mm spacer kullaniyor bilgisi olan var mi :soru:

cok milimetrik is degil. Azda olsa toleransi olan bir is.

8 mm yaptirabilirsin dordunude. Ben vakti zamaninda 1 cm yaptirmistim. İstersen 13mm yaptir takimi. Tak gor İcine simecek sekilde mm mm aldirtirsin adama sonradan.

Bu arada uzun bijon meselesinide unutma sakin

sinan-s
02-12-2012, 20:15
Flanşsız bile takabilirsin ve balans ta sıkıntı hangi sivri zekalı ustaymış o öle amk :D

flanşsız takarsan jantlar ıcerde durur sadece bu kadar.Flanşın balans ile uzaktan yakından bir ilgisi yok .... :)

EREN34
02-12-2012, 20:31
Flanşsız bile takabilirsin ve balans ta sıkıntı hangi sivri zekalı ustaymış o öle amk :D

flanşsız takarsan jantlar ıcerde durur sadece bu kadar.Flanşın balans ile uzaktan yakından bir ilgisi yok .... :)

Kanka faturasız kalın flanş koyunca jant porya faturaya oturamıyor ya.. Öyle oluncada bijonların merkezlemesi ile takılıyor jant. Balans yaptıran o. Yoksa hayalde canlanan jantın 8 çizmesi olayı değil:)

Bu arada balans sorunu olan tezgahtan çıkan flanş balans yaptırabilir:)

GTCihad
02-12-2012, 20:41
Kanka faturasız kalın flanş koyunca jant porya faturaya oturamıyor ya.. Öyle oluncada bijonların merkezlemesi ile takılıyor jant. Balans yaptıran o. Yoksa hayalde canlanan jantın 8 çizmesi olayı değil:)

Bu arada balans sorunu olan tezgahtan çıkan flanş balans yaptırabilir:)

Balans problemi harici risklide , sadece civatalarin yuku ile tasiniyor jant poryoda olunca en azindan oradaki flansada yuk biniyor ve dengeliyor

GTCihad
02-12-2012, 20:44

Senin jantlarda flans varmi:soru:

Anıl E.
02-12-2012, 22:23
Valla abi ben de ilk defa senden duydum bu kadar büyük problemi :(

jap-10
02-12-2012, 22:29
flanşları taşlamada taşlatsan sıfır hata olur kanımca eğer flanşın ölçüsü bozuksa

EREN34
02-12-2012, 22:56
Balans problemi harici risklide , sadece civatalarin yuku ile tasiniyor jant poryoda olunca en azindan oradaki flansada yuk biniyor ve dengeliyor

Aynen öyle. Bijon kesmeye kadar gidebiliyor iş malesef..

sinan-s
02-12-2012, 23:00
Senin jantlarda flans varmi:soru:

Yok bnede flans

sinan-s
02-12-2012, 23:01
Valla abi ben de ilk defa senden duydum bu kadar büyük problemi :(

Ya bende şimdi duydum desem yerıdır..Çevremde ne kadar arkadaşım varsa cc jantı takan flanşsız taktılar 10 numara da oldu sıkıntısz gezdiler..Ben anlamadım bu işten bişey :(

Anıl E.
02-12-2012, 23:02
Ya bende şimdi duydum desem yerıdır..Çevremde ne kadar arkadaşım varsa cc jantı takan flanşsız taktılar 10 numara da oldu sıkıntısz gezdiler..Ben anlamadım bu işten bişey :(

Dayı bana bi cc jant lastik bul hele :(

Murat
02-12-2012, 23:24
sağlığı balansı bir kenara bırakın, merkez faturası olmayan spacer çok tehlikelidir. yük taşıyan kısım merkez bölgedir. aman dikkat.

GTCihad
03-12-2012, 08:01

Bu haftasonu flanşsız takmayı deneyeceğim jantları , neden flanş konusunda ısrar ettiğimi bende anlamadım :)

Çok içeride kalırsa o zaman faturalı flanş yaptırırım ...

XSi
05-12-2012, 21:11
merkez fatura nasıl yük taşır ya, sıkı geçme değil ki bu yük taşısın.. faturaya oturmuyor jant bijonları sıktığınız zaman bijon deliklerinin merkez eksenine geliyor doğrudan..

yükü bijon taşır..

merkez faturanın sadece bijonların dik olarak dişe oturmasına faydası vardır, yamuk oturtup diş sarmasına engel olur..

GTCihad
10-12-2012, 10:49
Arkadaşlar son sözüm siz siz olun flanş takmayın , takacaksanızda faturalı takın orjinal birşey. Bijonlarım gevşemiş tamamen farketmeyip yola çıksam adam öldürür.

Hemen iyi bir balanscıya gittim 16 tane sıfır bijon aldım , tüm bijon deliklerine yeniden klavuz açtırdım tertemiz . Flanşsız olarak taktım lastikleri , kafam rahat.

Aman ha gidip uyduruk yerlerde flanş alıp takmayın. Balans yapıyor ve bijonları gevşetiyor. Demir flanş kesinlikle kullanmayın.

DENON
10-12-2012, 11:12
106gtı lar için balans garantılı faturalı her ölçüde alumınyum yada çelik speacer yapılır :D

dragstar
10-12-2012, 12:49
banada 5 mm spacer lazım pm atarmısın :D

GTCihad
10-12-2012, 15:21
Valla ben uyarımı yaptım :D aman iyi bir spacer takın faturalı muhakkak ve kesinlikle aluminyum olmalı

Okan D.
10-12-2012, 15:26
arkalara 2 cm onlere 1 cm flans takmanız gerekli gobeklı olmak sartı flanssız taktınız zaman tam sag tam solda surtme yapıcaktır yapıyodur aracınız ve arka lastıkler cok ıcerde duruyordur isterseniz sıze flans bakabılırım 1 cm lık gibi

GTCihad
10-12-2012, 18:08
arkalara 2 cm onlere 1 cm flans takmanız gerekli gobeklı olmak sartı flanssız taktınız zaman tam sag tam solda surtme yapıcaktır yapıyodur aracınız ve arka lastıkler cok ıcerde duruyordur isterseniz sıze flans bakabılırım 1 cm lık gibi

hocam saolasın iyi bir flanş olursa deneyebilirim ama inan korktum bu işten , lastikler içerde görüntü çok kötü değil ama kafam rahat .

önler sürtme yapıyor evet tam turda , tam tur yapmıyorum şu an :) faturalı varsa ama denk gelirse memnun olurum .

ycLbLgn
07-01-2013, 15:45
fiyat gayet normal ben her seferinde aynı parayı bayılıyorum :)