PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : corsa D Van önerirmisiniz?

TaGo
02-12-2012, 19:10
Arkadaşlar, bir yere gidip gelmelik. Zaman zaman malzeme taşımak için. Birde görselliğin dibine vurmak amaçlı bu araçtan almayı düşünüyorum. 17.000 tl civarına bakımlısı alınabiliyor. Bu arada, 1000 tl ye komple opc body–kit, irmscher ön panjur, 5Vm yay ve siyah junyan far alınabiliyor. Bir 1000 tl ilede gayet güzel jant lastik alınır. 19.000 e siz böyle birşey önerirmisiniz.
Özellikle dikkat edeceğimiz birşey varmı

R.I.P
02-12-2012, 20:33
zamanında çok aradım bir sürü araca baktım baktırdım telefonda konuştum serviste sorgulattım vs. hırpalanmamışını bulmak çok zor bir nevi teyzeden vti gibi :) 16ya falan okeye dönenler var genelde. özellikle dikkat edilecek şey tabikide km nin oynanmamış olması :) almışken ya gerçekten düzgününü almak lazım ya da hiç bulaşmamak lazım çok uğraştırır

TaGo
02-12-2012, 20:34
Corsa c vanlar 13k tl isterken bunlar bedava bence

XSi
02-12-2012, 20:41
Arkadaşlar, bir yere gidip gelmelik. Zaman zaman malzeme taşımak için. Birde görselliğin dibine vurmak amaçlı bu araçtan almayı düşünüyorum. 17.000 tl civarına bakımlısı alınabiliyor. Bu arada, 1000 tl ye komple opc body–kit, irmscher ön panjur, 5Vm yay ve siyah junyan far alınabiliyor. Bir 1000 tl ilede gayet güzel jant lastik alınır. 19.000 e siz böyle birşey önerirmisiniz.
Özellikle dikkat edeceğimiz birşey varmı

birde ses izolasyonuna para harcarsın.. :)

corsa c vanda iki sorun yaşıyordum

1. çalan telefonu duymuyordum
2. telefonla konuşabilmek için durmak zorunda kalıyordum

corsa d van da farklı değildir sanırım

pirasa
02-12-2012, 20:50
corsa D nin tek kapısı çok garip duruyor. tamam 4 kapı olanı çok güzelde, tek kapı olanı bildiğin çarpılmış gibi bana göre tabi bunlar :) bu arada corsa C bakıyorum bende kendime :)

baymustang
02-12-2012, 20:54
corsa d daha mantıklı corsa cye göre.

corsa c nin satışı 10 bin olmalı ama nedense salakça fiyatları arttı volanda çabası tabii

corsa c 1.7 dti ise tamamdır

R.I.P
02-12-2012, 21:18
Corsa c vanlar 13k tl isterken bunlar bedava bence

izmirde corsa c van bulmuştum 2006 orjinal 85bin kmde kafayı kırmıştım 14.5 verecektim anlaştık ettik ama sahibi biraz kararsız bir insandı sanırım gelmedi satmaktan vazgeçtim dedi sonra yine satıyorum dedi.
piyasada direksiyonu aşınmış gitmiş neredeyse metali gözüken, pedallarki lastik pedleri erimiş gitmiş arabaya orjinal km 80bin diyen insan o kadar çok ki gerçekten zor hırpalanmamışını bulmak. d kasada çok fazla kronik problem yok. sanırım şarj dinamo kasnağının ses yapması sıkıntısı var kronik ( o da çok yaygın değil)

ses konusuna gelince elbetteki sportlarla kıyaslanamaz ama arkaya güzel bir pandizot yapılırsa gürültü ciddi oranda azalıyor

S.Özeren
02-12-2012, 21:28
corsa D nin tek kapısı çok garip duruyor. tamam 4 kapı olanı çok güzelde, tek kapı olanı bildiğin çarpılmış gibi bana göre tabi bunlar :) bu arada corsa C bakıyorum bende kendime :)

tek kapısı hakkında ilk defa böyle bi yorum duydum zevkleriniz demekki çok farklı yerlerde..

corsa d'nin dışı güzel olabilir hatta sporttan farkı kalmaz ama bence iç mekanı çok sıkıntı tabi eşya falan ticari amaçla alıyorsanız bence düşünmeyin düzgününü alırsanız sıkıntısız binersiniz.

. d kasada çok fazla kronik problem yok. sanırım şarj dinamo kasnağının ses yapması sıkıntısı var kronik ( o da çok yaygın değil)

sadece 2007 modellerde var o sorun oda dediğiniz gibi 100 tanede 3-4 tanesinde oluyor

asot
02-12-2012, 21:34
corsa d van kesinlikle öneririm. Bu fiyatlara böyle güzel yeni model, dizel , alaman arabası tabiki yok.. abs, klima vs.. donanımları da cabası.

bende corsa c van var, cam koltuk işli, motor sıkıntı yaratmadıkça ömür boyu binmeyi düşünüyorum. Tek sıkıntı her yıl vize, bu da 160 tl para çok da sıkıntı denemez yani..

Bir ara deli gibi gti,vti arıyordum aldım sattım da ama artık bu araçların yüzüne bakmıyorum, egzos seslerine kulak tıkıyorum :) devir yakıt ibresi yerinden oynamayan arabaların devri... Corsa dizeller de bunun en iyilerinden.

TaGo
02-12-2012, 21:34
Arkasında koltuk istemiyorum. Sadece cam olacak. Çünkü zaman zaman küçük ebatta malzemede taşınacak.

R.I.P
02-12-2012, 21:42
tek kapısı hakkında ilk defa böyle bi yorum duydum zevkleriniz demekki çok farklı yerlerde..

corsa d'nin dışı güzel olabilir hatta sporttan farkı kalmaz ama bence iç mekanı çok sıkıntı tabi eşya falan ticari amaçla alıyorsanız bence düşünmeyin düzgününü alırsanız sıkıntısız binersiniz.

sadece 2007 modellerde var o sorun oda dediğiniz gibi 100 tanede 3-4 tanesinde oluyor

benim gibi doğuştan cenabet olunca 2009 modelde de yaşanabilir :)

asot
02-12-2012, 21:43
Arkasında koltuk istemiyorum. Sadece cam olacak. Çünkü zaman zaman küçük ebatta malzemede taşınacak.

O zaman bulmak daha kolay. Ama birisi zamanında çok akıllıca yorum yapmıştı bu araçlarla ilgili, sonuçta zamanında bu araçların sıfırı 26 civarı para idi. Şirketler alıyordu ve aralıksız biniliyordu,1 yılda yaptıkları km. de 50.000 Km. belki daha fazlası.. O yüzden 2007 model olup 80.000 km.de olduklarına inanmak çok zor ancak elemanın biri hususi binecek ki bu da saçma... O yüzden motor durumuna çok iyi baktırmak lazım...

Benim araç 140 bin gösteriyor ama doğru mu emin değilim.

S.Özeren
02-12-2012, 21:56
benim gibi doğuştan cenabet olunca 2009 modelde de yaşanabilir :)

demekki duş kurtarmıyor hamam şart :D

TaGo
02-12-2012, 22:30
Benim bu araçla yılda yapacağım maksimum 25 k km. Zaten 300 k olanlar mevcut. Sanmıyorum motor sorunu yaşayacağımı. Komp değerine bakmadan almam.

Maksat 19 k tl civarına yakışıklı bir araç yapmak

turbo16
02-12-2012, 23:17
Benim bu araçla yılda yapacağım maksimum 25 k km. Zaten 300 k olanlar mevcut. Sanmıyorum motor sorunu yaşayacağımı. Komp değerine bakmadan almam.

Maksat 19 k tl civarına yakışıklı bir araç yapmak

bende hazır yapılmışı var hemde 110k da 2.4 accord takasta ederim :):):)tabi eger nissan 200sx le takas etmezsem

sorularına birkaç cevap yazayım memnun kalırmısın kesinlikle

ekonomi üst seviyede bende modül var performans tatmin edici fiyatı verdiklerine
göre bedava çift airbag follow me home klima vs..
motor 30k dan beri ben kullanıyorum sarf malzemeleri hariç aldığım tek şey sol rotil

begenmediğim tek tarafı fren balataları gelen ses yeni taksan bile bastıgında ses yapıyor

alırsan siyah ve gri renklerini al beyazlar genelde harbi ticari oluyor;);)

benimki gri:)

PiscocuK
05-12-2012, 11:26
6 ay kadar kullandım öneririm sadece şarz dinamosunda sorun yaşamıştım onun dışında bir problem çıkartmadı.orjinal sport jantları 3parçalı spoiler vs takmıştım..keyifli araba 120-140 arası hızlara iyi çıkıyor ama sonrası sıkıntı şehir içinde ekonomi olsun güzel olsun diyorsanız tavsiye ederim.arkaya koltuk koyarsanız ve benim gibi yapılıysanız koltuklara boşa para ödemeyin kimse oturamaz :) camları 150 TL ye açılıyor..vergisi 480 civarıydı sanırım bunun dışında merak ettiğin şeyler olursa sorabilirsin

ulasstoprak
05-12-2012, 11:48
Tarkan benim eski şirkette vardı 80.000 km de performasnı C lere göre kötü ve yakıtı da fazlaydı ama görüntüsü çok güzel yapıncada güzel oluyor sen pek takılmazsın yakıta subarudan sonra sen alabilirsin ama 17.000 çok bence 15.000 e bulursun .. Bu arda 1.000 tl ye o söylediklerinin hepsini yapman biraz zor gibi .. Gerçi düşününce sen yaparsın.. :D

EMRE KAAN
05-12-2012, 12:00
abi ben yeni corsa d sport aldım otomatik inanılmaz güzel,yakışıklı ve yakıt cimrisi bi araba fısır fısır bence alınır bu paralara bu araba şehir içinde 5 lt civarlarında yakarsın uzun yolda 4.2 lt bu benim ortalamam tabiki onlar kaçlık bilmiyorum ama benim arabam 90 lık ve yazılımla 120 hp felan oluyo rahat o paraya alabiliceğin mantıklı arabalardan

ulasstoprak
05-12-2012, 12:08
Otomatikten nasıl memnunsunuz yav .. ? Araba 2 den 3 e atarken düşünüyo kaça atayım diye .Özellikle Corsada kesinlikle tavsiye etmiyorum otomatik ..

EMRE KAAN
05-12-2012, 12:24
ben çok memnunum gerçekten bi sıkıntısını görmedim şimdilik

R.I.P
05-12-2012, 12:29
c kasa kamyonetten d kasa kamyonete geçtim açıkcası yakıtta hiç bir fark görmedim. ama c kasa biraz daha iyi giderdi.
15-16 lara düzgün temiz halde d kasa van var mı gerçekten? 15-16 rakamını geçtim genel olarak van araçların düzgün temizi yok ki. en nihayetinde çoğu ticari amaçla alınan araçlar.
az yakar, yüksek modelli, dizel ve ucuz bir araba. temiz bulduktan sonra c kasa da d kasada alınır (bence)

ulasstoprak
05-12-2012, 12:33
15-16 lara temizini bulmak zor ama imkansız deil.. Beklemek lazım biz 2007 model 15.500 e aldık bi arkadaşıma..