PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ACİL YARDIM!! acıkogretım

JDM#
02-12-2012, 23:04
konusu daha önce açılmıştır büyük ihtimal ama ben gene bir tane daha açayım .d gerekirse yöneticilerimiz silebilir .d

şimdi bir kaç sorum olacak..
1-bu sene ıns lojıstık bolumunden mezun olucam.. dgs ıle bır yere yerlesemezsem acıkogretımden bir bölüme girsem ve eskısehıre gıtsem orda butun derslerı gorebılırmıyım?
2-derslerı ıstanbulda bır kac okulda gorebılıyormusuz fakat butun derslerı galıba goremıyoruz..
3-örgün eğitimden bir farkı olur mu acıkogretımın bana eksısı yada artısı?

bır kac onerı ve bılgılerınızı esırgemezsenız tesekkur ederım .d
şimdiden tesekkurler...

Thracian
02-12-2012, 23:09
Kısıca açıklamaya çalışayım.
1- eski şehirde yada başka bir ilde Açık Öğretim Fakultesi diye bir ders salonları yok. Ama çoğu devlet üniversitesine gidip ders hocalarıyla görüşüp derslere girebilirsin.

2- hangi üni de hangi ders var bilemem.

3- Neyin farkını soruyorsun tam anlayamadım ama iş başvurularında, bir tür burun bütme oluyor. Dersler olarak pek bi fark yok.

bilalMW
02-12-2012, 23:11
http://www.ercanozcelik.com/belgeler/ERCAN_ISLETME.jpg

Hep böyle soru vardır, okuyanların, okumayanların aklında. Anadolu üniversitesi'nin sunduğu Açıköğretim İşletme bölümü'nde, diploma'da açıköğretim ibaresi yer alır mı?

Yukarıda sizin için Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İşletme bölümü'nün diploması'nı verdim. Peki yukarıdakinin açıköğretim diploması olduğunu nereden anladım?

AÖF işletme bölümü diploması'nda -açıköğretim- yazmaz. Fakat Açıköğretim olduğu kolaylıkla anlaşılabilir.

Neden?
Normal öğretimle, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nü bitiren öğrencileri'n diplomasında; Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi yazar. İşletme Açıköğretim diploması'nda ise; Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi yazar.

Yani Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü'nden mezun olan bir kişinin diplomasında;
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi yazıyorsa; o kişi normal mezundur, açıköğretim değildir, diğer üniversite öğrencileri gibi okula gidip gelmiştir, sınavlara okulda, derslere okulda girmiştir.
İşletme Fakültesi yazıyorsa; o kişi açıköğretim mezunudur.

acıttı mı lan ? :D

JDM#
02-12-2012, 23:29
http://www.ercanozcelik.com/belgeler/ERCAN_ISLETME.jpg

Hep böyle soru vardır, okuyanların, okumayanların aklında. Anadolu üniversitesi'nin sunduğu Açıköğretim İşletme bölümü'nde, diploma'da açıköğretim ibaresi yer alır mı?

Yukarıda sizin için Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İşletme bölümü'nün diploması'nı verdim. Peki yukarıdakinin açıköğretim diploması olduğunu nereden anladım?

AÖF işletme bölümü diploması'nda -açıköğretim- yazmaz. Fakat Açıköğretim olduğu kolaylıkla anlaşılabilir.

Neden?
Normal öğretimle, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nü bitiren öğrencileri'n diplomasında; Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi yazar. İşletme Açıköğretim diploması'nda ise; Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi yazar.

Yani Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü'nden mezun olan bir kişinin diplomasında;
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi yazıyorsa; o kişi normal mezundur, açıköğretim değildir, diğer üniversite öğrencileri gibi okula gidip gelmiştir, sınavlara okulda, derslere okulda girmiştir.
İşletme Fakültesi yazıyorsa; o kişi açıköğretim mezunudur.

acıttı mı lan ? :D

şimdi bu şekılde mezun olanlara seslenıyorum ozaman açıkogretım yazıp 2 sene eskısehıre gıtmeye deger mı :d yoksa koy ver gıtsın 2 sene okudun ya daha ne olsun mu derler ? .d

telat deniz
02-12-2012, 23:31
Eskişehire gidene kadar İstanbul'da herhangi bir açıköğretim kursuna gitsen daha iyi olur...

JDM#
02-12-2012, 23:34
Eskişehire gidene kadar İstanbul'da herhangi bir açıköğretim kursuna gitsen daha iyi olur...

aslında biraz da eskısehıre gıtme taraftarı oldugumdan ve hem orgun egıtım gıbı dewam edmek ıcın o sekıl dusunuyorum

onursumer
02-12-2012, 23:44
bence dgs ye ağırlıp verip boşver bunları :)

tool
02-12-2012, 23:47
2sene boyunca para biriktirin ve mezun olunca yuksek lisans yapin,
kendinizi ne kadar gelistirirseniz, is basvurularinda okadar önde olabilirsiniz...

telat deniz
02-12-2012, 23:47
aslında biraz da eskısehıre gıtme taraftarı oldugumdan ve hem orgun egıtım gıbı dewam edmek ıcın o sekıl dusunuyorum

o zaman Onursumer'ın de dediği gibi dgs ağırlık vermek daha mantıklı hemde örgün okumuş olursun :)

JDM#
02-12-2012, 23:50
bence dgs ye ağırlıp verip boşver bunları :)

ya aslında ilk planda dgsyle yerlesmek var fakat hani hiç olmadı açıkogretım yazıp eskısehırde örgün eğitim gibi dewam etsek bize bir etkisi olur mu yanı..
mesela uluslar arası ılıskıler okudum ama acıkogretım dıye bir iş başvurusunda nasl bir kıymetı olur.. yada hadi başka kapıya mı derler .d

JDM#
02-12-2012, 23:51
2sene boyunca para biriktirin ve mezun olunca yuksek lisans yapin,
kendinizi ne kadar gelistirirseniz, is basvurularinda okadar önde olabilirsiniz...

yuksek lısans olarak ne gıbı bır onerınız olabılır mesela neler yapabılırız ?

tool
02-12-2012, 23:52
ya aslında ilk planda dgsyle yerlesmek var fakat hani hiç olmadı açıkogretım yazıp eskısehırde örgün eğitim gibi dewam etsek bize bir etkisi olur mu yanı..
mesela uluslar arası ılıskıler okudum ama acıkogretım dıye bir iş başvurusunda nasl bir kıymetı olur.. yada hadi başka kapıya mı derler .d

sen oraya orgun gibi devam etmenin zaman kaybi disinda bi etkisi olmaz..

tool
02-12-2012, 23:53
yuksek lısans olarak ne gıbı bır onerınız olabılır mesela neler yapabılırız ?

hangi sektorde calismak istediginize bagli tamamen aslinda,
amerikan kultur edebiyat okuyup medya iletisim masteri yapan bile var..

not: muhendislik okuyup gorsel iletisim tasarimi yapanlar vb

JDM#
02-12-2012, 23:59
hangi sektorde calismak istediginize bagli tamamen aslinda,
amerikan kultur edebiyat okuyup medya iletisim masteri yapan bile var..

not: muhendislik okuyup gorsel iletisim tasarimi yapanlar vb

bu memlekette zaten okuduğu bölümü yapan kişi sayısı azdır herhalde..