PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dünya engellıler gunu kutlu olsun

yusufbatırel
03-12-2012, 10:37
3 Aralık Dünya Engelliler Günü. bızlerın yaşam ve yaşam koşulları zor. Bir sürü eksikleri var. Ama onlar hayata küsmek yerine
bir çok başarıya imza atıyorlar. Kimi olimpiyatlarda birinci oldu, kimi ayağıyla resim çizdi, kiminin şarkıları dillere dolandı. Onlar hayatı hem engelli, hem de engelsiz yaşıyorlar. Seslerini duyurmaya, daha iyi yaşam koşullarına sahip olmaya çalışıyorlar. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü tüm dünyada kutlamalarla, eylemlerle sürüyor. Bugün
http://www.forumdevran.com/attachments/251d1321907882/dunya-ozurluler-gunu1.jpg

Yiğit Ş.
03-12-2012, 10:40
hatırlattığın için teşekkürler yusuf abi. malesef ülke olarak engelli kardeşlerimize kolaylık sağlamakta çok geriyiz..

XoR
03-12-2012, 10:41
Gereken değerlerin ve olanakların verilmesi dileğiyle kutlu olsun...

SErhat.
03-12-2012, 10:41
Maalesef 2012 Türkiye'sinde hâlâ engellilere gereken özen gösterilmiyor ve dediğiniz gibi bizim ülkemizde yaşam koşulları, hayat şartları engellilerimiz için maalesef daha ağır..

yusufbatırel
03-12-2012, 10:47
bu konuyu acmamdakı sebeb aslında dunya engellıler gunune bır tepkıydı yasanan zorluklara karsı

Frid
03-12-2012, 10:56
unutmayalım ki hepimiz engelli adayıyız,

kimsenin özgürlüğünü kısıtlamaya hakkımız yok bunu biliyoruz, engelliler günümüz kutlu olsun

burkaykalyon
03-12-2012, 12:08
Çok değil ya biraz daha saygı ve kolaylık olması lazım. Birçok yerde birçok şekilde.

Gelecek yıllarda daha fazla önem gösterilerek daha fazla kolaylıkla geçirilmesi dileğiyle.

3 Aralık Dünya Engelliler Günümüz kutlu olsun...

mody
03-12-2012, 12:27
Herkesin engelleri kaldırmak için gereken özeni gösterdiği ve daha duyarlı olduğu bir dünya için kutlu olsun...

rekord2000
03-12-2012, 12:33
hepimiz gibi bende bir engelli adayıyım ve her zaman elimden geleni yapmaya çalışırım. ülkemizdeki engelli vatandaşlara yardım edelim, yetkili olanlar engelliler için daha çok çalışmalı, kaldırımlar düzenlenmeli trafik ışıklarına sesli sistemler yapılmalı, engellilerin araç sürmesi için şartlar dahada kolaylaştırılmalı ve daha niceleri! hazır böyle bir konu mevcutken belden aşağısı olmayan ve tekerlekli sandalyeye mahkum olduğu halde kendi aracını almaya çabalayan bi abimize yardım edip uygun temiz bi araç bulalım site ahalisi olarak ben arıyorum ama sizlerdende ufak bi destek beklerim tabiki!!

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/140187-sakat-araci-araniyor.html

muratburunce
03-12-2012, 12:36
böylesine öenmli bir günü hatırlattığı için yusuf abiye teşeşkür ederim... herkes üstüne düşen görevi yerine getdiği taktirde kimsenin bir şey için engeli kalamaz... sadece biraz duyarlı olmak yeterlii...

AhmetYılmaz
03-12-2012, 13:58
Engelli vatandaşlarımızın yanında olmak lazım sürekli. Onları hayata kazandırmak bizim görevimiz. Yaşama sevinci olmalı içlerinde. Teşekkürler yusuf abicim konu için...

miniks
03-12-2012, 15:18
Rabbim tüm kardeşlerimize abilerimize sabır versin. İmtihanı zor ama sakatlıgı veren Rabbim kolaylıgını verir evel Allah. yeter ki sağlamlar saygı göstersin anlayışlı olsun ibret alsın. sağlam olup adam olamamış ne yazar Yusuf abi.

onursumer
03-12-2012, 16:39
özellikle ülkemizde daha fazla saygı ve daha fazla kolaylık imkanlara ihtiyaç olduğunu duşunuyorum

inş ilerki zamanlarda gerekli yatırımlar yapılır sorunlar minimuma indirilir

C!N
03-12-2012, 19:23
Bugün Bülent Ecevit Üniversitesi ''Engelsiz BEÜ'' biriminin düzenlediği söyleşide, engelli milli yüzücümüz Beytullah Eroğlu ve antrenörü, milli tekerlekli sandalye basketbol takımımız oyuncuları ve antrenörleri ile bir arada bulunma fırsatım oldu. Şuna inanalım ki arkadaşlar; mantalitede engeller olmadığı müddetçe bizlere engel mengel yok..!