PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ticari araçlarda Kış lastiği uygulaması

miniks
04-12-2012, 19:31
500 TL cezası var beyler bilginize kangoo doblo partner tarzı araçlar içinde geçerli ruhsatta kamyonet yazanların tamamı takıcak

Kış Lastiği Uygulaması Başladı (http://www.trthaber.com/haber/gundem/kis-lastigi-uygulamasi-basladi-65390.html)

oğuzk
05-12-2012, 22:40
2 tane kurtarıyor mu acaba?

EREN34
05-12-2012, 22:41
2 tane kurtarıyor mu acaba?

Malesef.

Takım olacakmış

e'to
05-12-2012, 22:43
şu an sadece şehirler arası yolculuk yapan ticarilere zorunlu..

şehir içi valilik kararına bırakıldı...

SiMaO
05-12-2012, 22:45
şu an sadece şehirler arası yolculuk yapan ticarilere zorunlu..

şehir içi valilik kararına bırakıldı...

++ Aynen
O gelirse mecburen dobloya alıcaz

Ertekin
05-12-2012, 22:47
Ben dobloya daha 3 gün önce lastik aldım ama kış lastiği değil:S yarında muayneye gidecektim nolcak şimdi muayneden de geçmez dimi?

misery1903
05-12-2012, 22:50
Bir yandan sevindiren diğer yandan yollarda "zeki" insanlarımızın tarihi geçmiş lastik kullanma ihtimalinin artacağını düşündüren bir uygulama. Tarihe de baksınlar diycem bu sefer zekiler tarihi kazıtmayı veya lastiği ters takmayı filan deneyebilirler gibi.

Evet önyargılıyım da son beklenmedik kar yağışında 3 kişinin ittiği pati çekmesine rağmen yerinden hareket etmeyen ticariler gördüm malesef.

Osman Bahadır
05-12-2012, 22:52
Çok konu var, mevzusu çok geçiyor, şu işi netleştirelim.

Şu anda zorunluluk sadece şehirlerarası taşımacılık yapan ticari, yani kamyon, otobüs, minibüs ve kamyonetlere zorunlu.

Şehiriçi çalışan ticarilerde durum illere göre yağış miktarı ve durumu değişebileceğinden, yani Antalya'dan, Adana'dan çıkmayan adama kış lastiği sormak abes olacağından il valiliklerinin kararına bırakıldı. Ama zorunlu kararı almayan iller haricinde kalan şehirlerarası yollarda her türlü kontrolü yapılabilir, kışlık lastik yoksa ceza kesilebilir.

İki lastiğe taksan yeter mi? Yetmez. Ne yasada böyle bir imtiyaz var, ne de iki lastikte kışlık kullanmanın bir anlamı...

bilalMW
05-12-2012, 23:20
berlingo ruhsatta ticari nadirende olsa şehir dışı yapıyor. 1 takım starmaxx aldık. aslında uygulama çok mantıklı. halk siddin sene almaz kış lastiği.