PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : f7r megane immobilizer ünitesi sorunu...

silent furious
05-12-2012, 21:06
Arkadaşımın 99 model f7r megane coupe aracındaki problem immobilizer ünitesi bir şekilde su görmüş ve içi oksit yapmış. Bu sebepten dolayı sol cam açık kaldı kapanmıyor, kısa farlar çalışmıyor sellektör yapınca uzunlar çalışıyor , merkezi kilit kapıyı açmıyor fakat araç çalışıyor.Ünite söküldü ve bugün içi açıldı.Oksitler temizlenecek ve lehimler yenilenecek.Düzelme ihtmali var veya düzelmeyecek. Düzelse bile ileriye dönük sıkıntı yaşamamak için biz bu aracın immosunu iptal etmek istiyoruz. İimmobilizer hiç bir aksama karışmasın.Bu üniteye müdahele edilebilir mi ? İmmoyu iptal edebilirmiyiz ? Yapılma ihtimali var ise kim halleder bu işi ?

EREN34
05-12-2012, 21:12
Sanayideki beyinciler yapıyor immo iptalini

Beyni sökün verin beyinciye.

Bahsettiğiniz torpido beyninden ecu'ya data gider. O data ile ecu immo modunu on'dan off'a alır. Beyinci ecu'yu bakir moda alacak(programlanmaya müsait hal) bakir moda aldıktan sonra ecu'dan ilgili tırnağı kıracak. Böylece torpido beyni ecuyu kodlayamacak.Immo iptal olmuş olacak. Tırnağı kırmazsanız taktığınız gibi yeniden immo devreye alır. Hepsi bu. İşin ederi 150 lira. Ötesine kazık denebilir.

İmmo iptal olur ama bu cam açılmama vb sorunlarına merhem olmaz. O iş gene sigorta tablosunun üstündeki Siemens'te biter..

EFL_39
05-12-2012, 21:29
bendede şimdi immo sorun oldu napcamya araba calısmıyo:( vay arkadaş

EREN34
05-12-2012, 21:31
bendede şimdi immo sorun oldu napcamya araba calısmıyo:( vay arkadaş

Sendeki sorun ne tam olarak? Araba kumanda ile açıldığı halde mi çalışmıyor?

EFL_39
05-12-2012, 21:33
Sendeki sorun ne tam olarak? Araba kumanda ile açıldığı halde mi çalışmıyor?

kumanda hicbirsekilde calısmıyo suanda eren ışık yanmaya başladımı bi süree sonra araba iptal aksam üstü oldu bu şifre giriyorum calısıyor sonra bi süre sonra yine aynı hale geliyo

EREN34
05-12-2012, 21:35
Şifre olayı işin asprin çözümü. Umarım olay kumanda pili ile ibarettir. En kötü bende kumanda ve alıcı takım halinde var:)

EFL_39
05-12-2012, 21:38
pilleri biraz önce yeni aldım tık yok vay
arkadas delircem ya nedir bu işin çözümü ya

EREN34
05-12-2012, 21:40
pilleri biraz önce yeni aldım tık yok vay
arkadas delircem ya nedir bu işin çözümü ya

Telefonun kamerasını aç. Kumandayı kameraya tut. Morumsu bir ışık çıkıyor mu ona bak. Olur ya ledi yanmaz ama kumanda çalışır (çok düşük ihtimal ama çaresiz oturmaktan iyidir)

EFL_39
05-12-2012, 21:41
Telefonun kamerasını aç. Kumandayı kameraya tut. Morumsu bir ışık çıkıyor mu ona bak. Olur ya ledi yanmaz ama kumanda çalışır (çok düşük ihtimal ama çaresiz oturmaktan iyidir)

yanıyor ışık :/

EREN34
05-12-2012, 21:43
yanıyor ışık :/

O zaman kumanda değil alıcı sorunlu. Yada alıcıda sağlam sigorta tablosu üstünde bulunan torpido beyni arızalı.

Sigorta tablası üstünde siyah renk. Siemens yazar üstünde. Genelde o kısımdan araba su alır ve o zıkkım oksitlenir. Farlardan camlara herşey onun üstünden geçer.

edit: bir ihtimalde kumanda sağlam ama sinyal doğru üretmiyor. Eski tip tv kumandalarındada çok olan bir durumdur. tv kumandada kristal denen parçadan yapar ama anahtarda kristal olmadığından iş daha karmaşıktır.

EFL_39
05-12-2012, 21:46
bakayım onada 1 kacgündür yagmur burda havalar umarım öle bişiy vardır yada basit bişeydir gece gece işe bak of işe bak ya....

EREN34
05-12-2012, 21:48
bakayım onada 1 kacgündür yagmur burda havalar umarım öle bişiy vardır yada basit bişeydir gece gece işe bak of işe bak ya....

Siemensi küçümseme. Malzeme basit ama adamın canını sıkabiliyor...

Misal sorun onda ve tamir edilemedi.... o parçanın yenisini alman gerekir ki sıfırı dünya para çıkması 400 500 civarı

O parça ve anahtardaki kumanda takımdır. Piyasadan sadece siemensi aldığında orj. uk merkezi kilidin çalışmaz. Piyasada takım bulmanda çok zor..

EFL_39
05-12-2012, 21:50
valla sıradan ac kapa merkezi kilit takcam ben buna su araba adam gibi calıssın sadece sinirlerimi bozmaya başladı zaten iptalini yapabilsem yapıcam sanayiciyim ben zaten

EREN34
05-12-2012, 21:53
valla sıradan ac kapa merkezi kilit takcam ben buna su araba adam gibi calıssın sadece sinirlerimi bozmaya başladı zaten iptalini yapabilsem yapıcam sanayiciyim ben zaten

İmmo iptal+uk merkezi kilit iş biter..

immo işini beyinciler halleder.

EFL_39
05-12-2012, 21:55
İmmo iptal+uk merkezi kilit iş biter..

immo işini beyinciler halleder.

uk nedir eren
ve burda kendi imkanımızla iptali olamazmı naparız arabayımı yatıralım

EREN34
05-12-2012, 22:01
uk nedir eren
ve burda kendi imkanımızla iptali olamazmı naparız arabayımı yatıralım

uk uzaktan kumanda. Bildiğimiz 60 liralık merkezi kilitlerden de olur.

kendi imkanınızla iptal edemezsiniz. ecuyu arabadan söküp pc'ye bağlamak gerekir. piyasada 150 tl ye yaparlar.

Pc bağlayacak ecu bakir moda alıp 1 adet tırnağını kıracak ecu nun hepsi o.

EFL_39
05-12-2012, 22:04
uk uzaktan kumanda. Bildiğimiz 60 liralık merkezi kilitlerden de olur.

kendi imkanınızla iptal edemezsiniz. ecuyu arabadan söküp pc'ye bağlamak gerekir. piyasada 150 tl ye yaparlar.

Pc bağlayacak ecu bakir moda alıp 1 adet tırnağını kıracak ecu nun hepsi o.

anladım nasıl yapıcaz bakalım şifreyle çalısrtım cektim evin önüne umarım oksit falan vardır temizlerizde düzelir iş cıkartmasa bari bize saol yardımların için beyine işlem gerekirse sana yollasam yaptırırmısın bana iptalini rica etsem

EREN34
05-12-2012, 22:10
anladım nasıl yapıcaz bakalım şifreyle çalısrtım cektim evin önüne umarım oksit falan vardır temizlerizde düzelir iş cıkartmasa bari bize saol yardımların için beyine işlem gerekirse sana yollasam yaptırırmısın bana iptalini rica etsem

Arkadaşlık olarak tabiki yardımcı olmak isterim olurumda..

Fakat beyin içi hassas iş olduğundan olası bir aksilikte Eren götürdü orda bozuldu vb duruma düşmekten çekinirim. Olur ya senin şansına olur.. Ben benimkini iptal ettirdim bir arkadaş ref. ile. Tek seferde sıkıntısız oldu. İşlem kolay işlem ama elektronik işte *****..

Eti senin kemiği benim dersen seve seve yardımcı olurum tabi ki..

EFL_39
05-12-2012, 22:13
Arkadaşlık olarak tabiki yardımcı olmak isterim olurumda..

Fakat beyin içi hassas iş olduğundan olası bir aksilikte Eren götürdü orda bozuldu vb duruma düşmekten çekinirim. Olur ya senin şansına olur.. Ben benimkini iptal ettirdim bir arkadaş ref. ile. Tek seferde sıkıntısız oldu. İşlem kolay işlem ama elektronik işte *****..

Eti senin kemiği benim dersen seve seve yardımcı olurum tabi ki..

böyle şeylere kafayı takmam ben senin canın sağolsun elektronik işi tabiki haklsın ama gel görki bir sorun var ve çözülecek buyüzdende yardım gerekir çözemessek yaptırırsın bilgilerine tesekkür edrim..