PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : alfa 145 nasıldır

evolutions
06-12-2012, 08:32
selam sayın üyeler kardeşim 145 2.0 almak istiyor nasıl bir araçtır artıları eksileri nelerdir bilgilendirirmisiniz şimdiden teşekkürler örnek araç

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-sahibinden-145-qv-100451041/detay

imprezaWRC
06-12-2012, 08:38
Aynı konudan bir tane daha yaratmışsınız,

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/140465-alfa-145-nasildir.html

RIDVAN
06-12-2012, 08:41
Ben Olsam Abi O Paralara GTİ Alırdım Karar Sizin Parça Sıkıntısı Parçaların Pahalı Olması Heryerde Alfa Ustası Bulamamak İyi Düşünün ;) Hakkına Hayırlısı

muratburunce
06-12-2012, 08:44
araç kondisyon olarak ii bildiğim kadarıyla ankarada wardı 1tane coopers'lere yürüyordu biraz yükleyince... ama parça temini we servis konusunda birşey diyemieceğim... alfa bildiğim kadarıyla sağlamda bir araç nazik ve sıkıntılı bir araç değil...

BurakYozgat.
06-12-2012, 08:53
İlandaki araç gerçekten çok harika duruyo. Boxer motor sizi zaten güç olarak tatmin eder ama yakıt bana çok iyimser geldi. Parça sıkıntısı bu modellerde varmı yokmu onu pek bilemiyorum

Ertekin
06-12-2012, 08:57
.Motor parçaları 156 2.0 larla aynı.Çoğunu çıkmacılardan,aksaraydan,alfa bayilerinden bulursun sıkıntı yaşamazsın.kaporta parçalarıda keza aynı şekilde.
Kullanımı keyiflidir,performansı astra gsi dan bi çıtır düşükdür,ama yol tutuşu çok çok güzel.İçi kimine çekici kimine itici gelebilir ben çok beğeniyordum.kolay kolay sorun sıkıntı açmaz çok sağlamdır.

b.ustaoglu
06-12-2012, 09:02
ilanda ki araç gerçekten de çok güzel. param olsa kesinlikle düşünürdüm :)

bu arada ilanda ki araç boxer değil. enlemesine sıralı 4 silindir...

konuya gelirsek, alfa 145 bildiğim kadarıyla oldukça keyifli ve performanslı bi araç. ancak usta ve parça sıkıntısı hakkında bilgim yok.. yalnız şöyle bişey söyliyim. otomobillere aşırı bi ilgi alaka yoksa iyi bir tercih olamayabilir.

Luc
06-12-2012, 09:10
1.7 olanını kullandım bu aracın ben. Kullanımı gayet keyiflidir. İstanbul'da parça sıkıntısı da olmuyor.

Fakat aracın yaşı dolayısıyla ne söylenir bilemedim. Bu ve birkaç bin TL üzerine bir üst modeli 147'ler satılıyor. Önemli olan insanın araçtan ne beklediği tabi.

Burak E.
06-12-2012, 09:10
cogu parcası motor ve yuruyen olarak tipo ve temprayla aynıdır 2.0 motorları tempranın 2.0 motoruyl aynı özellikleri taşır parça sıkıntısı pek olmaz ama usta sıkıntısı coktur herkez anlamaz alfadan alınır ama satmak bayabi zordur evlatlık olabilir

TOLGACANSAHIN
06-12-2012, 09:36
Öncelikle Twin Spark(silindir başına çift bujili) 155 hp güzel bir motor var bu modelde,145 serisinin en üstü zaten ilgili model.(Turbo 2,0 var ama o da 1-2 tane bildiğim kadarı ile)

Tempra ve tipo ile alakası yok zaten bu aracın.Motor olsun,alt takım,yürürü olsun...

Parça sıkıntısı göreceli,ama yok diyebilirim,bazı spesifik parçalar hariç pahalı parçası yok.

Twin Spark motorların klasik olayı olan,standarttan fazla yağ eksiltme ve varyatör gibi mevzular önem arz ediyor,bunlar da çok önemli hususlar değil.

Yol tutuşu harikuladedir,compact bir araç için çok iyi hızlanma ve manevra yeteneği vardır.Önden çekiş ve 155 hp,muadili yok gibi zaten sınıfında.

Binilecekse tüpsüz orijinal halde binilmeli,gayet keyifli marjinal ve parasını fazlası ile hakeden bir araç.

Burak E.
06-12-2012, 09:46
Öncelikle Twin Spark(silindir başına çift bujili) 155 hp güzel bir motor var bu modelde,145 serisinin en üstü zaten ilgili model.(Turbo 2,0 var ama o da 1-2 tane bildiğim kadarı ile)

Tempra ve tipo ile alakası yok zaten bu aracın.Motor olsun,alt takım,yürürü olsun...

Parça sıkıntısı göreceli,ama yok diyebilirim,bazı spesifik parçalar hariç pahalı parçası yok.

Twin Spark motorların klasik olayı olan,standarttan fazla yağ eksiltme ve varyatör gibi mevzular önem arz ediyor,bunlar da çok önemli hususlar değil.

Yol tutuşu harikuladedir,compact bir araç için çok iyi hızlanma ve manevra yeteneği vardır.Önden çekiş ve 155 hp,muadili yok gibi zaten sınıfında.

Binilecekse tüpsüz orijinal halde binilmeli,gayet keyifli marjinal ve parasını fazlası ile hakeden bir araç.

bazı parcaları uyumludur alfa ve fiat ortak üretimdi bu senelerde bazı parcaları gibi alfa 155 in yag kapagı tempra 2.0 kapagıyla aynıdır vb. ama diger yerleri kendine özgüdür orasını tam bilmiyorum

Patisever
06-12-2012, 09:47
Güzel araç

evolutions
06-12-2012, 09:49
Oynamayla ne gibi sonuç alınabilir filtre egzos chip yada beyin port headers specleri ile standart 155 lik sanırım KONUYU AÇARKEN PC DONDU SANIRIM SIKINTI OLMUS KUSURA BAKMAYIN IKI DEFA ACILMIS KONU

Burak E.
06-12-2012, 09:56
Oynamayla ne gibi sonuç alınabilir filtre egzos chip yada beyin port headers specleri ile standart 155 lik sanırım KONUYU AÇARKEN PC DONDU SANIRIM SIKINTI OLMUS KUSURA BAKMAYIN IKI DEFA ACILMIS KONU

harcaya bileceginiz 3 bin-4 bin varsa guel sonuçlar alınabilir cigerli makinalardır turbo yapar uflerseniz şaka makinası yapılabilir hafif bir araç daha hafifte yapılabilir aslında

evolutions
06-12-2012, 09:58
Mesela yapılırsa 106 306 clio rs vtec czt gsi tarzı araclarla yürürmü maxımum nasıl cewap verir speclere cunku her arac extralara cewap vermiyor istenıldıgı kadar yakıtı nasıldır oda ayrı tartısalabilir

Burak E.
06-12-2012, 10:09
Mesela yapılırsa 106 306 clio rs vtec czt gsi tarzı araclarla yürürmü maxımum nasıl cewap verir speclere cunku her arac extralara cewap vermiyor istenıldıgı kadar yakıtı nasıldır oda ayrı tartısalabilir

yurursun diye düşünüyorum eger turbo yapar isen
vtec ve clio ve czt ile yurumen zor olur bence

TOLGACANSAHIN
06-12-2012, 10:09
Twin sparklar,oynamaya müsade etmeyen yapıda motorlardır.Oynarsan ciddi ciddi başın ağrır.

Geçmişte aynı motorun orijinaline bir ton emek ve para harcayıp turbo taktıran ve çok kısa süre sonra iptal eden de var.(alfa 156 2,0 ts)

Eğer ben illa harbi birşeyler istiyorum derseniz adres Alfa 155Q4'ü gösterir,4 çeker,turbo,ziyadesi ile tatmin eder.Ama temizini bulmak cebini de yakar.Lancia Delta İntegrale platformunun bir uzantısıdır Q4.

İlgili 145 için yapabileceğiniz en fazla egsoz ve filtre vb... olur.Ya da hafifletme adına bazı çalışmalar.

Zaten orijinalliği ile çok da oynamaya gerek yok.Öyle deşilecek ve kurcalanacak bir araç değil.

Zaten piyasada Quadrofoglio çok yok,paşa paşa binilir bu şekilde.

AhmetYılmaz
06-12-2012, 10:14
Gerçekten çok sevdiğim araçlar. Sırf italyan diye tutulmuyo ülkemizde. Parça sıkıntısı yaşayacağını pek sanmıyorum. Elbet bulunur. Alfadan anlayan ustalarda bulunur. Çok zor şeyler değil ama satma sıkıntısı var. Tutulmayan araçlar çünkü. O paraya görede gayet iyi bir araç ama hem içi hem dışı olsun...

burkaykalyon
06-12-2012, 10:15
yurursun diye düşünüyorum eger turbo yapar isen
vtec ve clio ve czt ile yurumen zor olur bence

Twin sparklar,oynamaya müsade etmeyen yapıda motorlardır.Oynarsan ciddi ciddi başın ağrır.

Geçmişte aynı motorun orijinaline bir ton emek ve para harcayıp turbo taktıran ve çok kısa süre sonra iptal eden de var.(alfa 156 2,0 ts)

Eğer ben illa harbi birşeyler istiyorum derseniz adres Alfa 155Q4'ü gösterir,4 çeker,turbo,ziyadesi ile tatmin eder.Ama temizini bulmak cebini de yakar.Lancia Delta İntegrale platformunun bir uzantısıdır Q4.

İlgili 145 için yapabileceğiniz en fazla egsoz ve filtre vb... olur.Ya da hafifletme adına bazı çalışmalar.

Zaten orijinalliği ile çok da oynamaya gerek yok.Öyle deşilecek ve kurcalanacak bir araç değil.

Zaten piyasada Quadrofoglio çok yok,paşa paşa binilir bu şekilde.

şimdi bu arabaya turbo olur mu olmaz mı?:beuj:

Burak E.
06-12-2012, 10:19
şimdi bu arabaya turbo olur mu olmaz mı?:beuj:

olabilir ama verim alınmıyormuş yapan varmış.

burkaykalyon
06-12-2012, 10:27

hmm ok.sağol...

Burak E.
06-12-2012, 10:28
hmm ok.sğl...

önemli degil... her zaman yardımcı olabilir

ilkerist
06-12-2012, 10:28

Verimsizlik derken,motor ömürü ile mi alakalı yoksa performans ile mi alakalı?:beuj:

Burak E.
06-12-2012, 10:29
Verimsizlik derken,motor ömürü ile mi alakalı yoksa performans ile mi alakalı?:beuj:

performance ila alakalı olarak vtec yada clio rs gibi araçlarla tutunması zor olabilir

onursumer
06-12-2012, 10:29
arkadaşımda 1.7 boxer olanı vardı

zamanına gore full olan bir araç hava yastığı vs gibi birçok aksesuarı mevcut

gidşi genel konforu güzel arkadaşım komple motor yaptırmıştı herhangi parça sıkıntısı yaşamadı

Burak E.
06-12-2012, 10:31
arkadaşımda 1.7 boxer olanı vardı

zamanına gore full olan bir araç hava yastığı vs gibi birçok aksesuarı mevcut

gidşi genel konforu güzel arkadaşım komple motor yaptırmıştı herhangi parça sıkıntısı yaşamadı

aksesuar olarak cok iyidir klima sonroof felan vardır.

sanayiye git 145 1.7 de herkez derki parcası yok felan

parça sıkıntısı yoksa direk alınır bence.

TOLGACANSAHIN
06-12-2012, 11:10
aksesuar olarak cok iyidir klima sonroof felan vardır.

sanayiye git 145 1.7 de herkez derki parcası yok felan

parça sıkıntısı yoksa direk alınır bence.

Boxer verim açısından çok iyi de,boxer motorun dilinden anlamak zordur.***** çalışma prensibi farklı ve oldukça sıkıştırılmış oluyorlar geçmişlerinde.

Bir sıkıntı yaratırsa,uğraşısı klasik motorlara göre oldukça zahmetlidir.

Gerçi ,İstanbul ve Ankara'da sıkıntı olmaz,Bostancıda Sportivo Yılmaz Usta var,Carium Zeki Usta,Ankara'da A-R Mustafa Usta felan,bu adamlar Alfanın ciğerini bilirler.

145'e turbo mevzusuna gelirsek,dedğim gibi Twin Spark motorlar yapı itibari ilekurcalanmaya uygun değiller,ama bu yapılamaz anlamına gelmiyor.

Yurtdışında Mitsubishi Turboları ile 145 modlayanlar var ama tabi yapılan argeyi burda yapmak oldukça zor,ayrıca moddan sonra yolda görmek lazım,sağlıklı mı değil mi görmek süreç istiyor.

Ankara'da 145 turbo vardı ama anımsamıyorum yoksa direkt verirdim ilgili kişiyi.

atituti
06-12-2012, 11:19
yanlış bilgiler vermeyin boxer motor fln :) araba 2.0 boxer değil , suanki piyasadaki alfaların %70 inde bulunan motor , parça sıkıntısı kolay kolay çekilmez anadolunun ücra bir köşesinde aranırsa bulunmaz tabiki , parcaları fiatlarla fln aynı değildir cok ufak tefek seyler hariç arkadasın dedigi gibi ıvır zıvır kapaklar vs.
arabanın bana göre tek eksisi arabaya bağımlı kalman.satınca sanki bir yanın eksik gibi hissediyosun.

Patisever
06-12-2012, 11:45
bu araca piton polısh headers filtre egzos beyin hafifletme yapılsa stock vti ile yürümezmı twinspark kabul etmezmı dersiniz bu haliyle bir gti yada saxo ıle yürümezmı yani sonuçda araç iki litre

turci
06-12-2012, 12:18
öncelikle amaciniz motora girmek ise pek ts motorlara bulasilmamasi önerilir.
hava filtresi bile hava akis metresinde sorunlar acabilir.
genelde pek bilgi sahibi olunmadigindan alfa kelimesi duyuldugunda,yaramaz diye direk kestirilip atilan bir markadir.bu önyargiya sahip olanlar hic alfa sahibi olmamis,kulaktan dolma bilgilere sahip olan kisilerdir.
cogu motorda 8 buji kullanildigini bile bilmez.
dedigim gibi eski 156 sahibi olarak ben de arastirmistim ve stock binmistim.
zamanina göre gayet verimli motorlardi (3.16 105ps - 156 1.6 ts 120ps )
sürücüye hitap eden konsolu,motorun sesi kendisini sevdirir. 3binden sonra bambaska olur,devir bandini doldurur.
kronik problemi varyatördür,eger bozuk ise soguk calistirmada dizel sesi duyulur.
görevi ise, motordaki yag alta cöktügü icin ilk calistirmada motoru yaglar.
cok nazik bir arac degildir.uzun senelerce kullanmis bir italyanin bana dedigi, sadece yagina suyuna dikkat edip motora sogukken basmadigin sürece sikinti yasamazsin.

emoro
06-12-2012, 13:02
neden hemen turbo dusunuyosunuzkı bı bının bakın performansına belkı tatmın eder :)

powERS
06-12-2012, 14:30
oha ya. neymıs bu vts gti filan.
1.6 120 hp

2.0 155 hp

hadi vtec 160 hp anlarım. clio 2.0 hafif anlarımda. behh yanı.

atituti
06-12-2012, 14:39
vts ve gti , 145 i ciddi derecede uzebilir :)

fatiii
06-12-2012, 15:01
araç kondisyon olarak ii bildiğim kadarıyla ankarada wardı 1tane coopers'lere yürüyordu biraz yükleyince... ama parça temini we servis konusunda birşey diyemieceğim... alfa bildiğim kadarıyla sağlamda bir araç nazik ve sıkıntılı bir araç değil...

o bahsettiğiniz araç benim eski aracım vede o araçtaki motor farklıydı 2.0 turbo olan Q4 motoruydu dolu cooper s lede 18G ayarında bi turboyla 0.7 bar basıncla yuruyordu fakat bu araç atmosferik o konuda bi yanılma olmasın.

selam sayın üyeler kardeşim 145 2.0 almak istiyor nasıl bir araçtır artıları eksileri nelerdir bilgilendirirmisiniz şimdiden teşekkürler örnek araç

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-sahibinden-145-qv-100451041/detay

sürüş olarak çok keyifli bir araç benim aracımda koni amortisörler vardı yol tutuşu ciddi derecede iyiydi

CRUEL
06-12-2012, 16:51
Bilen bilmeyen konusmus yaf yanlis bilgiler vermeyin birincisi arac hafif deil 1250kg twin spark 8bujili 155hp 190nm. Boxer motordan daha iyidir.boxerin sesi guzel sadece..yurumesi icin once hafiflemesi lazim. Malzemesi konforu dizayni ve ozelikle yol tutusu modelleri arasinda en ust seviyelerdedir.özel bi arac oldugundan bi bag olusur aranda aracla heryerde ayri bi ilgi gorursun:) ayrica ilandaki yazan yakit tuketimine aldanma sehir ici 11 lt garantisi var fazlasida olablr:)

atituti
06-12-2012, 17:08
sayın cruel askerdemisiniz hala ?

OmerBLN
06-12-2012, 17:49
Alfa makinesi öyle dünya üzerinde çok uğraşılan bir makine değil.genelde custom çalışmalar yapman gerekebilir.Maflı sistemden dolayı açık filtrede sıkıntı yaşarsın diye düşünyorum.Bu sınıf bir araba almaya niyetin varsa bence daha güncel olan clio rs'lere bakman yada güzel bir gti-vts almanı tavsiye ederim.

tolgapitbull
06-12-2012, 18:09
Alfa Romeo 156 2.5 alırsın abi 2 daha koysan v6 motor ama benzine gelince baş edebilirmisin bilmem 17 litre yakıyo :D :D

OmerBLN
06-12-2012, 18:17
Alfa Romeo 156 2.5 alırsın abi 2 daha koysan v6 motor ama benzine gelince baş edebilirmisin bilmem 17 litre yakıyo :D :D

Eski amerikanlar gibi desene =)

CRUEL
06-12-2012, 18:17
sayın cruel askerdemisiniz hala ?

Malesef hala atarsa 152:D

tolgapitbull
06-12-2012, 18:20
oha ya. neymıs bu vts gti filan.
1.6 120 hp

2.0 155 hp

hadi vtec 160 hp anlarım. clio 2.0 hafif anlarımda. behh yanı.

2.0 stock f1 şanzıman ile vti lara kafa tutuyorduk :D