PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oner S2000 HP

Oz`
06-12-2012, 23:02
Stock Engine
Ported Head (ppr Motorsport)
Stock TB
PLM headers
Cai

Stock Ecu
http://www.drecu.com/dynos/onerhp/236.jpg

Flash Pro
http://www.drecu.com/dynos/onerhp/247.jpg

kelalper
08-12-2012, 12:11
Dyno ölçümü sırasında oradaydım. İlk ölçümde 220 li bir değer çıktı tam hatırlamıyorum. Sonra ortaya çıktı ki Flashpro üzerinde Öner kurcalama yapmış. Sonra Özgün mapi orjinal hale getirdi ve üstteki değeri yakaladı. Sonra Sihirli parmakları konuşturup dyno dynamics üzerinde 11.1 hp gibi bir + güç elde etti. Hani bazı arkadaşlar diyorya NA arabada yazılım ne fark ettirecek diye. Düzgün biri dokunduğu zaman ortaya çıkan değer bu.

İBO
08-12-2012, 12:33
dynolarla ılgılı yazılanları okuyorumda işte salak kafam hala anlamıyor:) şimdi bu s2k paşaoglu dynosunda ne cıkarır abi? Oyle soyleyın ben bağlantıyı kurayım :)

Gürkan
08-12-2012, 13:22
aynen alper abi krank ta bu araba kac hp çıkar

_muhaRRem
08-12-2012, 13:31
dynolarla ılgılı yazılanları okuyorumda işte salak kafam hala anlamıyor:) şimdi bu s2k paşaoglu dynosunda ne cıkarır abi? Oyle soyleyın ben bağlantıyı kurayım :)

270-280 hp aralığında bişe çıkartır

kelalper
08-12-2012, 14:07
Yüzde 10 oynuyor ortalama. 270 +-5 hp oynar .

Dou
08-12-2012, 14:44
Hayirli olsun Oner guzel deger 247 hp

Emegi gecenlerin eline saglik

tandogan
08-12-2012, 14:44
abi lgl'nin pist arabası 265 cıkardı o dynoda 270i nereden cıkardınız?

kelalper
08-12-2012, 14:50
270 çıkarmadık 247 çıkardı zaten. Normal dyno üzerinde 270 i görür diyoruz.

GKS TypeR
08-12-2012, 19:06
hani flashpro s2000 de işe yaramıyor diyenler nerede, bekliyoruz yorumları.

mehzent
08-12-2012, 19:09
Oner kardesim gule gule kullan OZ adamsin la :) ellerine saglik flash pro kaka cop diyenlere gelsin :))

onerbag
08-12-2012, 20:16
Flasspro'dan guc alamassin kapaktan guc kaybedersin diyenler vardi aldigimiz gucler ortada emsallerine gore kapaktan asagi yukari 15 hp almisiz..
Flashpro dan da oncesi ve sonrasi aldigimiz gucler ortada..
Ozgunun Kaanin ve bu zamana kadar emegi gecenlerin ellerine saglik.

E0041
08-12-2012, 20:25
ben bu dyno dynamics i bir türlü anlayamadım bu dynoya güvenecekmiyiz güvenmeyecekmiyiz geçen başka bir konuda 200-210 cıkıyor denildi s2000 ler için şimdi ne olduda beygirler çoğaldı filtre headers yazılımla 30-40 hp mi alınıyor s2000 den :) bi garip geldi bana

01ayk01
08-12-2012, 20:36
hadi ya dunmu olculdu bu araba bende yazilim icin ordaydim hatirlarsan abi alper abi a6 ile.. bilseydim beklerdim.. cok iyi olmus sonuc.. senin arabaninda masallahi vardi bu arada.. ecufast'e laf yok.. magic fingers :))

onerbag
08-12-2012, 20:39
F/e/h s2000 ler 215 220 civari cikiyor maksimum . Ozgunun dynamicste bole yurt disindaklerdede boyle bir yanlislik yok yani.guvenebilirsin :-)

Ahmet.S
08-12-2012, 20:52
Evet okanin soyledigine katiliyorum mahzentin arabadaki daha fazla olmasi geremezmiydi bu arabayla kiyasladigimiz zaman.

onerbag
08-12-2012, 21:54
Aradaki 30 hp yi almasi kolaymi veya az beygirmi sence.veya senin hesabina gore mehmetin araba az cikarmis diyorsun nasil yaptin ortalamasini hesabini bize buraya yazarsan sorunun yaninda aydinlatmista olursun bizi.Ek parantez sunuda belirtmek isterim mehmetin arabasi yuksek cr setup i olmasina rahmen bu gucleri cikartabilmesi bile buyuk bir basari 97 oktanla asil isin icine yakiti kimse hesabi katmiyor biraz dusun derim yazdiklarimi.

shumi
08-12-2012, 22:04
masallah sonuc cok ıyı,emegı gecen herkese tebrıkler :)

E0041
08-12-2012, 22:23
Aradaki 30 hp yi almasi kolaymi veya az beygirmi sence.veya senin hesabina gore mehmetin araba az cikarmis diyorsun nasil yaptin ortalamasini hesabini bize buraya yazarsan sorunun yaninda aydinlatmista olursun bizi.Ek parantez sunuda belirtmek isterim mehmetin arabasi yuksek cr setup i olmasina rahmen bu gucleri cikartabilmesi bile buyuk bir basari 97 oktanla asil isin icine yakiti kimse hesabi katmiyor biraz dusun derim yazdiklarimi.

sen yanlış anlamışsın ben dynodan bahsettim ahmet abide fikrime katılmış

mehzentin konusunda stock s2000 ler filtre egsozla 210-220 arası çıkıyor denildi sizin araç 247.1 vermiş yazılımla headersla yaklaşık 30hp alınmış

mehzentin araç 250 idi bi, yazılım bi kelebekle 277 oldu

buyüzden kafa karışıyor bide bunlara diğer dynolara göre %10 eksik olduğu söyleniyor

bence dyno dynamicsi tr şartlarında bulunan birçok kişinin kullandığı bi dyno ile test etmek lazım mesela istanbuldasın paşa dynoya gidip birde orada ölçtürüp buraya koysanız en azından bi fikir olur diye düşünüyorum

çünkü bildiğim kadarı ile başka dyno dynamics yok bizlerede bi ölçü olmuş olur kıstas alınabilecek bir dyno olabilir en fazla tercih edilende olabilir ama trdeki dynolarla kıyaslamamız daha iyi olur çünkü birisi serp dynoya çıkar 200 hp dynodynamics le kıyaslar en azından

onerbag
08-12-2012, 22:37

mehzentin konusunda stock s2000 ler filtre egsozla 210-220 arası çıkıyor denildi sizin araç 247.1 vermiş yazılımla headersla yaklaşık 30hp alınmış

buyüzden kafa karışıyor bide bunlara diğer dynolara göre %10 eksik olduğu söyleniyor

bence dyno dynamicsi tr şartlarında bulunan birçok kişinin kullandığı bi dyno ile test etmek lazım mesela istanbuldasın paşa dynoya gidip birde orada ölçtürüp buraya koysanız en azından bi fikir olur diye düşünüyorum

çünkü bildiğim kadarı ile başka dyno dynamics yok bizlerede bi ölçü olmuş olur kıstas alınabilecek bir dyno olabilir en fazla tercih edilende olabilir ama trdeki dynolarla kıyaslamamız daha iyi olur çünkü birisi serp dynoya çıkar 200 hp dynodynamics le kıyaslar en azından

Simdi sole soliyeyim aslinda dikkatli arastirirsan dyno dynamics tum dunyaca kanitli bir dyno bunu daha test etmemize gerek olmadigini dusunuyorum diger yandan benim aracimda feh s2K lardan farki kapak olmasi bence onu farketmedin her halde.mehmetin olayina gelince onun aciklamasini bilal kaan veya ozgun yapar diye dusunuyorum.

E0041
08-12-2012, 22:44
peki öyle olsun ama bence paşa dynoda bi ölçtür burdaki birçok kişinin merağını gider başka derdimiz yok :)

Oz`
08-12-2012, 23:32

şöyle diyelim dünyaya bak :) biz hala çok aşağılardayız Dynodynamics S2000 yaz görsellere tıkla moral bozuyor gerçöekten mehzzentin arabasının konusunda mehmetin eksikleri var onlar bunlar vardır 70mm gaz kelebeği ne yapıyor bilemiyoruz tam açıyormu açmıyormu bilemiyoruz malesef acemiliğimize dikkatsizliğimize geldi 70mm Gaz kelebeği ile bazı seyleri heycandan mı dersin yoksa basımıza hiç gelmediğindenmi dersin bilemeyiz kelebek belkidde %100 açmıyordu yolda 2 de saramayan araba kelebeği taktık ayar mayar yokken direk yola çıkdık sarmaya basladı sonrasında bakalım değişen bişiy oldumu dedik evet gerçöekten değişiklikler kamburluklar garip garip egriler düzelmişti bunun dyno ile alakası yok biz paşaya yada serplere göre kıyaslamıyoruz ölçtürüp sonra ölçtürenler var tabiki ama onları söylemek manasızca 225 tekerler bizde 190 teker gibi beygirler çıkıyor ama amacımı biz kendimizi dünya ile kıyaslamak istiyoruz amacımız bu yoksa kelebekle 27 beygir olayı değil bu olay yani daha sıkıntılarınıgidermeden heycanladık atttık dyno eğrisini :) adı üstünde bilgilerimizi deniyoruz deneye deneye bazı seyleri öğreniyoruz evet

sözüm sudurki dünyaya bakıyoruz ozaman dünya ile kıyaslayalım :)

kelalper
09-12-2012, 11:17
peki öyle olsun ama bence paşa dynoda bi ölçtür burdaki birçok kişinin merağını gider başka derdimiz yok :)

Önerde zaten uyku uyuyamıyordu bu EE041 in merakını nasıl gidereceğiz allahım diye. Adam sırf sen merak ediyorsun diye gidip bi de Paşaoğlunda ölçtürecek. Parasını sen verecek misin peki? İsteyen istediği yerde ölçtürür. Biz kimseye çok merak ediyoruz bi de gidip ecufastte ölçtür diyor muyuz?

E0041
09-12-2012, 18:23
Önerde zaten uyku uyuyamıyordu bu EE041 in merakını nasıl gidereceğiz allahım diye. Adam sırf sen merak ediyorsun diye gidip bi de Paşaoğlunda ölçtürecek. Parasını sen verecek misin peki? İsteyen istediği yerde ölçtürür. Biz kimseye çok merak ediyoruz bi de gidip ecufastte ölçtür diyor muyuz?

sen ne acayip bi insansın ya bursaya geldin otobanda sıkıntı yaşadın motorunun yağ fırlatmayan yeri kalmadı ağlayacak gibiydin forumda maşallah aslan oluyorsun seni orda bırakmayıp yardımına gelen kişiye böyle laubali konuşup bi tepeden bakmalar 40-50 lira para ile birisi batacak veya zengin olacaksa ver hesap numaranı sana gönderim harcadıkça dua edersin ki biz harbiden eşşek adammışızki senin gibi bi karakterin yardımına koşmuşuz.. demekki ta nerden geldik ver benzin parasını demek lazımmış sana herşey para olmuş düşüncelerinde

araç sahibinden özür dilerim bu kelalperin ilki değil 2-3 sefer daha böyle ben biliyorum tarzında atarlı giderli yazısı oldu patlama noktası burasıymış özür dilerim

chiefkadir
09-12-2012, 18:47
Öncelikle maşallah,
Burada ne çıktıysa paşaoğlu veya serp tede aşşa yukarı aynı çıkar gibi burda ne gördüyse paşaoğlunda doğru çarpan la kw cinsinden yakın çıkar diye düşünüyorum burda 247 serpte 277 çıkmaz bence deneyip görmek lazım :)

EM-RE
09-12-2012, 18:49
Masallah çip :)

Oz`
09-12-2012, 22:39
Öncelikle maşallah,
Burada ne çıktıysa paşaoğlu veya serp tede aşşa yukarı aynı çıkar gibi burda ne gördüyse paşaoğlunda doğru çarpan la kw cinsinden yakın çıkar diye düşünüyorum burda 247 serpte 277 çıkmaz bence deneyip görmek lazım :)

270 ler genelde bizde 240 larda onu napıcaz :) boşverin diğerlerini beyler sona ben kötü cocuk oluyorum :)

JDM VTİ
09-12-2012, 22:42
kadir abi benim aracımda 178hp çıktı dynodynamicste, ama 200+ hp'si olan cvk rs'le olan videom belli gördün xxx dyno'luydu yanlış hatırlamıyorsam cvk rs'te.

yani düşündüğünüz gibi değil olay.

Oz`
09-12-2012, 22:44
isim vermeyelim lütfen pls

Kekuti*
09-12-2012, 22:44
Guzel deger. Masallah :)

kelalper
09-12-2012, 22:56
sen ne acayip bi insansın ya bursaya geldin otobanda sıkıntı yaşadın motorunun yağ fırlatmayan yeri kalmadı ağlayacak gibiydin forumda maşallah aslan oluyorsun seni orda bırakmayıp yardımına gelen kişiye böyle laubali konuşup bi tepeden bakmalar 40-50 lira para ile birisi batacak veya zengin olacaksa ver hesap numaranı sana gönderim harcadıkça dua edersin ki biz harbiden eşşek adammışızki senin gibi bi karakterin yardımına koşmuşuz.. demekki ta nerden geldik ver benzin parasını demek lazımmış sana herşey para olmuş düşüncelerinde

araç sahibinden özür dilerim bu kelalperin ilki değil 2-3 sefer daha böyle ben biliyorum tarzında atarlı giderli yazısı oldu patlama noktası burasıymış özür dilerim

Okan o akşam gelen herkese ayrıca teşekkür etmedim mi.? Telefonda o kadar yol geldiniz masrafınız neyse karşıliim demedim mi? Ben biliyorum kardeşim. Bilmediğim konuya yorum yazmam. Ama sen neyi ne kadar biliosun acaba. Sen burada gelip atarlı yazıp dyno dynamics e güvenebilecek miyiz derken güzel mi oluyor. İlk önce araştırın edin dynamics ile serp in farkını daha sonra buraya yok şunda şu kadar gösteren bunda neden az gösteriyor diye yazmazsınız zaten. Bi de ben atarlı yazmıyorum. Sen atarlı anlıyorsun kardelim. Sen ben istiyorum diye gidip arabanı başka ustaya götürür müsün? Buna cevağ ver sonra anlarsın ne demek istediğimi.

chiefkadir
09-12-2012, 23:04
kadir abi benim aracımda 178hp çıktı dynodynamicste, ama 200+ hp'si olan cvk rs'le olan videom belli gördün xxx dyno'luydu yanlış hatırlamıyorsam cvk rs'te.

yani düşündüğünüz gibi değil olay.Zaman herseyin ilacidir :)

E0041
10-12-2012, 10:42
Okan o akşam gelen herkese ayrıca teşekkür etmedim mi.? Telefonda o kadar yol geldiniz masrafınız neyse karşıliim demedim mi? Ben biliyorum kardeşim. Bilmediğim konuya yorum yazmam. Ama sen neyi ne kadar biliosun acaba. Sen burada gelip atarlı yazıp dyno dynamics e güvenebilecek miyiz derken güzel mi oluyor. İlk önce araştırın edin dynamics ile serp in farkını daha sonra buraya yok şunda şu kadar gösteren bunda neden az gösteriyor diye yazmazsınız zaten. Bi de ben atarlı yazmıyorum. Sen atarlı anlıyorsun kardelim. Sen ben istiyorum diye gidip arabanı başka ustaya götürür müsün? Buna cevağ ver sonra anlarsın ne demek istediğimi.

şimdi elin amerikalısı tüm dyno bu dynoyu kullanabilir ama eksik ölçüyorsa bir nedeni vardır sıfır km aracıda eksik çıkarmasıda bu dyno nun iyiliğindenmi bunu anlamaya çalışıyoruz ki bende kadir abi ile aynı fikirdeyim o araç serp dynoda 270-280 arası bir değer vermez ki usta ayrı birşey dyno ayrı birşey ben bursadayken istanbula gelip oralardaki dynolarda aracımı görmek istiyorum bence dyno dynamics te aracını ölçtürüp tatmin olan kişilerinde merak etmesi gereken bir durum acaba düşündüğünüz gibimi ya serp tede yakın güçler çıkarsa benim dükkanımda serp dyno var 1000-1500km olan sıfır bir aracı ölçtüğümde oem olarak fabrika 80hp demiş ben dyno üzerinde 77-80hp arası görüyorum farklı araçlar arasında serp dynoda fabrikanın 80hp dediği aracı ben buna yakın 2-3 beygir farklı ölçüyorum aynı araç dyno dynamicste 60-70hp çıkıyorsa sence güvenli olan hangisi buyüzden serptede ölçülsün diyoruz ki forumda birçok kişi aynı şeyi düşünüyor sadece ben değil

ve dynolarda kalibrasyon ayarı vardır biz kalibrasyonu sürekli güncel tutuyoruz yoksa istesem 100 beygirlik aracı 50 beygirde çıkartırım 200 beygirde

kelalper
10-12-2012, 11:03
dyno dynamics dünyanın her yerinde diğer dynolardan %10 az gösteriyor yaw bir sürü test verileri var aynı gün aynı hava aynı araba aynı şartlarda ölçüm yapılmış. Dyno dynamics % 8-10 arasında az gösteriyor. Senin dynon üzerinde 80 hp görünen araba DD üzerinde 72-74 gözükecek demek ki. Bu demek değildir ki araba DD den indikten sonra daha yavaş gidecek. Özgünün amacı ayar öncesi ve sonrasını ölçüm yapıp yapılan ayarın farkını göstermek. DD en iyi dyno en müthiş dyno diye bir iddiası da yok. Arabanın diğer dynolara göre gücünü görmek istiyorsan ortalama %10 ekle diyor zaten. Şu bir gerçek başka dyno üzerinde 200 hp veren aynı marka model araba ile DD üzerinde 200 hp veren araba yarıştığı zaman DD üzerinde ölçümü yapılan araba geçecektir.

Arenimo
10-12-2012, 11:16
DD de bir tane stock polo GTI çıktı oem HP sinden sadece 4 HP düşük çıktı Kekuti kerem Oz görünce konuya yazar o gün hatta Özgün ulan iyi kalibre etmişiz demişti bende DD ve OZa sonuna kadar güveniyorum adam bir dyno aldı herkezin morali bozuldu arabalar bisiklet gibi HP çıkarınca :D eksidendi o güneşli günler dynoda F5 %5 koy zamanları :D ( bu olayıda Erdem abi anlatmıştı çok gülmüştük aynı gün ) :D

kelalper
10-12-2012, 11:22
Aren senin söylediğine göre o zaman önerin araba bitik bu kadar parça cart curt var ona rağmen 247 verebilio. Doğru mudur?

Arenimo
10-12-2012, 11:28
Aren senin söylediğine göre o zaman önerin araba bitik bu kadar parça cart curt var ona rağmen 247 verebilio. Doğru mudur?

Alakası yok ben S2K ların ruhsatta yazan HP lerine inanmıyorum Öner çok radikal bir HP almış DD de bu HP yi almak demek hızlı demek ama OEM bir S2K çıksa max vericeği 210 HP

Mesela RX 8 lerinde S2k larında ruhtsattaki HP ye bak hepsi hipodromdan kaçmış

Arka iten araçlar aktarmadan bir miktar güç kaybediyorlar önden çeknlerde daha az yaşanmakta bu kayıp

Tebrik ederim Öner bu dynoda bu HP çok iddalı kazasız belasız

miniks
10-12-2012, 11:59
Ya adam Dyno ya *** atmıyorki sizde nerenizle okuyorsunuz

Hemen bir saldırış

Serhat Y.
10-12-2012, 12:06
Olayin parayla alakasi yokda boole biri forumdan hadi git bide x dynoda olctur aradaki farki gorelim gibi emrivaki yaklasimlar hos olmuyor. Yoksa nedir 40-50 lira vermisin. E bide simdi her dynoyada veri vermek istemiyor arac sahipleri herkesin belli ozelleri varki normaldir olabilir sonra gidilip ac bakalim sunun egrisine bakalim iste biz buna su devirde bstiralim vs muhabbetler.

E0041
10-12-2012, 13:29
Ya adam Dyno ya *** atmıyorki sizde nerenizle okuyorsunuz

Hemen bir saldırış

dyno *** attı oldu emrivaki git ölçtür dediğim oldu bakalım daha neler olacak :) ama en azından ne demek istediğimi anlayan birileri var yazdıklarımı okuyup kötü ters bi anlam çıkartanlar var isede yinede özür dilerim sıkıntı değil benim için özür dilemek

bu araç üzerindeki malzemelere bakarak gereğinden fazla beygir çıkartmış bana göre bunu direk yazmak istemedim

Arenimo
10-12-2012, 13:36
dyno *** attı oldu emrivaki git ölçtür dediğim oldu bakalım daha neler olacak :) ama en azından ne demek istediğimi anlayan birileri var yazdıklarımı okuyup kötü ters bi anlam çıkartanlar var isede yinede özür dilerim sıkıntı değil benim için özür dilemek

bu araç üzerindeki malzemelere bakarak gereğinden fazla beygir çıkartmış bana göre bunu direk yazmak istemedim

Yalnız HP çok ciddi yürüyen bir araç canlı gözle gördüm kaldı ki son işlemler ve flash pro ile Oz sinekten yağı çıkartmıştır

E0041
10-12-2012, 13:43
Yalnız HP çok ciddi yürüyen bir araç canlı gözle gördüm kaldı ki son işlemler ve flash pro ile Oz sinekten yağı çıkartmıştır

çok iyi yürüyebilir tabiki ama bu s2000 lerle bizde uğraşıyoruz uğraşan herkezde bilir f-h-e yazılımla serpe oranlarsan 270 küsür hp yapar buda çok ciddi birşey s2000 pat diye güç çıkartan bir araç değil hee ben yine saygı duyarım f-h-e yazılım ile s2000 den 270hp benim dynomda verecek bi usta varsa ben dert etmem bizden daha iyiler derim gelen s2000 leri yollarım istanbula dynoyada *** atmıyorum kesinlikle bu şekilde düşünmeyin herkezin fikrine saygı duyuyorum ama bu speclerde bu araç için sizlerin düşüncesine katılmıyorum konuyuda daha fazla uzamasına gerek yok ben fikirlerimi sundum

BthnKrkt
10-12-2012, 13:47
kapak işli yazıyor + olarak neden speclerden bahsedilirken o hep görünmezden geliniyor

Kekuti*
10-12-2012, 13:47
DD de bir tane stock polo GTI çıktı oem HP sinden sadece 4 HP düşük çıktı Kekuti kerem Oz görünce konuya yazar o gün hatta Özgün ulan iyi kalibre etmişiz demişti bende DD ve OZa sonuna kadar güveniyorum adam bir dyno aldı herkezin morali bozuldu arabalar bisiklet gibi HP çıkarınca :D eksidendi o güneşli günler dynoda F5 %5 koy zamanları :D ( bu olayıda Erdem abi anlatmıştı çok gülmüştük aynı gün ) :D

ulan ben bilirkişimiyim :D pm alıp duruyorum senin yüzünden :hahaha:

Gunes G.
10-12-2012, 14:10
HP'ye ilk flashpro takildiginda ben ayar yapmistim, arac cok basariliydi, hatta flashpro olmadan bile diger s2000lerden daha iyi gidiyordu. Ayardan sonra rahatlikla 3-4 boy gerisinde kaldigi GNS01 ile yan yana gider hale gelmisti ki bu doneme EP3 ile yuruyecek s2000 yoktu.

Simdi uzerine kapak yapilip subablar filan degistirilmis, setup ilerletilmis, sonuclarda guzel gozukuyor. Ozgun'un eline saglik.

Bu arada herkeste bir "Gunes yanlis anlamasin" cekincesi sezdim dun, yanlis anlasilacak birsey yok arkadaslar, yapipta yurutemedigimi Ozgun yuruttu gibi birsey yok zaten ortada, boyle bir mesaj vermeye calismadiginizi biliyorum, rahat olun :)

Kaldi ki gunun birinde ben bir arac yapip yurutemeyip Ozgun yurutse bile ben gene rahatsiz olmam adam profesyonel bi zahmet benden daha iyi olsun derim. Hatta benim EVO'yu beraber yapalim da diyorum, benim amacim araci yurutmek Ozgun'le rekabet etmek filan degil zaten ama herkes ne hikmetse beni Ozgun'e rekabet edecek biri olarak goruyor.

Arkadaslar ben hobiciyim bunun bilincine varalim lutfen, kendi aracimin ayarini yaparim, cok istek oldu diye 15-20 tane daha araca ayar yapmisligim var hepsi bu. Parami bu isten kazanmiyorum o yuzden rekabet filan yok yani ortada. Sadece arayi kizistiranlar oluyor arada, onlarada diyecek birsey zaten yok, tarzlari bu.

Unutmadan Oner'e dedim ki CUK'la deneyin farki gorelim, yapilan islemler neler kazandirmis anlayalim diye, o da deneriz dedi, sagolsun. Aradaki farka degecekse Engin'de yaptirabilir cunku kapak subab ince conta filan.

E0041
10-12-2012, 14:13
HP'ye ilk flashpro takildiginda ben ayar yapmistim, arac cok basariliydi, hatta flashpro olmadan bile diger s2000lerden daha iyi gidiyordu. Ayardan sonra rahatlikla 3-4 boy gerisinde kaldigi GNS01 ile yan yana gider hale gelmisti ki bu doneme EP3 ile yuruyecek s2000 yoktu.

Simdi uzerine kapak yapilip subablar filan degistirilmis, setup ilerletilmis, sonuclarda guzel gozukuyor. Ozgun'un eline saglik.

Bu arada herkeste bir "Gunes yanlis anlamasin" cekincesi sezdim dun, yanlis anlasilacak birsey yok arkadaslar, yapipta yurutemedigimi Ozgun yuruttu gibi birsey yok zaten ortada, boyle bir mesaj vermeye calismadiginizi biliyorum, rahat olun :)

Kaldi ki gunun birinde ben bir arac yapip yurutemeyip Ozgun yurutse bile ben gene rahatsiz olmam adam profesyonel bi zahmet benden daha iyi olsun derim. Hatta benim EVO'yu beraber yapalim da diyorum, benim amacim araci yurutmek Ozgun'le rekabet etmek filan degil zaten ama herkes ne hikmetse beni Ozgun'e rekabet edecek biri olarak goruyor.

Arkadaslar ben hobiciyim bunun bilincine varalim lutfen, kendi aracimin ayarini yaparim, cok istek oldu diye 15-20 tane daha araca ayar yapmisligim var hepsi bu. Parami bu isten kazanmiyorum o yuzden rekabet filan yok yani ortada. Sadece arayi kizistiranlar oluyor arada, onlarada diyecek birsey zaten yok, tarzlari bu.

Unutmadan Oner'e dedim ki CUK'la deneyin farki gorelim, yapilan islemler neler kazandirmis anlayalim diye, o da deneriz dedi, sagolsun. Aradaki farka degecekse Engin'de yaptirabilir cunku kapak subab ince conta filan.

specler eksik yazılmış sanırım 3 sayfa konu oldu

PPR engineering
10-12-2012, 14:32
Yazmak istemedim ama acıklamak gerekli bazı seyleri.

Evet aracta ince conta ve ferrea dished valf var ama özgünün yazmama sebebi ise sudur;

Conta 0.50 mm'dir ama sorun asıl su oner arkadasımız flat valf sparıs etmişti fakat gelen valfler ise dished valflerdi öner'de zaman kaybetmek istemediği için bu valfleri kullandı contanın hiç bir espirisi kalmadığı için yazmadılar.

Kapağa gelince 378 cfm race port kapak var aracta ve aynı zamanda port içersindeki eğimi dik yapmak için kimsenin dünya genelinde dahil kullanmadığı bir işlem mevcut(dead spot welding)Zımpara ile puruz kaldır polisaj yap değil saygılarımla umarım açıklayıcı olmuşumdur.

Oz`
10-12-2012, 14:35

stock olan araba egsozt filitre downpipe dumpvalve filitre vardı :D:D stock değildi :D

onerbag
10-12-2012, 14:36
Güneş yanlış anlamasın çekincesi ztn yok abi sorun senin arayıp cuk la denesene nolucak demen benim sana açıklama ihtiyacı duymama neden oldu.. yani engin abi benimle çok fikir alışverişi yaptı arabasına katıcağını kattı yani bunları yaptırmak için yada farkı görmek için kendide arıyabilir dimi herzamanki gibi ;senin söylemen garip kaçtı.. (konuya burdan girdiğin için yazıyorum)

Oz`
10-12-2012, 14:41
çok iyi yürüyebilir tabiki ama bu s2000 lerle bizde uğraşıyoruz uğraşan herkezde bilir f-h-e yazılımla serpe oranlarsan 270 küsür hp yapar buda çok ciddi birşey s2000 pat diye güç çıkartan bir araç değil hee ben yine saygı duyarım f-h-e yazılım ile s2000 den 270hp benim dynomda verecek bi usta varsa ben dert etmem bizden daha iyiler derim gelen s2000 leri yollarım istanbula dynoyada *** atmıyorum kesinlikle bu şekilde düşünmeyin herkezin fikrine saygı duyuyorum ama bu speclerde bu araç için sizlerin düşüncesine katılmıyorum konuyuda daha fazla uzamasına gerek yok ben fikirlerimi sundum

evet keske söyleseydin sanrım sendeki dyno erdemin eski dynosu serp olan 269 çıkan megane Rs 4gün önce ölçtüğümüzde 238 çıktı net

236 dan 247 ye geldi beygiri 100-200 de 1 saniye oynadı asağı yukarı

arabada subab var kapak işli emme işli headers var filitre kiti var keleebek var kopmple 70mm tek çıkış oversize subab var bence güzel bi deger biraz sıkıştırması düşük onuda yakın zamanda halleder umarım ozaman farkları görüces DynoJet e gçre %10 senn dynona göre daha fazla bir oran hesaplarsan Sana gçre %13~
cıvarı

onerbag
10-12-2012, 14:45
Nos var sc var turbo var bagajda 60 kişiye yeticek kadar acılı çiğ köfte var onunda katkısı var :))))) Abi kelebek yok oversize yok :)

senna
10-12-2012, 14:46
Yazmak istemedim ama acıklamak gerekli bazı seyleri.

Evet aracta ince conta ve ferrea dished valf var ama özgünün yazmama sebebi ise sudur;

Conta 0.50 mm'dir ama sorun asıl su oner arkadasımız flat valf sparıs etmişti fakat gelen valfler ise dished valflerdi öner'de zaman kaybetmek istemediği için bu valfleri kullandı contanın hiç bir espirisi kalmadığı için yazmadılar.

Kapağa gelince 378 cfm race port kapak var aracta ve aynı zamanda port içersindeki eğimi dik yapmak için kimsenin dünya genelinde dahil kullanmadığı bir işlem mevcut(dead spot welding)Zımpara ile puruz kaldır polisaj yap değil saygılarımla umarım açıklayıcı olmuşumdur.

Kaan gizli değilse 378 cfmyi hangi liftte verdi nasıl ölçüm aldınız?

Gunes G.
10-12-2012, 14:49
Güneş yanlış anlamasın çekincesi ztn yok abi sorun senin arayıp cuk la denesene nolucak demen benim sana açıklama ihtiyacı duymama neden oldu.. yani engin abi benimle çok fikir alışverişi yaptı arabasına katıcağını kattı yani bunları yaptırmak için yada farkı görmek için kendide arıyabilir dimi herzamanki gibi ;senin söylemen garip kaçtı.. (konuya burdan girdiğin için yazıyorum)

CUK'la fark ne olacak onu merak ettigim icin deneyin dedim, ben merak ettim ben aradim, Engin etse Engin arardi nesi sorun ki bunun? Insan sadece kendi aracini mi merak edebilir, yasak mi digerlerini merak etmek :)

senna
10-12-2012, 14:49
dynodynamics=heartbreaker

işi bilen adamların alayı zaten dyno dynamics kullanıyor amerikalı avustralyalı alamanı ingilizi:)

yük tipi dynolarla diğer dynoları karşılaştırmak çok doğru değil bence

PPR engineering
10-12-2012, 14:52
Kaan gizli değilse 378 cfmyi hangi liftte verdi nasıl ölçüm aldınız?

0.500 de semih ama steep slope oem port over degil

B.Aktepe
10-12-2012, 14:55
stock olan araba egsozt filitre downpipe dumpvalve filitre vardı :D:D stock değildi :D

valla stockmuş hakikaten aren :)

senna
10-12-2012, 14:59
0.500 de semih ama steep slope oem port over degil

inşallah yüz yüze bi tanışalımda konuşalım yaw şu işleri :)

eğer mümkünse diğer liftlerdeki değerlerin grafiği vs bişeyi varmı?

PPR engineering
10-12-2012, 15:03
inşallah yüz yüze bi tanışalımda konuşalım yaw şu işleri :)

eğer mümkünse diğer liftlerdeki değerlerin grafiği vs bişeyi varmı?

sabaha kadar konusurum zevkli is :) .300 .400 .500 olcmustum aksam satlerinde foto ceker veya yollarim bi kac arabanin 997 kapagindan guzel deger cikardik hem cfm hem fps olarak onlarida paylasirim.bilal in konusundaki port int. kalip dokmustum onlara bir bak derim.

E0041
10-12-2012, 15:07
evet keske söyleseydin sanrım sendeki dyno erdemin eski dynosu serp olan 269 çıkan megane Rs 4gün önce ölçtüğümüzde 238 çıktı net

236 dan 247 ye geldi beygiri 100-200 de 1 saniye oynadı asağı yukarı

arabada subab var kapak işli emme işli headers var filitre kiti var keleebek var kopmple 70mm tek çıkış oversize subab var bence güzel bi deger biraz sıkıştırması düşük onuda yakın zamanda halleder umarım ozaman farkları görüces DynoJet e gçre %10 senn dynona göre daha fazla bir oran hesaplarsan Sana gçre %13~
cıvarı

şimdi bu araç bizdeki dynoda 279hp mi verecek :)

Oz`
10-12-2012, 15:10
ya arkadaşım iddan varmı buyur ölç gel ölçelim neyin peşindesin kendi beygirlerininmi ? stock s2000 220 çıkıyor 218 çıkıyor 190 beygir 106 larınız 170 leri geçemiyor EEEEE neyi kovaladın onu anlayamadım Stock s2000 Dyno dynamics yaz GOOGLE da yaz bana inamıyorsan sağı solu oku dynodynamics i ara aEEE ne kanıtlamam lazm sana benim

Arenimo
10-12-2012, 15:11
valla stockmuş hakikaten aren :)

:D abi artık GTI larda bu parçalar stock çıkıyo :D

E0041
10-12-2012, 15:14
ya arkadaşım iddan varmı buyur ölç gel ölçelim neyin peşindesin kendi beygirlerininmi ? stock s2000 220 çıkıyor 218 çıkıyor 190 beygir 106 larınız 170 leri geçemiyor EEEEE neyi kovaladın onu anlayamadım Stock s2000 Dyno dynamics yaz GOOGLE da yaz bana inamıyorsan sağı solu oku dynodynamics i ara aEEE ne kanıtlamam lazm sana benim

arkadaşım oraya yazmışsınız stock motor port polish filtre egsoz ondan sonra conta supap race port alttanda birşeyler çıkacakmı serp dynoda 279hp s2000 harbiden iyimiş :) sana birşey ispatla demiyoruz sadece hep diyosunuzya %10-%13 fazla cıkar diğer dynolarda diye bi görseydik öyle olduğunu

yasin_R
10-12-2012, 15:17
öner cok sevindim dostum güle güle gazla güzel değer

Oz`
10-12-2012, 15:22
arkadaşım oraya yazmışsınız stock motor port polish filtre egsoz ondan sonra conta supap race port alttanda birşeyler çıkacakmı serp dynoda 279hp s2000 harbiden iyimiş :) sana birşey ispatla demiyoruz sadece hep diyosunuzya %10-%13 fazla cıkar diğer dynolarda diye bi görseydik öyle olduğunu

bak arkadaşım diyorumki basit Seep dynon beni ilgilendirmiyor ben dünnya ile kıyaslkaybilmek için dynoyla dynoyu karşılaştırıyorum ben

m3 ölçebiliyormusuunuz o dynoda en son ölçemiyorduk biz ölçmeye başladımı dyno ?

yasin mesela programlı haliyle yaklaşık 224 mi ne çıkarmıştı sanırsam iyi giden haliydi birde düşün

E0041
10-12-2012, 15:32
600 beygire kadar araç ölçebiliyoruz sıkıntı senin dyno benim dyno değil forumda bu dyno konusu açıldığından beri %10 fazla muhabbeti dönüyor bir kişi merak etmedimi be kardeşim acaba öylemi diye dyno dynamics çok iyi bi dynoda olabilir onada bişi demiyorum dyno jete göre %10 eksik çıkıyormuş tr deki dynolara göre % kaç bunu görelim diyoruz haa biz göndericez zaten birkaç araç senin dynoya onuda görelim farkı ne bilelim benim niyetim bu ama siz ya anlamıyorsunuz yada anlamak istemiyorsunuz adam diyoki 250 dynamicste verdim serpte 290 kesin var :S

kelalper
10-12-2012, 15:40
Reklamınızı bu sitede başka türlü yapamazdınız en iyisi bir konuya girelim ortalığı karıştıralım insanlar bizimde dynomuz olduğunu duysun gelsin bizde ölçtürsün. Haklısınız reklamın iyisi kötüsü olmaz. Bu dynoya güvenebilecek miyis güvenemeyecek miyiz diyerek zaten güvensizlik ortamı yaratıp ondan sonra bizim dyno dynamics i kötülediğimiz yok demeniz ayrıca bir çelişki.

onerbag
10-12-2012, 15:50
Bursada s2000 olarak hangi araçlar bunlar neler var araçlarda? hiç sizin dynoda veya dbn verileri varmı ?

E0041
10-12-2012, 15:50
Reklamınızı bu sitede başka türlü yapamazdınız en iyisi bir konuya girelim ortalığı karıştıralım insanlar bizimde dynomuz olduğunu duysun gelsin bizde ölçtürsün. Haklısınız reklamın iyisi kötüsü olmaz. Bu dynoya güvenebilecek miyis güvenemeyecek miyiz diyerek zaten güvensizlik ortamı yaratıp ondan sonra bizim dyno dynamics i kötülediğimiz yok demeniz ayrıca bir çelişki.

ya harbiden acayip bir adamsın reklam yapıcaz dynoda araba ölçtürcez para kazanıcaz senin kafan nasıl çalışıyor bu dyno 3-4 yıldır var bizde ve rahat ol bursada herkez bilir bizde olduğunu ama reklamı ilk baş yanlış yapmışım dimi paşa dyno demişim şimdi paşaoğlu dynodan parayı bulur köşe olur adam yeminle değişik birşeysin birilerinin yalamalığı yapma kaç yaşında adamsın

biz birşeyleri sorduk cevabıda verdi özgün sağolsun hadi biz reklamımızı yaptık dynodan paraya para demeyiz artık sen neyin peşindesin

E0041
10-12-2012, 15:51
Bursada s2000 olarak hangi araçlar bunlar neler var araçlarda? hiç sizin dynoda veya dbn verileri varmı ?

filtre headers egsoz olarak 242hp verdi standart oem beyin vs yok

onerbag
10-12-2012, 15:54
Ben yapıyoruz diyince f/e/h olarak düşünmemiştim fazlasını düşünmüştüm:
Kendin söylemişsin f e h olarak 240 diye aynı speclerdeki dynamicste 216 220 civarı veriyor e yani bizim dediğimize geliyor eksijk ölçüyor..

despe
10-12-2012, 15:56
harbiden ne okuduğunu anlamayan adam varmış yaw :)

adam dd ile diğer dynolar arasında %10 fark söylentileri var acaba gerçekten öyle mi, dd de ölçtüren birisi gidip bide başka dynoda ölçtürsünde gerçekten aradaki farkı görelim diyo, biriside çıkmış reklam peşindesiniz diyo hey Allahım yaa :)

PPR engineering
10-12-2012, 15:59

Ben senin merakını gideriyim okancım paşaoğlunda 175 hp veren 106 gti dyno dynamıcs'de 155 156 hp verdi bu yeterli kanıttır umarım yani şimdi bu dyno yu kullanan hakikatten profesyoneller ve dünyaca kabul olmuş bir ölçüm (drum) dur

Ayrıca ince conta ve valfleri açıkladım sana yukarıda.Sana bir şey daha sölemek istiyorum lütfen yanlış anlama beni son zamanlardaki yazılarınız hakikatten iğneliyici ne yapman gerektiğini sölemiyorum ama en azından benim için pek etik bir durum değil ve kendim icin sölüyorum genelde böle konulara yazmıyorum bilgi paylaşımı dışında laf salatası yapmamak açısından ama biraz fazla oldu.Defalarca kıyaslamak istiyorsan buyur kıyasla denildi yurtdışı dyno dynamıclerde aynı zor bir şey değil.

E0041
10-12-2012, 16:01
Ben yapıyoruz diyince f/e/h olarak düşünmemiştim fazlasını düşünmüştüm:
Kendin söylemişsin f e h olarak 240 diye aynı speclerdeki dynamicste 216 220 civarı veriyor e yani bizim dediğimize geliyor eksijk ölçüyor..

aracında başka birşeyler olduğunu sonradan öğrendik zaten senin aracınada maşallah gerçekten lafımız yok tebrik ederim

Oz`
10-12-2012, 16:04

http://www.techturkey.com/forum/dyno-sheets/139378-stock-s2000-cat-back-exhaust-amp-aem-v2-filter.html

buyeterli değilmi sana ??? bak ne yzıyor

E0041
10-12-2012, 16:05
Ben senin merakını gideriyim okancım paşaoğlunda 175 hp veren 106 gti dyno dynamıcs'de 155 156 hp verdi bu yeterli kanıttır umarım yani şimdi bu dyno yu kullanan hakikatten profesyoneller ve dünyaca kabul olmuş bir ölçüm (drum) dur

Ayrıca ince conta ve valfleri açıkladım sana yukarıda.Sana bir şey daha sölemek istiyorum lütfen yanlış anlama beni son zamanlardaki yazılarınız hakikatten iğneliyici ne yapman gerektiğini sölemiyorum ama en azından benim için pek etik bir durum değil ve kendim icin sölüyorum genelde böle konulara yazmıyorum bilgi paylaşımı dışında laf salatası yapmamak açısından ama biraz fazla oldu.Defalarca kıyaslamak istiyorsan buyur kıyasla denildi yurtdışı dyno dynamıclerde aynı zor bir şey değil.

kaan bir önceki mesajıma bakarsan neyin ne olduğunu görürsün kimseye iğneleyici mesaj yazmamaya çalışıyorum ama ya bende bi sıkıntı var anlatamıyorum yada sizler anlamıyorsunuz adam *** atıyosun dedi diğeri emri vaki dedi biriside şimdi reklam yapıosun dio sende diyosunki iğneleyici konuşuyosunuz :) siz bizim anlatmak istediğimizi anlamıyorsunuz

Oz`
10-12-2012, 16:07

http://www.techturkey.com/forum/dyno-sheets/139378-stock-s2000-cat-back-exhaust-amp-aem-v2-filter.html

BoraRS
10-12-2012, 16:07
Öner Masallah kardesim. Bu arabadan bu beygirleri alabilmek gercekten emek isi. Ben de Kaana goturecektim EZN yi kapak icin. Cok soylemisti abi yapalim diye. Ama kismet olmamisti.

Tekrar Masallah.

E0041
10-12-2012, 16:08

özgün araçta supap conta vs hiçbirşey yazılmamış zaten bundan sonra çıktı bu muhabbet ne olduda 210 hp lerden 247 ye fırladı hani eksik ölçüyordu durumuna geldi dsonra güneş g yazmış zaten neler olduğunu

PPR engineering
10-12-2012, 16:11
kaan bir önceki mesajıma bakarsan neyin ne olduğunu görürsün kimseye iğneleyici mesaj yazmamaya çalışıyorum ama ya bende bi sıkıntı var anlatamıyorum yada sizler anlamıyorsunuz adam *** atıyosun dedi diğeri emri vaki dedi biriside şimdi reklam yapıosun dio sende diyosunki iğneleyici konuşuyosunuz :) siz bizim anlatmak istediğimizi anlamıyorsunuz

Siz biz okan siz kim??Ben daha yeni yazdım.Ben anlamaya çalışıyorum ama malesef anlıyamıyorum dünya geneli ne demek??DÜNYACA KABUL GÖRMÜŞ PROFESYONELLER TARAFINDAN KULLANILAN BİR ÖLÇÜM CİHAZI ve kıyas için o kadar cok örnek mevcut varki yazar yazmaz cıkıyor.

Vmag:175 hp(servis paşaoğlu dynosu)
Dyna dynamıcs:155 hp(Ecu Fast dynosu)

Kıyas alabilirsin burdan sanıyorum.

onerbag
10-12-2012, 16:18
ztn sen en başında arabanın gücüne inanmamazlık etmedin ki başka dynolarda fazla çıkıcağına inanmadın sonra kendin f e h 240 veriyo dedin dynanicstede 216 220 çıkıyor yani eksik ölçüyormuş demekki dimi:) sabahtan beri ztn tartıştığımız bu değil miydi?:) teşekkürler bu arada

E0041
10-12-2012, 16:26
Siz biz okan siz kim??Ben daha yeni yazdım.Ben anlamaya çalışıyorum ama malesef anlıyamıyorum dünya geneli ne demek??DÜNYACA KABUL GÖRMÜŞ PROFESYONELLER TARAFINDAN KULLANILAN BİR ÖLÇÜM CİHAZI ve kıyas için o kadar cok örnek mevcut varki yazar yazmaz cıkıyor.

Vmag:175 hp(servis paşaoğlu dynosu)
Dyna dynamıcs:155 hp(Ecu Fast dynosu)

Kıyas alabilirsin burdan sanıyorum.

şu şekilde söyleyim kaan çünkü daha farklı anlatacak şekil kalmadı bu dyno için s2000 ler f-h-e olarak 210 hp lerde çıkıyor denildimi denildi

bu s2000 speclerinde yazanlara bir bak ama sonuç 247hp yazılımla bugüçlerin alınamayacağını hepimiz biliyoruz bu yüzden paşada ölçülmesini düşündüm diğer s2000 lerden farkıda çıkardı dyno çok prof olabilir dünya kullanabilir ama bizler acemisiyiz trde daha yeni bi dyno kıyas yapılamıyor

bende dedimki hani düşük çıkıyorlardı bu neden böyle oldu sonradan çıktı gerçi supap race port conta vs. durum bu dynoya kötümü diyorum bunumu anlıyorsunuz specleri eksik yazın biriside sorgulayınca neden böyle oldu diye

ne reklamı kaldı ne emri vakiliği ne iğnelemesi dynoyu boklaması frekanslarımız tutmuyor heralde

kelalper sana gelince kaale almıyorum

Oz`
10-12-2012, 16:28
özgün araçta supap conta vs hiçbirşey yazılmamış zaten bundan sonra çıktı bu muhabbet ne olduda 210 hp lerden 247 ye fırladı hani eksik ölçüyordu durumuna geldi dsonra güneş g yazmış zaten neler olduğunu

hayır hayır demek istediğim su bak koyduğum grafiği grdünmü 242 sende çıkarken bizde 216 220 arası çıkıyor ondan bahsediyorum demek istedim :) ben önerden bahsetmiyorum yani

Selcuk_RoL
10-12-2012, 16:30
Oner kardesimin arabasina massallah

Su dyno muhabetti icinde ben iki dynodada olcum yaptim assagi yukari bi 10 15 hp fark var

E0041
10-12-2012, 16:32
hayır hayır demek istediğim su bak koyduğum grafiği grdünmü 242 sende çıkarken bizde 216 220 arası çıkıyor ondan bahsediyorum demek istedim :) ben önerden bahsetmiyorum yani

bunda sıkıntı yok zaten özgün benim görmek istediğim 216 tı f-h-e bu neden 247 cıktı paşada atıyorum 260-270 çıktı diyelim bu araç demekki diğer f-h-e lardan farkı var olduğunu görecektik ki aracın speclerinin eksik yazılmasından dolayı uzayan bir konu oldu

B.Aktepe
10-12-2012, 16:35
Bu nedir ya kendinize gelin yakışıyor mu?

onerbag
10-12-2012, 16:39
Baba ztn ported head yazıyodu orda anlamadığın olay supab conta var ama subap flat söyledik oyuk geldi yani sıkıştırma kazanamadık standart değerlerde çıktı.. o yüzden özgün katmamıştır.

Oz`
10-12-2012, 16:40
bunda sıkıntı yok zaten özgün benim görmek istediğim 216 tı f-h-e bu neden 247 cıktı paşada atıyorum 260-270 çıktı diyelim bu araç demekki diğer f-h-e lardan farkı var olduğunu görecektik ki aracın speclerinin eksik yazılmasından dolayı uzayan bir konu oldu

:) ozaman hemfikiriz değilmi ? :D

E0041
10-12-2012, 16:45
:) ozaman hemfikiriz değilmi ? :D

hemfikiriz zaten özgün tek sıkıntı diğer s2000 ler oldu bende o yüzden başka dyno olsun dedim yoksa herhangi bir problem yok zaten yakındada gelicem kendi aracımı ölçmek için dyno dynamics dünyada kullanılan iyi bir dyno bunu bizde biliyoruz dynoyada *** atmıyoruz ben kendi aracımı orda görüp kendi dynomuda ona göre kalibre edeyim aradaki farkları daha iyi göreyim bu dynolar arası farkı sitede kimse merak etmiyor sanırım benden başka

bu arada paşada vamag varmış ben serp sanıyordum o yüzden ordaki değerleri görmek istedim ordan buraya birinin gelmesi sıkıntı olacağı için kendi aracımla gelerim

Gunes G.
10-12-2012, 16:58
Merak etmiyoruz cunku dyno dynamics'i referans olarak aliyoruz. Serp'te guzel dyno ama muhim olan guzellik cirkinlik degil referans alinacak falsosu az bir dyno. Pasaoglundaki dyno sonuclari 1.4le carpildigi icin isterse dunyanin en iyi dynosu orada olsun referans alinmaz mesela operatorden oturu.

Ozgun bilgi seviyesi ve tecrube olarak uygun bir adam, dyno da guzel, o yuzden referans olarak alinabilecek en uygun dyno ve dynocu su an.

_muhaRRem
10-12-2012, 17:34
istanbulda dyno deyince herkesin aklına paşa dyno geliyor ve herkes o dynoya göre kıstas alıyor

DD in kabul görene kadar yeni kıstas dd olana kadar böyle yüzdeliklerin eklenmesi konuşulması çok normal..

Kimse arabasının hp sini düşük yazmak ve eşit olduğu arabalardan aşağıda hp almak istemez .

Oz`
10-12-2012, 17:40
hemfikiriz zaten özgün tek sıkıntı diğer s2000 ler oldu bende o yüzden başka dyno olsun dedim yoksa herhangi bir problem yok zaten yakındada gelicem kendi aracımı ölçmek için dyno dynamics dünyada kullanılan iyi bir dyno bunu bizde biliyoruz dynoyada *** atmıyoruz ben kendi aracımı orda görüp kendi dynomuda ona göre kalibre edeyim aradaki farkları daha iyi göreyim bu dynolar arası farkı sitede kimse merak etmiyor sanırım benden başka

bu arada paşada vamag varmış ben serp sanıyordum o yüzden ordaki değerleri görmek istedim ordan buraya birinin gelmesi sıkıntı olacağı için kendi aracımla gelerim

serp kandırarAK YANİ rpm i yanıltarak yapabilirsin sararsa yüksek çıkar cünkü rollerler cidddbi bir anda döner frenleyen birşey yoktur dynamics te frnlerden yüktipinden dolayı sardığı zaman rollerların üstünde tepinir roller hızlı dönmez fren vardır çünkü frensizlerde sardığı zaman çok çıkma nedenide odur

Oz`
10-12-2012, 17:42
Merak etmiyoruz cunku dyno dynamics'i referans olarak aliyoruz. Serp'te guzel dyno ama muhim olan guzellik cirkinlik degil referans alinacak falsosu az bir dyno. Pasaoglundaki dyno sonuclari 1.4le carpildigi icin isterse dunyanin en iyi dynosu orada olsun referans alinmaz mesela operatorden oturu.

Ozgun bilgi seviyesi ve tecrube olarak uygun bir adam, dyno da guzel, o yuzden referans olarak alinabilecek en uygun dyno ve dynocu su an.

okadarda aşalamayalım ya egrileri güzel çıkıyor DD yokken hep ondan ölçü alıyorduk tamam yüksek felan çıkabilir amma velakin ollsun bizi zamanında çok seylerimizi hatalarımızı anlayabilmemizi sağlayan bir dyno *** atmak olmaz Paşaoğluna ama suanda amacımı dünyayla kendimzi kıyaslayabilmek ondan dolayı DD çok yaydgın olduğundan dolayı kıyaslamamıızı yapıyoruz dedim zaten

TURBO_S2K
10-12-2012, 20:02
E0041 - dostum ne demek istediğini iyi anladım. Dyno ya *** atmamışsın ve kısaca DD Dynojet e göre %10-%12 düşük ölçüyor ama bizdekilere göre ne kadar farklı görmek istiyorum demişsin. Bunun net bi cevabı yok. Ama şunu sölemek istiyorum. Eğer sendeki SERP Dyno da stock S2000 240 çıkarıyor ise DD de 215 gibi çıkarıyor ise, bu zaten seninki ile arasında %10 luk bir fark olduğunu gösterir.
F H E olarka güç almak gerçekten çok zor S2000 de bunu zaten çoğu insan artık biliyor. Sadece F H E ve beyin ile bu güç garip geldi demişsin sanırım, ama diğer arkadaşlarında yazdıığı gibi arabada işli emme ve kapakta var. Araç düşük bile çıkardı aslında çünkü malesef subablarla alakalı bi sıkıntı oldu yanlış geldiler. Birde her zaman söylediğim birşey var sadece dyno daki rakamlara takılmamak lazım sonuçta dyno denen şey sadece peak hp gösteren makina değil. Boylu boyunca güç eğrisine bakmak lazım. Bundan 4 sene önce bir s2000 i paşaoğlunda stock ölçtük, 240.5 çıktı. Arabaya Mugen filtre, berk header ve T1R egzos takıldı araba dyno ya aynı gün tekrar çıktı ve 241 çıkardı. 0.5 hp güç aldı. Herkes güldü etti, arabayı çıkardık, kafa kafaya gittiği arabaya 3 boy attı çünkü peak hp nin önemi yok. S2000 de hele hiç yok, asıl 9000 devirde ki peak hp değil, altlarda ne kazandığı önemli.
Paşaoğlunda sadece filtre ile 262hp çıkaran araba da oldu çok enteresandır. Demek istediğim dyno markası önemli değl. Serp te ne çıkarıcağının da önemi yok aslında. Sonuçta araba stock 220 hp çıksa DD de, 247 çıkarmış. Bu zaten aradaki farkı gösteriyor. Başka dyno ya göre %10 da az ölçse %1 de az ölçse adam 25 hp gibi güç almış

Bu arada S2000 den güç alınmaz imkansız tabusu olmasın kimsenin kafasında. Doğru yapılmış atmosferik bir F20C ciddi güçler alabilir. USA de 300+ hp atmosferik S2000 ler var. TR de malesef atmosferik setup lar TL/hp olarak bakıldığında pahalı olduğundan herkes F H E takıp güç almaya çalışıyor. Beyin takan atmosferik araba çok az çünkü pahalı geliyor beyin takmadan da güç almak zor. Atmosferik bi s2000 e wideband takınca bunu zaten görüyoruz. Saçma AFR lerde yürüyor.
Bununla beraber atmosferik s2000 de güç almak çok iyi bir mapper gerektiriyor. Sadece mapper farkı ile 20 hp lere kadar güç alan S2000 ler var yurtdışında. Dyno üzerinde ince eliyip sık dokuyup ayar yapmak lazım.

Zaten bu güçlerin eskiden diilde şimdi çıkıyor olmasının sebebi bu. Eskiden ayar yaptıran bile yolda tam gaz bide otobanda seyir ayarı yapıp, sadece dyno da ölçüm yapıyordu. Artık dyno da yol yokuş trafik sorunu olmadan istenen devirde istenen avans açılabiliyor boylu boyunca ayar yapılabiliyor. Bu güçlerin aslında bu kadar inanması güç olmasının sebebi de bu. Tabi birde PPR Kaan da yoktu eline dremel i alan port polish çi sanıyodu kendini. Artık CNC si olan CFM ölçümü yapan bi poer polish cimiz var. Ellerine sağlık çok iyi iş çıkarıyor

Yazdıklarım sana değil, genel bi bilgilendirme yazısı. sadece senin birkaç soruna başta cevap da vermek istemiştim o yüzden mesajın başında adını yazdım.

E0041
11-12-2012, 08:35
E0041 - dostum ne demek istediğini iyi anladım. Dyno ya *** atmamışsın ve kısaca DD Dynojet e göre %10-%12 düşük ölçüyor ama bizdekilere göre ne kadar farklı görmek istiyorum demişsin. Bunun net bi cevabı yok. Ama şunu sölemek istiyorum. Eğer sendeki SERP Dyno da stock S2000 240 çıkarıyor ise DD de 215 gibi çıkarıyor ise, bu zaten seninki ile arasında %10 luk bir fark olduğunu gösterir.
F H E olarka güç almak gerçekten çok zor S2000 de bunu zaten çoğu insan artık biliyor. Sadece F H E ve beyin ile bu güç garip geldi demişsin sanırım, ama diğer arkadaşlarında yazdıığı gibi arabada işli emme ve kapakta var. Araç düşük bile çıkardı aslında çünkü malesef subablarla alakalı bi sıkıntı oldu yanlış geldiler. Birde her zaman söylediğim birşey var sadece dyno daki rakamlara takılmamak lazım sonuçta dyno denen şey sadece peak hp gösteren makina değil. Boylu boyunca güç eğrisine bakmak lazım. Bundan 4 sene önce bir s2000 i paşaoğlunda stock ölçtük, 240.5 çıktı. Arabaya Mugen filtre, berk header ve T1R egzos takıldı araba dyno ya aynı gün tekrar çıktı ve 241 çıkardı. 0.5 hp güç aldı. Herkes güldü etti, arabayı çıkardık, kafa kafaya gittiği arabaya 3 boy attı çünkü peak hp nin önemi yok. S2000 de hele hiç yok, asıl 9000 devirde ki peak hp değil, altlarda ne kazandığı önemli.
Paşaoğlunda sadece filtre ile 262hp çıkaran araba da oldu çok enteresandır. Demek istediğim dyno markası önemli değl. Serp te ne çıkarıcağının da önemi yok aslında. Sonuçta araba stock 220 hp çıksa DD de, 247 çıkarmış. Bu zaten aradaki farkı gösteriyor. Başka dyno ya göre %10 da az ölçse %1 de az ölçse adam 25 hp gibi güç almış

Bu arada S2000 den güç alınmaz imkansız tabusu olmasın kimsenin kafasında. Doğru yapılmış atmosferik bir F20C ciddi güçler alabilir. USA de 300+ hp atmosferik S2000 ler var. TR de malesef atmosferik setup lar TL/hp olarak bakıldığında pahalı olduğundan herkes F H E takıp güç almaya çalışıyor. Beyin takan atmosferik araba çok az çünkü pahalı geliyor beyin takmadan da güç almak zor. Atmosferik bi s2000 e wideband takınca bunu zaten görüyoruz. Saçma AFR lerde yürüyor.
Bununla beraber atmosferik s2000 de güç almak çok iyi bir mapper gerektiriyor. Sadece mapper farkı ile 20 hp lere kadar güç alan S2000 ler var yurtdışında. Dyno üzerinde ince eliyip sık dokuyup ayar yapmak lazım.

Zaten bu güçlerin eskiden diilde şimdi çıkıyor olmasının sebebi bu. Eskiden ayar yaptıran bile yolda tam gaz bide otobanda seyir ayarı yapıp, sadece dyno da ölçüm yapıyordu. Artık dyno da yol yokuş trafik sorunu olmadan istenen devirde istenen avans açılabiliyor boylu boyunca ayar yapılabiliyor. Bu güçlerin aslında bu kadar inanması güç olmasının sebebi de bu. Tabi birde PPR Kaan da yoktu eline dremel i alan port polish çi sanıyodu kendini. Artık CNC si olan CFM ölçümü yapan bi poer polish cimiz var. Ellerine sağlık çok iyi iş çıkarıyor

Yazdıklarım sana değil, genel bi bilgilendirme yazısı. sadece senin birkaç soruna başta cevap da vermek istemiştim o yüzden mesajın başında adını yazdım.

bire bir ne demek istediğimi anlamışsın yorumun için teşekkür ederim :icon_tup:

kelalper
12-12-2012, 08:38
Beyler bazı tatsız yazışmalar geçti Okandan da Yusuftan da özür dilerim.

despe
12-12-2012, 08:49
yaşar değil abi yusuf :D

kelalper
12-12-2012, 09:03
Yaşar kim beee. :D

düzeltildi.

DENON
12-12-2012, 09:10
bizden yana yaşanan sıkıntılardan dolayı site yönetiminden özür dileriz

BoraRS
12-12-2012, 11:37
bizden yana yaşanan sıkıntılardan dolayı site yönetiminden özür dileriz

Bizden de dileyin bizim de kalbimiz kirildi :D

Şaka bir yana hic gerek yok bu tur olaylara. S2000 hakkinda bildigimiz butun tabular yikiliyor yavas yavas. Ben bunu goruyorum bu son gelismelerle. Sagolsun arkadaslar da bu isin onculugunu yapiyorlar. Kimbilirdi fabrika cikisi sinirda, artik guc cikmaz dedigimiz araba 280 hatta 300 hp leri zorlayacak :) Simdi tek endise, eskisi gibi tarih tekrar edip de bukadar yuklu araclar motor kiracak mi yoksa sapasaglam devam mi edecek. Insallah kirmayacaklar ki benim gorusum o yonde. Biz Kadir abi ile White RS icin malzeme secip getirtirken en buyuk korkum motor kirmasiydi cunku ornegi coktu. Ama gercekten iyi ellerde dogru planlanan setuplarka kirmak bence eskide kalacak gibi. Tabii turbo setuplarindan bahsetmiyorum. O bambaska bir dunya.

Masallah tekrardan adami sinir hastasi eden bu s2000 arabasina :D emek ve para harcayan arkadaslara ve araclarina.

chiefkadir
12-12-2012, 13:40
Insallah kirmayacaklar ki benim gorusum o yonde. Biz Kadir abi ile White RS icin malzeme secip getirtirken en buyuk korkum motor kirmasiydi cunku ornegi coktu. Ama gercekten iyi ellerde dogru planlanan setuplarka kirmak bence eskide kalacak gibi. Tabii turbo setuplarindan bahsetmiyorum. O bambaska bir dunya.Sıra yeni projede ha gayret panpa:hahaha:

onerbag
17-12-2012, 19:52
Dyno videosu.
WRRFqdQJ_UI
Hp S2000 Dyno - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=WRRFqdQJ_UI)