PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bankadan çekilen para için yardım

dj_batukaan
08-12-2012, 22:07
Merhabalar,
başıma gelen ve uzun süredir yaptığım uğraşlarıma rağmen hiç bir sonuç alamadığım konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi Olayı kısaca aşağıda anlatmaya çalışayım

13.08.2012 de Akbankta bulunan kendi hesabıma 1000 TL EFT yaptım
14.08.12 sabaha karşı 04.44 te Telefonuma bir mesaj gelmiş ( banka işlemleri olarak ben talep etmiştim Hesapla ilgili tüm ödemeler çekimler kısa mesaj olarak cep telefonuma gönderiliyor )

" **** nolu hesabınızdan 840 TL nakit çekim gerçekleştirilmiştir. "
diye..

Ben bu mesajı okuduğumda sabah saat 08:30 civarıydı şöyle bir silkelendikten sonra direk cüzdanıma baktım banka kartım bendeydi herhangi bir kayıp yoktu
Hemen bankayı arayarak şüpheli işlem bildiriminde bulundum benden bir dilekçe yazarak verdikleri merkez faksına göndermemi istediler.. bu işlemlerinde hepsini yaptım ve beklemeye başladım
Tabiki günler geçtikce bende arada da arayıp ne oluyor bir gelişme var mı diyede sorar oldum ama hiç bir cevap vermeyerek incelemenin devam ettiğini söylüyorlar.
Telefondaki arkadaşlara Diyorum ki
- Arkadaşım Para Akbanka ait mahmutbey bilmem ne ATM'sinden çekilmiş Banka sizin bankanız burada Kamera yokmu alıp bakamıyor musunuz bu işi yapanlar bunu neden yapmıyor..

Cevap
- Beyefendi konu farklı bir departmanda ve oradaki arkadaşlar bununla ilgileniyorlar en kısa sürede döneceğiz..

Daha sonra 05.10.12 de banka bana bir mail atarak ( yoğun aramalarım dan dolayı ) işlemin devam ettiğini bu sırada da benim Savcılığa suç duyurusunda bulunarak Savcılıktan aldığım şikayet dilekçesini yine belirttikleri numaraya fakslamam gerektiğini yazdılar..

Bu işlemlerinde hepsini yaptım ( telefonla arayarak faksın ulaştığına dair 2 sefer teyid aldım )

yine ben haftada bir kaç sefer arayarak bir gelişme var mı diye soruyorum sürekli hiç bir cevap yok. Hep aynı hiyayeler
Telefonu açan arkadaşlar hiç bir şey bilmiyor. konuyu farklı bir departman takip ediyor. onlarla da görüştürmüyorlar YASSAK kısacası her telefon başlı başına muamma ne bir cevap var nede bir gelişme var.

Aradan bir ay daha geçti ve birgün yine bankayı aradım bu seferde bana eksik evraklarımın olduğunu ve benim istedikleri faksları çekmediğimi söyleyerek bu eksikleri tamamlamamı söylediler ( eksik dedikleri evrak savcılık kağıdı faks çekip teyidini aldığım evraklar )
ben o sinirle bir dünya kavga ettim anlattım ama yok hala göndermemişsiniz deyip durdu
Neyse ben yeniden evrakları gönderdim ve üzerinden bir ay daha geçti ve en son yine müşteri hizmetlerini aradığımda yine aynı şeyle karşılaştım
- evraklarınızı göndermemişsiniz :( acil gönderin kontrol edelim..

Kardeşim diyorum gönderdim 2 sefer gönderdim daha 3 gün önce aradığımda her şeyin tamam olduğunu fakat incelemenin devam ettiğini en kısa sürede döneceğinizi söylüyordunuz şimdi nereden çıktı bu eksik...

Ama yok nato kafa nato mermer.. bende o sinirle kalktım şubeme gittim tüm evraklarımla Faks cihazından aldığım teslim kağıtlarımla ( bu arada aylardan aralık olmuş ve 4 ay geçmişti ) şubede tamamen burnu havada bir bayan ( inanın öldüresim geldi zor tuttum ) derdimi anlattım evrakları verdim ve aynı cevap biz buradan bir şey yapamıyoruz merkezle görüşüp verdikleri faksa göndermem gerektiğini söylüyor.. Konuyu Farklı bir departman takip ediyormuş tabi beni daha kim tutabilir verdim coşkuyu ortalık biraz karıştı çünkü o farklı bir departman dedikleri yerden kimseyle konuşamıyorum muhattap bir allahın kulu yok hiç bir cevap yok sadece orada hayali bir departman var ve ne yaptığı belli değil 4 ayda kendilerine ait bir kamera görüntülerine bakamadılar..

neyse bu curcunadan sonra aynı bayan nasıl olduysa tüm evraklarımı alıp taradı ve merkeze gönderdi sonrasında cevap için döneceğini söyledi

Yine değişen birşey yok ertesi gün bu bayan beni arayarak banka talebime red cevabı vermiş diye birşey söyledi
- Peki neden red edildi ? herhangi bir açıklama yok beyefendi sadece RED edilmiş

- Tamam hanımefendi o zaman bankanızın RED cevabını bana fakslayın yada elden alayım buna görede işlem yapayım RED etmişya
bayan bu soruma aynen söyle diyor..
- Kurura bakmayın veremem böyle bir yetkim yok Müşteri Hizmetlerini arayarak buradan talep ediniz İLGİLİ DEPARTMAN UYGUN GÖRÜRSE RED CEVABINI SİZE VERİR... ( hay departmanınızın...... )

Sinir olmamak elde değil kafayı yemiş bir şekilde aradım bankayı ne deseler beğenirsiniz

- beyfendi herhangi bir RED cevabı yok ama ben sizin için böyle bir talepte bulunuyorum RED edilmişse size mutlaka yazılı bilgi verilmesini isteyeceğim

bu konuşmada böyle bitti.. Anlayacağınız bom boş hiç bir sonuçta yok gelişmede
Üstüne üstlük 4 aylık bu süreçte benimi suçlamadılar Belki kendin çektin kardeşim diyerek Ailemi mi suçlamadılar ailenizden birisi çekmiştir. diyerek suratıma telefonumu kapatmadılar... hepsi birbirinden rezil facialar... ama hiç birşey yok
Şuan ise
Bilgisi olan arkadaşlarımdan bu konuda yardım talep ediyorum Nasıl bir yol izlemem gerekir Açıkcası artık parasında pulunda değilim umrumda da değil ama insan yerine koyup bir allahın kulununda geri dönerek hiç bir cevap vermeyişi çok zoruma gitti bu yüzden Bankanın yaptığı bunca şerefsizlikten sonra bunu yanlarına bırakmak istemiyorum

Low-Rider
08-12-2012, 22:11
Yok artık, senin bilgin dışında 840TL çekiliyor hesabından ve 4ay geçtiği halde hiç bir sonuç yok.Ver direk mahkemeye.

dj_batukaan
08-12-2012, 22:11
bu arada yazı biraz uzun olmuş Zahmet verip okuyanlardan özür dilerim

yaşar
08-12-2012, 22:12
Bankadan biri yapmış olabilir,suç duyurusunda bulun direk savcılığa.

En iyiysinin kapısına sıçayım Özelliklede akbank tam bir geberesici bir banka .

ALLAH sabır versin süreç sıkıntılı senin için,ben yazıyı okurken sinir krizi geçirdim cidden sabırlı bir insanmışsın .

dj_batukaan
08-12-2012, 22:14
Hocam sorun ne inanın anlamadım ve inanın o kadar çok sıkıldım ki Yemin ediyorum tek zoruma giden bankanın bu kadar umursamaz ve duyarsız davranışı.. yoksa çıkacak para zaten çıkar nasipte yokmuş derim bi dolandırıcı da beni buldu derim savcılıkta zaten şikayetim var der beklerim ama yok bakanın s... de bile değil onlar nasıl olsa parayı kolay kazanıyorlar

trgy
08-12-2012, 22:14
çok geçmiş olsun,keşke evraklar yok dediklerin de ses kaydı var deseydiniz.

umarım en kısa süre de olumlu cevaplar alırsınız.

Low-Rider
08-12-2012, 22:15
Alakasız ama geçen şirketten arkadaşımın başına geldi.

Hesabını kontrol ederken 4000TL fazla olduğunu gördü, işlem dökümünde geçmişte hiç öyle bir para gözükmüyor.

Müşteri hizmetlerini aradı, hesabından fazla para olduğunu söyledi karşı tarafta alaycı tavırla hesabınızda ki parayı bilmiyormusunuz muhabbeti falan yaptı çözümsüz kaldı orada kontrol edicez dediler.

Ertesi gün tekrar hesabı kontrol ettik, hiç bir iz olmadan hesaba giren 4000TL hiç iz bırakmadan uçmuş gitmiş:) O parayı çekseydi ne olurdu çok merak ediyorum..

yaşar
08-12-2012, 22:15
Bankadan bilinçli bir şekilde çekilmiş olma ihtimali çok fazla,eğer kartınızı kopyaladılarsa bile paranızı bankadan mahkeme yoluyla geri alabiliyorsunuz , güvenlik zaafından dolayı,ama siz siz olun işin peşini bırakmayın sonucu burdan takip edeceğim.

dj_batukaan
08-12-2012, 22:19
şuan yapacağım tek şey sırf bankanın bu tutumu yüzündendir.. alah kimseyi böyle bir durumla karşı karşıya bırakmasın ama siz şerefiniz onurunuz haysiyetiniz için zerre kadar ödün vermezken

kendini bilmez haysiyetsiz bir adamın karşınızada
- Ne bilelim beyfendi parayı çekmişsinizdir. yoksa nereye gidecek bu para demesi

adamı sinirden öte bir hale sokuyor..

Yani Tüm bu yaşadıklarımı toplayıp Tüketici mahkemesine başvurayım diyorum ama oda ap ayrı bir durum git gel artık takatım kalmadı

dj_batukaan
08-12-2012, 22:20

Hesabını kontrol ederken 4000TL fazla olduğunu gördü, işlem dökümünde geçmişte hiç öyle bir para gözükmüyor.

Müşteri hizmetlerini aradı, hesabından fazla para olduğunu söyledi karşı tarafta alaycı tavırla hesabınızda ki parayı bilmiyormusunuz muhabbeti falan yaptı çözümsüz kaldı orada kontrol edicez dediler.

Ertesi gün tekrar hesabı kontrol ettik, hiç bir iz olmadan hesaba giren 4000TL hiç iz bırakmadan uçmuş gitmiş:) O parayı çekseydi ne olurdu çok merak ediyorum..

İşte o parayı arkadaşın çekmiş olsaydı bak o bankacılar parayı alabilmek için köpek gibi nasıl koşturuyorlardı

driftboy
08-12-2012, 22:26
benzer bişeyde benim başıma geldi, banka hesabımda 980 lira para var, eminim yatanlardan. 3 4 gün geçti en son para çekişimden nakit bitti para çekicem kartı taktım 640 lira yazıyo. 340 liralık bi kısım yok. Çekmediğime eminim. Bende komşum banka müdürü direk onu aradım abi böyle böyle para eksik hesapta diye gel şubeye dedi, gittim hesaptan atm ile para çekilmiş. Hemen çekildiği tarihteki kamera kayıtlarına ulaştık aynı gün içinde. Para çekenin eski ev arkadasım oldugunu farkettik. Sonrası zaten güzel geçti :)

Demek istediğim benimde aynı şey başıma geldi fakat banka müdürü tanıdığım olduğu için bigün içinde halletti herşeyi imzasız dilekçesiz dosyasız. Bi tanıdık bulmaya calışsanız belki çözülür?

MCN21
08-12-2012, 22:26
üff getcekten sinir bozuucu :( benim basıma gelse cıkdırırdım , harbiden departman hayali galiba ! herkez farklı bir telden calmıs , evrakların istenmeside call centerdaki sıgırlan yüzünden eminim , bilgisayardan anlamayan insanları oraya oturturlarsa her arayandan evrak istiyoralr kayıtlara bile bakmayı bilmiyorlar! cok gecmis olsun umarim en kısa zamanda isiniz hallolur

cookies
08-12-2012, 22:28
Bence her gün 10 dan fazla böyle olay dönüyordur bankalar da.. Ben olayın üzerine gidin derim demesi kolay ama parasını da sktr edin afedersinde çok hırslanıyorum böyle haklıyken haksızmışsın gibi davrananlara..

dj_batukaan
08-12-2012, 22:30
abi parasını geçtim şirkette işi gücü bırakıp ikarakola ifade vermeye savcılığa evrak yenilemeye gidip gelmelere harcadığım benzin bir yana bankayla yaptığım telefon görüşmeleri dünya bir fatura her aramam en az 1 - 1,5 saat ve hep beklemeyle geçiyor.

drummer582
08-12-2012, 22:35
Cok gecmis olsun Allah bankalarla sinamasin insani gercekten cok zor

TigeR
08-12-2012, 22:36

bankada çalışan biri paraları başka hesaplara aktarıp ordan kendi hesaplarına filan geçiriyor olabilirler filmlerde oluyor ya :D

bende de 50TL uçmuş gitmiş öğrenci adamım zaten para sıkıntı pazartesi bi uğrıyacam bakalım bankaya ne diycekler geçmiş olsun kötü bi durum :(

Ers
08-12-2012, 22:39
kbanka ait mahmutbey bilmem ne ATM'sinin baglı oldugu sube varmıdır , direk merkezemi baglı atmler.

eger subeye baglıysa o şubeye gittinizmi?

Allah sabır versin ben okurken dellendim.

shero
08-12-2012, 22:42
bankaya dilekce yaz sonra o dilekceyi fotokopisi cek sonra ver mahkemeye savcı seni cağırıcak savcıya anlat ve üstüne basa basa söyle su kadar zmn gecti detaylı ekstralarda görünüyo benim paramı kullanıyolar diye bi kelime kullan aynısı benim basıma geldi..

sunuda söyleyeyim mahkemede sana bu kadar zmn diliminde ne istiyosunuz diycek sende uygun bi rakam söyle alabilirsin bankadan bilgin olsun..

shero
08-12-2012, 22:45
kbanka ait mahmutbey bilmem ne ATM'sinin baglı oldugu sube varmıdır , direk merkezemi baglı atmler.

kanka direk merkezi arıyosun o snei yönlendiriyo konustuğun dakikayı ve tarihi aklında tutup savcılıkta sunduğun zmn tel görüşmelerini istiyo ve sonucunda böyle bi olayın varsa fazlasıyla alıyosun paranı . bankacılık sisteminde havuzda bekler para fon alırlar gün içerisinde kulanırlar sonrada nedne gecmedi diye sorduğunda her zmn ki sözleri sistemde ya arıza vardır yada cok fazla yoğunluk vardı:)))

mahkemeye vermek şart

slowmotion
08-12-2012, 22:45
akbank finansbank garanti bankası? allah korusun... müşteri hizmetleri, işlem yapılabilirliği sıfır. hangi bankada üst düzey tanıdığınız varsa onunla çalışın bence.
geçmiş olsun, zaman kaybetmeden red cevabını alıp mahkemeye verin. zaman kazanıyorlar bence

misery1903
08-12-2012, 22:49
Öncelikle geçmiş olsun umarım bir sonuca varabilirsiniz.

Müşteri hizmetlerindekilerin çoğunluğunun 3 gram tecrübesi yok. "Bilgilerini kontrol ediyorum" "Hesabınızı kontrol ediyorum" otu kontrol ediyorum boku kontrol ediyorum derken sizin sorduğunuz soruyu önlerindeki kaba tabiriyle bankanın hazırladığı kullanım kılavuzunda aratıp orada çıkan cevaba göre hareket ediyorlar. Nadiren iyileri denk geliyor.

Hem şifrenizi bilip hem kredi kartınızı kopyalamaları da çok kolay bir şey olmasa gerek son zamanlarda kartınızı kullandığınız yerlerin bir listesini çıkarıp göz atın derim. Böyle kart kopyacılıklarında genelde kasada duran kişi de işin içinde olabiliyor. Kimse kartını gözden kaçırmamalı hiç bir zaman. Bu hem kredi kartı hem bankamatik kartı için geçerli çünkü artık çoğu banka kredi kartı üzerinden bankamatik kartına ulaşıma izin veriyor. Nakit avans ve hesaptan çekilen paraların limiti de ayrı olduğu için zararınız katlanabilir.

SiMaO
08-12-2012, 23:08
Öncelikle geçmiş olsun,
Bir sorunu anlatmak yarım saat sürüyor ve sonunda konu nerden nereye geliyor hiçbişey hallolmadan telefon suratımıza kapanıyor.
Şu video aklıma geldi
+18 (Problem olursa videoyu kaldırabilirim,paylaşayım dedim.. )
Turkcell Müşteri Hizmetleri Konuşması ( +18 Küfürlü) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=GFjzABL0XxA)
İlla küfürlü mü konuşmak gerekir veya tanıdık mı olması lazım ilgilenmeleri için.
Umarım en kısa zamanda problem çözülür
Zamanınızı çaldıklarına mı yanalım
Giden paraya mı
İlgisiz müşteri hizmetlerine mi..

dj_batukaan
08-12-2012, 23:11

evet Oradaki bir şubeye bağlı ATM... açık adresine kadar bende herşeyi var ama hiç gitmedim yani merkez dedikleri insanları asıl dinlemesi gereken yerden bir yanıt alamadım Kendi şubem olan Avcılardan hele hiç bir cevap alamdım yani ordakilerin de birşey yapacağını hiç sanmıyorum sadece daha çok sinir olacakmışım gibi geliyor.

dj_batukaan
08-12-2012, 23:15
Öncelikle geçmiş olsun umarım bir sonuca varabilirsiniz.

Müşteri hizmetlerindekilerin çoğunluğunun 3 gram tecrübesi yok. "Bilgilerini kontrol ediyorum" "Hesabınızı kontrol ediyorum" otu kontrol ediyorum boku kontrol ediyorum derken sizin sorduğunuz soruyu önlerindeki kaba tabiriyle bankanın hazırladığı kullanım kılavuzunda aratıp orada çıkan cevaba göre hareket ediyorlar. Nadiren iyileri denk geliyor.

Hem şifrenizi bilip hem kredi kartınızı kopyalamaları da çok kolay bir şey olmasa gerek son zamanlarda kartınızı kullandığınız yerlerin bir listesini çıkarıp göz atın derim. Böyle kart kopyacılıklarında genelde kasada duran kişi de işin içinde olabiliyor. Kimse kartını gözden kaçırmamalı hiç bir zaman. Bu hem kredi kartı hem bankamatik kartı için geçerli çünkü artık çoğu banka kredi kartı üzerinden bankamatik kartına ulaşıma izin veriyor. Nakit avans ve hesaptan çekilen paraların limiti de ayrı olduğu için zararınız katlanabilir.

Benim için güzel olan tarafıda bu bankanın bunu savunmasına hiç izin vermedim hatta Savcılıga yaptığım suç duyurusunda da özellikle belirttim
Paranın çekildiği hesaba bağlı kartımı hiç şekilde hiç bir yerde kullanmıyorum tek kullandığım yer Avcılar akbankın kendi ATM'si dolayısı ile kart kopyalama varsa dahi bu kendi açıklarıdır.

dj_batukaan
08-12-2012, 23:16
iyi dileklerde bulunan diğer arkadaşlara da canı gönülden teşekkür ederim

bluestain
09-12-2012, 00:04
geçmiş olsun umarım en kısa zamanda çözümlenir,

çalıştığım fabrika 5 6 sene önce maaşlarımızı akbank tan ödemeye başladı banka kimseye haber vermeden herkesin adına axes kart çıkartmış fabrikaya göndermiş fabrikada bu kartların 20 25 tanesini açılmamış zarflarıyla beraber vatandaşın birisi çalmış nasıl olduysa hepsine şifre almış ve hepsinden 500 tl çekmiş bir ay sonra kartı çalınan adamlara borç ekstreleri geldi arkadaşların axes kartları olduğundan haberleri bile yok hepsi bankayı aradılar durumu anlattılar bankanın verdiği cevap siz borcu ödeyin ödemezseniz faiz biner faiziyle ödemek zorunda kalırsınız herkes mahkemelik oldu sonuçta çalan vadandaş yakalandı falan ama arkadaşlar resmen mağdur oldular,bu arada fabrikada 1500 çalışan var

dj_batukaan
09-12-2012, 00:21
yok abi yok yani bu Akbank Tam bir lanet...

SAYGIN
09-12-2012, 00:31
Benim için güzel olan tarafıda bu bankanın bunu savunmasına hiç izin vermedim hatta Savcılıga yaptığım suç duyurusunda da özellikle belirttim
Paranın çekildiği hesaba bağlı kartımı hiç şekilde hiç bir yerde kullanmıyorum tek kullandığım yer Avcılar akbankın kendi ATM'si dolayısı ile kart kopyalama varsa dahi bu kendi açıklarıdır.

kart kopyalama olsa bile,kart şifren kopyalanamaz diye biliyorum...bankalarda da müşteri hizmetlerini arayınca her birimle müşterinin görüşememesi gayet doğal.keşke ilk faks çektiğin tarih ve saati not alsaydın kontrol edip bulsalardı her seferinde faks çekmek için uğraşacağına.

GokhanRS
09-12-2012, 01:06
tesadüfen eski mahalleden tanıdığım biri. tanıdığım derken sadece selamlaşmışlığım vardı. hiç alışverişim olmadı. neyse allahtan bulaşmamışım. arkadaş olmamışım şükürler olsun.

bu adam kredi kartı dolandırıcısı çıktı. tavladıkları esnafların poslarına cihaz yerleştirerek her takılan kartı bu esnaflarda kullanıldığında otomatik kopyalıyormuş meğerse. bunlar çete olmuşlar v.s sonra bir patladılar. çetecilik v.sden içeri alındılar. meğer böyle cihaz yerleştirip esnaflardan bu şerefsiz olanlarada pay verip binlerce kartı bir databasede toplayıp sonrada çatır çatır harcıyyorlarmış. hatta bu poslara koydukları kopyalama cihazı şifreyi bile not alıyormuş. neyseki o çete yakalanıp içeri girdiler haberlerede çıktılar.

ve bu olay avcılarda olmuştu.

avcılarda kullanıyorum diyince aklıma geldi. bu bölgede böyle yavşak çok. bu ara atmlerin kart girişindeki yeşilimsi zımbırtıyı değiştirip kopyalama aparatı taktıklarına dair haber çıktıydı yakalanan bikaç kişiyle alakalı. acaba oralardada böyle şeyler dönmüş olabilir mi? akbank bunu örtpas etmeye çalışıyor olabilirmi? çalışıyorsa niye paranın üzerine yatsın verse daha kolay örtpas edilirdi.

typh10
09-12-2012, 01:36
sorun yaşanılan hesabın bağlı olduğu,size para çekildi mesajı geldiğinde cüzdanınızda olduğunu gördüğünüz kartın akıbeti nedir bugün itibari ile?

onursumer
09-12-2012, 02:05
çalıştığım şirketin maaş hesabı akbankta

3 yıl once işe başladım akbankın hesap açmak için olan bilgilerini doldurdum bi güzel teslim ettim maaş kartım gelcek ya sozde

1. maaş yattı 2. maaş yattı yok

dedim bir aryım aradım tc mi verdim durumu anlattım kart size gelmiş dedi kız nasıl yani ?

hangi adresime dedim işte ıspartada bilmemne sokak vs acaip bi adres herşeyim doğru ama adres alakasız birşey il dışı :D

artık nasıl bir sistemleri varsa 2 ayda zor duzelttiler

buyuk ihtimalle sizin işlerinizde orda aylak aylak gezen boşa maaş alan elemanlar yüzünden yapılmıyor

herturlu internet ortamı olsun yasal olsun banka hakkında şikayet etmeye bakın

birkaç post uste soylemişler gerçi ama kamera izlemek bukadar zor bişey değil tanıdık şart

brs852
09-12-2012, 06:53
Mahkeme şart kesinlikle fazlasıyla alırsın paranı avukatla görüşmayrıca ses kaydı falan alma onlardan habersiz suç olarak sayılıyor dava açabilirler ödememek için ama avukat böle davayla bankayı bitirir

honour35
09-12-2012, 07:44
valahi gecmis olsun allah kimsenin basina gelebilir. ama neolursa olsun 840 tl deyip parasinda pulunda degilim denmemeli;parayi kimse kolay kazanmiyor. bana kalsa direk bi avukatla gorusup dava cin. bankanin hakli cikma gibi birseyi asla sozkonusu bile olamaz. paranin yasal faizi ile birlikte avukatlik ucretleri vs hepsini alirsiniz bence.konuyu takipteyim. tekrar gecmis olsun..

inan_hndn
09-12-2012, 09:59
Abi aynısı benim basıma geldı Fınansbankta..Yani söyle olay bende 1000 tl para yatırdım borcumu kapadım ama hesaptan dusmemısler..O paranın pesıne cok dustum ama bulamadılar..Savcılıga basvurdum onlarda kamera kayıtlarını ınceleyıp baktılar yatırdıgım bellı ama para yıne bana gelmedı.1 sene ugrastım pesınde ama yok..Dunde tum borcumu kapatım dedım 2000 lıralık ekstre geldı bana ama borcum 3900 cıktı..1900 Tl nereye gıttı kımse bılmıyor ve bılgı vermıyor..Yanı kısacası ben cok ugrastım ama elde var sıfır..Allah yardımcın olsun abi sinirlerine hakim ol haklıyken haksız duruma düşme..

dj_batukaan
09-12-2012, 10:30
kart kopyalama olsa bile,kart şifren kopyalanamaz diye biliyorum...bankalarda da müşteri hizmetlerini arayınca her birimle müşterinin görüşememesi gayet doğal.keşke ilk faks çektiğin tarih ve saati not alsaydın kontrol edip bulsalardı her seferinde faks çekmek için uğraşacağına.

Hepsinin kaydı vs var ve her aradığımda söylüyorum ama boş gelmemiş bizde yok demekten başka bir şey yapmıyorlar.

dj_batukaan
09-12-2012, 10:31
Bilmiyorum ama olduysada Akbankın kendi ATM sinde olmuştur. yine kendi açıkları demek olur

dj_batukaan
09-12-2012, 10:34
tesadüfen eski mahalleden tanıdığım biri. tanıdığım derken sadece selamlaşmışlığım vardı. hiç alışverişim olmadı. neyse allahtan bulaşmamışım. arkadaş olmamışım şükürler olsun.

bu adam kredi kartı dolandırıcısı çıktı. tavladıkları esnafların poslarına cihaz yerleştirerek her takılan kartı bu esnaflarda kullanıldığında otomatik kopyalıyormuş meğerse. bunlar çete olmuşlar v.s sonra bir patladılar. çetecilik v.sden içeri alındılar. meğer böyle cihaz yerleştirip esnaflardan bu şerefsiz olanlarada pay verip binlerce kartı bir databasede toplayıp sonrada çatır çatır harcıyyorlarmış. hatta bu poslara koydukları kopyalama cihazı şifreyi bile not alıyormuş. neyseki o çete yakalanıp içeri girdiler haberlerede çıktılar.

ve bu olay avcılarda olmuştu.

avcılarda kullanıyorum diyince aklıma geldi. bu bölgede böyle yavşak çok. bu ara atmlerin kart girişindeki yeşilimsi zımbırtıyı değiştirip kopyalama aparatı taktıklarına dair haber çıktıydı yakalanan bikaç kişiyle alakalı. acaba oralardada böyle şeyler dönmüş olabilir mi? akbank bunu örtpas etmeye çalışıyor olabilirmi? çalışıyorsa niye paranın üzerine yatsın verse daha kolay örtpas edilirdi.

Benim tahminimde aynı yönde Bankanın kendisiyle alakalı bir açık var bunu açıklayamadıkları içinde sürümcemede bırakıyorlar

dj_batukaan
09-12-2012, 10:37
sorun yaşanılan hesabın bağlı olduğu,size para çekildi mesajı geldiğinde cüzdanınızda olduğunu gördüğünüz kartın akıbeti nedir bugün itibari ile?

Banka tam 3 gün sonra kartın yenisini gönderdi ( ilk defa bu kadar hızlı gelen bir kart gördüm ) ama ben diğer kartı saklıyorum çünkü bir kaç kere kartın hala bende olup olmadığını sorup durdular...

dj_batukaan
09-12-2012, 10:40
valahi gecmis olsun allah kimsenin basina gelebilir. ama neolursa olsun 840 tl deyip parasinda pulunda degilim denmemeli;parayi kimse kolay kazanmiyor. bana kalsa direk bi avukatla gorusup dava cin. bankanin hakli cikma gibi birseyi asla sozkonusu bile olamaz. paranin yasal faizi ile birlikte avukatlik ucretleri vs hepsini alirsiniz bence.konuyu takipteyim. tekrar gecmis olsun..

Tabiki Parayı kolay kazanmıyoruz ama bu kadar uğraşın üzerine böyle bir duruma düşünce insan vay parasınında pulununda diyor.

Abi aynısı benim basıma geldı Fınansbankta..Yani söyle olay bende 1000 tl para yatırdım borcumu kapadım ama hesaptan dusmemısler..O paranın pesıne cok dustum ama bulamadılar..Savcılıga basvurdum onlarda kamera kayıtlarını ınceleyıp baktılar yatırdıgım bellı ama para yıne bana gelmedı.1 sene ugrastım pesınde ama yok..Dunde tum borcumu kapatım dedım 2000 lıralık ekstre geldı bana ama borcum 3900 cıktı..1900 Tl nereye gıttı kımse bılmıyor ve bılgı vermıyor..Yanı kısacası ben cok ugrastım ama elde var sıfır..Allah yardımcın olsun abi sinirlerine hakim ol haklıyken haksız duruma düşme..

teşekkür ederim sizede geçmiş olsun

ygtrn
09-12-2012, 10:47
benzer bişeyde benim başıma geldi, banka hesabımda 980 lira para var, eminim yatanlardan. 3 4 gün geçti en son para çekişimden nakit bitti para çekicem kartı taktım 640 lira yazıyo. 340 liralık bi kısım yok. Çekmediğime eminim. Bende komşum banka müdürü direk onu aradım abi böyle böyle para eksik hesapta diye gel şubeye dedi, gittim hesaptan atm ile para çekilmiş. Hemen çekildiği tarihteki kamera kayıtlarına ulaştık aynı gün içinde. Para çekenin eski ev arkadasım oldugunu farkettik. Sonrası zaten güzel geçti :)

Demek istediğim benimde aynı şey başıma geldi fakat banka müdürü tanıdığım olduğu için bigün içinde halletti herşeyi imzasız dilekçesiz dosyasız. Bi tanıdık bulmaya calışsanız belki çözülür?

merak ettim senin banka kartın eski ev arkadaşının eline nasıl geçimiş?

Dookan
09-12-2012, 10:51
yapılan işlem uzerne cok zaman geçmiş kamera kayıtları ne yzık ki silinmiş olabilir.bugune kadar size çoktan donulmus olması gerekıyordu.o atm herhangi bir şubeye aitse işlem kolaydı yalnız sokakta tek başına hizmet eden atm yse eğer o atmlerle genel mudurluk bırımlerınde servisler var.tek başına olan atmler genel mudurluklere bağlıdır.istanbulda akbank ın genel mudurlugune gıdersenız atm yle ilgili departman kımse dırek ilk agızdan ordan ogrenebılırsınız.web sitesinden şikayette bulunun.olayı tek tek anlatın.inş kamera kayıtları mevcuttur ama bnm bildigim bi 45 gunluk kısmı kayıtta tutuluyor.böyle bi saçmalığa bankanın bu kadar duyarsız kalması bu devirde çok saçmalık.devamlı olan birşey olmadığı için ilgili arkadaşlar da ne yapacağını şaşırmış demek ki.çok geçmiş olsun çok moral bozucu.inş en yakın zamanda halledersiniz.ama bir an önce vakit kaybetmeden uğraşmaya devam edin.

EEE
09-12-2012, 10:57
Dava ac paran geri gelsin

dj_batukaan
09-12-2012, 11:26
yapılan işlem uzerne cok zaman geçmiş kamera kayıtları ne yzık ki silinmiş olabilir.bugune kadar size çoktan donulmus olması gerekıyordu.o atm herhangi bir şubeye aitse işlem kolaydı yalnız sokakta tek başına hizmet eden atm yse eğer o atmlerle genel mudurluk bırımlerınde servisler var.tek başına olan atmler genel mudurluklere bağlıdır.istanbulda akbank ın genel mudurlugune gıdersenız atm yle ilgili departman kımse dırek ilk agızdan ordan ogrenebılırsınız.web sitesinden şikayette bulunun.olayı tek tek anlatın.inş kamera kayıtları mevcuttur ama bnm bildigim bi 45 gunluk kısmı kayıtta tutuluyor.böyle bi saçmalığa bankanın bu kadar duyarsız kalması bu devirde çok saçmalık.devamlı olan birşey olmadığı için ilgili arkadaşlar da ne yapacağını şaşırmış demek ki.çok geçmiş olsun çok moral bozucu.inş en yakın zamanda halledersiniz.ama bir an önce vakit kaybetmeden uğraşmaya devam edin.

ATM şubeye bağlı olmadı bu hafta birde bu şubeye gideceğim..

Dava ac paran geri gelsin
şuan için Savcılıkta dava açıldı ama benim şimdi yapmak istediğim Bankayı mahkemeye vermek

burakcan
09-12-2012, 12:00
bence bankayla uğraşma direk cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulun adli olarak daha kısa sürede çözülür

freeman
09-12-2012, 12:45
Öncelikle geçmiş olsun,
Bu tip olaylarda eğer kartınız çalınmamış ise genelde kart sahibinin yakın çevresi tarafından yapılmış bi işlem olarak sonuçlanıyor o yüzden öncelikle yakınlarınızın yapıp yapmadığından iyice emin olun deniliyor çünkü kamera kayıtlarını incelemek için savcılık belgesi gerekiyor belge çıktığında da konu yasal kurumlara intikal etmiş oluyor ve sonunda kardeş arkadaş vs gibi kişiler yapmışsa sonucu tatlıya bağlamak sıkıntılı oluyor.

Böyle bi durumun olmadığına eminseniz ilgili suç duyurusuna istinaden işlemin yapıldığı atm şube içinde ise ilgili şubeye, dış atm ise atmnin bağlı olduğu nakit operasyon merkezine ilgili inceleme için yazı gidiyor, teknik servis ilgili kayıtları savcılığa yolluyor, kayıtlardan suçlu belirlenirse işlemler buna bağlı olarak devam ediyor.
Eğer ortada bankanın bir ihmali sözkonusu ise er geç kayıbınızı size iade ederler, banka ihmali yok ise diğer prosedür nasıl işler bilemiyorum ama bu kadar uzun zaman geçmesi çok ilginç.
İlk işlem gerçekleştiğinde keşke direk şubenizden bu işlemleri başlatsaydınız sanırım bu kadar uzun sürmezdi

Frid
09-12-2012, 13:16
şikayetçi olmakta fayda var, boşveri elinizde belgeler var daha banka ile muhatap olup kendinizi sıkıntıya sokmayın, tüketici mahkemesine başvurun,

suç duyurusu için verdiğiniz dilekçeden hala sonuç çıkmadı mı ?

B.cihangir
09-12-2012, 13:22
bu akbank kadar acayip bir banka görmedim çalışanları cins kendisi cins adamlara para götürüyorum ticari senedim ellerinde şaka dimi bu diyorlar para saymaya bile üşeniyorlar:icon13:

Onurkk06
09-12-2012, 15:15
Bencede mahkemeye verin gitsin kat kat çıksın bu para onlardan

typh10
09-12-2012, 15:41
Bankayı mahkemeye vermenize gerek yok başvuru yapacağınız merci BDDK'dır.Fakat anlattığınız olayda sanki bir kaç şey eksik gibi.Paranın çekildiği atm belli sonuçta.O görüntüleri nasıl izleyemiyorlar/izletmiyorlar size.Bu kadar saçma birşey olamaz!

EEE
09-12-2012, 15:42
ATM şubeye bağlı olmadı bu hafta birde bu şubeye gideceğim..

şuan için Savcılıkta dava açıldı ama benim şimdi yapmak istediğim Bankayı mahkemeye vermek

Benim dediğimde mahkemeye tazminat davası açmaktır.
Avukatlık yapıyorum ve bu alanda bankaların hukuki sorumlulukları vardır
Ayrıca belirtmek isterim savcılık soruşturması neticesinde ceza davası açılsa ve ceza kararı çıksa bile bu karar paranızı geri getirmez

EEE
09-12-2012, 15:44
Bankayı mahkemeye vermenize gerek yok başvuru yapacağınız merci BDDK'dır.Fakat anlattığınız olayda sanki bir kaç şey eksik gibi.Paranın çekildiği atm belli sonuçta.O görüntüleri nasıl izleyemiyorlar/izletmiyorlar size.Bu kadar saçma birşey olamaz!

BDDK paranın iadesine mi karar verecek?;)

Tuncer M.
09-12-2012, 15:50
Hocam sorun ne inanın anlamadım ve inanın o kadar çok sıkıldım ki Yemin ediyorum tek zoruma giden bankanın bu kadar umursamaz ve duyarsız davranışı.. yoksa çıkacak para zaten çıkar nasipte yokmuş derim bi dolandırıcı da beni buldu derim savcılıkta zaten şikayetim var der beklerim ama yok bakanın s... de bile değil onlar nasıl olsa parayı kolay kazanıyorlar

Siz uğraşmayın bırakın onlar uğraşsın. Bankayla alakalı hiçbir belgem kayıp değil, dolandırıcılıktan suç duyurusunda bulunuyorum diye arayın 4 aydır bi işi çözemediniz , bundan sonra BDDKyla muhatap olursunuz vs. Ya da şikayet sitelerinden birine yazın bunu. İnsanlara ulşamasın diye hemen çözmeye çalışacaklardır.

AVEA'yla ilgili bir sorunum vardı zamanında şikayet sitelerinden birine yazdım, arkadaşım genel müdürlüğe gitmiş şikayetin ne yazdın lan demişti.

Demek ki müşterilerin sitelerdeki şikayetleriyle yakından ilgileniyorlar.

typh10
09-12-2012, 16:08
BDDK hem maddi hem de manevi olarak mağduriyetinizin karşılanması için gerekli yaptırımı uygular.Yeter ki siz haklı olun.Bankaya da okkalı bir para cezası verir ki bir daha kimseye bu şekilde bir tavırla yaklaşmaz o güzel banka.

RafetAraç
09-12-2012, 16:09
hocam siz olay başladığndan beri yanlış yapmışsınız. tek başınıza bankayla uğraşamassınız ki. hemen bi avukata iletmenz lazmdı konuyu.

AEAlmas
09-12-2012, 16:34
Çok geç kalınmış gözüküyor en basit kolay yol banka matik kartı olmayacak en temiz şubeden çekmektir

dj_batukaan
09-12-2012, 16:43
Öncelikle geçmiş olsun,
Bu tip olaylarda eğer kartınız çalınmamış ise genelde kart sahibinin yakın çevresi tarafından yapılmış bi işlem olarak sonuçlanıyor o yüzden öncelikle yakınlarınızın yapıp yapmadığından iyice emin olun deniliyor çünkü kamera kayıtlarını incelemek için savcılık belgesi gerekiyor belge çıktığında da konu yasal kurumlara intikal etmiş oluyor ve sonunda kardeş arkadaş vs gibi kişiler yapmışsa sonucu tatlıya bağlamak sıkıntılı oluyor.

Böyle bi durumun olmadığına eminseniz ilgili suç duyurusuna istinaden işlemin yapıldığı atm şube içinde ise ilgili şubeye, dış atm ise atmnin bağlı olduğu nakit operasyon merkezine ilgili inceleme için yazı gidiyor, teknik servis ilgili kayıtları savcılığa yolluyor, kayıtlardan suçlu belirlenirse işlemler buna bağlı olarak devam ediyor.
Eğer ortada bankanın bir ihmali sözkonusu ise er geç kayıbınızı size iade ederler, banka ihmali yok ise diğer prosedür nasıl işler bilemiyorum ama bu kadar uzun zaman geçmesi çok ilginç.
İlk işlem gerçekleştiğinde keşke direk şubenizden bu işlemleri başlatsaydınız sanırım bu kadar uzun sürmezdi
kartımda kayıp yada çalıntı gibi birşey söz konusu değil zaten paranın çekildiği ay ramazan ayıydı ve saat 3:30 - 4:00 kadar hepimiz ayakta ve evedeydik

şikayetçi olmakta fayda var, boşveri elinizde belgeler var daha banka ile muhatap olup kendinizi sıkıntıya sokmayın, tüketici mahkemesine başvurun,

suç duyurusu için verdiğiniz dilekçeden hala sonuç çıkmadı mı ?

hayır hiç bir sonuç yok..

okadar çok soru varki

Benim dediğimde mahkemeye tazminat davası açmaktır.
Avukatlık yapıyorum ve bu alanda bankaların hukuki sorumlulukları vardır
Ayrıca belirtmek isterim savcılık soruşturması neticesinde ceza davası açılsa ve ceza kararı çıksa bile bu karar paranızı geri getirmez

peki neyi geri getirir ? ozamn hiç adelet mülkün temelidir demeyelim kendi işimizi kendimiz çözelim mahkeme4de geri getirmeyecekse bir anlamı yok

Siz uğraşmayın bırakın onlar uğraşsın. Bankayla alakalı hiçbir belgem kayıp değil, dolandırıcılıktan suç duyurusunda bulunuyorum diye arayın 4 aydır bi işi çözemediniz , bundan sonra BDDKyla muhatap olursunuz vs. Ya da şikayet sitelerinden birine yazın bunu. İnsanlara ulşamasın diye hemen çözmeye çalışacaklardır.

AVEA'yla ilgili bir sorunum vardı zamanında şikayet sitelerinden birine yazdım, arkadaşım genel müdürlüğe gitmiş şikayetin ne yazdın lan demişti.

Demek ki müşterilerin sitelerdeki şikayetleriyle yakından ilgileniyorlar.

Peki BDDK ya nasıl başvuru yapacağım ?

BDDK hem maddi hem de manevi olarak mağduriyetinizin karşılanması için gerekli yaptırımı uygular.Yeter ki siz haklı olun.Bankaya da okkalı bir para cezası verir ki bir daha kimseye bu şekilde bir tavırla yaklaşmaz o güzel banka.

Çok geç kalınmış gözüküyor en basit kolay yol banka matik kartı olmayacak en temiz şubeden çekmektir

herzaman şubede bekleyecek vaktimiz yok ki istesende istemesende ATM kullanmak zorunda kalıyorsun hatta 1000 TL altı çekimler için şube elden işlem bile yapmıyor dışardan ATM den çekin diye geri gönderiyorlar.

EEE
09-12-2012, 17:33
peki neyi geri getirir ? ozamn hiç adelet mülkün temelidir demeyelim kendi işimizi kendimiz çözelim mahkeme4de geri getirmeyecekse bir anlamı yok

biri ceza yargılaması biri hukuk farklı alanlar teknik konular

Dragger
09-12-2012, 17:44
Allah kimseyi bankaların eline düşürmesin.

Umarım en kısa sürede çözüme ulaşır, can sıkıcı bir durum.

dj_batukaan
09-12-2012, 18:13
biri ceza yargılaması biri hukuk farklı alanlar teknik konular

hanladım siz Alan olarak bakıyorsunuz yani davanın açılış sebepleri :)

Allah kimseyi bankaların eline düşürmesin.

Umarım en kısa sürede çözüme ulaşır, can sıkıcı bir durum.

teşekkürler

220T
09-12-2012, 18:26
sikayetvar.com adresine şikayetinizi bildirin.Burası bir nevi medyatik tüketici haklarıdır.Firmaların güvenirliğini etkiliyor,bu yüzden de büyük firmalar bu siteyi önemsiyor.Şikayetiniz çözülmezse de site yönetimine şikayetinizin çözülmediğini bildiriyorsunuz,tekrar devreye sokuyorlar.Ben bu siteyle çok işimi hallettim,umarım size de faydası olur.Geçmiş olsun.

yaşar
09-12-2012, 18:39
sikayetvar.com adresine şikayetinizi bildirin.Burası bir nevi medyatik tüketici haklarıdır.Firmaların güvenirliğini etkiliyor,bu yüzden de büyük firmalar bu siteyi önemsiyor.Şikayetiniz çözülmezse de site yönetimine şikayetinizin çözülmediğini bildiriyorsunuz,tekrar devreye sokuyorlar.Ben bu siteyle çok işimi hallettim,umarım size de faydası olur.Geçmiş olsun.

Çok haklısınız benim cep nodan kontür alıyorlardı sürekli turkcell i aradım bagırdım çagırdım sonuç yok,benden kontür alan firmayı aradım bagırdır çagırdım bana siz almışsınız bizim yapacağımız birşey yok dedi,bende şikayet var .com a şikayetimi bildirdim ertesi gün sonuçlandırdılar kontür alımını durdurduk bizi bilgilendirdiginiz için teşekkürler dedi tatlıca kapattık telefonu .

dj_batukaan
09-12-2012, 18:45

Çok haklısınız benim cep nodan kontür alıyorlardı sürekli turkcell i aradım bagırdım çagırdım sonuç yok,benden kontür alan firmayı aradım bagırdır çagırdım bana siz almışsınız bizim yapacağımız birşey yok dedi,bende şikayet var .com a şikayetimi bildirdim ertesi gün sonuçlandırdılar kontür alımını durdurduk bizi bilgilendirdiginiz için teşekkürler dedi tatlıca kapattık telefonu .

sikayetvar.com sayfasına bildirdim ama yazım hala Redaksiyon sürecindedir diye bekliyor. hala yayınlanmadı buna ne yapabilirim

mertrs
09-12-2012, 19:01
Benimde basıma benzer bir olay gelmişti, kredi kartı extresi gelince fark ettim 2000 dolar civarında yurtdışından alışveriş gözüküyordu, bankayı aramıştım, bizde fark ettik düzeltiyoruz diyip o gün borçtan düşürmüşlerdi. Sizde aradan 4 ay geçmiş düzelcek gibi değil ise, mahkemeye verin bence.

EEE
09-12-2012, 19:06
hanladım siz Alan olarak bakıyorsunuz yani davanın açılış sebepleri :)

teşekkürler

Ayni zamanda bilirkisilikte yapiyorum:D

dj_batukaan
09-12-2012, 19:13
Ayni zamanda bilirkisilikte yapiyorum:D

Branş nedir. ?

EEE
09-12-2012, 19:48
:Deli:
Branş nedir. ?

Sigorta hukuku ve trafik kazalarinda kusur tayini

220T
09-12-2012, 22:47
sikayetvar.com sayfasına bildirdim ama yazım hala Redaksiyon sürecindedir diye bekliyor. hala yayınlanmadı buna ne yapabilirim

Evet öyle bir bekletme işlemi yapıyorlardı,daha sonra yayımlıyorlar.LAkin süre uzarsa site yönetimine ulaşamaya çalışın.

Tuncer M.
09-12-2012, 23:59
Peki BDDK ya nasıl başvuru yapacağım ?

Bize Ulaşın (http://www.bddk.org.tr/websitesi/turkce/bize_ulasin/bize_ulasin.aspx)

Schumi
10-12-2012, 00:15
Çok yakın arkadaşım aynı zaman damat sayılır Akbank'ın İstanbul Avrupa yakası kamerlarından görüntü almaya yetkili şirketin sahibi. Hatta çoğu zaman kendi gidiyor görüntü almaya. Olayın diğer kısmı değilde kamera görüntüsü kısmını şöyle izah edeyim.

Akbank talep anında ihale ile işi vermiş olduğu Türkiye'nin en büyük güvenlik kamera sistemleri firmalarından birisi olan BiGES elektronik ile irtibata geçip görüntü istenilen ATM, Banka veya neyse adını adresini veriyor. BiGES Türkiye genelinde hangi ATM ise görüntü isenen onun yetki bölgesindeki firmayı arıyor. Avrupa yakası Okmaydanın'dan Silivri'ye kadar arkadaşımda. Günde ortalama 10 görüntü isteniyor. ATM yada şubeye gidiliyor. Şubedekilerin bile görüntüyü görme yada alma hakları ve teknik yeterlilikleri mevcut değil. Görüntü alınıyor dijital ortamda bankaya aktarılır. En geç görüntünün alınma süresi sanırım 2 gün. Ve ortalama 90-120 gün kayıt yapılıyor. Ne kadar yardımcı olur bilmiyorum.

CinAli_06
10-12-2012, 00:34
konuyu şimdi gördüm 2010'da benzer bir durumla karşılaşmıştım aynı şekilde 2-3 ay gibi bir süre bu şekilde öyleydi,böyleydi diye oyaladılar sonra gittim tüketici haklarına yada mahkemesine (yanlış hatırlamıyorsam) dilekçe yazıp başvurdum, başvurumdan 10 gün sonra felan para hesabınıza yatırılmıştır diye aradılar. sorun çözülmüştü.

dj_batukaan
10-12-2012, 21:18
Evet öyle bir bekletme işlemi yapıyorlardı,daha sonra yayımlıyorlar.LAkin süre uzarsa site yönetimine ulaşamaya çalışın.

hala aynı şekilde bekliyor. bir iki gün daha bekleyeceğim olmadı yönetime mesaj atarım

Bize Ulaşın (http://www.bddk.org.tr/websitesi/turkce/bize_ulasin/bize_ulasin.aspx)
çok ama çok teşekkür ederim

Çok yakın arkadaşım aynı zaman damat sayılır Akbank'ın İstanbul Avrupa yakası kamerlarından görüntü almaya yetkili şirketin sahibi. Hatta çoğu zaman kendi gidiyor görüntü almaya. Olayın diğer kısmı değilde kamera görüntüsü kısmını şöyle izah edeyim.

Akbank talep anında ihale ile işi vermiş olduğu Türkiye'nin en büyük güvenlik kamera sistemleri firmalarından birisi olan BiGES elektronik ile irtibata geçip görüntü istenilen ATM, Banka veya neyse adını adresini veriyor. BiGES Türkiye genelinde hangi ATM ise görüntü isenen onun yetki bölgesindeki firmayı arıyor. Avrupa yakası Okmaydanın'dan Silivri'ye kadar arkadaşımda. Günde ortalama 10 görüntü isteniyor. ATM yada şubeye gidiliyor. Şubedekilerin bile görüntüyü görme yada alma hakları ve teknik yeterlilikleri mevcut değil. Görüntü alınıyor dijital ortamda bankaya aktarılır. En geç görüntünün alınma süresi sanırım 2 gün. Ve ortalama 90-120 gün kayıt yapılıyor. Ne kadar yardımcı olur bilmiyorum.

Valla işimiz bunlara kaldıysa vahhhhhh :)

konuyu şimdi gördüm 2010'da benzer bir durumla karşılaşmıştım aynı şekilde 2-3 ay gibi bir süre bu şekilde öyleydi,böyleydi diye oyaladılar sonra gittim tüketici haklarına yada mahkemesine (yanlış hatırlamıyorsam) dilekçe yazıp başvurdum, başvurumdan 10 gün sonra felan para hesabınıza yatırılmıştır diye aradılar. sorun çözülmüştü.

bu hafta önce savcılığa AKbank şikayeti için sonrada BDDK ya sonrada Tüketici haklarına olmak üzere 3 yerede şikayette bulunacağım bakalım bu sefer ne olacak

mk1gti
10-12-2012, 22:01
öncelikle şunu söyleyim AKBANK ın müşteri hizmetleri olayı tam bir FACİA...
3 ay kadar önce Akbankın bitr ATM sinden son günü kredi kartı borcumu yatırmak istedim.
Saat akşamın 10 sularıydı. para atm de sıkıştı diye yazdı ve kartımı geri verdi parayı geri vermedi.
sonra 444 lü hattını arama hatasında bulundum ki aramam gerekiyordu. cep telefonumdan ilk aramada 45 dakika bekledim ama hala beklediğim için kapatıp yeniden aradım.
ikinci aramada beklemem 50 dakika sürdü. kapattım ve tekrar arayıp kayıp-çalıntı kısmını tuşladım. hemen bir yetkili açtı. durumu anlattım. dedi ki yanlış birimi tuşlamışsınız ilgili birime aktarıyorum. ben de 2 saattir bekliyorum kimse açmıyor dedim.
yoğun olduklarını ve direk hemen aktaracağını söyledi.
direk dediği tam 35 dakika sürdü ve kapattım.
tekrar kayıp çalıntı birimini tuşladım.
direk bağlandı ve durumu tekrar anlattım.
bana tekrar yanlış birimi aradığımı ve kendisinin direk aktaracağını söyledi..
AMAN - SAKIN - DURUN AKTARMAYIN DİYE HAYKIRDIM....
oradaki şerefsizlerin ya hepsi ölmüş yada orada kimse yokkk diye bağırdım telefonda.
bana görüşmenin kayıt altında olduğunu hatırlattı... :)))
bende 1 saniye bekleyin bende kayıt edeceğim dedim ve telefonun kayıt tuşuna bastım.
e hadi aktarın ama şimdiden Allah hepinizin belasını versin kayıt ediyosanız da helal olsun milleti nasıl düdüklediğinizi kayıt ediyosunuz bundan ötesi var mı dedim ve beklemem 20 dakika civarı daha sürdü.
açan bey e buraya yazamayacağım herşeyi saydırdım ve o da kayıt olayını hatırlattı.
ben de kaydediyorum merak etmeyin dedi.
savcılığa vereceklerini söylediler. ben de vermezseniz ............................. gibi tahmin edebileceğiniz şeyleri saydım.
sonra kayıt aldılar. 25 gün sonra parayı hesabıma yatırdılar...

netice olarak AKBANK ın müşteri hizmetleri rezaletini BDDK nın sitesinden şikayetim var sitelerine kadar her siteye yazdım....

sonrası daha da ilginç....
kredi kartımı iptal ettirmek istedim.
sebebini sordular.
gelmiş geçmiş en rezil bankasınız sizinle çalışmak istemiyorum dedim.
biraz beklettiler.
ayda 1500-2000 TL kart harcaması yapan bana faizsiz 12 ay taksitle 2000 TL. kredi teklif ettiler.
kabul etmedim. 30 saniye daha beklettiler.
bu seferki teklifleri 12 ay sıfır fazile 5000 TL. oldu :)))
onu da kabul etmedim.
bu zamana kadar gelmiş geçmiş tüm kart aidatlarını - yıllık üyelik ücretlerini iade ederseniz, bundan sonra hiçbir zaman bu ücretleri almayacağınızı yazılı olarak tarafıma beyan ederseniz ve her ay kartıma 100 TL puan yatırırsanız çalışmaya devam ederim. benim de şartlarım bunlar dedim... :)))
beyefendi olur mu öyle şey falan vs. dedi.
benim şartlarım bunlar ya kabul edin yada iptal edin dedim. direk kartıma 100 TL. puan ve 12 ay sıfır fazili 5000 TL. teklif ettiler.
kabul etmedim...

Ve AKBANK benim için o gün orada bittiiii.....

deniz
10-12-2012, 22:06

yuh yuh yuh.....

gecmıs olsun cok ugrascaksınız.. ,allah kolaylık versın..

dj_batukaan
10-12-2012, 22:31
öncelikle şunu söyleyim AKBANK ın müşteri hizmetleri olayı tam bir FACİA...
3 ay kadar önce Akbankın bitr ATM sinden son günü kredi kartı borcumu yatırmak istedim.
Saat akşamın 10 sularıydı. para atm de sıkıştı diye yazdı ve kartımı geri verdi parayı geri vermedi.
sonra 444 lü hattını arama hatasında bulundum ki aramam gerekiyordu. cep telefonumdan ilk aramada 45 dakika bekledim ama hala beklediğim için kapatıp yeniden aradım.
ikinci aramada beklemem 50 dakika sürdü. kapattım ve tekrar arayıp kayıp-çalıntı kısmını tuşladım. hemen bir yetkili açtı. durumu anlattım. dedi ki yanlış birimi tuşlamışsınız ilgili birime aktarıyorum. ben de 2 saattir bekliyorum kimse açmıyor dedim.
yoğun olduklarını ve direk hemen aktaracağını söyledi.
direk dediği tam 35 dakika sürdü ve kapattım.
tekrar kayıp çalıntı birimini tuşladım.
direk bağlandı ve durumu tekrar anlattım.
bana tekrar yanlış birimi aradığımı ve kendisinin direk aktaracağını söyledi..
AMAN - SAKIN - DURUN AKTARMAYIN DİYE HAYKIRDIM....
oradaki şerefsizlerin ya hepsi ölmüş yada orada kimse yokkk diye bağırdım telefonda.
bana görüşmenin kayıt altında olduğunu hatırlattı... :)))
bende 1 saniye bekleyin bende kayıt edeceğim dedim ve telefonun kayıt tuşuna bastım.
e hadi aktarın ama şimdiden Allah hepinizin belasını versin kayıt ediyosanız da helal olsun milleti nasıl düdüklediğinizi kayıt ediyosunuz bundan ötesi var mı dedim ve beklemem 20 dakika civarı daha sürdü.
açan bey e buraya yazamayacağım herşeyi saydırdım ve o da kayıt olayını hatırlattı.
ben de kaydediyorum merak etmeyin dedi.
savcılığa vereceklerini söylediler. ben de vermezseniz ............................. gibi tahmin edebileceğiniz şeyleri saydım.
sonra kayıt aldılar. 25 gün sonra parayı hesabıma yatırdılar...

netice olarak AKBANK ın müşteri hizmetleri rezaletini BDDK nın sitesinden şikayetim var sitelerine kadar her siteye yazdım....

sonrası daha da ilginç....
kredi kartımı iptal ettirmek istedim.
sebebini sordular.
gelmiş geçmiş en rezil bankasınız sizinle çalışmak istemiyorum dedim.
biraz beklettiler.
ayda 1500-2000 TL kart harcaması yapan bana faizsiz 12 ay taksitle 2000 TL. kredi teklif ettiler.
kabul etmedim. 30 saniye daha beklettiler.
bu seferki teklifleri 12 ay sıfır fazile 5000 TL. oldu :)))
onu da kabul etmedim.
bu zamana kadar gelmiş geçmiş tüm kart aidatlarını - yıllık üyelik ücretlerini iade ederseniz, bundan sonra hiçbir zaman bu ücretleri almayacağınızı yazılı olarak tarafıma beyan ederseniz ve her ay kartıma 100 TL puan yatırırsanız çalışmaya devam ederim. benim de şartlarım bunlar dedim... :)))
beyefendi olur mu öyle şey falan vs. dedi.
benim şartlarım bunlar ya kabul edin yada iptal edin dedim. direk kartıma 100 TL. puan ve 12 ay sıfır fazili 5000 TL. teklif ettiler.
kabul etmedim...

Ve AKBANK benim için o gün orada bittiiii.....

Sizinki iyiymiş valla sıkı pazarlık :)

mk1gti
10-12-2012, 22:33
pazarlık ötesi yüzsüzlük yaw...

efe_
10-12-2012, 23:13

3-5 güne arkadaşınızı bulurlardı kesin :)

Ramiz
10-12-2012, 23:32

Aynı olayı trilyon bazında bizzat görmüşlüğüm var hiç dokunmadık :D

dj_batukaan
11-12-2012, 20:12
abi bu ve benzeri olaylar çok ama çok kısa sürede düzeltmeler yapılıyor. nihayetinde bankada hesaba giren parayı ordaki insanlar sisteme işliyor. bu işlem sonrası yenini buluyor
en yakın geçen hafta Şirket için Y. Kredi Ticaride yaşadığımı anlatayım
Eleman bankonun arkasında teleşlı telaşlı bişeylerle uğraşıyo bende bekliyorum. ne yapıyorsa kendisi çözemedi sanırım yandaki bayana kısık bir sesle aynen şöyle seslendi
- ya ayşe geçen sankodan yatan 35 milyon euro vardı şimdi parayı bulamıyorum
bunu duyan ayşe aynı telaşla fırladı elemanın masasına ne yaptıysa bi iki kontrol den sonra bir oh çekip
- olm adamların 35 milyon eurosunu USD hesabına girmişsin para euro olduğu için havuzda transfer bekliyor dedi :)

koskoca 35 milyon EURO adamlar avare çocuga diyorumki ya bu para transferi değilde başka bir hesaba geçseydi karşı tarafta bunu çekseydi ne yapacaktın.. olurmu beyfendi hiç öyle şey diyor.....

dj_batukaan
01-01-2013, 13:27
Bankayla ilgili yeni gelişmelerimiz...

Bi kaç şikayet sitesi ve Tüketici hakları için yapılan girişimlerden sonra 2 hafta banka tarafından aranmaya ve konunun incelendiği cevap verileceği şeklinde cevaplar almaya başlamıştım..
Geçen hafta içide bankadan bir yazı aldım

xxxx nolu şikayetinizle ilgili yapılan inceleme sonucunda söz konusu paranın xxxx nolu kartınızla doğru şifre girilerek çekilmiştir. bu yüzden Kişesel kart bilgileri ve kart gizliliği konusunda hatalı olduğum görülmüş ve parayı ödemeyeceklerini belirtmişler.

Bunun üzerine gelen bu kağıtla bende direk savcılığa gittim zaten savcılıkta beni cağırmak için karakalo kağıt göndermiş tesadüf oldu
neyse Banka savcılığa ATM ye ait bir kayıt göndermiş ama söyle bir durum söz konusu paranın çekildiği saat 4:44 - Bankanın gönderdiği kayıt saati 3:00 ile 4:00 arası buna birde ATM'de saat farkı vardır. demişler

İzlediğimiz görüntülerde hiç bir kimse ATM ye gelmiyorda gitmiyorda gece gece bomboş bir ATM
Savcı yeniden ifade vermemi istedi ancak ifadeyide kendi yazdırdı ve yazıya aynen şöyle başladı
bankadan gelen kayıtlar Şikayetçi ile birlikte incelenmiştir.
gece olması sebebi ilede şahıs/şahıslar teşhis edilememiştir.

Savcı bunu yazdırdıktan sonra ben sinirlenerek itiraz ettim birazda sesim yükseldi sanırım

- Savcı bey gece olması sebebi ile diyosunuz ama ATM ye gelen yokki neyi tespit edeceğiz zaten banka bu paranın üzerine yatmaya çalışıyor. gönderdikleri kayda bile saat farkı var demişler.. ** doğru olduğu bile şüpheli... ayrıca bana gelen yazıda da Paranın benim kartımla doğru şifre girilerek çekildiği yazıyor. madem öyle gelen nerede.. dedim ve savcının tepkisi aynen şu ; YANİ.......

bende tekrar şunu söyledim şimdi siz ifadeye gece olması sebebi ile diyorsunuz bu yüzden yapılan incelemede ifadeyi okuyan
- Evet ATM ye biri gelmiş ve karanlık diye yüzünü seçememişler şeklinde düşünecek beni kimse çağırıpta bunu sormayacak ve dava bu şekilde düşecek olan benim parama olacak dedim

ve son deyişim oldu Sayın savcim, Sen bana işimi mi öğreteceksin diyerek... ifadeyi yine aynı şekilde bana imzalattı

o sinirle bende dışarı çıkar çıkmaz bankanın gönderdiği kağıtta imzası olan Pınar isimli bilmem ne inceleme yöneticisini aradım ve

- Siz olmayan bişeye nasıl imza atarsınız diye onunla tartıştım kadında herşeyden bi haber ne kayıtlara bakmış ne bişey yapmış önüne bir kagıt koymuşlar oda imzalamış

Pınar hanıma savcılıktan çıktığımı ve gönderilen kamera kayıtlarını izlediğimizi ancak ATM ye kimsenin gelmediğini fakat kendilerinin imza attığı bu kagıtta paranın benim kartımla şifre girilerek çekildiğini yazdığını dolayısı ile usülsüzlük yaptığınızı bu yüzdende savcıılığa kendilerinden de şikayetçi olduğumu söyleyince Tüm tavırlar değişti ve yeniden inceleyeceğini söyledi
en son cuma günü arayarak biraz yoğun olduğunu ama çarşamba günü kesinlikle bana döneceğini söyledi :)

kısadan hisse sizinde anlayacağınız gib tam bir YILAN HİKAYESİ oldu

Schumi
01-01-2013, 13:36
Savcı büyük terbiyesizlik yapmış. Bu olaylarda zaten işimi bana mı öğreticeksin diyenler çok oluyor. Polisinden savcısına müdüründen memuruna fark etmiyor. Şimdi sana onu imzalatmak istedi birde ama ben yerinde olsam asla imzalamazdım.

dj_batukaan
01-01-2013, 13:43
Savcı büyük terbiyesizlik yapmış. Bu olaylarda zaten işimi bana mı öğreticeksin diyenler çok oluyor. Polisinden savcısına müdüründen memuruna fark etmiyor. Şimdi sana onu imzalatmak istedi birde ama ben yerinde olsam asla imzalamazdım.

açıkcası Savcı ile olan konuşmalarımız biraz sert geçti

Abi biraz piskopat tarzında çıktı... Aslında bende ufak tefek minyon tipli biriyim ama sinir var ve bazen kendimi tutamıyorum agzımdan çıkanlarada sahip olamiyorum şimdi durduk yere iyicesinirlenip Savcıyla tartışıpta nezarete girmeyi gözüm kesmedi çalıştığım şirket için hoş bir durum olmazdı...
mecbur uzatmadım ama şirket avukatlarına sordum onlarda bu tarz şeyler çok olduğu için İtiraz hakkın olacaktır. dediler tek sorun herhangi bir sorun yada benim itirazım olursa işlerin biraz daha uzayacağı
ayrıyettende Bankanın gönderdiği kamera kayıtlarını bu hafta dilekçe ile savcılıktan alacağım ve yeni bir şikayet başlatacağım

Yigit-Y
01-01-2013, 13:46
direk dava aç akbank ne zaman bankaydıki zaten 5 yıl önce bıraktım orayı lanet banka ben garantide huzurluyum...