PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir konuda yardım. :)

aliozel
10-12-2012, 22:27
Merhaba arkadaşlar.Yeri burası mı bilmiyorum fakat yardımınıza ihtiyacım var.
Şahinimi 0 dan restoreye başladım. A dan Z ye herşeyi 0 dan yapılacak fakat yapılmışken hayalim olan ragtop u da takmak istiyorum. Sizden istediğim yardım belki bilen eden vardır öncelikli olarak "Webasto Hollandia 400" modelini arıyorum. Elektronik olursa iyi olur. Daha sonrakiler iste manuel kumaş tavan yada son seçimim olan fiat stilo cam tavanı. Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok teşekkür ederim.

Webasto Hollandia 400
http://i49.photobucket.com/albums/f280/vintagefortytwo/xB%20Folding%20Sunroof/xBFoldingSunroof-3.jpg

Manuel Ragtop
http://image.minitruckinweb.com/f/8569020/0604mt_07_z+1992_toyota_pickup+rag_top.jpg

Stilo Skywindow

http://testdrayv.com/uploads/taginator/Jul-2012/fiat-stilo-sky-window.jpg

Not: Sahibindendeki webasto ilanı ile görüstüm fakat parçaları eksik. Stilo tavan ilanında iste parçalar kırık ve motoru yok.

Teşekkürler yeniden :)

Blackbird
10-12-2012, 22:44
Sorularının cevabını bilmiyorum ama bir kaç şey yazmadan duramadım.

Bu büyüklükte bir açılır tavan montajı için tavandaki destek direklerini kesmen gerekecek.

Şahin gibi rijitliği zayıf bir araçta tavandaki destekleride kestiğinde Allah korusun bir kaza olsa sonuçları pek hoş olmayacağını düşünüyorum.

Fabrika çıkışı bu tarz açılır tavanlı araçların normal tavanlılardan üretimde ayrıldığı ve ona göre kuvetlendirme ve ayarlamalar yapıldığını unutmamak lazım.

aliozel
10-12-2012, 22:47
Açıkcası şu videoyu izledikten sonra gaza geldim diyebilirim. Çünkü o kadar çok örnek var ki. Yani takmadıkları araç yok. Eski minilerden tutun ladalara vs lere hepsine bunu uyguluyorlar.

Teto Solar - Instalação passo-a-passo! Webasto - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=PrSygDyb8mg)

GokhanRS
10-12-2012, 22:51
konunun yeri tech > body kit veya genel kısmı.

sorunuzun cevabına gelince. maslakta sanroof center var. bu aradığınız modellerin alayı ve daha güzelleri adamların elinde mevcut. hiç dağılmadan canlı olarak orda vitrinde modelleri inceyebilirsiniz. katalog usülüde değil. adamların direk canlı vitrinleride var çalışır halde.

benim sanroof gürültü yaptığında yetkili servis 580 tl çekmişti. sanroof center 100 tl aldı.

SekoLive
10-12-2012, 22:54
ali araban koyuydu ve sanrım hidroliksizdi, imkan varsa boyasını ya beyaz ya kırmızı seç şahine yakışan iki renkdir. hidrolik olayınıda atlamamanı öneririm okadar yapıcaksan birazda süreni rahat ettirsin :)

sonrasında tavanı yerinde olsam sade bi sanrufla kapatırım bukadar büyük sanruf sıkıntı yaratabilir.

Rawr
10-12-2012, 23:05
Ragtopu kesip girmesinler içine :P

aliozel
10-12-2012, 23:13
Arabanın rengi bakır rengine dönücek bmw x3 kahverengi tonuna yakın bir renk. Hidrolik direksiyonu hiç düşünmedim fakat olabilir hatta iyi olur :)

Sunroof center ı duymamıştım teşekkürler onlarla bir iletişime geçeyim.

Evet kumaş sunroof biraz sıkıntı fakat yapıldığında da tadından yenmez. Bide üzerine hayal eklenince biraz bu duruma düşüyorum :)

weST.27
10-12-2012, 23:15
direkler gitmez mi bu kadar büyük sunroof için :S ?

bence küçük sunrooflar yeterli olur ef kasanın ki vs

aliozel
10-12-2012, 23:17
Ek yapayım. Sunroof centerda benim istediğim ölçülerde ve türde var. Yarın bir iletişime geçicem onlarla.Yeniden teşekkürler :)

BAŞAR
10-12-2012, 23:57
Açıkcası şu videoyu izledikten sonra gaza geldim diyebilirim. Çünkü o kadar çok örnek var ki. Yani takmadıkları araç yok. Eski minilerden tutun ladalara vs lere hepsine bunu uyguluyorlar.

Teto Solar - Instalação passo-a-passo! Webasto - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=PrSygDyb8mg)

ben video daki uygulamayı çok beğendim yaptırabilirsen yaptır.;)

131mirafiori
11-12-2012, 00:26
131 lerin tavanında direkler arasına bir sac vardır, o sac arabanın her yerini birbirine bağlar.... Bunu yaptırırsanız aracınız zamanla ortadan kırılmaya başlar 1 sene sonra falan bir bakmışsınız araba v olmuş...

aliozel
11-12-2012, 01:02
Tavanın zayıflaması hakkında doğru söylüyosunuz. Peki güçlendirme şansımız yokmu ? O keseceğimiz kısmın önüne ve arkasına direkler atsak tavan içinden olmazmı?.
Çünkü baya bi arabaya uygulanıyor ve sorun çıkmıyor. Ayrıca onun kasası tutma görevi görmezmi ?

131mirafiori
11-12-2012, 01:19
Tavanın zayıflaması hakkında doğru söylüyosunuz. Peki güçlendirme şansımız yokmu ? O keseceğimiz kısmın önüne ve arkasına direkler atsak tavan içinden olmazmı?.
Çünkü baya bi arabaya uygulanıyor ve sorun çıkmıyor. Ayrıca onun kasası tutma görevi görmezmi ?

takılacak olan kasaya atkılar atarak destek sağlanabilir ne kadar sağlıklı olur orasını bilemem :)

SekoLive
11-12-2012, 10:53
okadar düzgün araç yapacaksan tavan olayından vazgeçmelisin.

ve renk konusunda şahinin orjinalinde olan bir renk seçmeni öneririrm kave rengi x3deki gibi durmaz arabanın hatları düz x3ise oval hatlı.

tabi tercih yine senin :)

AlpyGti
11-12-2012, 11:04
SekoLive çok haklı renk olarak beyaz yada kırmızı seçilebilir x3ün boyası bmwde durduğu gibi durmayabilir . tavan olayı çok güzel fakat zamanla su alır diye düşünüyorum . Almadığını farzedelim zaten güvenli olmayan bir arabayı daha çok tehlikeye açık hale getiriyorsun allah korusun kendine güvenirsin biri gelir çarpar direnç olmadığından akordeyon gibi olur bana sorarsan standart ölcülerde bir sunroofla çık işin içinden.. ben olsam hiç takmam ya neyse :D:D

c20let
11-12-2012, 11:30
bu kadar emek verip restore ettiği aracı gündelik kullanmayacağınızı farz ederek hafta sonu keyif arabasında böyle bi ayrıntı çok iyi olur

aliozel
11-12-2012, 13:29
Araç haftada en fazla 4 gün kullanılır kullanılmaz. Çok aklıma girdi açıkcası. Bunu yapmadan da bitmiş saymıycam. Bakalım noolcak. Bu gün sunroofcenter la konuşup son kararı vericem.

5500
11-12-2012, 13:33
Ben çok güvensiz olacağını düşünüyorum. Görüntü için tehlikeye atmaya değmez. Serkan abinin dediği gibi hidroliğe el atılsa fena olmaz. Şahinlerin direksiyon aşırı yorucu :D

VteC_MaNiaC
11-12-2012, 13:48
tavan kesildi diye daha ne kadar zayıflayabilir ki ? Zaten Allah vermesin dediğiniz koşullar oluştuktan sonra o tavan olmasada o araba turşu olur..

Ali benden sana tavsiye kesinlikle yap... renk olarakta X3 ün acı kahve rengi çok şık duracaktır çünkü şahinin kapı ve benzeri panelleri geniş olduğu için fazla ışık alıp kendini belli edecektir...

ekstradan bişey önermek gerekirse tavanı yaptıktan sonra kapı direklerinin arasından rollcage tarzı bişey dönebilirsin..

mmustu
11-12-2012, 13:51
bulabilirsen videodaki zımbırtıyı yap derim :D

şahinde o tavanın olup olmaması arasında çok fark olmaz zaten :D

SekoLive
11-12-2012, 13:53
tavan kesildi diye daha ne kadar zayıflayabilir ki ? Zaten Allah vermesin dediğiniz koşullar oluştuktan sonra o tavan olmasada o araba turşu olur..

Ali benden sana tavsiye kesinlikle yap... renk olarakta X3 ün acı kahve rengi çok şık duracaktır çünkü şahinin kapı ve benzeri panelleri geniş olduğu için fazla ışık alıp kendini belli edecektir...

ekstradan bişey önermek gerekirse tavanı yaptıktan sonra kapı direklerinin arasından rollcage tarzı bişey dönebilirsin..

tavanı kayan şahin hiç gördnüzmü acaba? bi araştırın.
kaza durumu zaten dicek bişi yok olacak olur ama tavan kayması arabayıda sahibinide sıkıntıya sokar.

bide aklıma geldi tüvde sorun olabilir o tavan onuda araştır ali yapmadan belge v.s. gerekirse önceden tedarik etmeni öneririm.

aliozel
11-12-2012, 17:27
Tavanı yaparsam eminim ki şahinde bir ilk olacak. Cam olanını yaptıklarını biliyorum fakat bu şekildeki yok.

Okan abi aynen bende öyle düşünüyorum renk biraz bakır biraz kahve arası bişey olucak :)

Tüv olarak ta öğrendiğim kadarıyla sunroof la aynı şekilde olduğu için bir sorun çıkmıyor. Sonuçta araç cabrio ya çevrilmiyor.

Yani en kötü ihtimalle konuşacağım yer isterse tavana önden ve arkadan 2 direk daha yaptırıcam.

aliozel
13-12-2012, 10:14
Arkadaşlar dün sunroofcenter ile konustum. Taktıktan sonra herhangi bir problem yaşamayacağımı söylediler vs fakat verdikleri fiyat bir şahin parası daha desem yerinde olur :D

O yüzden aramaya devam ediyorum :)

free-hifi
18-01-2013, 09:25
muayeneden geçemeyeceksin bunu düşündünmü ?

FcX
18-01-2013, 09:29
Arkadaşlar dün sunroofcenter ile konustum. Taktıktan sonra herhangi bir problem yaşamayacağımı söylediler vs fakat verdikleri fiyat bir şahin parası daha desem yerinde olur :D

O yüzden aramaya devam ediyorum :)

Bir tavsiye, cam tavana dönen Twingolardan çıkan bez tavanları alabilirsin. Okuduğum kadarıyla genelde VW'ciler 400-500 civarına alıp ragtop yapıyorlarmış. Aklında olsun, belki denk gelirsin.

bugratemel
18-01-2013, 09:32
muayeneden geçemeyeceksin bunu düşündünmü ?

muayeneden neden geçemiyo ?? sadece merak ettim
yani şöyle stlio yada eski kasa polo ve twingo nası geçiyo
yanı geçmemesi için sebep ne ? onu anlayamadım bilgi verirseniz sevinirim saygılar

aliozel
18-01-2013, 09:51
Bende twingo tavanı arıyorum açıkcası. Kumaş olanlardan. Ama henüz bulamadım. Etrafınızda tam olarak varsa düşünebilirim.

Ek olarak bildiğim kadarıyla muayenede sorun olmuyor. Sonuçta bir sunroof. Ha sorun olduysa ruhsata işlenip illaki geçiliyor o zaman.

Şu anlık onu durdurdum çünkü tavanı bulamadım. Hala arıyorum.