PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Domain hakkında yardım

Batu-R
11-12-2012, 11:16
Abilerim merhaba. Çoğu kişinin bildiği üzere MeetingSpot [TR] adlı sayfayı sandel ile birlikte açtık ve yönetiyoruz ve gittikçe büyüyoruz bu yüzden web sitesi açmayı düşündüm. Stancenation.com gibi bir site içeriğine sahip olucak bu tür bir siteyi açmak ne kadara patlar ?

CooLeqenD
11-12-2012, 11:20
La bizim patron gelsinde bir sorayım bakalım ne kadar fiyat çekicek ben sana dönerim.

volume81
11-12-2012, 11:23
150 TL gibi bir yıllık giderin olur onun dışında sadece web sitesini yaptırırken para ödersin oda yaptıracağın kişi/firma'ya göre değişir

veya hazır blog veya hazır scriptler kullanabilirsin

Kakus
11-12-2012, 11:23
Kaba gözükmek istemem. Fakat bunun cevabını bilmiyorsanız, bu işe biraz cahil cesaretiyle giriyor olmayacak mısınız?

CooLeqenD
11-12-2012, 11:25
Kaba gözükmek istemem. Fakat bunun cevabını bilmiyorsanız, bu işe biraz cahil cesaretiyle giriyor olmayacak mısınız?

Kendisi Web' ci konuya uzak değil ama fiyatsal yönleri bilmiyor sadece :) Web Tasarım olarak bitirdi okulunu.

Batu-R
11-12-2012, 11:27
#2 Tamam kanka söylersin onu bana.

#3 Teşekkür ederim bilgi için kendim yapmayı düşünüyorum takıldığım noktalarda hazır script vs kullanabilirim.

#4 Domain hakkında bir bilgim yok sadece. Web sitesi tasarımı kodlaması hakkında bilgiye sahibim.

Thracian
11-12-2012, 11:35
#2 Tamam kanka söylersin onu bana.

#3 Teşekkür ederim bilgi için kendim yapmayı düşünüyorum takıldığım noktalarda hazır script vs kullanabilirim.

#4 Domain hakkında bir bilgim yok sadece. Web sitesi tasarımı kodlaması hakkında bilgiye sahibim.

Domain adı yıllık 15-25 TL arasında değişir.

Web sitenizde yayınlayacağınız içerik türüne göre Web alanı, Bandwitch (trafik), mail, yedekleme, desteklediği servisler önemli buna göre fiyatı değişir. Eğer videoları youtube firestreet gibi video sitelerinde barındırırsan %85 trafigin azalır. fotoğrafları kendi hostun da değilde imageshack.us gibi sitelerde barındırırsan %10 tasarruf edersin.

Başlangıç için BU PAKET (http://www.webkur.com.tr/hostingayrinti.php?id=5) yeter gibi geliyor. Almadan önce paket yükseltebilmeyi konuşun faydası olur.

Başlangıç için yıllık 100 TL ye web siteniz olur + web tasarım için ise bir limit yok

Batu-R
11-12-2012, 11:38
Domain adı yıllık 15-25 TL arasında değişir.

Web sitenizde yayınlayacağınız içerik türüne göre Web alanı, Bandwitch (trafik), mail, yedekleme, desteklediği servisler önemli buna göre fiyatı değişir. Eğer videoları youtube firestreet gibi video sitelerinde barındırırsan %85 trafigin azalır. fotoğrafları kendi hostun da değilde imageshack.us gibi sitelerde barındırırsan %10 tasarruf edersin.

Başlangıç için BU PAKET (http://www.webkur.com.tr/hostingayrinti.php?id=5) yeter gibi geliyor. Almadan önce paket yükseltebilmeyi konuşun faydası olur.

Başlangıç için yıllık 100 TL ye web siteniz olur + web tasarım için ise bir limit yok

Bilgi için çok teşekkür ediyorum çok yararlı bir bilgi oldu. Dediklerinizi uygulayacağım. Teşekkürler.

onursumer
11-12-2012, 11:42
ortalama hosting maliyetin domainle birlikte

başlangıç olarak

yıllık 150-200 tl arası tutar ama trafiğin arttıça maliyetinde doğru orantılı artabilir

ben ihs telekomu kullanıyorum fiyatlarını inceleyebilirsin

Görkem.Y
11-12-2012, 11:42
Domaini bilinen firmalardan alin isimtescil ihs vs.onun haricinde bw ( trafik ) bence biraz fazla olsun.Bu isleri yapan arkadasin var bilge adam sertifikali kendi ofisi var .( fatura da kesebilir )

Batu-R
11-12-2012, 11:45
#9 Tamamdır ben bunu iyice bi araştırayım işimi sağlama alayım. yoksa patlarız falan yalan olmasın bütün işlerim.

#10 abi onu arkadaşınla konuşup bana geri dönebilir misin sağlam bi şekilde alalım yada CooLeqenD bu işin içinde ondan alıcam yoksa. Advanları koy abi bu arada :D

Kakus
11-12-2012, 11:46
Evet doğru, Thracian arkadaşımızın dediği gibi bir site yaparsan, prestijden uzak ve yavan bir web sitesi sahibi olman mümkün.

coder
11-12-2012, 11:52
Şimdi aynı işlemi JDM Culture için yapıcaz, ilk önce hedefini belirlemen lazım portal mı olacak blog mu resım paylaşımı bunları bana detaylı anlatırsan fiyat belirleyebilirim

Batu-R
11-12-2012, 11:55
Forum şeklinde olmayacak. Stancenation gibi bir site olucak yani anasayfaya girdiğinizde karşınızda yapılmış olan etkinlikler falan çıkıcak tek resim basınca detaylar oluşacak.

Thracian
11-12-2012, 11:55
Evet doğru, Thracian arkadaşımızın dediği gibi bir site yaparsan, prestijden uzak ve yavan bir web sitesi sahibi olman mümkün.

Bir bakıma doğru, ama yinede Maliyet/fayda oranı yüksek bir yol. Göze batan, pop-up reklamlar olduktan sonra 10.000 TL de harcasa hitleri düşük olacaktır.

Bence başlık sahibi tam olarak Bütçesini ve istediği şeyleri yazmalı, bu şekilde daha yardımcı olabilirim.

coder
11-12-2012, 11:58
Forum şeklinde olmayacak. Stancenation gibi bir site olucak yani anasayfaya girdiğinizde karşınızda yapılmış olan etkinlikler falan çıkıcak tek resim basınca detaylar oluşacak.

Anladım bunun için en mantıklısı Wordpress yazılımı domain yıllık 7 usd vps alacaksın public hostta yapılacak birşey değil eğer biraz geniş bir kitleye hitap edeceksen dedicated alacaksın sanal bir yerden sonra loadı düşüremezsin, sunucu aylık 280 liraya patlar ha public hostta yapamaz mısın? Yaparsın ama hitin yükseldikçe host makinesini şişireceksin ve adamlar sana diyecekki senin yüzünden saldırı alıyoruz :) Ayrıca ddos gibi saldırılar geldiğinde ssh yetkin olmadığı için müdahale edemeyeceksin. Hacklenme olasılığında diğer sitelerin güvenliğine bakacak o yüzden public host sıkıntılı

Kakus
11-12-2012, 11:59
Bence başlık sahibi tam olarak Bütçesini ve istediği şeyleri yazmalı, bu şekilde daha yardımcı olabilirim.

Sorun da burada zaten. Fotoğraf çekmek ile bir web yayınına sahip olup, yönetmek oldukça farklı şeylerdir. -Ki emin olun stancenation ayda ne 150 lira ödüyordur, ne 300 lira. : )))

coder
11-12-2012, 12:03
Sorun da burada zaten. Fotoğraf çekmek ile bir web yayınına sahip olup, yönetmek oldukça farklı şeylerdir. -Ki emin olun stancenation ayda ne 150 lira ödüyordur, ne 300 lira. : )))

Stance aylık server kirası olarak dreamhosta 249 usd ödüyor.

Thracian
11-12-2012, 12:07

dediğim paketin 1 üst özelliklerinde paketle ve wordpress ile çok hoş bir site yapılabilir. ücretli bir temada yaptırabilirsin (100TL civarı) fotoğrafları kendi web sitende barındırabilirsin.

Kısacası elinde özgün içerik, detaylı bilgiler, doğru yönetimler iyi bir siteyi yıllık max 150 TL ye mal edebilirsin.

Ayrıca WP kendi SEO altyapısı olduğu için arama motorlarında ilk sıralara kolay ulaşırsın.

CooLeqenD
11-12-2012, 12:11

Sen nerden biliyon len? Münneccim misin Blacktop' cı :D

Thracian
11-12-2012, 12:12

Arkadaşıda tanımıyorum, yeteneklerini de bilmiyorum. Sizi dende bilgilerinizi bilmiyorum. Kendimi ve bilgimi biliyorum. Eğer pc ile alakalı bir kişiyse 1 aylık 1 demo sürecinden osnra WP ile bu işi yapabileceğini biliyorum. En büyük sıkıntı bilgilerin güncel ve doğru olması.

coder
Sen nerden biliyon len? Münneccim misin Blacktop' cı :D

Network'üne trace çektim bi baktım dreamhostta ip bloğuna göre tarama yaptım c class tamamen dedicated dreamhost sayfasına girip en pahalı dedicatede baktım buraya yazdım beyin bedava :D ( Bu arada blacktop diyorsun ama 10k rpm proje geliyor :D)

Kakus

Aynı şeyi söylüyoruz? Neden birbirimize artislik yapıyoruz?

Çünkü ikimiz de "aylık" rakamlardan bahsederken, arkadaşlar böyle bir sitenin "yıllık" hesaplamalarla olabileceğine inanıyorlar.

CooLeqenD
11-12-2012, 12:14
Network'üne trace çektim bi baktım dreamhostta ip bloğuna göre tarama yaptım c class tamamen dedicated dreamhost sayfasına girip en pahalı dedicatede baktım buraya yazdım beyin bedava :D ( Bu arada blacktop diyorsun ama 10k rpm proje geliyor :D)

La olum bir yerinde dur uğraşma millet ile rahat dur laa :D Gidiyon StanceNation server' ına atarlanıyon bir yerinde dur hele :D (10k RPM' den bol ne var Japonda :D )

coder
11-12-2012, 12:15
Aynı şeyi söylüyoruz? Neden birbirimize artislik yapıyoruz?

Çünkü ikimiz de "aylık" rakamlardan bahsederken, arkadaşlar böyle bir sitenin "yıllık" hesaplamalarla olabileceğine inanıyorlar.

Artistlik yok sen 100 300 değil dedin bende doğru olup araştırma yapıp stance'nin ne kadara server aldığını söyledim maksimüm sen niye atar yapıyorsun bana şimdi :o

mmustu
11-12-2012, 12:16
ya kavgayı bırakın

şimdi ben bi alan adı ve hosting mi ne alacam herifin tekide ( coder ) :D ufaktan bi site yaptı ben bu zımbırtıları alınca site hemen yayınlanırmı nasıl oluyo bu işler :D

coder
11-12-2012, 12:17
ya kavgayı bırakın

şimdi ben bi alan adı ve hosting mi ne alacam herifin tekide ufaktan bi site yaptı ben bu zımbırtıları alınca site hemen yayınlanırmı nasıl oluyo bu işler :D

ahauahuahuah abi domain ile hosting alacaksın hostingin buğra abideydi sanırım domaininde mynette :D

Thracian
11-12-2012, 12:17
Abilerim merhaba. Çoğu kişinin bildiği üzere MeetingSpot [TR] adlı sayfayı sandel ile birlikte açtık ve yönetiyoruz ve gittikçe büyüyoruz bu yüzden web sitesi açmayı düşündüm. Stancenation.com gibi bir site içeriğine sahip olucak bu tür bir siteyi açmak ne kadara patlar ?

Wordpressle bunu yapabilirsin. İçeriğini zengin tut. Araç inceleme kısmı yapman ben hoş olur. Donanımhaber, marka forumlardan incelemeleri ve fotoğrafları başta koyar sonra kendin test ettikçe güncellersen faydası olacağından eminim.

mmustu
11-12-2012, 12:18
ahauahuahuah abi domain ile hosting alacaksın hostingin buğra abideydi sanırım domaininde mynette :D

olum hiçbiriniz bi yaralı parmağa işemiyosunuz amk pm attım :D

Kakus
11-12-2012, 12:20
Artistlik yok sen 100 300 değil dedin bende doğru olup araştırma yapıp stance'nin ne kadara server aldığını söyledim maksimüm sen niye atar yapıyorsun bana şimdi :o

Estağfurullah, atar falan yapmıyorum. :)

Sadece basılı yayınların yavaş yavaş öldüğüne (malesef) inanan biriyim. Uzun yıllar basılı - online yayınlarda yazarlık, editörlük yaptım ve sadece bu işte "kaliteli" bir ürün çıkartmanın düşünüldüğü kadar kolay olmadığını belirtmek istiyorum.

--
Aksi tavrıma da bakmayın, icab-ı dahilinde elimden geldiği kadar yardımcı da olurum. Doruk Fasih'i çok severim, bana Bomonti filtresiz bira ısmarlasın, hep yardımcı olurum...

coder
11-12-2012, 12:20
La olum bir yerinde dur uğraşma millet ile rahat dur laa :D Gidiyon StanceNation server' ına atarlanıyon bir yerinde dur hele :D (10k RPM' den bol ne var Japonda :D )
Ben birşey yapmadım :(

Saygılar ellam :D

Kakus
11-12-2012, 12:21

Sen bugün işedin mi? Telefondayım demeler, hareketler, tavırlar falan Muştu bey... :D

coder
11-12-2012, 12:22
Sen bugün işedin mi? Telefondayım demeler, hareketler, tavırlar falan Muştu bey... :D

oooo muştu abi demek yardımcı olmadın abimize bekleteyim mi seni ha :D

mmustu
11-12-2012, 12:24

pm at bana 4s yurtdışımı garantilimi :D durumu nedir nasıl :D

coder
11-12-2012, 12:25
pm at bana 4s yurtdışımı garantilimi :D durumu nedir nasıl :D

Dur dur dur
15 kasımda bir mesaj attım;

Elinde temiz beyaz iphone 4s var mı abi? kilitle militle uğraşılmayacak

mmustu
11-12-2012, 12:27
Dur dur dur
15 kasımda bir mesaj attım;

Elinde temiz beyaz iphone 4s var mı abi? kilitle militle uğraşılmayacak

yok mınakoyim :D

adamın konusunu çip ettik olum pm atın bunları bana :D

coder
11-12-2012, 12:29

evet harbiden şimdi adam akıllı hesabı vereyim ben;

Domain .com yıllık ücreti 7 usd alıyorum.
Server düşünürse (dedicated) aylık 285 TL veriyorum.
Tasarım için istediği tasarımı söylesin 100 TLye çok rahat bulurum. (wordpress)

olay bu şekilde ilk açılış 400 TL patlıyor sonra diğer aylar 285 TL.

Batu-R
11-12-2012, 12:31
Yardımlarınız için öncelikle teşekkür ediyorum. Öncelikle yapmak istediğim (şuanlık) forum olmayacak sitede. Yani stance nation sitesinden forumu çıkarttığınızda oluşabilicek bir site istiyorum şu an'da millet neler yaptığımızı öğrenmek adına daha sağlıklı olur. Host/Domain işinden pek anlamıyorum tek bildiğim kodlama ve tasarım kısmı.

O yüzden sadece site yüzeysel neler yaptığımızı neler çektiğimizi ne gibi işler yaptığımızı görmesi adına anasayfada stancenation tarzı bir bölüm olucak. Çoğu kişi bakmıştır zaten stancenation.com'un sitesine o yüzden tasarım olarak bu bence çok sağlıklı forum olayı ilerleyen zamanlarda oluşabilicek site çok fazla hit aldığında çok fazla bilinen bir şekil haline girdiğinde forum özelliği aktif edilir.

coder
11-12-2012, 12:34

Yardımlarınız için öncelikle teşekkür ediyorum. Öncelikle yapmak istediğim (şuanlık) forum olmayacak sitede. Yani stance nation sitesinden forumu çıkarttığınızda oluşabilicek bir site istiyorum şu an'da millet neler yaptığımızı öğrenmek adına daha sağlıklı olur. Host/Domain işinden pek anlamıyorum tek bildiğim kodlama ve tasarım kısmı.

O yüzden sadece site yüzeysel neler yaptığımızı neler çektiğimizi ne gibi işler yaptığımızı görmesi adına anasayfada stancenation tarzı bir bölüm olucak. Çoğu kişi bakmıştır zaten stancenation.com'un sitesine o yüzden tasarım olarak bu bence çok sağlıklı forum olayı ilerleyen zamanlarda oluşabilicek site çok fazla hit aldığında çok fazla bilinen bir şekil haline girdiğinde forum özelliği aktif edilir.

O zaman aylık 4 usdye byethost'un paketleri var reseller olarak vede ben hitli sitemde 6 ay boyunca onu kullandım ve sunucu başlarında operatör var sıkıntı çıkarmıyor hiçbir konuda zaten firewall sunucu üzerinde.

4 usd aylık host (site hitlenene kadar)
7 usd yıllık domain
wordpress ücretsiz.
tasarımıda bana ulaşırsan stance gibi birşey temin edebilirim.

Batu-R
11-12-2012, 12:41
O zaman aylık 4 usdye byethost'un paketleri var reseller olarak vede ben hitli sitemde 6 ay boyunca onu kullandım ve sunucu başlarında operatör var sıkıntı çıkarmıyor hiçbir konuda zaten firewall sunucu üzerinde.

7 usd yıllık domain
wordpress ücretsiz.

Tamamdır dostum çok teşekkür ediyorum işleri denkleştirdiğimizde sana geri dönüş yapacağım. Mail adresin falan varsa onu pm'lersen iyi olur.

XoR
11-12-2012, 12:42
Tamamdır dostum çok teşekkür ediyorum işleri denkleştirdiğimizde sana geri dönüş yapacağım. Mail adresin falan varsa onu pm'lersen iyi olur.

Söylediklerini yapmazsa bana pm atarmısın, bi pataklama tahsilatı var seni bahane ederim :D

volume81
11-12-2012, 12:44
Söylediklerini yapmazsa bana pm atarmısın, bi pataklama tahsilatı var seni bahane ederim :D

bu gibi müşteri,abi ve tanıdıklarım olduğu için web işini bıraktım :D

IT forever :D döverlerse bilgisayarlarını yapmıyorum :D

fdogan
11-12-2012, 12:45
uzun zamandır dusunuyordum stanceworks yada stancenation tarzında bir site yapmak
konuyu takipteyim

coder

koray abi yine ne yaptım :( tamam piste gelmedim de bu kadar üzüleceğinizi bilemedim reis :(

Batu-R

hahahahah tamam abi söylerim :D

XoR
11-12-2012, 12:46
koray abi yine ne yaptım :( tamam piste gelmedim de bu kadar üzüleceğinizi bilemedim reis :(

Yok bişi be sevdiğimden yazıyorum :)

Thracian
11-12-2012, 12:46

7 usd yıllık domain
wordpress ücretsiz.

Aynı fikirdeyim, Siteyi WP ile yapmanı tavsiye ederim. Ek gider bir tek Hoş bir WP Teması.

4 usd lik hostun linkini alabilirimiyim. Özelliklerine bakacağğım

coder
11-12-2012, 12:47
Yok bişi be sevdiğimden yazıyorum :)

Bunlar hep can sıkıntısından işte :D

coder
11-12-2012, 12:49
Aynı fikirdeyim, Siteyi WP ile yapmanı tavsiye ederim. Ek gider bir tek Hoş bir WP Teması.

4 usd lik hostun linkini alabilirimiyim. Özelliklerine bakacağğım

https://securesignup.net/portal/sharedhosting.php
Sizi ayrı bir makineye alıyorlar. Başına 7x24 operatör koyuyorlar gecenin 4ünde saldırı geldi diye aradıklarını biliyorum

Thracian
11-12-2012, 12:53
https://securesignup.net/portal/sharedhosting.php
Sizi ayrı bir makineye alıyorlar. Başına 7x24 operatör koyuyorlar gecenin 4ünde saldırı geldi diye aradıklarını biliyorum

Gayet iyi...

coder
11-12-2012, 12:55
Gayet iyi...

Aradıklarında şöyle bir sıkıntı vardı yalnız, adam yabancıydı bende kontor istiyorlar diye suratlarına kapattım (zaten yurtdışı hat) emailde farkına vardım ayıp oldu :D

5500
11-12-2012, 13:13
Anladım bunun için en mantıklısı Wordpress yazılımı domain yıllık 7 usd vps alacaksın public hostta yapılacak birşey değil eğer biraz geniş bir kitleye hitap edeceksen dedicated alacaksın sanal bir yerden sonra loadı düşüremezsin, sunucu aylık 280 liraya patlar ha public hostta yapamaz mısın? Yaparsın ama hitin yükseldikçe host makinesini şişireceksin ve adamlar sana diyecekki senin yüzünden saldırı alıyoruz :) Ayrıca ddos gibi saldırılar geldiğinde ssh yetkin olmadığı için müdahale edemeyeceksin. Hacklenme olasılığında diğer sitelerin güvenliğine bakacak o yüzden public host sıkıntılı

Bence çok detaya girdin. dedicatedlik ne var şimdi bunda? Önce klasik bir şekilde başlar, hite göre hosting konusunu ele alır. İyi bir firmadan iyi bir hosting ile absürt maliyet olmadan çözülebilir.

coder
11-12-2012, 13:19
Bence çok detaya girdin. dedicatedlik ne var şimdi bunda? Önce klasik bir şekilde başlar, hite göre hosting konusunu ele alır. İyi bir firmadan iyi bir hosting ile absürt maliyet olmadan çözülebilir.

Kitlesine bakar facebookta büyük bir kitlesi var.

Thracian
11-12-2012, 13:26
Kitlesine bakar facebookta büyük bir kitlesi var.

4.000 takipçisi var. Bunlar aktif kullanıcı değil. 4 usd olan kaliteli bir site için gayet yeterli.

1 dolarlıkda yeterli iş görür.

5500
11-12-2012, 13:27
4k beğenisi var. % kaçı aktif, % kaçı ne kadar internette vakit geçiriyor, % kaçı siteyi girip inceleyecek? birkaç hafta yada birkaç ay talebe göre hareket etmesi bence daha iyi, gereksiz maliyet altına girmemiş olur.

opamp
11-12-2012, 13:47
Elbette istatistik olarak düşünülürse kaç kişinin ne kadar süre online kalacağı veya giren çıkan ziyaretçi vs. konularında işler değişebilir evdeki hesap çarşıya uymayabilir. Sürekli 4000 kişilik bir hareket oluşacakmı sitede zor bence çünkü web sayfası olunca işler değişebiliyor.
İnsanlar sosyal paylaşım sitelerinden birşeyler takip etmeyi daha çok seviyor bu zamanda.. Bencede önce sakin bir şekilde giriş yapılabilir makul fiyatlarla. Blog şeklinde olması gerekir zaten bu zamanda en ideali bence.. Vakti zamanında aktif denilebilecek 4000 kişiye yakın üyesi olan bir forum yöneticisiydim çok basit bir host ve komik rakamlarla yürütüyordum o işi ve yetiyordu o halde bile..

mmustu
11-12-2012, 13:48
ya bülent sen benim işimi çöz önce olum :D

Batu-R
11-12-2012, 14:16
Yardımlarınız ve yorumlarınız için teşekkür ediyorum o zaman bu işe ilk önce blog tarzı bir şey ile başlıyalım ondan sonra bu tür web sitesi şekline girelim. doğru mu anladım ?

Thracian
11-12-2012, 14:27
Yardımlarınız ve yorumlarınız için teşekkür ediyorum o zaman bu işe ilk önce blog tarzı bir şey ile başlıyalım ondan sonra bu tür web sitesi şekline girelim. doğru mu anladım ?

1- 1 adet domain satın alıyorsun
2- 1 adet host alıyorsun.
3- ücretsiz olan wordpress i yüklüyorsun (WP hazır sitedir, tema değişikliği yaparak farklı oluyorsun. İçinde SEO da var kullanımıda kolaydır.
4- Sitede ne nerede olacak neler yer alacak belirleyin ( Bu aşamada r10.net birinden tema yaptırabilirsiniz. Yada hazır ücretsiz tema alıp yazı ve resimleri eklemeye başlayın.
5- 5-6 gün kendiniz deneyin eksikleri ve yeni fikirleri değerlendirin

Hayırlı ugurlu olsun

5500
11-12-2012, 15:01
ya bülent sen benim işimi çöz önce olum :D

hani ben çözüyordum abi o işi :D

1- 1 adet domain satın alıyorsun
2- 1 adet host alıyorsun.
3- ücretsiz olan wordpress i yüklüyorsun (WP hazır sitedir, tema değişikliği yaparak farklı oluyorsun. İçinde SEO da var kullanımıda kolaydır.
4- Sitede ne nerede olacak neler yer alacak belirleyin ( Bu aşamada r10.net birinden tema yaptırabilirsiniz. Yada hazır ücretsiz tema alıp yazı ve resimleri eklemeye başlayın.
5- 5-6 gün kendiniz deneyin eksikleri ve yeni fikirleri değerlendirin

Hayırlı ugurlu olsun

+5500
Küçük bir hostla başlayın, WordPress kurup devam edin.. Hit'e göre yol haritası çizersiniz. Şuan taş çatlasa domain + hosta 100 lira ayırın yeter.
WordPress yada farklı script ve temalar için scriptmafia.org sitesinden yararlanabilirsin. Yardımcı olabileceğim bir konu olursa PM atabilirsin.

onursumer
11-12-2012, 15:13
@coder

bana hazır panelli güzel yazılmış blog bulsana :D

EcceBlog Wordpress Teması | ECCE Web Tasarım (http://www.eccetasarim.com/ecceblog-wordpress-temasi/)

bunun gibi :D

_sinan_
11-12-2012, 15:14
yahu neler neler yazılmış yok artık..

yıllık masrafın 15tl domain , ortalama 20tl-50tl hosting'dir. İstersen birçok firmadan ücretsiz hosting sponsorluğuda alabilirsin ki bence böyle bişeye gerek yok. ilk açıldığı için böyledir , eğer trafik artar ve yetersiz gelirse , veya servarda milyon tane site olurda site kasılıp durursa düzgün adam akıllı bi host alırsın.Neyse yok özel olucak vs. çok yazılmış ama şuanlık gereksiz.

Örneğin verdiğiniz örnek site Stance:Nation – Form > Function › Log In (http://www.stancenation.com/wp-login.php) oda wordpress. Zaten wordpress opensource yani açık kaynaktır. Üzerine ücretsiz tema yüklersiniz , yaparsınız , yaptırırsınız veya hazır satın alırsınız.

Hatta dahada ucuza hiç etliği sütlüğü ile uğraşılmak istenmez ise , yalnızca sade bir blog ise amaç severek takip ettiğim drifttr.com gibi wordpress.com (veya blogger) üzerinden alınan ücretsiz bolg'u ücretli bir domain ile bağlayıp bile kullanabilirsiniz. Hani çok kasmaya gerek yok :icon_tup:

Siteye girenler sitenin tasarımına bakar tabiki ama , onun özel tasarım mı hazırmı vs. mi gibi olup olmadığına bakmaz. Ayrıca wp'yi hakir görenler için büyük sitelerden örnekler koyabilirim veya hazır tema ilede güzel örnekler verebilirim.

Daha detaylı soru vs. varsa elimden geldiğince yardımcı olurum.

redbaron
11-12-2012, 16:29
domain ile hosting karışımış bazı yerlerde , domain olarak yıllık 20 tl , hosting olarak yıllık 100 tl masrafın olur trafiğe göre artar. Siteyi kurmayı başkasına yaptrıcaksanızda 300-400 gibi birşeye mal olur.Zaten verdiğin örnek site wp ile hazırlanmış hazır şablon , pek bi esprisi yok.Önemli olan google da kastırabilmek onun içinde reklam , yetenek ve bu işten anlayan lazım.Bilen bi arakadaşa danışırsanız iyi işler çıkar , ama her seo paketinede güvenmeyin, ağzı olan ben seocuyum diyor

Batu-R
11-12-2012, 19:10
yahu neler neler yazılmış yok artık..

yıllık masrafın 15tl domain , ortalama 20tl-50tl hosting'dir. İstersen birçok firmadan ücretsiz hosting sponsorluğuda alabilirsin ki bence böyle bişeye gerek yok. ilk açıldığı için böyledir , eğer trafik artar ve yetersiz gelirse , veya servarda milyon tane site olurda site kasılıp durursa düzgün adam akıllı bi host alırsın.Neyse yok özel olucak vs. çok yazılmış ama şuanlık gereksiz.

Örneğin verdiğiniz örnek site Stance:Nation – Form > Function › Log In (http://www.stancenation.com/wp-login.php) oda wordpress. Zaten wordpress opensource yani açık kaynaktır. Üzerine ücretsiz tema yüklersiniz , yaparsınız , yaptırırsınız veya hazır satın alırsınız.

Hatta dahada ucuza hiç etliği sütlüğü ile uğraşılmak istenmez ise , yalnızca sade bir blog ise amaç severek takip ettiğim drifttr.com gibi wordpress.com (veya blogger) üzerinden alınan ücretsiz bolg'u ücretli bir domain ile bağlayıp bile kullanabilirsiniz. Hani çok kasmaya gerek yok :icon_tup:

Siteye girenler sitenin tasarımına bakar tabiki ama , onun özel tasarım mı hazırmı vs. mi gibi olup olmadığına bakmaz. Ayrıca wp'yi hakir görenler için büyük sitelerden örnekler koyabilirim veya hazır tema ilede güzel örnekler verebilirim.

Daha detaylı soru vs. varsa elimden geldiğince yardımcı olurum.

Teşekkür ediyorum detaylı bilginiz ve ilgilendiğiniz için :)