PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Leon Coilover veya Eibach 5 cm

berko
11-12-2012, 20:42
Aracıma jantları taktığım çok oldu fakat yay işini vakitsizlikten ve kararsızlıktan türlü çözemedim. Eibach 5 cm yay mı alsam yoksa raceland coilover mı? Çok aşırı paralar harcamak istemyorum çünkü 6 aya arabayı değiştiririm. ***** Ankara yollarında kullanılacaka araç. Ankarada raceland veya türevi coil satan yer var mı?

http://e1212.hizliresim.com/14/c/gtrbr.jpg

ANIL ERCAN
12-12-2012, 00:05
Amacınız basıklıksa 5 cm ve üzeri spor yaylar kullanın. Ama sadece camurluk arası kapansın diyorsanız 3.5 tavsiye ederim. Ceylan gibi sekiyor araba valla spor yayla :)

ilker_ismail
12-12-2012, 00:14
5 lik eibach takarsan sert virajlarda cart curt sesi duyabilirsin çamurluk içinde bi civata başına sürtme yapıyo onu sökersen durum çözülüyo ama tavsiye ederim

onurars
12-12-2012, 00:56
bendede tdi leon var bayadır aranıyorum fiyat bakımından ta coiller kafama yattı.

ümitech
12-12-2012, 01:10
sakın raceland işine girme !!! sakın .

GTCihad
12-12-2012, 08:24
Lastik ve jant değerlerinizi bilmiyorum ama resimden gözüktüğü kadarı ile bu jant lastikte 5cm lik yay %99 sürtme yapar , tecrübe ile sabit. Ancak eibach 5cm yay bayağı bir düşürüyor leonları coil'e dahi gerek kalmaz benim fikrim

berko
12-12-2012, 08:49
Lastik ve jant değerlerinizi bilmiyorum ama resimden gözüktüğü kadarı ile bu jant lastikte 5cm lik yay %99 sürtme yapar , tecrübe ile sabit. Ancak eibach 5cm yay bayağı bir düşürüyor leonları coil'e dahi gerek kalmaz benim fikrim

Jantlar 18 , 8 ofset et 38, lastik 225 40 18, bende onlerden supheliyim biraz disarda onler...

alicancalis
12-12-2012, 08:50
Son iki arabamda helezon sonrası coilover a geçmiş biri olarak, kesinlikle coilover diyorum. Belki baştan biraz fazla para harcarsın ama her kuruşunu sonuna kadar hakkeden bir parçadır. Sadece helezon kullandığın zaman standart amortisörlerin aşırı sıkıştığı için rebound tepkileri çok daha agresif oluyor. Dolayısıyla birçok arkadaşın ifade ettiği gibi araba zıplıyor. Ama yok ben zaten efendi efendi giderim dersen sorun olmaz. Ancak hızlı girdiğin bir virajda, viraj içinde araba sektiği zaman demek istediğimi anlarsın. Benim halen zır stok s3'üme ilk ve tek parça coilover oldu mesela:)