PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çakar cezasi 650 tl

aga81
12-12-2012, 07:43
Bu sabah gazetede okudum cakar olan araclara 650 tl olmus cezasi 72 tlden 650 ye cikartilmis bide su surekli sisleri acik gezen araclarinda cezasi artsada aksamlari gozlerimiz rahatlasa.

Tunacan
12-12-2012, 07:46
Onu takan eziklerin de parası çoktur. Ödesinler...

Cliosportve
12-12-2012, 07:51
Arka sisleri yakanlar bi bitmediler
Özellikle Ford Connectlerde sanırım yapmayanı dövüyorlar
Şu sıra en gıcık en itici en iğrenç gözüme gelen şey bu arka sis davası
İnşallah onunda cezası yüksek bir bedel olarak alınır

yavuz_ozaydin
12-12-2012, 07:56
Bu sisleri açan kişilerin kendilerine saygıları yok ki karşısında ki bireylere saygılı olsun. Bunun tek çözümü çaydırı önlem. Ben fark ettiğimde uzunları yakıyorum karşılıklı veya arka arkaya geldiğimizde muhtemelen kendi yaptıklarının doğru benim yaptığımın yanlış olduğunu düşünüyorlardır....
Saygılar...

kadirsa
12-12-2012, 07:56
Hazırı konusu gelmiş paylaşayım;

bazılarıda normal arka park ampullerinin (normalde parklar 5w yanar) duyunu değiştirip yerine 21w sinyal ampulü takıyorlar, arkadaşlar güya aklınca arkadan daha iyi görülmesini sağlıyor ama arkadan gelenin gözlerini ne hale sokuyor farkında değil. Benim savunma metodum belli, daya uzunları yapış arkasına, sonra bakıyorum hemen dörtlüleri yakıyor paşalar...

rockford34
12-12-2012, 08:07
bize egzos cezası kesene kadar bu tip yavsaklara kessin içte bn gün içinde en az dört bes tane görüyorum her gün 2 kişiye kesse bizimde yakamızdan düşmüş olur :))

SOMEONESPECIAL
12-12-2012, 08:12
İsabet olmuş. 10 arabadan birinde var çünkü

aga81
12-12-2012, 08:16
Bende migren var agrim oldungunda dayanamiyorum o isigin verdigi rahatsizliga isallah yine duz hesap 72 yazip gecmezler

Arenimo
12-12-2012, 08:20
Sacma sapan araclarda var ben bircok kez arayip plaka verip sikayet ettim temizi bu

mur_84
12-12-2012, 08:23
arka sis olayında connect 1 accentler 2 deli oluyorum yaa inip stopları parçalayasım geliyor..

huseyinturk
12-12-2012, 08:35
Farkında olmadan yakıyolar heralde connect'lerde çünkü geneli yanık geziyor..

Sadece siste değil farı yıldızları aydınlatanlarada bir güzellik yapsalar fena olmaz. Sğlıklı uygulamakta lazım tabi sırf ceza yazmak için herkesin farı ayarsız çıkarılabilir ülkemizde..

SGTI
12-12-2012, 08:54
bi dakka şimdi benmi yanlış anladım ?
çakarlara verilen ceza 650 peki buna emniyet şeridi dahilmi yoksa çakarla emniyetten gidenler 1300 mü ödeyecek?

GokhanRS
12-12-2012, 09:02
Çakar lambaya 9 kat fazla ceza - Sabah - 12 Aralık 2012 (http://www.sabah.com.tr/Yasam/2012/12/12/cakar-lambaya-9-kat-fazla-ceza)

Çakar lambaya 9 kat fazla ceza

ALPER SANCAR
12.12.2012

Araçlarına polis sireni ve ışığı takarak, emniyet şeridini kullananlara kesilen ceza 9 kat artırılıp 650 TL'ye çıkarıldı
İçişleri Bakanlığı, yeni yılla birlikte yürürlüğe girecek trafik cezalarıyla ilgili genelgeyi il valiliklerine gönderdi. Yeni trafik cezalarında ortalama yüzde 7.8 artış meydana geldi. En yüksek ceza artışlarından biri araçlarına yasak olduğu halde ışıklı ve sesli uyarı işaretleri takılmasına geldi. 72 liralık ceza 9 kat artırılarak 650 liraya yükseltildi. Yeni oranlara göre ehliyetsiz araç kullanan ve kullandıran 343 TL, ehliyet almak için yanlış bilgi ve sahte belge veren 877 TL, ehliyetini yanında bulundurmayan 166 TL ceza ödeyecek.
KIRMIZI IŞIK: Kırmızı ışıkta geçene 166 TL, 11 yaşını bitirmeden bisiklet, 13 yaşını bitirmeden motorsuz taşıt kullanana 77 TL, sürücü belgesi sınıfının dışında araç kullanana 343 TL ceza kesilecek.
ALKOLLÜ SÜRÜCÜ: Alkollü araç kullanan sürücüye birincide 700 TL, 2'ncide 877 TL, 3 ve 3'ten fazlasında bin 407 TL ceza kesilecek. Uyuşturucu madde alarak araç kullanmanın cezası da 1.407 TL. Toplu taşıma araçlarında sigara içmenin cezası 88 TL.
RADARA YAKALANMA: Hız sınırlarını yüzde 10'dan yüzde 30'a kadar aşmanın cezası 166, yüzde 30'dan fazla aşmanın cezasıysa 343 TL'ye çıkarıldı. Radarların yerini belirleyen cihazları imal edenlere 2 bin 10 TL'den 3 bin 535 TL'ye kadar ceza kesilecek.
YOLCU TAŞIMA: İzinsiz ve ruhsatsız ticari amaçlı yolcu taşıyanlara ilk ihlalde 2 bin 102 TL, 2'nci ihlalde ise bin 576.50 TL, izinsiz sürücü kursu açanlara 5 bin 311 TL, plakalarını, devlete ait plaka renginde yaptıranlara 166 TL ceza kesilecek. Kamyon, çekici ve otobüslerde takoğraf, taksilerde ise taksimetre kullanmayanlara 343 TL, cihazları bozuk üreten ya da bozuk tutanlara 5 bin 311 TL ceza kesilecek.

KASK ZORUNLULUĞU
Elektrikli bisiklet kullananlara da "kask" zorunluluğu getirildi. Kask takmayanlara 72 TL idari para cezası kesilecek.

Conqueror
12-12-2012, 09:12
Arka sis farından rahatsız olan arkadaşlar, sizde benim gibi led stoplardan'da rahatsız oluyormusunuz? Bence led stoplar dizayn olarak çok iyi dursada başlı başına bir hüsran. Çok dikkat çekiyor ister istemez adamın stoplarına kitleniyorum.

alperkirman
12-12-2012, 09:21
11 yaşını bitirmeden bisiklet kullanana 77tl ceza ne ya?

arkadaş bişeyide kopya yapmayalım gene gidip başka ülkeden aldılar elemeden yürürlüğe koydular bu nası iş?

Gry
12-12-2012, 09:25
Çakar olayı çok isabetli olmuş, hatta mümkünse bunu daha yüksek bedellere çıkarsalar daha güzel olur

ENGean
12-12-2012, 09:25
11 yaşını bitirmeden bisiklet kullanana 77tl ceza ne ya?

arkadaş bişeyide kopya yapmayalım gene gidip başka ülkeden aldılar elemeden yürürlüğe koydular bu nası iş?

bnde bunu anlamadım, mesela cocuk 9 yasında bısıklet kullanıyo, polıs buna cezamı kesecek ? :)

GokhanRS
12-12-2012, 09:26
bisiklet olayı saçma olmuş evet. ama o muhtemelen trafikte bisiklet kullanmaktır. parkta bahçede kullanan çocuğa değildir.

alperkirman
12-12-2012, 09:27
bisiklet olayı saçma olmuş evet. ama o muhtemelen trafikte bisiklet kullanmaktır. parkta bahçede kullanan çocuğa değildir.

ay sonu herşey olabilir :D

mechanic
12-12-2012, 09:41
bu cezalarla adana iyice çekilmez olur

serdar_yuksel06
12-12-2012, 10:07
ön tarafta plaka yok ama camda varsa polis ceza yazabilir mi? Yada park a cekebilirmi?

220T
12-12-2012, 10:19
Zaten bu çakarlı arkadaşlar zengin fakir belli olsun modunda geziyorlar.Ödesinler cezayı da zengin fakir belli olsun.

34btr1907
12-12-2012, 10:52
Bu sisleri açan kişilerin kendilerine saygıları yok ki karşısında ki bireylere saygılı olsun. Bunun tek çözümü çaydırı önlem. Ben fark ettiğimde uzunları yakıyorum karşılıklı veya arka arkaya geldiğimizde muhtemelen kendi yaptıklarının doğru benim yaptığımın yanlış olduğunu düşünüyorlardır....
Saygılar...

takılıyım biraz,entry avatar uyumu pek olmamış :p

RSBurak
12-12-2012, 10:53
Arka sis farından rahatsız olan arkadaşlar, sizde benim gibi led stoplardan'da rahatsız oluyormusunuz? Bence led stoplar dizayn olarak çok iyi dursada başlı başına bir hüsran. Çok dikkat çekiyor ister istemez adamın stoplarına kitleniyorum.

ledli stoplar normalde etkilemiyor ama ışıklarda sürekli fren yapan bir mercedesin arkasında durunca geçici bir körlük oluşturuyor :)

BurakYozgat.
12-12-2012, 11:25
takılıyım biraz,entry avatar uyumu pek olmamış :p

ona bende takıldım :)

bu arada far ayarı düzgün olmayıp biri yeri diğeri göğü aydınlatanlarada bi ceza gelse süper olur.

clioGT
12-12-2012, 11:29
arka sisleri yanan araç önüme gelirse sis harici bir durumda, bende uzunları açıp öyle gidiyorum kapatana kadar veya önümden çekilene kadar

SekoLive
12-12-2012, 11:40
arka sisleri yanan araç önüme gelirse sis harici bir durumda, bende uzunları açıp öyle gidiyorum kapatana kadar veya önümden çekilene kadar

ben bu konuda bi seviye daha sinirliyim sanrım
yolda kimseyle itişmem tartısmam ama bu trafikde sis açanlara ayar oluyorm

uzunları tam yan aynasına denk getiriyormki gözünü harbi alsın.. bakıyorm anlamıyor

bu sefer önüne geçiyorm kasıtlı sisleri açıp kapatıyorum sonra acık bırakıp o arkamdan geçtikce bern önüne geçmeye uğraşıyorm

arka sis konusunda ciddi takıntılıyım. arkadaş geçen facebokda trafik fotosu atms gözüm ekrandaki arka sis lambasına takıldı onu bile uyardım orda :D :hehe:

Shadow_Dancer
12-12-2012, 11:49
Sacma sapan araclarda var ben bircok kez arayip plaka verip sikayet ettim temizi bu

Aynen, arıyorum trafigi veriyorum gazı..

mmged_jan
12-12-2012, 11:59
far ayarı esas mesele birde xzenon olayı he birde araç park halinde iken bile mahalle arasında uzunları açanlar var cezalık değil sopalık bunlar lada samara bile çakar takıp yol ister olmuş

kardeşim sol şeritten giderken cukura girmek istemiyoruz hemşerim bu neyin kornası indim aşşağı dedim hayırdır beni mi çağırdım birşeymi istiyorsun trafik cezaları caydırıcı olmalı

EMRE KAAN
12-12-2012, 12:00
vay be çok ilginç en salak araçlarda bile var artık çakar hadi çakarı geçtim te arka sis farı hakketen uyuz ediyo adamı benim önüme geçtiklerinde uzunları dayıyorum yapıştırıyorum benimki gidiyo onunkilerde gitsin :D

Durango
12-12-2012, 12:11
:cool:

+1

Hemen 155'i arayıp ihbarda bulunuyorum.

redbaron
12-12-2012, 12:18
çakar ve emniyet işi çok iyi olmuşta şu 11 yaşından küçük bisiklet kullanmaya cezayı bende anlamadım.sokakta 5 yaşında bisiklet süren çocuğa cezamı kescekler :D

ANIL ERCAN
12-12-2012, 12:28
Arka sis + Projektör gibi yanan sarı farlar + Transporter tarzı farları yuksekte olan araçlara xenon takma beni çıldırtan 3 şey.. hayır benim anlamadıgım arka sisi acınca noluyor araba dahamı sekil duruyor ?

ben aracımı 20 Agustos 2009'da sıfır km bayii'den aldım. Geçen hafta aracımı hadımköye muayeneye götürdüm bayagı bi siddetli yağmur yagıyordu size yemin ediyorum ilk defa o zaman açtım arka sisisimi :) yanıyormu yanmıyormu onu bile bilmiyordum valla cunku arabayı aldıgım gunden beri hiç acmadım acma geregi duymadım :D bahcelievlerde açtım öyle gittim gittim hadımköye kadar (:

ve sarı farlı bazı arabalar var ne ampul varsa artık arabada takılı maasallah öyle bir parlıyorki normal merceksiz xenon gözümü almazken bu namussuz sarı farlar göz bebeklerimin ırzına geçiyor.

hele hele mercedes sprinter, ford transit, vw transporter tarzı farları yüksek olan arabalara xenon takmıyorlarmı deli oluyorum karsıdan direk gözüne vuruyor adamın. çok kez kaza atlattım boyleleri yüzünden.

ama bi huyum vardır mesela yokustan asagı iniyorsam aksam asagıdan geleni beklerken yukarda parka alır farları kapatırım bu huyumu seviyim :)

powERS
12-12-2012, 12:33
cruise sedanlarında arka sisleri çok kötü. ama getz lerin uzunlarıda iyi :)

11 yaş saçma olmuş :(

Thexerox
12-12-2012, 12:36
Arka sisleri açana yöntem belli ışıklarda uzunları yakıp arkada beklemek :D çoğu zaman işe yarıyor.

|| CaNeR ||
12-12-2012, 12:49
Genelde ön sis farları olmayanlar arkaları yakıyorlar :)

poseidon
12-12-2012, 12:52
Hadi ön sisleri yere çeviriyorlar da fazla göz almıyor.
O arka sisleri yakanlar yok mu?
Önüne geçip camı açıp suratına projektör tutasım geliyor.
Uzun yakmadan falan anlamaz bunlar.

Osman Bahadır
12-12-2012, 12:59
Ezikliğin hal diliyle ifadesi...

131mirafiori
12-12-2012, 13:16
10 liraya taktırdığınız çakarlar size çakacaklar... Bursa da ben pek görmedim çakarlı araç ama sakaryada baya var burda da polisler rahat :D

chiefkadir
12-12-2012, 13:24
Herhangi bir milletvekilinin yiğeni bile siyah audi'sine mercedesi'ne takıp gezebildiği ortamda gerçekten bunun üstüne gidilip ceza kesiliyosa bravo

Quantum
12-12-2012, 13:44
arka sisleri açık gidenlere ya da ön sislerine xenon takanlara karşı yakında "do it your self" konusu altında "arka cama minare projeksiyonu montajı" konusunu açacağım..
çok pis planlarım var o pek sayın kişiliklere karşı..

http://www.euroex.com.tr/panel/galeri/2835450a75.png

GokhanRS
12-12-2012, 13:51
o değilde aracının arkasına beyaz ampül flaşör takan kamil gördüm. hemde bmw idi. yolda herkesin gözünü mikti.

mcitir
12-12-2012, 13:55
Hyunda Accent Era sı olupda ön sis farları kapalı gezen yok sanırım.

Dragger
13-12-2012, 10:09
Çakar olayı süper olmuş, itin köpeğin hepsinde vardı sökerler artık...

Time-R
13-12-2012, 10:16
Cakar + Emniyet seridi cezalarinin artmasi beni mutlu etti, dogru bir karar olmus.

NakkaSss
13-12-2012, 10:38
Arka sise cevaben herkes aynı şeyi uyguluyor sanırım. Yak uzunları biraz da mesafe bırak araya. Kör olsun itnenin oğlu :D

vtec powe®
13-12-2012, 10:46
çakara ceza bence az olmuş daha da arttırsınlar.

206 cılar biliyoruz arka sis lambanız çok şekil yerde, tampon ortasında ama gece gündüz yakmayın artık bi yeter daa!

gece gündüz arka sis lambasını yakan cruıze sahiplerininde corvette özentiliğine zaten diyecek kelime bulamıyorum! madem 4 lü takılcan git sök sisleri normal ampul tak be mübarek!

semavi
13-12-2012, 10:50
Çakar ve emniyet şeridine arttırabildikleri kadar artırsınlar...

Alkollü kullananlara ise cezalar bence çok çok az... Daha önce alkollü sürücü faciasına maruz kalmış birisi olarak çok daha fazla ceza almalırını istiyorum.. Bu ne yani, çakar açanla alkollü adamın cezası aynı para olarak...

ST
13-12-2012, 11:22
Merceksiz xenon takanlara,sislere xenon takanlara,arka sisleri tapagaz açık gezenlere,çakar takıp birşeye benzediğini sananlara yalan yok her seferinde saygıyla anıyorum ve küfür ediyorum.

Bu cezalar az olmuş minimum 1000TL olması lazım bence.

Anu
13-12-2012, 11:36
Arka sis yakanlara çok güzel bir uygulamam var. Yazın arka cam sileceğimi kırdılar. Daha önce de uğraştıklarından komple söktüm, sadece su çıkışı kaldı o da yukarı açılı şekilde direk arkaya bakıyor. Hareket halindeyken 7-8 metreye su atabiliyor. Arka sisi açık birini gördüğümde önüne geçip sisleri yakıp kapatarak su atmaya başlıyorum, adam trafikte kaçamıyor da :D Genelde hemen kapatıyorlar.

ST
13-12-2012, 11:42
Arka sis yakanlara çok güzel bir uygulamam var. Yazın arka cam sileceğimi kırdılar. Daha önce de uğraştıklarından komple söktüm, sadece su çıkışı kaldı o da yukarı açılı şekilde direk arkaya bakıyor. Hareket halindeyken 7-8 metreye su atabiliyor. Arka sisi açık birini gördüğümde önüne geçip sisleri yakıp kapatarak su atmaya başlıyorum, adam trafikte kaçamıyor da :D Genelde hemen kapatıyorlar.

:hehe: süpermiş :D güzel fikir bende yapıyım bari çok nadir kullanıyorum arkayı :D

Met
13-12-2012, 11:46
arka sislere uzunlarla cevap veriyorum :)

Quantum
13-12-2012, 12:21
Geçenlerde en çok ceza yazan polise ödül konusu açılmıştı.
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/139990-en-cok-ceza-kesen-polise-odul.html

şimdi de basında şu şekilde haberler çıkmaya başladı..

Başbakan Tayip Erdoğan, emniyet şeridi ihlallerinin önüne geçilmesi için emniyet yetkililerine talimat verince, Emniyet Genel Müdürlüğü teyakkuza geçti. İl emniyet müdürlüklerine, emniyet şeridini kullanan sürücülere ceza yazılması talimatı verildi. Polisleri teşvik için de en çok ihlal cezası yazanlara pirim ve tayin kolaylığı ödülü konuldu. Ayrıca yeni bir kararla, emniyet şeridi ihlali yapan sürücülerden 20 ceza puanı kesilmeye başladı.
Maganda şeridi - Hürriyet GÜNDEM (http://www.hurriyet.com.tr/gundem/22144205.asp)

o haber mi doğru bu haber mi doğru.. Eğer bu güncel haber doğru ise polisler elma ile armutu karıştırır mı.. Ödül kazanacağım diye "Emniyet şeridi ihlali yapan, çakar takan adam" yerine "gözünün üstünde kaşın var ben sana ceza yazacağım" der mi demez mi göreceğiz.

Wromm
13-12-2012, 12:24
Arka sisleri yakanlar bi bitmediler
Özellikle Ford Connectlerde sanırım yapmayanı dövüyorlar
Şu sıra en gıcık en itici en iğrenç gözüme gelen şey bu arka sis davası
İnşallah onunda cezası yüksek bir bedel olarak alınır

O transitlere sövmekten yoruldum ben !!
ilkinde uyarı + ceza ikincisinde bağlasınlar lann

SSagnak
13-12-2012, 13:20
Nefret ettiğim 3 şey mor pembe abuk subuk renklerde xenon yapanlar yada minibüsçüler gibi sarı ampul takanlar ve son olarak da emniyet şeridini kullanmam ama yanımdan geçenleri görüyorum polis onları görmezde çok nadir bi iki defa gittiğimde beni çevirmesine sinir oluyorum :@

sagi
13-12-2012, 13:33

ahahha bu olay cok iyi yaaa :D :icon_tup:

ycLbLgn
13-12-2012, 13:43
ne kadar işler orası tartışılır ama iyi olmus .

ÜSTÜNERC
13-12-2012, 20:28
ön sisleri park sis olarak kullanınca göz almıyorda arka sisler gercekten berbat yani.yağmurlu sisli karlı görüş mesafesinin düşmediği zamanlarda asla kullanmıyorum arka sis farlarını.Bide şu merceksiz farlara 30.000 k mıdır nedır mor mavi karısımı degısık bır renkle xenon takmıyorlarmı deli oluyorum yani.İnsanların gözüne tecavüz edıyorlar vallaha.Bide yolu falanda gostermıyor kapkaranlık gıdıyorlar sadece karsıdan gelenın gözlerini maf edıyor.Merceksiz fara xenon taktırmayın lütfen arkadaslar benım aracımda vardı gercekten göz alıyor diye söktürdüm.Kendi zevklerim icin baskalarını rahatsız edemezdım

fatihcakin
13-12-2012, 20:36
Onu takan eziklerin de parası çoktur. Ödesinler...

E doğru söz.

Maxi
13-12-2012, 20:44
acaba arkaya taktigimiz ferrari light da cakar sayilirmi ?

Low-Rider
13-12-2012, 20:50
yakında

satışı yasal takması yasak yeaah tripleri başlar

ismailozkan_01
13-12-2012, 20:55
evet aynen satışı yasal kullanması yasak bi aksesuardır diğerleri gibi :D ferrari light , aracın orjinal aksesuarı yada orjinal özelliği olmadığı için bence yasaklı grubuna girer saygılar...

ham
13-12-2012, 20:57
bugun bi 520d solundan geçerken sıkıştırdı neredeyse ters yöne giriyodum sonra arkasından yetişip kornaya asıldım agız hareketlerimden ne dedigimide anlamıştır sanırım sonra geçip gidiyodum baktım bu çakarlardan yaktı sonra tekrar yavaşladım döndü gitti plakasını aldım bende şikayet edicektim ama sonuç alamam diye düşünüyorum

GokhanRS
13-12-2012, 20:58
yakında

satışı yasal takması yasak yeaah tripleri başlar

düşünsene uçağı olan adam gelip yazıyormuş, jet aldık. satarken iyi ama karayollarına inemiyoruz. madem yasak satmayın kardeşim derlermiş :D ahahha

Low-Rider
13-12-2012, 21:05
düşünsene uçağı olan adam gelip yazıyormuş, jet aldık. satarken iyi ama karayollarına inemiyoruz. madem yasak satmayın kardeşim derlermiş :D ahahha

ağaoğlu inside :D

stayfun
13-12-2012, 21:23
arkaya f1 çakarı ve ya stoplara çakar takanlarada ağır ceza gelmeli bence ne amaç uğruna takıldığını anlamış değilim

dragstar
13-12-2012, 21:49
Az bile olmus bence

OBAN
13-12-2012, 22:17
arkaya f1 çakarı ve ya stoplara çakar takanlarada ağır ceza gelmeli bence ne amaç uğruna takıldığını anlamış değilim

O çakarlar arabaları denerken arkadan bakıldığında hangisinin geçip geçmediğini daha net algılamak için takılıyor diye biliyorum.

MGövercin
13-12-2012, 22:59
O çakarlar arabaları denerken arkadan bakıldığında hangisinin geçip geçmediğini daha net algılamak için takılıyor diye biliyorum.

Valla ilk defa duydum böle bişeyi ki zaten bu çakarları falan kullanan tipler belli zaten o amaçla kullandıklarını sanmıorum.Sorsan zaten ne amaçla kullandığını kendide bilmiyordur.

metin
05-02-2013, 19:52
şimdi bu adamın profilde plakalar açık çakarlı araçlar gözüküyor bunu emniyete nasıl bıldırmek lazım hayrına bırısı yapsın araçların çoğu app lı ozel araçlar olduğu bariz belli
Tamer Cesur - YouTube (http://www.youtube.com/user/tamercesur/videos?view=0)

Low-Rider
05-02-2013, 20:02
şimdi bu adamın profilde plakalar açık çakarlı araçlar gözüküyor bunu emniyete nasıl bıldırmek lazım hayrına bırısı yapsın araçların çoğu app lı ozel araçlar olduğu bariz belli
Tamer Cesur - YouTube (http://www.youtube.com/user/tamercesur/videos?view=0)

gir emniyetin sitesinden şikayet et

Dragger
05-02-2013, 20:15
Bunun için özel konu açıp herkese şikayet ettirmek lazım :)

AvcI
05-02-2013, 22:51
aslında bu tip araçları trafiğe şikayet etmeniz gerekli, ben ne kadar sivil plakalı çakarlı araç görsem üşenmeden trafiği arayıp söylüyorum...

hatta bir keresinde böyle bi araç sıkıştırdı aradım trafiği verdim plakayı chp genel başkanı kemal kılıçdaroğlunun şahsi aracı çıktı, spor gazetesi...

Alper_
05-02-2013, 22:55
650 az bile, iyi yapmışlar.

MrtYILDIZ
05-02-2013, 23:25
Buqün bi arkadaş çakar taksam ceza alırmıyım diye soruyodu inşallah görmüştür konuyu :)

darkmoon
05-02-2013, 23:31
Buqün bi arkadaş çakar taksam ceza alırmıyım diye soruyodu inşallah görmüştür konuyu :)

o bensem eğer benimki çakar takarsam değildi flashlı park ampülü idi çakar sayarlarmı demişdim ceza yermiyiz demişdim ama sonra gördümki bir iki youtube klibi paylaşınca arkadaşlar çakar gibi yanıyormuş ampül vazgeçdim zaten çakara en başda karşı olan insanların başında ben varım..

Oconner
05-02-2013, 23:33
ticari araçlarda arka sis açanların kafasını yaşayasım var

-Murat Özcan-
05-02-2013, 23:37
Hatta sabah konusu vardı bir arkadaş çakar lambamı ne taktırcaktı ceza yersin dedik umarım okumuştur bu konuyu