PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : elektrik tasarruf cihazı-telefonla satış.DOLANDIRICILIK

Brs_eg
13-12-2012, 19:05
forumda cok abuk konu arasinda bir bu eksikti biliyorum ama herkesin başına gelebilir.:p

başınıza gelmez demeyin sizede cikabilir :D

beni gunde 3 kere ararlar.kitap satiş,masaj aleti,tiyatro vs. vs. ztn direk kaparim.

babamda akilli adamdir aslinda banada sorar ama adami oyuna getirmişler.

kilit nokta ilk 4 numarayi solemiyin guvenlik için gerisini soleyin demişler.babamda kart numarsi eksik olursa bişy yapamaz diye solemiş..bide .pneler tedaş felan diyince iyicene güvenmiş

ben bu saatte tedaş mı arar diyene kadar bankayi aradik kart iptali yaptık..işlem yapilmiş 200 lira bize girmiş vaziyette.banka iptal için faks numarasi verdi pekte ilgilenmedi.

firmayi aradim biraz yardirdim geregini yapicam dedim falan biraz tırstı ama iptal et dedikce onayınız var diyor işin içinden sıyrılıyor.

ben şimdi napayim :D

bizimkiler içerde enayiliklerine gülüyorlar ama ben ayar oldum :)

şimdi kargoyla boktan bişy gondercekler. ben bunu almasam nolur alsam nolur.para gitmiş ztn.

3 ay sonra iptal edebilirsiniz diyor ama ondanda iş cikmaz.

firmadan alma gibi bi umudum yok.
cozerse bu işi banka cozer.
iş yordam bilen varsa bana anlatsin.
baya araştırdım pek bişy bulamadim.
konu ibretliktir beyler ister silinsin ister kalsin.
ama anne babaniza soleyin kartlarini mail order'a felan kapattirsinlar baştan onlem alin.

netten buldugum cihaz fotosu. :D :D :D
https://lh5.googleusercontent.com/-UsO1aMQsvm4/UGxwFO6we4I/AAAAAAAAGVY/nKeO2RVxbFk/w325-h242-n-k/IMG_0185.JPG

Low-Rider
13-12-2012, 19:06
hacı içinde ki macun mu?

uçmakdere'de ki evin camlarına çekersiniz artık boşa gitmesin:D

MeRtCaN
13-12-2012, 19:09
geçmiş olsun Barış acaba ne gelecek bende merak ettim şimdi.

Brs_eg
13-12-2012, 19:10
hacı içinde ki macun mu?

uçmakdere'de ki evin camlarına çekersiniz artık boşa gitmesin:D

başka sitede arkadaşlar almiş içine acmişlar cam macunu cikmiş aynen :D

valla ya 200 milyona bir avuç cam macunu aldik iyimi.

olmadi arabanin bi yerlerini tikarim napayim :D

birde içine silikon dokup kablo bandirilmiş versiyonu mevcut imiş :D

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/556764_10151272086967403_1902218113_n.jpg

Low-Rider
13-12-2012, 19:11
macun spec göndersinler bari, malzemeden çalmamışlar onda:D

baban artık macunu çekerken anaa avraat söver rahatlar:D

Brs_eg
13-12-2012, 19:11
geçmiş olsun Barış acaba ne gelecek bende merak ettim şimdi.

haci ne gelcek allah aşkina 3 milyonluk işporta mali gelcek :D

bankada calişan arkadaşlar var ise resmi olarak bankada iptal işlemi nasil olur onu ogrenmem lgzm.telefonda bilgi vermiyorlar direk fax cekin diyorlar.

Osman Bahadır
13-12-2012, 19:12
Geçmiş olsun.

Bankadan verilen faks numarasına şu tarih şu tutarla kartımdan çekilen ücret karşılığı herhangi bir mal veya hizmet almadım, firma kart bilgilerimi onayım dışında kullanmış, ücretim iadesi diye dilekçe yazıp gönder. Kargo gelirse de kabul etme.

Brs_eg
13-12-2012, 19:14
macun spec göndersinler bari, malzemeden çalmamışlar onda:D

baban artık macunu çekerken anaa avraat söver rahatlar:D

ya onlarin pek umrunda degil 2 gun yaptiklari kerizlige gülerler sora unuturlar. :D

ama bu herifler parayi ne vururlar.

memlekette cok yaşli kişi var.anne babalarimiz var.ben yandim siz yanmayin gençler :D

Geçmiş olsun.

Bankadan verilen faks numarasına şu tarih şu tutarla kartımdan çekilen ücret karşılığı herhangi bir mal veya hizmet almadım, firma kart bilgilerimi onayım dışında kullanmış, ücretim iadesi diye dilekçe yazıp gönder. Kargo gelirse de kabul etme.

aynen yarin yapcaz artik
200 liralik şanş oyunu oynasam daha iyiydi belki cikar umuduyla :D

Mivec_4G63
13-12-2012, 19:20
Geçmiş olsun.

Bu durumda banka'nın hiç bir şekilde sorumluluğuna gidilemez, bankanın her müşterisinin, işleme onay verenin asıl kart sahibi olup olmadığını araştırması hayatın olağan akışına aykırıdır. Aynı zamanda, banka bu durumlar için tek kullanımlık şifreler öngörerek kullanıcının korunması için gereken önlemi de almıştır. Yine dolandırılan kişi, kendi isteğiyle kart bilgilerini paylaşarak kusur sahibi olduğundan bankaya karşı yapılacak her savunma boşa gidecektir, tek yol dolandırıcılığa sebep olan şahıslara başvurmak. Onları da bulmak zor, bulsanda bi ton ıvır zıvırı var. 200 lira için değmez allahından bulsun deyip geçersin en fazla :)

Geçmiş olsun

Skyhawk34
13-12-2012, 19:21
geçmiş olsun banka pek yardımcı olabileceğini düşünmüyorum zannedersem iş hukuk yollarında çözülür anca

Brs_eg
13-12-2012, 19:23
200 lira buyuk para degil.bizi öldürmezde.

ama bi yerden baktiginda normal calişanin 1 haftalik emegi.

biz salakligimiza 200 liralik gulduk evde zaten 2 saattir.:D

ama bu .pneler 5 liralik cihazi boyle garibana 200 liraya satarak buyuk para goturuyorlardır.

Osman Bahadır
13-12-2012, 19:36
Bu durumda banka'nın hiç bir şekilde sorumluluğuna gidilemez, bankanın her müşterisinin, işleme onay verenin asıl kart sahibi olup olmadığını araştırması hayatın olağan akışına aykırıdır. Aynı zamanda, banka bu durumlar için tek kullanımlık şifreler öngörerek kullanıcının korunması için gereken önlemi de almıştır. Yine dolandırılan kişi, kendi isteğiyle kart bilgilerini paylaşarak kusur sahibi olduğundan bankaya karşı yapılacak her savunma boşa gidecektir, tek yol dolandırıcılığa sebep olan şahıslara başvurmak. Onları da bulmak zor, bulsanda bi ton ıvır zıvırı var. 200 lira için değmez allahından bulsun deyip geçersin en fazla :)

Geçmiş olsun

Tabi ki banka tek tek kontrol edemez onay verenin kim olduğunu. Lakin daha işlem onaylanmamış veya ücret firmaya aktarılmamışken kart sahibinin yaptığı itiraz için firmadan savunma, mail order formu onayı isteyebilir. Sonuçta firma bankanın 3d secure sistemi üstünden onaylatmamış işlemi... Bilgileri almış, kendisi elle girmiş sisteme... Yani sistemin olağan akışına aykırı bir durum var.

sansar34
13-12-2012, 19:47
gecen uye oldugum ses sıstemı guc kaynakları ıle ılgılı elektronık formunda gormustum buna benzer bir resımı bızım abılerden bırısı 45 tl alıyo karakoyden merak edıyo acaba ıcınde ne var dıye bı devre olmasını beklerken macun cıkınca bızlerle paylastı altınada yorum olarak 40 yıllık karakoyde elektronıkcı esnafım ben bıle boyle taklalara gelbılıyorsam elektronıkcı oldugum halde vay geldı bızım saf turk mılletının basına :D

alihan_27
13-12-2012, 21:11
Aynı filmlerde ki gibi bombaya benziyor. Prize takınca güm. Bu mal çalışmıyor bozuk diye itiraz edecek kimsede kalmıyor. Neler kurguluyorum yaa:D. Neyse geçmiş olsun.
Ama @Osman Bahadır abinin yazdığı gibi elle şifre girilerek, bilginiz dışında olan para hareketine tedbir filan konulabiliyor diye biliyorum.

sagi
13-12-2012, 22:01
yalnız macun olayı cok iyimiş agır olunca sanki bişey sanıcaz