PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lastik inmesi

Rec.O
15-12-2012, 12:52
Aracımda 205-40-17 hankook lastik ve 17 jant var. bu 1-2 aydır sıkıntı yapan bir sorun uzun süredir yoktu gene olmaya başladı.

aracım durup dururken lastik iniyor? janttı ve lastikcilere gösterdiğimde ise ne jantta hata buluyor ne lastikte sıfır hata cıkıyor ve inme yapmıyor.ama bendeyken 1 hafta sonra tekrar iniyor. başıan gelen varmı sorunu nedir yorumlarınızı bekliyorum lastik sol arka lastik.

drago
15-12-2012, 12:55
jantta da lastikte de hata yoksa sibobunu değiştir derim

Rec.O
15-12-2012, 12:59
sibobtanda kacırmıyor hani onuda denedik valla kafayı yiyeceğim birde genellikle yagmurlu havalarda iniyor.

Mr.K
15-12-2012, 13:05
lastıgı janttan sokun,lastıgı tekrar yaglayın(hani şu jant takılsın dıye yag,sabun vs blabla suruyolarya) sonra tekrar jantı takın braz fazla hava basın..Sonra mevcut havasına geri indirin .Düzelir jantla lastik arasından kaçırıyodur,siboptan eminseniz eğer.

ekleme ;

+ olarak yanlış lastik basıncı basılıp,lastik inik kalıyosa normal olması gereken değerden.Yapılan baskıda lastiğin inmesine sebep..

Rec.O
15-12-2012, 16:40
lastıgı janttan sokun,lastıgı tekrar yaglayın(hani şu jant takılsın dıye yag,sabun vs blabla suruyolarya) sonra tekrar jantı takın braz fazla hava basın..Sonra mevcut havasına geri indirin .Düzelir jantla lastik arasından kaçırıyodur,siboptan eminseniz eğer.

ekleme ;

+ olarak yanlış lastik basıncı basılıp,lastik inik kalıyosa normal olması gereken değerden.Yapılan baskıda lastiğin inmesine sebep..

Onur abi olayı biraz daha çözdüm gibi lastik havasını cok yüksek basıncı 1 ay boyunca inmedi ama lastik hava basıncını arkalar 30 önler 28 yapıyorum bu sefer iniyor 45 veya 40 yapıtıgımda inme yapmıyor.