PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rumeli Hisarı Lokma Cafe - Vale Sıkıntısı

306TT
16-12-2012, 22:51
içinizde gidenler müdavimler vardır mutlaka.

Rumeli Hisarında Lokma diye gerçekten güzel bir mekan var. Haftada 2-3 akşam mutlaka giderim. Corolla veya kendi arabamla.

Valelerde arabaları hisardan alıp baltalimanına kadar parkettiklerini biliyorum.

Hani çok sıkıntı yapmam ama siz dikkat edin. ben bu saatten sonra mekanın önü hariç arabamı bırakmam.

1 hafta önce gittim motor sıcak geldi. ki ben orda 3 saat takıldım.

3 gün önce corolla ile gittim araba 4 km yol yapmış

Bugün motor kulağımı kırıp öyle geldiler.

Aferin size dedim .. döndük geldik.

Ne desem ne yapsam boş 3 kuruş paraya çalışırsın soğukta anlarım. arabada oturdun çalıştırdın anlarım.

ama bu vale milletinin arabalarla gazlama odun hareketlerini anlamam.

Şimdi küfür etsen dert. kavga etsen dert.

Aklınızda bulunsun bundan böyle mekan sabıkalıdır.

Bu tip herifler yüzünden de mekandan vazgeçicek değilim ama her türlü çamuru yaparım adamlara

Low-Rider
16-12-2012, 22:53
Lokma ve o civarda ki mekanlara çok sık giderim özellikle yazın ama hiçbir zaman vermem valeye arabaları.

Arabaları nasıl sürdüklerini nerelere parkettiklerini gördükten sonra ben versem herhalde tampon kırık jantlar komple kazınmış halde getirirler.

Müsait otopark varsa otoparka bırakıyorum her zaman.

bir gün golf r32 geldi bir tane, vale patinaj çeke çeke kaldırdı bastı gitti çok örnek var bu şekilde.

ACYV
16-12-2012, 22:54
O mekanda herşey sabıkablı benim için, zamanında orası yokken yan tarafındaki laternaya giderdik, arabayı çizip getirdiler ama inkar ettiler, daha da gitmedim laternaya. en son temmuz ayında misafirim vardı onları götürdüm lokma'ya ve bin pişman oldum. Hem gereksiz pahalı hem de valeleri çok saygısız.

ruudvan
16-12-2012, 22:55
kulagı nasıl kırmıs gecmıs olsun.

Emir-Sb3R
16-12-2012, 22:56
bir sene kadar oluyor daha öncekilerde şüphelendiğim için ortalamayı sıfırlayıp vermiştim , aman aman trafik falan da yoktu öyle , ben daha 17 lt yaktıramamıştım arabaya ama geldiğinde ortalama o şekildeydi , 10 defa durup sıfırdan kaldırsa ancak öyle yakar yani. bir daha vermedim bende aman vermeyin yani.

y.güner
16-12-2012, 22:56
en temizi ya mekanın önü yada otopark valeye vericeğin bahşişi otoparka ver daaha iyi en azından arabanın sağlam olduğunu blirsin

darkmoon
16-12-2012, 22:57
normal ben sahildeki bir valenin stype gibi bir araçla bebek yokuşunda yanlatarak aracı çıkdığını gördüm. bende leventteyim dediğin yerlere gidiyorum haliyle ama mümkün mertebe vermiyorum aracımı ya ispark yada sote yerlerimiz vardır oralara çekeriz..

S.Özeren
16-12-2012, 22:58
genelde öyle , bende en son verdim bin pişman oldum, ondan sonra bidaha kimseye vermedim , vermemde aracımı

306TT
16-12-2012, 22:58
kulagı nasıl kırmıs gecmıs olsun.

valla o kulak kırılacak bişey değil. darglarda kırmadık. gün içinde zaten sara sara gezdik. geldik mekana bıraktım her zaman ki gibi dikkat edin araba dedim. kaldırma çıkarmayın dedim vs.

ama o ya kaldırımdan düşürme iş yada çukura dalma işi.

Jeandan-R
16-12-2012, 23:00
Fena fırça atmıştım sanırım lokmada olan olaydı. Arabayı emanet ettiğim bir kaç tane vale var, onlar da tanıdığından mı bilmem gayet iyi davranıyorlar arabama.

ACYV
16-12-2012, 23:02
Bir de emirgan sütiş'in valeleri çok kötü, vermeyin lütfen, malınıza paranıza yazık.

306TT
16-12-2012, 23:04
Bir de emirgan sütiş'in valeleri çok kötü, vermeyin lütfen, malınıza paranıza yazık.

orda jantı sürttüler geçen yıl.

adama diyorum ki sürtmüşsün, abi o öyledir diyo.

janta dokunuyorum sürtülenden pul pul boya atıyo.

Allah bunlara malda vermesin parada.

ruudvan
16-12-2012, 23:05
valla o kulak kırılacak bişey değil. darglarda kırmadık. gün içinde zaten sara sara gezdik. geldik mekana bıraktım her zaman ki gibi dikkat edin araba dedim. kaldırma çıkarmayın dedim vs.

kulagı kırman ıcın cukura dusme fln deılde alttan vurman lazım arabayı bnce bı ıncele altını .
bu arada nasıl anladın kulak oldugunu ?

TolgaEsentepe
16-12-2012, 23:06
bebek midpoint valesine sağlam bıraktığım şöför kapısının teslim aldığımda kapanmaması çok üzmüştü beni..

darkmoon
16-12-2012, 23:06
sahilde çok meşhur bir yer var valeleri özelmi seçmişler bilmiyorum adamlar porscheleri ferrarileri şanzımanı kırmaya yemin etmişcesine sürüyorlar :)

ACYV
16-12-2012, 23:07
orda jantı sürttüler geçen yıl.

adama diyorum ki sürtmüşsün, abi o öyledir diyo.

janta dokunuyorum sürtülenden pul pul boya atıyo.

Allah bunlara malda vermesin parada.

Çok iyi anlıyorum seni, maalesef çok hoyrat kullanıyorlar arabaları. Ayrıca bebek midpoint ve kırtıntının valeleri de çok farklı değil. Bebek yokuşunda çok kötü kullanıp, park ediyorlar.

306TT
16-12-2012, 23:09
kulagı kırman ıcın cukura dusme fln deılde alttan vurman lazım arabayı bnce bı ıncele altını .
bu arada nasıl anladın kulak oldugunu ?

araç içi vibrasyon ve korkarak açtığım kaputta sağ yatmış motoru görünce çokta zor olmadı :(

bebek midpointe bisikletimi bırakmam

CRUEL
16-12-2012, 23:11
Bu zamana kdr vermedim vermeyide dusunmuyorum:) bide aracdakiler bahsis icin vermedigimi saniolar ya hepden kontak durum:D

Low-Rider
16-12-2012, 23:11
Çok iyi anlıyorum seni, maalesef çok hoyrat kullanıyorlar arabaları. Ayrıca bebek midpoint ve kırtıntının valeleri de çok farklı değil. Bebek yokuşunda çok kötü kullanıp, park ediyorlar.

Valla etiler bebek-sahil tarafında ki valelerin araçları kullanışını park edişlerini gördükçe içim acıyor.

Adam jipi öyle bir kaldırıma parketmiş ki jip için bile yüksek daha neler neler.

Etiler'de ters şeritte kapatıp dip gaz giderler araç yetiştiricez diye..

ruudvan
16-12-2012, 23:13
araç içi vibrasyon ve korkarak açtığım kaputta sağ yatmış motoru görünce çokta zor olmadı :(

bebek midpointe bisikletimi bırakmam

maksadım sana laf soylemek ters davranmak deıl oncelıkle bnı yanlıs anlama ama arabanı alttan vurmus olabılırler onu soylemeye calısıyorum .kulagı kıran adam aksı tasıyıcıyı salıncagı eğmiş olabılır bı kontrol etmende fayda var. hos bı durum deıl tekrar gecmıs olsun.

ACYV
16-12-2012, 23:14
Valla etiler bebek-sahil tarafında ki valelerin araçları kullanışını park edişlerini gördükçe içim acıyor.

Adam jipi öyle bir kaldırıma parketmiş ki jip için bile yüksek daha neler neler.

Etiler'de ters şeritte kapatıp dip gaz giderler araç yetiştiricez diye..

Maalesef çok kötü kullanıyorlar. Mümkün olduğunca gitmemeye çalışıyorum yada ispark'da yer varsa kendim park ediyorum. Aksi halde sinirim bozuluyor yemek yerken.

darkmoon
16-12-2012, 23:15
Hafta içi rahatlarda hafta sonu istanbul sahile hücum edince mekanlarda tıkabasa dolunca birde sadece turlamaya gezmeye çıkanlar var arabanın içinde sucuk baklava yiyip tur atan kardeşler abiler ablalar :) adamlar araçları ulus kısımlarına bırakıyorlar ordan aşağı motorsikletlerle inip yenilerini alıyorlar o sıra o hengamede sürtüyorlar vuruyorlar araçları..

Shadow_Dancer
16-12-2012, 23:15
İsterse dünyanın en iyi valesi olsun, elin ogluna hayatta vermem arabamı.. Ben kredisini öderken alnımın damarı çatlayacak elin barzosu alıp içine sıçacak..

Oto yıkamada bile kurulamak için kendim çıkartıyorum. Kimin ne dedigi, ne düşündügü ..kimde bile degil..

306TT
16-12-2012, 23:17
maksadım sana laf soylemek ters davranmak deıl oncelıkle bnı yanlıs anlama ama arabanı alttan vurmus olabılırler onu soylemeye calısıyorum .kulagı kıran adam aksı tasıyıcıyı salıncagı eğmiş olabılır bı kontrol etmende fayda var. hos bı durum deıl tekrar gecmıs olsun.

yok yok yanlış anladım. cümlem sivri geldiyse kusura bakma. o saatlerde ki piskoloji ile yazdım.

aracı zaten çektik servise a dan z ye bakıcaklar. içim rahat etmeden binemem zaten arabay. basamam da .

sabah ola hayrola bakıcaz içimize ne kaçmış.

saolasın tekrardan

S.Özeren
16-12-2012, 23:18
genelde öyle , bende en son verdim bin pişman oldum, ondan sonra bidaha kimseye vermedim , vermemde aracımı

bebek midpoint valesine sağlam bıraktığım şöför kapısının teslim aldığımda kapanmaması çok üzmüştü beni..

benim bahsettiğim mekanda midpointti , adam geri geri kesici ile gidiyodu en son arabamı gördüğümde :D

EM-RE
16-12-2012, 23:18
Ben gecen hafta corvetti werdim girise koyucaksan veririm yoksa bulurum ben duzgun bi yer dedim,tam önune cektiler 1 km bile kullanamadi,önu musaitti gerci yanastirana kadar 10 lira benzin harcatti bagirttira bagirttira ama bunada sukur..

ruudvan
16-12-2012, 23:20
yok yok yanlış anladım. cümlem sivri geldiyse kusura bakma. o saatlerde ki piskoloji ile yazdım.

aracı zaten çektik servise a dan z ye bakıcaklar. içim rahat etmeden binemem zaten arabay. basamam da .

sabah ola hayrola bakıcaz içimize ne kaçmış.

saolasın tekrardan

umarım sorun omrunu doldurmus kulak vs dir herhangı bı darbeye baglı bırsey olmaması dılegıyle .ama o valeye bı fatura kesmek lazım.

306TT
16-12-2012, 23:21
Ben gecen hafta corvetti werdim girise koyucaksan veririm yoksa bulurum ben duzgun bi yer dedim,tam önune cektiler 1 km bile kullanamadi,önu musaitti gerci yanastirana kadar 10 lira benzin harcatti bagirttira bagirttira ama bunada sukur..

senin arabayı zaten götürmezlerdi. :) mekanın önünde reklam olsun diyee.

hafta içi bazı akşamlar evet götürmüyorlar bırakıyoruz. ama bundan sonra santim kımıldatmam yada severler lokmasını parayla eziyet çekiyoruz.

B.Koçer
16-12-2012, 23:23
senin arabayı zaten götürmezlerdi. :) mekanın önünde reklam olsun diyee.

hafta içi bazı akşamlar evet götürmüyorlar bırakıyoruz. ama bundan sonra santim kımıldatmam yada severler lokmasını parayla eziyet çekiyoruz.

özet olmus bence cok geçmiş olsun bende yıkamada bile kurulamaya kendim cekiyorum kismeye verme taraftarı değilim allahtan izmirde pek valelik bir durum olmuyor gerekirse 2 sokak arkaya koyarım ama icim rahatta olur

306TT
16-12-2012, 23:23
umarım sorun omrunu doldurmus kulak vs dir herhangı bı darbeye baglı bırsey olmaması dılegıyle .ama o valeye bı fatura kesmek lazım.

şikayet etsen ne olucak. adama fatura götürsen ne olucak. şikayet etsen halledeicez kusura bakmayın dicekler.

fatura götürsen kaç kuruş alıyo ne yi ödücek Allaha havale ettim.

Tek diyeceğim. Allah onlara parada malda vermesin.

mert_leon
16-12-2012, 23:27
Gözümün önüne park etmedikleri sürece vermiyorum aracı. Öyle abuk subuk yerlere park ediyorlarki akıllara zarar corollayı bi keresinde 3 tekerde dururken görmüştüm bide birşey olmaz abi diyo :)

Fatih_
16-12-2012, 23:29
şikayet etsen ne olucak. adama fatura götürsen ne olucak. şikayet etsen halledeicez kusura bakmayın dicekler.

fatura götürsen kaç kuruş alıyo ne yi ödücek Allaha havale ettim.

Tek diyeceğim. Allah onlara parada malda vermesin.

faturayı mekana götürmek lazım ama kanıt yok

efe_
16-12-2012, 23:31
Valeyi geçtim yıkamacılarda bile altı üstü arabayı 3-4 metre ileri götürecek böyle bir agresif hareketler el freni ile durdurmalar :) Tamam bunalıyorsunuz anlıyorumda adam orda beni izliyor olabilir diyede düşünmesi lazım

Dragger
16-12-2012, 23:37
Lokma valelerinin arabaları götürdüğü yeri bilseniz zaten hiçbir zaman vermezsiniz.

Baltalimanına götürse yine iyi düz yol ama onlar Yıldız Hisar Tesislerinin oraya çıkartıyorlar arabaları, yani rumelihisarüstüne...O ara sokaklarda kendiniz bile altını vurmadan gidemezsiniz, benim puntonun karterini patlatmışlığım var orda 20 ile giderken. O kadar rezil biryer...

Hisarda ispark tarafına parketmek lazım, orda da her zaman yer olmuyor. Ya da kafe elemanları isparkcının önüne gecip arabanızı almaya calısıyor.

Lokma zaten igrenc bir mekan...Öyle iyi bir yerde olup da o kadar vasat bir hizmeti olan baska yer tanımam. Kadir Topbaş ve Emre Belezoğlu ortaklığı diye biliyorum zaten, alkol bile yok.

Big Chefs Tarabya sahilin bence en iyi mekanı artık...Valeleri de çok kafa, ne zaman gitsem sohbet muhabbet arabayı da direk kapıya çekiyorlar. Otoparkları da var ama arabadan inerken uyarırsanız dikkatli bir sekilde götürürler. İt köpek yok aralarında hep düzgün efendi cocuklar...

-HAKTAN-
16-12-2012, 23:51
Ya o mekandaki valeler o kadar kasapki bir keresinde 265/65/18 tipi bildigin offroad çamur lastikli arabamın lastiğini yarmislardi :mad:

lethaldoze
17-12-2012, 00:35
Valeye araba vermeyi ve Otoparkta anahtar bırakmaya karşıyım uyuz oluyorum onlarda bana :D Çünkü bekliyorum anahtar bırakmıyacağım dip köşeye çekmek için.

aybarsdnr
17-12-2012, 00:46
Lokma valelerinin arabaları götürdüğü yeri bilseniz zaten hiçbir zaman vermezsiniz.

Baltalimanına götürse yine iyi düz yol ama onlar Yıldız Hisar Tesislerinin oraya çıkartıyorlar arabaları, yani rumelihisarüstüne...O ara sokaklarda kendiniz bile altını vurmadan gidemezsiniz, benim puntonun karterini patlatmışlığım var orda 20 ile giderken. O kadar rezil biryer...

Hisarda ispark tarafına parketmek lazım, orda da her zaman yer olmuyor. Ya da kafe elemanları isparkcının önüne gecip arabanızı almaya calısıyor.

Lokma zaten igrenc bir mekan...Öyle iyi bir yerde olup da o kadar vasat bir hizmeti olan baska yer tanımam. Kadir Topbaş ve Emre Belezoğlu ortaklığı diye biliyorum zaten, alkol bile yok.

Big Chefs Tarabya sahilin bence en iyi mekanı artık...Valeleri de çok kafa, ne zaman gitsem sohbet muhabbet arabayı da direk kapıya çekiyorlar. Otoparkları da var ama arabadan inerken uyarırsanız dikkatli bir sekilde götürürler. İt köpek yok aralarında hep düzgün efendi cocuklar...
bence de kesinlikle şuan her açıdan en iyi mekan sahil şeridindeki. valeler de çok efendi ve aklı başında. benden daha dikkatli kullanıyorlar

PimPCaR
17-12-2012, 00:51
Allah arabalarımızı valelerin kötülüklerinden korusunn.. :) bende acısını çekmiş biri olarak asla valeye vermiyorum.

therev
17-12-2012, 00:57
bence de kesinlikle şuan her açıdan en iyi mekan sahil şeridindeki. valeler de çok efendi ve aklı başında. benden daha dikkatli kullanıyorlar

dogrusu o zaten abi. sen birinin malini emanet aliyorsun bir sey gelse onun basina nasil aciklicaksin adama. boya parasini versende arabanin degerini dusuruyorsun. Ne kadar garip ulke olduk yakinda isini olmasi gerektigi gibi yaptigi icin insanlara plaket vericez.

Hakan Burak
17-12-2012, 01:14
Bende şu saate kadar ne bir valeye, ne de bir yıkamacıya vermedim aracımı.
Hatta bilenler bilir, Kocaeli'de Grand Yükseliş vardır (Şimdi Emex oldu), oraya Toros'umla gitmiştim bir düğüne ve Vale hemen geldi, yok kardeşim dedim teşekkürler :D Çizilmesi bir yana, arabanın değeri ne ki Vale'ye vereyim. :D Ama herşey bir yana güvenmediğim adama arabamı teslim etmem. İster Şahin-Doğan, ister Porsche olsun.

tılsım
17-12-2012, 01:16

Bebekteki valeleri aracınız yanına yaklaştırmayın.Arabaların çoğunu etilere kadar canını alarak çıkartırlar,dönüşte de soğuk motorla dip gaz bunun aynısını yaparlar.Range ve muadilllerini sığdıramadıkları yerlere öndeki veya arkasındaki aracı itmeye çalışarak park etmeye çalıştıklarına kaç kere şahit oldum.spor araçlarla gazlayarak çukur dinlemeden acımasızca geçenleri ve bu araçları zorluyarak kaldırımlara park edenleri.Bir tanede 740 li'nın altını bir yere oturtmuşlardı ve diğer valelerin desteğiyle el yordamıyla uzun uğraşlar sonucu çıkartmışlardı onun fotosunu bulamadım trafik kitlenmişti bunlar yüzünden..En temizi otopark'a bırakmak veya yakınlarda ara sokaklarda şansı denemek..

Galip
17-12-2012, 01:29

Abi gecmis olsun :) baya sardi galiba ondan koptu kulak :) vermicen abi valeye otoparka 10 lira vercen anahtari cebine koycan kafan rahat:)

Fatih_
17-12-2012, 01:30
Düşmez kalkmaz bir Allah şükür şimdiye kadar valelik yapmak gerekmedi ama birgün gelse de vale olsam bırakın spor otomobillerle gazlamayı onlara binmek bile istemem biri gelir sürter vs diye , bunlar nasıl insanlar ya.

arfy
17-12-2012, 01:30
valla bende bugüne kadar hiçbir arabamı 1-2 sefer istisna hariç bırakmadım... artık hele hiç bırakmıyorum... çoğu zaman klasik olarak , herifin vericeği 2 kuruş , onuda vermemek için kendi parketmek istiyor diye düşünüyorlar , bide klasik şey var abi biz burda ferrari kullanıyoruz bmw bu nolcak ... benim de o cümleden anladığım biz ferrarilerin bile ecdanını seviyoruz bmw e ne yaparız hayal edemezsin oluyor :)

anahtarı vermek istemediğini belirttiğindeki tripleride , çocuğunu öldürmüşsün gibi heran sana dalıcakmış gibi oluyor ...

bide m3le mevzular daha da komikleşti , sürücü koltuğum tam bedenime göre aldım özellikle bucket seçtim ... 70 kg'im 5-10 kilo üstü zor sığar ama geliyor 150 kg vale amca ... abi sığmazsın diyorum direkt.. trip atıyor .. kendini 40-50 kg sanıyor sanırım ...

mhmtsrtp
17-12-2012, 01:36
kim ne derse desin düşünceleri zaten hiç umrumda olmaz. trip yapsa abi kıskanma çek kredini seninde olsun derim hıyarağaları ya en uyuz olduğum şeydir sanki kolay kazanılıyo o araçların paraları araç sahibi kullanmaya kıyamıyo o artist 1 km yolda araca yapmadığını bırakmıyo.

EMD
17-12-2012, 01:59
Özgür abi neden bana gelip birşey demedin ki? İki gündür beraberiz bide..

aTaBeY
17-12-2012, 05:59
Allahtan gaziantepde öyle bir dert yok valeli mekan pek fazla değil :) Bende yıkamada turbo 106 varken istediler ben çekicem kurulamaya dedim resmen arabayı pis verdiler geri :) çok zorlarına gitti sanırım arkadaşların mantık aynı buraya ne arabalar geliyor bu 106 nolcak :) 1 kez vermiştim bronz debriyajı fark edemeyip arabayı kaldırırken kütür kütür ettirdiler birdaha tövbe dedim....

rcbrs
17-12-2012, 06:56
Lokmanın valesi gözümün önünde ön ve arkadaki aracın tamponuna ite ite aracı çıkarmıştı rumelihisarının önündeki alanda.bu durum lokmaya özgü değil tüm valeler böyle sahildeki.

İnsan bazen sahilde bir mekana arabaya yanaşınca vale geldiğinde hafif bir boşluğa ve gösterişe kapılıp sanki ünlü futbolcu edalarında aracı teslim edip o havayla araçtan indiğinde beyin araca olacak potansiyelleri maalesef düşünemiyor.

306TT
17-12-2012, 07:57
emre dün akşam o olayın üstüne maçı bile adam gibi izlemedim.Sanada demek aklıma gelmedi.

kafam dolu. Ali Ustaya bıraktım aracı bakalım ne çıkıcak bugün.

XoR
17-12-2012, 08:02
Gideceğim yerde otopark imkanı yoksa arabayla gitmiyorum en sağlam çözüm bu :) ben arabamı babama vermiyorum valeye nassı veriyim :D

16EC813
17-12-2012, 08:14
ne valeye ne paleye kimseciklere vermem rexsimi :D

XSi
17-12-2012, 08:19
bi de arabayı valeye vermeyince, bozulup:

"Biz mesuliyet kabul etmeyiz o zaman!!" diyenlere ne demeli?

Sanki onlara teslim edince mesuliyeti kabul ediyorlar! :)

XoR
17-12-2012, 08:28
bi de arabayı valeye vermeyince, bozulup:

"Biz mesuliyet kabul etmeyiz o zaman!!" diyenlere ne demeli?

Sanki onlara teslim edince mesuliyeti kabul ediyorlar! :)

Onu diyeni inip peşin dövüp, vade farkı ödememek lazım :D

sedat s
17-12-2012, 09:02
abı önce gecmıs olsun. lokmaya bende cok sık gıderım ve valelerı harbıden buyuk serefsız adamlar gecen gun gözumun onunde futbolcu sercan yıldırım 30 lıra verdı dıye ana avrat sövdu arkadan. bızım duydugumuzu oda farkettı ama umrunda bıle olmadı. hepsınde bı havalar bı pozlar acaıp tav oluyorum lokmanın valelerıne

RottingChrist
17-12-2012, 09:06
işten erken çıktığımda eşimi almak için iş yerinin önünde bekliyorum. nispetiye caddesinde nekadar mekan varsa park problemi yüzünden bebek rampasındaki açık otoparka bırakıyor müşteri araçlarını. kullandıkları araçları ve şekilleri görseniz oto sanayilerindeki çıraklardan beter durumdalar. at arabası olsa yine vermem bunlar gibi insanlara.

gp74
17-12-2012, 09:07
ben bu valelere insan gözüyle bakmıyorum...

Met
17-12-2012, 09:08
Benim anlamadığım valeler deki bu cesaret nereden geliyor?

Geçmiş olsun bu arada.

orhan_guney
17-12-2012, 09:08
Ben bahsettiğiniz yerlere hemen hemen her hafta giderim ailemle daha birkere bile olsa vermedim vermemde gider kendim çekerim yürürüm kafam rahat eder :)

Evrenoz
17-12-2012, 09:10
Mekan sahipleri adam olsa o valeler de adam olur...
Şikayetlerinizi bir şekilde mekan sahiplerine iletin, valeyle muhattap olarak çözüm bulmak zor...

306TT
17-12-2012, 09:11
geçmniş olsun dilekleri için teşekkürler. Bİr nüsübet bin nasihattan iyidir cümlesini yaşattılar bana

GokhanRS
17-12-2012, 09:16
Şikayetlerinizi bir şekilde mekan sahiplerine iletin, valeyle muhattap olarak çözüm bulmak zor...

emre belezoğluna nasıl iletecekler merak ettim :D

yasin_oguz
17-12-2012, 09:16
Mekan sahibi>kapıya bakan>valeler.. diye ilerliyor.
Mekan sahipleride pek ilğilenmez abi.. Onlarda cafe'nin vale hizmetini sağlamak için birisiyle anlaşıyor o adamda kendi adamlarını topluyor bu tarz olayların onlarda farkında.

Gry
17-12-2012, 09:20
ben bu valelere insan gözüyle bakmıyorum...

Vale milleti diyerek genelleme yapmanızı tasfip etmiyorum, kendim hafta içi hukuk bürosunda çalışıyorum hafta sonları ise Yeniköyde filanca yalısında valelik yapıyorum üstelik 8 senedir aralıksız bir şekilde.

Size hak veriyorum bir çok vale aldıkları aracı hor kullanıp gereksiz hareketlerde bulunuyorlar lakin, ben shelby cobrasından tutun gallardosuna, torostan şahine her sınıf aracı kullandım ve her birisinede aynı titizlik ile davrandım.

Kendi arabamı park ederken verdiğim dikkatin 10 katını verdim ve halada aynı şekilde çalışmaktayım. Çalıştığım yerdeki arkadaşlarımda hemen hemen aynı kafada zihniyette olan insanlar. Bilgi birikimleri olan kişiler, ama arada işi bilmeyen tiplerde çıkmıyor değil bu yüzden size hak veriyorum..

Fakat vale milleti şöyle vale milleti böyle demeniz bence çok doğru değil aracınıza gerçekten önem veren dikkat eden işini düzgün yapan insanlarda var bu genelleme haksızlık olur.

Çalıştığım mekana gelen kişi arabasını bırakmadığında; tabi siz nasıl isterseniz o şekilde yapalım derim, genelde kişi siz yeri gösterin ben kendim park edeyim ücret neyse vereyim der saygı duyarım ona uygun güzel bir yer seçer orayada park etmesi için yardımcı olurum. Gelir param yok o kadar der yine yardımcı olmak için otoparkıma götürürüm aracını, para vermese bile sırf düzgün üslupla konuştuğu için saygı duyar yardımcı olurum.

Uzun lafın kısası sizin bahsettiğiniz apaçi tayfası çok var yok değil, bende kendim bir mekana gittiğimde çoğu zaman aracımı kendim alırım ve söylerim bende bu işi yapıyorum o yüzden üstelememesini tavsiye ederim :) fakat tüm valelerde aynı değil yine de genelleme yapmazsanız sevinirim lakin biz bildiğiniz insanız sayın abim :)

mmged_jan
17-12-2012, 09:23
vale modu yıkamacı modu kardeş modu kayınço modu artık sizin ihtiyacınız hangisi ise bunu bir elektirikçide rahat rahat yaptırabilirsiniz araç belirli bir hızı geçtiğinde sistem alttan alttan elektirik verecek bak bakalım 60 ı geçebiliyorlar mı :D

vale modu diye bir konu geçmişti oradan bir alıntı yapalım dedim geçmiş olsun bu sıkıcı durumları bir çoğumuz yaşadık yaşıyoruz da

306TT
17-12-2012, 09:27
Sabah mail attım müsait bir zamanda da telefon açıcam zaten ama ne sonuç çıkar bilmem

Evrenoz
17-12-2012, 09:29
emre belezoğluna nasıl iletecekler merak ettim :D

Yahu Emreye iletmen farz değil, orada illaki yetkili biri var, işletmeci var, müdür var.. Muhattap o olsun.. Biraz da kafa çalıştırıp işin hukuksal boyutuna girersen bu göz korkutma valelere güzel bir geri bildirim olarak dönebilir. Maksat mesajı doğru kişiye vermek.. O vale zaten mesajı anlayacak potansiyelde adam olsa baştan hayvanlık etmez.. Hayvana da insanca konuşursan anlamaz.. Yetkiliye insanca konuşacaksın, yetkili hayvanına hayvanca konuşarak terbiye verecek..

Mekan sahibi>kapıya bakan>valeler.. diye ilerliyor.
Mekan sahipleride pek ilğilenmez abi.. Onlarda cafe'nin vale hizmetini sağlamak için birisiyle anlaşıyor o adamda kendi adamlarını topluyor bu tarz olayların onlarda farkında.

Özellikle mekanın sağlam bir müşterisiysen ya da ense kalınsa, en olmadı 2 lafı bir araya getirebiliyorsan mekan sahibi-işletmecisi ile irtibata geçtiğinde vale ile dialog kurmaktan çok daha olumlu sonuca ulaşabilirsin.

Vale milleti diyerek genelleme yapmanızı tasfip etmiyorum, kendim hafta içi hukuk bürosunda çalışıyorum hafta sonları ise Yeniköyde filanca yalısında valelik yapıyorum üstelik 8 senedir aralıksız bir şekilde.

Size hak veriyorum bir çok vale aldıkları aracı hor kullanıp gereksiz hareketlerde bulunuyorlar lakin, ben shelby cobrasından tutun gallardosuna, torostan şahine her sınıf aracı kullandım ve her birisinede aynı titizlik ile davrandım.

Kendi arabamı park ederken verdiğim dikkatin 10 katını verdim ve halada aynı şekilde çalışmaktayım. Çalıştığım yerdeki arkadaşlarımda hemen hemen aynı kafada zihniyette olan insanlar. Bilgi birikimleri olan kişiler, ama arada işi bilmeyen tiplerde çıkmıyor değil bu yüzden size hak veriyorum..

Fakat vale milleti şöyle vale milleti böyle demeniz bence çok doğru değil aracınıza gerçekten önem veren dikkat eden işini düzgün yapan insanlarda var bu genelleme haksızlık olur.

Çalıştığım mekana gelen kişi arabasını bırakmadığında; tabi siz nasıl isterseniz o şekilde yapalım derim, genelde kişi siz yeri gösterin ben kendim park edeyim ücret neyse vereyim der saygı duyarım ona uygun güzel bir yer seçer orayada park etmesi için yardımcı olurum. Gelir param yok o kadar der yine yardımcı olmak için otoparkıma götürürüm aracını, para vermese bile sırf düzgün üslupla konuştuğu için saygı duyar yardımcı olurum.

Uzun lafın kısası sizin bahsettiğiniz apaçi tayfası çok var yok değil, bende kendim bir mekana gittiğimde çoğu zaman aracımı kendim alırım ve söylerim bende bu işi yapıyorum o yüzden üstelememesini tavsiye ederim :) fakat tüm valelerde aynı değil yine de genelleme yapmazsanız sevinirim lakin biz bildiğiniz insanız sayın abim :)

1000 kişi içerisinde 1 tane senin gibi işini hakkıyla yapan var ise;

istisnalar kaideyi bozmaz atasözü devreye girer. Keşke senin gibiler çoğunlukta olsa lâkin durum böyle değil. Böyle olmadığı için de genelleme yapılması çok normal. Sen eğer gerçekten anlattığın gibi isen neden alınıyorsun bu söze? Valeler dense de sözü söyleyenin işini adam gibi yapan valelere söylemediğini biliyorsun.. Bile bile salt "valeler" dendiği için alınmak gereksiz..

Gry
17-12-2012, 09:31
Sabah mail attım müsait bir zamanda da telefon açıcam zaten ama ne sonuç çıkar bilmem

normalde kapı şefi yada kapı sahibi olur bu tarz mekanlarda onlarla görüşebilirsiniz, mekan sahibinin elinde ise eğer kapı yönetimi onlarlada direk görüşün derim naçizane tavsiyemdir. Eğer gerçekten iyi bir esnafsa oradaki yetkili mutlaka hasarınızı karşılayacaklardır. tekrar geçmiş olsun.

bahadırtelli
17-12-2012, 09:31
İş gereği kendi aracımı kullandığım için günde en az 3-5 farklı yere toplantı vs gidiyorum. Şansıma ne cıkarsa vale otopark vermek zorundayım. Ama beni en cok sinir eden şey 1 km yol gidecek gitmeyecek koltuk ayarı değişiyor radyo kanalı değişiyor. Kaldırıma yanaştırcam diye janların içine ediyorlar. Bile bile lades diyoruz.

Gry
17-12-2012, 09:43
1000 kişi içerisinde 1 tane senin gibi işini hakkıyla yapan var ise;

istisnalar kaideyi bozmaz atasözü devreye girer. Keşke senin gibiler çoğunlukta olsa lâkin durum böyle değil. Böyle olmadığı için de genelleme yapılması çok normal. Sen eğer gerçekten anlattığın gibi isen neden alınıyorsun bu söze? Valeler dense de sözü söyleyenin işini adam gibi yapan valelere söylemediğini biliyorsun.. Bile bile salt "valeler" dendiği için alınmak gereksiz..

ben yaptığım işi çok fazla önemsediğim için alındım abi bunuda dile getirmek istedim hepsi bu.

SekoLive
17-12-2012, 09:46
vale işini eve para götürmek için yapıyorsa ve biraz vicdan varsa KİP nickli arkadaş gibi olup elinden geleni yapıyor, ama adamın kaybedicek bişeyi yoksa, hayatta ceketinden başka bi sorumlulugu yoksa böyle saçma sapan işler olabiliyor. vururuz hiç bişi olmaz korkusuzlugu, yada iş verenin hadi aslanım, hadi paşam bastır hızlı ol bişi olursa sorumluluk bende tahütü işi buralara getiriyordur.

öyle yerlere arabamla gidiceksem yakındaki otoparka bırakıp ordan gidiyorum mekana, teksem yürürüm yanımda arkadşım varsa taksi yaparım sonucda o valeye vericceğin parayla aynı hesaba geliyor.

sizede cok geçmiş olsun .

gp74
17-12-2012, 09:47

Uyarın için teşekkür ederim kardeşim, seni hariç tutalım o zaman :)
Fakat istisnalar kaideyi bozamıyor maalesef....

Arenimo
17-12-2012, 09:48
Vale olayini Lokma dahil 2 katini teklif ederim herseferinde kendim cekerim aracimi sadece istinye parkta veririm oda assagi indirmeyeceklerini bildgim zaman gozumun onunde olur hep
Birde ben araca verdikleri rahatsizliktan cok hijyenede takiliyorum adam orasini burasini eller gelir vitesi direksyonu eller bende dumur olurum

Birkeresinde bebek kirintida arkadasim aracini valeye verdi araci arka otoparklarina aldilar arac geldiginde resmen alkol kokuyodu baya tartismistik bu durumdan dolayi

Evrenoz
17-12-2012, 09:48
ben yaptığım işi çok fazla önemsediğim için alındım abi bunuda dile getirmek istedim hepsi bu.

Alınma yahu,

Senin gibisine kimse laf etmez. Niye etsin, gayet helaldir senin kazandığın her kuruş.. Buradaki olay da muhattap da bambaşka

Gry
17-12-2012, 09:56
Alınma yahu,

Senin gibisine kimse laf etmez. Niye etsin, gayet helaldir senin kazandığın her kuruş.. Buradaki olay da muhattap da bambaşka

teşekkür ederim abi saol :)

306TT
17-12-2012, 10:28
Konuştuk telefonla ilgilencez denildi ama ne olur bilmem. Heryerde olduğu gibi kapıda başka şirket var vs. Denildi. Gayet hoşgörülü bir şekilde davrandılar. Masrafımı sordular vs.

Bakalım sonuç ne olucak

Evrenoz
17-12-2012, 10:31
İlgileneceklerse güzel.. Baktın ilgilenmiyorlar, git üstlerine.. En çok sosyal medya'dan çekiniyor şirketler.. Her yere yazacağını vs belirt.. Elbette bunları en son aşamada, ipleri koparma noktasına geldiğinde yap..

Kapıda başka şirket varsa ondan alsın mekan da parasını.. O "başka şirket" de para ödediği için okusun valenin canına..

EMD
17-12-2012, 10:34
emre dün akşam o olayın üstüne maçı bile adam gibi izlemedim.Sanada demek aklıma gelmedi.

kafam dolu. Ali Ustaya bıraktım aracı bakalım ne çıkıcak bugün.

Gün içinde telefonlaşalım Özgür abi.

ozgurluk
17-12-2012, 10:38
Hiç zannetmiyorum ama sigorta poliçeleri varsa, valeler mekanda sigortalı olarak görünüyorsa, poliçelerinin 3.şahıs sorumluluğu teminatı varsa (amma çok varsa varsa:) ) bu kapsamda hasarınız değerlendirilebilir. Biraz çetrefilli bi durum

Gry
17-12-2012, 10:57
Hiç zannetmiyorum ama sigorta poliçeleri varsa, valeler mekanda sigortalı olarak görünüyorsa, poliçelerinin 3.şahıs sorumluluğu teminatı varsa (amma çok varsa varsa:) ) bu kapsamda hasarınız değerlendirilebilir. Biraz çetrefilli bi durum

kapı sahibinin hasarı karşılaması için valelerin sigortalı olması şart değildir, kapı sahibi gerekirse sigortayı hiç katmadan kendi cebindende yaptırabilir. Yeterki karşı taraf çözüm üretici zihniyette olsun

ozgurluk
17-12-2012, 10:59
kapı sahibinin hasarı karşılaması için valelerin sigortalı olması şart değildir, kapı sahibi gerekirse sigortayı hiç katmadan kendi cebindende yaptırabilir. Yeterki karşı taraf çözüm üretici zihniyette olsun

Elbette zihniyet önemli söylediğiniz gibi. Ben sigortalı olma durumunu, sigorta şirketinin hasar ilerleyişi açısından söylemiştim. Yoksa ödemek istemeyen zaten ödemez. Tamamen zihniyet meselesi :)

ceco
17-12-2012, 11:01
benımde sureklı gıttıgım bı yerdır lokma SUBARUYLA gıttıgım yer neresı olursa olsun zaten valeye vermemde. gunluk bındıgım aracımı verıyorum hemen duvarın kenarına cekıyorlardı 4 5 km yol yapmak nedır arkadas ya :)

306TT
17-12-2012, 11:11
ceco valla yapıyolar böyle şeyler. ama bundan sonra valeye araba yok.

ha adamı tanırım bilirim nasıl kullanacağımdan eminimdir. o ayrı.

306TT
17-12-2012, 11:12
Emre müsait olduğunda çaldır bakalım beni. arım seni

EMD
17-12-2012, 11:42
Emre müsait olduğunda çaldır bakalım beni. arım seni
Sana girmesin bana girsin şeklimi yani :) Arıyorum abi aç..

306TT
17-12-2012, 12:17
umarım akşama biter araç akşam dediğin yere uğruyalım emre

sagi
17-12-2012, 12:34
ataköy marinada bende valelik yaptım her türlü lüks araç geliyordu fakat gazlama lüksümüz yoktu malesef :) o eksoz sesi yanlısıkla cok cıksın yada yanlıslıkla patinaj çek gitti 2 günlük yövmiye :) birazda vale firması veya mekanla alakalı böle durumlar geçmiş olsun istediğiniz gibide şikayetçi olun keşke sıcagı sıcagıne deseydiniz kim kullandı falan cagrın müdürü gerekeni yaparlardı hemen zaten

bahadırtelli
17-12-2012, 12:57

Benim bildiğim bir çok ciddi şirkettin verdikleri sözleşmede bile önce aracın kaskosundan karşılanır yazıyor.(havaalanı vs)

Uur
17-12-2012, 12:57
Hafta sonu gidiyorsun lokmaya adam diyorki aracı yarım saat önce isteyin. Ulan istiyosun bi de kapıda bekliyosun zaten ayarım oranın valelerine. Ben çıkarıp cebimden bahşiş vericem daha cüzdana elime atmadan bahşiş alabilirmiyim dedi. Vale hizmeti tam bir rezalet.Bi gün bitanesini fena fırçaladım bu yüzden.

imprezaWRC
17-12-2012, 13:46
Benim bugüne kadar karşılaştığım en kötü valeler sahildeki Kolcuoğlu'ndadır. Gözüme kestirmişim boş bir alanı, oraya park edeceğim kafam rahat olacak derken, öndeki jipteki çok affedersiniz barzo indi, gram birşey söylemeden her zaman kilitli tuttuğum kapıyı açmaya zorladı. Baktım eleman dertli, açtım camı, ne oldu dedim, eleman gayet asarım keserim modu ile ben park edecem dedi, bende yok kusura bakma ben anahtar vermem, sen bana yeri göster ben park ederim dedim; eleman yok, burada böyle ben park edecem diye inat kesildi, baktı bende inatçıyım vermiyorum anahtarı en son rezervasyonunuz var mı diye sordu, bende yok rezervasyonumuz dediğimde, iyi zaten yerde yok dedi. Bende taktım geri vitese çıktım gittim oradan. Bir daha da gitmedim, kapısından bile geçmedim. Yemişim Kolcuoğlunu'da valesinide... tövbeler tövbesi ya.
Boynunda yaka kartı, kimliği...vs yok, barzonun biri kapıya yapışıyor ben park edecem diyor. Oldu paşam, sende ver nüfus cüzdanını, ikametgah kopyasını, sabıkası yoktur kaydını, ehliyet fotokopisini bende kanaat getireyim belki anahtarı veririm.
Benim bir tarafımdan terler damlamış, alın terimle otomobil almışım, konuşma, üslup ...vs bilmeyen kıllı biri utanmasa çekiştirip araçtan indirecek, ne o aracı park edecekmiş, oldu başka derdi varsa onu da yapayım.

Bende kural edindim kendime, gidilecek yerde vale mi var, park yeri mi yok, park yeri var ama kapastesi mi yetersiz, o zaman aracımı güvenilir bir yere park ediyorum oradan yakınsa yürüyorum değilse taksiye biniyorum.

Misal, Palladium karşısında kebapçı var, kapısında da valeler var, bende oraya gideceksem vakitli gidip AVM'nin içine tek araçlık yere park ediyorum oh mis, kafam rahat. Yoksa ver anahtarı valeye, o da götürsün çingene mahallesi içine park etsin gelsin.

Low-Rider
17-12-2012, 13:58
İspark'a söyleniyoruz saçma sapan uygulamalarından ama bu tür durumlarda çevrede varsa çok işe yarıyor.

Elin kekosuna para kazandıracağıma otopark hizmeti verene kazandırırım.

imprezaWRC
17-12-2012, 14:07
İspark'a söyleniyoruz saçma sapan uygulamalarından ama bu tür durumlarda çevrede varsa çok işe yarıyor.

Yanlız ispark'ta çoğu yerde geçirgen bir fiyat politikası benimsemiş. Kanlıca'da farklı, Nişantaşı'nda farklı, sokağa araç bırakıyosun saati neredeyse iki hanelilere denk geliyor.
Sırf şu park derdinden çoğu zaman bir yere gidesim gelmiyor, misal Bağdat caddesi'ne artık otomobilimle gitmiyorum.

Low-Rider
17-12-2012, 14:08
Aynen semte göre fiyat politikası var ispark'ın, yapacak birşey yok malesef İstanbul'da yaşıyorsak katlanıcaz.

Benimde en nefret ettiğim harcama kalemi otopark.

306TT
17-12-2012, 14:13
yapı kredi plazada çalışıyorum .

plazanın caddeye bakan kısmına park edersem günlük 10 tl. yan cephesine bakan yere park edersem 15 tl veriyorum.

gayet komik değil mi

Low-Rider
17-12-2012, 14:15
ahahah şaka gibi ya

bartubasot
17-12-2012, 14:15
Cok sasirdim mekan olarak en anlayisli valeler orda aslinda kendi arabamla nezaman gitsem hep kapi onunde. Cok gecmis olsun

Mr.K
17-12-2012, 14:16
Valla bebek kırıntı harici hiçbiyere vermem.oda kırıntı arkasına park ediyo diye..Hardal da en son gidişimde az kalsın kavga edicektim babam durdurdu.Arabayı yıkatmışım yepyeni bal dök yala.Cim sulama sıstemının onune koymuslar ,araba bi geldi sırılsıklam..Yapcagınız işi .. diyip cıktım gittim.He bide develiye veriyorum,baska bir allahın kuluna vermem.

Yavuz kullanır bide,oda yedek şoför zaten :D

34tb9544
17-12-2012, 14:16
Mekan Emre belezoglu ve Kadir Topbaş'ın ortak mekanı cogu zaman giderim arabamı hep kapı önüne bırakırlar kendim çeker kendim alırım kapıdan bence direk mekanı arayıp şikayet edin arabanı serwiste yaptırıp faturasını alıp lokmaya bırak direk ödüyorlar

Bebek kırıntıda basıma geldi
Anahtarımın logosu yoktu araba geldiginde yeni anahtar al faturasını getir öderiz sıkıntı yok dedi

imprezaWRC
17-12-2012, 14:17
Aynen semte göre fiyat politikası var ispark'ın, yapacak birşey yok malesef İstanbul'da yaşıyorsak katlanıcaz.

Benimde en nefret ettiğim harcama kalemi otopark.

Millet borç harç otomobil aldığından, ve yemeye de, s..mayada otomobille gitmek istediğinden bende olsam her yere ispark dikerdim, fırsatı paraya çevir oh mis.

imprezaWRC
17-12-2012, 14:21
Mekan Emre belezoglu ve Kadir Topbaş'ın ortak mekanı cogu zaman giderim arabamı hep kapı önüne bırakırlar kendim çeker kendim alırım kapıdan bence direk mekanı arayıp şikayet edin arabanı serwiste yaptırıp faturasını alıp lokmaya bırak direk ödüyorlar

Bebek kırıntıda basıma geldi
Anahtarımın logosu yoktu araba geldiginde yeni anahtar al faturasını getir öderiz sıkıntı yok dedi

Bak bunu yazdığın iyi oldu, saray muhallebicisinden sonra gitmemem gereken bir mekan daha öğrendim. Varsın olsun benden kazanmasınlar, açlıktan geberecek olsam yinede bu adamların mekanlarına girmem.

darkmoon
17-12-2012, 14:22
Doğal bence sahil yolunda bir avuç cepler park yerleri var sahilde binlerce araba tur atıp duruyor. fiyat yükseldikçe park yeri bulma şansıda artıyor bedava olsa arabayı bırakıp sahilde evine otobüsle taksiyle gidicek insanlar var.. parasız zamanlarınıda bildiğim için yazıyorum..

ali_utku
17-12-2012, 14:31
Birtek Maçka On Numara ve Kuruçeşme Kahvesinde valeye araç veriyorum.oda hemen mekanın yanına park ettikleri icin.

Lokma'da saçma sapan araba kullanıyorlar.tam gaz geri gelmeler fln.

Kırıntıda araba bı geldi park sis açık,içindeki cd değiştirilmiş.bir dahada gitmedim zaten

tarik
17-12-2012, 14:38
Dilek pastanesi Başakşehir- ikitelli sanayi.

Yavşak vale arabanın anahtarını kaybetti. Ondan daha karaktersiz olan müdürü aldırmaz tavırlar sergileyince küfür ettim çıktım..

darkmoon
17-12-2012, 14:48
konuyu açan arkadaşın başına gelen olay çok üzücü ama etiler ortaköy tarabya kuruçeşme o hizada kısaca sahil yolu ve çevresindeki mekanların vale olayı yıllardır var... 90 lılarda isimleri kahya idi sonradan 2000 lilerde modernleşip sırtlarına fosforlu vale yazılı yelekler giyip Vale denmeye başlandı.. şu konuda yazan 20 yaşından 50 yaşına kadar arkadaşlarımın kardeşlerimin abilerimin çoğununda oralarda çarkların yıllardır nasıl döndüğünü çok iyi bildiğine eminim.. bunu bilipde valeden şikayet etmekde ayrı bir çelişki bence.. lafım konuyu açan arkadaşa değil konun içinde valelerden dem yanan arkadaşlarıma.. bu vale sektöründe belli bir standart bir sertifika eğitimi verilmediği sürecede bu bence böyle gelmiş böylede gider..

SekoLive
17-12-2012, 14:54
Dilek pastanesi Başakşehir- ikitelli sanayi.

Yavşak vale arabanın anahtarını kaybetti. Ondan daha karaktersiz olan müdürü aldırmaz tavırlar sergileyince küfür ettim çıktım..

arabanı nasıl aldın çekiciylemi?

306TT
17-12-2012, 15:04
darkmoon ,

valla haklısın bişey diyemem ama işte daha önce çok arabamı sakındım. sakınan göze çöp abtarı yaşadım.

bu seferde böyle oldu . can sıkıcı işler saçma sapan olaylar vs.
ama dün itibariyle vale olayı bitmiştir benim için .

Türk haklıyız işte girmeden anlamıyoruz birşeyleri

tayreep_john
17-12-2012, 15:26
kulağımıza küpe olsun ...:icon_tup: bursada bi mekanın valeleri benim aracımla bmw le ile kafa kafaya çarpışmıştı o gün bugündür vermiyorm valelere artık hiç vermem :Deli:

Mert G
17-12-2012, 15:30
Bak bunu yazdığın iyi oldu, saray muhallebicisinden sonra gitmemem gereken bir mekan daha öğrendim.

aynen bilgi bu yönden yararlı oldu.

S.Mert
17-12-2012, 15:35
bursada bi mekanda eski bmw'min jantını bildiğin tam tur çizmiş adam kaldırıma yanaşırken, eve geldiğimde gördüm. geri gitsem bişey ispat edemezdim o yüzden gitmedim ama ders oldu. o zamandan beri hiçbir valeye araba vermiyorum, kafam rahat.

en son izmirde restoranın tekinde vale arabamı istedi vermedim. mekanın otoparkına bildiğin kaldırımdan giriliyor, adama diyorumki tampon yerden 2 parmak, bu arabayı oraya nasıl sokacaksın, çapraz gircem diyor :D gittim 1-2 km ilerdeki kapalı otoparka park ettim

aslan
17-12-2012, 15:39
306TT abi bişey sormak istiyorum haftada en az 2 yada 3 defa gidiyorum demişsin gerçekten haftada 3 defa gidilecek bir mekanmı?Yanlış anlama ben daha ne yerini bilirim nede nasıl bir yer oldugunu

306TT
17-12-2012, 15:57
şöyle söylim,

ben yemeklerini ve mekanın havasını (dekorasyon ve tarzını) seviyorum. bide ailenle gidip rahat edebildiğin bir yer (tabi bana göre . katılmayanlar olabilir.)

Genelde doğum günlerine orda kutluyoruz şatafatlı gürültülü oluyor.

tabi birde bana yakın bir yerde oda avantaj.

yeri baltalimanından rumeli hisarına doğru giderken hisarlara gelmeden sol tarafta.

MCN21
17-12-2012, 16:21
Mekanlar guzel ama olabildigince taksiyle gitmeye calisiyorum aracimi yakin otopsrklara birakip .... grrcekten cok sacma arac kullaniyorlar ve etilerdede bu tipler var kendi arabasi gibi her bosluta gaza basip daga sola bakinarak hava atmaya calisiyorlar

darkmoon
17-12-2012, 16:43
şöyle söylim,

ben yemeklerini ve mekanın havasını (dekorasyon ve tarzını) seviyorum. bide ailenle gidip rahat edebildiğin bir yer (tabi bana göre . katılmayanlar olabilir.)

Genelde doğum günlerine orda kutluyoruz şatafatlı gürültülü oluyor.

tabi birde bana yakın bir yerde oda avantaj.

yeri baltalimanından rumeli hisarına doğru giderken hisarlara gelmeden sol tarafta.

sen birde fincanı dene :) beğenirsin biraz tuzludur ama iyidir gerçi ordada vale var :D ama aracı gözünün önüne koyuyorlar yada valeye dersen sen bana göster ben çekicem bir şey demez sanırım. :)

306TT
17-12-2012, 16:45
orayada arada gidiyorum fiyatlar çok farklı değil ama daha rahat ediyordum lokma da .

darkmoon
17-12-2012, 16:53
hisarda hala wonderland duruyormu spagettisi çok iyiydi elimin altı olmasına rağmen yıllardır gitmiyorum.. bu aralar nostaljideyim tophanede çok takılıyorum :)

Emir-Sb3R
17-12-2012, 17:40

nasıl laf o ya?

Valeler genel olarak heryerde sıkıntılı , eğer ki bir firma ile çalışılıyorsa özellikle..
Nusrette aynı kırıntı da aynı midpoint de.
Ancak bazı yerler çalışan olarak vale alıyorlar buralarda iş değişik.
Mesela ben daha Dürümcü Babanın valeleri gibi vale görmedim

Bu arada konu sahibi için söylüyorum mutlaka lokma ile konuşup zararınızın faturasını gönderin , kesinlikle ilgileniceklerdir.

S.Özeren
17-12-2012, 17:55

nar cafe tarafındaki isparktan o kadar memnunum ki , 15 lira alıyolar ama direk muamele bu araba düşük sakın bunu çıkarmayın üstte kalsın diyolar hastayım onlara :D

rebeloghy
17-12-2012, 18:01
valla çok geçmiş olsun. en güzeli faturayı mekan sahibine gösterip ilgi göremeyince o mekanı yakmak da tabi içimizden gelip de yapamadığımız durum bu :) o yüzden anahtar isteyen otoparka bir kere girdim, tam iniyorum arabadan valelerin kullanısı gördüm her aracı patiyle tam gaz kaldırmalar vs. dedim bunlar mı park edecekler ? yolun ortasına bırakalım daha iyi diye aynı sekilde patiyle ben çıktım otoparktan :) hadi araba benim ben yapıyorum da benim arabamla kime neyin artistliği bu yaptıkları.. oto yıkamaya bile 10 yıldır aynı yere gideriz ailece. çizik vs varsa ben görmeden yapabildiklerini yaparlar saolsunlar Bahçelievler oto yıkama izmirlilere öneririm

aybarsdnr
17-12-2012, 18:24
nasıl laf o ya?

Valeler genel olarak heryerde sıkıntılı , eğer ki bir firma ile çalışılıyorsa özellikle..

Bu arada konu sahibi için söylüyorum mutlaka lokma ile konuşup zararınızın faturasını gönderin , kesinlikle ilgileniceklerdir.

gayet güzel bir laf. ne var ki? insanlar o mekana valesi için gitmiyor. muhattap alınacak kişi vale değil mekan sahipleri veya işletmeciler olmalı.

sen üretim yapan bir tesisin sahibi olsan, senden mal almaya gelen adamın aracı otoparkta parçalansa " beni ilgilendirmez, oraya koymasaydın " diyebilir misin? ya da o adam senden mal alır mı bir daha?

Emir-Sb3R
17-12-2012, 18:29
gayet güzel bir laf. ne var ki? insanlar o mekana valesi için gitmiyor. muhattap alınacak kişi vale değil mekan sahipleri veya işletmeciler olmalı.

sen üretim yapan bir tesisin sahibi olsan, senden mal almaya gelen adamın aracı otoparkta parçalansa " beni ilgilendirmez, oraya koymasaydın " diyebilir misin? ya da o adam senden mal alır mı bir daha?

anlayamadım o şekilde bir geri dönüş mü aldınız? Evet müessese bu konuda kusurlu ancak şikayet edilen her aracın zararı karşılandı?

gayet güzel bir lafmış.... neyse.

aybarsdnr
17-12-2012, 18:36
"Evrenoz´isimli üyeden Alıntı
Şikayetlerinizi bir şekilde mekan sahiplerine iletin, valeyle muhattap olarak çözüm bulmak zor... "

ben bu yazıya, yazdığın " nasıl laf o ya? " istinaden yazdım. geri dönüş alma vs. yaşayan ben olmadığım için bilmiyorum. ama aynı şey başıma gelse valeler böyle diyip oturmak yerine mekan sahibi veya işletmecisiyle iletişime girerim

EREN34
17-12-2012, 18:39
Valeye asla araba vermem. Valeye vermemekten mekana girmekten vazgectigimi bile bilirim.

Emir-Sb3R
17-12-2012, 18:39
"Evrenoz´isimli üyeden Alıntı
Şikayetlerinizi bir şekilde mekan sahiplerine iletin, valeyle muhattap olarak çözüm bulmak zor... "

ben bu yazıya, yazdığın " nasıl laf o ya? " istinaden yazdım. geri dönüş alma vs. yaşayan ben olmadığım için bilmiyorum. ama aynı şey başıma gelse valeler böyle diyip oturmak yerine mekan sahibi veya işletmecisiyle iletişime girerim

Sıkıntı nedir o zaman?

"sen üretim yapan bir tesisin sahibi olsan, senden mal almaya gelen adamın aracı otoparkta parçalansa " beni ilgilendirmez, oraya koymasaydın " diyebilir misin? ya da o adam senden mal alır mı bir daha?"

Sen böyle yazınca o tarz bir cevap almışsın gibi anlaşılıyor da.

Evrenoz
17-12-2012, 18:41
nasıl laf o ya?

Basbaya laf..

Mekanım varsa, vale şirketinin valesi müşterimin yani ekmeğimi veren kişinin arabasını hayvan gibi kullanıyorsa ve bende adam'sam o vale firmasının ağzına sıçarım.. Neticede vale firmasının da ekmeğini veren benim.. Eh vale firmasının ağzına sıçılırsa o hayvan gibi araba kullanan valenin de ağzına sıçılır..

Herşey balığın başıyla alakalı.. Başındaki adam, kendisine ekmek yedirene saygı duyacak kadar adamsa, vale de adam olur. Sana lafın neresi dokundu?

Emir-Sb3R
17-12-2012, 18:45
Basbaya laf..

Mekanım varsa, vale şirketinin valesi müşterimin yani ekmeğimi veren kişinin arabasını hayvan gibi kullanıyorsa ve bende adam'sam o vale firmasının ağzına sıçarım.. Neticede vale firmasının da ekmeğini veren benim.. Eh vale firmasının ağzına sıçılırsa o hayvan gibi araba kullanan valenin de ağzına sıçılır..

Herşey balığın başıyla alakalı.. Başındaki adam, kendisine ekmek yedirene saygı duyacak kadar adamsa, vale de adam olur.

O zaman 10 cafe/rest.tan 8'ini işleten adam değil ? Yıkamacıların yarısını işletenler adam değil ? Servislerin neredeyse tamamının sahipleri adam değil ? Öyle mi ?
Köşe yazısı yazmıyorsunuz burda , biraz mantıklı yazın lütfen

Ortada yanlış var evet , kesinlikle bende şikayetçiyim. Ama adam değil diyerek sağa sola sallamak da hiç doğru değil.

Mert Safa
17-12-2012, 18:46
Oba'ya girmediğimizi biliyorum bende :) yani ne var ki arkalara ceksek anahtar bende kalsa ?
Ondan sonraki haftalarda yardımcı oldular sağolsunlar ama :)
Hiçbir zaman vermedim, vermeyi düşünmüyorumda babamdanda boyle gördüm :) Birtek yıkamacılarda..
Gerci hem valesiz hem otoparklı mekan cok nerdeyse hiç yok veya az sanırım :)

darkmoon
17-12-2012, 18:46
doğru olanıda o zaten ama sıkıntı şuki ordaki mekanlarda mekan sahibi pek yok yani buranın sahibi benim tapusu bana ait diyicek tek şahıs yok.. çok karmaşık ilişkiler ortaklıklar şirketler var genelde işletmeciler var onlarda daha iyi bir para veren olursa oraya transfer oluyorlar o yüzden pek mekanı sahiplenme diye bir mevzu yok.. sadece belli bir düzey ve kalitede işleri götürüyorlar o kadar..

Evrenoz
17-12-2012, 18:48
O zaman 10 cafe/rest.tan 8'ini işleten adam değil ? Yıkamacıların yarısını işletenler adam değil ? Servislerin neredeyse tamamının sahipleri adam değil ? Öyle mi ?
Köşe yazısı yazmıyorsunuz burda , biraz mantıklı yazın lütfen

Ortada yanlış var evet , kesinlikle bende şikayetçiyim. Ama adam değil diyerek sağa sola sallamak da hiç doğru değil.

1.'si köşem ya da yazım seni zerre ilgilendirmez. Haddin değil o konu hakkında yorum yapmak, haddini aşma. Nerede ne yapacağımı da sana sormadığım için fikir verme.

Evet 10 cafeden 8'i eğer müşterisinin arabasının hayvan gibi kullanılmasına göz yumuyorsa, kendisine ekmek veren müşteriye doğru davranılmamasına göz yumuyorsa adam değil.Yıkamacı da, sanayici de, servis de müşterisinin arabasının hayvan gibi kullanılmasına göz yumuyorsa o da adam değil.

Mantığım da gayet yerinde...

Sen, sana ekmek verenin malının hayvan gibi kullanılmasına göz yummayı "adamlık" olarak değerlendiriyorsan git kendi mantığını sorgula..

aybarsdnr
17-12-2012, 18:48
Sıkıntı nedir o zaman?

"sen üretim yapan bir tesisin sahibi olsan, senden mal almaya gelen adamın aracı otoparkta parçalansa " beni ilgilendirmez, oraya koymasaydın " diyebilir misin? ya da o adam senden mal alır mı bir daha?"

Sen böyle yazınca o tarz bir cevap almışsın gibi anlaşılıyor da.

yanlış anladın. üstte tekrar cevap verilmiş zaten.. işveren sensen, mesuliyet kabul etmem diyemezsin. çalışanın itlik yapıyorsa sen de göz yumuyorsan bir tarafından çıkar acısı. o yüzden çalışanı adam etmek işverenin elinde

Emir-Sb3R
17-12-2012, 18:52
1.'si köşem ya da yazım seni zerre ilgilendirmez. Haddin değil o konu hakkında yorum yapmak, haddini aşma. Nerede ne yapacağımı da sana sormadığım için fikir verme.

Evet 10 cafeden 8'i eğer müşterisinin arabasının hayvan gibi kullanılmasına göz yumuyorsa, kendisine ekmek veren müşteriye doğru davranılmamasına göz yumuyorsa adam değil.Yıkamacı da, sanayici de, servis de müşterisinin arabasının hayvan gibi kullanılmasına göz yumuyorsa o da adam değil.

Mantığım da gayet yerinde...

Sen, sana ekmek verenin malının hayvan gibi kullanılmasına göz yummayı "adamlık" olarak değerlendiriyorsan git kendi mantığını sorgula..

Öyle olsun evet anlıyorum sizi , derdinizi.. ;) iyi akşamlar.

Evrenoz
17-12-2012, 18:55
Öyle olsun evet anlıyorum sizi , derdinizi.. ;) iyi akşamlar.

Anlat anladığını da hep beraber anlayalım.. Derdimi de söyle bilelim neymiş..

|KaAn|
17-12-2012, 19:20
Bebek Lucca'nın valesine yaklaşık 2sene önce kredi verirken aylık kazancının 6-8.500 tl arası olduğunu duyduğumdan beri Vale bey olarak adlandırır kıçı kırık araçlarımıza binmeleri gibi aşağılamada bulunmam.

imprezaWRC
17-12-2012, 19:42
Bebek Lucca'nın valesine yaklaşık 2sene önce kredi verirken aylık kazancının 6-8.500 tl arası olduğunu duyduğumdan beri Vale bey olarak adlandırır kıçı kırık araçlarımıza binmeleri gibi aşağılamada bulunmam.

Neeey o nasıl bir maaşdır be, zannedersin adam genel cerrah, yok artık...

Low-Rider
17-12-2012, 19:50

Ne maaş'ı yahu sende,maaş + bahşiş diyelim:)Lucca'da normaldir..

imprezaWRC
17-12-2012, 19:54
Bro o zaman haftasonları için yazılalım oraya, bahşişe göre cila bile yaparım :D

Low-Rider
17-12-2012, 19:55
Bize anca fişne suyu verirler orda valeliği unut:D

BerkayKamaci
17-12-2012, 19:57

Varsa öyle bir iş yarın başlayabilirim :D

mrtysn
17-12-2012, 19:57

Lucca'ya normal, orda garsonlar da yazin kapriyle falan calisirlar guzeldir Lucca :D
Ayrica Nusr-et'in garsonlar da onlardan asagi kazanmiyolar bildigim kadariyla :)

Low-Rider
17-12-2012, 19:59
lan arkadaş etilerde nusret açıldı açılalı tüm sokaklar dolu, tutmuş adamlar hepsini park yeri yok:D

imprezaWRC
17-12-2012, 20:01
lan arkadaş etilerde nusret açıldı açılalı tüm sokaklar dolu, tutmuş adamlar hepsini park yeri yok:D
Çok mu iyi eti var bu herifin, gidip orayı şenlendiren var mı acaba, ben daha yerini bile bilmiyorum :D

Low-Rider
17-12-2012, 20:03
Valla çok iyi ki herhalde tıklım tıklım

mrtysn
17-12-2012, 20:13
Çok mu iyi eti var bu herifin, gidip orayı şenlendiren var mı acaba, ben daha yerini bile bilmiyorum :D

Eti cok iyi biliyo piyasadaki cogu insana gore dogruya dogru, ayrica cogunlukla gelir masaya kendi sunum yapar falan baya ilgilidir. Ona gore biraz, bana gore bayagi cig birakir eti sunum yaparken sipariste, ozellikle soyliyceksiniz yoksa bildiginiz kanli et gelebilir :D Lokum ve kafes diye tabir edilen etleri bana gore 10 numaradir :) Fiyatlar cok uygun sayilmaz. Seven cok sever ya da direk kil olurlar, oyle bi mekan :)

imprezaWRC
17-12-2012, 20:15
Valla çok iyi ki herhalde tıklım tıklım
O değilde geçen gün tavsiye üzerine Çiftehavuzlardaki J.Burger'e gittik, 10 TL hamburgere verince bir an egt 800'leri gördü :D :D O kadar tavsiye ettiler ama çok affedersin hiç 10 TL'lik değildi, üstelik mayonez ve ketçup'ı kendileri yapıyorlarmış, mayonez bildiğin sümük gibi.
Nusret'te sanırım adam başı minimum 100 TL ödeniyordur. Kapıdaki valelerde hesaba son geçirmeyi yapıyorlardır. :D:D:D:D
Haliyle içerideki yaşanan acı yüzünden bir hışımla otomobiline binip gazlama diye aracı vale getiriyor, o ara sen valeye sardırdığından yediğin kazığın acısıda kafadan gitmiş oluyor, ama beyinde yer ediyor. Sonra ne zaman sado mazo istesen doğru nusrete :D :D :D

Evrenoz
17-12-2012, 20:16
jumbo iyidir ya
mayonezi de cidden güzeldir :D

Low-Rider
17-12-2012, 20:16
O değilde geçen gün tavsiye üzerine Çiftehavuzlardaki J.Burger'e gittik, 10 TL hamburgere verince bir an egt 800'leri gördü :D :D O kadar tavsiye ettiler ama çok affedersin hiç 10 TL'lik değildi, üstelik mayonez ve ketçup'ı kendileri yapıyorlarmış, mayonez bildiğin sümük gibi.
Nusret'te sanırım adam başı minimum 100 TL ödeniyordur. Kapıdaki valelerde hesaba son geçirmeyi yapıyorlardır. :D:D:D:D
Haliyle içerideki yaşanan acı yüzünden bir hışımla otomobiline binip gazlama diye aracı vale getiriyor, o ara sen valeye sardırdığından yediğin kazığın acısıda kafadan gitmiş oluyor, ama beyinde yer ediyor. Sonra ne zaman sado mazo istesen doğru nusrete :D :D :D

Valla hamburgerde benim favorim carl's junior, bir tek cevahirde var.

Direk usa konsepti adamlar inanılmaz lezzetli.

Lan valeden mekan önerisine geçtik:D

imprezaWRC
17-12-2012, 20:21
Eti cok iyi biliyo piyasadaki cogu insana gore dogruya dogru, ayrica cogunlukla gelir masaya kendi sunum yapar falan baya ilgilidir. Ona gore biraz, bana gore bayagi cig birakir eti sunum yaparken sipariste, ozellikle soyliyceksiniz yoksa bildiginiz kanli et gelebilir :D Lokum ve kafes diye tabir edilen etleri bana gore 10 numaradir :) Fiyatlar cok uygun sayilmaz. Seven cok sever ya da direk kil olurlar, oyle bi mekan :)

Ataşehirde Özgür Şef var, kapıda da haliyle bilimum valeler var, ilk defa gidince ulan içeride ne kadar geçirecekler diye gittim kendim park ettim. Neyse ne diyecektim, adama dedik iyi pişmiş getir, et bir geldi, yumruğum kadar ve bildiğin az önce yaralanmış gibi gayet kanlı canlı :D:D:D
Birader bu ne ben yemem bunu dedim, aldı eti gitti, 15dk sonra geri getirdi, bir bıçak darbesi ile yine etraf kan revan oldu, zannedersin eti Dexter pişiriyor. Bu yine kanlı canlı dedim, ama usul böyle hede höde höy diye zırvaladı bende mecburen kanlı kanlı yedim eti. Kıl oldum bir dahada gitmedim.
Kapıdan da nasıl çıktıysam artık valeler başıma üşüştü, aracınızı getirelim neydi markası falan dediler :D (ödediğim hesaptan yüreğim şişince haliyle 2 beden genişlemiş vaziyette dışarı çıktığımdan beni ne sandılarsa artık, ne marka söylesem getireceklerdi herhalde :D :D :D )

SULTANOGLU
17-12-2012, 20:22
Cars baya iyi buarada :D sadece mekan kotu cevahirde olmasin ya :( cevahir diyince oranin yikamacisiyla tartistigim aklima geliyor. O derece pislik tipler.

deniz
17-12-2012, 20:23
RUMELİHİSARDA oturuyorum...Bende sizin yerınızde olsam hayatta kesinlikle VERMEM ....

imprezaWRC
17-12-2012, 20:26
Valla hamburgerde benim favorim carl's junior, bir tek cevahirde var.

Direk usa konsepti adamlar inanılmaz lezzetli.

Lan valeden mekan önerisine geçtik:D

Ama ben sonunu bağlıyorum cümlelerin :D:D:D

Low-Rider
Cars baya iyi buarada :D sadece mekan kotu cevahirde olmasin ya :( cevahir diyince oranin yikamacisiyla tartistigim aklima geliyor. O derece pislik tipler.

öğle yemeğine cevahire gittiğim içni şanslıyım :D yoksa hsonu falan sırf yemek için gidilmez.

keşke başka yerlere açsalar mekan

Low-Rider
Ama ben sonunu bağlıyorum cümlelerin :D:D:D

euaheuah
giriş kanlı et
gelişme kol gibi hesap
sonuç yine vale:D

mrtysn
17-12-2012, 20:27
Ataşehirde Özgür Şef var, kapıda da haliyle bilimum valeler var, ilk defa gidince ulan içeride ne kadar geçirecekler diye gittim kendim park ettim. Neyse ne diyecektim, adama dedik iyi pişmiş getir, et bir geldi, yumruğum kadar ve bildiğin az önce yaralanmış gibi gayet kanlı canlı :D:D:D
Birader bu ne ben yemem bunu dedim, aldı eti gitti, 15dk sonra geri getirdi, bir bıçak darbesi ile yine etraf kan revan oldu, zannedersin eti Dexter pişiriyor. Bu yine kanlı canlı dedim, ama usul böyle hede höde höy diye zırvaladı bende mecburen kanlı kanlı yedim eti. Kıl oldum bir dahada gitmedim.
Kapıdan da nasıl çıktıysam artık valeler başıma üşüştü, aracınızı getirelim neydi markası falan dediler :D (ödediğim hesaptan yüreğim şişince haliyle 2 beden genişlemiş vaziyette dışarı çıktığımdan beni ne sandılarsa artık, ne marka söylesem getireceklerdi herhalde :D :D :D )

Hahaha ayni sekil iste kan konusu :D Fiyatlar bakimindan sunu cok net diyebilirim Nusr-et'te, Ozgur Sef'e gore daha yuksek fiyat odersiniz :)

SULTANOGLU
17-12-2012, 20:28
öğle yemeğine cevahire gittiğim içni şanslıyım :D yoksa hsonu falan sırf yemek için gidilmez.

keşke başka yerlere açsalar mekan

Aynen yaaaa off canm hamburger cekti ole diyim :D

imprezaWRC
17-12-2012, 20:32
euaheuah
giriş kanlı et
gelişme kol gibi hesap
sonuç yine vale:D

:D:D:D:D konu vale ise ne yapar ne eder sonunu valeye bağlarım :D :D

XoR
17-12-2012, 20:36
Aynen yaaaa off canm hamburger cekti ole diyim :D

Sen eskiden evde hamburger yapardın gelir yerdik falan :D

SULTANOGLU
17-12-2012, 20:38
Sen eskiden evde hamburger yapardın gelir yerdik falan :D

Olm hakkaten yaaaa yapmayali uzun zaman oldu yaaa :( ama bence bu sefer mangalda hamburger yapalim :D

Olm cidden unuttugum bir yetenegimi hatirlattin bana ya uzuldum bi simdi :(

Schumi
17-12-2012, 22:26
Sadece valeye araba verilerek gidilecek bir mekan varsa ya taksi ile giderim ya gitmem. Valeye araba felan vermem. Yıkamacıda ileri geriyi bile ben yapıyorum valeye araba verip içeride otururken beynimin türlü komplo teorileri ile %100 Load'a vurmasına gerek yok.

emir91
17-12-2012, 22:41
Kız arkadaşla gidince mecbur veriyoruz zaten lokmanın önünden geri viteste ters şerit tam gaz gitmelerinden bizden sonra nası kullandıkları az cok belli vermemek lazım...

S.Özeren
18-12-2012, 00:17
konuya girip baktıkça yazasım geliyor :D OBA'da cins bu konuda arabayı istediler vermedim adam üstü kapalı s.git ozaman dedi bende gittim ahsuasha :D

RafetAraç
18-12-2012, 02:55

:D:D:D iyi güldüm valla abi çok güzel anlatmışsın :D

burkaykalyon
18-12-2012, 08:30
la benim hiç valeye vericek arabam olmadı :( nemo'yu mu vereydim külüstür hidroliksiz,manuel camlı civic'i mi?

ben hep kendim park ederim valla.civic'le kuruçeşme kahvesi'ne gittiğimde bir gün verdim arabayı kıs kıs gülerek.herif alışmış tabi elektrikli direksiyonlu range'lere, audilere, bmw'lere benimkine bi bindi olduğu yerde manevra yaptıracak ya.bi asıldı direksiyona.dönmüyor :D sonra camı açıp bana laf söleyecekti baktı cam da manuel...direk açtı kapıyı efendim şuraya çeker misiniz arabayı dedi :D :D

Mr.K
18-12-2012, 08:40
konuya girip baktıkça yazasım geliyor :D OBA'da cins bu konuda arabayı istediler vermedim adam üstü kapalı s.git ozaman dedi bende gittim ahsuasha :D

huauhahu cok kısa olmus ,net özet :D

srknzfr
18-12-2012, 09:46
bebek kitchenette valelerine de dikkat edin benim aracımı vurmuşlardı.. gerçi hiç itiraz etmeden hatalarını kabul edip parasını ödemişlerdi ama olsun ne gerek var boş yere başınızın ağrımasına..

aslan
18-12-2012, 10:01
Etiler de bir mekana gelecek olan olursa Valesi ben olurum haber vermeniz yeterli bizim işyerinin otoparkına çekerim en beleşinden

KA®ANLIK
18-12-2012, 10:02
ahuahuahua bir davetli olarak Sunset e gitmiştik... normal yoldan zor zaten :D:D:D:D

O zaman GSI var 96 SFI GSI :D

dedim ben valeye vermem arabayı,
mekana geldik, valeye dedim ben parkedeceğim, aşağıyı tarif etti...
rampa da full çakılı, aşağıda bir park vardı oraya götürdüm park ettim, geri yukarı yürüdüm, lanet ettim arkadaş, kan ter içindeyim ama hava da sıcaktı öfff...

neyse,
yemek sonrası çıktık yanımdaki davetlisi olduğum kişi (ki ünlü de biri) dedi arabayı getirsinler dedim ben valeye vermedim otomobil düşkünü olduğumu da biliyor, biz bekleriz dedi eşiyle benim eşimde kapıda arkadaş aşağı yürü yürü, adamlar ağaç oldu kapıda :D:D:D

gittim aşağıdan aldım arabayı hatunu aldım, vedalaştık, davetlisi olduğumuz kişi dedi ki,
bende valelere vermem arabayı, arabayla gelsem bile 3-5 sokak arkaya park ederim, taksi tutar öyle gelirim en temizi öyle sen de öyle yap uğraşmazsın binersin taksiye gidersin dedi...

dedim hacı çok haklısın ya :D:D:D:D

bundan sonra taktik bu :D

baymustang
18-12-2012, 10:04
:) çok güldüm konuyu okuyunca;

bi forum sitesinin organizasyonunu yaptım ramazan ayında iftarda. listeye sen yaz 30 kişi sonrada 45 kişi gel :) neyse allahtan mekanda işi hallettik.

mekan sahibine abi gelecek kişiler araba konusunda hassaslar ona göre senin vale israr eder illa ben alayım kapıyı açar aman haaa dedim.

sen gel bir aracın sahibini kandır araca bin hazır iftar vakti vatan caddesinde gazla tesadüfen geciken biri olm iftarı açamadın gazlayıp durdun diyor ki o karada uyandım işi ama bildiğin gazlamış. mekandan yemekler sayesinde kimseden ses çıkmadı iyi bir anlaşma yapmıştık ve memnun oldu ve seneye aynı mekanda olalım derken mekan sahibi 35 lira dedi bize tam o gün 50 lira aşağıya yapamam deyince organizasyon iptal oldu kısaca tökezledik.

peki sonra mı?

-mekana başka bir zaman gittim 4 kişi olarak. 3 kişilik karışık, 1 salata, içecekler, tatlı ve kahve içtik fiyatları çok iyi bildiğimden bir fiyat geldi yuhhh dedim tabii adisyonun arkasını çevirirler bide yanında misafir olunca detaylı inceleyemiyorsun tabii ben açtık arkasını bi baktım fiyat toplamı 78 yazıyor adam düzlemiş bide sana indirim yaptık dedi :)

kasaya gittim 100 lira verdim haram zıkkım zehir olsun dedim çıktım.

sonrada ben lokanta açtım gerisini siz düşünün :)

FIRFIR
18-12-2012, 11:15
Vale sistemi lanet sistem Lokma arabaya 4 kişi biner araç almaya gider, Baltalimanı MADO arabayı vuruk getirir söke söke hasar yaptırılır, rumelihisarı MAMA illa ben alıcam buraya parkedemezsin der CookShop bebek ben parkedip anahtarımın bende olmasına ragmen bana bi hızmet vermemişken arkamdan koşup vale fişi vermeye çalışması daha birsürü hikaye mekanların önünde isparkın bu alan ücretsiz kullandırılmak üzere kiralanmıstır yazmasına ragmen hala Vale kavgamı vermekte ısrarcıyım :ofk: hergun her biriylede usanmadan tartısırım...haksız kazanc,mafyalaşma,alınteri ile kazanılan arabalarımızı hor kullanma plakamı ezberletiyorum her birine... tek vasfı araba kullanmak ve aynı zamanda gider yapmak olan insanlardan uzak ...

turkerrr
18-12-2012, 11:19
ahuahuahua bir davetli olarak Sunset e gitmiştik... normal yoldan zor zaten :D:D:D:D

O zaman GSI var 96 SFI GSI :D

dedim ben valeye vermem arabayı,
mekana geldik, valeye dedim ben parkedeceğim, aşağıyı tarif etti...
rampa da full çakılı, aşağıda bir park vardı oraya götürdüm park ettim, geri yukarı yürüdüm, lanet ettim arkadaş, kan ter içindeyim ama hava da sıcaktı öfff...

neyse,
yemek sonrası çıktık yanımdaki davetlisi olduğum kişi (ki ünlü de biri) dedi arabayı getirsinler dedim ben valeye vermedim otomobil düşkünü olduğumu da biliyor, biz bekleriz dedi eşiyle benim eşimde kapıda arkadaş aşağı yürü yürü, adamlar ağaç oldu kapıda :D:D:D

gittim aşağıdan aldım arabayı hatunu aldım, vedalaştık, davetlisi olduğumuz kişi dedi ki,
bende valelere vermem arabayı, arabayla gelsem bile 3-5 sokak arkaya park ederim, taksi tutar öyle gelirim en temizi öyle sen de öyle yap uğraşmazsın binersin taksiye gidersin dedi...

dedim hacı çok haklısın ya :D:D:D:D

bundan sonra taktik bu :D

bu gsi svu mu :)

Doğu
18-12-2012, 11:29
kaldırım kenarına park ettiğiniz olay iş park oluyor sanırım 15 TL mi?

ankarada kaldırım kenarı bir tek çankaya-bahçelievler arasında var oda 5 tl.

vale fişi denmiş birde, vale maaşlı eleman işi de araba park etmek değil mi? bahşiş verirsin vermezsin orası ayrıda o da mı fiş kesiyor yahu?

gözünü seveyim ankaranın..

drago
18-12-2012, 11:47
son 4 senedir bırakmıyorum zaten

sizinkiler yine iyi beyler vale benim arabamla beni eziyordu. :D bir mekan çıkışı önümüzde de birileri var, fişlerini vermişler bekliyorlar, biz de verdik, bekle ki gelsinler.dedim bari boş duracağıma şurdan bi paket sigara alayım, ara sokakta yürüyerek karşıdan karşıya geçiyorum bi baktım bağıra bağıra bir araba geliyor, kornaya asıldı, lan bi baktım benim araba! adam benim aracım olduğunu da bilmiyor, mekanın önüne geldim araba bekliyor birbirmize giriyorduk adamla.

araba yine bir yerde önemli değil beyler, bu olaydaki gibi gider birine vurur, kaçar, ondan sonra sizin başınız ağrır.

o adamın bulduğu yeri pek ala ben de bulabilirim diyip geziyorum, hanımefendi varsa mekanın önünde bırakıyorum, park edip geliyorum.çıkışta da aynı şekilde gidip alır gelirim,sonuçta hesabı ödedikten sonra def olun gidin de demiyorlar, 2 adım yürümenin de kimseye zararı yok.

KA®ANLIK
18-12-2012, 11:58
bu gsi svu mu :)

aynen svu (:

doush
18-12-2012, 13:17
Ben de bir mekana gittim geçenlerde Adana'da.. Mekanda pek kimse yoktu haftaiçi arkadaşlarımı görmeye.. Otoparkı neredeyse bomboş.. Koydum arabayı yürüyorum, vale fişi verdi.. Niye dedim böyle dedi, aldı anahtarı zorla.. Mekandan çıktık 10 metrelik mesafeden getirdi diye para verdim.. Bir de arabam soğukken beklerim ben çok kılım o konuda, adam hiç beklemeden getirdi gıcık oldum bir daha vermem arabayı falan :D

ceyhun737
18-12-2012, 15:40
Adanada sadece north shield e veririm aracımı o da hemen girişe koyduğu için yoksa başka hiç bir yere vermem.

aRz
05-02-2013, 21:52
geçmiş olsun abi tek o civarın değil ortaköyde'de aynı sakın ola sakın valeye araç teslim etmeyin ben audi A6'nin arka sol çamurluğunu ezip sonra bagajı açıp içerden tokmaklayarak düzeltmeye çalışınını'da gördüm

SGTI
05-02-2013, 22:01
Vicdansızlar.Biz bi yemek yemeğe gitmiştik mekanın yanındada tüpçü var.Hane park etmesinler diye boş bi tüp koyarlar ya yola.Heh evet işte tüpü uyuzluğundan inip eliyle değilde arabanın tamponuyla en dibe götürdü.Çıkan çatur çutur sesleri hala hatırlıyorum.O gün anladım bunlardan bi b.k olmayacağını.

M.A.D
07-02-2013, 08:44
valeye tabiri caizse **ksen araba vermem, eğer vale arabayı vermek zorundasın diyosa o mekana girmem hiç umrumda olmaz valla

aslan
07-02-2013, 08:46
Hergün nispetiyedeyim öğlenleri bana sorun valelerdeki kasıntıyı siz ey gidim eyyy

Eyüp
07-02-2013, 09:32
Araba emanet derim , kendim parkederim..
İısrar eden olursada bahşiş artınca vazgeçiyor :)

clioGT
07-02-2013, 09:52
valeye pek bırakmam da o sahil kısmında bazen mecbur olunuyor. diyorum 5 dk uğrayıp çıkacam hemen burda önde kalsın, orada hemen önüne parkediyorlar kalıyo. yoksa bir çoğunun nasıl kullandığı ortada....

34tb9544
07-02-2013, 09:54
Valeye araba verince uzağa park etmesini istemiyorsanız arabada silah var uzağa bırakma kapı önünde kalsın diyceksin ;)

sansar34
07-02-2013, 10:17
daha gecen amcamın yanına gıttım lokmanın karsısındakı ıskele restorant bızım akrabaların cıdden boyle araba kullnama olmaz bızım restorantakı kahya bıle 7/24 kufur edıyo gecen bı mecedes slk250 getırısı var taksıcı kapının onunden gecerken ana bacı kufur ettı :D