PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2013 Skoda Octavia

DEJ
17-12-2012, 21:58
Skoda’nın kompakt sınıftaki temsilcisi Octavia, 2013’e yeni nesliyle giriyor. Skoda’nın kalbi olarak tanımlanan Octavia’nın yeni nesli ile kompakt sınıfta standartları belirleyeceği, orta sınıf (D segmenti) otomobillerin özelliklerini kompakt sınıf fiyat etiketiyle sunacağı ve gerek yolcuların yaşam alanı gerekse bagaj hacmi konusunda çıtayı yükselteceği ifade ediliyor.

2013 Skoda Octavia’nın uzunluğu 90 mm, genişliği 45 mm, dingil mesafesiyse 108 mm arttırılmış. Otomobilin iç mekan özelliklerinden bahseden teknik geliştirmelerden sorumlu yönetim kurulu üyesi Frank Welsch yeni Skoda Octavia’nın 1782 mm’lik iç mekan uzunluğuna sahip olduğunu, arka koltuklarda eskisinden 73 mm daha fazla diz mesafesi ve 980 mm ile daha fazla baş mesafesi sunduğunu söyledi ve 590 lt bagaj hacmi sunduğunu sözlerine ekledi. Bununla beraber otomobilin ön koltuklarındaki baş mesafesi 8 mm, ön koltuk dirsek mesafesi 39 mm, arka koltuk dirsek mesafesi ise 26 mm iyileştirilmiş.

Otomobilin kapsamlı teknik özellikleri (0-100 km/s, ağırlıklar vs) henüz açıklanmasa da 3. Nesil Octavia’nın GreenLine versiyonunda 81 kW’lik 1.6 TDI motor görev yapacak. Bu motorun 100 km’deki tüketim değeri 3.4 lt/100 km, CO2 emisyonuysa 89 g/km.

Yeni Skoda Octavi’da bununla birlikte adaptif hız sabitleme (cruise control), akıllı far sistemi, anahtarsız giriş sistemi, panoramik cam tavan gibi yeni donanımlar da alınabilecek.

Otomobilin Türkiye satış fiyatı henüz açıklanmış değil.

http://www.otomobil.com.tr/wp-content/gallery/yeni-2013-skoda-octavia/yeni_2013_skoda_octavia-3.jpg

http://www.otomobil.com.tr/wp-content/gallery/yeni-2013-skoda-octavia/yeni_2013_skoda_octavia-1.jpg

http://www.otomobil.com.tr/wp-content/gallery/yeni-2013-skoda-octavia/yeni_2013_skoda_octavia-4.jpg

http://www.otomobil.com.tr/wp-content/gallery/yeni-2013-skoda-octavia/yeni_2013_skoda_octavia-6.jpg

http://www.otomobil.com.tr/wp-content/gallery/yeni-2013-skoda-octavia/yeni_2013_skoda_octavia-7.jpg

http://www.otomobil.com.tr/wp-content/gallery/yeni-2013-skoda-octavia/yeni_2013_skoda_octavia-8.jpg

ham
17-12-2012, 22:00
arkadan a6 yorumunu ilk yapan ben oluyum bari son olmicagım kesin :(

darkmoon
17-12-2012, 22:00
bu vw fabrikayı falanmı kapatıcak.. skodaları bu kadar güzel ve kaliteli yapıyor.. superb birde bu yeni nesil araçları ile skoda kafamdaki tüm o eski skoda favorit imajını yıkdı geçdi..

ibrahm_38
17-12-2012, 22:02
Harika duruyor gerçekten, tüketim degerleride çok iyii

orhan_guney
17-12-2012, 22:04
çok ekmek yiycem çokk :D dört gözle bekliyoruz rapid de 1 ayda satışa cıkıcak.

drago
17-12-2012, 22:04
jettanın satışını baya düşürür

vw de hala jetta comfortline a manuel klima koysun

Equinox
17-12-2012, 22:06
Arkadan A6 :D

Keskin hatlar yakışmış. WV yerinde kesinlikle düşünürdüm. Zaten WV den soğuttular Skoda daha sıcak geliyor artık.

ERTAN
17-12-2012, 22:07
Önden jetta, arkadan a6 olmuş:) Genel olarak tasarım güzel olmuş, skoda güzel işler çıkartıyor artık.

SErhat.
Önden bana Skoda Rapid'i anımsattı. Ama araçta güncel Jettavari çizgiler görmek mümkün.

Skoda aslında VW grubundaki F/P açısından en ideal marka bana göre.

bu vw fabrikayı falanmı kapatıcak.. skodaları bu kadar güzel ve kaliteli yapıyor.. superb birde bu yeni nesil araçları ile skoda kafamdaki tüm o eski skoda favorit imajını yıkdı geçdi..

VW nasıl bir strateji izliyorsa bir nevi kendine kurşun sıkıyor ama o kurşun sekip gidiyor. Superb mesela Passat'tan daha kaliteli geliyor gözüme. Sunduğu garip özelliklerle ve fiyatıyla da Passat'tan yine daha uygun. Mesela arka kapı ceplerinde gizli hazne içerisinde sağlı sollu 2 adet Superb logolu şemsiye saklı. Küçük bir detay ama bence güzel.

Nedense Skoda'ya değişik bir önem veriyorlar.

Birkaç kişiye Superb tavsiye ettim ama gidip orta donanım 1.6 TDI Superb parasına bomboş Passat 1.6 TDI aldılar. Her ne kadar başarılı otomobiller yapsalar da; VW'nin kopyası olsa da mekanik olarak; insanımızda hâlâ bir Skoda önyargısı var..

66 bine boş Passat alan adama tavsiye ettiğim orta donanımlı Superb Tdi'ın etiketi o zaman için 62 bin filandı..:)

darkmoon
Makyajlı b6 audi olmuş ama süper olmuş..

individual
17-12-2012, 22:08
süper olmuş bence jettanın tahtıyla oynar bu araba :)

orhan_guney
17-12-2012, 22:12
böyle yorumlar görmek hoşuma gidiyor :) konuyu ben acıcakdım tedaylı ama işlerin yogunlugundan acamadım arkadaş saolsun acmış :)

HarunToprak
17-12-2012, 22:14
10 numara olmuş,gördüğüm gibi çok beğendim. Fiyatı makul olursa çok tutulur.

darkmoon
17-12-2012, 22:16

Birkaç kişiye Superb tavsiye ettim ama gidip orta donanım 1.6 TDI Superb parasına bomboş Passat 1.6 TDI aldılar. Her ne kadar başarılı otomobiller yapsalar da; VW'nin kopyası olsa da mekanik olarak; insanımızda hâlâ bir Skoda önyargısı var..

66 bine boş Passat alan adama tavsiye ettiğim orta donanımlı Superb Tdi'ın etiketi o zaman için 62 bin filandı..:)

Superb nin yenisinede bindim eskisinede eskisinin 2.5tdi na bile bindim bazı 2.5 tdi larda çok ilginç bir özellik var ön koltuk yolcu tarafının koltuğun iç kısmı koltuk komple değil yani sadece iç kısmı öne doğru iniyor böylece arkadaki kişi ayaklarını koltuğun içinden geçirip uzatabiliyor yani ön koltuk kanepe gibi bir şey oluyor.. :)

çok ilgincime gitmişdi hayatımda tek o özelliği o modelde görmüşdüm.. arka koltuklara ayrı ısıtma özelliğide bence ayrı bir güzellik passat bunlarda yok.. sunroofu solar olanlardan kendini şarj ediyor falan araba on numara araba..

benki titiz adamım malzeme kalitesine çok önem veririm içindeki plastik aksamın kaliteside gayet iyi ahşap kaplama kısımlarıda güzel yapmışlar.. superb de biraz kırmışdı kafamdaki o imajı skoda ama bu son araçlarında skoda artık kaliteli bir marka olmuş..

eskiden skoda markası kafamda vw nin ucuzu daha kalitesiz malzemelerden üretilen hani vw gücü yetmeyenlerin ulaşabiliceği bir araba olarak kalmışdı ama şimdi bana kalırsa skoda vw değilde audinin ucuzu olarak üretiliyor bu yüzden bu kadar kaliteli ve titiz üretiliyor şahsi fikrim..

İbrahim33
17-12-2012, 22:18
Olmuş gibi gözüküyor , kardeşi Rapidide epey beğenmiştim fuarda...

orhan_guney
17-12-2012, 22:22
şu anda o aracın üstü olan superb 1.6tdı elgance en dolu paketı 68500 verıyoz yok satıyor bu haftadan sonra sıra yazıcagız.
Önden bana Skoda Rapid'i anımsattı. Ama araçta güncel Jettavari çizgiler görmek mümkün.

Skoda aslında VW grubundaki F/P açısından en ideal marka bana göre.

VW nasıl bir strateji izliyorsa bir nevi kendine kurşun sıkıyor ama o kurşun sekip gidiyor. Superb mesela Passat'tan daha kaliteli geliyor gözüme. Sunduğu garip özelliklerle ve fiyatıyla da Passat'tan yine daha uygun. Mesela arka kapı ceplerinde gizli hazne içerisinde sağlı sollu 2 adet Superb logolu şemsiye saklı. Küçük bir detay ama bence güzel.

bilalMW
17-12-2012, 22:24
çok iyi olmuş helal vagg

SErhat.
17-12-2012, 22:25
şu anda o aracın üstü olan superb 1.6tdı elgance en dolu paketı 68500 verıyoz yok satıyor bu haftadan sonra sıra yazıcagız.

Al işte. Fiyata bak. Bir de araca bak. Üstelik Elegance diyorsunuz.

Boş Passat 1.6 TDI'da en kötü yine 67-68'dir ki bizim insanımızın bir çoğu gider sırf VW diye onu alır.

Hakikaten Superb varken Passat'a verilen paraya acıyorum. Aynı paraya daha fazla özellik almak varken boş araca binmek bizim insanımıza has bir özellik olsa gerek.

O sınıfta, o paralara sıfır araç alma durumum olsa direk gider Superb alırdım her ne kadar VW ön yargım olsa da..

orhan_guney
17-12-2012, 22:28
bu sene 2012 hedefimiz 10.000 skoda idi Allaha şükür tutuyor 15 gun kaldı :)

efe_
17-12-2012, 23:00
Al işte. Fiyata bak. Bir de araca bak. Üstelik Elegance diyorsunuz.

Boş Passat 1.6 TDI'da en kötü yine 67-68'dir ki bizim insanımızın bir çoğu gider sırf VW diye onu alır.

Hakikaten Superb varken Passat'a verilen paraya acıyorum. Aynı paraya daha fazla özellik almak varken boş araca binmek bizim insanımıza has bir özellik olsa gerek.

O sınıfta, o paralara sıfır araç alma durumum olsa direk gider Superb alırdım her ne kadar VW ön yargım olsa da..

Kimse keriz değil arkadaşlar burdan yazmak kolay gelebiliyor bazen ama, bir yanda vw diğer tarafta skoda sözkonusu.İyidir kötüdür demiyorum ama piyasada geçmişi olan belirli kitlesi olan bir araç passat

xerhnuyrx
17-12-2012, 23:00
geçen hafta superb aldık mükemmel araç özellikler saymakla bitmez 1,6 elegance harika bir araç skoda çok iyi işler yapıyor.

SErhat.
17-12-2012, 23:03
Kimse keriz değil arkadaşlar burdan yazmak kolay gelebiliyor bazen ama, bir yanda vw diğer tarafta skoda sözkonusu.İyidir kötüdür demiyorum ama piyasada geçmişi olan belirli kitlesi olan bir araç passat

Kimseye keriz yakıştırması yapmadım. Bak ne diyorum. Alma durumum olsa alırım. Çünkü VW'yi sevmiyorum ama Superb'i de cidden başarılı buluyorum ve o fiyatlarda sunduğu özelliklerle o araç bence 'ideal' konumda.

Alıp da hemen satma gibi bir derdim de olmadığı için böyle düşünüyorum.

Alıp satıcıya zaten gelmez senin de dediğin neden ötürü..

B.Koçer
17-12-2012, 23:07
Yuru be wagg skodaları yeniden seviyorum .

CinAli_06
18-12-2012, 00:29
ve jettanın papucu dama atılır, skoda cidden güzel tasarımlar yapıyor.

kısa bir dipnot superB'nin combisi çok keyifli bir araç camtavan felan şahane...

Hakan Burak
18-12-2012, 00:29

Başkan zaten alırsak senden alıcaz, kaçarı yok. :D
Sende bize bir kıyak yaparsın artık. :)

KALENDAR
18-12-2012, 00:30
sanki jetta çizgilerini taşıyor

E30_ORHAN
18-12-2012, 00:52
Şahsım adına konuşuyorum para kolay kazanılmıyor aynı fiyatta orta paket jetta alacagıma gider full paket octavia alırım bence fazlası var eksiği yok eylülde sıfır octavia aldık cok memnunuz keske bekleseydik su an indirim var birde bu kasa cok güzel olmuş ben beğendim eskisinden daha iyi olmuş.

turci
18-12-2012, 01:26
rapid ile bayagi benziyorlar, yalniz vw kendini bitiriyor diye birsey yok.
en azindan almanya da sadece superb biraz is yapti,yinede passat eziyor. onun disinda octavia fabia falan ii ihhhh..
diger yandan yok satiyor dediginiz jettayi almanya da alan yok.

kisaca vw kendini bitirmiyor, sadece pazarlar farkli..

turkerrr
18-12-2012, 08:24
superb ve octavia skodayı sevdirir

EMRE KAAN
18-12-2012, 08:34
tasarımına bayıldım resmen bence jetta dan bile şık duruyo daha öncede skoda sahibi olan biri olarak söylüyorum alınır binilir :)

orhan_guney
18-12-2012, 08:41
elimden gelenin fazlasını yaparım forumda bir çok kişiye veya tanıdıklarına sayısız sattım sizede yardımcı olacagım;)
Başkan zaten alırsak senden alıcaz, kaçarı yok. :D
Sende bize bir kıyak yaparsın artık. :)

BTU38
19-02-2013, 21:53
arkadan a6 yorumunu ilk yapan ben oluyum bari son olmicagım kesin :(

Ilk gördüğümde eski kasa a6 ya benzettim cidden , ama octavia için hos bi makjay olayı olmuş :)

mert_can 41
20-02-2013, 01:24
Ne zaman piyasaya çıkacak baktım ama göremedim bide fiyat hakkında bi bilgi varmı skoda nın kendi sitesinde baktım ama eskisini gösteriyodu :)

AimLeSs
20-02-2013, 02:50
Güzel araç. :) Lakin geç kalındı epey. Jetta çıkalı 2 seneden fazla oldu.

Skoda lafı geçince, "favorit" algısı ufak ufak kırılıyor. Ama diğer yandan da skodaların fiyatları ufak ufak vw'leri yakaladı neredeyse.

Gelecek olan yeni Octavia'nın da fiyatlarının Jetta'lardan aşağı kalmayacağını düşünüyorum.

orhan_guney
20-02-2013, 09:47
araclar mart ayının son haftası türkiyede olacak fiyatı ise jetta dan biraz pahalı olacak cunku passat gıbı buyuk olucak eskı octaviadan daha buyuk daha donanımlı olucak.gelince buraya yazarım tekrar fiyatlarını ve donanımını.

Gurk@n
20-02-2013, 10:30
Gayet güzel araç. Superb nin diz mesafesini sunabilen araçlar 100.000 liranın üzerindeyken yollarda bu kadar az superb görmek üzücü.

rebeloghy
20-02-2013, 11:38
Arkadan a6 diyelim eksik olmasın :D

bu ülkede öyle bir vw kitlesi var ki araç alırken ya para-çokomel eğrisi kullanmıyorlar ya da grafikten para eksenine teğet geçen araçları tercih ediyorlar sırf vw diye. Tamam boş passat'ın bile alıcısı bulunur da 0 araç alırken aman satarken kime satarım niyetiyle araç seçmek nasıl bir mantıktır ? Sen çokomeli çok olanı seç doğru düzgün her malın bir anlayanı bulunur sonuçta. Galerici mantığı yerleşmiş aman kaça satarım. Niye binerken nasıl olur diyen bu kadar az?

Tamam bir honda furyası dönüyor civic alıp 2 sene bindim üstüne 1000lira koyup 3 günde sattım. Şimdi alıcak olsam 3 günde satılıyor diye civic mi alırım şu güzelim octavia'yı mı alırım bunu da düsünmek lazim.

FAGE12
20-02-2013, 11:42
o degılde orhan abı bu rapıd jettanın pabucunu dama atıcak galıba :)

orhan_guney
20-02-2013, 11:50
çok ekmek yiyceğiz çok :) bugun daha dun geldi arac bayilere bugun öğlen olmadan sadece ben 3 tane sattım.
o degılde orhan abı bu rapıd jettanın pabucunu dama atıcak galıba :)

FAGE12
20-02-2013, 11:57
çok ekmek yiyceğiz çok :) bugun daha dun geldi arac bayilere bugun öğlen olmadan sadece ben 3 tane sattım.

sizin bayinin fotolarından ınceledım cok begendım cok guzel bır arac :) satkı abı rhj can bulsun :)

orhan_guney
20-02-2013, 12:36
aynen aynen :)

sizin bayinin fotolarından ınceledım cok begendım cok guzel bır arac :) satkı abı rhj can bulsun :)

darkmoon
20-02-2013, 13:28
skoda varken vw alanların sayısı her geçen gün azalıcakdır.. yeterki vw teknolojisini çekmesin skodadan.. skodada şu anki kalite çizgisini bozmasın..

B.Koçer
20-02-2013, 13:30
skoda varken vw alanların sayısı her geçen gün azalıcakdır.. yeterki vw teknolojisini çekmesin skodadan.. skodada şu anki kalite çizgisini bozmasın..

Hala kendi kendime düsünüyorum neden superb almadınız olum diye sonra irkiliyorum o zamanlar 1.6 tdi getirmiyorlardı yoksa kaçarı yoktu :) Fiyatları da Vw ye göre cok cok uygun .

darkmoon
20-02-2013, 13:34
Hala kendi kendime düsünüyorum neden superb almadınız olum diye sonra irkiliyorum o zamanlar 1.6 tdi getirmiyorlardı yoksa kaçarı yoktu :) Fiyatları da Vw ye göre cok cok uygun .

superb favori araçlarımdan biri oldu zaten 4x4 ünü bile üretmişler geçen günde sw versiyonunu gördüm bayıldım çok güzel yapmışlar çizgisi hatlarını.. bende 2.0tdi favorim tabi elegance paketi. :)

Nightfish
20-02-2013, 13:34
Efsane olmuş. Ciddi anlamda fazlasıyla karizmatik, derli toplu. Fiyat da güzel olursa Jetta satışını sağlam baltalar.

SSagnak
20-02-2013, 15:16
bir an rapid değil mi ya bu diye geçirdim içimden sonra boyutlar biraz daha büyük geldi mükemmel olmuş ya yeni octavia ve yeni leon dengeleri değiştircek gibi ama octavia çok iyi

fastchild
20-02-2013, 16:28
superb favori araçlarımdan biri oldu zaten 4x4 ünü bile üretmişler geçen günde sw versiyonunu gördüm bayıldım çok güzel yapmışlar çizgisi hatlarını.. bende 2.0tdi favorim tabi elegance paketi. :)

birde onun Laurin&Klement diye bir versiyonu var ben Yücede stajdajken bir adet 2.0 TDI Combi satılmıştı kahverengi iç ve dış kombinasyonu ile arka ayak dayamalar bile vardı :D

Böyle gibi ama daha bi hoş duruyordu ve baz yerlerde nubuk kaplıydı
http://carinpicture.com/wp-content/uploads/2012/02/Skoda-Superb-Combi-Laurin-Klement-2011-Photo-03-800x600.jpg
http://carinpicture.com/wp-content/uploads/2012/02/Skoda-Superb-Combi-Laurin-Klement-2011-Photo-01-800x600.jpg

Abi dün satışa sunuldu sanırım çünkü ben 1 ay önce gibi Yücenin Otoparkında bi Rapid gördüm sanki

Dodoo
20-02-2013, 16:33
Önden jetta, arkadan a6 olmuş:) Genel olarak tasarım güzel olmuş, skoda güzel işler çıkartıyor artık.

Eyvallah panpa beni yormadığın için :) :icon_tup:

İlk bakışta aynı etkiyi yarattı bende de :icon_tup:

Kahn23
20-02-2013, 16:33

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-2012-superb-eleg-1.6tdi-combi-panoramik-sunroof-elk-arka-bagaj-115092690/detay

Zaten station hastalığı var Vag grubu iyice aştı artık :)

FAGE12
20-02-2013, 16:38
Bunların 3 kollu dıreksıyon olanlarının turkıye satısı yok mu ?

Kahn23
20-02-2013, 16:41
Bunların 3 kollu dıreksıyon olanlarının turkıye satısı yok mu ?

Maalesef yok. Bence de en büyük eksiklik..

Nightfish
20-02-2013, 16:45
Bunun Combi olanı da fenaymış

http://img2.netcarshow.com/Skoda-Octavia_Combi_2014_800x600_wallpaper_01.jpg

FATİH
20-02-2013, 21:20
üçü beşi bilmem kardeş, direksiyon son kasa jaguar'dan. :D

mmged_jan
21-02-2013, 09:37
tdi olsun da yazılım + bio dizel ile yürütelim :)

Kahn23
21-02-2013, 09:42
3 kollu direksiyonlar, ilginç bir şekilde en baz versiyon olan Active modelinde bulunuyor..

M U R A T
21-02-2013, 10:09
rapid nasıl bir model vw ge hangi modelle ortak platformu kullanıyor?

Kahn23
21-02-2013, 10:12

Jetta'nın tahtını sallar..

ahmetbaha-drs
21-02-2013, 10:29
Rapid'in Jetta'nın tahtını sallayacağını pek zannetmiyorumda fiyatları Skoda' sitesinde gözüküyor bu durumda gayet mantıklı rakamlara satılacaklar, satış adetleride iyi olur diye düşünüyorum.
Yce Auto, `koda, Superb, Yeti, Yeti Greenline, Octavia, Fabia, Fabia Combi, Roomster, Citigo, Rapid, Orjinal Yedek Para, Periyodik Bakm, , Yaz-K Bakmlar, Orjinal Aksesuar, Yce Auto, `koda Auto, Kapamyalar (http://www.skoda.com.tr/new/fiyatlistesi.asp?islem=fiyatlar&KatID=25)

Kahn23
21-02-2013, 10:36
Dün ben de baktım fiyatlarına. Donanım ve sunulan motora göre fiyat 10 numara.

oğuzk
21-02-2013, 10:42
SuperB ye sağlam zam gelebilir fazla fiyat farkı yok çünkü rapidle arasında

darkmoon
21-02-2013, 10:43
rapid in elegance 1.6 tdi en full paketi 50 bin tl.. Jetta nın 1.6 tdi highline paketi 70 bin tl..
Jetta'dan 1.6 tdi trendline yani bomboş paketlisini bile 55 bin tl..

Rapidin 1.6 tdi elegance paket fiyatına jettadan ancak 1.2tsi highline alabiliyorsun onun bile fiyatı 51 bin tl.. bin tl fazla geneya hadi neyse onu görmeyelim.. :)

orhan_guney
21-02-2013, 10:54
sonuna kadar izleyin ve farkı hissedin :)
ENz_QbQF7Yk

M U R A T
21-02-2013, 11:00

sanırım gözden kaçtı tekrar sorayım

Jetta'nın tahtını sallar..

benim jettanın tahtını sallar mı diye sormadım sorumun cevabı bu değil

ahmetbaha-drs
21-02-2013, 11:13

http://en.wikipedia.org/wiki/%C5%A0koda_Rapid_(2012)
Volkswagen Group A0 platform - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Group_A0_platform#A05)

+Rapid vRS gibi bir seçenek gelirse ileride bence çok iyi olur. :icon_tup:

BARR
21-02-2013, 11:30
Jettadan çok daha güzel çok beğendim ben tekrar 2 gündür inceliyorum.

orhan_guney
21-02-2013, 11:31
Rapid vw de polo sedana karşı getirildi ama asıl amacları türkiye pazarında büyük kiralama şirketlerine bu aracları satabılmek tıpkı trafıkde gördüğünüz her 10 jettanın 7 si kiralık .burda amac adet yapabilme asıl vurgun octavia geldiğinde olacaktır .bu araba octavia 1 yılda yeni kasası sadece çine 450,000 Bin adet satıldı.

silwerhooks53
21-02-2013, 14:47
bızde 2007 olan modelı var daha heybetlı sımdıkı octavıaya bakıyorum o heybet yok kucultmusler ama yınede guzel ama ben daha bı heybetlıu eskı kasa gıbı bıse beklerdım bu arada yenı rapidi gecen maltepeden gelırken gordum beyazını gercekten kendıne baktırıyo bakarken bı ara soforu bana sınlrlendı ona bakıyorum zannetti)))))

rebeloghy
21-02-2013, 15:28
abi bu octavia harbiden olmuş

hüsor
21-02-2013, 17:50
skoda bomba gibi geliyor rapid i inceledim ama octavia kat kat daha iyi oldu :)

mcolgecen
21-02-2013, 18:41
çook çook başarılı olmuş çok hoşuma gitti..

BLC07
21-02-2013, 19:41
Çok güzel bi araba olmuş :)

mehmetelt
21-02-2013, 19:45
gayet güzel olmuş.

ozkanfaruk
21-02-2013, 20:22
Ya Orhan bey siz 10.000 skoda sattınız iyi güzel de, biz daha 1 tanesini satamadık aylardır o nasıl olacak :D Türk insanı hala bilmiyor Fabia da Polo motoru olduğunu falan

mmged_jan
22-02-2013, 09:29
en ful model için 53 bin normal bir para renault lara ülkemizde bu denli yüksek fiyatlar çekilirken skoda gayet güzel ama aracın tanıtımını ve halka pazarlanması özenle yapılmalı ***** halkımızda hala parcası bulunmaz ki bunun havası var :)

http://i.auto-bild.de/ir_img/1/0/5/3/2/1/8/Skoda-Rapid-729x486-9d840cfdcd03637d.jpg

İbrahim33
22-02-2013, 11:57
Rapidi fuarda incelemiştim , herşeyiyle çok güzel ve yeterli bir araç sınıfına göre...İnşallah yalan olmaz markasından dolayı...

mert_can 41
27-02-2013, 02:56
skoda düşmanı babam bile octavia nın resimlerini gördükten sonra ne zamana ve ne kadara geliyo diye sorduysa baya bi satar sanırım auristen vaz geçti babam octavia bekliyoruz hayırlısı bakalım tabi bankadakiler kredi verirse :D

levent
27-02-2013, 03:42

Jetta'yı beğenen babam bunu da beğenicek sanırım, ne zaman geliyor abi tam tarih belli mi?

jettanın satışını baya düşürür

vw de hala jetta comfortline a manuel klima koysun

mk6.5 bekliyorum ben golf 7 nin içini ne zaman aktarıcaklar diye :D

levent
27-02-2013, 04:03

Polo'nun kardeşi abi.. :) Sümbül Accent grubunun tahtını sallamak için geldi özellikle, bildiğim kadarıyla :)

orhan_guney
27-02-2013, 08:16
Rapid düşünen arkadaşlar yardımcı olurum elimden geldiği kadar.

ahmetbaha-drs
27-02-2013, 08:37
Türkiye'ye gelecek Octavia'ların motor seçenekleri belli oldu mu? 1.6TDI dışında ki? 1.8tfsi'ın gelip gelmeyeceğini merak ediyorum mesela.

c.sar
27-02-2013, 13:36
Acaba bunun sw çıkarmı yada bizim ülkemize gelirmi?

FcX
27-02-2013, 19:17
Acaba bunun sw çıkarmı yada bizim ülkemize gelirmi?

http://cdn4.leftlanenews.com/photos/content/january2013/thumbnailsnew/skoda-octavia-estate-2_1035.jpg

http://cdn4.leftlanenews.com/photos/content/january2013/thumbnailsnew/skoda-octavia-estate-1_1035.jpg

Superb'ün stationu bile geldiyse, Octavia da gelir. Zaten yanılmıyorsam şimdiye kadar bütün Octavia'ların stationları da geldi. Bu da büyük ihtimal gelir bence.

Çok güzel oldu, çok. Youtube'daki bütün test-tanıtım videolarını izledim, hayran oldum. Bana göre bu yeni nesil Golf 7 platformunu kullananlar içinde en güzeli, mantıklı fiyat-donanım paketleriyle gelirse efsane satar.

levent
27-02-2013, 19:22
Bana göre bu yeni nesil Golf 7 platformunu kullananlar içinde en güzeli, mantıklı fiyat-donanım paketleriyle gelirse efsane satar.

Aynen, ve en büyük rakibi olan Jetta'dan bariz daha kaliteli içi. Kapı ceplerinde Golf'teki gibi kumaş döşeme var en basiti :)

efe_
27-02-2013, 22:45
Aynen, ve en büyük rakibi olan Jetta'dan bariz daha kaliteli içi. Kapı ceplerinde Golf'teki gibi kumaş döşeme var en basiti :)

Golfünde ön arka malzemeler alakasız levo :) Jetta Golf'ten daha basit işçilik ve malzemeyle üretiliyor montaj yerinin etkisi de büyük bunda tamam fakat octavia ile jetta sen ben kıyaslarız bir şekilde ama dışarıda kimseye anlatamazsın her türlü jetta>octavia olacaktır , piyasada ikinci elde vs vs

levent
27-02-2013, 22:50
Golfünde ön arka malzemeler alakasız levo :) Jetta Golf'ten daha basit işçilik ve malzemeyle üretiliyor montaj yerinin etkisi de büyük bunda tamam fakat octavia ile jetta sen ben kıyaslarız bir şekilde ama dışarıda kimseye anlatamazsın her türlü jetta>octavia olacaktır , piyasada ikinci elde vs vs

golfün önüne göre kalitesiz kalan arkası bile en basitinden yeni auris i 3 e böler 5 e katlar kalite olarak. auris çok çok kötü benden geçerli notu alamadı bile, hem sürüş konforu hem de döşeme, malzeme kalitesi, bazı tasarım hatalarından dolayı. sadece konsol ve oturma pozisyonu güzel ama doğru oturma konumunu ayarlayana kadar yine bir cebelleşme durumu söz konusu :D

tabi ki öyle kanka ama doluları arasında fiyat bazında en azından 5-6 bin lira oynar, ki 2-3 senede araba değiştiren tipler değiliz yani neticede öyle de düşününce octi bi gelsin test edeyim diyorum, yaza bi aksiyon olabilir çünkü.

bu arada orhan abi jettadan pahalı olacak yazmış ancak benim araştırdığım kadarıyla 5 bin tl kadar da ucuz olacak deniliyor jettadan genel fiyatlandırma politikasında, zaten jettadan pahalı olursa potansiyel müşterileri de kaçırırlar (superb parası olur) ki pahalı olamaz o yüzden :) ayrıca mk7 platformunda olması da avantaj.

jetta makyaj falan görecek mi o da muallakta şuan için, tamam en şık sedan c sınıfında (bence) ama malzeme kalitesi golf seviyesinde olsa o paralar eder ama şuan octi de böyle geliyorken o paralar tartışılır derim :)

Gimifayf
27-02-2013, 22:57
Ön taraf Peugeot, arka taraf Audı kest.

Resul911
01-03-2013, 08:28
çok güzel tasarım olmuş vw auidi karışımı olmuş :)

Ahmet Saraçoğlu
01-03-2013, 08:56
Bence herşeyiyle gayet güzel olmuş.Grubun güzel modellerinin güzel yanlarının kopyalanmasında herhangi bi sakınca görmedim.Çoğu altyapı parçası ortak nasılsa.

efe_
01-03-2013, 12:29
golfün önüne göre kalitesiz kalan arkası bile en basitinden yeni auris i 3 e böler 5 e katlar kalite olarak. auris çok çok kötü benden geçerli notu alamadı bile, hem sürüş konforu hem de döşeme, malzeme kalitesi, bazı tasarım hatalarından dolayı. sadece konsol ve oturma pozisyonu güzel ama doğru oturma konumunu ayarlayana kadar yine bir cebelleşme durumu söz konusu :D

tabi ki öyle kanka ama doluları arasında fiyat bazında en azından 5-6 bin lira oynar, ki 2-3 senede araba değiştiren tipler değiliz yani neticede öyle de düşününce octi bi gelsin test edeyim diyorum, yaza bi aksiyon olabilir çünkü.

bu arada orhan abi jettadan pahalı olacak yazmış ancak benim araştırdığım kadarıyla 5 bin tl kadar da ucuz olacak deniliyor jettadan genel fiyatlandırma politikasında, zaten jettadan pahalı olursa potansiyel müşterileri de kaçırırlar (superb parası olur) ki pahalı olamaz o yüzden :) ayrıca mk7 platformunda olması da avantaj.

jetta makyaj falan görecek mi o da muallakta şuan için, tamam en şık sedan c sınıfında (bence) ama malzeme kalitesi golf seviyesinde olsa o paralar eder ama şuan octi de böyle geliyorken o paralar tartışılır derim :)

Kardo bence Jetta alma imkanı varken sen octavia aldırmazsın hadi bakalım :)

BARR
01-03-2013, 14:13
Böle bir Octavia varken Jetta almam şahsen hem de daha fazla ücret verip..

levent
01-03-2013, 21:58
Kardo bence Jetta alma imkanı varken sen octavia aldırmazsın hadi bakalım :)

Bu Octi ile işler değişir, Golf kalitesinde sedan yapmışlar resmen..

Böle bir Octavia varken Jetta almam şahsen hem de daha fazla ücret verip..

Renocu kardeşime de dediğim gibi Golf kalitesinde sedan yapmışlar resmen ki Jetta ile Golf'ün arasında kalite anlamında ciddi uçurum var, mk7 platform olması da avantajı bence..

abdullah songür
02-03-2013, 18:13
octavia station çok güzel miş

mechanic
05-03-2013, 10:51
UyAj9-Sq8hc

ben beendim

Cagrii
05-03-2013, 15:42
Bence iyi olmuş jantlarıda begendım valla :D

efe_
05-03-2013, 16:02
Bu Octi ile işler değişir, Golf kalitesinde sedan yapmışlar resmen..

Renocu kardeşime de dediğim gibi Golf kalitesinde sedan yapmışlar resmen ki Jetta ile Golf'ün arasında kalite anlamında ciddi uçurum var, mk7 platform olması da avantajı bence..

Yahu ne demişim rönoyla ilgili de rönocu olmuşum anlamıyorum :D
Paramız varda range mi almadık

oGuZ555
07-03-2013, 22:58
ENz_QbQF7Yk

DoganSuper
17-03-2013, 11:05
2. foto audiyi çok andırıyo çizgileri sertleşmiş hali :) dedigim kasa 2005 a6 fln.

DoganSuper
17-03-2013, 11:07
bu arada ilk sayfadaki arkadaslar da yapmış aynı yorumu :D ben görmemiştim kusura kalmayın fotoyu görünce direk yorum yaptım. :D

onurgoyunc
17-03-2013, 19:49
dün inceledim. güzel olmuş. bayağı geniş

levent
17-03-2013, 20:03
TR de satış tarihi belli mi acaba gidip incelesek ona göre :)

Casio Murat
18-03-2013, 21:09
Tercihim değil..#

DEJ
06-04-2013, 19:21
2013 Superb

http://www.otomobil.com.tr/wp-content/gallery/makyajli-skoda-superb-2013/yeni-skoda-superb-2013-2.jpg

http://www.otomobil.com.tr/wp-content/gallery/makyajli-skoda-superb-2013/yeni-skoda-superb-2013-3.jpg

http://www.otomobil.com.tr/wp-content/gallery/makyajli-skoda-superb-2013/yeni-skoda-superb-2013.jpg

http://www.otomobil.com.tr/wp-content/gallery/makyajli-skoda-superb-2013/yeni-skoda-superb-2013-4.jpg

http://www.otomobil.com.tr/wp-content/gallery/makyajli-skoda-superb-2013/yeni-skoda-superb-2013-5.jpg

Yeni yüzlü Skoda Superb’de 1.4 TSI 125 HP,
2.0 TDI 140 HP ve
2.0 TDI 170 HP 4×4 DSG motor seçenekleri bulunacak.

Kadyr
06-04-2013, 19:29
Skodalar artik tutulsada vw den daha donanimli araclara binsek artik.guzel olmus kisaca

efe_
07-04-2013, 10:27
Arkası toparlanmış ön daha kötü olmuş bence , octavia gibi olmuş

COU
07-04-2013, 17:38
jettaya cok benzetmişler,begendim ama

orhan_guney
09-04-2013, 11:35
evet arkadaşlar 2013 Skoda Octavia Satışları başlamıştır hayırlı uğurlu olsun herkese.Almak isteyen olursa Yardımcı olurum.
http://d1304.hizliresim.com/18/9/lx4wl.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

İbrahim33
19-04-2013, 05:02
Agamemnon testini yapmış yeni Octavia'nın.

http://onurkoray.blogspot.com/2013/04/skoda-octavia-16-tdi-dsg-elegance.htm

by.gkn
24-04-2013, 15:07
Bugün gittim inceledim. Elegance paketi tam alınabilecek donanıma sahip. İç aksam kaliteside ideal seviyede benim çok hoşuma gitti genel olarak araç. Bu sayede orhan abi ile de tanışma fırsatı bulmuş olduk :)

trgy
24-04-2013, 15:22
3 kollu direksiyon gayet şık olmuş,octavia yeni haliyle daha çok satar.

TameR
24-04-2013, 15:33
skodanın wv nin eline geçtiği belli oluyor arkalar eski a6 önler polo :D

ibrahimsnr46
31-08-2013, 14:03
Cok Guzel Olmuş Adamlar Yapıyor Bee.. :icon_tup:

gkngny541
06-09-2013, 09:56
skoda basaril islere imza atiyor

328ia
11-09-2013, 09:30
aynı dolulukda audi yada vw alsak en az 20 bin daha fazla öderiz,

ahmetbaha-drs
12-09-2013, 10:51
1.8TSI Yeni Octavia gelir mi acaba Türkiye'ye?

orhan_guney
12-09-2013, 10:54
malesef şu an için çok zor 1,8 t ama Octavia rs gelicek , yakın zamanda.
1.8TSI Yeni Octavia gelir mi acaba Türkiye'ye?

Octavia RS
14-09-2013, 16:34
malesef şu an için çok zor 1,8 t ama Octavia rs gelicek , yakın zamanda.

Abi selam benzinlisimi gelicek dizelimi?

1event
15-09-2013, 12:55
logo kaybettiriyor...

ST
15-09-2013, 13:42
Akşam octaviaya denk geldim bordo renk idi,farları,stopları,çalışma sesi acaip kaliteliydi.
Yenisi çok güzel olmuş.

PD130
19-09-2013, 08:38
vw satış politikası çok ilginç gerçekten.skoda gittikçe mükemmelleşiyor.ve fiyatları vw den ucuz.seat aynı şekilde.aracı geçen inceledim gayet şık.

Kahn23
26-12-2013, 12:10
Yeni Skoda Octavia 1.6 TDI iki depo yakıtla Kutup Dairesi’ne ulaştı..

Skoda’nın şimdiye kadar en çok satılan modeli olan Octavia 1.6 TDI ile Prag’dan Kuzey Kutup Dairesi’ne gitmek için yalnızca iki depo yakıt yetti. Çek ekip, çok ekonomik sürüş tarzları sayesinde, 3.030 km yaparak 100 km’de 3,241 litrelik ortalama tüketime ulaştı.

Skoda Tasarruf Yarışmalarının ekip üyeleri Marek Tomisek ve David Kazda, Prag Prosek’deki benzin istasyonunda araçlarına ilk yakıtı alıp yola çıktılar. Aracın yakıtını İsveç’teki bir başka istasyonda tamamlayıp depoyu tekrar kilitledikten sonra ikinci depolarıyla Kuzey Kutup Dairesi’ne vardılar. Bu sonuç, Kutup Dairesi’nin 169 km ötesinde aracın tekrar yakıt aldığı Finlandiya’nın Muonio şehrindeki benzin istasyonunda onaylandı. Marek Tomisek, “Alışılmış trafik sıkışmasından kaynaklı sorunları ve Alman otoyollarına sürüş tarzımızı uydurmamız gerektiğini hesaba katarsak 3,239 lt/100 km gayet başarılı. Sonuçtan memnunuz. Kutup Dairesi bizim “en düşük hedefimiz” yani mutlaka erişmek istediğimiz noktaydı. Oraya ulaştığımız ve hatta sonra oranın da ötesine gitmeyi başardığımız için mutluyuz” dedi.

2006′dan bu yana Skoda Tasarruf yarışlarında yer alan Tomisek ve Kazda, 2011′de bir SKODA Fabia 1.6 TDI Monte Carlo ile yarışmada ikinci olurken, dizel sınıfında en düşük tüketime ulaştılar.

1996 yılının Ekim ayında tanıtılan Skoda Octavia, Demir Perde’nin yıkılışından sonraki tamamen yeni ilk Skoda modeli olurken, markanın Volkswagen ile ortaklığının başlangıcının da bir simgesi haline geldi. 1996’dan 2013’ün Temmuz ayına kadar yaklaşık 4 milyon Octavia dünya çapında sahiplerine teslim edildi. Markanın toplam satışlarının yüzde 38’ini oluşturan Octavia, Skoda’nın 118 yıllık tarihinde en çok satan modeli oldu.