PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amerıkan sanzıman tamir ve bakım

orcunnn
18-12-2012, 10:29
Arkadaşlar aracımı yavaş yavaş degışıkler yapmaya karar verdım
fakat biraz güç gelince sanzıman zaman aşımından dolayı cortladı

istanbul civarından mustang 95 gt nin sanzımanı tamir yapabilcek önerdiginizi biri varmıdır sanzıman aracın üzerinde degil indir bindir yapmayacak yani
öneri üzerine götürmek istiyorum
ARAÇ MANUEL ONU BELİRTİYİM ARKADAŞLAR

MSK
18-12-2012, 10:30
avk'ya götür eski vette'min şanzımanı yapmışlardı. Çokta memnundum.

orcunnn
18-12-2012, 10:36
Avk yı evet herkez övüyor ama fiyatlar konusunda çok yüksek oldugunu duydum
banada bi yazılama 1400 dolar dedı o yüzden sogudum biraz avk dan daha gidemeden

mmustu
18-12-2012, 10:42
Tutuncu Otomotiv (http://www.tutuncuotomotiv.com/)

gözüm kapalı kefil olurum volkan ustaya

orcunnn
18-12-2012, 10:51
tutuncu otomotiv (http://www.tutuncuotomotiv.com/)

gözüm kapalı kefil olurum volkan ustaya

abi araç manuel yanlız onu belirtiyim

MSK
18-12-2012, 10:54
Avk yı evet herkez övüyor ama fiyatlar konusunda çok yüksek oldugunu duydum
banada bi yazılama 1400 dolar dedı o yüzden sogudum biraz avk dan daha gidemeden

bende yazılım yaptırdım ama oyle bir para vermedim. Neyse işçiliği iyidir. Bir şanzıman bir de dereceli egzantrik uygulaması yaptırmıştım tık dememişdi. 1400usd sadece yazılımsa evet biraz ucuk olmuş :D

orcunnn
18-12-2012, 12:01
bende yazılım yaptırdım ama oyle bir para vermedim. Neyse işçiliği iyidir. Bir şanzıman bir de derece egzantrik uygulaması yaptırmıştım tık dememişdi. 1400usd sadece yazılımsa evet biraz ucuk olmuş :D

tanıdk varsa eger bi fiyat alırmısın dişli grubunu söküküp toplamaya ne kadar alır

ceyhun737
18-12-2012, 12:14
Şahsen ben avk ya götürmenizi tavsiye etmiyorum

halilcakir
18-12-2012, 14:18
Şahsen ben avk ya götürmenizi tavsiye etmiyorum

neden?avk ile iyi kötü ne tecrübeniz oldu?

halilcakir
18-12-2012, 14:21
1400 dolar müşterinin direk volkan tanjuyla görüşüp aldığı fiyatmı?

ef186
18-12-2012, 14:37
As Performans

Uzunçayır yolu cad.Konak iş merkezi
A blok 30/1 Hasanpaşa
Kadıköy
İstanbul
34722
Türkiye

+90 216 3279426

istemihan a Benim selamimi sole ilgilenir yardimci olurlar .

orcunnn
18-12-2012, 14:46
1400 dolar müşterinin direk volkan tanjuyla görüşüp aldığı fiyatmı?

söyle söyleyim benım aracımda bı kesme problemı mevcut avkdan volkan a göstermişler ve akış metremın orjinal olmadıgı 76 mm mevcut oldugunu söylemiş buna nedenle enjektörler yeterli yakıt vermiyor demiş bununiçinde yazılım yapılması gerek demiş
sonrada ben görüştüm ve bana modul getirmek gerektigini ve yazılımla desteklemek lazım dedı ve bana modul artı yazılım 1400 usd fiyat söyledı bana çok fazla geldı

halilcakir
18-12-2012, 14:58
Sadece yazılım değil yani parça + yazılım ve siz birebir volkan tanjuyla görüştünüz değilmi?

arada bir iletişimsizlik var gibi geldi bana

orcunnn
18-12-2012, 15:04
Sadece yazılım değil yani parça + yazılım ve siz birebir volkan tanjuyla görüştünüz değilmi?

arada bir iletişimsizlik var gibi geldi bana

abi tel verirsen senı arayabilirmiyim

halilcakir
18-12-2012, 15:13
halilcakir@avkservis.com

buraya bir durumu tam yaz lütfen

ayrıca volkan tanju ile birebir YÜZYÜZE senmi görüştün araç başında senmi vardın onlarıda belirtirsen

ilgilenip sana geri dönüş yapacağım

orcunnn
18-12-2012, 15:23
halilcakir@avkservis.com

ayrıca volkan tanju ile birebir YÜZYÜZE senmi görüştün araç başında senmi vardın onlarıda belirtirsen

gönderdim yazına cvp

mrtysn
18-12-2012, 15:36
Avk Volkan Tanju'yu yazicaktim da gerek kalmamis :)

orcunnn
19-12-2012, 11:35
halilcakir@avkservis.com

ayrıca volkan tanju ile birebir yüzyüze senmi görüştün araç başında senmi vardın onlarıda belirtirsen

bı haber gelmedı ama ???

ceyhun737
10-02-2013, 22:07
neden?avk ile iyi kötü ne tecrübeniz oldu?

Dayımın 2000 model Camaro SS aracı adanadan sizin servise geldi, şanzuman sorunu ve motorun düzensiz çalışmasından dolayı. Dayım için para ikinci planda olduğu için, Volkan Bey ne denildiyse evet dedi. Eksantrik küçültüldü , yazılım yapıldı , şanzuman tamir edildi vs. , araç çekici ile Adanaya gitti. Araç test için Tarsus-Mersin otobanına çıkarıldı, 15 Kilometreden sonra!! şanzuman gitti. Dayımın Volkan Bey'le görüşmesinde birebir şu cevabı aldı "bizde sorun yoktu, demekki şanzumanın zamanı gelmiş gelmiş", böyle komik ve dalga geçer gibi cevap üstüne biz aracı tekrar AVK'ya gönderdik. Volkan Bey gönderin dedi, hallederim vs, araç tekrar çekici ile AVK'ya gitti, "yapılmış" vaziyette çekici ile geldi Adana'ya, bir baktık ki araç sol çaurluğunda göçük var, AVK'ya sorduk bizden kaynaklanmadı dedi, çekici şoförüne sorduk aracı ben böyle teslim aldım dedi. Onuda geçtik, aracı test için çıkardık ve 30 milden sonra yine şanzumanı kucağımıza aldık!! Bu sefer Volkan Bey dayıma çıkma bir 4L80E tavsiye etti, maliyet 9.000 Dollar ve biz anladıkki biz dürüst bir servisle karşı karşıya değiliz!! Fiyatlar uçuk ama karşılığı sıfırdan beter!! Bu mükemmel hizmet dolayısıyla yaklaşık 12.000 Dollar paramız çöpe gitti. Aracı geçen yıl mayıs'ta Ankarada "gerçek" bir amerikan ustasına götürdük ve bugüne kadar hiçbir sorunumuz yok, şanzumanda tık yok! Kısacası AVK'ya dürüst demek için, bin şahit ister!!!

halilcakir
11-02-2013, 19:45
Şimdi 20 yaşında bir arkadaş AVKya dürüst değil diyor.

Konu hakkında bilgim yok ama araştırıp yazarım buraya

Ama internet ortamında bu ithamlar ağır dediğim gibi öğrenip yazarım

ceyhun737
11-02-2013, 20:11
20 yaşında bir arkadaş yazı yazıyor ne demek halil bey?50 yaşında olsam her şeyi söyleme hakkına mı sahip olacağım ? Komik olmayın. Avk ya dürüst değil demek için bir sebebimiz olmasa neden avk firmasını kötüleyelim yada başka insanlara önermeyelim? Demek ki bir şeyleri yanlış yapmışsınız ki bu şekilde bir açıklama yapmak gereği duydum . Bu forumda kimseye saygısızlığımız olmamışsa yanlış davranışlarımız olmamışsa ha 20 yaşında olmuşum ha 50 ne fark eder? Ben olayı size anlatıyorum sizin odaklanmanız gereken yer orası eğer bu kadar ilgiliyseniz yoksa benim yaşım olmamalı! Araştırın volkan beye de sorun her şey ortada kimseye yalan borcumuz yok. Aracımız da bu hatırlarsınız belki.http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/122949-adanadan-modifiyeli-camaro-ss.html

halilcakir
11-02-2013, 21:00
Birde AVK yetkilisinden dinledim olayı oda şöyle diyor :

volkan tanju:

arac bize geldi ve duzensiz calisiyordu
ankarada ugrasmislar adanada ugrasmislar olmamis
bize geldi saat gibi yaptik
bize geldiginde sanzumana dokunmadik
sadece saat gibi calisir hale getirdik
cekici ile aldi araci
ve adanaya geldiginde tam gaz gazlamaya gitmis
ve amerikadan kendi getirdigi sanzumani kirmis
aradi yolla bakim dedim
sanzuman 2. vites bandi ve 3. vites balatalari yanik idi
aman masraf cikmasin dedi sadece onlari degistirdik heralde
ha buarada cekici soyledi, ben geldigimde araci tekmeliyordu dedi
gocukler ondan
ceyhun777 haberi olmayabilir
abisimi amcasimi ne o yapiyor
ondan sonra bir sure sonra yine kirdi, hatta kenan usta adanaya kadar gitti ve bakti
bana ne yapacaz dedi bende hic sorun istemiyorsan 4l80 koy dedim
halen bize bakiyesi mevcut
ama 1 kere bile aramadim morali bozulmasin diye

Şimdi bir işletmeyi direk suçlamadan önce 2 tarafıda dinlemek gerek yada bu kadar eminsen kendinden dava açarsın zaten kazanırsan talep ettiğini alırsın kaybedersen karşı tarafında masrafını çekersin ama böyle repütasyonunu sarsacak tek taraflı beyanlarda bulunamazsın.

halilcakir
11-02-2013, 21:05
Dediğim gibi şöyleymiş böyleymiş vs bunlar polemiğe girmekten zaman kaybetmekten gerginlikten başka birşeye yaramayacaktır.

Hukuki yoldan mağduriyetinizi giderebilirsiniz eğer gerçekten haklı olduğunuzu düşünüyorsanız

Tuncay
11-02-2013, 21:12
Dediğim gibi şöyleymiş böyleymiş vs bunlar polemiğe girmekten zaman kaybetmekten gerginlikten başka birşeye yaramayacaktır.

Hukuki yoldan mağduriyetinizi giderebilirsiniz eğer gerçekten haklı olduğunuzu düşünüyorsanız

Avk ile baginiz nedir

halilcakir
11-02-2013, 21:17
Öğrenciyken orda çalıştım halada web tasarımıyla ben ilgileniyorum.

Tuncay
11-02-2013, 21:18
Öğrenciyken orda çalıştım halada web tasarımıyla ben ilgileniyorum.

Tesekkurler

vtanju
11-02-2013, 21:19
selam beyler,

Halil simdi 20 yasi degerlendirmen biraz yanlis olmus, herneyse, olayin ozeti su; arac bize geldiginde sanzuman ile ilgili bir sikayeti yoktu ve bizde hicbir islem yapmadik, bize soyledigi tum sikayetlerini yaptik, ve ceyhun777 yazisindanda anlasildigi gibi yaptigimiz isle ilgili bir sorun yok,

ceyhun777 nin direk olarak soyleyemedigi su: sanzumani siz bozdunuz(turkis tabir ile ucunda biraktiniz) ve araci yolladiniz, bunuda ekstra kazanc icin yaptik degilmi? ben yazdiklarindan bunu anliyorum. sunu size direk soylim, sanzumani ben serviste test ederken bozsam bile, size soylerim yaparim ve bir ortak nokta bulurum, veya tamami benim hatam ise haberiniz bile olmaz yaparim. bir ata sozu var ne kadar soylemek istemesem bile soylicem. zihni ile fikri olayi :)

binlerce arac yapiyoruz elbet hata olur, ve telafi edilir, herkesi hickimse mutlu edemez!! bana gelip bir kere soyledinizmi bu sanzumani bozdun yap, ve ucret alma diye, veya sanzuman icin aldigin ucreti iade et vsvsvs, yuzume hicbirsey soylemiyip, 2 sene sonra arkamdan bilincis konusmak bence biraz yanlis, ve daha kotusu ithamlarda bulunmak. beni adanadan aradiniz ve hic bozulmayacak bir sanzuman sordunuz ve bende soyledim, fiyatinida verdim, daha ne yapim, bilemiyorum, gercekten iyilikten maraz doguyor. birde durust olmayan ne yaptik tam olarak aciklarsan sevinirim. neyse saygilar.

halilcakir
11-02-2013, 21:24
20 yaşında bende böyle heyecanlı yazıyordum abi ondan bahsediyorum :)

ceyhun737
11-02-2013, 21:38
İyi akşamlar beyler,

Şimdi tabii ki AVK konuyu kendine göre tasarlayıp senaryosunu yazacaktır. Sonucta bizim aracımız AVK tarafından tamir edilmeye çalışıldı ve altından kalkamadılar. Ne şanzumanı ne de motorun çalışma düzenini tamir edebildiler. Ben şunu öğrendimki hiçbir zaman aracın başında duramıyorsan bir servise güvenipte aracını tamir ettirmeyeceksin, hele Istanbul'a Adana gibi uzak bir yerden. Yasal yoldan hakkımı aramak Türkiye'de ne anlama geldiğini iş adamı olarak çok iyi bildiğim için, hiç bulaşmadım, sonuçta beni 12.000 dolar ne zengin eder ne de fakir, fakat bir servis için böyle bir reklam ne anlama geldiğinin farkındayım. Sonuçta ben alın teri param ile AVK'ya iş yaptırdım ve karşılığını alamadım, ondan ziyade aracıma daha da fazla zarar geldi. Yeğenim bu foruma dikkatimi çekti ve doğal olarakta bende memnuniyetsizliğimi ve AVK hakkında fikrimi belirttim. Isteyen aracını oraya götürür isteyen götürmez, ben artık benim aracımın doktorunu Ankara'da buldum ve bizzat kendim işlem yaptırırken hafta sonu gidip gözümle işlemleri takip ediyorum. Benim üzüldüğüm tek taraf şudur ki, kimse parasını sokakta toplamıyor ve verdiği bedelin karşılığını almak ister fakat dediğim gibi vermiş olduğum paranın bir kuruş kadarkarşılığını alamadım. Herkese Adana'dan selamlar

vtanju
11-02-2013, 21:48
avk senaryo yazmaz, gercekleri yazar, ve gercekleri kaldiramazsin, hic yanlis konusma, aracini motorunu ve calisma duzenini yaptik, kendin bile tessekur ettin, motor guclenince hosuna gitti gazladin kirdin, maliyetleri artinca aklin basina geldi ve simdi duzgun kullaniyorsun ve kirilmiyor. beyindeki program benim programim ve kilitli, simdi nasil duzenli calisiyor bir aciklarmisin, yeni beyin alip tekrar mi tune ettirdin??? tabiki istedigin servise gidersin, ama benim hakkimda yanlis konusma yetkisine sahip degilsin, veya alsana forum ortami, ispatla, sana bir tiyo, beyin programindan basla, yolla ozgune beyni baksin? ne dersin. birde paranin karsiligini sormadan once, bakiyeni sorarsin odedikten sonra karsiligini sorarsin. senin bir telefonun ile adanaya gelmis kisilerden bahsediyoruz buradan, hemde ucretsi, ah aha kuruslarin karsligi daha onemli bazilari icin.

ceyhun737
11-02-2013, 21:58
Haha, Türkiye'de bir tek siz beyin programı yapabiliyorsunuz dimi, güldürmeyin beni. Bizzat HP Tuner getirdim Amerika'dan ve sağolsun Ankara'daki ustam geri kalan kısmını halletti. Masraftan kaçsaydım bugüne kadar 70.000 Dollar parça ithal etmezdim arabam için. Nasıl oluyorda araç şimdi 180-190 mil basıyorda hiçbir sorun olmuyor, neyse fazla söze gerek yok zannedersem.

ceyhun737
11-02-2013, 22:02
Son olarak benim için Adana'ya gelinmedi, Adana'daki otelci (ismini vermiyorum) için geldi ve gelmişken bana uğradı çayını içti birşey yapmadan gitti arkadaşınız.

vtanju
11-02-2013, 22:03
birtek ben yapmiyorum, beyin kilitli diyorum, o arac mevcut setup ile birak 190mph 165mph yapamaz, komik olma, cabrio aractan bahsediyoruz 190mph dayanmaz!! heralde guzel bir km saati kalibrasyonu yapilmis, ve tatmin olunuyor, drifbox ile olc ve gor hatayi. yanlis beyanlariniz curuyor, siz daha evvel yazdiklarim cevap vermeye calisin, veya kapatalim gitsin.

vtanju
11-02-2013, 22:05
Son olarak benim için Adana'ya gelinmedi, Adana'daki otelci (ismini vermiyorum) için geldi ve gelmişken bana uğradı çayını içti birşey yapmadan gitti arkadaşınız.

kesinlikle yalan!!! koca bir bavul alet ile geldi, biraz dusunun lutfen konusmadan.

ceyhun737
11-02-2013, 22:12
Vallahi kusura bakma dostum ama koskoca GRANATELLI MOTORSPORTS benim göstergeleri yanlış kalibre ettiyse bilemem. Ben göstergeyi hususi Adana Sanayi Odasından ekspertizden Türkiye'de tamiri mümkün değil diye ekspertiz belgesi aldım ve o şekilde Granatelli'ye gönderdim ve tekrar ithal ettim, yoksa ikinci el bir parçayı gümrükten tekrar çıkaramıyorsunuz. Ben bir iş yaparsam profesyonel yaparım ama Granatelli "Türk İşi" yaptıysa bilemem ;-) Ayrıca set up çoktan değişti bu arada.... Ama seni kırmam birde Driftbox takarım ve Youtube paylaşırım...yakında inşallah

TurboM3
11-02-2013, 22:49
Vallahi kusura bakma dostum ama koskoca GRANATELLI MOTORSPORTS benim göstergeleri yanlış kalibre ettiyse bilemem. Ben göstergeyi hususi Adana Sanayi Odasından ekspertizden Türkiye'de tamiri mümkün değil diye ekspertiz belgesi aldım ve o şekilde Granatelli'ye gönderdim ve tekrar ithal ettim, yoksa ikinci el bir parçayı gümrükten tekrar çıkaramıyorsunuz. Ben bir iş yaparsam profesyonel yaparım ama Granatelli "Türk İşi" yaptıysa bilemem ;-) Ayrıca set up çoktan değişti bu arada.... Ama seni kırmam birde Driftbox takarım ve Youtube paylaşırım...yakında inşallah

Ceyhun,

Buradan yazmak yerine, klavye canavarı olmak yerine, AVK ya gidip yüz yüze görüşmen gerekirdi.

ustanın başında durup iş yaptırıyorsan o usta zayıftır. İyi usta zaten kaprisli olur ve iş yaparken başında durulmasını istemez.

Benim de iyi ustam var, Dünya E36 M3 ve E46 M3 60-130 mil rekorlarını kırdığım M3 lerin motorlarını yapan ustam, Veysel Diken, asla başında duramam.

Amerikan aracım yok, sadece alman var. 997 Turbo, bir kaç M3 gibi....

AVK ile ticari bağlantım sıfır.

Amma Volkan Bey'in mühendis olduğunu, tecrübesinin çok olduğunu hatırlatıyorum.
Onun bilgileri senin ve benim bilgilerimizin çok çok üzerinde. Kıyas yapamayız.

Keşke gidip yüz yüze işi çözseydin.

190 mil gören araç kaç whp? Motorda neler yaptın?

ceyhun737
11-02-2013, 23:17
Selam, evet araç kendimin olsa yüz yüze görüşürdüm fakat okuduysanız araç Adana'daki dayımın ve kendisi yoğun olduğu için sadece araç ilk kez AVK'ya gittiğinde gitmiş ve tanışmış kendileriyle. Araç en son Mersin'de dyno edilmiş (ama çok da sağlıklı değil, otomatik vs.) ve 563 HP çıkmış. Motorun en son setup'ından bilgim yok maalesef ama AVK'daki setup'ından çok farklı durumda olduğunu biliyorum, dayım yaklaşık 25.000 Dolar daha harcamış, bu Amerikan arabaları tam bir hastalık, bağımlılık yapıyor ;-)

vtanju
11-02-2013, 23:18

valla super olur, sizden cok sevinirim dediginiz gibi bir performans sergiler ise, bu haftasonu adanadayim, driftbox yanimda olacak, telefonum var sizde, dilersen olcebilrisin, hemde yuz yuze gorusmus oluruz, klavyeden olmuyor. iyi geceler

BaDCaT
11-02-2013, 23:21
LS1 için 70 bin dolar harcayıp 563hp alan ilk defa gördüm.

Tebrikler

vtanju
11-02-2013, 23:25
LS1 için 70 bin dolar harcayıp 563hp alan ilk defa gördüm.

Tebrikler

sadece motor harcamdilar bu miktari, yanilmiyorsam aracin herseyini yeniledi, dosemeler, alt takim lastik jant vsvsvvsv, motor bildigimiz 383 stroker, arac cabrio ve agirligi 1850kg civari.

ceyhun737
11-02-2013, 23:26
Dayımın artık sizinle görüşmek istediğini zannetmiyorum, ama dediğim gibi video'yu çektikten sonra paylaşırız, bakalım Granatelli'mi yanlış kalibre etmiş yoksa gerçek hızmı...iyi geceler

ceyhun737
11-02-2013, 23:29
Konuyu saptırmayalım lütfen, konumuz neydi Ustalık ve Dürüstlük ama kusura bakmayın ikisinide sizde göremedik. Konu kapanmıştır.

Armageddon
11-02-2013, 23:32
Yazmayayım dedim ama...... 2004den beri araçlarımı AVKya götürürüm veya sağolsun onlar da buraya gelip yardımcı olurlar... Yaptıkları işin arkasında durmadıklarını hiç görmedim. Bu araçlar çok güçlü ve parçalarını çabuk aşındırabilen araçlar, her aşınan parça için araçla uğraşan ustayı suçlamak doğru olmaz..Turuncu Camaroyu ilk aldığımda araç ben almadan en son AVKdan çıkmıştı ve Ankara'ya gelir gelmez yolda kaldım. Aracı çekiciyle AVKya gönderdim ve benden 5 kuruş talep etmeden aracı sapasağlam bir şekle getirip bana teslim ettiler. Daha ne olsun? Hepimiz bu işin içindeyiz hepimizin başına zaman zaman istenmeyen olaylar geliyor fakat dediğim gibi insanları suçlamadan önce olan olayların kimin sorumluluğunda olduğundan emin olmak gerekiyor.

vtanju
11-02-2013, 23:36
Dayımın artık sizinle görüşmek istediğini zannetmiyorum, ama dediğim gibi video'yu çektikten sonra paylaşırız, bakalım Granatelli'mi yanlış kalibre etmiş yoksa gerçek hızmı...iyi geceler

niye ne yapmisim ben dayiniza, hakaret, saldiri, kufur??? size gore hakkinizi yemisim, gel ikna et beni iade ederim hakkinizi. ama istemezsiniz cunki, karsima cikacak yuzunuz ve medeni cesaretiniz yok, icten biliyorsunuz haksizsiniz ve sadece yanlis kullaniminizin dogurdugu maddi zararlarin patlamasini burada bize yapiyorsunuz.

konumuz neydi insanlik, onuda sizde gormek istiyorum, ister kapat ister kapatma konuyu.

Subi-Emre
12-02-2013, 00:07
Burdan ustaları ve ekmek teknelerini karalamak çok yanlış bir sıkıntı varsa gidip yüzyüze güzel bir şekilde halletmek en doğrusu ikitarafta iyi niyetli olduktan sonra ortak noktayı bulmak hiçte zor değil

ceyhun737
12-02-2013, 00:17
Evet doğru söylüyorsunuz ama herşeyi en iyi kendisinin bildiğini zanneden ve hiçbir hatayı kabul etmeyen birisi ile yüz yüze görüşmek pek de anlamlı değil. Saygılar

ceyhun737
12-02-2013, 00:19
Teşekkürler

vtanju
12-02-2013, 00:27
Evet doğru söylüyorsunuz ama herşeyi en iyi kendisinin bildiğini zanneden ve hiçbir hatayı kabul etmeyen birisi ile yüz yüze görüşmek pek de anlamlı değil. Saygılar

bu kaniya nereden vardigini sormak bile istemiyorum,bir derdini anlattin, yuz yuze gorusup negativ bir cevap mi aldin?? bu forumda mekanik ve elektronik konuda cok deneyimli insanlar var, sorununu onlara anlat ve bu konuda onlarin verdigi karari buradan kabul ederim, ve geregini yaparim. su saatten sonra bunu yapmama gibi bir opsiyonun yok, ya yapacaksin yada tum karakterin tartisilir duruma gelir. al sana herseyi bilen insandan teklif. iyi dusun tasin

halilcakir
12-02-2013, 06:06
Ben boşuna yazmadım 20 yaiımda arkadaş diye...Şimdi konu dikkate alınıp cevap yazılınca dayımın zamanı yok dayım istermi bilmiyorum oldu. Arkadaş yazmış olmak için yazdı hani bende bu işlerin içindeyim bende bu piyasada varım forumda saygınlık kazanim diye ama beklemediği tepkiyi aldı gerçekler şaşırttı.vtanju güzel yazmış herkesi memnun etmek imkansız hatta bazılarında gerçekten avknın hatasıda olmuştur ama burda yanlış olan bilinçsiz artniyetli karalama kampanyası yapılıyor olması. Neyse yinede 12bin doların çöpe gittiğini düşünüyorsan AVK 11 senedir aynı yerde genelde mahkemelerde tüketiciyi kolluyor ve düşündüğünden daha kısa sürüyor bu tarz davalar. Bana göre konu kapanmıştır. İyi forumlar

SULTANOGLU
12-02-2013, 06:14
Pardon yegenim yazmis.

izo
12-02-2013, 06:30
Pardon yegenim yazmis.

+1 vtanju abi'nin sabrina hayran kaldim.

ben sahsen konusan arkadasin yeterli teknik bilgiye sahip oldugunu sanmiyorum bu suclamalari yapmak icin.

bu arada beyne kilit koyma mevzusunu ise ayrica tartismak lazim; musteri ayari bozmasin diye mi yapiliyor yoksa sadece ayar bi yerde yapilabilsin diye mi yapilyor? benim basima d geldi ve bence yapilmadan musteriye danisilmasi gerekn bir konu.. bnm de basima geldi ve cok sinirlenmistim ogrenince...

vtanju
12-02-2013, 07:06

ben sahsen konusan arkadasin yeterli teknik bilgiye sahip oldugunu sanmiyorum bu suclamalari yapmak icin.

bu arada beyne kilit koyma mevzusunu ise ayrica tartismak lazim; musteri ayari bozmasin diye mi yapiliyor yoksa sadece ayar bi yerde yapilabilsin diye mi yapilyor? benim basima d geldi ve bence yapilmadan musteriye danisilmasi gerekn bir konu.. bnm de basima geldi ve cok sinirlenmistim ogrenince...

guzel bir konuya degindin(beyine kilit) bu konuyu aslinda baska bir baslik altinda tartismak gerekir. .

ben hptuner turkiye distributoruyum ve bu cihazlari satiyorum bu sebepten kilite pek hos bakmiyorum,

kendimce sebeplerim;

-----cok ozel yapilmis yuksek hp araclar
-----musteri durumuna gore, mesela bazi musteriler ayni anda bircok degisik servise gidiyor, burada kilit koymak taraftariyim cunki sorumluluklar daha rahat belirlenir, yoksa baska bir servis benim programimi gorecek diye degil.

ceyhun737
12-02-2013, 07:34
Beyin kiliti sadece o servise bağla kalmasıiçin yapılan bir uygulama. Ama biz o konuyu tamamen yeni ECM ile çözdük ve HP Tuner ile Ömer Usta yazılımını yaptı, tavsiye ederim. Yakında nasıl 180 mil bakılıyormuş video'yu paylaşılacak hep beraber görürüz. Saygılar

izo
12-02-2013, 07:50
guzel bir konuya degindin(beyine kilit) bu konuyu aslinda baska bir baslik altinda tartismak gerekir. .

ben hptuner turkiye distributoruyum ve bu cihazlari satiyorum bu sebepten kilite pek hos bakmiyorum,

kendimce sebeplerim;

-----cok ozel yapilmis yuksek hp araclar
-----musteri durumuna gore, mesela bazi musteriler ayni anda bircok degisik servise gidiyor, burada kilit koymak taraftariyim cunki sorumluluklar daha rahat belirlenir, yoksa baska bir servis benim programimi gorecek diye degil.

tesekkur ederim.

ceyhun737
12-02-2013, 08:18
Teşekkürler

Pardon ama konuyu bilmeden nasıl böyle bir sonuca varıyorsun anlamış değilim. Herkesin kendisine göre bildiği birşeyler vardır, illaki mühendismi olmak gerekiyor . Bırakta 7 senedir kullandığımız aracı az çok bilelim.

vtanju
12-02-2013, 08:30
biraz dusunmeden yaziyorsun, arkadas ne yazmis, sen ne cevap vermissin, hic alakasiz konular, bence senin derdin baska, dun ugur beye mesaj attim hic sorun yok diye yanitladi, adminlerden konuya kilit talep ediyorum.

orcunnn
12-02-2013, 09:39
Vay vay konuya bak bak ceyhun kardeş ben ne ustalar gördüm ne servisler gördüm suan 27 yaşındayım ve 17 yaşımdan beri sanayilerde geziyorum arabalarla ugraşıyorum eger amerikan sa araç kesınlık volkan abi bu işin sonu
benım aracım orda ve hiçde aklıma gram bişey takılmıyor daha öncede oraya yaptırdım ve hiç bi sorun yaşamadım hatta daha önce amerıkancıyım diye gezen yere gittim boşuna 1 ay aracımı yatırdılar avk ise 1 iş günü içinde çözdü ;) sana öyle diyim boşuna *** atmaya çalışma avk ve vtanju nasıl bi karakter ve usta oldugunu herkez bilmekte

onursumer
12-02-2013, 09:51
biraz dusunmeden yaziyorsun, arkadas ne yazmis, sen ne cevap vermissin, hic alakasiz konular, bence senin derdin baska, dun ugur beye mesaj attim hic sorun yok diye yanitladi, adminlerden konuya kilit talep ediyorum.

yaş 20 boşuna demedi halil en başta :D

bu arada bencede beyine kilit olayı çok mantıklı sonuçta araçlar birden fazla servise gidiliyorsa orda yanlış bir mudahale yapılıp yapılamayacağını bilemezsiniz sorumluluk almak için gerekli diye düşünüyorum

ceyhun737
12-02-2013, 10:47
O zaman il dışındaki müşterilerine özel bir tarife ve uygulama var. O kadar memnun isen diyecek birşeyim yok. Bizim mağduriyetimiz oldu ve biz bunu dile getirdik. Herkesin arabasını kime baktırdığı kendi tercihi. Bize soran olursa biz ne tavsiye ederiz ne de bir daha aracımızı oraya götürürüz..Bol şanslar

ceyhun737
12-02-2013, 12:16
Vay vay bakıyorumda argüman kalmayınca forum rica minnet kapatılmış ;-)

ceyhun737
12-02-2013, 12:26
Vay vay konuya bak bak ceyhun kardeş ben ne ustalar gördüm ne servisler gördüm suan 27 yaşındayım ve 17 yaşımdan beri sanayilerde geziyorum arabalarla ugraşıyorum eger amerikan sa araç kesınlık volkan abi bu işin sonu
benım aracım orda ve hiçde aklıma gram bişey takılmıyor daha öncede oraya yaptırdım ve hiç bi sorun yaşamadım hatta daha önce amerıkancıyım diye gezen yere gittim boşuna 1 ay aracımı yatırdılar avk ise 1 iş günü içinde çözdü ;) sana öyle diyim boşuna *** atmaya çalışma avk ve vtanju nasıl bi karakter ve usta oldugunu herkez bilmekte

Vay vay vay Orcunn sen değilmisin 18.12.2012 de AVK çok kazık diye, ve ondan dolayı gitmediğini vs. ?? Bir buçuk ay içinde ne oldu da böyle oldun ;-))

orcunnn
12-02-2013, 14:50
vay vay vay orcunn sen değilmisin 18.12.2012 de avk çok kazık diye, ve ondan dolayı gitmediğini vs. ?? Bir buçuk ay içinde ne oldu da böyle oldun ;-))

kızık dedım mı emın degım ama gıtmeye fırsat olmadı dedım
kardeş yüksek fiyat oldugu için fakat aradakı ib... Lerın soyledı fiyat oymuş hanı 1 ay arabamı yatırdıklarını söyledıgım sonra bızzat kendım gıttım ve volkan abı ile tanıştım o zamandan berı avk ıle çalışıyorum sonuna kadar arkasındayım o konu ile ilgilide özür diledim formda suanda bi proje içindeyız ve yakında sende izlersın burda vıdeoları ve yorum yapmanı rica ediyorum bilinçsiz bi, şekilde gaz bastıgın zaman o stupdakı araçlarda kırıldıgı zaman usta s.. Deme bence kendınde ara ;)

SeRKaN
12-02-2013, 15:00
kardeş yüksek fiyat oldugu için fakat aradakı ib... Lerın soyledı fiyat oymuş hanı 1 ay arabamı yatırdıklarını söyledıgım sonra bızzat kendım gıttım ve volkan abı ile tanıştım o zamandan berı avk ıle çalışıyorum sonuna kadar arkasındayım o konu ile ilgilide özür diledim formda suanda bi proje içindeyız ve yakında sende izlersın burda vıdeoları ve yorum yapmanı rica ediyorum bilinçsiz bi, şekilde gaz bastıgın zaman o stupdakı araçlarda kırıldıgı zaman usta s.. Deme bence kendınde ara ;)

kanka boşver uzatma bence..

proje konusu ne zaman geliyor sen onu söyle?

orcunnn
12-02-2013, 16:10
kanka boşver uzatma bence..

Proje konusu ne zaman geliyor sen onu söyle?

önümüzdekı hafta içi parçalar gelıyor bende detaylı foto için gidicem maslak san gidicem ondan sonra açıcam insallah

ceyhun737
12-02-2013, 16:43

Video'yu at feedback veririz tabi ama bilmeni isterimki yanlış kullanma veya senin dediğin gibi gazlama kesinlikle olmadı. Sonuç yüksek performanslı V8 araç kullanıyoruz, çocuk işi değil. Demek ki iyi ustayı bulana kadar insan birkaç kez hata yapması gerekiyor, sendede olduğu gibi ;-)

seckin
01-04-2013, 01:13
Samimi soruyorum. 190mil videosunu çok merak ettim, video gelecek mi ?

koluman
28-01-2014, 12:45
uzman abilerime bi soru 3.8 manuel şanzımanlı mustangime 300 km kadar önce baskı balata değişimi yaptık. araçta performans kaybını çok net hissedebiliyorum ayrıca 1.nci viteste kavramanın bitimine doğru gaza yüklendiğimde titreme sarsılma arası bişey oluyo. sizce neden kaynaklanıyo olabilir?

aLperTunga
28-01-2014, 12:58
vay be at ski mustang nerde nereye geldi bi zamanlar arızalı şanzımanı yaptırmak için servis ararken kendini avk buldun ve o gün proje başladı :) o zamanlar tanımadığın avk servis şimdilerde ise imzanda thanks bölümünde değişik bir durum yani kanka.

orcunnn
28-01-2014, 13:15
uzman abilerime bi soru 3.8 manuel şanzımanlı mustangime 300 km kadar önce baskı balata değişimi yaptık. araçta performans kaybını çok net hissedebiliyorum ayrıca 1.nci viteste kavramanın bitimine doğru gaza yüklendiğimde titreme sarsılma arası bişey oluyo. sizce neden kaynaklanıyo olabilir?

Bir çok sebeb olabilir baskı balata sıfır mı alındı cakma balata değildir umarım

volanda sorun olabilir

amerikansa adres belli suan için burdan bişey söylemek zor volkan abiye selam söyle bende kesin çözüm gelecektir :icon_tup:

orcunnn
28-01-2014, 13:16
vay be at ski mustang nerde nereye geldi bi zamanlar arızalı şanzımanı yaptırmak için servis ararken kendini avk buldun ve o gün proje başladı :) o zamanlar tanımadığın avk servis şimdilerde ise imzanda thanks bölümünde değişik bir durum yani kanka.

asıl konu bu degildi kanka aslında anket vardı stage 2 cupra ile onu degerlendirmek lazım 150 shot bassamda leon cupra geçer diyenler vardı

:D :D

koluman
28-01-2014, 13:35
Bir çok sebeb olabilir baskı balata sıfır mı alındı cakma balata değildir umarım

volanda sorun olabilir

amerikansa adres belli suan için burdan bişey söylemek zor volkan abiye selam söyle bende kesin çözüm gelecektir :icon_tup:

çakma değil yaa balata çaktırma işine çok soğuk bakıyorum. benimde aklıma volan geldi bütçe anlamında bu aralar çok rahat değilim inşallah üzecek bir masraf çıkmaz

orcunnn
28-01-2014, 13:37
çakma değil yaa balata çaktırma işine çok soğuk bakıyorum. benimde aklıma volan geldi bütçe anlamında bu aralar çok rahat değilim inşallah üzecek bir masraf çıkmaz

volan sa sanzuman indirme masrafı olacaktır balans vs bişey tutmaz volan çok kötü durumda degılse

aLperTunga
28-01-2014, 14:02
asıl konu bu degildi kanka aslında anket vardı stage 2 cupra ile onu degerlendirmek lazım 150 shot bassamda leon cupra geçer diyenler vardı

:D :D

o zaman anketçilere selamlar kanka ;)